SESTŘIH: 37. kolo extraligy, Sparta - Vítkovice 4:2

Sparta si nakonec došla pro vítězství 4:2. Zásluhu na něm mají především sparťanští zkušení útočníci Petr Kumstát a Tomáš Rolinek, kteří se podíleli na třech gólech Sparty. Vítkovice nepředvedly špatný výkon, gól na 4:2 padl až v samotném závěru do prázdné branky.
60:00
59:20
Sparta právě vstřelila branku!
Sám faulovaný LUKÁŠ PECH trestá gólem do prázdné brány. Bez asistence.
59:13
Sparta kontroluje zápas, Vítkovice reagují na oddechovým časem. Do konce zbývá necelá minuta a hosté nejspíš budou riskovat bez brankáře. Vhazuje se v obranném pásmu Sparty.
57:56
Lukáš Pech tentokrát pokřikuje na vítkovického Svačinu, který je po souboji se sparťanským útočníkem vyloučen za hákování a snižuje šanci svého týmu na eventuální vyrovnání.
57:24
Dnešní utkání sleduje v holešovické Tipsport Areně 4678 diváků.
56:23
Lukáš Pech při vyhazování puku trefil do hlavy rozhodčího a gestem se mu omlouvá.
55:37
Zakázané uvolnění hostů posílá hru zpět do jejich obranné třetiny.
54:20
Húževka hledal před brankou Szturce, defenziva Sparty včas zasáhla.
52:35
Ďalogovu individuální akci zastavil až brankář Dolejš, vhazovat se tedy bude ve vítkovickém pásmu.
52:15
Sparta se ubránila a míří dopředu, ke střele se dostal Miroslav Forman.
51:03
Filip Novotný nyní přerušil přesilovkový tlak Vítkovic, drží puk v lapačce.
49:36
Další vyloučení na straně Sparty. Lukáš Klimek jde ven za nedovolené bránění.
49:05
Réway nyní naslepo hledal zadovkou Klimka před brankou, obrana hostů ale situaci zvládla.
46:57
Polášek nyní poslal puk do míst, kde se nenacházel žádný z jeho spoluhráčů. Vítkovice se pravděpodobně už ubrání.
45:40
Přesilovková akce Sparty neskončila střelou, do konce početní výhody zbývá něco málo přes minutu.
45:11
Hosté se z chyb soupeře nepoučili a rozhodčí je trestá také za hru v šesti. Dvouminutový trest odpyká autor dvou gólů v dnešním zápase Rudolf Huna.
43:42
Zbytečné vyloučení na sparťanské straně. Domácí hráli v šesti, trest odsedí Martin Réway.
42:33
Klimek s Rolinkem nyní šetří čas v útočném pásmu.
41:23
Sparta si nadále koleduje, rozhodčí nyní poslal na trestnou Poláška za držení.
40:51
Lukáš Zíb nájezd nezvládl, před finální střelou mu ujel puk z hole. Novotný se vrací do branky.
40:51
Do branky střídá náhradník Jan Lukáš.
40:51
Lukáš Zíb zůstal nehlídaný za sparťanskou obranou, Rolinek ho zastavuje nepovoleně a rozhodčí vyhlašuje trestné střílení!
40:28
Hosté ustáli poslední vteřinky oslabení, v cestě dopředu je zastavuje ofsajd.
40:01
Sledujeme vyrovnaný boj, v němž má i po druhé třetině navrch Sparta. Ta sice opět inkasovala z hole Rudolfa Huny, Petr Kumstát ale dokázal ve 35. minutě zvrátit vedení opět na stranu domácích. Vítkovice trápí četná vyloučení, v druhé dvacetiminutovce nasbírala 10 trestných minut. Třetí třetina začne zhruba v 18:45.
40:00
39:25
Vítkovicím se podařilo vyhodit puk až k zadnímu mantinelu, domácí mají čas na poslední přesilovkovou akci.
38:22
Disciplína není dnes silná stránka Vítkovic, Klok je vyloučen za nedovolené bránění.
37:34
Severomoravané se dobře brání, kritickou chvíli nejspíš přežijí bez úhony.
36:37
Obránce Kudělka se těžko zvedá z ledu a v doprovodu maséra míří na střídačku. Spartě zbývá 31 vteřin dvojnásobné přesilovky.
35:58
A pro hosty je ještě hůř, kapitán Vítkovic Jiří Burger jde pykat za hákování.
35:18
Nastartovaný domácí tým teď získal ještě navíc přesilovku, Lukáš Zíb hrál vysokou holí.
34:08
Probuzení Sparty v posledních několika minutách je korunováno trefou PETRA KUMSTÁTA z ostrého úhlu. Autor gólu na 3:2 se dnes už jednou trefil. Asistence: Tomáš Rolinek, Jan Švrček.
33:22
Posunutá branka a rozhodčí přerušuje hru. Bude se vhazovat po pravé ruce Daniela Dolejše.
32:29
Buchtele po velkém závaru na druhé straně trefuje tyč!
31:36
Vítkovickou akci zakončoval ranou od modré Tomáš Malec, trefil ale jen boční síť.
30:00
Vítkovičtí nyní jeli dva na jednoho, sparťanská obrana si pomohla faulem. Na dvě minuty oslabí domácí tým Michal Barinka za hákování.
28:29
Vítkovice právě vstřelily branku!
Pohledná akce Vítkovic znamená vyrovnání. Přihrávku Svačiny zpoza brány pohotovou ranou využil nekrytý Rudolf Huna, který se v dnešním zápase prosazuje už podruhé. Asistence: Vladimír Svačina, Ondřej Roman.
27:18
Série vyloučení pokračuje, Miroslav Forman (SPA) fauloval v útočném pásmu a jde ven za sekání.
27:14
Nyní to zkoušeli Forman s Buchtelem, Dolejš zasahuje betonem.
25:27
Další přesilovka Sparty, Lukáš Kovář sedí za nedovolené bránění.
24:08
Klimek se ocitl před brankovištěm s pukem na holi, ve velké šanci ale nedokázal zakončit.
22:55
Vítkovice jdou do čtyř, Michal Vandas jde pykat na dvě minuty za podražení.
22:50
Sparta má výhodu, Polášek za brankou čeká, až se mu rozestaví jeho pět spoluhráčů.
21:43
Ani jednomu týmu se na začátku druhé třetiny nedaří dostat se do útočného pásma.
20:20
Réway spěchal za nahozeným pukem, vítkovická obrana u něj byla dřív.
20:01
V první třetině jsme viděli tři góly, dva z nich do vítkovické sítě. Sparta měla více ze hry a její zkušení hráči Kumstát s Rolinkem se dokázali prosadit. Hosté krátce před přestávkou snížili v přesilovce pět na tři. Druhá třetina začne zhruba v 17:51.
20:00
19:20
Klimek nyní málem překvapil vítkovického gólmana, puk končí ale na zadním mantinelu.
18:24
Pechovi na útočné modré čáře sebral puk obránce Kovář, Sparta musí zakládat útok znova.
16:17
Rychle a efektivně využitá dvojnásobná početní výhoda. Tomáš Malec prudce přihrál do prostoru před brankoviště RUDOLFU HUNOVI, který jen dorazil puk za Novotného záda. Asistence: Tomáš Malec, Ondřej Roman.
16:09
Lukáš Zíb se zkoušel prodrat kolem mantinelu do útočného pásma, za což si vymodlil faul od Adama Poláška – držení. Vítkovice budou hrát v pěti proti třem.
15:03
Nyní si zahrají přesilovku i hosté, Jan Buchtele dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
13:50
Dobrá myšlená přihrávka na Mikuše, který mohl využít momentu, kdy se Dolejš přesouval k levé tyči, nepřešla přes vítkovickou obranu.
12:15
Tlak domácích nyní bude podpořen přesilovkou. Peter Huževka si jde sednout na dvě minuty za držení protihráče.
12:05
Rána nyní příliš nesedla Buchtelemu. Sparta má jednoznačně navrch.
11:08
Sparta nadále tlačí na soupeře, nyní to zkoušel střelou Klimek.
09:46
Překvapivý gól Sparty. Akci Kumstáta za vítkovickou brankou, která končila nahrávkou na nekrytého TOMÁŠE ROLINKA číhajícího u pravé tyče, skončila díky důrazu sparťanského kapitána v předbrankovém prostoru gólem na 2:0. Asistence: Petr Kumstát, Michal Barinka.
08:35
Vhazování před Novotným, Sparta vyhrála buly a zakládá útok.
06:41
Sparťané druhou přesilovou hru využívají a jdou do vedení! Kapitán Pražanů Rolinek před brankou dobře našel číhajícího PETRA KUMSTÁTA, který doklepl kotouč za Dolejše. Asistence: Tomáš Rolinek a Marek Ďaloga.
06:03
Za podražení je vyloučen Peter Čerešňák (VIT).
06:03
Navrátilec do sestavy a čerstvý bronzový medailista z mistrovství světa do 20 let Martin Réway vybojoval faul, Sparta bude hrát další přesilovku.
05:14
Procházka je zpátky, sparťané jsou kompletní a své první oslabení zvládli s naprostým přehledem.
04:37
Sparťané se opět osvobozují a mohou jít vystřídat. Tahle přesilovka se zatím Vítkovicím ale vůbec nedaří.
03:51
Pech získal puk a Sparta si mohla ve vlastním oslabení dokonce zaútočit. Kumstátovu střelu vytěsnil Dolejš do ochranné sítě a bude se vhazovat u jeho branky.
03:14
Teď si přesilovku zahrají pro změnu hosté. Za hákování je vyloučen mladý útočník Martin Procházka (SPA).
03:09
Sparťanská početní výhoda končí, Zíb skočil zpátky na led.
02:46
Sparťané jsou usazení v útočném pásmu a mají tlak, ale Vítkovice jejich střely dobře blokují.
01:45
Adam Polášek už dvakrát pálil od modré čáry, ani jeden z jeho pokusů za záda Dolejše nedoputoval.
01:09
Lukáš Zíb (VIT) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Sparta si zahraje už po minutě hry přesilovku!