Dnešní duel mezi Zlínem a Libercem je u konce. Hosté si zaslouženě odvezou domů plný bodový zisk. Tygři nasázeli do zlínské sítě celkem pět branek a vzadu jejich formu jistil bezchybný Ján Lašák. Zlínu se letos start sezony vůbec nevydařil a ani dnes svěřenci Rostislava Vlacha nezískali jediný bodík. Další šanci na první získané body budou mít hokejisté Zlína v neděli, kdy zajíždějí na led Vítkovic. Dnes je to ze Zlína všechno, hezký zbytek pátečního večera.
60:00
59:29
Veselý nepřesnou přihrávkou překazil kombinaci v přesilové hře.
59:04
Zlín si ještě v poslední minutě třetí třetiny zahraje přesilovou hru. Petr Gřegořek (LIB) 2 minuty za držení hole.
58:58
Další Žižkova střela z první končí mimo branku Liberce.
58:30
Pomalinku se nám blíží závěr utkání, o vítězi již máme nejspíše rozhodnuto.
56:50
Zlínský trojúhelník přihrávek dokonal svižnou střelou zakončující Tomáš Žižka.
56:13
Zlínští si vyžádali oddechový čas. Zřejmě čas na poslední poradu. Vhazovat se bude v blízkosti branky Lašáka.
55:30
Další mizerná přesilovka Zlína je u konce.
54:29
Berani nejsou schopni udržet kotouč delší dobu ve své moci. Liberec dobře napadá a kazí rozehrávku domácích.
53:18
Další početní výhoda pro zlínské hokejisty. Michal Bulíř (LIB) 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
53:10
Derner opouští vrátka trestné lavice a Liberec je kompletní.
52:40
Domácí si nejsou schopni ani přihrát a domácí publikum to dává značne najevo.
52:18
Žižkova střela zápěstím náhle změnila směr, ale pozorného Lašáka to z míry nevyvedlo.
51:38
Köhlerovi sjel kotouč z čepele a Zlín ztrácí výhodu útočného pásma.
51:10
Šance pro domácí celek zkorigovat stav zápasu. Lukáš Derner (LIB) 2 minuty za držení.
50:42
Liberec právě vstřelil branku!
Hráči z Liberce přidávají do zlínské sítě pohodlnou pátou trefu. Krenželok přihrál kotouč na hokejku MARTINA BARTEKA, jenž nečekanou střelou zápěstím překvapil brankáře Kašíka. Asistence: Lukáš Krenželok, Radim Šimek.
50:14
Kubišovi při samostatném úniku naopak kotouč příliš uskočil a skončil v moci Lašáka.
49:19
Čajánek měl slibně nabito, ale jeho pokus branku Liberce nezasáhl.
48:41
Škoula si odseděl svůj dvouminutový trest a hokejisté Liberce jsou zase kompletní.
48:14
Kubišovi se dělovka z prostoru mezikruží nevyvedla, Fořt následně z voleje napodobil svého spoluhráče. Zlínu se vůbec nic nedaří.
47:25
Zdlouhavou kombinaci domácích v útočné třetině překazila Holíkova nepřesná rozehrávka na Tesaříka.
46:29
Teď budou mít výhodu přesilové hry hokejisté Zlína. Za nedovolené bránění si odsedí dvouminutový trest Martin Škoula (LIB)
45:59
Vlach je zpátky ve hře, Tygři tuhle přesilovou hru nedokázali proměnit.
45:18
Liberecký tlak přerušila až svižná Bakošova střela z levého kruhu. Kašík se roztáhl na brankovišti a zneškodnil pokus slovenského útočníka.
44:13
Zlínu se podařilo vyhrát vhazování a následně vyhodit puk do bezpečí.
43:45
Roman Vlach (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.
43:40
Přizemní pumelice od Valenty se odrazila před dorážejícího Ondráčka, který zpoza branky na kus černé gumy nedosáhl.
43:12
Zlínští neustále nahazují kotouče na Lašáka, který dnes ale chytá s ledovým klidem.
42:26
Zlínští bojují, ale Lašák si zatím žádnou slabší chvilku při pokusech domácích nevybral.
41:24
Dva útočníci Liberce ujeli obraně Zlína, když Valský přihrával k protější tyči na Jonáka, kterého vychytal přesunující se Kašík.
40:46
Veselý nestihl přihrávku od Čajánka a píská se zakázané uvolnění.
40:18
Leškovo rychlé nahození z rohu kluziště musel Lašák přikrýt pod vyrážečku.
40:01
Tygři byli lepším celkem i v prostřední třetině, kterou zaslouženě vyhráli v poměru 3:1. Zlínu schází lehkost a především přesnost při rozehrávkách, které se žlutomodrým vůbec nedaří. Liberečtí působí klidným dojmem, jejichž formu vzadu jistý pozorný Lašák. Poslední třetina bude mít začátek cca v 19:20.
40:00
39:18
Köhler vybídl do jízdy rozjetého Lešku, ale toho rychle obral o kotouč bránící Škoula.
38:30
Zlínská obrana jakoby chvílemi na ledové ploše ani nebyla. Pětice Tygrů si v předbrankovém prostoru předváděla povedené kousky.
37:43
Jemné nahození Jelínka ze středního pásma bylo ztečováno do ochranné sítě. Opět se bude vhazovat u zlínské klece.
36:39
Holíkovu nadějnou střelu z levého kruhu vyrazil Lašák na poslední chvíli ramenem.
36:17
Kašík musel řešit ve svém brankovišti ošemetnou situaci. Brankář PSG vše vyřešil a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
35:28
Tygři si na ledové ploše dělají co chtějí. Zlín se těžko dostává do slibnějších šancí. Domácímu celku to komplikují hlavně nepřesné přihrávky.
34:55
Zlínská obrana byla na chvíli zaskočena a hosté toho okamžitě využívají. Kombinaci na jeden dotek zakončil tvrdou a přesnou dělovkou z voleje MARTIN BAKOŠ. Asistence: Tomáš Filippi.
33:50
Zdlouhavý souboj o kotouč mezi střídačkami musela přerušit až rozhodčího píšťalka.
33:31
Brankáře hostujícího celku nepřekvapila ani nečekaná Holíkova střela z levého kruhu.
33:18
Marušákovo zakončení si Lašák v pohodě pohlídal. Vhazovat se bude v obranné třetině Liberce.
32:30
Ševci se rychle přesunuli do útočné třetiny, kde Leška s Balaštíkem kombinují za brankou Liberce.
32:02
Liberec opět přetahuje vedení zpátky na svoji stranu. Radim Tesařík ztratil kotouč na útočné modré, čehož využil rozjetý PETR VAMPOLA, který přebruslil zlínského obránce a z dorážky překonal ležícího Kašíka. Bez asistence.
32:00
Kompletní jsou už i hosté z Liberce.
31:23
Vlach je zpátky na ledě, Zlín hraje v plném počtu.
30:23
Zlín právě vstřelil branku!
Přesilová hra Zlína čtyř proti třem je využita! Čajánek zamíchal s kotoučem v rohu kluzišti a následně přihrál mezi kruhy TOMÁŠI ŽIŽKOVI. Jeho přizemní střela prolétla mezi Lašákovými betony a doklouzala se za brankovou čaru. Asistence: Petr Čajánek, Radim Tesařík.
30:06
Ondřej Vitásek (LIB) 2 minuty podražení. Zlínští budou hrát opět přesilovou hru. Tentokrát ale čtyři na tři, která bude trvat přesných 42 vteřin.
29:22
Roman Vlach (ZLN) 2 minuty za hrubost. Minutu a 26 vteřin se bude hrát ve čtyřech, následně začne zkrácená přesilovka Tygrů pět na čtyři.
29:20
Liberečtí měli problém s vyhozením kotouče, což se povedlo až Bakošovi, který byl u hrazení faulován.
28:48
Zlínu se nabízí první početní výhoda v utkání. Za katr si půjde sednout Martin Škoula (LIB) 2 minuty za sekání.
28:23
Nadějná šance domácích byla nevyužita. Leška zadovkou hledal před brankou Köhlera, ale ten už na odražený kotouč nedosáhl.
27:58
Brankář Liberce opět zasahuje a opět bez sebemenších potíží.
26:43
Kombinaci Zlína dokonal pohotovou střelou do Lašáka střílející Zdeněk Okál.
26:19
Voráček vystihl Okálův směr jízdy a čistým hitem ho nahodil na mantinel.
25:34
Parádní nástup do druhé třetiny korunují hokejisté Liberce druhou trefou ve zlínské síti. TOMÁŠ FILIPPI hladce prošel přes obranu domácích a v samostatném nájezdu si vychutnal střelou mezi betony brankáře Kašíka. Asistence: Michal Bulíř, Martin Škoula.
25:24
Liberečtí výborně pokrývají střední pásmo a domácí celek téměř do ničeho ve druhé třetině nepouštějí.
24:31
Dernerova dělovka pouze orazítkovala zadní mantinel za brankou Kašíka. Tygři se uvelebili v útočné třetině a pohodlně si kombinují.
23:40
Přesilová hra Liberce je u konce. Tygři tuhle početní výhodu nezúžitkovali a Valenta může zpátky na hrací plochu.
22:34
Pohlednou kombinaci Tygrů ukončila až Vampolova střela, kterou dokázal Kašík bez obtíží zneškodnit.
21:46
Zlínští už jsou ve čtyřech a kotouč končí sražen v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravé ruce Libora Kašíka.
21:32
Tomáš Valenta (ZLN) 2 minuty za sekání. Liberec bude hrát čtyři vteřiny pět na tři a poté se přesilovka upraví na pět na čtyři.
20:29
Kotvan ukázkovým bodyčkem zastavil u mantinelu unikajícího Krenželoka.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka dnešního střetnutí je za námi a na světelné tabuli svítí nerozhodné skóré 1:1. Prvních dvacet minut se neslo v rytmu opatrného hokeje z obou stran. Do vedení se dostali hosté, když po křídle ujel Koba Jass a střelou po ledě překonal Kašíka. Zlín se zřídka dostával do šancí, ale na ledě byli lepším celkem stále Tygři, kteří spálili několik tutovek. Tři minuty před odchodem do šaten se povedlo Zlínu srovnat zásluhou Ondráčka, který dotlačil puk za Lašáka. Liberec začne druhou třetinu přesilovou hrou pěti proti čtyřem při vyloučení Lešky. Druhá třetina začne zhruba v 18:26.
20:00
19:25
Závěr první třetiny bude patřit přesilové hře Liberce. Petr Leška (ZLN) 2 minuty za sekání.
19:03
Zlínský brankář musel být opět v pozoru, když kotouč po střele Šimka nebezpečně poskakoval.
18:28
Vampola našel příhrou zpoza branky najetého Krenželoka, jehož projektil schoval Kašík efektivním zákrokem do lapačky.
17:34
Filippi s Bulířem předvedli nádhernou kombinaci na jeden dotek, kterou zakončil prvně jmenovaný střelou těsně vedle levé tyčky. Liberec s vytvořenými šancemi nakládá mizerně.
16:59
Na opačné straně kluziště si připisuje zákrok z kategorie úspěšných domácí Kašík.
16:38
Jemné nahození z čepele Marušáka si Lašák pouze zkontroloval.
16:02
Berani srovnávají krok s Tygry z Liberce. JIŘÍ ONDRÁČEK se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou Lašáka a díky pohotovému důrazu na brankovišti dotlačil kotouč do sítě. Asistence: Roman Vlach.
15:44
Po menší odmlce jsme opět viděli nějakou šanci. Valentovo zakončení ale bylo pro Lašáka lehoučké. Brankář Liberce ukořistil kotouč do lapačky.
13:37
Žižka při střele zlomil hokejku, která se rozletěla na dvě poloviny a Tygři ujízděli v přečíslení. Šanci hostí ale zmařil pohotovým zákrokem Kašík.
12:50
Filippi si pohrál se zlínskou defenzívou a bekhendem přehodil brankáře Kašíka. Kotouč už měl namířeno do branky, ale za pět minut dvanáct ho z brankoviště odpálil bránící Kotvan.
12:00
Kica inkasoval tvrdý úder ve středním pásmu. Útočník Liberce odchází z ledu až za asistence lékaře.
11:56
Tygři jsou v těchto minutách aktivnějším celkem na ledové ploše. Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.
11:40
Tesařík je zpátky na ledě, ale domácí následně vyhodili kotouč na icing. Hra se opět stěhuje před Kašíka.
11:19
Čajánkovi se povedlo vyvést s poklidem puk do útočného pásma.
10:38
Pořádnou tutovku teď spálil liberecký Martin Bartek. Kotouč se po přihrávce Valského odrazil právě před samotného útočníka Liberce, který bekhendem minul zcela odkrytou branku Zlína.
9:49
Veselý si počkal na odražený puk od mantinelu a bekhendem z voleje ho poslal za branku Lašáka.
9:31
Máme tu první vyloučení v dnešním utkání. Za katr putuje obránce Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
8:36
Fillipimu střela z levého kruhu příliš nesedla. Puk se ale odrazil od bočního mantinelu zpátky na hokejky Tygrů.
7:59
Kus černé gumy končí opět v moci slovenského brankáře.
7:43
Marušák vybídl do slibné šance ujíždějícího Köhlera. Zlínské křídlo ale poslalo svůj pokus těsně vedle pravé Lašákovy tyčky.
7:25
Útočící Bartek byl bránícím Balaštíkem natlačen na brankáře Kašíka a hra je přerušena. Vhazuje se ve středním pásmu.
7:09
Další šance domácích končí v moci pozorného brankáře Lašáka.
6:48
Domácí si vytvořili slušný tlak, který ukončila až Ondráčkova střela zápěstím, kterou Lašák zneškodnil levým ramenem.
6:27
Po nahození Šimka bylo odpískáno zakázané uvolnění. Hra se opět vrací před branku Tygrů.
5:58
Valenta adresoval prudkou přihrávku z první přes celé pásmo na rozjetého Filipa Čecha. Útočník Zlína si ale kotouč špatně zpracoval a rychlý Lašák vybruslil z brankoviště a schoval puk do bezpečí.
5:37
Prudší střelu Jaroslava Balaštíka ukořistil Lašák do lapačky. Následuje buly u branky Liberce.
5:26
Žižkovo nahození tečoval zadovkou do pozorného Lašáka Köhler.
4:48
Kašík musel zasahovat proti nebezpečné střele jednoho z libereckých hráčů. Vhazuje se v obranném pásmu Zlína.
4:33
Tygři se prosazují z první nenápadné šance. KOBA JASS se uvolnil po levém křídle, odkud kousíček za modrou čarou přizemní střelou překonal klečícího Kašíka. Bez asistence.
3:38
Oba celky působí z kraje utkání zatím hodně opatrným dojmem. Kotouč se ocitl po teči libereckého útočníka mimo hrací plochu. Následuje buly ve středním pásmu.
2:44
Tygři se moc dlouho neudrželi v útočné třetině a na kotouč se vracejí zpátky domácí.
2:19
Šimkovu střelu vyrazil Kašík před sebe a do útoku vyráží s kotoučem na holi Tomáš Fořt.
1:42
Kica dobruslil nahrávku od spoluhráče Vitáska a lehkou střelou zaměstnal Kašíka, který si připisuje první zásah.
0:43
Zlínští se na chvíli dostali do útočné třetiny, ale Lašáka prozatím neohrozili.
0:20
Kotouč skončil hned v prvních vteřinách mimo hrací plochu.
00:01
Oba týmy jsou nachystány a můžeme jít na to.
Poslední utkání dnes odpíská rozhodčí Radek Husička.
Domácí centr Petr Leška převezme ocenění, protože dneska zlínský útočník odehraje již 1100 utkání.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák, Žižka, Řezníček, Valenta, Tesařík – Köhler, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek, Holík – Kubiš, Vlach, Ondráček – Čech, Fořt, Okál.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Škoula, Derner, Gřegořek, Voráček, Vitásek, Plutnar – Krenželok, Vampola, Bartek – Bulíř, Filippi, Bakoš – Kica, Jelínek, Valský – Jonák, Jass.

Rozhodčí: Husička, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan..
Hezký podvečer ze Zlína. Tipsport extraliga pokračuje již čtvrtým kolem a Berani se podruhé představí na domácím ledě. Zlínští prozatím po třech zápasech nezískali ani bod, když v prvním kole podlehli Mladé Boleslavi, utkání s Kometou bylo kvůli neobvyklým podmínkám přerušeno, a s nováčkem z Olomouce ztratili dvoubrankové vedení. Berani se tak budou snažit odčinit předchozí nezdary a získat první body v novém ročníku. Útočník Petr Leška dnes odehraje 1100 utkání v extralize.

Do cesty se jim dnes postaví Bílí Tygři z Liberce, kteří ze tří utkání dokázali vyhrát jediné. Ve třetím kole zdolali těsným výsledkem Mountfield 2:1. Liberečtí před sezonou posílili. Novou smlouvu podepsal slovenský brankář Ján Lašák a ze Slavie přicestovala dvojice Krenželok, Jelínek. Defenzívu vyztužil zkušený Martin Škoula. Prozatím poslední posilou Tygrů se stal slovenský útočník Martin Bakoš, který má zkušenosti z KHL v dresu Slovanu Bratislava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.