Pro dnešek to bude ode mě vše. Přeji příjemný zbytek dnešního večera!
Hradec své vedení udržel. Z Plzně si tak za výhru 2:1 odveze tři body! Vítěznou branku vstřelil v 55. minutě Jiří Vašíček.
Nejlepší hráči: Jakub Lev – Tomáš Slovák.
60:00
59:50
Dej vyvezl hned po buly kotouč z pásma!
59:47
Oddechový čas pro hosty.
59:47
Střelu Tomáše Sýkory podržel Kantor. Machovský zůstává na střídačce!
59:24
Oddechový čas pro domácí.
59:24
Hradec držel kotouč v útoku a byla z toho dobrá šance pro zakončujícího Rudolfa Červeného, Machovský ale svůj tým podržel!
59:05
Slovákův pokus Machovský vyrazil a Šimánek poté mířil nad!
58:29
58:17
Kadlecova střela šla mimo!
58:10
Kantor lapil kotouč letící nad brankou.
57:10
Další Balejův pokus srazil nad bránu Mikuš.
56:51
Kratěna nabil Balejovi a jeho střelu Kantor vyrazil betonem.
56:29
Šance pro Plzeň, vyloučen je Roman Kukumberg (HKM) za nedovolené bránění.
56:02
A další.
55:47
Zakázané uvolnění Hradce.
55:41
Puk sražený do ochranné sítě za brankou Kantora, následuje komerční přestávka.
54:51
Mountfield právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! Skokan vybojoval puk pro JIŘÍHO VAŠÍČKA, jehož střela Machovskému propadla do branky! Asistence: Dávid Skokan.
54:37
Zakázané uvolnění Plzně.
54:20
Plzeňští beci zlokovali řadu střel a domácí hrají v plném počtu.
53:25
Dělovka Tomáše Slováka letěla nad!
53:02
Lev vyhodil kotouč z pásma.
52:20
Petr Kadlec (PLZ) seknul unikajícího Pospíšila a půjde si sednout na dvě minuty.
Dnešní utkání sleduje 4241 diváků.
51:56
Individuální akci Schleisse zastavil hostující brankář.
51:22
Další střela Jozefa Baleje a tentokráte musel Kantor zasahovat ramenem!
50:51
Červeného pokus proletěl kolem Machovského, naštěstí pro Plzeň šel vedle!
50:19
Střelu Baleje tečoval Lev mimo.
49:58
Pletkův velmi dobrý pokus Kantor zlikvidoval!
49:40
Dej střelou od modré orazítkoval břevno!
48:30
Hosté v plném počtu. Plzni se přesilová hra nepovedla.
47:07
Mozíkova individuální akce skončila střelou mimo.
46:30
Za sekání v útočném pásmu vyloučen Petr Beránek (HKM).
46:13
Moravčík dostal nabito na modrou, jeho ránu vyrazil Kantor.
46:00
Skokan vystřelil z otočky, Machovský byl připraven.
45:05
Plzeňští to teď v zajímavé akci přehnali s množstvím přihrávek.
44:29
Ofsajd hráčů Mountfieldu.
44:18
Ján Sýkora operoval dlouho za brankou a chtěl se pokusit i zvednout puk a zakončit. K tomu se ale nedostal.
44:01
Boháčovo nahození Kantor podržel. Předtím se před bránu probíjel Johnson, ale nedokázal zakončit.
43:10
Pokus Valcourta zblokovali obránci.
42:27
Střela Kukumberga nebyla dostatečně tvrdá a Machovského nijak zvlášť neohrozila.
41:56
Po nedorozumění v obraně hostí podržel Kantor raději puk.
41:40
Balejova střela rozvlnila síť pouze z boku.
41:29
Ani jeden z týmů se nemůže usadit v útoku.
40:16
40:01
Hráči Plzeňské Škody nastupují na led, hned po nich i Hradečtí.
Skončila nám druhá třetina a stav je vyrovnaný, 1:1. Domácím se podařilo vyrovnat ve 30. minutě, postaral se o to Jakub Lev. Oba týmy kromě toho taktéž nevyužily své šance. Nejprve hostující Šimánek trefil břevno, poté domácí útočník Lev levou tyčku branky Pavla Kantora.
40:00
39:54
Mozíkovu dělovku vyrazil Kantor pravým betonem!
39:39
39:21
Pletkovu střílenou přihrávku na Simona srazil Kantor do ochranné sítě.
39:00
Simon mířil nad branku.
38:29
Kadlecovu střelu Kantor vyrazil.
38:16
Jaroslav Kudrna (HKM) je ale následně vyloučen na dvě minuty za držení.
37:39
Valcourt se natlačil před brankáře a byl hákován Mozíkem (PLZ). Plzeňský obránce si tak půjde sednout na dvě minuty.
37:02
36:49
Kratěna s Tomášem Sýkorou mohli jít dva na jednoho, domácí kapitán ale nepřihrával přesně.
36:24
Mikušův pokus Machovský lapil.
36:16
Před napadajícími útočníky hostujícího celku podržel Machovský kotouč.
35:46
Moravčík vyrazil do protiútoku, jeho pokus ale Kantor lapačkou vyrazil mimo bránu!
35:30
Slovákovu střelu vyrazil Machovský ramenem!
35:02
Nicholas Johnson (PLZ) obdržel dvě minuty za podražení.
34:35
Dvořák s Valcourtem se již vrací z trestné lavice.
34:27
Sledujeme řadu nepřesností na obou stranách.
33:29
Ján Sýkora nabil Schleissovi, jeho pokus ale postrádal jak razanci, tak přesnost.
32:48
31:38
Oba se ale za asistence klubových lékařů zvedají a jsou doprovázeni na střídačku.
31:38
Na ledě nyní zůstavají po vzájemném střetu ležet Pulpán s Johnsonem.
31:19
Simon nahrál na Jakuba Lva, který střelou z první trefil tyčku!
30:48
Martin Pláněk (HKM) fauloval Pulpána u mantinelu a je vyloučen za podražení.
30:24
Ofsajd hostí.
29:55
Plzeň právě vstřelila branku!
Tak jsem to zakřikl! Domácí se dostali do útočného pásma, Pletka se pokusil vystřelit, ale jeho pokus byl zblokovaný. K puku se ovšem dostal JAKUB LEV, který ho uklidil do odkryté klece. Asistence: Václav Pletka, Petr Kadlec.
29:39
Plzni se zatím vůbec nedaří.
28:55
Skvělá práce Jiřího Šimánka skončila střelou do břevna Machovského branky!
28:43
Za držení je vyloučen Jiří Vašíček (HKM).
28:06
Skokan vyrazil do protiútoku a ze strany vystřelil na Machovského, ten kotouč vyráží.
27:11
Dělovka Pláňka šla nad bránu.
26:56
Po pokusu Petra Kadlece dorážel na brankovšti dvakrát Kratěna, ani jednou ale neuspěl.
26:31
Po Nedvídkovo střele se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal Rudolf Červený, Machovský ale vytáhl skvělý zákrok lapačkou!
26:21
25:31
Dej nabil Skokanovi, ale ten střelou z první trefil pouze boční síť!
25:11
Následnou střelu Slováka vyrazil domácí gólman nad.
25:05
Šimánek se natlačil před Machovského, ten se ale nedal.
24:45
Hradečtí dobře kombinovali, ale Plzeň i tak dokázala vyhodit.
24:21
Za hákování je vyloučen Nicholas Johnson (PLZ).
23:27
Simon si narazil s Kubalíkem a pálil mimo branku.
22:16
Ján Sýkora dorážel pokus Schleisse, ale ani z této šance se domácí neprosadili!
21:40
Stejně dopadl i Kukumberg s dorážkou střely Bohumila Janka.
21:23
Pospíšil nedokázal po své individuální akci procpat kotouč za Machovského.
20:48
Pulpánův pokus ze strany lapil Pavel Kantor.
20:16
20:01
Hráči obou týmů již krouží po ledě, druhá třetina brzy začne.
Další třetina začne přibližně v 18:24.
Hradec Králové po první třetině vede v Plzni 1:0. V čase 18:31 otevřel při dvojnásobné výhodě skóre zápasu Tomáš Mertl.
20:00
18:31
A hosté jdou do vedení 1:0! Na brankovišti se k dorážce po střeleckém pokusu Kudrny dostal TOMÁŠ MERTL. Asistence: Jaroslav Kudrna, Peter Frühauf.
18:16
Michal Dvořák za vlastní brankou srazil Pospíšila. Poté se ještě strhla mela mezi hráči obou týmů.
Resultuje z toho přesilovka 5 na 3 pro Hradec!
Byly uděleny tyto tresty: Collin Valcourt (HKM) 2+10 minut za hrubost, Michal Dvořák (PLZ) 2 minuty za faul kolenem a 2+10 minut za hrubost.
17:57
Nebezpečná střela Janka letěla mimo.
17:31
Dominik Boháč (PLZ) seknul napadajícího Deje a odchází si sednout na dvě minuty.
17:15
Ofsajd hostujícího týmu zastavil rozvíjející se akci.
16:50
Pletku nyní při střele trefil kotouč do hlavy, plzeňský útočník ale bez problémů za potlesku tribun odbruslil na střídačku.
16:42
Dobrá kombinace domácího prvního útoku skončila střelou Kratěny nad.
16:12
Valcourt se dobře uvolnil podél mantinelu, poté ale vystřelil hodně vedle branky Machovského.
15:37
Střelu Červeného lapil Machovský.
14:08
Velké zmatky Mikuše! Ten nejprve namazal Pletkovi, kterého vychytal Kantor. Poté si ale hostující bek ještě málem dal vlastní branku. Štěstí v neštěstí.
13:48
Již je vše uklizeno a nachystáno na pokračování hry!
13:48
Na ledě je skrvna krve a hra zůstává přerušena.
13:48
Moravčík nyní hrál dlouho bez hole, následná rána Frühaufa byla ovšem ztečována nad branku.
13:09
Mertl při pokusu o dorážku do odkryté branky promáchl!
12:48
Dvořák posílal před branku na Kubalíka, prostor u své tyče ovšem Kantor dobře utěsnil.
12:06
A následuje plzeňské zakázané uvolnění.
11:48
Hosté v plném počtu. Plzeň byla v přesilovce neškodná.
11:30
Nepřesná přihrávka Lva a další výhoz hostů.
11:05
Hradečtí dlouho drželi puk u mantinelu a následně i vyhodili.
09:55
Kadlecův pokus tečoval Johnson mimo, Hradec poté vyhodil kotouč.
09:48
Z plzeňského tlaku následuje vyloučení. Dvě minuty obdržel Martin Pláněk (HKM).
09:29
Lev s Johnsonem dobře bojují za brankou Hradce.
08:53
Kantor podržel kotouč a následuje komerční přestávka.
08:41
Do střely Tomáše Sýkory padl Bohumil Jank!
08:14
Protiútok Plzně zastavila zblokovaná přihrávka Simona na Kratěnu.
07:57
07:37
Balej odpaloval kotouč zpoza branky, ten ale trefil pouze Valcourta. Naštěstí pro domácí se puk odrazil k Machovskému.
07:09
Plzeňští podruhé v krátkém sledu vyhazují.
06:39
Střela Kukumberga z otočky šla jen do boku branky.
05:57
Následně je Jakub Lev (PLZ) dokonce i vyloučen – za držení.
05:46
Lev nahazoval puk do pásma, hostující obránci ale jeho úmysl přečetli.
04:44
Střelecký pokus Kudrny lapil Machovský.
03:58
Zakázaným uvolněním se nyní provinili Plzeňští.
03:37
Kratěnovi střela nesedla a Hradec tak v klidu vyvezl kotouč ven z pásma.
03:17
02:42
Na brankovišti nyní dobře operoval Václav Pletka, puk ale za Kantora neprocpal. Hradecký brankář ho tak podržel a bude se vhazovat po jeho pravici.
01:50
Mozíkova střela šla nad bránu.
01:17
Za nedovolené bránění je vyloučen Michal Tvrdík (HKM).
01:08
Hradec vyhodil na icing.
00:56
Balejův pokus vyrazil Kantor betonem.
00:15
Hned na úvod velká šance Hradce! Mertl nahrál před branku na volného Šimánka, jeho pokus šel ale do Machovského.
00:01
Hráči obou týmů již přichází na led.
Do začátku zápasu nám zbývá dvacet minut, týmy se již odebraly do kabin na závěrečné přípravy k utkání.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Sklenička – Pletka, Simon, Kratěna – Johnson, Lev, Balej – J. Sýkora, T. Sýkora, Schleiss – Kubalík, Beran, Dvořák

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Frühauf, Slovák, Mikuš, Pláněk, Vašíček, Jank, Piegl – Šimánek, Mertl, Kudrna – Pospíšil, Tvrdík, Dej – Kukumberg, Červený, Skokan – Valcourt, Nedvídek, Beránek – Kopta

Rozhodčí: Hodek, Horák – Jelínek, Pešek.
V sestavě Hradce Králové dnes neuvidíme Tomáše Knotka. Místo něj se do sestavy dostane Michal Tvrdík, který nastoupí na centru druhé formace.
Tým trenéra Milana Razýma dnes už bude moci využít služeb obránce Vojtěcha Mozíka, který vinou nemoci zmeškal utkání v Třinci. Naopak oproti tomu nemůže kvůli disciplinárnímu trestu hrát Jakub Jeřábek.
Dobrý hokejový podvečer z Plzně!
Dnes se zde jako soupeř představí hradecký Mountfield. Pikantní souboj dnes čeká například obránce Tomáše Slováka, který v Plzni působil dvě sezony (včetně té mistrovské). Jako třináctý útočník je na soupisce hostí zapsán plzeňský odchovanec Ondřej Kopta.
Vzájemné zápasy z minulé sezony
V nich byli úspěšnější Hradečtí, neboť vyhráli tři ze čtyř zápasů. Plzeň tak získala pouze tři body v soubojích s Mountfieldem v minulé sezoně.

13. kolo
Mountfield 4:1 Plzeň (Mikuš, Šimánek, Frühauf, Kudrna – Lev)

26. kolo
Plzeň 2:0 Mountfield (Vlasák, Mozík)

39. kolo
Mountfield 3:0 Plzeň (Šimánek, Květoň, Knotek)

52. kolo
Plzeň 1:3 Mountfield (Mozík – Mertl, Frühauf, Pospíšil)
Mountfield HK
Klub z Hradce Králové se nachází na šestém místě tabulky se ziskem devíti bodů za tři vítězství a tři porážky.

V posledním kole hostil Hradec neporažený Litvínov. Ačkoliv v utkání po brance Valcourta vedl 1:0, nakonec prohrál 1:2.
HC Škoda Plzeň
Plzeňští stále hledají optimální formu. Po šesti odehraných zápasech mají na svém kontě sedm bodů, což tým trenéra Milana Razýma jistě moc neuspokojuje.

V posledním utkání prohrála Plzeň na ledě třineckých Ocelářů 1:3. Jedinou branku Škodovky vstřelil v tomto utkání Tomáš Sýkora v poslední minutě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.