SESTŘIH: 19. kolo extraligy, Plzeň - Třinec 5:2

Ode mě to bude pro dnešek vše. Loučím se s vámi a děkuji za pozornost, někdy příště u onlajnu na počtenou!
Dnešní zápas totiž Škodovka vyhrála 5:2!

Do vedení domácí celek v 10. minutě dostal Ondřej Kratěna, o vyrovnání se ale v závěru první třetiny postaral Zbyněk Irgl. Ve 32. minutě dal na 2:1 Pavel Kašpařík, Třinec ale opět vyrovnal – postaral se o to ve 44. minutě Tomáš Plíhal. Poté ale přišly tři trefy Jána Sýkory, které rozhodly o výhře Škodovky. Do čela extraligy se tak po dnešní prohře Ocelářů dostává Litvínov.
60:00
59:56
Jeřábkova tečovaná rána se neujala, Plzni to ale určitě nevadí!
59:21
Plzeň právě vstřelila branku!
A máme tu hattrick! JÁN SÝKORA (6+2) fantasticky zrychlil, předehnal všechny hráče Třince a trefou do prázdné branky rozhoduje o výhře domácího týmu! Bez asistence.
58:58
58:30
Do dobré šance dostal přihrávku sjíždějící Rákos, Machovský puk vyrazil!
58:14
Lev z velkého úhlu minul prázdnou branku!
56:58
Šance pro Oceláře, Ján Sýkora (PLZ) je vyloučen za podražení.
56:46
Adamský posílal kotouč před branku, nikdo ze spoluhráčů ho ovšem nedokázal usměrnit za Machovského.
56:40
Plzeňský brankář drží puk ve své lapačce.
55:34
Irgl se probíjel do zakončení, Machovský ale odpálil kotouč dříve, než se k němu útočník Třince stačil dostat.
55:27
Puk skončil s přispěním mantinelu v hledišti, následuje komerční přestávka.
55:22
Třinec se z velkého tlaku dočasně vymanil vyhozením na zakázané uvolnění.
55:10
Simon nahrál do vyložené přiležosti na Dominika Kubalíka, ten ale v této obrovské šanci branku přestřelil!
54:52
Pas Jakuba Orsavy nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil.
54:34
Irgl se v útočném pásmu nyní prosadit nedokázal.
53:46
Další protiútok Plzeňanů zakončoval obránce Moravčík bekhendem, Hamerlík vyrazil puk.
53:34
Machovský nyní vytáhl dobrý zákrok proti střele Vladimíra Rotha, Plzeň poté vyhodila na icing.
53:08
Johnsonův pokus byl zblokován.
52:31
Další velká šance Škodovky! Sám na brankáře uháněl Dominik Kubalík, střelou ale trefil pouze Petera Hamerlíka!
52:05
A rázem to mohlo být 5:2, Balej totiž nahrál do dobré šance na Ryana Hollwega, jeho zakončení ale Hamerlík chytil!
51:41
Dnes poprvé odskakuje Plzeň do dvoubrankového vedení! A opět po krásné práci JÁNA SÝKORY (5+2), který se po přihrávce Jakuba Lva dostal k zakončení a střelou do levého horního rohu Hamerlíkovy branky upravil na 4:2! Asistence: Jakub Lev (5+4).
51:26
Domácí se dostali do dobré šance, Ján Sýkora nahrál na Lva, ten si ale se zpracováním kotouče dal načas a poté ho poslal přímo do Hamerlíka.
50:25
Machovský betonem vyrazil střelu Milana Doudery od modré čáry.
Dnešní utkání sleduje 4026 diváků.
50:22
Icing Plzně.
50:09
Ofsajd Třince, následnou rozmíšku mezi hráči přerušili raději rozhodčí.
49:40
Ihned po vhazování vyrazili Plzeňští do útoku a je z toho gól! Kotouče se po vyhrané buly Třince zmocnil JÁN SÝKORA (4+2), který se uvolnil přes obránce a střelou do šibenice dal na 3:2! Krásná práce domácího forvarda! Bez asistence.
49:33
Do brankáře poté po souboji s Kadlecem narazil Jiří Polanský, domácí fanoušci se dožadují vyloučení, mají to ale marné.
49:30
Nyní ale Pletka chyboval a trestat mohl Zbyněk Irgl, Machovský se ale nedal a udržel vyrovnaný stav!
49:10
Pletkova rána jako z děla pouze vyprášila Hamerlíkův beton!
48:55
Petr Kadlec velmi dobře obral o puk Zbyňka Irgla.
48:23
Simon zakončoval z otočky, ale trefil pouze obránce Milana Douderu.
47:51
Rákos nahazoval kotouč před branku, domácí brankář ho ovšem schoval do své lapačky.
47:47
Komerční přestávka.
47:41
47:34
Adamský dostal přihrávku do velmi dobré šance, Machovský ho ale vychytal!
47:22
Milan Doudera vyprášil Machovského betony.
47:05
A opět se domácím podařilo vyhodit puk.
46:43
Před Zbyňkem Irglem Machovský raději podržel puk.
46:29
Nyní puk vyvezl Jozef Balej.
46:05
Moravčík vyhazuje až za branku Hamerlíka.
45:56
45:41
Jakub Lev (PLZ) zaváhal při rozehrávce, o puk ho obral Dravecký a plzeňský útočník zatáhl za záchrannou brzdu – ovšem za cenu dvou trestných minut za podražení.
45:25
Domácí se opět nedokázali prosadit.
44:42
Schleiss v útočném pásmu přišel o puk a Třinec se osvobozuje.
43:56
Dvě minuty za podražení dostává Lukáš Galvas (TRI).
43:56
Lev v dobré šanci poslal puk vedle branky, byl při tom ale faulován!
43:24
Třinec právě vstřelil branku!
A je srovnáno! Třinec se prosazuje téměř stejným způsobem jako poprvé! Erik Hrňa předložil lahůdkový pas před branku volnému TOMÁŠI PLÍHALOVI (8+1), který vyrovnává na 2:2! Asistence: Erik Hrňa (10+7).
43:10
Machovský udržel nahození ze středního pásma.
42:13
Nyní se mladý plzeňský útočník zjevil u branky s dorážkou bekhendem, Hamerlík ale pohotově zareagoval a puk vyrazil!
42:04
Schleissova střela postrádala razanci.
41:36
Třinci se nepodařila rozehrávka a je z toho icing.
41:11
Trončinského střela byla ztečována mimo.
40:47
Nosek objel branku a zakončil, Machovský vyrazil puk.
40:37
Adamského střela z úhlu se neujala.
40:14
Hned na úvod velká šance Plzně! Johnson nahrál na Kratěnu, který se tváří v tvář Hamerlíkovi neprosadil!
40:01
Hokejisté obou celků nastupují na led, jsou totiž nachystáni na třetí třetinu. Udrží Plzeň své vedení nebo se Třinci podaří obrátit stav ve svůj prospěch?
Druhé dějství je za námi, Plzeň v něm získala vedení. Ve 32. minutě se totiž prosadil Pavel Kašpařík, který dal tak svou první branku v sezoně 2014/2015. Škodovka zatím tedy vede 2:1.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:05.
40:00
39:46
Hamerlík betonem vyrazil střelu Jeřábka.
39:31
Pletka do vyložené příležitosti nahrával na Johnsona, ten ale zakončit nedokázal! Následně bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
39:15
Machovský raději přikryl kotouč.
38:50
Řada nepřesností v obraně Plzně dává Třinci příležitosti kombinovat!
38:14
Irglovi se nepodařilo prostrčit puk přes Kašpaříka.
37:40
Nyní se ale zvednul a míří na střídačku, moc dobře to s ním ale nevypadá.
37:40
Marek Růžička po nevydařeném pokusu srazit za brankou Pulpána zůstává ležet za brankou Machovského a je k němu přivolán klubový lékař.
36:59
Kratěna z mezikruží v dobré šanci mířil vedle!
36:47
Zakončení Jakuba Lva vyrazil Hamerlík mimo kluziště.
36:13
Tvrdá rána Galvase trefila Lva, jenž následně chtěl jít do protiútoku, hostující obránce ale situaci zvládl a u puku byl jako první.
35:17
Pokus Milana Doudery trefil bránícího Pulpána.
34:44
A další pokus plzeňského obránce statečně zblokoval Jakub Matyáš.
34:26
Jeřábkova střela šla vedle brány.
33:52
Následný protiútok se pokusil zakončit Trončinský, puk mu ale sjel z hole a tak z toho nakonec nic nebylo.
33:42
Johnson se neproháčkoval před bránící hráče.
32:58
Kašpařík vyhrál buly a hned poté pálil Ján Sýkora, neměl ovšem správně seřízená mířidla a puk tak šel vedle branky.
32:56
Kotouč byl ale několik sekund přidržen u mantinelu, hra je tak přerušena. Následuje komerční přestávka.
32:45
Plzeňští jsou na koni a drží se v útočném pásmu!
32:02
Hollweg ve středním pásmu vybojoval puk a založil protiútok, který ale skončil nepříliš vydařenou přihrávkou Baleje na Kubku!
31:27
Machovský podržel puk a bude se tak vhazovat po jeho levici.
31:04
Plzeň se dnes podruhé dostává do vedení! Jakub Lev se sice proti několika protihráčům prosadit nedokázal, kotouč se ale odrazil přímo na hůl PAVLA KAŠPAŘÍKA (1+0), který svou první brankou v sezoně dává na 2:1! Asistence: Jakub Lev (5+3) a Ján Sýkora (3+2).
30:52
Pokus Hrni tečoval Tomáš Plíhal a o dorážku se ještě snažil Galvas, Machovský ale udržel kotouč a vysloužil si tak potlesk od plzeňského publika.
30:38
Simonova střela šla do masky Hamerlíka.
29:59
Hollweg od mantinelu poslal puk před branku a k dorážce se dostal debutant Roman Přikryl, kotouč ale poslal vedle branky!
29:05
Noskův pokus zblokoval Balej.
29:00
Na druhé straně musel zasahovat Machovský.
28:42
Velká smůla na hokejkách Plzně! Několikrát se totiž při pokusu o střelu či finální přihrávku puk pouze sklouzl po čepeli.
27:43
Irglova střela trefila pouze obránce Moravčíka.
27:10
Po střele Jakuba Lva si Hamerlík nebyl moc jistý, nakonec ale puk udržel.
27:03
Střelu Moravčíka na druhé straně schoval do své lapačky Hamerlík.
26:45
Přihrávku Tomáše Plíhala na Draveckého zblokoval vracející se Simon.
26:30
Po odpískaném ofsajdu následuje komerční přestávka.
26:25
Jašek se natlačil před bránu, kotouč ale za záda Machovského nepropasíroval.
26:07
Mozíkův pokus byl velmi nepřesný.
25:54
A nyní na zakázané uvolnění zahráli bez úmyslu, tedy nepřesnou přihrávkou. Hra se tak opět dostane před Hamerlíka.
25:25
Obránci Třince raději ihned odpálili na icing.
25:18
Ránu jako z děla vyslal Dominik Kubalík, trefil ovšem pouze mantinel za brankou Petera Hamerlíka.
24:49
K odraženému puku se dostal Milan Doudera, místo střely ale volil kličku a udělal špatně, o puk totiž následně přišel.
24:27
Nyní skončil puk mezi střídačkami, bude se opět vhazovat.
24:20
Přihrávka rukou na Pletku přerušila hru.
23:50
Pletkova dělová rána šla vedle.
23:23
Přikryl nahrával před branku na Jozefa Baleje, puk mu šel ovšem pouze mezi brusle a tak nedokázal ideálně zakončit!
23:03
Ihned po buly pálil Lukáš Doudera, vyprášil ale pouze betony domácího golmana.
22:58
Machovský zalehl puk, bude se vhazovat po jeho pravici.
22:45
Mezi kruhy dostal přihrávku Adam Rufer, jeho střela ale byla zblokována.
22:25
Plzeňská třetí lajna dobře napadala a znepříjemnila rozehrávku hostům, více se jim ovšem nepodařilo.
21:43
Taktéž nyní dopadla dlouhá přihrávka Jakuba Lva.
21:26
David Nosek rozehrával před napadajícím Lvem, jeho pas ale nikdo nedokázal zachytit a je z toho zakázané uvolnění.
21:00
Trončinský vyprášil Machovského betony.
20:24
Plzeň se hned natlačila do útoku, pokusy Kratěny a Johnsona se ovšem neujaly!
20:01
Na led již nastupují hráči domácí Škody Plzeň, po nich i třinečtí Oceláři. Brzy nám tedy začne druhá třetina!
První třetina je za námi a stav je zatím vyrovnaný, 1:1. Oba týmy se prosadily v přesilových hrách. Nejprve skóre v 10. minutě otevřel domácí kapitán Ondřej Kratěna, o vyrovnání se 43 sekund před koncem prvního dějství postaral Zbyněk Irgl.

Další třetina začne přibližně v 19:12.
20:00
19:17
A je vyrovnáno, i Třinečtí využívají přesilovou hru! Krásný pas od Martina Adamského dostal před brankou nepokrytý ZBYNĚK IRGL (11+8), pro kterého už nebylo problémem srovnat stav dnešního utkání! Asistence Martin Adamský (8+6) a Marek Trončinský (1+6).
18:53
Orsava dostal přihrávku na brusle a tak zakončit nedokázal, Plzeň se následně osvobozuje výhozem puku.
18:20
Kubka vyhazuje přes celou šíři kluziště.
18:10
Vyloučen je na dvě minuty Vojtěch Mozík (PLZ) za nedovolené bránění.
18:09
Orsava se při ponechané výhodě prokličkoval do dobré šance, Machovský ale vyrazil puk betonem!
16:59
Simonova přihrávka na Kubalíka neprošla.
16:44
16:39
Ofsajd přerušil Třineckým další rozvíjející se akci.
16:24
Lev se postaral o další vyhození puku. Škodovka brání velmi dobře!
16:20
První vážnější zakončení Třince, od modré pálil David Nosek, Machovský byl ale připraven.
15:49
Kratěna vyhazuje až za branku Hamerlíka.
15:47
Puk skončil na střídačce Škodovky.
15:18
Zajímavá situace v rohu kluziště, Lev obral o puk Hamerlíka, ale už se s ním nikam rozjet nedokázal. Ušetřil alespoň několik cenných vteřin.
14:50
Plzeňští vyhazují puk prakticky hned po vhazování.
14:44
Za faul kolenem inkasuje dvě trestné minuty Jozef Balej (PLZ). První přesilovku si tedy zahrají Oceláři z Třince.
14:20
Až nyní střílel Irgl, puk byl ale sražen do ochranné sítě nad brankou.
14:02
Druhá lajna Ocelářů teď dělala problémy v útočném pásmu, k zakončení se ale nedostala.
13:27
Od modré do Machovského lapačky střílel Daniel Rákos.
13:21
Další dobrý pokus Třince, tentokráte ho měl na svědomí navrátilec z Olomouce Erik Hrňa. Matěj Machovský ale puk opět chytil. Následuje komerční přestávka.
12:38
Linhart projel středním pásmem a následně zakončil, domácí golman vyrazil puk betonem.
12:27
Icing Třince.
11:54
Machovský udržel ve své výstroji střelu Rufera.
10:44
Adamský obral obránce o puk a předložil ho Irglovi, který před brankou hledal Polanského, jeho pas byl ale naštěstí pro domácí zblokován.
10:36
Od modré čáry nahazoval David Nosek, Machovský podržel puk.
09:40
Teď už ale akce Plzně brankou skončila! Petr Kadlec na modré čáře nabil Vojtěchovi Mozíkovi, jehož střelu Hamerlík pouze vyrazil. Domácí kapitán ONDŘEJ KRATĚNA (5+5) se poté prosadil z dorážky a otevřel skóre dnešního zápasu! Asistence: Vojtěch Mozík (3+5) a Petr Kadlec (0+5).
09:28
Mozíkova střela byla sražená mimo.
09:04
Nabito do dobré pozice dostal Petr Kadlec, dělovkou ale branku minul!
08:49
Třinečtí vyhazují až k Machovskému.
08:45
Za hákování v útočném pásmu putuje na trestnou lavici Adam Rufer (TRI). Po komerční přestávce tak uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase.
08:25
Sražená dělová rána Vladimíra Rotha.
07:48
Nahrávku Orsavy ale žádný ze spoluhráčů nezachytil.
07:32
Oceláři rozjíždí další akci.
06:44
Kubkovu střelu ztečoval Trončinský do rohu kluziště.
05:59
Taktéž dopadla i střela Vladimíra Draveckého.
05:47
Roth si sjížděl do střelecké pozice, jeho pokus byl ale zblokován.
05:42
Zakázané uvolnění domácího týmu přesune hru před Matěje Machovského.
05:30
Balej za útočnou modrou ztratil touš.
04:46
Domácí šli tři na jednoho a Simon chtěl vybídnout Schleisse, přihrávka na něj ale přes ležícího obránce neprošla!
04:14
Do zajímavé pozice dostal přihrávku Zbyněk Irgl, který měl následně před sebou poloodkrytou branku, Machovský se ale stačil přesunout a puk vyrazil!
03:31
Nyní totéž předvedl proti pokusu Milana Doudery. Třinec vybojoval další vhazování v útočném pásmu.
02:58
Nahození Matyáše ze středního pásma lapil strážce domácí svatyně.
02:19
Hra se poté dostala až na druhou stranu a kotouč přikryl Machovský.
02:10
Nahrávku od Simona dostal do zajímavé pozice Kubalík, zakončit se mu ale nepodařilo!
01:55
Marek Růžička hledal spoluhráče před brankou, ale nedokázal to.
01:38
Nyní Polanského obral o puk Michal Moravčík.
01:05
Mozík s Pulpánem teď zachybovali při kombinaci a trestat mohl Polanský, sám před brankářem ale minul!
00:57
Puk skončil mezi střídačkami, hra je přerušena.
00:40
Hrňa pouze nahodil kotouč za branku, aby mohl spolu se spoluhráči střídat.
00:20
Jeřábkovo nahození tečoval Johnson, jako první byl u puku ale Milan Doudera.
00:01
Úvodní buly vyhráli domácí.
00:01
Začátek utkání se nám trochu zpožďuje. Rozhodčí čeká na pokyn z boxu časoměřičů.
A po nich i hokejisté domácí Plzně.
Na led nyní nastupují hráči Třince.
Premiéra v extralize čeká na plzeňského útočníka Romana Přikryla. Ten doposud nastupoval za juniorku nebo za Havlíčkův Brod, se kterým Škodovka spolupracuje.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek (A), Kadlec (A), Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Kratěna (C), Johnson – Lev, Kašpařík. J. Sýkora – Schleiss, Simon, Kubalík – Hollweg, Přikryl, Balej – Beran

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – M. Doudera, Roth, Trončinský, Nosek, Linhart, Galvas (A), L. Doudera, Matyáš – Dravecký, Plíhal, Hrňa – Adamský, Polanský (C), Irgl – Orsava, Růžička, Rákos – Rufer, Kindl, Jašek

Rozhodčí: Fraňo, Horák – Blümel, Kis.
Informace z klubů
Začneme třineckými Oceláři, neboť v tomto klubu se udála pouze jedna výrazná změna – z hostování v Olomouci se vrátil Erik Hrňa. Ten si v dresu Mory připsal celkem 16 bodů za 10 gólů a 6 asistencí v 18 odehraných zápasech. Hostování tak evidentně prospělo všem zúčastněným stranám.

V Plzni se událo změn více. Nejprve měsíční hostování na západu Čech skončilo Tomáši Divíškovi, který se po 8 odehraných zápasech s bilancí 3+2 navrátil do prvoligového Mostu. Hokejovou kariéru poté ukončil útočník Michal Dvořák (15 zápasů, 1+3), velký miláček plzeňského publika.
Došlo i k výměně trenérů. Odvolán byl hlavní kouč Milan Razým, kterého ve funkci nahradil dosavadní asistent Michal Straka. Jaroslav Špaček na pozici asistenta trenéra zůstal, vypomůže mu Ladislav Čihák, který se k týmu přesunul ze staršího dorostu.
Vzájemný zápas
Oba celky se letos potkaly v šestém kole, hrálo se 26. září v Třinci.

Oceláři potvrdili roli favorita utkání a získali tři body za výhru 3:1. Indiáni v zápase vystřelili na Šimona Hrubce pouze patnáctkrát, z čehož se nakonec ujala až poslední střela – pět vteřin před koncem utkání připravil domácího brankáře o čisté konto Tomáš Sýkora.

Třinec 3:1 Plzeň
29. Irgl (Rufer), 35. Orsava (Dravecký, Klesla), 58. Rákos (Dravecký) – 60. T. Sýkora (Jeřábek)
HC Oceláři Třinec – statistické okénko
To Třinec má úplně jiné starosti. V čele celé extraligy se přetahuje s Litvínovem, první pozici ale drží.

Celkem v 18 zápasech posbírali 39 bodů. Vstřelených 59 gólů je druhý nejlepší ligový počin (hned po Spartě, která jich dala 60), inkasovaných 30 je úplně nejlepší (druhý Litvínov jich dostal 36).

17. října skončila vítězná série Třince, když předtím vyhrál osm zápasů v řadě. Forma Oceláře trochu opustila a z posledních pěti utkání zvítězili pouze dvakrát, bodů vydolovali osm. Naposled na domácím ledě podlehli Liberci na samostatné nájezdy.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Zbyněk Irgl (18 bodů v 18 zápasech). Mezi obránci je to s 12 body Vladimír Roth.

Jedničkou mezi třemi tyčemi je Šimon Hrubec (94,65%), který si v sobotu zachytal i za národní tým. Záda mu kryje Peter Hamerlík (91,04%).
HC Škoda Plzeň – statistické okénko
Plzeň nezažívá dobrou sezonu. Po 18 odehraných zápasech se nachází na 11. místě tabulky, což západočeský celek rozhodně neuspokojuje.

Na kontě mají 22 bodů. Velkým kamenem úrazu je produktivita, indiáni vstřelili pouze 39 branek, s čímž jsou hned po Slavii (38) nejhorší. Oproti tomu ale inkasovali gólů pouze 40, což není vůbec špatný počin.

Z posledních pěti zápasů hrála Plzeň čtyřikrát venku. Z těchto utkání nakonec vydolovala šest bodů, když zvítězila 2:1 v Liberci a naposledy 2:1 v Mladé Boleslavi.

Lídrem klubové produktivity je Václav Pletka s 11 body (3+8). Nejproduktivnějším obráncem je reprezentant Vojtěch Mozík (3+4).

Do 15 zápasů letos zasáhl brankář Matěj Machovský (91,4%), pětkrát už se v utkání v brance Škodovky představil i Lukáš Mensator (93,26%).
U on-line přenosu utkání mezi HC Škoda Plzeň a HC Oceláři Třinec vás zdraví Michal Belšán.
Doufám, že se vám bude kvalita přenosu líbit a že nám hokej nabídne hezkou podívanou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.