SESTŘIH: 41. kolo extraligy, Vítkovice - K. Vary 3:2

Z Ostravy Vám přeji příjemný večer a někdy se opět budu těšit napočtenou.
Vítkovičtí dnes vybojovali tři důležité body do tabulky, i když jejich výhra se nerodila lehce. Důležité z jejich pohledu bylo, že dokázali brzo srovnat a ještě před koncem první části strhnout vedení na svou stranu. Prostřední třetina žádné branky nepřinesla, v té třetí padly dvě branky, každá do jiné sítě. Vítkovičtí fanoušci si připomněli podzimní zápasy, ve kterých byl tým těsně před koncem vylučován a právě v těchto chvílích přišlo vyrovnání nebo vítězná branka ze strany soupeře. To se dnes nestalo a karlovarští opouštějí vítkovickou arénu s prázdnou.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – Rostislav Olesz
HC Energie Karlovy Vary – Stanislav Balán
60:00
59:59
Jeden z domácích hráčů úspěšně vyhodil puk, ten ale těsně minul tyč karlovarské branky.
59:54
59:47
Vítkovickým se podařilo vyhodit kotouč, ale jen do středního pásma, takže hosté jsou ve vteřině zpět.
59:27
Od modré to nadvakrát zkusil Bičánek, ale ani jeden z jeho pokusů v brance nekončí.
59:14
Oddechový čas pro hosty.
59:14
Do závaru před vítkovickou klec se dostal i hostující Vachovec, hra je přerušena.
59:04
Závorka sprintuje na střídačku, hosté budou hrát v šesti proti čtyřem.
58:54
Domácí vyhazují puk.
58:38
Dolejš si poradil s lehkou střelou Koblasy.
58:20
Vítkovičtí kontrolují kotouč, střední pásmo je jejich.
57:54
Za sekání je vyloučen domácí Huna.
57:15
Hosté se tlačí do pásma, ale vítkovičtí se snaží udržet puk co nejdál od své klece. Jde o hodně.
56:49
Domácí mají puk pod kontrolou, teď to jsou hosté, kteří se musejí tlačit do pásma.
56:09
Energie v plném počtu.
56:06
Hosté hrají své oslabení na výbornou.
55:11
Druhé vyhození hostujícího celku v krátkém čase.
54:37
Kotouč se ocitl ve vzduchu u Závorkovy klece, ale ten jej stačil odpálit do bezpečí.
54:09
Hákováním se provinil Vachovec a bude pykat.
54:09
Probíhá komerční přestávka.
53:23
Karlovarští u Dolejše, ale jen nepřesně.
52:56
52:35
Puk končí ve středním pásmu.
52:19
Znovu od modré pálil Štencel, ale puk přes klubko hráčů neprošel.
52:07
Od modré pálil Štencel, Závorka jen vyrazil betonem, osamělý puk si stáhl Olesz, ale nepodařilo se mu dostat jen přes Závorkovy betony.
50:56
Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Hruška, domácí hrají přesilovku 4 na 3.
50:52
Kroužek diskutujících hráčů na ledě, hra je přerušena.
50:17
Hosté se drží u domácí branky, ale Dolejš je přesně tam, kde má být.
49:39
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Tak nakonec ano, je to gól a karlovarští snižují zásluhou RADIMA BIČÁNKA po jehož střele proklouzl puk do branky – 3:2. Asistence: Ondřej Šmach, Stanislav Balán.
49:39
Celá karlovarská střídačka vyskočila jako jeden muž, ale za brankou svítí zelené světlo..
49:28
Tak to byla pro domácí velmi krátká přesilovka, za nedovolené bránění je vyloučen Hlinka. Hraje se ve čtyřech.
49:28
Za podražení je na trestnou lavici odeslán karlovarský Skuhravý.
48:59
Vítkovičtí poslali puk zbrkle na zakázané uvolnění.
48:27
Dnešní utkání sleduje 4 260 diváků.
47:55
Hosté se protáhli před Dolejše, ale ten byl pozorný.
47:35
47:09
Vítkovice právě vstřelily branku!
To se nepovedlo v přesilovce, vyšlo teď. Vandas si objel karlovarskou klec, nahrál mezi kruhy PETEROVI HÚŽEVKOVI, který poslal puk za Závorku – 3:1. Asistence: Michael Vandas, Lukáš Kucsera.
46:43
46:35
Olesz si najížděl do pásma, byl tísněn, ale vystřeli, Závorka si pomohl betonem.
45:58
Kotouč míří do středního pásma.
45:38
Čerešňák těsně u karlovarské klece, ale puk netrefil.
45:28
Diváci se už radovali, ale puk v síti po snaze Burgera neskočil.
45:02
Klokova střela od modré byla těsně před Závorkou tečována, ale gólman byl pozorný.
44:43
Hosté špatně vystřídali, za příliš mnoho hráčů na ledě bude pykat Tomeček, kapitánovi Dudovi se to samozřejmě nelíbí a diskutuje s rozhodčím.
44:11
Hra se přesunula před Dolejše, ale Duda nemířil dobře.
43:31
Závorkova lapačka byla na svém místě, Szturc se gólu nedočkal.
43:19
Přetahovanou o puk vyhráli domácí a usadili se před karlovarskou brankou.
42:25
Domácí podnikají nájezdy do pásma, ale hosté brání svou klec spolehlivě.
40:36
Karlovarští se až nyní dostali k puku, ale vyhodit jej nedokázali.
40:01
Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Hruška.
40:01
Ve druhé třetině žádná branka nepadla, ale hra dostala přece jen trochu svižnější pád, přibyla také vyloučení. Uvidíme, s jakou taktikou nastoupí týmy do další části a kdo si nakonec připíše důležité body.
Další třetina začne přibližně v 17:13.
40:00
39:50
Olesz před brankou, ale na puk nedosáhl.
39:38
Vítkovičtí prověřují Závorku.
39:19
Celou akci hosté nestačili ani dotáhnout a puku se ujímají domácí.
39:08
Hráči Energie míří do pásma.
38:57
Húževka dostal přesnou nahrávku do mezikruží, ale poslal puk na zadní plexisklo.
38:28
Zakázané uvolnění pro vítkovické.
38:20
Duda se dostal k puku a zamířil na Dolejše, ten použil vyrážečku a byl úspěšný.
38:15
38:03
Kudělkova střela orazítkovala zadní plexisklo.
37:43
Od modré nahodil před branku Klok, ale puk v síti nekončí.
37:33
Závorka ukrývá puk pod lapačku.
37:17
Žádné střelecké orgie zatím k vidění nejsou.
36:45
Vítkovičtí v pásmu.
36:31
Hosté vyhazují puk do bezpečí.
36:15
Za krosček na Olesze bude pykat vítkovickými fandy oblíbený Radek Duda.
36:15
36:15
Vítkovičtí se dlouho a urputně snažili dostat do Závorkovy branky, až to skončilo několika hráči na ledové ploše..
35:42
Hraje se ve středním pásmu.
34:57
Domácí stále v pásmu, hosté se snaží jim odebrat puk.
34:38
Vítkovičtí před Závorkou, Vandasova střela mířila nad.
33:59
Vachovec vletěl do pásma, ale jeho střela zápěstím byla Dolejšem očekávaná.
33:44
Zakázané uvolnění pro hosty.
33:27
Vítkovice znovu u Závorky, Olesz mohl přidat druhou branku, ale Závorka byl proti.
32:58
Karlovarští tlačí svého soupeře směrem k jeho vlastní brance.
32:28
Domácí v pásmu, ale ne na dlouho.
32:00
Hráči Energie se přesouvali před Dolejše, puk najednou nikde nebyl, spadl těsně před Kloka ze vzduchu, vítkovický bek se zorientoval včas a poslal jej od bezpečí.
31:17
Harant mířil i s pukem do pásma, ale byl ve své snaze osamocen.
31:03
Závorka měl dobrý rozhled, hosté se ujali puku.
30:34
Vítkovičtí okupují prostor před Závorkou.
30:25
Domácí rozehrávali, Tomeček stál u pravé tyče, ale na puk nedosáhl.
30:13
Hosté se nahrnuli před vítkovickou klec, kotouč končí v ochranné síti.
30:03
Vítkovičtí poslali puk na zakázané uvolnění.
29:27
29:20
Koblasa se dostal před Dolejše, ten byl ale připraven.
29:03
Puk se na krátkou chvíli ocitl u Dolejše, ale je hbitě odehrán k Závorkovi.
28:38
Hráči Energie musejí vymyslet nějaký recept, jak se dostat do pásma.
28:16
Duda rozehrává u pásma před Závorkou, vítkovická hala hučí nevolí.
27:38
Kotouč za karlovarskou klecí, vítkovičtí o něj bojují.
27:27
Za obrovské nevole diváků se na trestnou lavici odebírá Kudělka, který byl potrestán za krosček.
27:10
27:10
Hlinka se dostal do ofsajdu.
27:03
Vítkovičtí ukořistili kotouč.
26:36
Hosté znovu v pásmu, vítkovičtí bojují o kotouč.
26:01
25:56
Vítkovičtí vyhazují kotouč do bezpečí.
25:39
Skuhravého střela z první byla hokejkou Dolejše zblokována mimo branku.
25:10
Hosté hledají skulinku, kudy by puk prošel do branky.
24:42
Karlovarští se propracovali do pásma, Koblasa dobře cloní výhled Dolejšovi.
24:01
Vyloučení na obou stranách, za hosty putuje na trestnou lavici za hrubost Duda, na straně domácích je na dvě minuty za sekání a dvě minuty za hrubost vyloučen Olesz. Hosté mají přesilovku 5 na 4.
24:01
Vítkovice zamířily do pásma, po několika střelách je hra přerušena a strhává se menší potyčka.
23:40
23:38
Dolejš toho moc neviděl, ale puk se za jeho záda s pomocí jeho spoluhráčů nedostal.
23:24
Hosté konečně usazeni v pásmu.
23:03
Hosté v pásmu, ale neudrželi kotouč.
22:45
Velice slušně teď domácí hrají oslabení, mají puk pod kontrolou.
22:22
Puk míří na karlovarskou klec, vítkovičtí jej následují.
22:18
Také pokus Šmacha od modré končí u Dolejše.
22:11
Dolejš byl zcela připraven na střelu Balána z mezikruží.
22:00
Kotouč mimo útočné pásmo hostů.
21:40
Prvním vyloučeným dnešního zápasu je domácí Dlapa, který si pomohl hákováním.
20:57
Hosté v pásmu, David Hruška poslal puk, který se projel brankové čáře a odrazil se od tyče ven.
20:38
Domácí udrželi pásmo, Olezs chtěl dorážet těsně před Závorkou, ale neuspěl.
20:29
Vítkovičtí po vhazování vtrhli do pásma, ale Závorka byl na svém místě.
20:01
I přes průběh první třetiny mohou spokojeněji do šatny odcházet domácí, protože v této chvíli vedou nad svým soupeřem o gól. Hosté se ujali vedení v zápase nahozením Fleka, které propadlo za Dolejše, vítkovickým se ale poměrně brzy podařilo srovnat a po sérii nepřesných střel nakonec přidat v poslední minutě další branku.
Další třetina začne přibližně v 16:21.
20:00
19:58
Koblasa se ale nakonec k puku vůbec nedostal.
19:51
Hosté se vrhli na domácí branku.
19:39
Snaha se vyplatila, po nahrávce Burgera se nikým nehlídaný JAN ŠTENCEL mohl v klidu rozhodnout, co s pukem v blízkosti branky udělá a strhl vedení na stranu domácích – 2:1. Asistence: Jiří Burger, Lukáš Kucsera.
19:24
Vítkovičtí se stále drží v pásmu, puky létají kolem Závorky.
19:09
Další výborný pokus od modré, ale těsně kolem tyče.
18:58
Vítkovičtí usazeni v pásmu, ostřelovali Závorkovu branku, ale vše šlo těsně nad.
18:35
Kotouč zašlápnut teď na opačné straně, ale asi se to obejde bez přerušení.
18:08
Za brankou Energie byl zašlápnut kotouč, hra se přerušuje.
17:46
Karlovarským se daří kontrolovat puk, budou ale rozehrávat od své klece.
17:02
Hosté se dobíjejí do vítkovické klece, ale Dolejšovi spoluhráči jsou mu velmi nápomocni.
16:32
Hosté dlouhými přihrávkami nejprve obkroužili své obranné pásmo, až poté se dostali do útoku.
16:06
Dolejš přikrývá kotouč lapačkou, bude se vhazovat po jeho levici.
16:00
Hosté mají puk pod kontrolou.
15:42
Dolejš měl plné ruce práce, nejprve to zkoušel Kverka, o chvíli později Koblasa, ale skóre se nemění.
15:13
Domácí museli zacouvat do svého pásma a znovu zaútočit.
14:53
Huna si objel branku Energie a myslel to s nahrávkou dobře, ta ale před branku k Romanovi neprošla.
14:23
Zakázané uvolnění pro karlovarské.
13:59
Zato Dolejš je v plné pohotovosti, čtvrtá formace hostů jej prověřuje dostatečně.
13:34
Domácí se znovu probojovali do pásma k Závorkovi, ten ale práci neměl.
13:05
Domácí bojují o prostor v útočném pásmu, karlovarští jsou samozřejmě proti.
12:34
12:34
Dolejš předvedl dobrý zákrok proti střele Skuhravého zblízka.
12:00
Domácí se znovu nečekaně dostali do pásma, brankář Energie toho příliš neviděl, ale lapačka byla přesně tam, kde měla být.
11:09
Rychlý protiútok předvedla čtvrtá domácí formace, ale Závorka byla připraven.
11:00
Další pokus o rozehrávku Vítkovicím skončil ve středním pásmu.
10:37
Vítkovičtí se snaží rozehrát z obraného pásma, ale příliš se jim nedaří.
10:24
Zakázané uvolnění pro domácí tým.
10:05
Energie znovu v pásmu, Duda si hledal výhodnější pozici, ale vystřelil mimo.
09:24
Vítkovičtí se rozjeli do pásma, Hlinka to myslel dobře, ale Závorka byl připraven.
09:16
Hostujícímu mužstvu se daří držet puk na útočné polovině.
09:00
Domácí na skok v pásmu, ale Závorka zasahovat nemusel.
07:34
07:34
Před vítkovickou brankou se strhla menší potyčka.
07:06
Hosté s pukem míří na domácí branku.
06:45
Je vyrovnáno!! Domácí se dostali do pásma, Kudělka poslal puk na ROSTISLAVA OLESZE, který si od mantinelu vybruslil do středu kluziště, povodil si karlovarské hráče a poslal puk mezi Závorkovy betony – 1:1. Asistence: Tomáš Kudělka.
06:08
Vítkovičtí se nejdál dostávají v těchto chvílích do středního pásma.
06:00
Heizer sprintoval za pukem, ale vítkovičtí beci byli rychlejší.
05:39
Hra v pásmu před Dolejšem, ten je ale ve střehu.
05:04
Před brankou čekal na přihrávku Svoboda, jeho teč našla jen Závorkovu výstroj.
04:59
Domácí podnikli nájezd do pásma, hosté zazmatkovali a poslali puk na zakázané uvolnění.
04:36
Vítkovičtí ohrožovali Závorku, ale ten měl dobrý výhled.
04:20
Ofsajd odpískán hostujícím hráčům.
04:00
03:38
Karlovarští u kotouče.
03:15
Od modré zakončoval Kudělka, ale přesně.
02:52
Domácí se snaží své pochybení napravit a útočí.
02:13
Tak to bylo pro vítkovické nepříjemné.. po nahrávce Vachovce ještě před modrou spíše nahazoval než střílel hostující JAKUB FLEK, puk zapadl přesně do branky – 0:1. Asistence: Michal Vachovec.
02:10
Ale vítkovičtí přicházejí o kotouč.
02:01
Němec rozjíždí útok.
01:40
Vítkovičtí rozjeli útok, Roman byl v šanci faulován, ale vylučovat se nebude, hra se přesunuje do středního pásma.
01:16
První zákrok pro Dolejše, vhazovat se bude po jeho levici.
00:46
Vítkovičtí v pásmu před Závorkou.
00:07
Kotouč míří za domácí branku, vítkovičtí mohou v klidu rozehrát.
00:01

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Šindelář) – Kovář, Kudělka, Zíb, Dlapa, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Svoboda, Burger, Němec – Vandas, Húževka, Kucsera

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Bičánek, Šmach, Redlihs, J. Tomeček, Deyl, Weinhold – Duda, Balán, Hruška – Micka, Skuhravý, Koblasa – Vachovec, Kverka, Flek – Gorčík, Heizer, V. Tomeček

Rozhodčí: R. Hradil, O. Hejduk – J. Bryška, P. Skopal.
Vítkovice v předchozích třech utkáních vyhráli pouze jednou, dvakrát pak prohráli těsně o gól. Podobně se vedlo také celku Energie, která dva zápasy prohrála a jen v jednom dokázala svého soupeře přetlačit.

Můžeme tedy očekávat urputný boj o body, o které jde oba zúčastněným celkům především.
Vzájemná bilance obou týmů je v tomto ročníku docela vyrovnaná, na body vedou vítkovičtí 5:4, skóre je však vyrovnané 6:6.
Nejlepším hráčem Karlových Varů je s osmadvaceti body Radek Duda (14+14). Nejlepším mezi beky je pak se čtrnácti body Tomáš Harant (3+11). Nejtrestanějším hráčem je bez debat útočník Václav Skuhravý, který má na svém kontě již 146 trestných minut a je tak s náskokem 46 trestných minut nejtrestanějším hráčem extraligy vůbec. Statistiky brankáře Vladislava Habaly jsou jen o něco lepší, než jeho kolegy, průměr obdržených branek má 2,31, úspěšnost pak 92,95%.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je i nadále se šestatřiceti body Vladimír Svačina (15+21). I post nejlepšího obránce stále drží s patnácti body Lukáš Zíb (1+14). Nejvíce trestných minut – 42 – náleží útočníkovi Ondřeji Romanovi. Brankářskou jedničkou zůstává Daniel Dolejš s průměrem 2,43 a úspěšností 91,72%.
Spodní část tabulky je docela natěsnána, jeden dobrý zápas může tým katapultovat do středu tabulky, ale to samé se děje i naopak. Vítkovickým patří aktuálně 9. místo v tabulce s 52 body, bilancí 14-3-4-19 a skóre 104:119. Tým Energie má na svém kontě jen o tři body méně, tedy 49 bodů, v tabulce mu pak patří předposlední, 13. místo, s bilancí 13-1-8-18 a skóre 84:107.
V jednačtyřicátém kole Tipsport extraligy budou moci diváci shlédnout na ostravském ledě souboj mezi domácími Vítkovicemi a z veliké dálky přijíždějícími Karlovými Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.