SESTŘIH: Dohrávka 19. kola, Sparta Praha - Kometa Brno 1:2

Díky za pozornost a někdy zase "na viděnou" u textového online přenosu.
Hráči zápasu jsou: Martin Réway (SPA) a Jan Káňa (KOM)
Spartě se ani přes velký tlak v posledních minutách a vteřinách nepodařilo vstřelit druhou, tedy vyrovnávací branku. Brno tak na ledě Sparty vítězí 2:1 a udobřuje si své fanoušky za poslední vzájemný zápas, který prohráli se Spartou 1:8. Sparta už tři zápasy v řadě naplno nebodovala.
60:00
59:56
Brno se pár vteřinek před koncem osvobozuje a posílá puk na zakázané uvolnění.
59:09
Polášek pálil do chumlu hráčů v brankovišti, puk ale nikdo nedoklepl za záda gólmana Komety.
58:58
Staňa zůstal na střídačce.
58:58
Sparta si ve stejném čase vyžádala oddechový čas.
58:58
Sparta i po skončení přesilovky na Brno tlačí, Kometa se teď osvobozuje za cenu zakázaného ovolnění.
58:28
Rolinek hledal najíždějícího Ďalogu, ten ale puk nezachytil, Brno přečkalo dvouminutové oslabení.
57:35
Pech si najel a tvrdě pálil, netrefil ale skupinu mezi tyčí a betonem, ale právě gólmanovu výstroj.
57:20
Sparta sice drží pásmo, puk si ale hráči posílají po rozích.
56:47
Poláškovi se vůbec nepovedla střela od modré, která neměla tvrdost ani rychlost. Brno vyhazuje.
56:18
A za úder do oblasti hlavy a krku míří na trestnou lavici právě Kuboš (KOM). Dostává trest 2 + 10 minut osobní trest.
56:18
Na ledě bouchly saze v několika hráčích a bude se vylučovat. Cingel se nepříliš přátelsky objímal s Kubošem, vše bylo výsledkem vražení na hrazení.
55:30
Kumstát versus Kempný, dějství druhé. I tentokrát ale zůstalo u drobného pošťuchování, které rozhodčí vyřešili domluvou.
54:26
A jen o chvíli později ta samá lajna znovu v obrovské šanci. Falter už ležel, puk za jeho záda ale nedostali.
54:08
Réway hledal před brankou Buchteleho, přihrávce do naprosto volného prostoru chyběly milimetry.
53:37
Pilař pálil po přihrávce zpoza branky z první a nebyla to vůbec špatná střela. Bohužel pro domácí jí ale chybělo jen trochu víc přesnosti.
52:23
Burian teď tvrdě pálil z jízdy, Staňa jeho dělovku vyrazil betony mimo.
51:45
Spartě se tahle přesilovka vůbec nedaří, Brno drží puk na svých hokejkách a šetří čas.
51:14
A Spartě se dosud nepodařilo probojovat se zpátky.
50:50
Brno ale vyvezlo puk mimo své obranné pásmo.
50:35
Spartu čeká další přesilová hra. Na trestné lavici už odpočívá Jakub Koreis, kterého rozhodčí potrestali menším trestem za držení.
50:04
Kometa právě vstřelila branku!
Čtyři dorážky dovolili obránci Sparty Kometě na hranici brankoviště a ta vede. Tu poslední totiž poslal za záda Stani JAN KÁŇA. Asistence: Martin Dočekal, Petr Kuboš.
49:44
A znovu.
49:06
Kempného střela orazítkovala zadní mantinel a Spartě se následně opět povedlo vyhodit přes všechny čáry.
48:35
Sparta prudkou střelou posílá puk až za branku Brna.
48:16
Michal Barinka (SPA) dostává menší trest. Rozhodčí jeho bránění protihráče vyhodnotili jako nedovolené. Brno hraje přesilovku.
47:09
Pech teď svojí přihrávkou hledal Rolinka před brankou, puk se k němu ale nedostal. Sparta má sice mírnou herní převahu, nicméně jí chybí důraz v zakončení.
46:22
Sabolič dostal přihrávku od Cingela a pokusil se Faltera překvapit střelou nad rameno, gólmana Brna ale nepřekonal.
45:16
Vondráček střílel z uctivé vzdálenost, ale tvrdě a Burian se natahoval po dorážce, naštěstí pro domácí na ni byl krátký.
44:25
Pech zkusil rychlou, svižnou a Falter ji vytáhl ramenem mimo.
43:37
Až teď, Chlapík kroužil za brankou a Sparta před ní utahovala sevření, nakonec se jí ale nepodařilo nebezpečně vystřelit.
43:00
Kometa je v plném počtu, Spartě se v přesilovce nepodařilo dostat ji ani pod krátký tlak.
42:06
Ďaloga vletěl do útočné třetiny obkroužil branku a... neměl komu přihrát. Spartě se tahle přesilovka vůbec nedaří.
41:33
Sparta ale ztrácí pásmo a bude se do něj znovu složitě dostávat.
40:57
Na trestné lavici je podruhé v zápase Leoš Čermák (KOM), který se tentokrát provinil podražením.
40:47
Brno třetí část zahajuje útkem na sparťanskou branku. A v první vlně útoku je i Petr Ton, který ale trefuje jen připravenou lapačku Stani.
40:01
Další třetina začne zhruba ve 20:13.
Sparta ve druhé třetině přišla o jednobrankové vedení. Kometě se sice nepodařilo využít přesilovou hru, vyrovnávací branku ale vstřelila těsně po jejím skončení. Trefil se Petr Ton, který šikovně dorazil střelu Kempného.
40:00
39:04
Na druhé straně se v následné protiakci dral ke střele Barinka, obrana Brna ho ale vytlačila ze střelecké pozice.
38:36
Brněnský útok v čele s Tonem teď dlohuo točil obranu Sparty jako na kolotoči.
37:05
Sparta další oslabení zvládla.
36:27
Honejsek střílel z úhlu, Staňa puk vyráží a Spartě se na pár vteřin opět daří vyhodit.
36:06
Hlinka se ve vlastním oslabení prokličkoval až před branku Komety, nezakončil, ale ušetřil cenné vteřinky.
35:31
Brno je jako polité živou vodou a Kempný při chuti. Od modré čáry opět tvrdě střílel.
35:03
A pro Spartu je ještě hůř. Petr Kumstát (SPA) zvedl hůl výš, než se sluší, a dostal za to dvě minuty.
34:20
Sparta sice oslabení odehrála na jedničku, ale po jeho skončení si nepohlídala PETRA TONA, který šikovně dorážel střelu Kempného od modré. Asistence: Michal Kempný.
33:30
Teď dokonce sparťané přečíslili Brno a vydali se ve vlastním oslabení na útočnou zteč.
33:01
Sparta posílá puk za branku Brna a drží puk v dostatečné vzdálenosti od své klece.
32:50
Kometa se ale neudržela v útočném pásmu a nedaří se jí dostat zpátky.
32:13
Sparta jde do čtyř! Jan Švrček dostává menší trest za nedovolené bránění.
31:59
Káňa teď s Honejskem jeli dva na jednoho, prvně jmenovaný se nakonec rozhodl nepřihrát a střílet, ale Staňa se vyznamenal.
31:05
Burian s Vondráčkem si vytvořili asi první větší šanci Brna, když se jim podařilo ujet dva na jednoho, zakončit se jim ale nepodařilo.
30:55
Kumstát a Kempný si před Falterem vyměnili několik nepříliš přátelských šťouchanců, rozhodčí ale vylučovat nebudou.
30:38
Pech poslal zpoza branky přihrávku do prostoru brankoviště, Kumstát se ale k dorážce nedostal.
29:21
V posledních vteřinách přesilovky se před branku dral Sabolič, obrana Brna ho ale k zakončení nepustila.
28:37
Falter teď skvěle zasáhl! vystřelný puk těsně před ním tečoval Barinka, ale brněnský gólman na změnu dráhy střely pohotově zareagoval a puk chytil.
27:59
Sparta se o puk dlouho přetahovala u mantinelu a Brnu se nakonec podařilo vyhodit.
27:21
Sparta si zahraje další přesilovou hru. Na trestnou lavici dosedl Jan Hruška za nedovolené bránění.
26:43
Sparta stále Brnu nedovolila, aby se by´t na pár chvil usadilo v jejím obranném pásmu a vytvořilo si tlak.
25:29
Ďaloga poslal prudkou střelu do chumlu hráčů před Falterem a je z toho několikanásobná šance, ani jedna z následných střel z těsné blízkosti ale nenašla cestu za záda brněnského gólmana.
24:17
Buchtele poslal přesnou přihrávku Hlinkovi a ten vystřelil zpoza obránce Brna, střela šla jen těsně vedle branky.
22:44
Jako kdyby se opakoval úvod první třetiny, ale v opačném gardu, teď je to Brno, které má problém vůbec se probojovat do útočného pásma.
21:20
Réway hledal najíždějícího Hlinku, ten ale na prudkou přihrávku nedosáhl. Pro domácí je to škoda, protože se před útočníkem Sparty otevíral až nevídaný prostor.
20:37
Na ledě Kumstát, Pech a Rolinek a jejich úvodní tlak nakonec končí posunutou brankou.
20:01
Další třetina začne zhruba v 19:23.
Sparta měla ospalejší, možná opatrnější úvod a v první desetiminutovce neměl Falter v brance Brna příliš práce. Spartě se ale podařilo zužitkovat hned první přesilovku v zápase. Jaroslav Hlinka si vybruslil od mantinelu a puk poslal s milimetrovou přesnotí do branky. Sparta po vstřelení branky výrazně ožila a po dvaceti minutách drží vedení 1:0.
20:00
19:53
Oba týmy jsou v plném počtu a v první třetině už se nic důlžitého nejspíš nestane.
18:49
Sabolič střílel od modré a Cingel čekal na hranici brankoviště, aby mohl dorážet, hostující obránce si ho ale pohlídal.
17:51
Na trestnou lavici teď zamířili hráči obou týmů. Martin Réway (SPA) dostává dvě minuty za hrubost a stejný trest si vysloužil i Jan Hruška (KOM). Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
17:33
Hlinka se pokusil propasírovat puk na Buchteleho, tomu se podařilo, ač byl bráněný dvěma hráči Brna, vystřelil, ale puk šel mimo.
15:56
Hruška dostal pěknou přihrávku do jízdy, ale dvojice sparťanských obránců ho odstavila od puku hned za modrou čarou.
14:43
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta využívá hned první přesilovou hru v zápase. JAROSLAV HLINKA si vybruslil od mantinelu a přesně mířenou střelou překonal gólmana Brna. Asistence: Martin Réway, Michal Barinka.
13:53
Sparta si zahraje přesilovou hru. Kapitán Čermák (KOM) dostává dvě minuty za hákování.
13:20
Cingel obral o puk Ptáčka a byl sám proti Falterovi, oborovskou gólovku ale trestuhodně spálil, když pálil jen do nastaveného betonu gólmana Komety.
12:34
Sparta ustála oslabení a přepnula na další výkonnostní stupeň, teď jsou to sparťané, kteří mají herně navrch.
11:51
Pilařovi vypíchl puk Burian a uháněl s ním směrem na Staňu, vracející se obraně Sparty se ale podařilo vytěsnit ho z dobré střelecké pozice.
10:52
A do třetice vyhození. Po úvodních dvou šancích se zbytek přesilovky Brnu nedaří.
10:35
A opět, čímž se vymanila z tlaku Brna.
10:16
Spartě se podařilo vyhodit puk.
09:50
Brno zamklo Spartu v jejím obranném pásmu a na Staňu vyslalo už dvě nepříjemné střely.
09:09
Prvním vyloučeným v zápase je Adam Polášek (SPA), který se provinil držením protihráče. Sparta se bude dvě minuty bránit.
08:10
Hrbas teď vybojoval puk za brankou, ale neměl ho komu přihrát před ní. Brnu se prozatím daří perfektně čistit střelecké pozice a Falter je bez práce.
07:19
Pech vybojoval puk na modré čáře, ale nebyl tam s ním nikdo, kdo by ho v útoku podpořil.
06:33
Od předchozí šance je ale útočná třetina pro Spartu opět zakletá a hraje se spíše před druhou brankou.
05:01
Pilař hledal před brankou Buchteleho, jemu ale puk utekl, po něm pálil jen těsně vedle tyče Ďaloga.
03:45
Spartě se nepodařilo vyhodit puk a Němec zkusil střelu z dálky, ta šla mimo brankoviště.
03:26
Ton posílal puk na Kempného, nicméně ten byl rychlejší než kotouč a rozhodčí píská ofsajd.
02:32
Brno Spartě prozatím nepovolilo pobyt ve svém obranném pásmu na déle než pár vteřin.
01:25
Staňa si připsal první ostrý zákrok, na hranicic brankoviště nebezpečně dorážel brněnský Vondráček, sparťanský gólman ale puk stihl ukrýt pod lapačku.
00:50
Jaroslav Hlinka chtěl jako první otestovat pozornost gólmana Faltera, nedostal se ale k zakončení a Brno puk poslalo n zakázané uvolnění.
00:01
Petr Ton se vrací na místo činu – v zahajovací pětce Brna – a kotel domácích ho vítá potleskem.
Do začátku zápasu zbývá zhruba pět minut, tribuny se plní a na kostce běží sestava domácích. Sparta Kometu doma hostí poprvé od prohraného sedmého semifinále v minulé sezoně.

Fenomén Ton

Petr Ton po osmnácti letech zažije pocit, kdy nastoupí na holešovickém ledě, ale v dresu soupeře. Naposledy tomu tak bylo před téměř 18 let. A poslední gól, který Spartě jako soupeř na jejím ledě dal, vsítil 14. listopadu 1996. Aktuálně Ton obléká dres Komety a se 13 brankami je nejproduktivnějším střelcem ligy.

Brno – pomalý vzestup

Brnu úvodní část sezony nevyšla úplně podle představ, nicméně výsledky z poslední doby ho tabulkou posouvají vzhůru. Aktuálně je Kometa na šesté pozici a myslí si na vyšší příčky. V posledních osmi zápasech Kometa pokaždé bodovala, včetně utkání s Pardubicemi, ve kterém zvítězila 5:0, a posledního zápasu s Plzní, kde se Brňanům podařilo obrátit nepříznivý stav 0:2 na konečných 5:3.

Sparta – 3 body ze dvou zápasů

Po reprezentační pauze, kterou ale sparťané vyplnili utkáním Ligy mistrů proti Linköpingu, odehrála Sparta prozatím dva zápasy. A ani v jednom nedokázala bodovat naplno. V Olomouci vyhrála v prodloužení, s posledním Zlínem pak před domácím publikem prohrála na svém ledě 3:4, taktéž v prodloužení. Nicméně Sparta dál drží třetí příčku v extraligové tabulce.

Sparta versus Brno

Zápas, který bude plný emocí. Velcí rivalové, kteří se střetli i v loňském play off, proti sobě letos nastoupí už podruhé. V prvním zápase hraném na brněnském ledě měla výrazně navrch pražská Sparta, která Kometu zostudila výsledkem 8:1.

„Brno nehrálo úplně svoji hru a my jsme do toho zápasu šli fakt hodně nabuzení. Hned od první minuty jsme je přehrávali a hráli jsme to, co jsme chtěli. To bylo podle mě klíčem k výhře,“ radoval se po zápase autor pěti asistencí, obránce Adam Polášek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.