Z ČEZ Arény je to pro dnešek vše, přeji Vám hezký zbytek dne. U příštího přenosu se těší Jan Picka.
Zásahy brankářů ve třetí třetině:

Matěj Machovský (PLZ) – 5

Dominik Furch (SLA) – 5
Plzeň nesupěla ani dnes, na domácím ledě podlehla Slavii. Všechny branky byly k vidění v poslední třetině, Slavia dokonce udeřila v oslabení a vedení si již pohlídala.
Nejlepším hráčem Plzně se stal Jakub Lev. Na straně Slavie byl nejlepší Dominik Furch.
60:00
59:59
Slavia právě vstřelila branku!
Vteřinu před koncem se do opuštěné klece trefuje JIŘÍ DOLEŽAL (1+3)! Asistence: Jaroslav Bednář (6+12), Daniel Krejčí (2+2).
59:23
Slavia v klidu kombinuje okolo Machovského.
58:51
Hollweg teď pěkným hitem odstavil od puku Stránského.
58:20
Plzeň se osvobozuje.
58:06
Velká komplikace pro Plzeň, Václav Pletka (PLZ) dostává dvě minuty za držení hole.
57:46
57:12
Kubka pálil od modré a Balej se snažil tečovat. Furch s obtížemi chytá.
56:45
Sešívaní vyhazují.
56:23
Lev chtěl vypálit, nicméně puk mu sjel z čepele.
55:46
Šance pro domácí, dvě minuty inkasuje David Štich (SLA) za podražení.
55:12
55:03
Skvělá práce Bednáře, který i bez hole zastavil Hollwega v úniku.
54:33
Sklenář se k puku nedostal a Hollweg s Dvořákem Plzeň osvobozují.
53:51
Bednář pálil od modré, Machovský chytá. Dorážet se ještě pokoušel Poletín.
53:30
Jeřábek uzmul puk Sklenářovi a vyhodil.
53:12
Vyloučen Lukáš Pulpán (PLZ) za nedovolené bránění.
52:26
Plzeň právě vstřelila branku!
A máme sníženo! O gól Plzně se postarali čerství reprezentanti. Dominik Simon prošel s pukem do útočného pásma, poslal ho před bránu, kde ho ztečoval JAKUB LEV (5+2) mimo Furchův dosah! Asistence: Dominik Simon (1+5), Vojtěch Mozík (3+4).
52:05
Jeřábkovi se opět nepovedlo rozehrát, Plzeň začíná od Machovského.
51:25
Domácí v plném počtu. Pokračuje přesilovka Plzně.
51:06
Kadlec pálil, střela k Furchovi neprošla.
50:38
Pletka přihrál na Simona, ten tvrdou ranou Furcha nepřekonal.
49:52
Probíhá komerční pauza, bude následovat hra ve čtyřech.
49:52
Dnešní duel sleduje celkem 4641 diváků!
49:52
Další trest, René Školiak (SLA) odpyká dvě + dvě minuty za vysokou hůl.
49:42
49:19
Matěj Machovský (PLZ) navíc inkasuje dvě minuty za vyhození puku mimo hřiště. Trest odpykává Ján Sýkora.
48:57
Obrovská chyba plzeňské obrany při rozehrávce! MICHAL POLETÍN (6+3) vystihl špatnou přihrávku a vymetl horní roh Machovského branky. Slavia udeřila v oslabení. Bez asistence.
48:28
Furch si počkal na Kratěnu a ukryl jeho střelu v lapačce.
47:58
Plzni se nedaří a Slavia vyhazuje.
47:45
Furchův první zákrok.
47:34
Přesilovka pro domácí, Jiří Doležal (SLA) si odpyká dvě minuty se krosček.
46:37
Plzeň se tlačí dopředu a snaží se vyrovnat.
46:12
První gól zápasu střílí až ve třetí části kapitán hostů JAROSLAV BEDNÁŘ (6+11)! Stránský výborně vybojoval puk za brankou, poslal ho před Machovského, kde číhal kanonýr Bednář a neměl problém skórovat. Asistence: Jan Stránský (3+4), Jiří Doležal (0+3).
44:40
Školiak nepříjemně pálil z pravého kruhu, Machovský puk vyrazil.
44:04
Mozík vystřelil, jeho pokus skončil v rohu hřiště.
43:10
Ján Sýkora už se chystal vypálit, hosté mu kotouč sebrali.
42:36
Hollweg pálil z pravé strany, Furch vyrazil puk maskou do ochranné sítě.
42:27
Hra je nepřesná, ani jeden tým nemůže rozehrát. Zakázané uvolnění hostů.
40:59
Slavia vyhodila kotouč, ale icing se nepíská, puk byl tečovaný.
40:36
První zákrok si připsal Machovský, plzeňský brankář se zásahem neměl problém.
40:01
Oba týmy jsou na ledové ploše, poslední třetina začne přibližně za jednu minutu.
Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Matěj Machovský (PLZ) – 4

Dominik Furch (SLA) – 13
Je za nám další třetina dnešního utkání, duel je zatím velmi nudný, k vidění zatím nebyla ani jedna branka. Skórovat mohl v úniku Klhůfek, ale Machovský jeho pokus kryl. Na druhé straně zahrozili Pletka s Jánem Sýkorou, nicméně i Furch je zatím nepřekonán.
Další třetina začne přibližně v 19:11.
40:00
39:36
Klhůfek dvakrát pálil, dvakrát mimo branku. Na brankovišti ještě dorážel Školiak, ale Machovský je připraven.
39:05
Balej puk nezpracoval, icing Škody.
38:37
Kratěna upadl po souboji s Poletínem, vylučovat se nebude.
38:17
Sešívaní vyhazují na zakázané uvolnění.
38:08
Plzeň v útočném pásmu nic nepředvedla, brankář Furch opět puk ukryl ve své výstroji.
37:19
Vhazování před Dominikem Furchem.
37:06
Mozík zavezl puk za bránu a uklidňuje hru.
36:48
36:16
Hollweg opět vyhazuje, Machovský zatím žádnou práci neměl.
35:41
Sešívaným se přesilovka nedaří, zastavil je ofsajd.
35:27
Plzeň je ve čtyřech, hosté kompletní.
35:00
Plzeň vyhazuje.
34:48
Slavia si zkusí přesilovku 4 na 3, Branislav Kubka (PLZ) odchází na dvě minuty za vysokou hůl.
34:40
Lev pálil z levého kruhu, Furch zasahovat nemusel.
34:00
Kapitán Plzně Kratěna se prodral mezi kruhy, vypálit se mu však nepodařilo.
33:32
Matěj Machovský kryje nahození od modré.
33:26
Nic se neděje, rozhodčí rozpažil.
33:26
Rozhodčí ještě prohlíží video, pravděpodobně kvůli šanci Doležala.
33:26
Tomáš Sýkora (PLZ) inkasuje dvě minuty za hrubost a Jiří Doležal (SLA) za sekání. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
33:26
Do Jiřího Doležala se teď pustil Sýkora, protože hostující útočník sekl Machovského.
33:09
Pavel Kašpařík prověřil Furchovu pozornost, brankář hostů chytá puk do lapačky.
32:40
Plzeň teď předvedla skvělou pasáž, Slavii přehrávala v útočném pásmu. Nakonec pálil Kubka, ale jeho rána byla sražena.
32:04
Ján Sýkora se proháčkoval až před Furcha, hosté ho včas odzbrojili.
31:17
A opět Furch zasahuje, vhazování po jeho levici.
30:56
Po Simonově akci se k puku dostal Mozík, jeho střelu lapil hostující gólman. poradil si i s dorážejícím Pletkou.
29:45
Na druhé straně to zkoušel Indrák, ale na Furcha si nepřišel.
29:25
Hra je velmi nepřesná, Bednář se k puku nedostal.
28:51
Tvrdá rána Jozefa Baleje od pravého mantinelu, Furch puk ukryl ve výstroji.
28:25
Pavel Klhůfek ujížděl sám na Machovského, střelou mezi betony ho nepřekonal!
28:15
Pletka hledal Kratěnu nebo Simona, hosté vyhazují.
27:18
Rána Stránského Machovského neohrozila, skončila nad bránou.
26:35
Michal Dvořák to zkoušel z pravého kruhu, Furch vyráží betonem.
26:15
Ryan Hollweg protečoval do pásma, Dvořák však puk nevybojoval.
25:35
25:22
Inidáni jsou statičtí, Slavia vyhazuje.
24:45
Domácí zakládají další útok.
24:12
Mozík to zkoušel od modré čáry, jeho pokus tečoval Pletka mimo tři tyče.
23:32
Na trestné opět Pavel Kolařík (SLA), dostává dvě minuty za hákování.
23:20
Kašpařík zachytil puk a mířil na Furcha, hosté ho faulovali.
23:10
Ofsajd Plzně.
23:01
V šanci byl Pletka, ale neuspěl.
22:58
22:35
Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
22:20
Václav Pletka nepřesně přihrál a Slavia vyhazuje.
21:45
Další pokus Jeřábka, rána letěla nad branku.
21:20
Jeřábek pálil od modré, poprvé Furch vyrazil, podruhé Lev tečoval mimo branku.
20:58
Přesilovka pro Plzeň, na dvě minuty odchází Pavel Kolařík (SLA) za hrubost.
20:25
Stránský výborně napadal, ale nakonec se ke střele nedostal.
20:01
Hráči obou týmů jsou na ledě, druhá část za moment vypukne.
Zásahy brankářů v první třetině:
Matěj Machovský – 4
Dominik Furch – 7
Další třetina začne přibližně v 18:18.
První třetina je za námi. Úvodní část mnoho krásy nenabídla, jedinou větší šanci měl plzeňský Václav Pletka, který Furcha z prostoru mezi kruhy nepřekonal.
20:00
19:20
Hollweg přihrává na beky, ti však nerozehráli přesně. Puk v hledišti.
18:43
Indrák musí vyklidit útočné pásmo.
17:56
V krátkém sledu pálili Balej a Boháč, brankář Fuch je zatím velice pozorný.
17:46
Pletka nahodil na Furcha, ten kryje puk do lapačky.
17:22
Skvělá práce Kubky a Simona v útočném pásmu, Slavia vyhazuje na zakázané uvolnění.
17:15
16:55
Kotouč mimo hřiště, vhazování ve středním pásmu.
16:35
Tvrdá Novákova rána, Machovský s problémy zasahuje.
16:08
Lev bojoval za brankou, ušetřil mnoho vteřin z oslabení.
15:25
Veselý nahazoval od modré, jeho pokus skončil mimo.
15:11
Další faul Škodovky, Dominik Boháč (PLZ) odchází na dvě minuty za hákování.
14:16
Pěkná přihrávka Kadlece, Kratěna byl však v ofsajdu a nemohl hrát.
13:40
V souboji kapitánů Kratěna přetlačil Bednáře, ale rozhodčí přerušili hru kvůli zašlápnutému kotouči.
13:05
Slávisté bojují v útočném pásmu, plzeňská obrana je pozorná.
12:37
Zakázané uvolnění domácích.
12:04
Tomáš Sýkora se dlouho rozmýšlel, zda vypálit. Jeho rána skončila mimo branku.
11:05
Plzeň zahajuje další útok, na ledě je Kašpaříkova lajna.
10:19
Přihrávka rukou v podání Klhůfka, vhazuje se ve středním pásmu.
09:35
09:05
A opět výtečně zahráli Lev a Dvořák, první jmenovaný posílá puk za Furchovu bránu.
08:30
Škoda se osvobozuje.
08:15
Další pokus Bednáře, střela letěla mimo.
08:05
Bednář pálil od modré, Ryan Hollweg padl do jeho rány a puk končí mimo hřiště.
07:37
Výborně Mozík, domácí bek vyhodil přes všechny čáry.
07:31
Lukáš Pulpán (PLZ) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
07:12
A opět Pletka, tentokrát nahazoval před bránu. Zblokovaný puk ukryl Furch v lapačce.
06:50
Probíhá komerční pauza.
06:49
Pěkná akce domácích! Simon vybojoval puk, přihrál na Kratěnu, ten však ještě přiťukl na volného Pletku, kterého vychytal Furch!
05:56
Veselý teď udržel puk na modré a nahodil ho za bránu.
03:44
Domácím se nedaří udržet v útočném pásmu, Slavia vyhazuje.
03:10
Mozík pálil od modré, Furch jeho ránu kryje.
02:48
Vyloučení na straně Slavie, dvě minuty dostává Tomáš Beňovič (SLA) za podražení.
02:30
Další pěkná rána Kašpaříka letěla těsně mimo.
02:10
Navrátilec Kašpařík střílel z levého kruhu, se zblokovaným pokusem Furch problémy neměl.
01:40
Signalizovaný ofsajd, Slavia musí vyklidit pásmo.
01:17
Plzeň opět nerozehrála přesně, další zakázané uvolnění.
01:07
Máme tu první icing, hra se vrátí před Machovského.
00:35
Plzeňští se hnali dopředu, Simon ale ztratil puk v útočném pásmu.
00:01
Slávisté také vjíždějí na led, utkání za malý moment začne!
Domácí indiáni nastupují na led, plzeňské publikum je vítá potleskem, připravili si i pěkné choreo.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Boháč, Mozík, Pulpán, Kubka, Sklenička – Pletka, Simon, Kratěna "C" – J. Sýkora, Lev, Balej – Schleiss, Kašpařík, Indrák – Hollweg, T. Sýkora, Dvořák – Kubalík

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Veselý, Krejčí, Kolařík "A", Štich, Knot, Beňovič, Novák, Barák – J. Doležal, Vas, Stránský – Tomica "A", Bednář "C", Sklenář – T. Doležal, Školiak, Klhůfek – Poletín

Rozhodčí: Robin Šír, Tomáš Horák – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek.
Za Škodovku dnes nastoupí uzdravený Pavel Kašpařík, který letos odehrál pouze první kolo na Spartě. Do sestavy se vrací i kapitán Ondřej Kratěna.
ZAJÍMAVOSTI
Za Slavii momentálně nastupuje několik hokejistů, kteří dříve působili v Plzni. Například brankář Adam Svoboda, který se Škodou získal mistrovský titul, obránce David Štich, útočníci Jaroslav Bednář, působící v Plzni v sezóně 1997-98, dále Jan Stránský, který na západě Čech začal s hokejem, a především Tomáš Vlasák, zručný útočník, který je momentálně zraněný, v dresu indiánů zažil jedno z nejlepších období v kariéře.

Na straně domácích ve Slavii působili obránce Petr Kadlec, dlouholetý kapitán Pražanů. Několik sezón v týmu hostů odehrál i útočník Tomáš Divíšek.

Škodovka se připsala i úspěch na mezinárodním poli, když tři hráči Plzně byli reprezentačním koučem Vladimírem Růžičkou nominováni na Karjala Cup, který se bude konat ve Finsku. Konkrétně se jedná o obránce Vojtěcha Mozíka, v útoku se představí Dominik Simon a Jakub Lev. Mezi náhradníky se ještě probojovali brankář Matěj Machovský a obránce Jakub Jeřábek.

Slovenské národní barvy bude na turnaji v Mnichově hájit i šikovný útočník Plzně s číslem sedmnáct Ján Sýkora. Slávisté se v české nominaci neobjevili, naopak za Slovensko si se Sýkorou zahraje obránce Juraj Valach.
HC SLAVIA PRAHA
Sešívaní jsou na tom podobně jako domácí Škoda, v letošním ročníku Tipsport extraligy se jim příliš nedaří. Pražanům aktuálně patří dvanáctá pozice v tabulce, letos dokázali zatím nasbírat osmnáct bodů.

V posledních třech duelech si svěřenci Ladislava Lubiny připsali čtyři body. Nejprve ztratili dobře rozehraný zápas proti nováčkovi z Olomouce, kterému podlehli 2:3 po nájezdech. Další duel Pražané odehráli v Liberci, utkání se jim však nepovedlo a prohráli 4:1. Poté se představili na domácím ledě, jejich soupeřem byl Litvínov. V tomto duelu ukázali slávisté charakter a předvedli obrat z říše snů. Chemici sice vedli 0:3, ale Pražané se nevzdali a nakonec zápas vyhráli v poměru 6:3.

První místo v produktivitě týmu si svými výkony zajistil kapitán Jaroslav Bednář, šikovný útočník vstřelil pět branek a připsal si jedenáct asistencí. Nejproduktivnějším obráncem Slavie je slovenský bek Juraj Valach, urostlý obránce zaznamenal pět gólů a na další čtyři přihrál.
HC ŠKODA PLZEŇ
Plzeňští mají po šestnácti odehraných kolech na svém kontě devatenáct bodů a momentálně jim patří desátá příčka v tabulce. Domácí jistě nemohou být s touto bilancí spokojení, trápí je především mizerná koncovka.

Škodovka se představí v ČEZ Aréně po třech utkáních, které odehrála na venkovních kluzištích. Trojboj načali indiáni v Liberci, kde zvítězili 1:2, o obě branky se postaral útočník Václav Pletka. V dalším kole Plzeňští nestačili na Litvínov, kterému podlehli 1:0. Naposledy se svěřenci Milana Razýma představili v derby. V tomto duelu zaznamenal svůj první gól v sezóně útočník Ryan Hollweg, nicméně Plzeň na Karlovy Vary nestačila a prohrála 2:1.

Nejproduktivnějším hráčem Plzně je útočník Václav Pletka. Velký bojovník v řadách Škody si v letošní sezóně připsal tři góly a k nim přidal osm asistencí. Nejvíce bodů mezi obránci má Vojtěch Mozík. Tento bek s tvrdou ránou vstřelil tři góly a zaznamenal i stejný počet přihrávek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.