Další zápas je již minulostí. Vítkovice si vypracovaly slibné dvoubrankové vedení se kterým nakráčely do třetí třetiny. V té ale nakonec dominovali hosté z Liberce, když třemi brankami otočili zápas. Hned po několika úvodních vteřinách třetí části se trefil Vampola, druhou brankou hosté využili přesilovku zásluhou Vitáska a dvě a půl minuty před třetí sirénou strhl vedení na stranu hostů jako správný kapitán Martin Bartek – Tygři poté už své vedení ze spárů nepustili a z Ostravy si odvážejí 3 body. Vítkovická vítězná série je přerušena, je však čas načít novou.

Z vítkovické haly je to ode mě pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek víkendového večera a u dalších onlajnů se na Vás budu těšit napočtenou.
Ještě Vám dlužím informaci o počtu diváků, tak tedy – dnešnímu utkání přihlíželo zde v hale 5 099 diváků.
Nejlepší hráči utkání:¨
HC Vítkovice Steel – Petr Šenkeřík
Bílí Tygři Liberec – Martin Bakoš
60:00
59:58
Vítkovičtí za brankou, hosté brání svou klec, co jim síly stačí.
59:51
Domácí u branky, ale nahrávka přes brankoviště svůj cíl nenašla.
59:40
Oddechový čas pro domácí.
59:40
Húževka si nabruslil do středu, jeho střela zpoza obránce cestu do sítě nenašla.
59:20
Příliš mnoho hokejek na jeden puk, nakonec ale vítězí domácí a posílají jej na branku.
59:06
Burger na Káňu, ale ten neměl patřičný prostor před libereckou brankou.
58:55
Liberečtí znovu vyhazují směrem na opuštěnou klec, ale hodně mimo. Je z toho zakázané uvolnění.
58:42
Liberec vyhazuje na zakázané uvolnění.
58:34
Stehlíkova střela od modré byla sražena mimo.
58:31
Šindelář zůstává na střídačce.
58:31
Oddechový čas pro hosty.
58:17
Domácí kontrolují kotouč, baží po vyrovnání.
57:49
Vítkovičtí v pásmu, pokus Romana končí těsně nad brankou.
57:31
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři využívají přesilovku a po nahrávce Vampoly posílá liberecké do vedení kapitán MARTIN BARTEK – 2:3. Asistence: Petr Vampola.
57:08
Od modré znovu Gřegořek, jeden ze spoluhráčů jeho střelu tečoval, liberecký bek už zvedl ruce na oslavu gólu, ale puk byl tečován vysoko nad branku.
56:56
Liberečtí se stahují blíže k brance.
56:31
Od modré se napřáhl Gřegořek, ale klubko hráčů neprostřelil.
56:23
Odpískán ofsajd pro domácí tým. Vhazování po levici Šindeláře.
56:20
Vítkovičtí míří s pukem na branku.
56:05
Za sekání je vyloučen domácí Roman, Tygři mají šanci strhnout vedení na svou stranu.
56:00
Vampola číhal za Šindelářovou klecí a přemýšlel, komu nahraje.
55:34
Domácí rozehrávají od své klece.
55:14
Húževka po vhazování vydoloval puk, ale následně nebyl úspěšný.
55:08
Vítkovický hráč byl natlačen na libereckou branku, ta se však vrátila do své pozice.
54:49
Zmatky u mantinelu, kotouč létá mezi hráči obou týmů.
54:15
Nepřesné nahození končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.
53:46
Hostům se nedaří dostat přes střední pásmo.
53:11
Hra se od branky k brance, šance a střely teď ale chybí.
52:30
Bakoš si chtěl z obranného pásma pomoci fotbalově, ale ani pravačka, ani levačka kotouč netrefila.
52:18
Na ledě se začínají zvedat vlny emocí, oba kapitáni konzultují s rozhodčími své pohledy.
52:18
Probíhá komerční přestávka.
51:49
51:41
51:28
Kotouč se po vítkovické akci odrazil od tyče, sudí zvedl ruce, ale vítkovičtí jej dorazili do branky – marně, gól nemůže být uznán.
51:22
Zleva to zkoušel Vandas, sražený puk skončil v lapačce.
51:16
Hosté ztratili u Šindeláře puk a domácí mohou do útoku.
50:50
Hosté rozehráli ze svého obranného pásma.
50:28
Ofsajd pro liberecké Tygry.
50:10
Krásná akce v podání Káni, který dostal přihrávku, nabruslil si zpět do mezikruží a z otočky poslal puk na branku – Schwarzova lapačka ale byla na místě.
49:57
Domácí rozehrávají od své branky.
49:49
Vylučuje se také na vítkovické straně, za zdržování hry bude pykat Húževka.
49:47
Vítkovická snaha končí v ochranné síti za brankou.
49:41
Za podražení je vyloučen hostující Vitásek.
49:37
Vítkovičtí v protiútoku.
49:24
Teď se musí koncentrovat Šindelář, ale Bulíkovi střela nesedla.
49:01
Zíb poslal puk zpět do pásma, Roman pálil z první nepřesně.
48:48
48:33
48:06
Tato přesilovka se vítkovickým opravdu nedaří, většinu jí zatím strávili u své branky.
47:45
Jedna sporá střela vítkovických v pásmu a hosté opět vyhazují.
47:31
Domácím se nedaří dostat přes střední pásmo.
47:04
Další vyhození Liberce.
46:47
Liberečtí odpalují kotouč až k Šindelářovi.
46:33
Za sekání je vyloučen hostující Bulík, domácí mají šanci strhnout vedení na svou stranu.
46:19
Je srovnáno!! Od mantinelu si trochu vybruslil do lepší pozice ONDŘEJ VITÁSEK a po jeho střele zapadl puk do vítkovické klece – 2:2. Asistence: Petr Jelínek.
46:16
Liberečtí v pásmu před Šindelářem.
46:00
Puk míří na zakázané uvolnění Liberce.
45:40
A už to není pravda, hosté bojují v rohu u domácí branky o puk.
45:24
Domácí se stále drží v pásmu.
44:46
Puk mířící ze vzduchu zapadl těsně ke Schwarzově tyči – ale zvenku.
44:25
Domácí se lehce dostali do pásma, Němec mířil mimo.
44:02
Ofsajd odpískán Tygrům.
43:44
Hra ve středním pásmu, domácí mají puk pod kontrolou.
43:16
Hosté rozehrávají Gřegořkem od své klece.
42:44
Vítkovičtí u liberecké branky, Kolouch vystřelil jen do gólmana.
42:14
Ofsajd pro domácí.
42:01
Vítkovický gólman měl plno práce, ale u puku už vítkovičtí a ženou se ke Schwarzovi.
41:40
Domácí proklouzli do pásma, ale moc se nezdrželi.
41:25
Vítkovičtí kombinovali na zakázané uvolnění, vhazuje se po pravici Šindeláře.
40:22
Tak to byl bleskový nástup do třetiny – Po Bartekově střele zůstal puk v brankovišti, PETR VAMPOLA jej dorazil do sítě – 2:1. Asistence: Martin Bartek.
40:15
Valský se snaží dostat do pásma, nakonec se mu to povedlo.
40:01
Vítkovičtí ovládli tuto část hry, hrálo se dle jejich pravidel. Hosté zahrozili, a to velmi, ve své přesilovce, ale vítkovičtí vyloučení Romana zuby nehty ubránili, a proto odjíždějí do kabin spokojeněji. Najdou liberečtí ve třetí části recept na Šindeláře a začnou kousat? Na to si musíme ještě pár minut počkat.
Další třetina začne přibližně v 18:52.
Tentokrát to trvalo mnohonásobně déle, ale liberečtí si dle videorozhodčího branku nepřipíšou.
Hráči zůstávají na střídačkách, probíhá sledování videozáznamu hry.
40:00
39:55
Vítkovičtí uklidňují hru ve středním pásmu.
39:37
Hosté se prodrali do pásma, jedna ze střel zamířila do břevna!
39:01
Vítkovičtí s kotoučem ve středním pásmu.
38:28
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí využívají přesilovku! Od mantinelu nahrával Roman na modrou na Zíba, jehož střelu umístil za Schwarzova záda RUDOLF HUNA – 2:0. Asistence: Lukáš Zíb, Ondřej Roman.
37:31
Vítkovice se dostávají do pásma.
37:16
Hosté se dostali od své branky, Bakoš rozvlnil boční síťku vítkovické klece.
36:52
Sekáním se provinil hostující Kolman a odjíždí za katr.
36:23
Vítkovice u puku a mění obranné pásmo za útočné.
36:00
Svačina nedosáhl na kotouč, Šindelář v pohotovosti.
35:43
Hosté se stále sveřepě drží v pásmu, jdou si za vyrovnáním.
34:52
Infarktové oslabení z pohledu domácích je právě u konce.
34:49
Šindelář je ostřelován ze všech stran, nedaří se mu ukrývat kotouče, spoluhráči jsou mu ale velmi nápomocní.
34:16
Tak to bylo rychlé, branka to nebyla.
34:16
V přerušené hře si sudí odjíždějí pro konzultaci s videorozhodčím.
34:00
Šindelář má plné ruce práce.
33:38
Jeden z libereckých hráčů vystřelil od modré na branku, puk se od hokejek odrazil do horní tyče, od ní pak těsně před brankovou čáru, pohotový Čerešňák urychleně odpaluje kotouč pryč!!! Sudí u branky rozpažuje.
33:25
Hosté rozjeli přesilovkový kolotoč.
33:10
Z prostoru před kruhem pálil Bartek, těsně minul levou tyč vítkovické branky.
32:52
Za držení hokejky je vyloučen domácí Roman.
32:36
Hned po vhazování zaznělo zadní plexisklo.
32:33
Schwarz si na chvilku odpočine od vítkovických pokusů, probíhá komerční přestávka.
32:00
Svačina poslal skákavý puk na branku, Schwarz jej málem neuhlídal.
31:36
Hosté v pásmu, ale jejich kontrola kotouče je velmi chabá.
31:12
Liberečtí nahozením poslali puk do pásma, ale Bartek se k němu nedostal včas.
31:00
Zakázané uvolnění Tygrů.
30:40
Hosté se marně pokoušejí dostat přes střední pásmo.
30:15
Vítkovičtí v protiútoku, Káňovi ale sjel kotouč.
29:39
29:23
Šedivý z pozice dřepícího střelce těsně minul.
28:52
Liberečtí vyhazují puk do bezpečí.
28:41
Skóre se mohlo měnit, ale Schwarz s notnou dávkou štěstí vytěsnil puk.
28:30
Až teď mají vítkovičtí puk plně pod kontrolou.
28:13
Kovářovi se podařilo udržet pásmo.
27:51
Puk končí na Šindelářovi, který rozehrává.
27:39
Za hákování je vyloučen Jelínek.
27:31
Bulík si počínal dobře, nicméně zakončení se mu nepovedlo.
27:20
Domácí zpět v pásmu, ale Jelínek je proti.
26:53
Šenkeřík se ujal rozehrávky, zavezl puk až mezi kruhy, ale ostatní spoluhráči jej nestihli..
26:45
Kotouč končí mimo hrací plochu.
26:33
Velmi špatná rozehrávka Vítkovic, Filippi posílá puk před vítkovickou klec.
26:23
26:00
Němec dostal dlouhou přihrávku, nabruslil si do kruhu, ale Schwarz vytěsňuje kotouč do rohu.
25:35
Domácí musejí rozehrávat ze svého obranného pásma.
25:18
Kotouč zašlápnut u mantinelu, sudí vyčkávají.
25:08
Zakázané uvolnění pro Vítkovice.
24:43
Vampola našel na útočné modré Jelínka, ten se dostal až k Šindelářovi, který měl ale dobrý výhled.
24:22
Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění domácích.
24:13
Dlouhý na puk nedosáhl, vítkovičtí mohou do útoku.
23:56
Vítkovičtí za libereckou klecí puk nevybojovali, musejí se vrátit.
23:45
Ofsajd pro domácí mužstvo.
23:18
Čerešňák čeká na spoluhráče, a bude rozehrávat.
22:52
Hosté v ofsajdu.
22:39
Kovář rozehrál nepřesně na Němce, ten ale nakonec přihrávku zpracoval.
22:06
22:03
Domácí znovu rozehrávají od své branky, Vampola se jim snaží marně narušovat rozehrávku.
21:42
Hosté vyhazují puk a urychleně střídají.
20:52
Puk mířil přes brankoviště, k tyči si sjel Šenkeřík, měl před sebou odkrytou klec, ale netrefil kotouč.
20:35
Od modré tvrdě vypálil Šenkeřík, Schwarz puk chytil, ale spadl na zadek.
20:31
Schwarz pozorný proti střele Húževky.
20:12
Hosté vyhodili kotouč až k Šindelářově brance.
20:06
Vítkovice začnou druhou část přesilovkou, sekáním si vypomohl Kica.
20:01
První třetina přinesla jediný gól, kdy po šesti vteřinách využil přesilovku domácí Stehlík. V této části se hrál hokej na obě branky, vyložené šance si však nepřipsal ani jeden tým – jakoby oba soupeři čekali, s čím přijde jejich soupeř. Skóre je už otevřeno, uvidíme, co přinese z taktického hlediska další třetina.
Další třetina začne přibližně v 17:55.
20:00
19:55
Puk míří do pásma k Šindelářovi, vítkovičtí si jej ale pohlídají.
19:49
Vítkovičtí u hostující klece, ale Tygři hrají velmi pozorně.
19:35
Vhazování po levici hostujícího gólmana.
19:12
Hosté kontrolují puk, ale ke střelám nemají prostor.
18:44
Ani napodruhé se vítkovickým nepodařilo usadit v pásmu.
18:23
Domácí se podařilo dostat k puku a směřují do pásma.
17:58
Vhazování po pravici Šindeláře.
17:36
Hosté v pásmu, Vitásek od modré poslal střílenou nahrávku před branku, ale přímo na hůl domácího hráče, který puk instinktivně posílá pryč.
17:02
Filippi od mantinelu prudce nastřelil tyč vítkovické klece!
16:59
16:51
Puk míří až za Schwarzovu klec.
16:25
Vítkovická branka je mimo svou obvyklou pozici, hra přerušena.
16:15
Hosté v pásmu, snaží se najít skulinku v Šindelářově svatyni.
15:28
Vítkovickým se podařilo vyhodit puk.
14:59
Hosté mají šanci srovnat, na trestnou lavici putuje Zíb za hákování.
14:25
Tak to bylo bleskové využití! Šedivý sebral po vhazování kotouč, nahrál na Šenkeříka, který si chtěl najet do výhodnější pozice, poslal puk po modré na RICHARDA STEHLÍKA, který se krásně trefil pod víko liberecké klece, až Schwarzovi odskočila láhev s pitím – 1:0. Asistence: Petr Šenkeřík, Ondrej Šedivý.
14:18
Za sekání bude pykat hostující Vampola.
14:09
Bartek míří za nahozeným kotoučem, je však o vteřinku pomalejší.
13:47
Kotouč vybojoval Filippi a posílá jej do středního pásma.
13:19
Vítkovičtí znovu v pásmu, hosté musejí hrát pozorně.
12:46
Čerešňák od mantinelu jen tak plácnul do puku, který se odrazil od několika hokejek, ale nakonec skončil v bezpečí z pohledu hostů.
12:27
Vítkovice v ofsajdu, probíhá komerční přestávka.
12:18
Domácí uklidňují hru, rozehrávají pomalu ze svého pásma.
11:45
Nepřesná přihrávka do pásma, není to zakázané uvolnění a Huna může bojovat o puk.
11:22
Vítkovice budou rozehrávat od své branky.
10:57
Burger našel dobře Šedivého, tomu z mezikruží chyběly jen centimetry.
10:39
Hosté v náporu u domácí klece, kotouč končí v ochranné síti.
10:24
Snaha domácího týmu je zastavena pro ofsajd.
10:12
U liberecké klece číhal Káňa, ale kotouč se k němu nedostal.
09:57
Hra ve středním pásmu, domácí mají puk ve své moci.
09:22
Dlouhý to myslel dobře, projel mezi dvěma hráči, ale ztratil puk.
08:56
Hosté v pásmu, střela Škouly se od brusle odrazila do rohu.
08:39
Lehké nahození Zíba, projíždějícího kruhem končí v gólmanově lapačce.
08:18
Pokus Bulíře končí v Šindelářově lapačce.
07:58
Puk míří na domácí branku, Šenkeřík u něj bude jako první.
07:44
Další úspěšný zákrok pro libereckého gólmana.
07:40
Vítkovice v pásmu, od modré pálil Zíb, jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
07:15
Němcova formace se bleskově přesunula k brance, Schwarz měl ale dobrý výhled.
06:44
Hned po vhazování pálil Valský, ale Šindelář byl ve střehu.
06:39
06:15
Liberečtí si počínají u branky nebezpečně, Šindelář se má co otáčet, největší šanci si vypracoval Bakoš.
05:40
Čtvrtí vítkovická formace motala hlavu bránícím hráčům hostí, nakonec se liberečtí k puku dostali a přenášejí hru do bezpečí.
05:12
Vítkovičtí rozehrávají od Šindeláře.
05:00
04:51
Liberečtí nahazují puk na Šindelářovu klec.
04:25
Domácí se usazují v pásmu.
04:07
04:04
Jelínek s pukem sprintuje do pásma, ale byl zastaven.
03:48
Vítkovice se přesunuly do útočného pásma.
03:26
Šindelář si poradil s dorážejícími hokejkami Tygrů.
03:00
Síly na ledě srovnány, Vampola míří na trestnou lavici za sekání.
03:00
Kotouč v brankovišti, Vampola se hodně snažil jej zpod Šindeláře dostat.
02:51
Bartek ztratil u mantinelu orientaci, ale nakonec kotouč přihrál před branku.
02:27
Hosté se znovu dostali do pásma, ale nemají puk zcela pod kontrolou.
02:17
Domácím se podařilo vyhodit kotouč.
02:07
Prvním vyloučeným je domácí Klok, bude pykat za podražení.
01:50
Vítkovickým se nepodařilo vybojovat puk v útočném pásmu.
01:15
Bartek s Vampolou míří do pásma, ale přišli o kotouč.
00:57
Ofsadj pro vítkovické.
00:44
Domácí se dostali k puku a bojují v pásmu před Schwarzem o prostor.
00:30
Zatím se jim nedaří přejít přes střední pásmo.
00:10
Liberečtí zahajují ze svého obranného pásma.
00:01
Čtyři muži v pruhovaných trikotech již brázdí setmělou vítkovickou arénou.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Svoboda) – Šenkeřík, Stehlík, Zíb, Kovář, Čerešňák, Klok, Pastor, Štencel – Šedivý, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Káňa, Němec, Strapáč – Vandas, Kolouch, Zdráhal

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Lašák) – Škoula, Šimek, Gřegořek, Kolmann, Vitásek, Voráček, Kajínek – Bartek, Vampola, Kica – Bakoš, Filippi, Bulíř – Valský, Bulík, Jelínek – Jass, Dlouhý

Rozhodčí: Mrkva, Čech – Jindra, Zíka.
Na vítkovickou marodku přibyl dnes také Rostislav Olesz, který do utkání sedmého kola rozhodně nezasáhne.
Domácí mají za sebou sérii čtyř výher, nic menšího než další výhra se od nich podle většiny fanoušků ani neočekává. Liberečtí mají dvě utkání v řadě bez bodu a budou chtít tuto začínající sérii zastavit v jejím zárodku. Ke sledování tak bude jistě zajímavý duel a Vy u toho můžete být s námi. Jste srdečně zváni.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je se sedmi body Vladimír Svačina (3+4). Mezi obránci si tři body připsal Lukáš Zíb (0+3). Nejvíce trestných minut si vykoledoval Michael Vandas – 10. Gólman Daniel Dolejš se i nadále drží svými statistikami před svým kolegou – průměrem 2,35 a procentuální úspěšností 93,33%.
Tygři mají po šesti odehraných kolech v čele kanadského bodování se sedmi body Petra Vampolu (3+4), s pěti body je na druhém místě, ale zároveň první mezi obránci Martin Škoula (1+4). Po osmi trestných minutách nasbírali obránce Lukáš Derner a útočník Petr Vampola. Marek Schwarz odchytal pouze dva zápasy, má ale lepší statistiky než jeho kolega Lašák – průměr obdržených branek 2,45 a úspěšnost 91,11%.
Vítkovice sehrály v úterý jeden ze zápasů CHL – představily se na ledě ERC Ingolstadt. Tento zápas měly dobře rozehraný, ale vteřinu před třetí sirénou německý tým srovnal na 4:4 a šlo se do prodloužení, které vyústilo v samostatné nájezdy. V nich vítkovičtí uspěli a odvezli si výhru 5:4.
Ostravští zajížděli ke svému soupeři s rozsáhlou marodkou, až šest hráčů bylo mimo hru – pozitivní však je, že někteří by se v dnešním utkání už měli zapojit.
Poslední měření sil tyto dva týmy zažily v loňském předkole o play-off, v němž si až nad očekávání dobře vedly právě Vítkovice – svého soupeře vyřadily hladce 3:0 na zápasy. Liberečtí ale prošli změnami, tou snad největší je ukončení kariéry Petra Nedvěda. Mezi příchozí posily si však v Liberci mohou započítat plus ve formě Martina Škouly, či vítkovického odchovance Lukáše Krenželoka.
Domácí Vítkovice sehrají v sedmém kole Tipsport extraligy duel s libereckými Tygry. Tým trenéra Oremuse měl v pátek plánovanou přestávku pro akci v pražské O2 aréně (zápas se dohraje v úterý 30.9.), liberečtí se představili na ledě nováčka z Olomouce, odkud si vezou prohru 3:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.