SESTŘIH: 27. kolo extraligy, Zlín - Mladá Boleslav 3:2

Ve třetí třetině domácí ševci díky brankám Okála a Vlacha otočili utkání ve svůj prospěch a získávají veledůležité tři body. To je ode mně už vše, tak zase někdy na počtenou.
60:00
59:53
A hosté to evidentně psychicky nezvládají. Mohli jsme vidět další zbytečný faul Petera Tršky, za který půjde na trestnou lavici. A domácí diváci mají jasno – z ochozů se ozývá: "Táhněte domů!"
59:13
Oddechový čas pro domácí.
59:13
Milan Hruška dostává trest 2+10 minut za vražení zezadu. Mladoboleslavští jdou tedy do tří.
58:29
A se Středočechy to vypadá bledě. Tomáš Klimenta dostává menší trest za hákování.
58:12
Zlín právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné! Ševci během šesti minut otáčejí zápas! Patrik Urbanec od modré čáry přihrál do rohu Jiřímu Ondráčkovi, který našel na kruzích volného ROMANA VLACHA. Ten si s pukem vybruslil na osu hřiště a odtud překonal Ritticha přesnou střelou nad rameno! Asistence: Jiří Ondráček, Patrik Urbanec.
57:51
Hra je přerušena, neboť kotouč opustil hrací plochu. Bude se vhazovat ve středním pásmu a do konce trestu zbývá 15 sekund.
56:24
Středočeši se osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry..
56:06
A ševci na to budou mít ideální příležitost! Peter Trška je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
55:01
Zbývá poslední pětiminutovka zápasu. Urve jeden z týmů tento duel na svou stranu?
53:44
Petr Leška přiťukl kotouč Robertu Říčkovi, který následně vystřelil zpoza bránícího hráče, ale Rittich puk bez problémů lapil.
52:44
Ofsajd domácích.
52:35
A další šance! K Jiřímu Ondráčkovi se odrazil puk, který následně Ondráček vystřelil bekhendem na Ritticha a jen o pár centimentrů netrefil branku!
51:41
Jak kdybych to přivolal! Útočná formace Petra Lešky si vytvořila v útočném pásmu obří tlak, z něhož také plynul tento gól. Petr Leška od modré čáry nastřelil puk na brankáře Ritticha, před ním ještě puk stihl tečovat ZDENĚK OKÁL, který tedy zařizuje vyrovnání! Asistence: Petr Leška, Patrik Urbanec.
50:08
I když jsou ševci nyní lepším týmem, stále se jím nedaří vymyslet jakoukoliv kloudnější akci, která by mohl vést ke vstřelení vyrovnávací branky. Středočeši naopak svoje vedení střeží velmi urputnou obranou.
48:24
47:10
Přesilovka se ovšem domácím příliš nedaří. Hra je nyní z domácí strany plná nepřesností.
45:14
Čajánkova formace si nyní vytvořila slušnou akci, kdy sám kapitán domácích mohl zakončovat do prázdné branky, ale v rozhodující chvíli puk vyhodil jeden z obránců hostí.
44:46
Ševci drží Středočechy v útočném zámku, ale stále nevymysleli žádnou kloudnější akci.
43:24
A je tu další brutální faul. Tentokrát od Matěje Střítezského, který nevybíravým zákrokem ohrozil Filipa Čecha. Střítezský dostává trest do konce utkání, jelikož to byl zákrok do oblasti hlavy a krku.
42:12
A Tomáš Žižka opět vyhazuje přes všechny čáry.
41:56
A znovu se ševci osvobozují, do konce trestu zbývají ještě dvě minuty.
40:31
Hosté po úvodním buly ihned vyrazili do útoku, jelikož mají ještě tři a půl minuty přesilovku. Po půl minutě se ale podařilo vyhodit Tomáši Žižkovi.
40:01
Ve druhé třetině jsme mohli vidět kontaktní branku od Jakuba Svobody, který díky neskutečnému zrychlení uprchnul celé obraně hostí a bekhendovým blafákem překonal Ritticha. Poté jsme mohli vidět několik nadějných šancí ševců, a to zejména šance Žižky, Vlacha a Čecha. Ke konci druhé třetiny se díky faulu a následné bitce Oldřicha Horáka rozpoutaly na ledě velké emoce.
40:00
38:55
Michal Bárta je vyloučen na 2+2+10 minut za hrubost. Oldřich Horák dostal trest do konce zápasu za faul kolenem, tím pádem následuje pětiminutová přesilovka hostí.
38:55
Zlínské publikum bouří! Po tvrdém direktu Odlřicha Horáka, který trefil na půlce kluziště jednoho z hráčů hostí, se ihned strhla bitka mezi Oldřichem Horákem a Michalem Bártou. Tato bitka nesla parametry bitky z NHL a oba kohouti se vůbec nešetřili! A následují tresty...
38:20
Petr Leška vymyslel chytrou přihrávku o mantinel, puk se dostal ke Zdeňku Okálovi, kterou tvrdou střelou prověřil Ritticha.
37:32
Ihned po buly se do střely opřel Aleš Holík, jeho střelu ale Rittich bez větších problému lapil.
37:03
Roman Vlach vymyslel milimetrovou přihrávku na Filipa Čecha, který ovšem z bezprostřední blízkosti trestuhodně netrefil bránu.
36:20
35:43
Berani opět vyhazují kotouč přes všechny čáry a můžou tak přijít na led nové síly.
34:32
Ihned na začátku přesilovky berani vyhazují puk.
34:20
Patrik Urbanec je vyloučen na dvě minuty za držení. Středočeši tak budou mít další možnost zvýšit svoje vedení.
33:25
32:47
A další skvělý zákrok Hromady.
32:13
Peter Trška zkoušel pozornost Hromady, ten ale puk bez problémů chytil a bude se vhazovat po jeho pravici.
31:36
Hosté jsou v plném počtu a nyní jim začíná přesilovka.
31:25
Zdeněk Okál je vyloučen na dvě minuty za hákování.
30:35
Další ofsajd Zlína.
30:05
29:36
A teď si pro změnu zahrají přesilovku berani. Zdeněk Kubica je vyloučen za drobný "háček".
29:32
Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou.
28:57
Čajánek přihrál Filipu Čechovi, který vystřelil z úrovně kruhů na Ritticha. Ten puk vyrazil.
28:44
28:00
A opět, tato přesilovka se hostům vůbec, ale vůbec nedaří.
27:23
A znova.
27:06
Domácí se osvobozují.
26:44
Po delší době si zahrají přesilovku taky hosté, Oldřich Horák je totiž vyloučen za hákování.
25:17
A další obrovská šance domácích! Pavel Kubiš vyhrál vhazování, puku se ujmul Roman Vlach, který nedokázal ve výhodné pozici trefit zcela odkrytou bránu Ritticha!
25:12
Roman Vlach zavezl puk do útočné třetiny, bekhendem výtečně našel úplně volného Tomáše Žižku, jenž trestuhodně z bezprostřední blízkosti trefil Ritticha!
23:02
Tomáš Žižka přihrál Petrovi Čajánkovi, který našel rychlonohého JAKUBA SVOBODU. Ten našlápl, jasně přebruslil mladoboleslavskou obranu a bekhendovým blafákem překonal Ritticha! Asistence: Petr Čajánek, Tomáš Žižka.
22:19
Obrovská hrubka Okála, který při zakládání útočné akce namazal puk hokejku jednomu ze Středočechů, který se řítil na Hromadu, jež naštěstí puk chytil!
21:52
Ševci si zahrají další přesilovku. Richard Jarůšek podrazil Jakuba Svobodu a odpyká si tak dvě minuty za katrem.
20:38
Kotouč je v hledišti a bude se vhazovat po pravici Petra Hromady.
20:02
Úvodní buly vyhráli domácí a ihned zakládají útočnou akci.
20:01
20:00
18:56
Ofsajd domácích, ve kterém se ocitl snajpr Svoboda.
18:28
Okál nastřeloval kotouč na branku Ritticha, ten si s ním ovšem jednoduše poradil. Bude se vhazovat po jeho pravici.
17:20
17:00
Až nyní se podařilo boleslavským osvobodit.
16:40
Domácí drží Boleslav ve velkém útočném zámku!
15:42
Středočeši jsou ve čtyřech!
15:20
A máme tu další vyloučení Mladé Boleslavi. Milan Hruška dostává dvě minuty za podražení a Berani si tak 22 sekund zahrají přesilovku pěti proti třem!
14:13
Čajánkovu střelu zblokoval jeden z bránících hráčů až za modrou čáru a dal tak Středočechům čas vystřídat.
13:42
A máme tu třetí přesilovku ševců. Jiří Rys je vyloučen na dvě minuty za krosček.
13:30
Nová posila beranů, šestatřicetiletý Aleš Holík, se dostal do první brankové příležitosti. Jeho střelu ovšem Rittich vytěsnil.
12:35
Tomáš Žižka drží kotouč za zlínskou brankou a chystá se založit další útočnou akci domácích.
11:52
11:36
Čajánkova formace nyní kombinovala v útočném pásmu, jejich akci ovšem přerušil rozhodčí – postavení domácího hráče v brankovišti.
09:52
Berani si zahrají další přesilovku. Padli tři tresty: Pavel Kubiš jde pykat na dvě minuty za sekání, Luka Widmar dostal 2 minuty za hrubost + 2 minuty za nepovolenou výstroj.
09:52
Velmi kuriózní situaci nyní mohli vidět diváci. Luka Widmar rozehrával útočnou akci, když se mu z ničeho nic zlomila hokejka. Puku se teda zmocnil napadající Pavel Kubiš, který se sám řítil na Ritticha. Ten ale Kubiše vychytal a tak dál pokračuje v dnes prozatím skvělém výkonu.
08:43
Formace Petra Čajánka se usadila v útočném pásmu, ale opět zradila berany koncovka.
07:17
Teď Středočeši kombinovali v obranném pásmu ševců, Jiří Rys vystřelil a Hromada puk raději podržel. Bude se tedy vhazovat po jeho pravici.
05:29
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Oldřich Horák udělal v přesilovce obrovskou chybu, namazal puk na hokejku Tomáše Klimenty, který se řítil sám na Hromadu. Horák se ještě stihl vrátit, Klimentu ovšem stihl pouze zahákovat a rozhodčí ihned nařídil trestné střílení! A to TOMÁŠ KLIMENTA proměnil ukázkovým forhendovým blafákem.
05:29
Hosté pojedou trestné střílení! Provede ho Tomáš Klimenta.
05:09
Závar před bránou Ritticha, po které následovala ještě krátká rozmíška mezi Okálem a jedním z hostujících hráčů.
04:57
První přesilovku si zahrají i Berani. Boris Žabka je vyloučený za držení. K tomu dostává i desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
04:05
Hosté ihned první přesilovku využívají! Petr Holík laxně odehrál kotouč ve vlastní třetině, kotouče se zmocnil David Výborný, který přihrál na modrou čáru PETERU TRŠKOVI a ten propálil vše, co mu v cestě stálo! Asistence: David Výborný, Milan Mikulík.
03:31
A znova, tentokrát v podání Martina Matějíčka.
02:58
Tomáš Žižka vyhazuje puk přes všechny čáry a domácí tak můžou vystřídat.
02:20
Hosté si zahrají první přesilovku. Jiří Marušák si odpyká dvě minuty za hákování.
00:02
Úvodní buly vyhráli hosté a ihned zakládají první útok.
00:01
Oba týmy již nastupují na ledovou plochu a utkání za pár minut začne!

PSG Zlín: Hromada (Kašík) – Horák, Marušák, Žižka, Holík A., Urbanec, Matějíček, Stuchlík – Veselý, Čajánek, Svoboda – Čech, Vlach, Holík P. – Říčka, Leška, Okál, – Sedláček, Ondráček, Kubiš

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička) – Stříteský, Widmar, Hruška, Žabka, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Musil, Klimenta – Bárta, Výborný, Lenc – Pacovský, Pabiška, Jarůšek – Rys, Vrbata, Kubica – Kotala.

Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Blaha, Špůr.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Dnes od 17:30 se odehraje na Zimním stadionu Luďka Čajky utkání 27. kola Tipsport extraligy mezi PSG Zlín a BK Mladá Boleslav, které otevře druhou polovinu soutěže.

Úřadující mistři PSG Zlín se stálé nachází na chvostu extraligové tabulky, jelikož z šestadvaceti utkání vytěžil celek Rostislava Vlacha pouhých 28 bodů. V posledních zápasech však ševci předvádějí o mnoho lepší výkony, z kterých plynuly domácí vítězství nad Hradcem Králové a Slavií Praha. Se Slavií prohrávali ševci již 1:3, ale zápas otočili a vyhráli v poměru 7:4. V čele kanadského bodování moravského klubu stojí tři centři – Petr Čajánek, Petr Leška a Roman Vlach, když každý z nich stihl posbírat 16 bodů. Mladoboleslavští si ovšem budou muset dát velký pozor na Jakuba Svobodu, který přišel do Zlína na dvouměsíční hostování z brněnské Komety a v posledních zápasech předvádí výtečné výkony, doplněné několika brankami.

BK Mladá Boleslav je letošním nováčkem extraligy a během 26 utkání dokázali svěřenci Františka Výborného získat 36 bodů, s nimiž jsou aktuálně na deváté příčce. Jejich výkony jsou ale jako na houpačce. Na přelomu měsíce října zažívali hráči Mladé Boleslavi velkou krizi, když prohráli pět zápasů v řadě. Tuto krizi zažehnali naopak třízápasovou šňůrou vítězství. V posledních dvou zápasech ale Středočeši podlehli Vítkovicím a Liberci. V čele kanadského bodování je velezkušený David Výborný, který prozatím nasbíral 25 bodů.

Obě mužstva sehrála proti sobě v letošní sezóně dva duely. Hned v prvním kole se radovali Středočeši, když dokázali zvítězit ve Zlíně v poměru 5:2. Ve druhém střetnutí těchto dvou celků byli naopak úspěšnější Moravané, když si odvezli z Čech dva body za vítězství 4:3 po samostatných nájezdech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.