Dnešní duel je u konce a domácí stadion oslavuje výhru Zlína nad Karlovými Vary. Zlínská mašina se pomalinku začíná rozjíždět po nepovedeném startu do extraligy. Berani si připisují na své konto teprve druhý tříbodový získ. Gólem a asistencí se dnes prezentoval kapitán PSG Petr Čajánek. Pro dnešek je to všechno. Hezký zbytek pátečního večera.
60:00
59:43
Kotouč byl sražen mimo hrací plochu. Poslední buly se odehraje ve středním pásmu.
59:17
Dnešní výhru Zlína nad Karlovými Vary sleduje 4056 diváků.
58:32
Nahození Haranta tečoval do ochranné sítě Stanislav Balán. Hra se posouvá do středního pásma.
58:15
Zlín právě vstřelil branku!
Mezitím co už byli hosté v plném počtu, Zlín přidává pátou trefu do karlovarské sítě. Nenápadné nahození zlínského kapitána usměrnil do sítě ZDENĚK OKÁL. Asistence: Petr Čajánek, Ondřej Veselý.
57:33
Marušák posílá od modré jeden nebezpečný pokus za druhým a Závorka chvíli nevěděl, kde se kus černé gumy nachází.
56:48
Na druhé straně výborně zasahuje Štůrala, který zneškodnil lapačkou pokus Václava Skuhravého.
56:36
Dobrou kombinaci domácích v přesilovce překazil Šťastný, kterému kotouč v nejnevhodnější moment přeskočil čepel.
56:09
Tomáš Harant (KVA) 2 minuty podražení.
56:05
První faul ještě rozhodčí neodpískali, ale druhý už doslova museli. Zlín bude hrát další přesilovku.
55:47
Štůrala fantasticky vyhlavičkoval maskou střelu obránce Šmacha.
55:04
Závorka v pohodě udržel Horákovu dalekonosnou střelu.
54:34
Dnes se lámou hokejky jako na běžícím páse. Rozhodčí je ani nestačí uklízet. Berani uzamkli svého soupeře a zdlouhavě si přihrávají.
53:51
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
53:50
Urbanec úspěšně vyhazuje kotouč přes všechny čáry a Zlín je kompletní.
53:26
Sičákova pumelice se odrazila od plexiskla na horní síťku branky. Tam Štůrala okamžitě vystřelil svoji lapačku a schoval do ní puk.
53:18
Dva zlínští hokejisté zlomili hokejku a Energie toho mohla bleskově využít. Štůrala si ale poradil se střelou Skuhravého a Beranům se následně povedlo dostat puk do bezpečí.
52:25
Veselý se v oslabení dostal do průniku, kde ale zakončil nepřesně.
51:41
Bedřich Köhler (ZLN) 2 minuty za podražení.
51:34
Vary budou hrát přesilovou hru. Nyní hrají již dobrou půl minutku v signalizované výhodě.
51:05
Řezníčkova bomba z voleje byla sražena do ochranné sítě. Zlínští si vynutili vhazování v obranném pásmu Energie.
50:32
Štůrala byl na brankovišti pozorný. Zlínský brankář zneškodnil ostrou dorážku Heizera i pokus Tomečka.
49:34
Sičák si troufl na dalekonosný pokus ze středního pásma, který ale zblokoval dobře bránící Tomáš Žižka.
48:53
Urbanec byl protihráčem natlačen do branky a rozhodčí raději přerušil hru. Vhazuje se u branky PSG Zlín.
48:19
Sičákovo nahození tečoval těsně před brankou Michal Vachovec. Štůrala byl pozorný a dokázal poskakující kotouč vypíchnout vyrážečkou do ochranné sítě.
47:37
Závorka musel likvidovat další nebezpečnou šanci žlutomodrých.
46:37
Souhru Energie dokončila nepřesná střela střílejícího Tomečka.
46:03
Berani využívají přesilovou hru a zvyšují na pohodlných 4:1! Parádní kombinaci na jeden dotek dokončil přesnou střelou tahem do protějšího rohu OLDRICH KOTVAN. Asistence: Jiří Marušák, Petr Leška.
45:42
Drtivý tlak přesilovkové formace Zlína ukončila až tvrdá Marušákova střela, kterou Závorka na dvakrát zneškodnil.
45:20
Souhru Žižka, Holík dokončil svižnou střelou do Závorky druhý jmenovaný.
44:47
Závorka úspěšně zneškodnil pokus zlínského Žižky a bude se vhazovat v obranném pásmu Karlových Varů.
44:26
Beranům se nabízí další přesilová hra. Tomáš Harant (KVA) 2 minuty za zdržování hry.
43:17
Zlínští jeli na Závorku ve třech. Všechno vzal na sebe kapitán Čajánek, který branku z ideální pozice netrefil.
42:26
Na opačné straně kluziště se ocitl ve slibné šance karlovarský Heizer, který z dobré příležitosti nedokázal brankáře Štůralu překonat.
41:20
Harant už je zpátky na ledě, Energie je v plném počtu.
40:36
Leška našel u pravé tyče osamoceného Filipa Čecha, který ve stoprocentní šanci nedokázal dopravit kotouč do sítě.
40:01
Dvě třetiny jsou za námi a Zlín si stále drží dostatečné vedení. Energii se sice povedlo v prostřední třetině snížit zásluhou Skuhravého, ale na víc se zatím hosté nezmohli. Berani byli v závěru třetiny lepším celkem, ale Závorka i s notnou dávkou štěstí všechny šance dokázal pochytat. Zlín bude na začatku posledního dějství dohrávat přesilovou hru pět na čtyři. Poslední třetina začne asi v 19:18.
40:00
39:38
Marušákova pumelice proletěla kolem klubka hráčů a Závorka ji se štěstím vyrazil.
39:02
Tomáš Harant (KVA) 2 minuty za hákování.
38:33
Berani se usadili v útočné třetině a nebezpečně si přihrávají.
37:39
Ve střelecké pozici se ocitl Robert Říčka. Jeho oba pokusy ohrozili Závorku, který si s něma ale neměl větší komplikace.
36:50
Před brankou Štůraly to jiskřilo. Gorčík si vyměnil několik ostrých názorů s Žižkou, už to vypadalo, že se schyluje k šarvátce.
36:12
Vyhození jednoho z domácích obránců přešlo přes všechny čáry a píská se icing.
35:38
Hosté v osobních soubojích hodně přitvrzují, rozhodčí zatím hru ponechávají a zákroky považují za čisté.
34:20
Horák je zpátky na ledě, Zlín je zase v pěti.
33:37
Berani tohle oslabení zvládají na jedničku.
32:50
Oba týmy jsou kompletní, Energii nyní začala přesilovka pět na čtyři.
32:46
Čajánek předvedl své defenzivní schopnosti, zakličkoval s kotoučem a následně jej nahodil za branku Závorky.
32:20
Karlovy Vary budou hrát půl minutky přesilovku čtyř proti třem. Oldřich Horák (ZLN) je potrestán dvěma minutami za držení protihráče.
31:37
Obránce Horák se zapojil s Balaštíkem do ofenzivní kombinace. Pohledný ťukec na jeden dotek dokonala Horákova přihrávka, kterou Hruška zblokoval a málem si srazil kotouč do vlastní branky.
30:53
Petr Holík (ZLN) 2 minuty hrubost.
30:53
Radek Deyl (KVA) 2 minuty hrubost.
30:53
Karlovarský Dvořák ostře atakoval u mantinelu domácího Horáka, kterému odletěla přilba. Holík se jel okamžitě mstít a pošťuchoval se s obráncem Energie. Rozhodčí tento zákrok netrestali a stadionem se nese bouřlivý pískot.
29:50
Horák je na ledové ploše, Zlín je v plném počtu.
29:29
Pohlednou a zdlouhavou kombinaci přihrávek Karlových Varů dokončila Heizera. Štůrala měl dobrý výhled a schoval kotouč do lapačky.
28:34
Žlínští ujížděli v oslabení dva proti jednomu, když Leška vybídl ke střele Köhlera, jehož slušnou ránu Závorka v pohodě lapil do lapačky.
27:50
Energie dostává chuť do hry a ještě k tomu si zahraje přesilovou hru. Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
27:17
Koblasovu svižnou dorážku si brankář PSG s ledovým klidem pohlídal. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
26:38
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie se poprvé v zápase střelecky prosazuje a snižuje na rozdíl dvou branek. VÁCLAV SKUHRAVÝ se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Štůralou a dotlačil kotouč do sítě. Asistence: Jekabs Redlihs, Radomír Heizer.
25:24
Zlínská třetí formace aktivně napadala, ale puk se ji vydolovat nepovedlo.
24:46
Karlovy Vary se usadily před brankou Zlína a vytvářejí pořádné dusno v útočném pásmu.
24:14
Štůrala obstál v menším závaru na vlastním brankovišti na výbornou. Zlínský brankář si poradil s několika dorážkami hostujících útočníků.
23:56
Marušákův bekhend končí na střídačce hostujcího celku. Vhazovat se bude po levé ruce Tomáše Štůraly.
23:30
Vlachovo nahození ukryl do své moci Závorka, který byl vzápětí atakován Říčkou, kterého na brankáře hostů natlačil jeden z obránců Energie.
22:50
Kotouč tak dlouho poskakoval z obranného do útočného pásma, až byl hostům odpískán ofsajd.
22:16
Gorčík nezachytil Heizerovu rozehrávku a píská se zakázané uvolnění. Následuje buly po pravé ruce Závorky.
21:50
Ostrý pokus Vachovce z rohu kluziště dokázal Štůrala ztlumit betonem do opačného rohu, odkud puk vyhodil do bezpečí Roman Vlach.
21:29
Heizerovu rozehrávku z obranného pásma ztečovala odhozená hokejka na ledě až mezi diváky. Kotouč končí jako suvenýr někoho z fanoušků.
20:35
Štůrala si musel pro kotouč vyjet trochu více z branky a srazil se s hostujícím útočníkem. Oba jsou ale v pořádku a může se vhazovat u branky Zlína.
20:26
Čech posunul za sebe puk na Lešku, jehož střelu Závorka s menšími komplikacemi vytěsnil do ochranné sítě.
20:18
Redlihs opustil lavici hříšníků a hosté jsou zase kompletní.
20:01
Zlín vstoupil dobře do utkání a po první třetině se může pyšnit náskokem tří branek. Střelecký účet zápasu otevřel v 9. minutě obránce Marušák, který dělovkou od modré prostřelil vše co mu stálo v cestě. Druhý zásah do sítě Energie přidal o dvě minuty později kapitán Čajánek, který si počkal na přesný pas od Okála a bekhendem přelstil brankáře Závorku. Třetí trefu zasadil do branky Karlových Varů kanonýr Balaštík, když si zpracoval puk po přihrávce Lešky a zvýšil vedení domácích již na tři nula. Hosté se v prvních dvaceti minutách k ničemu vážnějšímu nedostali.
20:00
19:50
Horák opustil trestnou lavici a Zlín je v plném počtu.
19:29
Energie kombinuje při hře čtyři na čtyři u branky Zlína, ale Štůrala zatím zasahovat nemusel.
18:54
Nadějný pokus Radima Hrušky zase zblokoval jeden z domácích obránců do ochranné sítě.
18:40
Harantovu tvrdou střelu z první dokázal Štůrala vykopnout pravým betonem.
18:17
Jekabs Redlihs (KVA) 2 minuty za držení protihráče.
18:10
Čajánek uháněl zcela sám na branku a byl v zakončení faulován. Vypadalo to i na trestné střílení, ale rozhodčí ukazuje na jednoho z hostujících hráčů, který si půjde na dvě minuty odpočinout.
17:50
Hosté mají šanci dostat se snižující trefou do zápasu v čem jim může pomoci přesilová hra. Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty za podražení.
16:46
Šťastný na malý moment zamotal obránce hostů a ještě stihl přizemní střelou ohrozit brankáře Závorku. Povedené střídání čtvrté zlínské formace.
16:08
Žižkovo nahození minulo branku hostí. Na opačné straně je odpískán ofsajd. Následuje buly ve středním pásmu.
15:36
Berani výborně napadají soupeře, kterému zároveň neumožňují vytvořit si souvislejší kombinaci.
15:06
Energie nic v přesilové hře nepředvedla a domácí jsou v plném počtu.
14:10
Dorážka Stanislava Balána orazítkovala horní tyčku, ale hokejka karlovarského hráče byla příliš vysoko a hra je přerušena.
13:56
Vary mají zatím menší problémy dostat se na delší čas před branku Štůraly.
13:38
Urbanec dobře zapracoval při defenzivní činnosti a vyhodil puk až k brance Závorky.
13:06
Energie bude mít šanci se poprvé vážněji dostat do hry. Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
12:54
JAROSLAV BALAŠTÍK přidává třetí branku do sítě Karlových Varů. Leška našel svojí klasickou přihrávkou zpoza branky volného kolegu z formace, který střelou z první propálil Závorku. Asistence: Petr Leška, Filip Čech.
12:08
Po delší době se také vhazuje před brankou Zlína. Brankář Štůrala zatím moc práce neměl.
11:38
Karlovarší se ocitli v ofsajdu a hra se vrací do středního pásma, kde se bude vhazovat.
10:56
Robert Říčka se ocitl zcela sám v mezikruží s kotoučem na čepeli, ale ještě vyšperkoval akci na Vlacha, jehož střela prolétla mezi betony Závorky a kotouč skončil jen těsně vedle branky.
10:30
Před malou chvílí zlínský kapitán Závorku neprostřelil, ale na druhý pokus už se mu to povedlo. PETR ČAJÁNEK si počkal na přesnou Okálovu přihrávku a z hranice brankoviště překonal Závorku. Asistence: Zdeněk Okál, Ondřej Veselý.
10:23
Petr Čajánek zachytil chybnou rozehrávku hostí a mohl to potrestat druhou brankou pro Zlín. Jeho střelu ale Závorka vychytal parádně do lapačky.
9:36
Energie se marně zatím snaží protlačit do vážnější šance.
8:38
Šťastný zdlouhavě bojoval o kotouč s jedním z obránců Energie. Puk nakonec zůstal na boční síťce a bude se vhazovat v obranné třetině Karlových Varů.
8:13
Zlínští využívají tuhle přesilovou hru a ujímají se vedení v zápase. JIŘÍ MARUŠÁK napřáhl na modré čáře a kotouč proletěl až do sítě za záda brankáře Závorky. Asistence: Petr Holík, Roman Vlach.
7:50
Kotvan neudržel kotouč na čepeli a toho bleskově využívá Harant, který osvobozuje svůj celek.
7:24
Zdlouhavou kombinaci domácích přerušila až Žižkova tvrdá střela, kterou Závorka chytá do lapačky.
6:53
Závorka vyrazil Čajánkovu střelu před sebe, kde jen těsně minul z voleje branku dorážející Okál.
6:15
Jedna přesilovka Zlína skončila a další začíná. Tomáš Dvořák (KVA) 2 minuty za nedovolené bránění.
6:14
Karlovy Vary hrají v plném počtu.
5:58
Skuhravý u mantinelu odstavil od kotouče čistě Lešku a hosté vyhazují puk do útočného pásma.
5:35
Tomeček opouští trestnou lavici, Energie už je ve čtyřech. Po odpískaném ofsajdu Zlína se vhazuje ve středním pásmu.
5:05
Energii se i tentokrát povedlo zachytit rozehrávku domácích a vyhodit kotouč za branku Štůraly.
4:40
Kombinaci domácích ukončil Čajánek, který dělovkou minul branku hostí a Zlín se vrací zpátky do vlastního pásma.
4:14
Ondřej Šmach (KVA) 2 minuty za krosček. Zlín bude hrát minutu a 21 vteřin pět na tři.
3:58
Marušákovo nahození nadělalo před Závorkou pořádný rozruch a bude se opět vylučovat na straně hostí.
3:35
Je tu první přesilová hra pro domácí celek. Vojtěch Tomeček (KVA) 2 minuty za nedovolené bránění.
2:50
Marušák špatně zpracoval puk na útočné modré a toho využil rychlík Flek. Střelecký pokus útočníka Karlových Varů ale branku minul.
2:20
Vlachova formace nic převratného nevymyslela a odevzdala kotouč hostům, kteří na vážnější šanci stále čekají.
1:48
Třetí formace Karlových Varů dobře napadala, ale kotouč se hostům zatím na delší čas získat nepovedlo.
1:26
Zlínští jsou z kraje zápasu hodně aktivní. Urbancova střela z levého křídla jen těsně minula Závorkovu klec.
0:51
Zlínští se ocitli v ofsajdové pasti a bude se vhazovat ve středním pásmu.
0:38
Varům se povedlo vyhodit kotouč do středního pásma, kde si ho přebral domácí Marušák a Zlín posílá na led čerstvou pětku.
0:19
Marušák si zpracoval kotouč u pravého mantinelu a rychlou střelou zaměstnal poprvé brankáře Závorku.
00:01

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Horák, Marušák, Urbanec, Žižka, Kotvan, Řezníček – Čech, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek, Okál – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Šťastný, Ondráček.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Redlihs, Tomeček, Deyl, Šmach, Dvořák – R. Pšurný, Balán, D. Hruška – Heizer, Skuhravý, Tomeček – Vachovec, Kverka, Koblasa – Štals, R. Hruška, Flek.

Rozhodčí: Čech, Polák – Barvíř, Blümel.
Hezký páteční podvečer ze Zlína. Na programu je 10. kolo Tipsport extraligy. Zlínští hokejisté přivítají na domácím ledě celek z Karlových Varů. Západočechům se letos daří velmi dobře a jsou v klidných vodách tabulky narozdíl od hráčů Zlína, kteří se krčí na poslední příčce. Energie v posledním duelu porazila na domácím ledě Kometu a bude chtít vítěznou sérii prodloužit

Zlínští se dočkali vůbec prvních bodů v nové sezoně až v osmém kole, když doma porazili Spartu těsným rozdílem 1:0. V Plzni Berani prohráli, ale v úterý porazili v posledním zápase Ligy mistrů celek z Berlína a jsou odhodlaní dnes získat plný počet bodů. K tomu by měl pomoci i útočník Robert Říčka, který má vyřízené hostování po dobu jednoho měsíce.

Utkání startuje v 17:30 a všichni jste zváni k jeho sledování prostřednictvím tohoto online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.