SESTŘIH: 46. kolo extraligy, Zlín - Litvínov 4:2

Tímto se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
Zlín vyhrává po šesté v řadě a přiblížil se přímému postupu na dva body. Sledovali jsme zajímavé utkání a řekl bych, že vyhrál šťastnější tým.
60:00
59:36
Zlín právě vstřelil branku!
A je hotovo! PETR ČAJÁNEK vypíchl puk obránci a následně jej uklidil do branky. Asistence: Jakub Svoboda.
59:07
Tvrdou ránu vyslal Martin Ručinský, jehož projektil míří vedle brány.
58:35
Litvínov je před zlínskou brankou, ale zatím se mu nedaří dostat puk za brankovou čáru.
58:21
Od modré čáry vystřelil Ručinský, jehož pokus za ztečovaný do ochranné sítě.
58:10
Střelu od modré čáry vyrazil opět domácí brankář.
58:02
Pavel Francouz zůstává na střídačce a Litvínov je v šesti!
58:02
Oddechový čas pro hosty.
58:02
Pavelka přihrál mezi kruhy, kde byl osamocený Trávníček. Jenže Kašík vytáhl další zákrok z kategorie famozních!
57:37
U kotouče jsou opět domácí obránci, kteří nic nevymýšlejí.
57:14
Zlín vybojoval puk, který rychle posunul do středního pásma.
57:00
Do konce třetí třetiny zbývají tři minuty, podaří se Severočechům vyrovnat?
56:14
Hostující hráč nahodil černou gumu na Kašíka, který vyráží.
55:46
Chaloupka lehce postrčil Říčku, což se nelíbí domácí divákům. Jenže rozhodčí ukazuje faul to nebyl.
55:21
Od modré čáry vystřelil Petr Kousalík, jenže trefuje jen lapačku gólmana.
54:44
Čajánek byl v souboji s Pavelkou úspěšnější a posunul hru do středního pásma.
54:13
Ale Litvínov má obrovský nápor a chuť po vyrovnání. Další střela hostujícího hráče je sražená do ochranné sítě.
53:54
Domácí publikum žene své borce do boje.
53:19
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté se vracejí do zápasu. Libor Kašík předvedl dva famózní zákroky, ale na dorážku VIKTORA HÜBLA už neměl. Asistence: František Lukeš, Martin Ručinský.
52:20
Jenže Severočeši si v rozehrávce neporozuměli a sledujeme další zakázané uvolnění.
52:04
Zlínu se podařilo vyhodit přes všechny čáry.
51:58
Tak přeci jen bude mít Litvínov šanci na snížení, jelikož na trestnou lavici odjíždí Kotvan.
51:29
Na druhé straně vystřelil Jánský, ovšem domácí gólmana kotouč vyrazil.
50:52
Obrovská chyba Litvínova, po která se sám před Francouze ocitl domácí kapitán, který trefuje pouze beton brankáře.
50:21
Až před Kašíka se dostal Ručinský, ale ani on stav zápasu neupravil.
49:47
Jakub Svoboda vsítil branku, ale ještě před tím byl sražený hostující brankář, takže gól nemůže být uznán.
49:12
Zlín pouze nahodil puk do útočné třetiny a jde střídat. Hosté také čekají až naskočí nový hráči.
48:27
Hra je v těchto momentech nepřesná a týmy si vyměňují kotouč.
47:43
Do ofsajdu se dostal Jakub Svoboda, který po odpískání vystřeli, což se nezdá rozhodčímu. Ten domácímu hráči domlouvá.
47:19
Zlín už nic nevymýšlel a posunul černou gumu do útočného pásma.
46:17
Opět se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš! Veselý přenechal kotouč PETRU HOLÍKOVI, jenž si jej potáhl a následnou střelou překonal Francouze, před nímž přejel jeden z hráčů. Asistence: Ondřej Veselý, Petr Čajánek.
45:50
Peter Jánský přihrál mezi kruhy, kde Viktor Hübl, jehož pokus končí na tyči!
45:25
Po nepřesné rozehrávce domácího obránce končí puk na zakázaném uvolnění.
45:18
Černá guma je zašlápnutá u mantinelu a hra se přerušuje. Následuje vhazování ve středním pásmu.
44:49
Litvínov zvyšuje svou aktivitu a Libor Kašík má spoustu práce.
44:29
Po odrazu od mantinelu objel branku Piroš, jenž nedokázal zasunout puk za brankovou čáru!
44:18
V dobré příležitosti se ocitl Viktor Hübl, jehož vychytal Libor Kašík, který vykopl pravý beton.
43:46
Jakub Svoboda dobře napadal obránce a chvíli přibrzdil útok Litvínova.
42:49
Zlín po delší době vyslal nebezpečnější střelu, která se těsně do brány nevešla.
42:24
Severočechům se nedaří přechod přes střední pásmo, kde dobře brání domácí borci.
41:50
Nahození domácích končí v lapačce hostujícího gólmana.
41:42
Ani jeden z týmů si nedá metr ledu zadarmo, a tak sledujeme bojovný hokej.
41:08
Po zaváhání obránce se do samostatného úniku málem dostal Svoboda, kterého zastavil rybičkou druhé z obránců Litvínova.
40:28
Po nepřesné rozehrávce hostujícího celku končí puk za brankou Francouze.
40:15
Ze středního pásma vystřelil Tomáš Pavelka, s jehož pokusem neměl Libor Kašík nejmenší problém.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli hokej, který se přeléval ze strany na strunu a i po této části jdou do kabin s lepším výsledkem domácí. Nicméně hra je hodně vyhrocená a plná soubojů, které jsou na hranici pravidel. Uvidíme, co nám přinese další perioda.
40:00
39:25
Veselý zpoza branky přihrával mezi kruhy, ale tam se ke střele nedostal Svoboda.
39:16
38:43
Další pokus vyslal Říčka, ale Francouz zakročil betonem.
38:19
Od modré čáry vystřelil domácí obránce, jehož rána letí těsně nad horní tyč.
38:00
Hrají se poslední dvě minuty druhé periody.
37:43
Hostující hráči opět vyhazují, nyní až za Kašíka.
37:24
Litvínov se dobře brání a dostal puk do středního pásma.
37:16
Petr Čajánek si vybojoval zákrok za hranicí pravidel a na trestnou lavici odchází další legenda Martin Ručinský.
37:04
Domácí hráči jsou v plném počtu.
36:21
Tvrdá střela Ručinského končí na prvním bránícím hráči, jenž opět vyhodil.
35:35
PSA Zlín opět vyhazuje a hostům se tato početní výhoda zatím nedaří.
35:13
Urbanec vybojoval černou gumu a posílá jí do bezpečí.
34:58
Vteřinu bude Zlín ve třech, za podražení dostává dvě minuty Petr Čajánek, což se nezdá domácím příznivcům.
34:50
Puk se po odrazu dostal mimo hrací plochu a opět se přerušuje.
34:11
PSG dává branku v oslabení! Kotvan vymyslel geniální přihrávku, kterou našel mezi kruhy PETRA HOLÍKA, jenž usměrnil kotouč za Francouzova záda. Asistence: Oldřich Kotvan.
33:19
Ještě padesát vteřin se bude hrát ve čtyřech a pak následuje přesilová hra Litvínova.
32:59
Piroš opouští ledovou plochu za pomoci spoluhráčů a je hodně otřesený.
32:59
Kamil Piroš vyvezl puk a následně byl faulován, na trestnou lavici odjíždí Patrik Urbanec.
32:16
Od modré čáry vystřelil Kotvan, jehož pokus Francouz neudržel. Jenže nikdo z domácích se k dorážce nedostal.
32:08
Zlín si zahraje početní výhodě, když na trestnou lavici usedá Petr Chaloupka.
31:19
Tvrdou ránu vyslal Kotvan, jenž trefil prvního bránícího hráče.
31:16
Hra je pro další icing přerušená, hra se stěhuje před hostující svatyni.
30:46
Kotouč byl za brankou, odkud se odrazil vedle klece. Jenže Francouz je opět pozorný.
30:07
Hostující obránce neměl kudy projet do útočné třetiny, a tak zvolil nahození puku na zadní mantinel.
29:44
Také Zlín byl pod tlakem a raději vyhodil přes všechny čáry.
29:28
Marin Ručinský měl proti sobě posledního obránce, ale celou situaci přibrzdil.
29:01
Litvínov dostal puk do středního pásma. Jenže Leška se rychle vrátil, ale je pískán ofsajd.
28:26
Domácí hráči se usadili v útočné třetině, ovšem vystřelit nedokázali.
27:59
Z pravé strany vystřelil Jakub Svoboda, ale puk šel jen vedle brány.
27:22
Po delší době se zákrokem musel činit také hostující brankář.
27:05
Litvínov se dostal do ofsajdu, který je posouzený jako úmyslný.
26:50
Libor Kašík končí na ledě po souboji s hostujícím kapitánem. Jenže rozhodčí zůstávají v klidu.
26:34
Od modré čáry vystřelil Gula, jehož pokus tečoval Trávníček, ale Kašík je opět připravený.
26:27
25:40
Jiří Ondráček ušetřil několik cenných vteřin, když vyvezl puk až za branku Francouze.
25:14
Ručinský přihrál na Hübla, jehož pokus zastavil první bránící hráč.
24:59
Ručinský našel mezi kruhy spoluhráče, jenž vystřelil z otočky, ale domácí gólman je opět připravený.
24:43
Severočeši se usadili před Kašíkem, který následně chytil střelu Lukeše.
24:27
Za podražení jde na trestnou lavici Jiří Marušák, který dává Litvínovu další šanci ke skórování.
23:47
Hostující tým využívá přesilovou hru. Pavelka se dostal do problému a ke kotouči se na hranici kruhů dostal PETER JÁNSKÝ, jehož pokus končí za brankovou čárou. Bez asistence.
23:28
Zlín vyhrál vhazovaní a kotouč končí za modrou čárou.
23:19
Domácích nyní bylo na ledové ploše šest a dostávají za to trest, který odpyká Petr Holík.
22:53
Na druhé straně vystřelil Marušák, jehož pokus se štěstím vyrazil Francouz.
22:31
Další střela hostujícího hráče, ten ale nezamířil přesně.
21:59
V úvodu druhé třetiny byli aktivnější hráči Litvínova, kteří ale puk do branky nedostali.
20:01
20:01
Úvodních dvacet minut je již minulostí a zatím vede Zlín díky Řezníčkově trefě 1:0. Nutno ovšem dodat, že zhruba od poloviny třetiny byl lepší Litvínov a domácí měli místy i štěstí. Třicet sekund před závěrečným hvizdem jel sám na branku Jánský, ale nedal. V závěrečných minutách tempo hry trochu opadlo, tak jsme zvědavi, jaký hokej uvidíme v prostřední dvacetiminutovce.

Ta startuje v 18:27, zůstaňte s námi!
20:00
19:30
Jánský mohl na samotném konci první části zápasu vyrovnat, když jel sám na Kašíka, jenže netrefil ani branku!
19:01
Začíná poslední minuta první periody.
18:09
Až teď se jim podařilo dostat kotouč z pásma.
17:50
Nyní si pro změnu tlak vytvořila Cheza a zlínští hokejisté se musí bránit.
17:23
Domácí kombinovali v útočném pásmu, nikdo z nich ale zakončit nedokázal.
16:15
Na druhé straně pálil Matějíček, jehož pokus dorážel ještě Kubiš. I Francouz byl ale úspěšný.
15:16
Ručinský nyní zadělal na problémech Kašíkovi, když nejprve šikovně tečoval a poté i důrazně dorážel. Domácí brankář ale svoje hájemství uhájil!
14:39
Ševci teď po špatné rozehrávce vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění.
13:20
Ondráček obkroužil litvínovskou klec, za Francouzův beton ale kotouč nezasunul.
12:33
Pasáž hry, kdy se kotouč pohybuje zejména ve středním pásmu.
11:16
A nakonec pálil Trávníček, který ovšem na Kašíka z úhlu nevyzrál.
11:02
Litvínovští teď zamkli domácí v jejich obranné třetině.
10:03
Francouz nyní musel řešit nepříjemný závar před vlastní brankou, vše nakonec zvládal. Bude se vhazovat po jeho pravici.
9:10
Některý z hostujících obránců vypálil od modré, Kašík ovšem kotouč za svá záda nepustil.
8:37
Domácí tým v pěti.
6:52
Odteď hosté hrají v přesilovce pěti proti čtyřem.
6:37
Verva chvíli bude hrát ve čtyřech proti třem, dvě minuty za sekání dostává za faul na Petružálka Žižka.
5:33
Svoboda rozjel své rychlé nohy podél pravého mantinelu a pokoušel se z úhlu překvapit Francouze, ten si mezírku u tyčky ale pohlídal.
4:52
Dvě minuty za podražení ale vzápětí inkasuje Marušák a síly na ledě se tak vyrovnají.
4:37
Další početní výhoda pro berany! Za katr odchází Pavelka.
04:00
Domácí se po čtyřech minutách hry dostávají do vedení, když se parádní ranou z vrcholku pravého kruhu do levého horního růžku trefil DALIBOR ŘEZNÍČEK! Asistence: Roman Vlach, Petr Holík.
3:43
První přesilovka pro Zlín, vyloučen hostující matador Ručinský.
1:52
Okál jel sám na branku, ale dokázal po bekhendovém blafáku zasunout kotouč do sítě!
01:46
Nyní poprvé výrazněji zahrozili i hosté a Kašík musel zasahovat.
0:28
Domácí se ihned pokoušeli s kotoučem dostat do pásma, což se jim také podařilo. Dlouho se ale okolo hostující branky neohřáli.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Žižka, Řezníček, Matějíček, Marušák "A", Urbanec, Kotvan, Valenta, Stuchlík – Köhler, Čajánek "C", Vlach, Leška "A", Ondráček, Kubiš, Říčka, Svoboda, Holík, Veselý, Okál.

HC Verva Litvínov: Horák (Francouz) – Baránek, Štindl, Kousalík, Chaloupka, Pavelka, Gula, Pavlík – Trávníček "C", Ručinský "A", Lukeš, Gerhát, Hübl "A", Piroš, Martynek, Jurčík, Hanzl, Jánský, Petružálek, Majdan.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Brejcha, Suchánek.
Litvínov nedokázal ve Zlíně vyhrát již pět let! Zastaví konečně nepříznivou sérii?

Ano, je tomu opravdu tak. Naposledy v lednu 2010 si Verva odvezla vítězství z Baťova města, od té doby na ZS Luďka Čajky prohrála již devětkrát v řadě!

Uvidíme, jestli se ševcům zítra podaří sérii ještě natáhnout, nebo tahle pohádka skončí...
Podaří se Zlínským dorovnat bodovou bilanci?

Během letošní sezony se doposud berani a Cheza utkali třikrát a dvakrát byl úspěšnější dnes hostující celek. Ten nejprve v září doma vyhrál přesvědčivě 5:1, v listopadové odvetě byl pak úspěšnější Zlín (6:5 PP) a naposledy vyhrál zase Litvínov (4:3 PP).
Tahouni obou celků...

Nejproduktivnějším hráčem v souboru trenéra Vlacha je kapitán týmu a zároveň jeho nejzkušenější člen Petr Čajánek; ten doposud nasbíral 32 bodů (9+23). Nejlepším střelcem je s jedenácti zásahy Roman Vlach a mezi beky pro změnu vévodí další veterán Jiří Marušák (9+13).

Kanadskému bodování Litvínova a dokonce i celé extraligy vládne Viktor Hübl, jenž dokázal nastřádat už třiapadesát bodů za osmnáct branek a pětatřicet asistencí. Neméně dobře je na tom se čtyřiačtyřiceti body i nestárnoucí Martin Ručinský (17+27). Mezi beky je pak nejlepší Karel Kubát (7+18).
Ševci chytli úchvatnou formu, porazí i Litvínov?

Zlínští válcují jednoho soupeře za druhým, v posledních deseti zápasech byli osmkrát úspěšní a aktuálně vyhráli už pětkrát za sebou! Díky návalu bodů z těchto zápasů se PSG dostalo už na sedmou pozici a nereálný tak ještě není ani přímý postup do play-off. Přitom to se ještě před pár týdny zdálo jako sci-fi.

Proti sobě ale nyní žluto-modří budou mít silného soupeře, postaví se proti celku druhého Litvínova. Krušnohorci hrají prim celou sezonu a aktuálně jim patří druhá pozice. Suverénní Třinec už doženou těžko a čtyřku mají, dá se říct, taky zajištěnou. I přes to by se rádi udrželi na své aktuální příčce a budou se snažit dobře se připravit na play-off.
Krásný páteční podvečer! Ve středu se po reprezentační pauze opět rozjel extraligový kolotoč, který se nezastavuje ani dnes. V tomto on-line přenosu se zaměříme na duel mezi Zlínem a Litvínovem, startujeme v 17:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.