SESTŘIH: 43. kolo extraligy, Sparta - Karlovy Vary 9:1

Sparta dnešní zápas zvládla s naprostým přehledem. Skóre 9:1 je zcela vypovídající z hlediska dnešního rozložení sil. Hráči zápasu jsou vyhlášeni obránce Vladimír Sičák z Karlových Varů a ze Sparty Adam Chlapík. Ode mě je to dnes vše, děkuji za pozornost a těším se u dalších online přenosů.
60:00
60:00
Sparta právě vstřelila branku!
Tak ještě není konec, ze trestného střílení se prosazuje DOMINIK VOLEK tvrdou ranou mezi betony! Bez asistence.
59:59
Trestné střílení pro Spartu. Dominik Volek byl faulován a rozjíždí se na Závorku!
59:40
Hosté se ještě snaží útočit, času je málo.
58:57
Hosté pokračují v klasické přesilovce, nyní před brankou zakončoval Tomeček.
57:50
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Také Energii se povedlo využít dvojnásobnou přesilovku, po vyšachování sparťanské obrany se do prázdné klece trefuje DAVID HRUŠKA. Asistence: Stanislav Balán, Radek Duda.
57:00
Energie bude na závěr zápasu hrát v pěti proti třem. Jan Buchtele se provinil držením protihráče a hosté mají velkou šanci dát aspoň jeden gól.
56:37
Robert Sabolič nyní oslabí Spartu, je vyloučen za sekání.
56:29
8:0. Šťastný odraz Saboličovy nepřesné rány od zadního mantinelu dorazil za dezorientovaného Závorku JAROSLAV HLINKA. Asistence: Robert Sabolič, Martin Réway.
55:45
Nyní zahrozil Tomeček, jeho nepříjemný lob ale nemířil do branky.
55:30
Zápasu nyní trochu chybí tempo. Je vidět, že oba týmy výsledek považují za rozhodnutý.
53:20
Dnešní zápas v rámci projektu sleduje 10261 diváků, je tedy skoro vyprodáno. Velkou část diváků tvoří hasiči, záchranáři, policisté a vojáci, kteří dostali vstupenku v rámci akce Sparta vzdává hold.
52:59
Filip Novotný nyní přerušuje hru, dnes je zatím bezchybný a určitě může pomýšlet na vychytanou nulu.
51:05
Na druhé straně měli šanci z brejku Dvořáček s Formanem, chybělo lepší zakončení.
50:47
V dobré šanci mezi kruhy se objevil David Hruška, který mohl využít přesilovku, ale v kritický okamžik nemířil dobře.
49:14
Počet hráčů na ledě se vyrovná, Martin Réway na obranné modré čáře fauloval. Dostává dvě minuty za podražení.
47:55
V souboji Poláška s Bahenským si nová karlovarská posila počínala nedovoleně a rozhodčí ho posílají na dvě minuty za vysokou hů..
46:34
Brejk Sparty, do něhož ujeli Rolinek s Dvořáčkem, skončil Dvořáčkovou dorážkou. Část fanoušků v hale se začala radovat, ale puk skončil pouze na vnější síti.
45:24
Sparta se ve své přesilovce nikam nežene.
43:40
Stanislav Balán oslabuje Energii, jde si sednout na dvě minuty za podražení.
43:28
Deyl zkusil štěstí, když vystřelil do chumlu před brankou, Novotný se ale zorientoval.
41:50
Kumstát spálil další šanci, když spolu s Rolinkem ujeli ve dvou ve vlastním oslabení. Měl před sebou půl odkryté branky, trefil ale jen ležícího Závorku.
41:18
Jan Piskáček jde na trestnou lavici za podražení, Sparta bude hrát dvě minuty v oslabení.
40:42
Poláškova rána se odrazila do ochranné sítě, čeká nás vhazování v obranném pásmu Energie.
40:01
Po dvou třetinách je nejspíš rozhodnuto, Sparta vede 7:0, když během sedmi minut vstřelila další čtyři branky po krásných akcích. Energii se nedaří směrem dopředu, vzadu je to zatím ale také katastrofa. Třetí třetina začne zhruba ve 20:22.
40:00
39:05
Šmach se nyní pokoušel přihrávkou přes sparťanské brankoviště najít Hrušku, defenziva domácích puk vypíchla.
38:03
Nyní se Karlovým Varům povedlo rozestavit přesilovkovou formaci, Balán ale trefuje brusle Klimka a ten osvobozuje svůj tým.
37:21
Nyní to sparťané s aktivitou přehnali, hráli v šesti. Trest pro trestnou lavici půjde odpykat David Dvořáček.
35:40
Hosté ve vlastní přesilovce působí poněkud bezradně, Holešovičtí je pořádně nepustili do vlastního pásma.
34:05
Nyní se ve čtyřech proti pěti málem prosadil Petr Kumstát, na kterého energetici úplně zapomněli!
33:37
Další sparťanské oslabení, v obranném pásmu držel protihráče sparťan Juraj Mikuš.
32:20
Koblasa s Balánem nyní zkoušeli překvapit Novotného, puk však končí za brankou.
31:18
Dudova formace operuje v útočném pásmu, zatím se ale do šancí moc nedostává.
30:21
Nyní se ale Sparta bude bránit, Dominik Volek už je zase na trestné lavici. Tentokrát za nedovolené bránění.
29:35
Spartě se dnes daří všechno, Energii nic. Vysoké tempo, v němž se domácí prosazují, zavání útokem na loňskou rekordní výsledek 11:0, který domácí zaznamenali právě proti Západočechům.
28:31
Další krásná sparťanská akce, v níž obránci Energie asistovali víceméně jako diváci. Na konci ťukesu sparťanských útočníků byl LUKÁŠ KLIMEK, který z mezikruží střílí už sedmou sparťanskou branku. Asistence: Tomáš Rolinek.
27:25
Adam Chlapík je dnes ve formě. Po individuální se dostal až před bránu, odkud chtěl zakončit. Puk mu sice ujel, ale naštěstí pro Spartu byl před bránou také MARTIN PROCHÁZKA, který bezprizorní puk uklidil za Závorkova záda. Asistence: Adam Chlapík.
25:54
Za sparťanskou brankou vznikla menší strkanice Piskáčka se Skuhravým, trestat se nebude.
25:08
Rána Balána končí za brankou, Vary pokračují v dobývání sparťanské brány.
24:04
Nyní Závorka opět zastavil hru, když před ním dorážel Dominik Volek. Ten si počínal nedovoleně a jde na trestnou lavici. Verdikt zní: krosček.
23:43
Další sparťanská akce skončila pukem v ochranné síti, Energie si bere oddechový čas.
23:15
Karlovarští trenéři provedli rošádu v brankovišti, za Habala jde do brány Tomáš Závorka.
23:15
V Tipsport Areně se schyluje k debaklu. Rychlá akce Sparty končí krásná Rolinkova nahrávka gólem PETRA KUMSTÁTA do prázdné branky. Asistence: Tomáš Rolinek.
21:30
JAN BUCHTELE téměř okamžitě využívá druhou dvojnásobnou přesilovku Sparty v tomto utkání střelou z kruhu. Asistence: Jaroslav Hlinka, Martin Réway.
21:09
Další dlouhá přesilovka 5 na 3. Jan Tomeček potrestán za vysokou hůl.
21:03
Další oslabení pro Karlovy Vary, na trestnou lavici míří oblíbenec domácích fanoušků Radek Duda za hrubost.
20:35
Jako první do útočného pásma postupují Karlovy Vary, usadily se v útočném pásmu.
20:01
Sparta zvládla první třetinu bez většího problému, hosté byli téměř neškodní. Do vedení domácí dostala dvojnásobná přesilovka, kterou využil Martin Réway. Další dva góly Chlapíka a Ďalogy znamenají pohodlné vedení Sparty 3:0. Druhá třetina začne zhruba v 19:26.
20:00
19:11
Karlovým Varům se ještě podařilo vyhodit z pásma, z následného protiútoku se ale střelou z levého kruhu prosadil MAREK ĎALOGA. Asistence: Jan Buchtele.
17:42
Energii přesilovka vůbec nevyšla, nyní bude hrát ve pěti proti třem Sparta. Rozhodčí potrestali hosty za příliš mnoho hráčů na ledě, na trestnou lavici půjde Gorčík.
15:40
Rolinek mohl střílet z dobré pozice, na poslední chvíli mu šťouchl do hokejky Koblasa.
15:16
Nyní dvojminutové vyloučení na druhé straně, Martin Réway půjde pykat za vražení na hrazení.
14:54
Václav Skuhravý dostává za nesportovní chování desetiminutový trest!
14:17
Hruška v protiútoku hledal na středu Vachovce, kterému skočil do rány jeden ze sparťanských obránců.
12:29
Z nenápadné akce se vyklubal druhý gól domácích. Mladíci Volek s ADAMEM CHLAPÍKEM předvedli pěknou souhru, na jejímž konci byla nečekaná přihrávka z ostrého úhlu před branku, odkud Chlapík pouze dorazil po zemi mezi betony Habala. Asistence: Dominik Volek.
12:00
Sparta je v laufu, nyní to zkoušel individuálně Rolinek. Akce mu nevyšla, ale stačil ještě zpoza branky přihrát Dvořáčkovi.
11:23
A další zákrok Habala, který si nyní vyjel z branky a přikryl puk před dorážejícím Formanem.
10:59
Prostor na střelu dostal sparťan Sabolič, karlovarský gólman kryje.
10:33
Zakázané uvolnění Energie, Habal ve střehu.
08:44
Gorčík si najížděl mezi kruhy, přihrávka od Skuhravého na něj neprošla.
06:32
Karlovarští se nyní usazují v útočném pásmu, za brankou operuje Micka s Tomečkem.
06:04
Puk opět končí v rukavici sparťanského gólmana, následuje komerční přestávka.
05:06
Energie už je kompletní, Novotný přerušuje hru a vhazuje se ve sparťanském pásmu.
03:53
Sparta přeci jen využívá dvojnásobnou přesilovku. MARTIN RÉWAY střelou od modré překonává Habala mezi betony, přes stínícího Buchteleho nic neviděl. Asistence: Jaroslav Hlinka.
03:24
Sparťanská kombinace je nepřesná, nyní poloodkrytou klec netrefil Polášek.
02:44
Sparta bude hrát 1:17 přesilovku 5 na 3. Tomáš Harant vystřelil puk mimo hřiště, za což dostává dvouminutový trest.
02:40
Eminger před bránou v dobré šanci minul.
02:03
Sparta bude hrát přesilovku, Radek Deyl jde ven na dvě minuty za držení protihráče.
00:44
Po úvodním povedenm ceremoniálu utkání začala a už po 14 vteřinách hry je tu první zakázané uvolnění.
00:01
Z rukou sparťanských legend nyní ocenění hrdinové dostávají upomínku na dnešní večer. Hned po nich nastupují na led oba týmy.
Ceremoniál se blíží k závěru, na led nastupují rozhodčí.
Zaplněná Tipsport Aréna tleská záchranným složkám za jejich každodenní práci, která pomáhá zachraňovat lidské životy.
Dva hasiči Lukáš Homolka a Jan Zikmund zachránili na pražském Černém Mostě rodinu z hořícího bytu. Aktéři tohoto a dalších příběhů hrdinství se nyní scházejí na ledě.
Za nimi i armádní vůz.
Stadion se ponořil do tmy a na ledovou plochu vjíždí policejní, hasičské a záchranářské automobily.
Na Spartě je všechno připravené k úvodnímu ceremoniálu akce Sparta vzdává hold.

HC Sparta Praha: , Mikuš, Žovinec – Réway, Hlinka (A), Klimek – Forman, Buchtele, Sabolič – Kumstát, Rolinek (C), Dvořáček – Procházka, Volek, Chlapík – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Deyl, Šmach, Šidlík – Koblasa, Kverka, Duda (C) – D. Hruška (A), Balán (A), Vachovec – Bahenský, Skuhravý, Gorčík – V. Tomeček, R. Hruška, Micka. Trenér: Karel Mlejnek.

Rozhodčí: Hodek, Svoboda – Frodl, Charvát.
Hokejisté Karlových Varů rozhodně nepatří mezi kandidáty na titul, ale o postup do play off se prát měli. Na domácím ledě to dokazují a jsou pátí v tabulce domácích zápasů. Venku jsou ale nejhorším celkem soutěže a celkově jim patří třináctá pozice se sedmibodovou ztrátou na desátou Mladou Boleslav.

Pouze jediná výhra a šest porážek v nastavení, to je venkovní bilance Energetiků v této sezoně. Doma ale body sbírají a další si chtěli připsat v západočeském derby s Plzní. Plány ovšem narušil už v první minutě Simon a o jedenáct minut později zvýšil náskok Lev. V prostředním dějství přidal druhý zásah Simon a Plzeň šla za výhrou, na které nic nezměnila ani trefa Petra Koblasy.

Spartě se nevyvedly poslední dva zápasy. Z duelů Hradcem Králové a Mladou Boleslaví si odnesly dva debakly 5:0 a 6:3. proti Karlovým Varům by tak domácí určitě chtěli konečně zabodovat. "Je to speciální duel, který bude hodně sledovaný, a my se musíme divákům omluvit výhrou. Půjdeme do toho na sto padesát procent a věřím, že na konci budou na našem kontě tři body," nechal se slyšet sparťan Martin Procházka.

Na utkání připadla marketingová akce soupeře Sparta vzdává hold věnovaná složkám integrovaného záchranného systému. Shodou okolností byli energetici účastníky této akce i před rokem, v slavnostní atmosféře prohráli 0:5.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.