Zlínští hokejisté dnes zaslouženě dokráčeli k plnému bodovému zisku, když se jim povedlo ve druhé vstřelit hned tři góly během 39 vteřin. Vítkovice dnes prohràly posruhé v řadě. Pro dnešek je to ze Zlína všechno. Hezký zbytek nedělního večera.
60:00
59:57
Střela Šenkeříka byla sražena do ochranné sítě.
59:28
Probíhají poslední vteřinky dnešního utkání. Zlínu už tři body nic nevezme.
58:55
Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za hákování.
58:30
Zlínští s poklidem nahazují kotouč do útočného pásma a nikam nespěchají.
57:30
Zlín právě vstřelil branku!
Žlutomodří odskakují zpět na rozdíl tří branek a nejspíše si dnes dokráčí pro všechny body! Petr Čajánek našel dobrou přihrávkou v předbrankovém prostoru JIŘÍHO ONDRÁČKA, jenž střelou z první překonává ležícího Dolejše. Asistence: Peter Čajánek, Tomáš Žižka.
57:17
Další ofsajd Vítkovic ve kterém se opět ocitl Vladimír Svačina.
56:58
Svačina si nabruslil do útočného pásma dříve než Zíb nahodil kotouč a píská se ofsajd.
56:45
Dnešní utkání sleduje 3882 diváků.
56:33
Vítkovičtí se v závěru zápasu snaží ještě dostat do hry vstřeleným gólem. Kašík ale působí jistě a nechce dopustit v posledních minutách žádné drama.
55:12
PSG Zlín si vyžádalo oddechový čas.
55:10
Drtivý tlak Vítkovic. Zíb s kotoučem na hokejce obkroužil celé útočné pásmo a vybídl ke střele Malce. Tomu sice střela nesedla, ale Zíb si znovu sebral kotouč a následně dělovkou jen těsně minul horní růžek Kašíkovy branky. Tlak VÍtkovic přerušilo až Horákovo vyhození kotouče na zakázané uvolnění.
54:27
Okálovo nahození signalizuje zakázané uvolnění.
53:31
Říčka se protlačil do zakončení, kde byl ale sražen Šedivým. Rozhodčí nevylučují a do útočného pásma míří Vítkovice.
52:38
Odražený kotouč po nahození Malce se odrazil přímo před Vladimíra Svačinu, ten ale nedokázal ze vzduchu sklepnout kus černé gumy do sítě.
52:01
Tomáš Svoboda (VIT) 2+2 minuty hrubost – Ondřej Veselý (ZLN) 2+2 minuty hrubost.
51:43
Tomáš Svoboda se dnes už poněkolikáté ocitl v potyčce s někým z domácích hráčů.
50:28
Do útoku se přesunuli tentokrát domácí a Čajánek ohrozil svojí střelou brankáře Dolejše.
49:44
Vítkovičti se přesunuli do útočného pásma. Hunova a vzápětí ani Šedivého střely se neujaly.
49:29
Kašík likviduje další nebezpečnou šanci Vítkovic a po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankovištěm.
48:03
Vítkovice opět rychle napadají zlínskou rozehrávku a snaží se ještě vstřelit kontaktní gól.
47:20
Roman dvakrát za brankou Dolejše krosčekoval Čajánka. Fanouškům Zlína se to nelíbí, ale rozhodčí se vylučovat nechystají.
46:38
Tomáš Svoboda opět našel ve střelecké pozici Jiřího Burgera. Tentokrát druhý jmenovaný nedokázal zpracoval kotouč při střelbě.
46:02
Dlouho se hrálo bez přerušení, až zlínští hokejisté vyhodili po dvou minutách kotouč na zakázané uvolnění.
44:29
Erik Němec odmítl snížit na rozdíl jediné branky, když nedoklepl poskakující kotouč do sítě.
43:39
Jiří Ondráček vybojoval kotouč a našel před brankou zcela volného kapitána Petra Čajánka. Zlínský útočník si ale nedokázal v souboji tváří v tvář poradit s brankářem Vítkovic.
42:28
Zlínští se opět tlačí do zakončení, ale Dolejš je zatím ve třetí třetině pozorný.
41:56
Dolejš musel být pozorný proti skákavému nahození Petra Lešky.
41:30
Vítkovice právě vstřelily branku!
Přesilovka Vítkovic byla využita hned po dvaceti vteřinách! Tomáš Svoboda našel přesnou přihrávkou JIŘÍHO BURGERA, který střelou z voleje překonává Kašíka střelou k levé tyči. Asistence: Tomáš Svoboda, Petr Šenkeřík.
41:10
Vítkovice budou hrát přesilovou hru. Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
40:01
Ve druhé třetině jsme mohli vidět ten starý, známý Zlín, který v loňské sezoně dokráčel k mistrovskému titulu. Zlínští hokejisté doslova zmrazily Vítkovice, když se jim povedlo během 39 vteřin vstřelit tři branky a hosté si museli vzít oddechový čas. Vítkovice navíc nevyužily minutu a půl trvající přesilovou hru pěti proti třem. Uvidíme co nám nabídne poslední dvacetiminutovka, která začne cca v 18:53.
40:00
39:03
Probíhá poslední minutka druhé třetiny.
38:36
Dolejš dokázal vyrážečkou vytěsnit do bezpečí ostrou ránu Romana Vlacha.
38:10
Ondráček našel v dobré šanci rozjetého Roberta Říčku, který ale v nejméně vhodný okamžik uklouzl na kotouči.
37:38
Kovářova střela končí sražena v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravé ruce Libora Kašíka.
37:07
Po drtivém tlaku Zlína se hokejisté Vítkovic na chvíli dostali do útočného pásma.
35:49
Střídačka Vítkovic si vyžádala oddechový čas.
35:49
Zlínští jsou na koni a ZS Luďka Čajky se po čtvrté vstřelené brance otřásá v základech. Další parádní akci zlínských hokejistů končí vstřelenou brankou. ZDENĚK OKÁL si zpracoval na levém kruhu kotouč a střelou do horního růžku překonává vítkovického brankáře. Asistence: Filip Čech, Petr Leška.
35:37
Pořádně ledová sprcha pro hokejisty Vítkovic. Druhá zlínská formace ukázkově rozebrala pětici vítkovických hráčů a PETR HOLÍk úspěšně dokonal kombinaci na jeden dotek, když střelou do šibenice překonává brankáře Dolejše. Asistence: Roman Vlach.
35:10
PETR ČAJÁNEK se ve skrumáži před brankářem Dolejšem nejlépe zorientoval a dotlačil kotouč za jeho záda. Zlín tak přetahuje těsné vedení na svoji stranu. Asistence: Jiří Ondráček.
35:10
Petr Čajánek vydoloval ve skrumáži kotouč z ležícího brankáře Dolejše a dopravil ho do sítě. Rozhodčí bude situaci konzultovat s videorozhodčím.
33:48
Dolejš si musel proti úniku Ondráčka trochu vyjet z brankoviště a útočník Zlína byl lehce podražen. Kotouč skončil v lapačce Daniela Dolejše a bude se vhazovat i u jeho svatyně.
33:25
Kašík kryje Kovářovu tvrdou střelu, která mířila na branku Zlína až ze středního pásma.
32:18
Agilní Erik Němec orazítkoval Kašíkovu masku svižnou střelou. Vítkovice jsou opět v útočné třetině Zlína.
31:49
Čajánek vyhrál buly na Žižku, který z první přestřelil vítkovickou branku.
31:22
Okál se ocitl ve střelecké pozici, ale Daniel Dolejš jeho střelu dokázal ztlumit pravým betonem.
30:31
Dravý Erik Němec si s kotoučem prokličkoval celé útočné pásmo a ještě stačil nepřesně zakončit.
30:02
Kašík znešodnil další nebezpečnou šanci Vítkovic a hosté si vynutili buly u branky PSG.
29:37
Kašík si poradil i s dorážkou Ondřeje Romana. Vítkovice jsou ve druhé třetině aktivnější, než v té předchozí.
29:11
Leškovi na místě přeskočil kotouč přes čepel a Michael Vandas se ocitl v tutové šanci. Útočník Vítkovic ale neprostřelil tvrdou střelou Libora Kašíka.
28:53
Stehlík a vzápětí ani Vandas nedokázali při střele nasměrovat kotouč na zlínskou branku. Oba pokusy byly hodně nepřesné.
28:33
Rychlá střela Tomáše Svobody z levého křídla končí v moci pozorného Kašíka.
28:00
Vítkovice si zahrají další přesilovou hru. Tomáš Žižka (ZLN) vyfasoval dvě minuty za držení.
27:41
Vítkovice se opět nastěhovaly do útočného pásma, kde před Kašíkem kombinují.
27:18
PETER HÚŽEVKA si rychle nabruslil do útočného pásma, kde si zpracoval přihrávku od Romana Szturce a střelou z první překonává Kašíka ke vzdálenější tyči. Asistence: Roman Szturc, Richard Stehlík.
27:00
Říčka byl ve veliké šanci podražen, ale rozhodčí ponechávají hru dále. Útočník Zlína díky podražení minul v zakončení branku Vítkovic.
26:32
Na ledě už je i obránce Valenta a Zlín je v plném počtu. Vítkovice nedokázaly využít minutu a půl trvající přesilovou hru pěti proti třem.
26:03
Okál je zpátky na ledě, Zlín je ve čtyřech.
25:59
Tvrdý projektil Kováře končí sražen v ochranné síti.
25:37
Vladimír Svačina měl na hokejce vyrovnávací trefu. Útočník Vítkovic ale nedokázal doklepnout do prázdné branky nahrávku od Jiřího Burgera.
24:58
Dělovka Tomáše Malce našla lapačku pozorného Libora Kašíka.
24:48
Zíbova rozehrávka přeskočila Romanovi čepel a odrazila se do ochranné sítě. Další buly v obranném pásmu Zlína.
24:30
Tomáš Valenta (ZLN) 2 minuty za faul kolenem. Vítkovice budou hrát minutu a půl přesilovku pět na tři.
24:01
Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za hákování.
22:28
Vítkovice se ještě ve druhé třetině ani pořádně nedostaly ke kotouči.
21:36
Zlín si neustále hraje s kotoučem před brankou Vítkovic a Dolejš musí být neustále v pozoru.
21:10
Vandas opouští trestnou lavici, Vítkovice jsou v plném počtu.
20:49
Marušákova střela byla jemně tečována Čajánkem. Kotouč po teči zlínského kapitána jen těsně minul odkrytou část vítkovické branky.
20:26
Dolejš chytá i druhou prudší střelu obránce Marušáka. Následuje další buly před brankou Vítkovic.
20:18
Zlínští dohrávají přesilovku pět na čtyři při vyloučení Michaela Vandase.
20:01
Po první třetině jsou zatím ve vedení hokejisté Zlína, kteří se dostali do vedení díky vedoucí trefě Romana Vlacha ze třetí minuty. Vítkovice si dokázaly vytvořit několik slibných šancí, ale všechny jejich pokusy pochytal spolehlivý brankář Kašík. Berani zatím nedokázali využít ani jednu z nabízených přesilových her. Druhá třetina začne cca v 17:56.
20:00
19:35
Zlín sice sevřel hosty v jejich třetině, ale Vítkovicím se stějně podařilo získat puk a vyhodit ho do útočného pásma.
19:04
Berani si zahrají v závěru první dvacetiminutovky přesilovku pět proti čtyřem. Michael Vandas (VIT) 2 minuty sekání.
18:38
Tvrdý pokus Lukáše Kováře od modré čáry Kašík neudržel, ale poradil si s důraznou dorážkou Romana Szturce. Třetí buly v řadě před brankou Zlína.
18:31
Huna posunul kotouč na Vladimíra Svačinu, jehož žabičku bez obtíží Kašík kryje do lapačky.
17:57
Dolejš opět úspěšně zasahuje a i tentokrát se bude vhazovat v oblasti branky Vítkovic.
17:10
Šenkeřík si odseděl dvouminutový trest, Vítkovice hrají v pěti.
16:53
Holík to v oslabení přehnal s kličkováním a málem nabídl slibnou šanci hostujícímu Kovářovi. Nakonec vše domácí útočník uhasil a Zlín získal kotouč zpátky do svého držení.
16:19
Žižkovu rozehrávku Holík nezpracoval a píská se zakázané uvolnění Zlína.
15:58
Tomáš Svoboda je střelecky při chuti. Jeho několikátou střelu brankář Kašík kryje do rychlé lapačky.
15:32
Proti střele Marušáka měl Dolejš dost dobrý výhled a kotouč tedy končí v jeho lapačce.
15:02
Zlín si zahraje druhou přesilovku pěti proti čtyřem. Potrestán je Petr Šenkeřík (VIT) na 2 minuty za krosček.
14:13
Menší tlak Vítkovic přerušují domácí, kteří posílají kotouč na icing.
13:36
Kašík s vypětím všech sil vytěsnil do bezpečí dorážku Rudolfa Huny.
13:08
Vítkovice se snaží nenápadně protlačit do zakončení, ale Zlín zatím pozorně brání svoje pásmo.
12:29
Hunovi přeskočil puk ve vlastní třetině přes čepel, čehož mohl využít střílející Köhler. Útočník domácích se dostal ke střele, ale Daniela Dolejše nepřekvapil.
11:36
Vlach už se chystal zpětně přihrát kotouč Holíkovi, ale z nadějné šance Zlína sešlo, protože Vlachovi kotouč při rozehrávce odskočil.
11:16
Stehlík je zpátky ve hře, Vítkovice jsou v plném počtu.
11:02
Čajánkovi nevyšla zadovka a hosté vyhazují kotouč do útočného pásma.
10:47
Valentova střela byla sražena a hosté vyhazují opět kotouč do bezpečných prostor.
10:25
Vítkovický brankář předvedl hbitou lapačku proti tvrdé střele Jiřího Marušáka.
10:14
Marušákova ostrá střela končí sražena mimo ledovou plochu. Buly před Dolejšem se bude opakovat.
9:32
Kotvan a vzápětí ani Okál nezachytili vítkovickou rozehrávku a hosté šetří vteřinky při hře ve čtyřech.
9:11
Zlínští si zahrají jako první přesilovou hru s výhodou jednoho hráče v poli. Richard Stehlík (VIT) 2 minuty za podražení.
8:18
Urbanec nezachytil rozehrávku odraženou od hrazení a na Kašíka upaloval zcela sám Vladimír Svačina. Útočník Vítkovic ale v dobré šanci zlínského brankáře nepřelstil.
7:42
Zlínská druhá formace zamotala vítkovickou pětku v její třetině a Dolejš se měl co ohánět.
7:26
Kašík parádně vyrazil na poslední chvíli Káňovu bekhendovou dorážku, která směřovala do zlínské branky.
6:50
Na druhé straně dobře zasahuje proti Burgerově dorážce pozorný Libor Kašík.
6:37
Ondráček našel rychlým pasem volného Ondřeje Veselého, jenž z první těsně minul vítkovickou branku.
6:14
Kotvanova střela končí sražena v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Dolejše.
6:09
Okál rychle přebruslil útočnou modrou čaru a dělovkou otestoval pružnost Dolejšovy lapačky.
5:43
Po menší odmlce se vhazuje na druhé straně před Liborem Kašíkem.
5:17
Malec hrubě chyboval při rozehrávce a málem z toho byl druhý gól Zlína. Čajánkova nahrávka zpoza branky proletěla Veselému na brankovišti mezi bruslemi. Brankář Dolejš si při této šanci domácích jistě oddychnul.
4:36
Holík našel dalekonosným pasem rozjetého Říčku, který v zakončení střílel, ale jeho pokus zápěstím Dolejše nevylekal.
4:00
Vítkovičtí se na malou chvíli usadili před Kašíkem a domácí to řešili vyhozením puku na zakázané uvolnění.
3:36
Leškovu ostrou střelu z velikého úhlu dokázal brankář Dolejš vyrazit do bezpečí.
3:20
Vítkovice radějí nahazují kotouč do útočného pásma a střídají formace.
2:49
Dolejš úspěšně zasahuje proti tvrdé střele Čajánka.
2:32
Zlínští se dostávají z nenápadné šance do vedení! Vůbec první vážnější šance žlutomodrého celku končí vedoucí trefou. ROMAN VLACH nabral s kotoučem na holi rychlost a v zakončení poslal kotouč mezi betony brankáře Dolejše. Asistence: Jiří Marušák, Oldřich Horák.
2:10
Kašík se dobře protáhl při střele Tomáše Svobody, kterou vyrazil koncem betonu.
1:43
Šenkeřík dostal tvrdý, ale čistý hit od napadajícího Okála.
1:25
Ostravané se usadili před Kašíkem. Následná Stehlíkova střela však branku PSG minula.
0:50
Vandas zaměstnal lehčí střelou poprvé brankáře Kašíka, který kotouč po střele vítkovického útočníka vyrazil.
0:38
Zlínští se nachytali při přechodu do útočného pásma v ofsajdovém postavení.
00:01
Dnešní, pro oba celky velmi důležitý duel, bude sledovat slušná návštěva.

PSG Zlín: Kašík (Hromada) – Marušák, Horák, Kotvan, Urbanec, Žižka, Valenta, Řezníček – Okál, Leška, Köhler – Holík, Vlach, Říčka – Ondráček, Čajánek, Veselý – Sedláček, Čech.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Šindelář) – Pastor, Šenkeřík, Zíb, Čerešňák, Stehlík, Kovář, Malec – Roman, T. Svoboda, Vandas – Szturc, Burger, Húževka – Šedivý, Huna, Svačina – Káňa, Němec.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Barvíř, Blümel..
PSG Zlín: Berani dnes berou duel s Vítkovicemi jako velmi důležitý. Hrají totiž o šest bodů a o zlepšní psychické pohody před reprezentační přestávkou. Nepříznivou situaci v kádru úřadujícího mistra už odnesli dva hráči. Obránce Radim Tesařík a útočník Jaroslav Balaštík již nebudou nedále oblékat žlutomodrý dres. Do utkání by měl zasáhnout kapitán Čajánek, ale trenér Vlach nebude moci využít řadu zraněných hráčů. Brankáře Horčičku se Štůralou a útočníka Kubiše. Není jisté, zda Zlín využije služeb Šlahaře a Michala Důrase, kteří mají vyřízené střídavé starty. Zápas mezi Zlínem a Vítkovicemi startuje v 17:00
HC Vítkovice Steel: Hokejistům Vítkovic se letos stejně jako Zlínu příliš nedaří. Ostravský celek se nachází na předposlední příčce a před dnešním soupeřem má náskok pěti bodů. Vítkovice potkala nepříznívá série devíti utkání proher v řadě. Následně se povedlo svěřencům trenéra Oremuse dvakrát zvítězit, ale v posledním duelu nestačili Ostravané doma na Třinec, kterému podlehli 0:2. Dnes budou mít hráči Vítkovic o motivaci postaráno. K tomu jim pomohou dvě nové akvizice v sestavě. Útočník Tomáš Svoboda a obránce Tomáš Malec. Oba přišli do vítkovického celku na hostování z Komety Brno.
Hezké první listopadové nedělní odpoledne. Tipsport extraliga pokračuje posledním kolem před reprezentační přestávkou. Dnes změří síly dva celky, které se nachází na dvou posledních místech v tabulce. Jedná se o PSG Zlín a HC Vítkovice Steel. Pojďme si v krátkosti představit formu obou celků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.