SESTŘIH: 41. kolo extraligy, Sparta - Hradec Králové 0:5

Dnes to nebyl sparťanský den a po jasné výhře si Hradec domů veze tři body. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni za sparťany Marek Ďaloga, za hosty Ondřej Kacetl. To je pro dnešek vše, díky za pozornost.
60:00
58:58
Vašíček i Forman dostávají dvě plus dvě minuty za hrubost.
58:58
Závěr zápasu ještě zpestřila bitka Formana s Vašíčkem, a tu vyhrál sparťanský útočník, čímž probudil letargické tribuny v Holešovicích!
58:23
Tvrdík fauloval Procházku krosčekem a ještě se bude dohrávat ve sparťanské výhodě.
58:00
Mikuš dostal přihrávku brankoviště, ale puk mu projel mezi nohama a nezasáhl jej!
56:12
Dávid Skokán dostává dvouminutový trest za hákování a navrch ještě deset minut za nesportovní chování a do konce zápasu. Míří do kabin.
55:25
Hradec právě vstřelil branku!
Sparta je bez přehánění v rozkladu. Pátou branku hostů přidává RENÉ VYDARENÝ. Asistence: Tomáš Mertl a Jaroslav Kudrna.
53:55
Hradčtí dvojnásobnou přesilovku stihli využít. TOMÁŠ MERTL využil šance a doklepl puk do odkryté branky. Asistence: Martin Pláněk a Jiří Šimánek.
53:15
Sabolič dostává dvě plus dvě minuty za nedovolené bránění a hrubost. Hradec hraje čtyři na tři.
51:54
Kumstát a Kudrna se pustili do potyčky před Kacetlem, dostávají za hrubost po dvou minutách.
51:35
Sparťané už působí hodně odevzdaně a hradečtí hráči kontrolují zápas.
50:00
Obě mužstva jsou kompletní.
48:08
Forman se pustil do pěstního souboje s jedním z hradeckých hráčů. Ten vyhrál, ale rozhodčí jej posílají na dvě minuty za vražení na hrazení a hrubost na dvě a dvě minuty. Hostující Jank je potrestán pouze za hrubost.
46:38
Skokan byl vyloučen za držení, přesilovka Sparty.
45:55
Volek dostal přímo namazáno od hostujících hráčů mezi kruhy, proti němu už stál jen Kacetl, jenže sparťanský mladík jej trefil do ramene...
45:16
Zakázané uvolnění Sparty.
43:54
Hrbas dostal přihrávku mezi kruhy, ale jeho rána skončila v lapačce připraveného Kacetla.
41:45
A je tu další pohroma pro Spartu, hosté uplatnili důraz na brankovišti a třetí branku Hradce přidává MICHAL TVRDÍK. Asistence: Dávid Skokan a Martin Pláněk.
40:30
Ve hře domácích dál chybí důraz a chyb v zadních řadách neubývá.
40:01
Ve druhé třetině přidali hosté ještě jednu branku a bez výraznějších obtíží kráčejí k výhře v dnešním zápase. Sparta zatím nehraje vůbec dobře a potřebovala by nějaký impuls. Ten ale zatím nepřichází. Třetí třetina začne v 18:45.
40:00
39:00
Ale dál kupí chyby v obraně, domácí jsou dnes ve velké nepohodě.
38:27
Sparta je v pěti.
38:15
Novotný teď na brankové čáře čaruje, když se několikrát výborně přesunul a zabránil jistému gólu!
37:25
Rolinek jel sám na Kacelta, zakončoval bekhendem, ale i přesto, že gólmana téměř zatlačil do branky, neskóroval!
36:27
Těžko vám teď popíšu, čeho přesně se Procházka dopustil, ale rozhodčí klasifikoval jeho prohřešek jako držení protihráče. Sparta jde do čtyř.
35:48
Kacetl raději přikryl puk, bude se vhazovat po jeho pravici.
35:10
Hra se teď sice přelévá ze strany na stranu, ale bez výraznějšího efektu. Hře chybí tempo.
33:32
Buchteleho dobrá teč těsně před Kacetlem, ale hostující brankář měl i trochu štěstí a stále drží čisté konto.
32:26
Ale přesilovky si domácí dlouho neužili. Barinka dostává za hrubost dvě minuty a bude se hrát čtyři na čtyři.
31:55
A vzápětí se bude vylučovat na druhé straně. Červený dostává dvě minuty za krosček.
31:25
30:28
První minutu sparťané zvládli celkem bez komplikací.
29:35
Sparťané ujížděli v oslabení dva na jednoho, ale jejich akce vyzněla do ztracena.
29:25
Bude se znovu vylučovat, Barinka dostává dvě minuty za držení protihráče.
29:25
Kudrna v dobré pozici mezi kruhy, ale Novotný byl na místě!
28:22
Hradec je kompletní, hosté nemuseli řešit žádnou vážnější situaci.
27:30
Eminger pálil z pozice mezi kruhy, ale vůbec netrefil branku.
26:22
Po buly fauloval Pospíšil a dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka Sparty.
24:56
Réway hledal před brankou Hrbase, ale ten vůbec netrefil branku!
24:14
Sparta si o branku koledovala a ta přišla. Dlouho se domácím nedařilo vyhodit puk a tak jej od modré napálil TOMÁŠ MERTL. Asistence: Karel Plášil a Dávid Skokan.
23:12
Rolinek se probíjel po levém křídle, střílel z velkého úhlu, ale mimo.
22:33
Teď nepřesnosti na obou stranách. Jedna z nich rezultuje v úmyslný ofsajd a hra se přesouvá před Novotného.
21:39
Sparta přestála dvojnásobné oslabení a je kompletní.
20:34
Obrovská šance Hradce, puk odražený od zadního mantinelu mířil po dorážce do branky, ale Novotný se neuvěřitelně přesunul a zamezil gólu!
20:01
Po první třetině zcela zasloužrně vedou hosté, když předvádějí zodpovědnou hru z obrany a velmi komplikují Spartě přechod do útoku. Naopak domácí si ve vlastní obraně počínají hodně neopatrně a zaspali zejména začátek zápasu. Druhá třetina bude pokračovat v 17:55.
20:00
19:39
Tak si to zrekapitulujme. Tvrdík dostává dvě minuty za hrubost a Ďaloga dvě plus dvě minuty za hrubost a napadení. Hosté hrají pět na tři.
19:39
Hradeckým hráčům ujely nervy a zasypali Ďalogu před Kacetlem. Vedoucí úlohu měl v tomto počínání Vašíček. A paradoxně na tresntou lavici míří sám Ďaloga. Kdo neuviděl, neuvěří.
18:53
Hradečtí budou mít možnost přesilové hry. Rozhodčí signalizuje sekání a na trestnou lavici odjíždí Klimek.
17:37
Hosté jsou kompletní, přesilové hry se dnes zatím nedaří nikomu.
17:07
Sparťané si dlouze vyměňovali puk, ovšem nikomu se nechtělo střílet. Nakonec vypálil z pravého křídla Polášek, ale Kacetl byl připraven.
15:37
Plášil zastavuje u mantinelu nedovoleně Formana a Sparta si zahraje opět přesilovku. Dvě minuty za držení protihráče.
14:40
Sparťané se teď více tlačí do branky, ale jejích snažení pro změnu zastavuje hra vysokou holí. Vhazuje se ve středním pásmu.
13:35
Posunutá hradecká branka, rozhodčí přerušuje hru.
12:20
Sparta je pod tlakem a momentálně je také horším týmem, její hráči si vůbec nedokážou vyměnit puk.
10:52
Od modré pálil Mikuš, ale rozhodčí hru přerušuje pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
10:43
Hradečtí jsou kompletní.
10:34
Jinak se ale domácím ve výhodě vůbec nedaří, Kacetla ještě neohrozili.
10:20
Forman dostal výbornou přihrávku od mantinelu, ale chtěl si puk ještě přehodit na forehand a ten mu sjel z hole!
08:43
Sparťané se nemohou dostat do útočného pásma. Ale budou hrát přesilovku. Na dvě minuty odchází za vysokou hůl Tvrdík.
08:00
Hradeckou útočnou akci teď zastavuje ofsajd. Ve sparťanské obraně je ale hodně mezer...
07:20
Pražané jsou kompletní, hosté vůbec nevystřelili na branku.
06:42
A daří se jí i nadále, už poněkolikáté míří puk do hradeckého pásma.
06:20
První minutu Sparta v pohodě ubránila.
05:20
Sparta bude hrát oslabení, za brankou hákoval Kumstát a dostává dvě minuty.
04:04
Dvořáček volil zakončení mezi betony, ale Kacetl to čekal a puk v pohodě pokryl!
04:04
Dvořáček byl faulován a pojede trestné střílení!
02:50
Hlinka měl před sebou odkrytou branku, ale z úhlu napálil puk jen do betonů přesouvajícího se Kacetla!
02:24
Klimek dostal výbornou přihrávku zpoza branky, ale těsně před zakončením mu byla střela zblokována a puk zamířil mimo!
01:47
Rolinek se tlačil před branku, ale byl zaákován Vantuchem, který inkasuje dvě minuty a míří na trestnou lavici.
00:32
Tak to je studená sprcha pro domácí, kteří myšlenkami ještě asi nebyli na ledě a jejich nedůraz před brankou trestá po přesné přihrávce na brankoviště JIŘÍ ŠIMÁNEK. Asistence: Jaroslav Kudrna. Asistence: Tomáš Mertl.
00:01
Dnešní zápas, podobně jako ten následující s Karlovými Vary, zasvětí domácí akci Sparta vzdává hold, která je věnována všem složkám záchranného integorvaného systému.

HC Sparta Praha: Novotný (Lukáš) – Eminger, Polášek, Ďaloga, Mikuš, Piskáček, Barinka (A), Hrbas – Réway, Hlinka (A), Klimek – Kumstát, Černoch, Rolinek (C) – Forman, Buchtele, Sabolič – Procházka, Volek, Dvořáček – Bahenský. Trenér: Josef Jandač.

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Piegl, Vydarený, Jank, Plášil, Pláněk, Vašíček, Nedvídek – Kudrna, Mertl, Šimánek (C) – Dej, Knotek, Kukumberg – Vantuch, Troliga, Červený – Skokan, Tvrdík, Pospíšil. Trenér: Peter Draisaitl.

Rozhodčí: Polák, Souček – Brejcha, Suchánek.
Mountfield se bude muset obejít bez Karla Pilaře

Za zlepšenými výsledky Hradce Králové stojí i zkušený obránce Karel Pilař, který na východě Čech hostuje právě ze Sparty. V novém dresu zasáhl už do sedmi zápasů, ve kterých nastřádal osm asistencí.

V Holešovicích si další nepřipíše. Může za to dohoda obou klubů, která zakazuje Pilařovi start ve vzájemném utkání.
Spartu táhne Hlinka, stane se rekordmanem?

Není otázkou zda vůbec, ale spíše kdy se Jaroslav Hlinka stane nejproduktivnějším sparťanem historie. K překonání rekordu Petra Tona mu chybí pouze bod a i díky němu je Sparta třetí.

Hlinka bodoval také v posledním utkání na ledě Plzně. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny totiž otevřel skóre utkání, ale Škodě se podařilo vyrovnat zásluhou Lva. O vítězství Sparty ovšem rozhodl 95 vteřin před koncem Juraj Mikuš. Holešovický celek si ze západu Čech odvezl tři body.

Ty bude chtít získat i proti Hradci a prodloužit domácí sérii tří zápasů bez ztráty bodů. Bodování týmu vládne se čtyřiceti body zmíněný Jaroslav Hlinka (14+26) a nejproduktivnějším obráncem je naopak Adam Polášek. Člen širšího kádru reprezentace má na kontě sedm branek a osmnáct asistencí.
Hradec začal vyhrávat venku a drží elitní šestku!

Bídné výsledky na hřištích soupeřů a marodka v defenzivních řadách. To jsou největší problémy Mountfieldu. Šestý celek ovšem v posledních zápasech zabral a na kontě má dvě výhry v řadě.

Naposledy uspěli v dramatickém domácím duelu s Vítkovicemi. Proti ostravskému celku ztratili dvoubrankový náskok, přesto utkání zvrátili zpět na svou stranu a zvítězili 4:3. Dva kanadské body si připsal Tomáš Mertl, nejproduktivnější hráč Východočechů.

Na kontě už má 43 kanadských bodů za dvacet branek a třiadvacet asistencí. Nejproduktivnějším bekem je René Vydarený, který nasbíral už devět asistencí.
Všem fanouškům extraligového hokeje přeji příjemný nedělní podvečer! Společně budeme sledovat utkání 41. kola Tipsport extraligy mezi pražskou Spartou a Hradcem Králové. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.