SESTŘIH: 24. kolo extraligy, Zlín - Hradec Králové 4:2

Zlínští hokejisté si po delší době zase připisují výhru za tři body. Berani dnes byli lepším celkem a zaslouženě zdolali Mountfield Hradec Králové v poměru 4:2. Nejlepší hráči utkání: Petr Čajánek (ZLN) – Roman Kukumberg (HKM) Dnes je to ze Zlína všechno. Hezký zbytek úterního večera, napočtenou.
60:00
59:46
Jakub Svoboda jen těsně minul bekhendem prázdnou branku.
59:30
Zlínští vyhazují kotouč na další zakázané uvolnění.
59:22
Zlín se dlouho nemohl dostat ke kotouči. Nakonec se to povedlo Ondráčkovi, který vyhodil kotouč do ochranné sítě.
58:47
Zlínští opět vyhodili, ale píská se další icing.
58:39
Marušákovo nahození se odrazilo od mantinelu a píská se icing. Vhazuje se před Hromadou, Hradec hraje opět bez brankáře.
58:31
Hlavní kouč Hradce Králové si vyžádal ještě oddechový čas na poslední poradu.
58:26
Mountfield zkusí hru bez brankáře.
57:18
Beránek tečoval Pláňkovo nahození, ale použil svoji hokejku příliš vysoko. Hra je tak přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.
56:36
Dnešní duel sleduje 3 864 diváků.
55:46
Střelecký pokus Mikuše od modré čáry byl nepřesný. Kotouč přebírají domácí a pokouší se něco zajímavého vymyslet.
55:24
Kotouč končí sražen v ochranné síti za Hromadou. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
54:40
Vlach si odkroutil svůj trest a jeho celek je kompletní.
54:26
Slovákovo nahození sice ještě jemně tečoval před Hromadou Troliga, ale to vůbec brankáře Zlína nevyvedlo z míry.
53:44
Hradecké hokejisty zastavil v přečíslení odpískaný ofsajd.
53:26
Beránek nedokázal trefit zcela odkrytou zlínskou klec. Už to mohlo být pouze o jedinou branku.
52:40
Mountfield má velikou šanci se ještě dostat do hry. Hosté si totiž zahrají přesilovou hru pěti proti čtyřem. Roman Vlach (ZLN) 2 minuty za sekání.
51:30
Mountfield se posouvá hodně do útoku a obstřeluje zlínskou klec.
51:08
Dietz otestoval tvrdým projektilem Hromadovu pozornost. Zlínský brankář obstál na jedničku.
50:26
Horákova tvrdší střela si našla místečko v Kantorové výstroji.
49:45
Čajánkovo nahození skončilo v lapačce Pavla Kantora. Po komerční pauze bude následovat buly před brankou Mountfieldu.
48:40
Zpátky na ledě je už i obránce Slovák a Hradec je zase kompletní. Zlín nevyužil dvojnásobnou přesilovku pět na tři.
47:49
Zlínští promarnili velikou šanci v přesilovce, když si neustále nahrávali a neodhodlali se ke střelbě.
47:30
Hosté jsou ve čtyřech.
46:36
Michal Tvrdík (HKM) vyfasoval 2 minuty za hákování. Berani budou hrát 46 vteřin přesilovou hru pět na tři.
46:02
Marušák napřáhl na modré čáře a kotouč se po jemné teči obránce Mountfieldu ocitl v náručí Kantora.
45:22
Tomáš Slovák (HKM) 2 minuty za sekání.
45:20
Čajánek nabil na modrou Horákovi a kotouč se po jeho střele odrazil od betonu Kantora před Jakuba Svobodu, který rychlou otočkou nedokázal umístit puk za záda hradeckého brankáře.
45:00
Vydarený posílá kotouč přes všechny čáry a píská se icing.
44:29
Berani se v útočném pásmu nedokázali dlouhou udržet a do útoku míří hokejisté Mountfieldu.
43:34
Robert Říčka se parádně uvolnil, když se s kotoučem probil až do střelecké pozice. Kotouč se po jeho střele odrazil od Kantora do plexiskla a od plexiskla za brankáře Kantora, který si málem puk srazil do sítě.
43:10
Hradec se ještě snaži najít skulinku ve zlínské defenzivě a protlačit se ke snižujícímu gólu.
42:22
Opět se vhazuje před brankářem Petrem Hromadou.
41:23
Ostrý pokus Jiřího Šimánka přímo z mezikruží srazil brankář Hromada do ochranné sítě.
40:45
Dej tečoval Mikušovu střelu jen o milimetry vedle pravé Hromadovy branky.
40:20
Troliga je zpátky na ledové ploše, Hradec je kompletní.
40:01
Berani přidali ve druhé periodě čtvrtou trefu z hole Petra Čajánka a do poslední třetiny půjdou s klidem na hokejkách. Hradec měl k dispozici několik přesilových her, ale ve druhé třetině už brankáře Hromadu překonat nedokázal. Uvidíme co nám nabídne poslední dvacetiminutovka, která začne cca v 19:18.
40:00
39:26
Probíhá poslední minutka druhé třetiny.
38:46
Kantor vyrazil střelu Marušáka pouze před sebe, kde dorážel puk Čajánek, ale byl sražen k ledu Frühaufem. Sudí nevylučují a Hradec poprvé v oslabení vyhazuje.
38:15
Zlínu se nabízí přesilová hra pět na čtyři. Tomáš Troliga (HKM) 2 minuty za držení protihráče.
37:30
Zlínští hokejisté odpalují kotouč na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Hromady.
37:24
Holík seskočil z trestné lavice a Berani jsou v plném počtu.
36:42
Marušákovi odletěla při odpalu kotouče čepel do ochranné sítě a obránce PSG si rychle musel zapůjčit hůl od spoluhráče.
36:15
Dejovi se nepovedlo dorazit kotouč za Hromadu a Veselý za pomocí teče protihráče vyhazuje kotouč na střídačku Mountfieldu.
35:50
Mountfield se nachytal do ofsajdové pasti. Buly ve středním pásmu.
35:24
Hradec si zahraje další přesilovou hru pěti proti čtyřem. Petr Holík (HKM) 2 minuty za nedovolené bránění.
33:32
Petr Hromada likviduje ostrou dorážku Tomáše Mertla. Následuje buly v obranném pásmu Zlína.
33:18
Střelu Mikuše od modré čáry srazil bránící Horák. Mountfield stále kombinuje.
32:41
Kubiš zachytil kotouč při rozehrávce hostí a posílá ho za branku Pavla Kantora.
32:12
Řezníček vyhodil kotouč do ochranné sítě, následuje buly po levé ruce Hromady.
31:47
Početní výhodu s jedním hráčem v poli si zahraje Hradec Králové. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za držení protihráče.
31:32
David Šťastný uvolnil Pavla Kubiše, jehož střelu přizvedl do ochranné sítě jeden z obránců Mountfieldu.
31:14
Hokejisté Zlína opět vyhazují kotouč na icing.
31:07
Hromada se štěstíčkem lapačkou vytěsnil dělovku Jiřího Šimánka, který se ostře napřáhl na modré čáře.
30:42
Berani posílají kotouč na další zakázané uvolnění.
30:19
Ondráček se parádně prokličkoval celým útočným pásem, ale těsně před modrou čarou mu kotouč odskočil z čepele.
29:32
Mountfield předvedl solidní kombinaci, kterou zneškodnil Hromada a domácí celek následně posílá kotouč na zakázané uvolnění.
28:54
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští si hodně dlouho přihrávali, ale nakonec se odhodlali ke střele a je z toho čtvrtá trefa v síti Kantora. Valentovo nahození tečoval přesně za záda hradeckého brankáře kapitán PETR ČAJÁNEK. Asistence: Tomáš Valenta, Jakub Svoboda.
27:50
Marušákovu dělovku tečoval do Kantorova betonu Čajánek a Jakub Svoboda nastřelil z dorážky pouze masku hradeckého brankáře.
27:22
Teď si zahrají početní výhodu domácí hokejisté. Trest za příliš mnoho hráčů odsedí Lukáš Nedvídek (HKM)
27:10
Zlínští zvládli tohle oslabení na jedničku a už jsou kompletní.
27:06
Čajánek se prohnal kolem hradecké branky. Brankář Kantor si hlídal prostor u levé tyčky proti nebezpečnému pokusu zlínského kapitána.
26:30
Kotouč končí po několika přesných přihrávkach v moci zlínského brankáře.
25:29
Hradec neustále obstřeluje zlínskou klec. Zlínu se zatím v oslabení nepovedlo vyhodit kotouč do bezpečí.
25:00
Kotouč po střele Reného Vydareného zacinkal na levou tyčku Hromadovy branky.
24:44
Hradec bude mít k dispozici přesilovou hru. Roman Vlach (ZLN) 2 minuty za hákování.
22:44
Robert Říčka se dokázal šikovně uvolnit, ale jeho zpětná nahrávka na Vlacha už byla zachycena soupeřem.
22:20
Šťastný vybojoval kotouč pro spoluhráče Sedláčka, který ho ale vzápětí ztratil.
21:40
Hradec Králové se dokázal ubránit přesilovce Zlína a už je kompletní.
21:20
Kotvanovo nahození tečoval jen těsně vedle Kantorovy branky šikovně postavený Robert Říčka.
20:38
Šimánek si posunul kotouč do jízdy rukavicí a to pravidla neumožňují. Hra se vrací před Kantora, kde se bude vhazovat.
20:01
První třetina nám přinesla slušnou podívanou. Viděli jsme hned pět branek, dvě na straně hostí a tři na straně domácího celku. Zlínští hokejisté si odnesou do kabin jednobrankový náskok. Druhá třetina začne cca v 18:24.
20:00
19:26
Peter Frühauf (HKM) si ještě odsedí dvě minutky za držení protihráče.
19:05
Mountfield si vybojoval v poslední minutě alespoň vhazování v oblasti zlínské klece.
18:38
Kotvan žabičkou nabízel kotouč Vlachovi, který ho z první jen těsně promáchnul.
18:17
Vydarený nepřesně vrátil puk Pláňkovi a Hradec musí znovu založit nějakou kombinaci, která ho dovede před brankáře Hromadu.
17:43
Köhler sice dobruslil kotouč, ale rozhodčí přesto icing pískají.
17:20
Vantuch je zpátky na ledě, Mountfield je v plném počtu.
16:18
Zlínští rozehráli v přesilovce nepřesně a Hradec může spořit další cenné vteřinky.
15:35
Svoboda s Čajánkem v útočném pásmu zabojovali a ještě udrželi kotouč na svých hokejkách, ale vzápětí se povedlo Mikušovi puk zachytit a Hradec osvobodit.
15:12
Lukáš Vantuch (HKM) 2 minuty za hru vysokou holí.
15:12
Kotouč si to po střele Pláňka nasměroval do ochranné sítě, Hra se posouvá do středního pásma.
14:49
Berani opět odskakují do těsného vedení. Marušákovo nahození dokázal z bezprostřední blízkosti jemně tečovat za Kantorova záda dobře postavený JIŘÍ ONDRÁČEK. Asistence: Jiří Marušák.
14:43
Vašíček si svůj trest odseděl a Mountfield je kompletní. Hostům byl rovněž odpískán icing a hra se stěhuje před Pavla Kantora.
14:18
Vlach v nadějné kombinaci ztratil kotouč a následně byl domácím odpískán ofsajd.
13:26
Čajánek našel před brankou osamoceného Petra Lešku, kterému kotouč uskočil a Kantor ho pravým betonem mírně posunul do rohu kluziště.
12:50
Leška nezachytil Frühaufovo vyhození a Mountfieldu se hned na začátku oslabení povedlo alespoň na chvíli osvobodit.
12:34
Berany čeká první přesilová hra v utkání. Za katr už putuje Jiří Vašíček (HKM) 2 minuty za podražení.
11:46
Hradec se po vyrovnávací brance zase nastěhoval před Hromadu, který ale tentokrát zasahovat nemusel.
11:22
Mountfield právě vstřelil branku!
Hradci teď hrálo do karet i štěstíčko a hostům se povedlo srovnat stav utkání! Dietzovo nahození tečoval těsně před Hromadou LUKÁŠ VANTUCH, ale kotouč se ještě odrazil od brusle jednoho ze zlínských obránců a zapadl k pravé tyči. Asistence: Stanislav Dietz.
11:00
Hradec tuhle přesilovou hru úspěšně využívá a snižuje stav utkání na rozdíl jediného gólu. Dej našel na levém kruhu ROMANA KUKUMBERGA, který z první propálil Hromadu. Asistence: Rastislav Dej, Tomáš Slovák.
10:43
Mountfield se opět přesunul do útočného pásma a zase kombinuje.
10:28
Řezníček posílá kotouč přes všechny čáry a osvobozuje svůj celek.
9:56
Tomáš Mertl se ocitl ve veliké šanci, kterou mu Hromada na poslední chvíli špičkou betonu vychytal. Brankář domácího celku se dokázal na poslední chvíli přesunout a zneškodnit jasnou šanci hostujícímu útočníkovi.
9:35
Hradec se usadil před Hromadou a kombinuje.
9:04
Dnes se příliš nepřerušuje. Po delší době zazněla sudího píšťalkam která signalizuje další přesilovku pro Mountfield. Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za hákování.
7:36
Šťastný přikopl kotouč do jízdy Sedláčkovi, který tváří v tvář Kantorovi nedokázal trefit branku Mountfieldu.
7:19
Berani zvyšují své vedení hned o dvě branky! Čajánkovu vyraženou střelu zachytil Veselý, který posunul kotouč na volného JAKUBA SVOBODU, jenž bekhendem zametl kotouč do sítě. Asistence: Ondřej Veselý, Petr Čajánek.
7:10
Čajánek zadovkou posunul kotouč na Jakuba Svobodu, jehož střelu zápěstím Kantor na poslední chvíli vytěsnil do bezpečí.
6:47
Hromada si poradil s další nebezpečnou střelou jednoho z hradeckých útočníků a po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Zlína.
6:35
Valenta opouští trestnou lavici a Zlín první oslabení zvládl bez inkasované branky.
5:54
Köhlerovi se povedlo zachytit vyražený kotouč Hromadou a Zlín se opět osvobozuje.
5:36
Mertl našel šikovnou žabičkou osamoceného Vydareného, který ale nedokázal puk ze vzduchu usměrnit do zlínské klece.
5:10
Zlínu se povedlo poprvé v oslabení vyhodit kotouč do bezpečí.
4:56
Vydareného tvrdá přizemní střela se odrazila od hokejky Mertla přímo před Šimánka, který nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat zlínského brankáře.
4:33
Hradec bude hrát jako první přesilovou hru. Za hákování si odsedí dvouminutový trest Tomáš Valenta (ZLN)
4:04
Hromada úspěšně kryje Vantuchovo prudké nahození, které mířilo do vrchní části branky.
3:24
ROMAN VLACH se ocitl zcela sám mezi kruhy s kotoučem na čepeli a mohl si vybrat co s ním provede. Zlínský útočník se rozhodl, že si položí Kantora a zasune kotouč podél jeho betonu do sítě. Tato trefa padla v signalizované výhodě. Bez asistence.
2:17
Jakub Svoboda minul jen těsně branku Kantora z nadějné pozice.
1:42
Šťastný dobruslil nahozený Sedláčkův kotouč, ale brankáře Kantora se mu ohrozit nepovedlo.
1:17
Tvrdík se dostal ke kotouči, ale jeho pokus mu zblokoval bránící Oldrich Kotvan.
0:38
Hromada si připisuje první úspěšný zákrok a bude se vhazovat po jeho levici.
0:18
Veselý už se napřahoval kousíček za modrou, ale na poslední chvíli mu kotouč odebral čistým zásahem blokující Mertl.
00:01

PSG Zlín: Hromada (Kašík) – Řezníček, Marušák, Horák, Kotvan, Valenta, Žižka – Köhler, Leška, Ondráček – Říčka, Vlach, Holík – Veselý, Čajánek, J. Svoboda – Sedláček, Šťastný, Kubiš.

Mountfield HK: Kantor (Pavelka) – Vydarený, Pláněk, Dietz, Slovák, Mikuš, Frühauf, Vašíček – Šimánek, Mertl, Beránek – Červený, Kukumberg, Dej – Vantuch, Troliga, Tvrdík – Nedvídek, Pilař, Kovářů.

Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Gebauer, Lederer.
Sportu zdar a hokeji obzvlášť. Hokejisté PSG Zlín dnes budou hostit na vlastním ledě Mountfield Hradec Králové. Oba celky se nacházejí v odlišných patrech tabulky, ale to vůbec nic nemusí znamenat. Zatímco Mountfield je na klidné páté pozici se ziskem rovných čtyřiceti bodů, tak hokejisté Zlína se stále krčí na poslední pozici. Zlínští se začínají zvedat, dokázali totiž bodovat ve všech čtyřech posledních zápasech. Hradec by se mohl ve Zlíně představit s novou posilou, útočníkem Lukášem Vantuchem. Beranům bude scházet dvojice zraněných útočníků. Na marodce je Zdeněk Okál a Filip Čech. Duel startuje v 17:30
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.