SESTŘIH: 35. kolo extraligy, Plzeň - Zlín 5:2

Ode mě to bude pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera!
Plzeň na domácím ledě porazila zlínské berany 5:2!

Do vedení se dostala už v páté minutě, kdy se prosadil Jakub Jeřábek. Na 2:0 zvyšoval ve 23. minutě Dominik Simon, o čtyři minuty později snížil Tomáš Žižka. Ve 31. minutě se ale prosadil Jakub Lev, na kterého ovšem o chvíli později navázal Holík. Pak se znovu prosadil domácí forvard Dominik Simon, poslední branku zápasu vstřelil ve 47. minutě Branislav Kubka, pro něhož to byl první gól v plzeňském dresu.
Nejlepší hráči: Dominik Simon (2+1) – Petr Holík (1+0)
60:00
59:57
Říčkův pokus na závěr utkání vyrazil Machovský před sebe.
59:25
Střela Urbance nadělala Machovskému menší problémy, brankou ale neskončila.
59:19
A další vyloučení. Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Nicholas Johnson (PLZ).
58:49
Jan Schleiss (PLZ) a Filip Čech (ZLN) jsou za tuto šarvátku pochopitelně vyloučeni a odchází do kabin. Menší tresty odpykají Filip Suchý a David Šťastný.
58:49
Jan Schleiss se nyní dostal do opravdové bitky s Filipem Čechem a svého soupeře porazil, díky čemuž si vysloužil obrovský potlesk fanoušků!
58:21
Štůrala podržel puk a na obou týmech je znát, že utkání se bude pouze dohrávat.
57:11
Kratěna krásně projel obranou a zakončil, Štůrala puk vyrazil a do branky mohl dorážet Bližňák, prostor mezi třemi tyčemi ovšem netrefil!
56:47
Jakub Lev vjel do útočného pásma s pukem později, než spoluhráči – ofsajd.
56:13
Zlínský útočník Petr Holík dlouho kroužil v útoku, až nakonec nahrál na Marušáka, jehož pokus byl ztečován nad.
55:42
55:12
Škodovka se velmi dobře brání.
54:32
Další výhoz domácích dodává další možnost odpočinku.
54:16
A nyní ho vyvezl z obranného pásma Dominik Boháč.
54:07
Puk skončil pod Machovským.
53:42
Vyloučen je Filip Čech (ZLN) za sekání a Lukáš Pulpán (PLZ) za hrubost + za sekání.
53:42
Zakončení Filipa Čecha schoval Machovský do své lapačky. A opět nám došlo k menším šarvátkám.
Dnešní utkání sleduje 4122 diváků.
53:35
Na druhé straně se ke střele dostal Robert Říčka, Machovský jí ale lapil.
53:20
Zpět k hokeji. Nyní přihrávku Jakuba Lva zastavili hostující obránci.
52:28
Samozřejmě přichází i tresty. Václav Pletka (PLZ) dostává dvě minuty za hrubost a dvě minuty za nedovolené bránění, dvojnásobný trest + desetiminutový osobní dostává hostující kapitán Petr Čajánek (ZLN).
52:28
Máme tu menší rozmíšku u plzeňské střídačky, nejaktivněji se do ní zapojuje Petr Čajánek.
51:55
Jakub Svoboda dostal přihrávku do střelecké pozice, Suchý ale zblokoval jeho pokus.
51:27
Johnson svou střelou trefil pouze boční síť.
51:21
50:52
Do útoku se nyní vydal zlínský útočník Petr Leška, jeho bekhendové zakončení ale vyrazil Machovský.
50:42
Střílená přihrávka Jána Sýkory byla sražena.
49:47
Schleiss byl obrán o puk a do protiútoku vyrážel Veselý, u pravého mantinelu mu ale unikl puk.
49:24
Zlínští ovšem hned v úvodu svého oslabení vyhazují.
49:21
Petr Holík (ZLN) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Další početní výhoda domácích.
49:09
Schleiss od modré čáry poslal puk nad branku.
48:45
Pokus mladíka Filipa Suchého byl zblokovaný.
48:34
Leška posílal puk před branku a u své pravé tyče ho musel přidržet Machovský. Domácí brankář to ovšem zvládl a hru přerušil.
47:57
Před forčekujícím Jakubem Lvem podržel Štůrala puk ve své moci.
47:31
Oba týmy jsou v plném počtu.
47:25
Komerční přestávka.
47:21
Kotouč byl teď asi 20 sekund přidržován u mantinelu, což se fanouškům pochopitelně nelíbilo. Tato pasivita byla "oceněna" pískotem.
46:34
Plzeň právě vstřelila branku!
Domácí měli ponechanou výhodu a přetavili jí v pátý gól! Svůj první gól v plzeňském dresu vstřelil slovenský obránce BRANISLAV KUBKA (1+7), který propálil Štůralu střelou na vzdálenější tyč! Asistence: Michal Moravčík (2+5) a Dominik Simon (9+8).
46:08
Patrik Urbanec od modré čáry mířil vedle branky.
45:42
Vlach dostával kotouč do jízdy, přihrávka ale byla nakonec moc prudká a tak se zlínský forvard do šance nedostal.
45:31
Vzájemné vyloučení – Ján Sýkora (PLZ) za sekání, Petr Čajánek (ZLN) za hrubost.
45:30
Domácí šli do přečíslení, ale přihrávka Jána Sýkory byla zblokována!
45:13
Střela Tomáše Žižky byla sražena nad bránu.
44:45
Zakázané uvolnění Plzně.
44:38
Köhler k Machovskému puk neprocpal a na modré čáře se ho zmocnil Horák, jenž ho promptně napálil na branku. Machovský ale vyrazil tuto střelu.
44:00
Škodovka zdatně ubránila další nápor Zlína a vysloužila si hlasitý potlesk fanoušků.
43:28
Bekhendové zakončení Čajánka bylo sraženo nad branku.
43:16
43:00
Puk za branku Štůraly nyní dostal Jozef Balej.
42:38
Nyní se o výhoz postaral Jakub Lev, který ve spolupráci se svými spoluhráči obral o puk Svobodu.
42:06
Po dobré práci Ondřeje Kratěny se Plzeň osvobodila.
41:58
Matěj Machovský lapil dorážku Köhlera po zakončení Jakuba Svobody!
41:35
Oldrich Kotvan pálil znovu a tentokráte trefil tyčku!
41:22
Dělovou ránu Kotvana od modré vyrazil Machovský nad sebe.
41:16
Za hru vysokou holí je i ke svému překvapení na dvě minuty vyloučen Tomáš Sýkora (PLZ). Zlín bude hrát 1 minutu a 51 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!
41:13
Kotouč skončil pod lapačkou Matěje Machovského.
41:07
Domácí fanoušci vyjadřují svou nevoli pokřikem "My chceme hokej".
41:07
Václav Pletka (PLZ) je vyloučen za nedovolené bránění.
40:58
Do útočného pásma si nabruslil Mário Bližňák, jeho střela se ale otřela o lapačku Tomáše Štůraly a skončila mimo.
40:27
Krásná individuální akce Jána Sýkory brankou neskončila. Poměrně škoda, protože tohle mohla být pěkná hokejová paráda.
40:10
K puku se ovšem ihned dostal Zlín.
40:01
Úvodní vhazování této třetiny vyhrál plzeňský celek.
40:01
Hráči usedli na střídačku, na ledě zůstali pouze brankáři a první formace obou celků. S nimi pochopitelně i rozhodčí...
Třetí třetina se blíží svému začátku. Bude poslední? Nebo dokáže Zlín vyrovnat a poslat utkání do prodloužení? Na to si odpovíme během následujících minut.
Druhá třetina je za námi, Plzeň v ní dala tři góly a její soupeř dva. Do posledního dějství tak vstoupí hosté s touhou skóre otočit, domácí se budou své dvoubrankové vedení pokoušet uhájit a tak nás dozajista čeká zajímavá podívaná.
Další třetina začne přibližně v 19:15.
40:00
39:51
39:37
Leška mohl jít sám na branku, velmi dobře ho od puku ovšem odstavil reprezentační obránce Vojtěch Mozík.
39:07
Střílenou přihrávku Jána Sýkory chtěl z mezikruží do branky usměrnit Simon, kotouč ale poslal vysoko nad branku.
38:49
A situce se opět opakovala.
38:31
Od modré střílel dnes velmi dobře hrající Jeřábek, kotouč byl ovšem ztečován mimo.
37:51
Bližňák velmi dobře vybojoval puk a pak i faul na svou osobu – vyloučeným je opět Tomáš Žižka (ZLN), nyní na dvě minuty za držení.
37:04
Krásná souhra Plzně končí čtvrtou brankou do sítě soupeře! Jeřábek nahrál na Jakuba Lva, který z levé strany přesným pasem vybídl ke skórování DOMINIKA SIMONA (9+7)! Plzeňský útočník s číslem 91 tak dává svůj druhý gól v tomto zápase. Asistence: Jakub Lev (10+8) a Jakub Jeřábek (3+18).
36:30
Nyní si Plzeňští nahráli tak špatně, že je z toho zakázané uvolnění.
36:20
Simon už kotouč nestihl a ten je tak ve středním pásmu.
36:13
Po střele Jakuba Lva nikdo nevěděl, kde je puk, až nakonec vypadl Köhlerovi zpod dresu. Komická situace.
36:07
Střelecký pokus Jána Sýkory se otřel o tyč zlínské branky! Kotouč poté skončil v ochranné síti, vhazovat se bude po Štůralově levici.
35:36
Marušák vyhodil přes všechny čáry.
35:32
Za nedovolené bránění putuje za katr Tomáš Žižka (ZLN).
35:23
Šťastný nyní velmi nebezpečně vyrazil dopředu, k zakončení se ale nepropracoval.
34:46
Situace se opakuje, hra se opět vrací před zlínského brankáře Tomáše Štůralu.
34:31
Více se ale nepovedla přihrávka hostujícímu celku – zakázané uvolnění.
34:13
V souboji dvou pětapadesátek přetlačil Bližňák Říčku, následný pas se mu ovšem nepovedl.
33:50
33:50
Velký tlak Zlína vyústil v několik nebezpečných pokusů! Dva měl na svědomí Robert Říčka, dva Jiří Marušák, ani jeden z nich se ale neujal!
33:26
Hosté jsou nyní velmi nebezpeční a drží se v pásmu.
32:26
Moravčík nejprve trefil bránícího Okála, k puku se ale dostal znovu, vybruslil si do střelecké pozice a bohužel pro domácí ho poslal nad bránu.
32:02
Zlín si věří a chce vyrovnat, nyní se za Machovského snažil procpat puk Čajánek. Zlínskému kapitánovi se to ale nepovedlo.
31:29
Při dalším pokusu o útočnou akci byl odpískán ofsajd Zlína.
30:53
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté ale okamžitě odpovídají a snižují opět na rozdíl jediné branky! Mezi kruhy se ke kotouči po nepřesné rozehrávce Plzně dostal PETR HOLÍK (6+11), který ho ihned napálil na branku a dal tak na 2:3 z pohledu beranů! Asistence: Tomáš Žižka (3+10).
30:21
Domácí využívají přesilovou hru a opět vedou o dva góly! Jeřábek posunul na pravou stranu na Jána Sýkoru, který přesným pasem našel JAKUBA LVA (10+7), který nekompromisní dělovkou prostřelil Tomáše Štůralu – 3:1! Asistence: Ján Sýkora (14+14) a Jakub Jeřábek (3+17).
30:10
O nahození se nyní od mantinelu postaral Simon, Štůrala ho schoval do své lapačky.
29:56
Köhler nyní svým výhozem dostal puk až k Machovskému, který ho raději podržel.
29:26
Dobrou dělovku domácího kapitána Kratěny vyrazil Štůrala betonem!
29:19
Za hákování je vyloučen Jakub Svoboda (ZLN), přesilová hra pro domácí celek. Ten by rád odskočil zpět do dvoubrankového vedení.
29:15
Po následném přerušení je vyhlášena komerční přestávka.
28:28
Po střele Branislava Kubky se k dorážce mohl dostat Schleiss, útočník Plzně si ale puku nestihl všimnout.
27:50
Nyní příležitost Plzně zhatila nepovedená střela Jána Sýkory z blízkosti.
27:31
Do další šance vyrážel domácí útočník Jakub Lev, Marušák ho ale obral o puk.
26:55
Zlín z ničehonic snižuje na 1:2! Slabou chvilku si nyní vybral Matěj Machovský, který propustil nepříliš prudkou střelu TOMÁŠE ŽIŽKY (3+9) od modré čáry. Asistence: Zdeněk Okál (8+5).
26:17
25:35
Urbancova tečovaná střela se dostala až k Machovskému, který ale reflexivním zákrokem betonem puk vyrazil!
25:12
A nyní se hosté dostali z útočného pásma sami nepřesnou přihrávkou.
24:53
Holíkův nebezpečný pokus jen prosvištěl okolo branky Matěje Machovského.
24:23
Leškova střela trefila pouze bránícího Mozíka.
24:17
Zlín tak vyrazil do útoku, který ale faulem zastavil Nicholas Johnson (PLZ). Dvě minuty za hru vysokou holí.

Berani se tak dočkají přesilové hry, ve které se budou snažit i snížení.
24:08
Pulpán s Lvem se snažili vybojovat puk za brankou, ale nepodařilo se jim to.
23:13
Domácí se vrhli do dalšího útoku, Kratěnův pokus z otočky byl zblokován.
22:53
A z následného protiútoku se prosazují Plzeňští, je to 2:0! Jan Schleiss se dostal přes obránce do šance a tváří v tvář Štůralovi trefil tyčku, do branky ale pohotově dorazil puk DOMINIK SIMON (8+7). Asistence: Jan Schleiss (4+5) a Michal Moravčík (2+4).
22:40
V útoku nyní operují Zlínští, nemohou se ale dostat do šance.
22:07
Následný pokus o založení útočné akce modrobílé družiny je zastaven odpískáním ofsajdu.
21:50
Říčka poslal puk před branku a s tím moc nepočítal Machovský, holí ale dokázal puk odpálit do rohu.
21:39
Po střele Boháče dorážel z mezikruží Pletka, Štůrala ale o pár sekund později nalezl kotouč mezi svými betony.
21:08
Kratěna poslal velmi dobrou přihrávku před branku, ale nic z toho nebylo. A to proto, že před brankou chyběli spoluhráči.
20:41
Jakub Lev se ale v útočném pásmu k zakončení nedostal.
20:23
Pulpánovi ve středním pásmu unikl puk a tak další akci musí začít domácí zpoza své branky.
20:01
A na led vstupují další hokejisté, nyní jsou to ovšem ti dospělí. A sedmnáctiletý Filip Suchý v dresu Plzně.
Domácí fanoušci se zatím baví soubojem malých hokejistů Plzně a Třemošné. Nyní plzeňský brankář vytáhl pěkný zákrok betonem, příznivci domácích ho ocenili potleskem. To je pro malého klučinu jistě pěkný moment.
Po první třetině hry vede domácí Škodovka 1:0, když v páté minutě využil přesilovou hru Jakub Jeřábek. V 10. minutě inkasoval trest do konce utkání Matěj Beran, hosté ale pětiminutovou přesilovku nevyužili.
Další třetina začne přibližně v 18:20.
20:00
19:55
Boháčova střela jen proletěla okolo branky.
19:49
19:23
Další výhoz beranů, Plzeň tak opět začíná zpoza své branky.
18:57
Jeřábkovi vůbec nesedla střela a kotouč skončil za brankou.
18:22
A nyní vyhodil puk Tomáš Žižka, Zlín brání velmi dobře.
18:09
O další výhoz se bekhendem postaral Čajánek.
17:51
Zlín ale hned vyhazuje.
17:49
Robert Říčka (ZLN) za brankou hákoval Johnsona a je tak vyloučen na dvě minuty.
17:30
Schleissova střela byla zblokována.
16:50
Köhler byl před modrou čárou obrán o puk, opět tedy útočí domácí.
16:26
Pletka krásně prošel přes dva protihráče, přihrávku na Jána Sýkoru už ale nedokázal poslat.
15:57
Jeřábek nahazoval puk ještě ze své poloviny, nikdo ho nestihl a tím pádem se píská zakázané uvolnění.
15:21
Po dlouhé době se do útoku chtějí vydat také hokejisté Plzně. Přes obranu Zlína nyní ale neprošli.
14:52
14:40
Leška od mantinelu vyprášil pouze Machovského betony.
14:26
Říčka byl tísněn obránci a tak se mu střela vůbec nepovedla.
14:20
Roman Vlach neměl komu nahrát a tak se odhodlal ke střele, kterou do své výstroje schoval Matěj Machovský!
13:52
Do konce přesilovky zbývá jen jedna minuta, kotouč opět za brankou Tomáše Štůraly.
13:26
Střela Čajánka byla zblokována a domácí opět vyhodili puk.
13:10
Hokejisté Plzně sklidili obrovský potlesk za nynější výhoz puku.
12:52
Zlín velmi dlouho kombinuje v útočném pásmu, nyní nebezpečně střílel Vlach, Machovský ale puk vyrazil!
12:05
Říčkovu střelu zblokoval Bližňák! Hosté ale tlačí.
11:04
Plzeň opět vyhodila kotouč.
10:38
Domácí se zatím zdatně brání.
09:52
Současně je vyloučen i obránce Tomáš Žižka (ZLN), ten ale dostal pouze dvouminutový trest za hrubost.
09:52
Matěj Beran (PLZ) je k velké nevoli domácích příznivců vyloučen na pět minut a do konce utkání! Vyloučen je i Tomáš Sýkora (PLZ) za hrubost na dvě minuty.
09:52
Matěj Beran za brankou srazil protihráče, podle domácích fanoušků se jednalo o čistý zákrok, ne však podle rozhodčích.
09:26
09:15
A další výhoz hostů, tato přesilovka se Plzni nedaří.
08:53
Nebezpečně vypadající protiútok Zlína zakončil střelou Čajánek, Machovský jí ale chytil.
08:32
Žižka poslal puk přes všechny čáry.
08:14
Přihrávka Jána Sýkory na Lva byla moc prudká, domácímu útočníkovi tak unikl puk.
07:32
Jeřábkova střela byla prudká, ale před Štůralou byla sražena a její rychlost se tak výrazně snížila.
07:26
Ještě tu ale máme komerční přestávku.
07:26
Při pokusu o založení akce byl Jakub Jeřábek hákován Jiřím Marušákem (ZLN), který tak dostává dvě trestné minuty.
06:36
06:19
Infarktové momenty na domácí straně! Po střele Oldricha Kotvana se hosté dostali snad ke třem dorážkám, ani jedna v brance ale neskončila!
06:03
Plzeň se stále nemůže osvobodit!
05:42
K dorážce se na hranici brankoviště dostal Roman Vlach, naštěstí pro domácí ale poslal puk mimo!
05:15
Nebezpečný pokus Martina Matějíčka byl sražen do rohu kluziště.
04:42
Plzeň hned v úvodu oslabení vyhazuje.
04:36
Nyní si přesilovku vyzkouší i hosté. Vojtěch Mozík (PLZ) inkasuje dvě trestné minuty za podražení.
04:27
A domácí početní výhodu využívají, jdou do vedení 1:0! Ján Sýkora nahrál na modrou čáru JAKUBOVI JEŘÁBKOVI (3+16), jehož dělovou ránu zastavila až síť Štůralovy branky! Asistence: Ján Sýkora (14+13).
04:11
Za držení Václava Pletky je vyloučen Bedřich Köhler (ZLN).
03:50
A v něm vybojovali faul, zatím mají ponechanou výhodu.
03:20
Další útočný nájezd Zlína domácí ustali a jdou do protiútoku.
03:05
Na druhé straně po individuální akci Jakuba Lva od modré pálil Vojtěch Mozík, Štůrala ale také dokázal puk vyrazit.
02:41
Dobrý střelecký pokus Jakuba Svobody vyrazil Machovský nad branku. Nyní se útočník Zlína prezentoval dobrou rychlostí.
02:26
Poprvé se v útoku usadili také domácí, konkrétně čtvrtá formace. Nahození Tomáše Sýkory ale v klidu lapil Štůrala.
02:01
Další icing Zlína.
01:52
Do protiútoku vyrazil Branislav Kubka, přes bránící hráče Zlína se ale nedostal k zakončení.
01:40
Urbancova střela od modré čáry jen proletěla okolo branky.
01:09
Leška s Okálem se proti domácím obráncům v útočném pásmu nedokázali prosadit. Krátce poté ale získal hostující celek zpět kotouč do své moci.
00:50
Berani se při dalším pokusu o založení útoku dopustili zakázaného uvolnění.
00:38
Nyní se dopředu dostali Zlínští, Veselého pokus byl ovšem zblokován a nebezpečí tak nenadělal.
00:16
Puk na holi mají ale domácí, kteří rozehrávají akci zpoza své branky.
00:01
Vítězi úvodního vhazování se stali hosté.
00:01
První formace obou klubů se seřazují na úvodní vhazování!
A nyní za pískotu domácích fanoušků vstupují na plochu ČEZ Arény i berani.
Zlínští hokejisté se ale ještě trochu zdrželi v kabině, zatímco ti plzeňští jsou na ledě již všichni.
A na ledovou plochu právě vstupují ti, kteří jsou pro utkání nejdůležitější – tedy hokejisté. Doufejme, že nás dnes čeká pěkná podívaná.

Já osobně přeji příjemné počtení!
Stadionem zní plzeňská hokejová hymna, po ledě krouží maskot a přichází i čtveřice rozhodčích dnešního utkání. Timi budou pánové Oldřich Hejduk a Petr Lacina, na čarách jim pomohou Jiří Flegl a David Polonyi.
Rozbruslení skončilo, týmy se již odebraly do šaten. Souboj posledních extraligových šampionů začne za nějakých 19 minut.
Do začátku utkání nám zbývá necelá půlhodinka a týmy se samozřejmě rozbruslují. Plzeň dnes bude hrát ve tmavých, resp. modrých dresch, Zlín klasicky ve žlutém.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Pulpán, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Johnson, Lev, J. Sýkora – Pletka, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Simon, Suchý – Beran, T. Sýkora, Balej

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Horák, Marušák "A", Žižka, Matějíček, Urbanec, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek "C", Svoboda – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Leška "A", Okál – Čech, Ondráček, Šťastný

Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Flegl, Polonyi.
Hezký hokejový podvečer z plzeňské ČEZ Arény vám přeje Michal Belšán! V Plzni nás čeká první domácí extraligový zápas roku 2015, soupeřem bude poslední mistr PSG Zlín.
Vzájemné zápasy
Obě utkání vyhrála Plzeň, Zlín jí má tak co vracet. Nejprve v rámci 9. kola prohrál na západu Čech 2:5, následně svému soupeři doma podlehl na nájezdech. To bylo ve 22. kole.

Plzeň 5:2 Zlín
9. Moravčík (Beran, Kubalík), 13. T. Sýkora (Kubka, Balej), 15. Kratěna (Divíšek, Lev), 26. Kubalík (Moravčík), 60. Divíšek – 19. Kotvan (Řezníček, Holík), 42. Řezníček (Holík, Říčka)

Zlín 2:3sn. Plzeň
36. Veselý (Čajánek, Žižka), 53. Kubiš (Kotvan, Horák) – 38. Přikryl (J. Sýkora), 40. Johnson (Pletka, Jeřábek), rozhodující nájezd J. Sýkora
PSG Zlín
Obhájce titulu se po tragickém startu do ročníku 2014/2015 sebral a momentálně okupuje 12. příčku tabulky. Získal celkem 41 bodů. Se skóre 88:112 má druhou nejhorší obranu v extralize (hned po Mladé Boleslavi, jenž inkasovala 116 branek).

Ani Berani nejsou v poslední době zrovna v nejlepším rozpoložení. Z posledncíh 4 zápasů totiž vyhráli pouze jednou, a to proti Pardubicím 3:2. Jinak podlehli Vítkovicím 1:4, Litvínovu 3:4 po nájezdech (ačkoliv v utkání vedli 3:1) a Spartě 2:6.

Utkání s pražskou Spartou rozhodly především přesilové hry. Domácí dali góly pouze z nich (2), hosté z šesti vstřelených branek dali čtyři právě při početní výhodě. Nejdůležitější byla druhá polovina třetí třetiny, kdy Sparťané drželi vedení 2:3 a přidali další tři góly, které jim pojistily vítězství.

Zlín 2:6 Sparta
29. Roman Vlach (Čajánek, Matějíček), 39. Kotvan (Holík, Jakub Svoboda) – 20. Klimek (Eminger, Polášek), 22. Rolinek (Pech, J. Mikuš), 34. Kumstát (Ďaloga), 52. Klimek (J. Hlinka, Eminger), 54. J. Hlinka (Švrček, Sabolič), 57. Polášek (Buchtele, Eminger)

Co se týče produktivity týmu – v jejím čele je Petr Čajánek, který ve 39 zápasech posbíral 23 bodů (7+16). Nejlepším střelcem je s 9 trefami Roman Vlach, produktivitě obránců kraluje Jiří Marušák (8+9).

S brankáři měl Zlín zpočátku sezony problém – Libor Kašík nepodával dobré výkony (18 zápasů, 87,4%) a tak klub musel shánět náhradu. Devět zápasů si zachytal Petr Hromada (91,3%) a deset utkání odchytala momentální jednička Tomáš Štůrala (92,58%). V 5. kole na ledě Vítkovic chytal v dresu PSG i Luboš Horčička.
HC Škoda Plzeň
Západočeský celek je po 34 odehraných zápasech na sedmém místě tabulky. Na kontě má aktuálně 48 bodů a skóre 92:84.

V posleních třech zápasech se ale Škodovka trápí. Všechny totiž prohrála – nejprve podlehla Třinci 1:4, poté doma Hradci Králové 1:2 a následně v Brně 2:4.

Zápas s Brnem, kde si extraligový debut odbyl talentovaný útočník Filip Suchý, přitom nezačala špatně. V 9. minutě se po krásném pasu právě Suchého prosadil Simon, domácí ale od druhé třetiny přebrali iniciativu hry a přehráli Plzeň. Dali čtyři branky, zatímco hosté skórovali už pouze v samotném závěru utkání.

Brno 4:2 Plzeň
30. Kováčik (Honejsek, Hanzlík), 43. Vondráček (Dočekal, Zohorna), 55. Zohorna (Vondráček, Ptáček), 58. Vondráček (Zohorna, Hanzlík) – 9. Simon (Suchý, Pletka), 60. Balej (Jeřábek)

V čele klubové produktivity je už nějakou dobu slovenský útočník Ján Sýkora. 14 gólů a 12 asistencí ve 31 zápasech není vůbec špatný počin. Je zároveň i nejlepším střelcem. Nejproduktivnějšími obránci jsou Vojtěch Mozík (7+11) a Jakub Jeřábek (2+16).

Strážcem svatyně číslo jedna je Matěj Machovský, který zasáhl do 29 zápasů a má úspěšnost zásahů 91,69%. Náhradník Lukáš Mensator chytal sedmkrát (91,67%), mladík Patrik Polívka jednou (na ledě Třince při prohře 1:4).
Na programu je 35. kolo hokejové Tipsport extraligy. My dnes budeme sledovat souboj mezi posledními šampiony, tedy HC Škoda Plzeň a PSG Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.