SESTŘIH: 26. kolo extraligy, Sparta - Třinec 4:1

Dnešní onlajn končí, těšíme se zase někdy příště na shledanou.
Sparta poráží Třinec i podruhé v sezoně, tentokrát poměrem 4:1. Domácí šli za vítězstvím už od první třetiny, ve které byli jednoznačně rychlejším týmem a kterou vyhráli na góly 2:0. Oceláři sice na začátku druhé části v oslabení snížili, ale další dva góly za Spartu přidali Petr Kumstát a Karel Pilař. První jmenovaný je také vyhlášen nejlepším hráčem dnešního utkání z řad Sparty, na druhé straně je oceněn střelec jediného gólu hostů Martin Adamský.
60:00
59:49
Pro postavení útočícího hráče v brankovišti je Třinec vykázán z útočného pásma.
59:27
Hrubec vychytal v dobré příležitosti u pravé tyčky Cingela!
58:51
Třinec vyvíjí silný tlak na sparťanskou obranu, ale asi už obrat nestihne.
57:29
Žejdl si zajel za sparťanskou obranu a kolem levého mantinelu se snažil prosmýknout před Staňu, ale Barinka ho zastavil tělem.
55:39
Forman vyslal z mezikruží přízemní střelu na třineckou branku, ale minul levou tyčku.
55:07
Vhazování po pravici Hrubce.
54:39
Hrňa už se zapojil do hry. Sparta v přesilovce nic nepředvedla.
54:03
Sparta se zatím nemůže trvaleji usadit v útočném pásmu.
52:38
Za malou chvíli začne přesilovka domácích, protože za hákování dostává dvě minuty Erik Hrňa.
52:04
V oslabení ujeli Hlinka s Buchtelem, ale druhý jmenovaný nezpracoval Hlinkovu žabičku ve vyložené šanci.
51:15
Staňa sbírá skákavou střelu Polanského, která sice šla mimo branku, ale Sparta nebyla v ideálním obranném postavení. Vhazovat se bude po brankářově levici.
50:43
Oceláři budou mít možnost přesilové hry. Robert Sabolič (SPA) je odeslán na trestnou lavici za držení.
49:19
Adamský hledal v útočném pásmu Polanského, ale ten měl zablokovanou hůl, do útoku míří Sparta.
48:32
Barinka vyhazuje a Sparta bude co nevidět v plném počtu.
47:39
Třinec kombinuje v útočném pásmu, zatím chybí střelba.
46:36
Po dlouhé době vidíme vyloučení. Juraj Mikuš (SPA) v poslední chvíli zastavil pomocí držení třinéckého útočníka, který se svižně probíjel za modrou před Staňu.
45:19
Chmielewski pálí od modré, puk končí po teči sparťanů v ochranné síti.
44:33
Pech přebruslil z pravé strany třineckého obránce a backhandem nahazuje na Hrubce, ten vyráží betonem do rohu.
43:42
Réway ve vzduchu protečoval kotouč do útočného pásma Sparty a odchází střídat.
43:09
Hrňa vložil do sparťanské přihrávky v jejich útočném pásmu svou čepel a puk končí mimo hrací plochu.
42:29
Foltýn pálí od modré, Pech střelu blokuje tělem a vyhazuje na zakázané uvolnění. Sparta se potřebuje srovnat.
41:21
Pech se dostal do šance před Hrubcem, ten vyráží.
40:21
Adamský vystihl nahrávku Poláška a vyhazuje přes všechny čáry.
40:01
Třinec dokázal snížit na 1:2 v oslabení 29 sekund po začátku druhé třetiny. Trefil se Martin Adamský a jedná se už o devátý gól Třince v oslabení v této sezoně! Za Spartu se v závěru přesilovky přeci jen trefil z dorážky Petr Kumstát. V další fázi zápasu domácí využili přesilovou hru pět na tři, když se poprvé v sezoně trefil Karel Pilař. Oceláři musí ve třetí části hodně zvýšit svou aktivitu, pokud dnes chtějí pomýšlet na body. Třetí třetina začne cca v 18:45.
40:00
39:54
Pilař zkoušel nahozenou střelou najít skulinku mezi bránícími hráči před Hrubcem, ale puk končí odražený v rohu kluziště.
39:17
Réway zaváží kotouč do útoku, kde Sparta rozestavila útočný deštník.
38:40
Třinec půjde do tří! Jakub Orsava (TRI) je vyloučen za hru vysokou holí.
38:24
Další přesilovka pro domácí, na trestnou lavici usedl Marek Trončinský (TRI) za nedovolené bránění.
37:56
Polášek promáchl naprázdno přímo před brankovištěm!
37:04
Poláškovu střelu od modré zblokovali obránci a vyhazují, Sparta musí začít nanovo.
36:34
Domácí vybojovali útočnou třetinu, vhazuje se po levici Hrubce.
35:39
Přesilovka pro domácí, Marek Růžička (TRI) se provinil hákováním.
35:23
Třinec teď na chvíli zamkl Spartu v jejím obranném pásmu, ale Rolinek už vyváží kotouč ven.
34:31
Vhazuje se po levici Staňi.
33:53
Klepiš tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu, ale Staňa předvedl efektní zákrok lapačkou!
32:55
Cingel vybojoval na třech třineckých hráčích kotouč, a dokonce vyzval ke střele Barinku. Tomu rána nesedla.
32:16
Oceláři si zahrají další přesilovku, rozhodčí viděli hákovat Karla Pilaře (SPA)
32:02
Sparta je na ledě aktivnější a vytváří si další příležitosti ke skórování.
31:42
Pech zakládá útok, Sparta už hraje v plném počtu.
30:06
Barinka dostal kousek za modrou nabito od Kumstáta, ale puk po teči končí v ochranné síti.
29:18
Další přesilovka pro Třinec, Jan Piskáček (SPA) dostává trest za držení protihráče.
27:59
Staňa pokryl v leže všechny dorážky Třince ve stylu Dominika Haška!
27:24
Sparta vyhazuje, Třinec se zatím nedokázal usadit v pásmu.
26:15
Michal Barinka (SPA) je opět vyloučen, tentokrát za nedovolené bránění, Třinec si take zahraje přesilovku.
25:28
Kumstát dostal nikým nehlídaný přihrávku primo před Hrubcovo brankoviště, ale zakončil pouze do betonů třineckého brankáře!
23:05
Sparta právě vstřelila branku!
Po přihrávce Hlinky napřáhl v prostoru levého kruhu KAREL PILAŘ a propálil Hrubce někde kolem levé tyčky. Sparta využívá dvojnásobnou přesilovku a čeká ji standardní přesila pet na čtyři. Zároveň se jedná o první branku Karla Pilaře v této sezoně. Asistence: Jaroslav Hlinka a Jan Piskáček.
22:55
Kotouč končí na zadní síťce Hrubcovy branky, takže se přerušuje.
22:33
Spartu čeká přesilovka 5 na 3! Jakub Matyáš (TRI) vyhodil kotouč smolně mimo hřiště.
22:10
Jakub Klepiš oslabuje Třince hákováním.
21:45
Barinka střílel příklepem z prostoru levého beka od modré čáry a PETR KUMSTÁT dorazil kotouč z prostoru před brankovištěm,backhandem přesně mezi betony Hrubce. Asistence: Michal Barinka a Lukáš Klimek.
20:29
Třinec právě vstřelil branku!
Od modré čáry střílel Roth a MARTIN ADAMSKÝ tečuje kotouč těsně před Staňou za jeho záda. Jedná se už o devátý vstřelený gól Třince v oslabení. Asistence: Vladimir Roth.
20:01
Navzdory trochu ospalému vstupu do utkání ze strany Sparty se domácí ujímají dvougólového vedení. Nejdříve se prosadil po povedené kombinaci s Buchtelem Robert Sabolič a poté při hře čtyři na čtyři zvýšil náskok Sparty útočník Jaroslav Hlinka. Oceláři si nedokázali vypracovat vyložené šance ke skórování, takže Staňa zatím neměl moc práce. Druhá třetina začne přibližně v 17:50.
20:00
Daniel Rákos (TRI) dostává na konci první třetiny douminutový trest za napadení. Spartu čeká přesilovka!
20:00
19:54
Orsava ještě zakládá protiútok, ale Staňu zřejmě nestihne ohrozit, první třetina pomalu končí.
19:19
Cmielewski to zkoušel z rohu naslepo, ale kotouč jen proletěl napříč Staňovým brankovištěm.
18:17
Sabolič hledal před brankou Pecha, ten byl ovšem obsazený.
17:13
Cingel z mezikruží vystřelil nad ledem a Kumstát před Hrubcem tečoval kotouč jen těsně nad horní tyčku!
16:34
Buchtele se nevytočil zpoza branky před Hrubce a hosté se opět osvobozují.
15:44
Hlinkovi utekl v útočném pásmu kotouč a Linhart ho vyhazuje přes všechny čáry.
14:40
Daniel Rákos (TRI) dostává 2 minuty za podražení, chystá se další početní převaha domácích.
13:47
Klimek prověřil Hrubce od levého mantinelu, brankář Ocelářů vyráží betonem.
13:09
Galvas vyhazuje a odchází si odpočinout na střídačku ve chvíli, kdy trestnou lavici opouští Adamský. Třinec v plném počtu.
12:19
Polášek to zkoušel příklepem od modré čáry, ale puk zblokovala obrana Třince.
11:09
Ve vlastním obranném pásmu fauloval Martin Adamský (TRI) a odchází na dvě minuty na trestnou za hákování.
11:04
Vhazuje se po levici Hrubce.
10:14
Domácí se prosazují při hře ve čtyřech. Ďaloga si podržel kotouč, najel si na osu hřiště a předložil jej k pravé tyči JAROSLAVU HLINKOVI, který jej lehkým přiťuknutím dopravil za záda Hrubce. Asistence: Marek Ďaloga a Martin Réway.
09:04
Vladimir Dravecký (TRI) je vyloučen za podražení, takže se bude pokračovat ve čtyřech na obou stranách.
08:50
Michal Barinka (SPA) nestihl zastavit Orsavu na modré čáře a dostává 2 minuty za hákování + 10 minut za nesportovní chování.
08:35
Vhazuje se po levici domácího brankáře.
08:21
Chmielewski se probíjel přes sparťanskou obranu, ale puk končí v rohu kluziště.
07:14
Hrubec rozehrává sám za brankou, ale jeho vyhozený kotouč po mantinelu sbírá Polášek a udrží pásmo.
06:02
Domácí se ujímají vedení zásluhou ROBERTA SABOLIČE, kterého před brankou našel přesnou žabičkou přes obránce Buchtele. Puk proletěl Hrubcovi nad pravým ramenem. Asistence: Jan Buchtele a Marek Ďaloga.
05:29
Pech nenašel nikoho na modré čáře, a tak se píská zakázané uvolnění Sparty.
04:20
Matyáš pálí od modré čáry, Staňa chytá puk a přidrží ho na hrudi.
03:32
Pech si vybruslil na osu hřiště, ale jeho střelu zblokoval třinecký bek mimo klec.
02:23
Buchtele vyslal na Hrubce první střelu Sparty, ten chytá.
01:48
Vhazování po levici Staňi vyhrála Sparta a vyváží kotouč.
01:28
Domácí se nemohou dostat z vlastní třetiny, Třinec je rychlejší.
00:15
Sparta začíná útok za brankou Staňi.
00:01
Na ledové ploše už krouží zahajovací pětky obou týmů, utkání za chvíli začne.

HC Sparta Praha: Staňa (Novotný) – Polášek, Piskáček, Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Barinka, Eminger – Réway, Hlinka (A), Rolinek (C) – Sabolič, Pech, Buchtele – Kumstát, Cingel, Klimek – Forman, Volek, Chlapík. Trenér: Josef Jandač.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Linhart, Trončinský, Galvas, Matyáš, Doudera, Foltýn – Hrňa, Rákos, Orsava – Dravecký, Polanský (C), Adamský (A) – Klepiš, Žejdl, Rufer – Chmielewski, Růžička, Matuš. Trenér: Jiří Kalous.

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, Svoboda.
Sparta je nejnebezpečnější v přesilovkách

Sparta v pátek prohrála na ledě Litvínova 3:6 a s 46 body z 25 zápasů jí patří 3. příčka. Právě na druhý Litvínov jí chybí sedm bodů. Pražanům se zatím daří především v přesilovkách. V početní převaze nastříleli už 32 branek a s 23,53% úspěšností jsou nejlepším týmem soutěže.

Nejvíce kanadských bodů nasbíral v dresu Sparty útočník Jaroslav Hlinka (8+14), který je také s časem 19:38 na zápas nejvytěžovanějším útočníkem Holešovických.

V brance Sparty se o zápasový příděl dělí dva muži. Minulý zápas odchytal Rastislav Staňa, který má na svém kontě 11 zápasů a úspěšnost zákroků 90,57 %. Filip Novotný naskočil do 14 zápasů s úspěšností 91,62 %.

Vůbec nejvytěžovanějším hráčem Sparty (20:43 na zápas) je obránce Adam Polášek. Holešovickému obránci se letos daří. Stal se pilířem obrany, nasbíral 18 bodů (4+14) a neztratil se ani v českém národním týmu na podzimním turnaji Karjala.
Na Spartu bez nemocného Irgla

Nejpilnější střelec Ocelářů Zbyněk Irgl musí kvůli nádoru na ledvině podstoupit operační zákrok. Prognóza však naštěstí vypadá příznivě. Podle ošetřující lékařky třineckého týmu je při nekomplikovaném průběhu očekávaná doba rekonvalescence přibližně jeden měsíc.
Oceláři mají nejlepšího obránce, brankáře i hráče s nejvyšším Radegast indexem

Třinec v posledním zápase porazil doma přesvědčivě Zlín 6:2 a s 54 body z 25 zápasů vede extraligovou tabulku. Na záda mu ovšem dýchá druhý Litvínov, který má o bod méně. Oceláři patří mezi nejofenzivnější mužstva soutěže a nastříleli také nejvíce branek (88), nicméně individuální týmové statistiky vede obránce.

Je jím Vladimír Roth, který je zároveň nejproduktivnějším obráncem soutěže (7+16). V minulém zápase přispěl k vítězství Třince dvěma přesilovkovými góly.

Další lídr extraligových statistik pak čeká na sparťany ve třinecké brance. Třiadvacetiletý gólman Šimon Hrubec prožívá skvělou sezonu, která mu vynesla také premiérové pozvání do rezprezentačního týmu na listopadový Karjala Cup ve Finsku. Hrubec si drží skvělý průměr jednoho a půl obdrženého gólu na zápas při úspěšnosti 93,87 %.

A do třetice, nejlepším hráčem soutěže ve statistice Radegast Indexu, který měří hráčskou bojovnost, je obránce Lukáš Galvas. Ten se o první místo dělí s brněnským Janem Hanzlíkem.
Sparťanské darování krve

Utkání v pražské Tipsport areně bude věnováno osmému ročníku akce Sparťanská krev, v jejímž rámci mohli sparťanští příznivci ve třech listopadových termínech darovat nejcennější lidskou tekutinu. Jako každý rok se zapojili rovněž vybraní hráči sparťanského týmu nebo například člen klubu legend HCS, Richard Žemlička.
Vítáme vás u on-line přenosu. Úvodní buly zápasu 26. kola Tipsport extraligy mezi domácí Spartou a hostujícím Třincem je naplánováno na 17:00.