SESTŘIH: 39. kola extraligy, Slavia Praha - Zlín 0:2

Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se těším na počtenou.
Dnešní zápas je u konce, jediné změny stavu jsme zaznamenali již v 8. minutě, kdy se o jediné dva góly utkání postarali hosté Petr Leška a Roman Vlach.
60:00
59:28
Ještě jedno vhazování před Kašíkem, Furch zůstává ve své svatyni.
58:01
Tak ještě je tu poslední šance pro domácí. Na trestnou lavici totiž za sekání míří Marušák (ZLN).
57:46
Pražané se v útočné třetině dlouho nezdrželi, kotouč ve středním pásmu.
56:38
56:03
Ve vlastním oslabení se dostal do dobré příležitosti Bednář, který zůstal zcela neobsazen po levici Kašíka, nezacílil ale ani mezi tři tyče.
55:28
Veselý z levého kruhu trefuje jen Furchovu vyrážečku a sešívaní posílají puk přes všechny čáry.
54:38
A další přesilová hra pro Moravany. Vyloučen je Šenkeřík (SLA) za hru vysokou holí.
53:59
52:48
Kolář vystihl rozehrávku hostů a postupoval jeden na jednoho, v souboji však nedokázal puk udržet.
52:27
Bednář vyhazuje.
51:59
A navíc se vylučuje. Za hrubost usedá na trestnou lavici Jan Stránský (SLA).
51:37
Pražané se snaží o závěrečný nápor, nyní ale přibrzdilo i je zakázané uvolnění.
51:11
Hra se opět velmi výrazně kouskuje a natahuje, zakázané uvolnění hostů.
49:32
Divíšek se šikovně prodral až ke střele, z bezprostřední blízkosti ale přestřelil.
49:18
Dnešní utkání sleduje 3251 diváků.
47:38
Zlín se po delší době udržel v útočném pásmu a hned z toho byla dobrá možnost, Matějíček zůstal nepokrytý na brankovišti, Furch se ale tentokrát přesunul včas.
47:16
Zlínu se rozehrávka nepodařila, píská se icing.
47:10
Kašík si připisuje další zákrok a následuje reklamní pauza.
46:40
46:38
Krejčího nahození končí jen za brankou, domácí ale mají pásmo.
45:40
Hosté se brání dobře, Slavia vůbec neví jak překonat přesně bránící čtveřici.
44:40
Kotouč mezi diváky a sešívaní si zahrají další přesilovou hru, menší trest za zdržování dostává Urbanec (ZLN).
44:20
Na druhé straně pálil Čajánek, i Furch ale předvedl rychlou a přesnou lapačku.
43:38
Bednář nabil na pravý kruh Vlasákovi, na jehož ráně si smlsnul Kašík přesným zásahem lapačkou.
42:45
Poletín ihned po zavezení kotouče do pásma pálil s příklepem, Kašík zasáhl betonem.
42:22
Holík se obtočil kolem Furchovy klece a mířil na bližší tyč, brankář Slavie byl ale pozorný.
41:52
41:39
Kolář zkusil projít individuálně, ani on však neuspěla puk je opět ve středním pásmu.
40:56
Hokejisté ve žlutých dresech se opět osvobozují.
40:20
Bednář se prosmýkl po pravé straně, nezamířil ovšem přesně a hrají Zlínští.
40:01
Čtyřicet minut dnešního utkání je minulostí. Ve druhé části jsme branku neviděli, a tak Moravané nadále vedou 2:0.
40:00
39:52
Přesilová hra pro domácí, za zdržování hry již sedí na trestné lavici Veselý (ZLN).
39:18
Po delší době se mohl v útočné třetině usadit i Zlín, puk však hostům utekl do středního pásma.
38:30
Před Kašíkem se zničehonic zjevil Sklenář, jeho projektil mezi betony ale zlínský brankář vyrazil.
37:39
Kolařík od modré trefil jen Kašíkův beton.
36:52
Zlín ujížděl v přečíslení dva na jednoho, které skončilo střelou do Furchovi masky, přerušuje se.
36:01
Sešívaní dostali puk do útočného pásma, tam o něj ale záhy přišli.
34:27
Köhlerova rána Furchovi vypadla z lapačky, naštěstí pro něj ale mimo tři tyče.
33:54
Okála opět v samostatném úniku zastavilo postavení mimo hru.
33:28
33:00
32:18
Pražané si vytvořili dobrý tlak, Holec ani Kolář se svými dorážkami ale neuspěli, Kašík nadále drží svému týmu dvoubrankový náskok.
31:28
Za podražení je vyloučen Holík (ZLN), uvidíme přesilovou hru sešívaných.
31:09
Bednář poslal puk za Kašíkovu klec, kde ho ale sebrali Moravané, kteří rozehrávají další akci.
30:00
Zlín nadále hraje v útočné třetině Slavie. Ta se totiž osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.
28:26
Kolařík prošel středním pásmem, jeho následný projektil našel Kašík v lapačce.
27:50
27:45
A další vhazování v prostřední třetině, tentokrát vinou postavení útočícího hráče v brankovišti.
27:12
Žižkova rána Furchovi vypadla, nepřesně dorážel Veselý. Následně byla hokejistům hostí odpískána přihrávka rukou, takže se hra přesune do středního pásma.
25:50
První početní převaha pro berany. Za držení míří na trestnou Holec (SLA).
25:22
Puk vypadl do hlediště, následuje buly ve středovém kruhu.
24:24
Hra je nyní rozkouskovaná a postrádá tempo. Königovu střelu schoval Kašík do náruče.
23:14
Kolář se dobře proháčkoval ke střele z mezikruží, opět byl ale Kašík úspěšnější.
22:20
Kubiš se natlačil před Veselého, lehce si stáhl puk na forhend a trefil tyčku!
21:24
Pražané to zkusili od modré, Kašík připraven.
21:00
Okál mohl ujíždět sám vstříc Furchovi, zastavil ho ale ofsajd.
20:36
Vlasák našel Bednáře, jeho pokus byl ale zablokován.
20:01
Je za námi úvodní třetina dnešního zápasu. Viděli jsme hned dvě branky, obě v osmé minutě a obě do sítě Dominika Furcha. Náskok beranů mohl být ještě výraznější, ale Šťastného trestné střílení dokázal Furch vychytat. Druhá třetina začne přibližně v 15:50.
20:00
19:31
Ofsajd hostů.
19:09
Pražané se dostali do útočného pásma, nemohou se ale odpoutat od mantinelů.
18:17
Kotvan vypálil nepříliš tvrdě od modré čáry, Furch kotouč viděl a v pohodě zasáhl lapačkou.
17:50
David Šťastný zkusil zamířit mezi betony, Furch si ale mezírku mezi nimi pohlídal, a tak se skóre nemění.
17:50
Trestné střílení pro Zlín!
17:35
Ten však o něj záhy přišel.
17:16
Vas nahodil puk, který v útočném pásmu vybojoval Stránský.
16:03
Sešívaní jsou v posledních minutách aktivnějším celkem, Moravané ale brání dobře, a Kašík tak nemá moc práce.
14:12
Stránského rána sražena vysoko do ochranné sítě.
13:23
König dostal nabito na modré, Kašík toho moc neviděl, puk ho však trefil.
12:51
Divíšek posunul puk na Koláře, který ale trefil jen brusle obránce Zlína.
11:58
Andres s Vrdlovcem bojovali o puk za Kašíkovou klecí, nakonec o něj sice přišli, berani ale nerozehráli přesně.
11:06
10:56
Kašík má za sebou první zákrok v tomto oslabení, bude se vhazovat po jeho pravici.
10:22
A opět musí domácí zahajovat akci od vlastního brankáře.
09:51
Krejčí od modré trefil clonícího hráče a Zlín se osvobozuje.
09:06
Valenta (ZLN) podrazil Vrdlovce u mantinelu a červenobílí si zahrají přesilovku.
09:01
Sešívaní přidali a hrají v útočném pásmu.
07:18
Pražané si berou time-out.
07:18
Zlín právě vstřelil branku!
ROMAN VLACH pláchl obráncům domácích, chytrým naznačením poslal Furcha na druhou stranu a zvyšuje stav na 2:0! Asistence: Jiří Marušák, Tomáš Valenta.
07:07
Zdeněk Okál vymyslel geniální zadovku přes celou třetinu Slavie na PETRA LEŠKU, který měl už lehkou úlohu, Furch se přesunout nestačil. Asistence: Zdeněk Okál, Bedřich Köhler.
06:18
Furch se musel teď hodně ohánět. Poradil si ale s oběma střelami Zlína, následně Pražané vyhodili.
06:02
A další icing Moravanů.
05:08
Bednář zkusil křižný pas, který byl ale zablokován, následně však Zlínští rozehráli nepřesně a píská se zakázané uvolnění.
04:29
Další příležitost měl Köhler, jenž však z mezikruží napálil jen clonícího obránce.
03:32
Andres zavezl kotouč za Kašíkovu klec, kde o něj ale přišel.
02:46
Šťastný se zkusil z úhlu natlačit před Furcha, ten mu ale holí puk vypíchl.
01:58
Ti se nyní sice osvobodili, puk ale jen odevzdali, a tak nadále hrají s kotoučem ševci.
01:42
A nadále sledujeme hru v pásmu domácích.
00:43
Zlínští se okamžitě usadili v pásmu Slavie a ihned měli dvě gólové příležitosti! Nejprve puk sjel z hole Ondráčka a následně situaci dva na jednoho zakončoval Leška, proti jehož projektilu se ale stačil Furch výborně přesunout!
00:01

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Šenkeřík, König, Krejčí, Kolařík, Štich, Beňovič, Knot – Sklenář, Bednář (C), Vlasák – Kolář, Divíšek, Holec – Poletín, Vas, Stránský – Veselý, Vrdlovec, Andres

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Valenta, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Kotvan, Stuchlík – Veselý, Čajánek (C), Ondráček – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Leška, Okál – Čech, Šťastný, Kubiš

Rozhodčí: Polák, Mikula – Flegl, Bláha.
Oba týmy, které se dnes proti sobě postaví, zatím prožívají hodně nepovedenou sezónu. Sešívaní v loňském roce na poslední chvíli vyválčili předkolo play-off, ve kterém sice neuspěli, s letošním rokem se to však nedá vůbec srovnávat.

Pražané se topí na dně tabulky a je zřejmé, že postup do předkola by byl malým zázrakem, na předposlední Mladou Boleslav totiž Slavia ztrácí dvanáct bodů a na desáté místo propastných devatenáct. Navíc nyní červenobílí prožívají dlouhou šňůru proher. Poslední tříbodová výhra Pražanů se datuje k 16. listopadu.

Poslední zápas sehrála Slavia v pátek na ledě Komety, kde sice brzy vedla překvapivě 2:0, náskok ale ztratila a nakonec prohrála 2:5.

Zlín na tom není o moc lépe. Ševci se drží na jedenácté příčce a v poslední době se jak herně, tak výsledkově zvedají. V porovnáním s loňskou mistrovskou sezónou to ale prostě ani nemůže být uspokojivý průběh ligy.

V pátek na led Zlína zavítal vedoucí tým tabulky z Třince a diváci se rozhodně nenudili. Domácí totiž byli Ocelářům důstojnými soupeři, v utkání dokonce vedli a nakonec dotáhli vyrovnaný duel do prodloužení, které rozhodl necelou minutu před jeho koncem Rostislav Klesla.

Oba celky se už letos dvakrát střetly a vítězně pokaždé odešli berani. V prvním souboji v Praze byli ústředními postavami oba gólmani a Zlín se nakonec radoval z těsného vítězství 2:1. Odveta na Moravě byla už ale úplně o něčem jiném. Slavia sice brzy vedla 3:1, domácí ale zápas otočili a nakonec vyhráli 7:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.