SESTŘIH: 52. kolo extraligy, Zlín - Slavia 3:2

Zbývá dodat, že na stadion si dnes našlo cestu 5 405 diváků. Od nás je to pro dnešní večer vše, mějte se krásně!
Co se týče třetí třetiny, ta bavila nejvíc! Padly v ní hned čtyři branky a sešívaní byli neustále domácím na dosah. Vyrovnat se jim ovšem nakonec nepodařilo.
Vše už je ale jasné, Zlín dnes vítězí 3:2 a postupuje tak z šestého místa přímo do play-off. Fanoušci ševců se tak mohou radovat. Slavii naopak čeká skupina o udržení.
60:00
59:59
Pouhou sekundu před koncem dostává ještě dvě minuty Čajánek.
59:55
A tohle už domácí zvládnou...
59:29
Bednář hledal před brankou Tomicu, jenž ale na kotouč nedosáhl.
59:12
Už se hraje poslední minuta třetí třetiny a na stadionu probíhá mexická vlna.
58:41
Veselého střelu od modré hostující strážce svatyně schoval do lapačky.
57:58
Zlínští už nyní nic nevymýšlejí a pouze se snaží jednoduše nahazovat kotouče k hostující brance.
57:07
Po protiútoku se Holík pokoušel prostrčit kotouč na rozjetého Vlacha, leč neúspěšně.
56:32
Poletín střílel z mezikruží mimo, hosté nyní mají tlak.
56:03
A teď už Moravané hrají v pěti.
55:48
Kotouč ve středním pásmu, nyní se ševci vcelku v pohodě brání.
55:12
Nyní už domácí hrají ve čtyřech, pokračuje klasická přesilovka hostů.
55:10
Slavia právě vstřelila branku!
Sešívaní opět snižují! Bednář nabil na pravý kruh MICHALU POLETÍNOVI, který následně propálil Štůralu. Asistence: Jaroslav Bednář a Juraj Valach.
54:55
K radosti zlínského publika domácí znovu vyhazují!
54:40
A opět pálil Valach, ani nyní ale Štůralu nepřekonal.
54:21
Valachův pokus domácí gólman vyrazil a následně berani vyhazují.
54:03
Trenér Pražanů Josef Beránek si bere oddechový čas.
54:03
Pozor, k Horákovi na trestnou míří i Leška a 68 sekund tak budou hrát hosté v pěti proti třem!
53:46
Obrovská šance Vlasáka, který po parádní přihrávce od Bednáře netrefil naprostou prázdnou branku!
53:21
Vlasák to zkusil z úhlu, domácího brankáře ale nepřekvapil.
53:11
Horák vyloučen za podražení, přesilovka pro sešívané!
52:36
Bednářova pětka dostala domácí pod tlak, Štůrala nakonec pokryl Pletkův pokus.
51:54
Na stadionu panuje dobrá atmosféra. Vzhledem k výsledku z Ostravy (2:1) zatím totiž moravský celek směřuje do čtvrtfinále.
51:19
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín znovu vede o dvě branky! Okálovu střelu Furch vyrazil, ovšem pouze na hůl BEDŘICHA KÖHLERA, na jehož dorážku už byl krátký. Asistence: Zdeněk Okál a Oldřich Horák.
50:12
Vlasákovi nyní odpískán úmyslný ofsajd, znovu se tak hra vrací do obranného pásma hostí.
49:33
Nyní Pražané vyhodili na zakázané uvolnění, buly po pravici Furcha.
49:07
Nyní ale hra nabrala výrazně na tempu a je na co se koukat!
48:59
Růžička pálil nebezpečně z mezikruží, Štůrala jeho ránu dokázal vyrazit!
47:45
A i když nakonec domácí dostali kus černé pryže za modrou čáru, Slavia se jí rychle znovu zmocnila.
47:33
A opět sešívaní drží domácí v jejich obranné třetině.
46:23
A domácí se teď musí bránit, pálili Knot a Poletín. Tentokrát ovšem zlínský gólman úspěšnější než hostující střelci.
45:37
Nicméně nyní už je domácí brankář překonán a sešívaní se tak mohou radovat z kontaktního gólu! Bednář vypálil z pravé kruhu a v chumlu hráčů se poté dokázal nejlépe zorientovat JAKUB ŠULC, jenž dorazil kotouč do branky. Asistence: Jaroslav Bednář.
45:25
Tomica zkusil štěstí ze středního pásma, Štůralu ale tímto dalekonosným pokusem nemohl překvapit.
44:44
Köhler zaskakuje za Kubiše a hraje hned ve dvou formacích, teď zavezl kotouč do útočného pásma a odjel střídat.
43:49
Říčka se proháčkoval až před hostující branku a zblízka se pokoušel dostat kotouč pod břevno – neúspěšně!
43:08
Leška pobízel Köhlera ke střele přihrávkou zpoza branky, zlínský dlouhán ale pálil pouze mimo.
42:22
Ovšem bude to těžké, protože domácím nyní po druhé vstřelené brance narostla křídla. Tlak si vytvořila Čajánkova formace.
41:46
S kotoučem nyní kombinují červenobílí a je tak na nich, aby se pokusili odpovědět a ještě zdramatizovat zápas.
41:10
A domácí přesilovku po dvaceti sekundách využívají! Řezníček vypálil od modré a jeho vyraženou střelu za bezmocného Furcha dorazil v pádu PETR HOLÍK. Asistence: Dalibor Řezníček a Roman Vlach.
40:50
Zatímco domácí Pavel Kubiš odešel rovnou do kabiny, hostující Šulc je na tom lépe a míří na trestnou lavici. Zmiňovaný souboj totiž dle rozhodčích zavinil právě on.
40:50
Nakonec oba hráči za pomoci spoluhráčů a potlesku z ochozů zdejšího stadionu odcházejí z ledové plochy.
40:50
Na ledě se nyní tvrdě srazili Šulc s Kubišem a k oběma rychle přispěchali lékaři.
40:04
První buly třetí třetiny pro Zlínské, kteří ihned míří s kotoučem do útočného pásma.
40:01
Máme za sebou dalších dvacet minut, po nichž evidujeme stále stejný výsledek – 1:0. Byť se hra Slavie oproti první třetině zlepšila, územní převahu a více šancí měl pořád Zlín. Až v samotném závěru musel předvést složitější zákroky i Štůrala. Oba brankáři dnes chytají zatím velmi dobře.

Ševci zatím směřují do šestky, udrží svou pozici i po závěrečné periodě? Její úvodní buly bude vhozeno v 19:59!
40:00
39:50
A pozor, v době, kdy už Slavia hrála v plném počtu, se do tutovky dostal Stránský, který ovšem zblízka Štůralu nepřekonal!
39:27
Hosté dokázali dostat kotouč ven ze svého obranného pásma a domácí musí začínat od znova.
38:42
Kotvan na ledě a začíná zkrácená přesilovka ševců.
38:29
Sklenář to zkusil pohotově z otočky, Štůrala dnes ale chytá zatím bezchybně.
38:05
A sešívaní už se musí bránit, Ondráček nyní nebezpečně pálil od modré.
37:38
Ovšem tlak Slavie končí, vyloučen je totiž i Tomáš Vlasák a bude se hrát čtyři na čtyři.
37:05
První gólovka hostujícího celku! Novák vypálil od modré, Štůrala jeho střelu vyrazil levým betonem a Bednář měl před sebeo poloodkrytou klec. Volný prostor ale netrefil!
36:42
Kotvan dostává dvě minuty za podražení Doležala a Slavia dostává možnost srovnat stav utkání!
36:30
No a teď navíc dokázali zahrozit i Pražané, když Poletín pálil těsně vedle. Pořád ale hosté drží kotouč.
36:02
Teď ovšem nepřesně přihrával Řezníček a domácí se alespoň na chvíli osvobodí.
35:12
Marušák napřáhl na modré, mířil ovšem těsně nad. Puk má nyní na hokejce Čajánek.
34:49
Ondráček nabral rychlost, avšak následně upadl a přišel o puk. Ten ale po chvíli získal Holík a domácí znovu v tlaku.
34:02
Teď už ale ano, když Holík z pozice mezi kruhy střílel mimo.
33:28
Nakonec se ale nyní do zakončení nedostali.
33:14
Nakonec Kubiš vybojoval kotouč a domácí ujíždějí do protiakce.
32:48
Nyní Slavia kombinuje v útočném pásmu, s pukem bruslí za brankou Bednář.
32:24
Čajánek dostal parádní přihrávku od Veselého do jízdy, ovšem osamocený před Furchem pálil pouze do spojnice branky!
31:56
Týmy se v momentálních chvílích často střídají v držení kotouče.
31:23
Nyní jsme viděli sérii nepřesností na obou stranách, nakonec u kotouče hosté.
31:04
Okál dostal kotouč do pásma, dlouho tam s ním ale nevydržel.
30:33
Štůrala vyrazil Valachovo nahození do rohu kluziště, po dalším pokusu hostí už raději kotouč přikryl.
30:12
Po chvilce se žluto-modří opět ujali puku a následuje komerční přestávka.
30:04
Leška zachytil nepřesnou rozehrávku, načež ale o kotouč přišel.
29:27
Zlínští už opět převzali otěže zápasu a z tribun se ozývá "Pojďme hoši, dáme gól." Budou se moci domácí příznivci brzy radovat?
28:59
Kus černé pryže opět v obranném pásmu hosté, kde si vytvořila tlak Leškova formace.
28:30
Říčka dostal přihrávka do mezikruží, avšak pálil pouze mimo.
28:01
Hosté nyní vyhazují puk až na icing, buly po Furchově pravé ruce.
27:34
Vlasák pálil z pravého kruhu a Bednář se ještě pokoušel dorážet, i červenobílí tak dokázali zatopit Štůralovi.
26:40
Utkání už nabralo trochu na tempu a hraje se konečně na obě strany.
26:22
Köhler tvrdě vypálil a Furch měl s jeho pokusem co dělat! Nyní zbývalo opravdu málo, aby se ševci mohli podruhé radovat!
25:57
Nyní už se ale opět musí Slavia bránit, Köhler míří do protiakce.
25:24
Nyní slávisté dokázali domácí zamknout v jejich obranném pásmu a Štůrala vyrážel Doležalův pokus od modré.
24:30
Tlak domácích pokračuje, sešívaní se zatím brání. Otázka ale, ajk dlouho to vydrží.
23:20
Svoboda tvrdě pálil od modré, hostující brankář předvedl další povedený zákrok.
22:58
Zlínským se dnes zatím nestalo, že by se museli bránit trvalému tlaku Slavie. Ani teď se hosté v útočném pásmu nezdrželi dlouho.
22:10
Köhler nahrával svým spoluhráčům před branku, kde ale kotouč pouze projel a následně se ho zmocnil Šenkeřík.
21:54
Vlach se dostal ke střele na vrcholku levého kruhu, hostujícího brankáře ale nepřekvapil.
21:18
Ale i Novák už opustil trestnou lavici, hraje se pět na pět.
20:57
Říčka je na ledě a začíná zkrácená přesilovka domácích.
20:22
Svoboda ostrou ranou od mantinelu označkoval Furchovo pravé rameno.
20:01
Druhá třetina začne s hrou čtyři na čtyři. Do konce Říčkova trestu zbývá 57 sekund, do Novákova 1:18.
V první dvacetiminutovce byl rozhodně lepší Zlín, o čemž svědčí i poměr střel – 16:1. Dlouho domácí trápila koncovka, až se nakonec v samém závěru první třetiny trefil Okál a berani tak přeci jen vedou 1:0. Slavia rozhodně bude muset svoji hru o mnoho zlepšit.

A doufejme, že se další perioda odehraje v o poznání vyšším tempu. Ta začíná v cca 19:14!
20:00
19:36
A domácí ještě tlačí hosty v jejich obranném pásmu, u puku je momentálně Svoboda.
19:18
Ale bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, protože dvě minuty dostává i hostující Novák.
18:57
Říčka potrestán menším trestem za držení hole a Slavia tak má dobrou příležitost srovnat!
18:10
A ševci v devatenácté minutě otevírají skóre! ZDENĚK OKÁL si vybruslil zpoza branky a uspěl střelou k pravé tyči. Furch nic neviděl a za tuto obdrženou branku tak rozhodně nemůže. Asistence: Tomáš Valenta a Tomáš Žižka.
17:49
Čajánek chvíli zůstal ležet na ledě, avšak rozhodčí nevylučuje.
17:31
Zlínští se pokoušejí v závěru třetiny ještě vstřelit branku a hostující obrana zažívá horké chvíle.
16:12
Vlachovi sice některý ze slávistů dokázal vypíchnout kotouč, kterého se ale zmocnil pouze Holík a ten z velmi dobré pozice pálil těsně vedle!
15:42
Kubiš obkroužil branku a pokoušel se nadvakrát překonat Furcha, jenž ale prozatím Slavii drží!
14:58
Svoboda vjel s pukem do útočné třetiny, poté jej ale nepřesnou rozehrávkou poslal zpět do středního pásma.
14:23
Hra se nyní po icingu ševců přesune před Štůralovu branku.
13:51
Domácí tým se opět na chvíli dostal do pásma, avšak tentokrát si žádnou šanci nevytvořil.
13:16
I tohle oslabení hokejisté z hlavního města přečkali, Vlasák už vstoupil na ledovou plochu,
12:57
Holík perfektně přihrál před branku Vlachovi, který ale zblízka nedokázal protlačit kotouč za Furcha!
12:38
Oba celky vystřídaly a domácí to zkouší znovu od své branky.
11:52
Tahle početní výhoda se ale domácím zatím příliš nedaří a Slavia se dobře brání.
11:16
Dvě minuty pro Vlasáka za zdržování hry a další přesilovka pro Zlín!
10:44
Vlach se dostal do samostatného úniku, avšak atakovaný hned dvěma dojíždějícími obránci se mu forhendový blafák nevyvedl podle představ!
09:58
Nakonec Svoboda pálil z vrcholku pravého kruhu nad.
09:21
Čajánkova řada si nyní vytvořila tlak, Veselý s kotoučem za brankou.
08:55
Zajímavě ovšem nyní nahazoval Knot a tohle pro Štůralu nebyl nejjednodušší zákrok.
08:25
Domácí stále s kotoučem na hokejkách a hosté se musí bránit.
08:04
Až nyní, po nahození Holíka, hostující gólman kotouč kryje a na programu je první komerční přestávka.
07:35
Žižka v době, kdy Šenkeřík vjel na led, ostře pálil. Tlak ševců pokračuje!
06:40
Marušák tvrdě střílel od modré, jeho pokus poté ještě neúspěšně dorážel Horák.
06:02
Veselý poslal puk rozjetému Svobodovi, který z velkého úhlu pálil pouze do Furchovy lapačky.
05:44
Slávistům se daří vcelku rychle vyhodit, Žižka rozehrává další akci domácích.
05:35
Signalizovanou výhodu žluto-modří nakonec nevyužili a na trestnou tak odchází Petr Šenkeřík.
05:18
Zdvižená pravice jednoho z rozhodčích a ševci jsou na ledě v šesti.
04:57
První větší šanci si připravil Ondráček, který z mezikruží pálil těsně nad! Domácí pokračují v tlaku.
04:10
Vlach nabral rychlosti a dovezl kotouč do útočného pásma. Poté ovšem odjel střídat a ujmul se ho tak pouze hostující Knot.
03:57
Nyní pro změnu na zakázané uvolnění po nepřesné rozehrávce dostávají kotouč domácí hokejisté, vhazování po Kašíkově levici.
03:42
Hra je hodně kouskovaná, Pražané vyhazují kotouč na další icing.
03:19
Okál sice přišel o puk za brankou hostí, avšak po zakázaném uvolnění Slavie vhazování v útočném pásmu domácích.
02:38
Sešívaní se zatím nemohou dostat na delší dobu ke kotouči, ten už je opět u Furchovy klece.
02:02
Furch levým betonem vyrazil Valentovo jemné nahození, k dorážce se poté nikdo ze Zlínských nedostal.
01:38
Říčka zavezl kotouč do pásma, po chvíli o něj ovšem přišel a hosté jej dostávají do středního pásma.
01:07
Kubiš nahodil na Furcha, který kotouč raději přikryl, a poté před slávistickou brankou proběhla menší rozmíška. Ale nic vážného a hra může pokračovat.
00:49
Okál mířil do šance, v čemž mu bylo ale odpískáno postavení mimo hru.
00:14
Úvodní buly sice patřilo hostům, po chvíli se ale k puku dostali domácí.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Žižka, Řezníček, Marušák "A", Stuchlík, Kotvan, Horák, Valenta – Köhler, Čajánek "C", Vlach, Leška "A", Ondráček, Kubiš, Říčka, Svoboda, Sedláček, Holík, Veselý O., Okál

HC Slavia Praha: Furch D. (Svoboda) – Beňovič, Knot, Valach, Novák, Šulc, Růžička, Šenkeřík – Doležal, Tomica "A", Bednář "C", Veselý J., Vlasák "A", Furch A., Poletín, Sklenář, Holec, Vas, Pletka, Stránský

Rozhodčí: Fraňo, Wagner – Gebauer, Lederer.
Podaří se sešívaným na čtvrtý pokus vyzrát na berany?

V letošní sezoně je ve vzájemných zápasech suverénně lepší úřadující mistr, který doposud posbíral všech devět možných bodů. Nejprve v říjnu vyhrál v 02 aréně 2:1, poté poslední listopadový den doma otočil z 1:3 a zvítězil nakonec 7:4 a v polovině ledna pak Zlín porazil Slavii 2:0 znovu v Praze.
Klíčové postavy aneb Kdo sbírá body v kádrech Zlína a Slavie...

Nejproduktivnějším mužem ve žluto-modré kabině je kapitán Petr Čajánek, který si doposud připsal šestatřicet bodů (12+24), a zároveň spolu s Petrem Holíkem drží status nejlepšího střelce týmu. Mezi beky je pak se svými devíti brankami a šestnácti asistencemi nejlepší matador Jiří Marušák

Nikoho asi nepřekvapí, že mezi slávisty nastřádal nejvíce bodů zkušený Jaroslav Bednář (17+25), jenž je zároveň i suverénně nejaktivnější ve střílení branek. Obráncům pak vévodí Juraj Valach (6+6).
Co dnešní soupeře spojuje? Že oba vyhráli páteční utkání

A jak domácí, tak hosté tedy do dnešního utkání půjdou v dobrém rozmaru. Zvlášť berani budou v pohodě. Ti totiž zvítězili dokonce třikrát za sebou, přičemž naposledy výhrou 4:1 ve Werk aréně zapříčinili, že Třinec nepřekoná bodový rekord extraligy. To hokejisté z hlavního města doma udolali 5:2 Kometu.
Slavia je beznadějně poslední...

... a jde jí tak už pouze o načasování formy před skupinou o udržení, i když i tak nejspíš pražský celek bude hrát baráž. Alespoň to tak zatím vypadá. Na dlouhou cestu na východ Moravy se ovšem sešívaní nevypraví jen kvůli tomu, aby mohli být při oslavách domácích....
Ševcům stačí k jistotě šestky bod, potvrdí postup do čtvrtfinále?

Trenér Vlach, který potřetí za sebou aspiruje na zisk titulu Nejlepšího trenéra, po zpackaném úvodu sezony nastartoval své mužstvo a Zlínským zbývá udělat poslední krok k tomu, aby se dostali na šestou příčku tabulky a nemuseli se koukat na ostatní výsledky. Do dnešního střetnutí, které se hraje v Baťově městě, tak určitě půjdou s cílem zvítězit.
Krásný nedělní podvečer! Extraligu dnes čeká poslední kolo základní části, které má stanovené jednotný začátek všech zápasů – 18:20. I když už je o desítce postupujících do play-off jasno, pořád je o co hrát. Tak třeba stále nevíme, jestli si čtvrtfinále zahraje právě Zlín, nebo Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.