SESTŘIH: 38. kola extraligy, Sparta - Litvínov 7:1

Dnešní onlajn přenos končí, děkujeme, že jste zápas sledovali s námi, a někdy příště na shledanou!
Sparta v dnešním zápase poráží Litvínov vysoko 7:1, což znamená pro Pražany první výhru nad Vervou v této sezoně. Domácí si vítězství zasloužili, protože od poloviny první třetiny byli jednoznačně lepším týmem. Naopak Litvínov se trápil, nevycházely mu přihrávky a nedokázal využít častá vyloučení sparťanů. Nejlepším hráčem na straně Litvínova je vyhlášen František Lukeš a na straně domácích je to dvougólový střelec Martin Procházka.
60:00
59:29
Volek mohl ještě navýšit skóre pro Spartu, ale Horák jeho blafák do backhandu vychytal!
57:53
Verva si zahraje ještě jednu přesilovku, protože Juraj Mikuš (SPA) se provinil sekáním.
57:03
Sparta právě vstřelila branku!
S litvínovským brankářem si pohrál osamocený MIROSLAV FORMAN, který po kličce ve stoje našel skulinku mezi Horákem a jeho levou tyčkou, kam sparťanský útočník neomylně umístil puk. Asistence: Robert Sabolič a Michal Barinka.
55:32
V této fázi se hraje na obou stranách téměř bez obrany, což přináší velmi atraktivní hokej.
54:12
Procházka pomýšlí na hattrick, ale teď ho ve slibné pozici zastavil ofsajd.
53:11
Ručinský našel křižnou příhrávkou u pravé tyče číhajícího Jánského, ale ten kotouč trefil patkou hole, takže puk končí mimo klec domácího brankáře, který ani nemusel zasahovat. Litvínovským se na hole lepí také smůla.
52:29
Na litvínovskou klec si vystřelil také třináctý sparťanský útočník Černoch, Horák jeho pokus vyráží do ochranné sítě.
50:58
Do přečíslení se dostali Sabolič s Buchtelem, první jmenovaný vypálil z mezikruží, ale jeho střelu zblokoval Gula do rohu.
49:58
Litvínovu se ani v této přesilové hře nedaří, Verva téměř nestřílí.
48:40
Ručinský backhandem nahazoval odražený kotouč zpět na Novotného, ten opět vyráží!
48:07
Kdyby Litvínov využíval své přesilové hry, skóre pro něj nemuselo zdaleka vypadat tak hrozivě. Verva dostává další šanci, Jan Buchtele (SPA) odchází na trestnou lavici za sekání.
45:52
Na straně hostů dochází k výměně brankářů. Francouz odjíždí zklamaně na střídačku a mezi litvínovské tyče se přesunuje Lukáš Horák.
45:52
A Sparta stále nemá dost! Volek ještě Francouze svou kličkou nepřekonal, ale litvínovský brankář odklouzal ze své branky, před kterou zůstal úplně volný MARTIN PROCHÁZKA. Sparťanský útočník svým druhým gólem v zápase zvyšuje už na 6:1 pro Spartu. Asistence: Dominik Volek a David Dvořáček.
45:14
Buchtele obkroužil branku a přihrál do předbrankového prostoru úplně volnému ROBERTU SABOLIČOVI, který dává pátý gól domácích. Asistence: Jan Buchtele a Miroslav Forman.
44:52
Rolinek chytře prohazoval kotouč na Kumstáta, který si najížděl před branku, ale druhý jmenovaný kotouč nezasáhl.
44:00
Domácí se zatím nemohou udržet v útočném pásmu a první přesilovková formace s Hlinkou a Réwayem odchází střídat.
43:09
Přesilovku si zahraje také Sparta, protože Ondřej Jurčík (LIT) přidržel nedovoleně svého protihráče.
42:37
Sparta už je ve čtyřech a Klimek šetří v útočném pásmu sám cenné sekundy.
42:03
Sparta se osvobozuje a Litvínov začíná od začátku.
41:25
Rolinek blokuje vlastním tělem tvrdou střelu Ručinského z pozice falešného beka.
40:42
Sparta jde podruhé v zápase do tří! Jan Buchtele (SPA) je potrestán dvěma minutami za krosček. Litvínov dostává velkou příležitost ke snížení.
40:21
Do samostatného úniku se dostal Hübl, ale jeho pokus vyrazil Novotný pravým betonem!
40:01
Druhá třetina patřila Spartě. Nejen, že domácí zvládli ubránit dvojnásobnou přesilovku hostů 5 na 3, ale sami přidali další dvě branky, o které se postaral Polášek a Sabolič. Druhý jmenovaný ovšem v závěru druhé části fauloval, takže Litvínov čeká z kraje třetí části minutu a půl dlouhá přesilová hra. Dokáže Verva dotáhnout, nebo alespoň snížit aktuální skóre 4:1? Třetí třetina začíná cca ve 20:18.
40:00
39:33
V závěru druhé části si Litvínov zahraje standardní přesilovou hru. Na modré čáře totiž hákoval Robert Sabolič (SPA) jednoho z litvínovských útočníků.
38:47
Ručinský chtěl překvapit Novotného střelou z velkého úhlu, ale domácí brankář se přitiskl ke své pravé tyčce a střelu vykryl ramenem.
37:46
Réway přihrával zadovkou Dvořáčkovi, který rychlou střelou tahem vypálil z mezikruží na litvínovskou branku, Francouz ovšem chytá kotouč do náruče a přerušuje hru.
35:41
Klimek už je ve hře, ale Sparta se přesto brání velkému litvínovskému tlaku.
34:19
Litvínov dostává opravdu velkou šanci, protože si po faulu Juraje Mikuše (SPA) zahraje přesilovku 5 na 3!
33:35
Malý odpočinek pro Litvínov, Lukáš Klimek (SPA) je totiž odeslán na trestnou lavici, takže Verva si zahraje přesilovku, ve které může srovnat hru.
33:30
Sparťané jsou při chuti, Hlinka si dovolí napadat Baránka hluboko v litvínovském obranném pásmu.
31:12
Domácí jdou do tříbrankového vedení! ROBERT SABOLIČ byl nejdůraznější před litvínovským brankovištěm, když protlačil vyražený kotouč za záda Francouze. Asistence: Miroslav Forman a Jan Buchtele.
31:12
Sparťané se radují po skrumáži v litvínovském brankovišti z dalšího gólu, ale ještě se čeká na kontrolu videorozhodčího.
30:33
Napodruhé už se sparťanský obránce ADAM POLÁŠEK trefil. Francouze překonal po přihrávce od Hlinky střelou po ledě. Asistence: Jaroslav Hlinka a Vladimír Eminger.
30:30
Polášek pálí tvrdě od modré mimo.
29:47
Sparta má velký tlak, ale neujala se střela Hlinky ani Barinky od modré čáry.
29:10
Sparta si zahraje přesilovku 4 na 3, protože na litvínovskou trestnou lavici je odeslán Rostislav Martynek za sevření kotouče rukou!
28:43
Rozhodčí vylučují na obou stranách. Na trestnou lavici usedají Robert Sabolič (SPA) za nedovolené bránění a Jakub Petružálek (LIT) za sekání.
28:19
Forman v pádu neudržel puk za brankou Francouze, takže hra se obrací a útočí hosté.
27:01
Na ledě první sparťanská formace a hned se domácí přesunuli do útoku, kde prověřil Francouze střelou z dálky Réway. Litvínovský brankář jeho střelu od modré vyráží ramenem do rohu.
Domácí v plném počtu. Litvínov si sice vytvořil v přesilovce tlak, ale chyběla mu střelba.
25:07
Ručinský kombinoval s Gulou na modré čáře tak dlouho, až jim sparťané vypíchli puk a vyhnali je pryč z pásma. Litvínov začíná odznova.
23:45
Marek Ďaloga (SPA) poslal k zemi litvínovského útočníka a rozhodčí jeho hru tělem posoudili jako nedovolené bránění, takže hosté si zahrají přesilovku.
Hosté v plném počtu, Spartě se přesilovka vůbec nepovedla, Francouz nemusel ani jednou zasahovat.
22:51
Další hráč Vervy se málem dostal do úniku. Pokus Martynka od pravého mantinelu ztečoval Švrček do ochranné sítě.
21:55
Do samostatného úniku se v oslabení dostal Hübl, ale jeho pokus Novotný chytil do náruče. Litvínovskému hráči se klička vůbec nepovedla.
21:13
Chystá se další oslabení Vervy, Robin Hanzl (LIT) se podle sudích provinil sekáním.
20:19
Polášek zazmatkoval v rohu kluziště, puk mu sebral Lukeš, ale naštěstí pro Novotného netrefil z pravého kruhu sparťanskou klec.
20:01
Do utkání nastoupil mnohem aktivněji Litvínov a z jeho dobrého herního pohybu padla také úvodní branka zápasu. Sparta se ovšem dostala do zápasu díky přesilové hře, kterou svým 200. gólem v extralize proměnil Jaroslav Hlinka. Domácí po tomto impulsu přidali ještě jednu branku, takže vedou nad Vervou po první třetině 2:1. Druhá část začně cca v 19:23.
20:00
19:53
Do dvou pěkných příležitostí se dostal Buchtele, když si dvakrát vyjel od pravého mantinelu do středu hřiště a střílel na Francouze. První pokus reprezentační brankář vyrazil do rohu, druhý chytil svou lapačkou.
19:01
Gula obral v obranném pásmu Litvínova o kotouč Réwaye a vyslal kotouč na své útočníky, ty ovšem opět zastavuje ofsajd.
18:25
Gerhát dostal přihrávku u levého mantinelu, kde se mu otevřel prostor, ale jeho rodící se příležitost zastavil ofsajd.
16:05
Kubát našlápl v obranném pásmu a zavezl kotouč až do útoku, tam ovšem Litvínovští nic nebezpečného nevymysleli.
14:45
Litvínovu se přesilovka vůbec nedaří, Novotný zatím nemusel zasahovat.
13:39
Karel Kubát (LIT) je odeslán na trestnou lavici za držení hole, takže domácí mohou ještě umocnit svou momentální herní převahu na hřišti.
12:22
Domácí jdou do vedení zásluhou MARTINA PROCHÁZKY, který dostal od Volka ideální přihrávku do předbrankového prostoru a špičkou hole poslal kotouč kolem levého betonu Francouze do sítě. Jedná se o první ligový bod i gól sparťanského mladíka. Asistence: Dominik Volek a David Dvořáček.
11:14
Hanzl tečoval před Novotným špičkou hole nastřelený puk, ale naštěstí pro Spartu puk minul levou tyčku.
09:36
Také Litvínov si zahraje přesilovku, Robert Sabolič (SPA) je vyloučen za vražení na hrazení.
09:10
Domácí využívají přesilovou hru. JAROSLAV HLINKA překvapil Francouze backhandovou střelou z pravého kruhu, puk prošel litvínovskému brankáři nad levým ramenem a zapadl do sítě. Asistence: Martin Réway a Vladimír Eminger.
08:48
Po zásahu domácího hráče vysokou holí musí Sparta začít ve svém obranném pásmu.
08:17
Sparta si zahraje přesilovou hru. Viktor Hübl (LIT) dostává 2 minuty za držení protihráče.
07:59
Po přihrávce Formana zpoza brány vypálil z velkého úhlu Buchtele, ale Francouz chytá puk do náruče a přerušuje hru.
06:38
Ďaloga po delší době ohrozil Francouze, když se prosmýkl kolem pravého mantinelu a nahodil kotouč do litvínovského brankoviště. Tam ovšem nebyl nikdo z domácích.
06:30
Po zaváhání Poláška na červené čáře se do šance dostal Petružálek, ale jeho střelu švihem z pravého kruhu Novotný vykryl ramenem!
05:30
Hosté jsou mnohem aktivnější, Novotný musel třikrát za sebou čelit jejich střelám.
03:39
Hosté opět ujeli do přečíslení, Trávníčkův pokus Novotný vyrazil vyrážečkou.
02:18
Litvínov právě vstřelil branku!
Tři litvínovští útočníci ujeli na jediného domácího obránce a FRANTIŠEK LUKEŠ posílá hosty střelou mezi ruku a tělo Novotného do jednobrankového vedení. Asistence: Viktor Hübl.
01:49
Šrámek dorážel nahozenou litvínovskou střelu, Novotný v rozkleku chytá.
00:33
Pech prostrčil kotouč na Rolinka, ale toho hned za modrou čarou zastavili hostující obránci.
00:01

HC Sparta Praha: Novotný (Lukáš) – Polášek, Eminger, Mikuš, Ďaloga, Barinka, Švrček, Piskáček – Klimek, Hlinka, Réway – Rolinek, Pech, Kumstát – Sabolič, Buchtele, Forman – Dvořáček, Volek, Procházka Trenér: Josef Jandač

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Frolo, Štindl, Baránek – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Gerhát, Martynek – Jurčík, Šrámek, Písařík Trenér: Radim Rulík

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Kis, Lučan.
Oba vzájemné souboje pro Vervu

První vzájemné utkání sezony nabídlo dvanácté kolo. Litvínov přicestoval do Prahy jako lídr soutěže a Sparta chtěla prodloužit sérii tří vítězství. Její plány ovšem narušil v šestnácté minutě Pavel Písařík, jehož branka byla v konečném součtu vítěznou. Verva tedy zvítězila 1:0.

Odveta na severu Čech už nabídla mnohem lepší podívanou. Sparta díky Réwayovi a Saboličovi vedla o dvě branky, ale Litvínov dokázal do konce prostřední části srovnat. Spartě vrátil vedení Klimek, ale i na jeho trefu Verva rázem odpověděla, když se v prvním utkání po návratu do Čech prosadil Petružálek. Devět minut před koncem vstřelil vítězný gól Robin Hanzl a v závěru trefil dvakrát prázdnou branku Viktor Hübl.
Pražané doma válí

Sparta z posledních čtyř zápasů doma tři vyhrála. Nestačila jen na nováčka z Olomouce, kterému podlehla 0:1 brankou v poslední minutě. Když ale spustí její ofenzívní mašina, stojí to za to. Jako venku, kde se před porážkou v Pardubicích blýskla dvěma vysokými výhrami: Kometu zhasla 8:2, Zlín 6:2!

Sparťanskou produktivitu vede s 35 body Jaroslav Hlinka, který soupeřům sám dal 12 branek a na 23 přihrál, což z něj dělá také nejlepšího holešovického nahrávače.
Verva má tým na titul

Před začátkem sezony Martin Ručinský v jednom z rozhovorů odhodlaně pronesl, že jeho tým může bojovat o titul. Snad většina extraligových fanoušků ho mohla mít za blázna, ale omyl! Základní část už vyhlíží svou poslední čtvrtinu a Litvínov je si vede výborně, přestože na vedoucí Třinec ztrácí 12 bodů.

Co za litvínovským úspěchem stojí? Stabilní výkonnost, spolehlivý Pavel Francouz a zejména body zkušených hráčů v čele s Viktorem Hüblem. Ten přispěl asistencí také k poslednímu vítězství Vervy proti Liberci. Severočeský souboj ovládli domácí 3:2 po prodloužení a připsali si páté vítězství v řadě.
Domácí Sparta má na svém kontě po 37. kolech Tipsport extraligy 68 bodů, což ji řadí na 3. místo. Litvínov, který se jí v pátek postaví, si v průběžném pořadí vede ještě lépe, se 72 body mu totiž patří 2. příčka. S ohledem na čtyřbodový rozdíl se tedy nedočkáme přímého souboje o druhé místo, nicméně můžeme očekávat atraktivní duel dvou papírově poměrně vyrovnaných týmů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.