SESTŘIH 3. kolo: HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 4:2

To je z mé strany vše, budu se těšit zase příště. Hezký zbytek pátečního večera a také přeji pěkný víkend.
V Brně probíhá tradiční děkovačka, 7418 diváků děkuje svým hráčům za předvedený výkon a zisk plného počtu bodů.
Vary tak po dnešku zůstávají bez bodu, Kometa si připisuje druhou domácí výhru a má šest bodů.
Hráči zápasu: Jozef Kováčik – Tomáš Harant.
O osudu duelu rozhodla třetí třetina, kterou Kometa zvládla díky brankám Kováčika a Němce. Jinak to byla urputná bitva, Vary svého soka dlouho trápily a pro Brno to nebyl rozhodně jednoduchý zápas. Tři body jsou hodně vydřené.
59:01
Duda pouze nahodil do pásma a Čiliak přidržel kotouč. Vary hrají stále v šesti, ale mnoho šancí si nevytvořily.
58:23
I Alois Hadamczik si vyžádal čas na poradu. Spíš chce unavenou pětici nechat odpočinout.
58:23
Přes všechny čáry to zkusil Koreis, ale bude z toho zakázané uvolnění. Branka je stále prázdná.
57:57
Karlovy Vary hrají v šesti.
57:57
Hosté budou mít útočné pásmo, čehož využívá kouč Karel Mlejnek oddechovým časem.
57:57
Ostrá střela bývalého kapitána Komety Radima Bičánka končí u připraveného Čiliaka.
56:49
Pokus Honejska brankář Energie vyráží mimo hřiště.
56:25
Střela Sičáka proletěla kolem Čiliakovy brány, Kometa musela nyní bránit, ale nic těžkého a složitého to nebylo.
54:57
Ostřížek střílel z úhlu, Závorka zatáhl u pravé tyče závoru. Hosté jsou však stále pod tlakem.
54:37
Kometa kontroluje kotouč, drží ho na hokejce, protivník už nemá zřejmě dostatek sil.
53:46
Vondráček se rozjel po pravé straně, ale byl v tísni a Závorka si se střelou dokázal poradit.
53:38
Střela Ostřížka byla sražená, vhazovat se bude u hostující klece.
53:26
Ještě mají Vary přes šest minut na to, aby s výsledkem něco udělaly.
53:10
Kometě se daleko lépe bruslí, je na ní vidět obrovská úleva. Výsledek 4:2 se nerodil vůbec lehce, soupeř hrál urputný hokej a byl nebezpečný.
52:17
Do konce zápasu něco přes sedm minut, Vary nemohou najít cestu před Čiliaka.
51:47
Icing Karlových Varů.
51:30
Zdá se, že Kometa už kontroluje výsledek a navíc je stále aktivní. Střelu Ptáčka teď gólman Energie vyrazil před sebe a Hruška měl šanci dorážet, ale netrefil se.
50:41
Další přerušení, Zohornovi s Káňou nevyšla kombinace a hrát se bude ve středním pásmu.
50:01
Do střely Haranta vpadl Burian, ale v podstatě ani nemusel. Odpískán ofsajd.
49:35
7418 diváků si dnes našlo cestu do DRFG Areny.
49:28
Šance dobrá, ale Honejskovi nebylo přáno. Stejně jako Sičákovi, který byl v ofsajdu.
48:36
Raška poslal do brejku Honejska, který se snažil překonat Závorku bekhendem, ale puk za jeho zády neskončil. Naopak tam spadl Honejsek.
48:01
Rozhodně není hotovo, ale Kometa udělala ve třetí třetině důrazný krok ke třem bodům.
47:31
Po komerční pauze se bude vhazovat u Závorky.
46:45
Kometa právě vstřelila branku!
Výstavní bomba JOZEFA KOVÁČIKA znamená čtvrtou branku v hostující síti. Slovenský bek se dnes trefuje podruhé a tentokrát s tím Závorka nemohl nic dělat. Bomba jako z kanónu málem protrhla síť. Hala burácí, Kometa se dočkala výsledku, který potřebovala. Asistence: Jan Káňa.
46:27
Jenže Vary to nezabalily, Marosz střílel z mezikruží a Čiliak se musel natáhnout betony.
45:57
Střelu obránce Kováčika tečoval Koreis a posléze ještě střílel Vondráček, Kometa je teď v laufu a snaží se výsledek ještě vylepšit.
44:55
Tlak Komety přinesl své ovoce. Několik střel ještě Závorka pochytal, ale na dorážku VOJTĚCHA NĚMCE byl už krátký. Blízko gólu byl Ostřížek, který trefil pouze tyč, jeho kolega z útoku vše napravil a Brno vede. Přesilovka byla zhodnocena – 3:2. Asistence: David Ostřížek, Jan Hruška.
44:15
Vary jsou v pěti, ale následně opět faulovaly a přesilovka Komety bude pokračovat. Za podražení jde odpočívat Michal Gulaši.
43:44
Dlouho se nemohla Kometa dostat k zakončení až vyslal z pravého kruhu střelu Kuboš, Závorka si připisuje důležitý zákrok.
42:42
...tak zatím ne, zakázané uvolnění hatí brněnské plány.
42:38
Tlak Komety tak může pokračovat...
42:14
Kometa měla výhodu a pořádně přitopila pod hostující kotel, Radek Deyl si však jde faul odsedět, dvě minuty držení.
41:28
Koreis vybojoval puk za branou a táhl jej po mantinelu, poté nahrál na volej pro Vondráčka, kterému však střela vůbec nesedla.
40:46
Na druhé straně střílel Bartek, dopadl podobně jako jeho protihráč.
40:18
Třetí část začala střelou Ostřížka, kterou ale Závorka viděl a vyrazil do ochranné sítě.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:48.
Je za námi čtyřicet minut, Kometa ještě v závěru přitlačila svého soupeře, ale vypadalo to jako házená. Obléhání branky neskončilo gólem a tak je stav nerozhodný 2:2. Brňané se dostali do vedení po střele Kováčika, jenže se neradovali ani minutu. Volného prostoru využil Vachovec a duel je tak stále otevřený.
40:00
39:12
Střela Mrázka z pravého kruhu končí u Závorky, který celou situaci dobře viděl.
38:15
Obě mužstva jsou v pěti, v závěru třetiny je tu ofsajd Karlových Varů.
37:23
Vyrovnaná bitva tak pokračuje, nutno říct, že oba góly z poslední minuty padly při hře 4/4.
36:47
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno, Kometě vedení dlouho nevydrželo. Střelu Hrušky vyrazil Čiliak před sebe a volný MICHAL VACHOVEC zavěsil bez problémů do sítě. Bez asistence.
36:06
Domácí se dočkali, byť to bylo po chybě Závorky, který měl i kopec smůly. JOZEF KOVÁČIK napřáhl od modré, před brankou hostů nikdo nebyl a od Závorkovy hokejky se puk dostal do jeho sítě. Asistence: Jan Hanzlík, Vojtěch Němec.
35:59
Vojtěch Tomeček nafilmoval pád za brankou Komety a sudí Hodek to pozorně sledoval. Bude se hrát ve čtyřech.
35:30
Energie čeká na chyby a brejky. Teď je to pro změnu faul Ptáčka a dvě minuty za nedovolené bránění.
34:37
I nadále se hraje urputný hokej, Kometa je aktivnější, ale proti zhuštěné obraně se zatím nedokáže prosadit.
33:57
Kometa je ve čtyřech aktivnější, pěknou střelu vyslal Kuboš, ale těsně mimo.
32:59
Hynek Zohorna využil volného prostoru na ledě a málem překvapil Závorku. Posléze si najížděl do brankoviště Hanzlík, ale nezakončil ideálně.
32:23
Vyloučeni Malec a Haščák. Hrubost a krosček.
32:23
Hostující Haščák nehraje vůbec špatně, nyní vyslal štiplavou střelou, která šla do výstroje Čiliaka. Poté se před bránou odehrála šarvátka a bude se vylučovat.
31:22
Po buly ihned pálil Kuboš, ale před bránou nikdo, pouze hostující gólman pozorně chytající.
31:17
Střela Jakuba Koreise tečovaná do ochranné sítě.
30:49
Kaberle si dobře počkal až mu najede před bránu Ostřížek, jeho teč ale končí na betonech Závorky.
30:17
Přesilovka tedy pro Brno.
30:06
David Hruška je podruhé na trestné, momentálně za hákování.
30:00
Polovina utkání a začalo pořádně od podlahy, dohrávají se souboje a emoce plápolají nejen na hřišti.
28:53
Vary hrají přesilovku, David Hruška vyzkoušel pevnost nervů Marka Čiliaka, který se chvíli díval, kde vlastně má kotouč.
28:30
Vary jsou komplet, ale přežily obrovskou šanci Komety. Kuboš nahodil puk před bránu, kde byl Ostřížek a jeho střela z voleje končí na boční tyči.
27:40
Každopádně se hraje ve stejném počtu a teď byl mezi kruhy Čermák, ale znovu byl lehce potažen a jeho zakončení bylo slabé.
27:28
Kováčik se mohl dostat do šance, ale byl lehce potažen a nedokázal tak zakončit. Vzápětí Koreis hákoval a bude se hrát 4/4. Že se to divákům ale vůbec nelíbí, to můžeme slyšet v burácející DRFG Areně.
26:53
Hruškovu střelu vyrazil Závorka k mantinelu, od něj se však kotouč odrazil na Ostřížka, který ale nedokázal sám před karlovarskou kleci zavěsit. Branka je navíc mimo své tradiční postavení a bude se hrát ve středním pásmu.
26:47
Postavení útočícího hráče v brankovišti tentokrát na brněnské straně, střela Kaberleho tak nebude zapsaná do statistik.
26:27
Po komerční přestávce si domácí hráči zahrají přesilovku. Za držení je potrestán David Hruška.
25:49
Vary čekají na chyby, Kaberle trochu zaváhal a málem toho využil Zadražil, měl to ale z úhlu těžké.
25:01
Zohorna s Káňou se protlačili až před Závorku, ten ji ale nedovolil zakončit, u puku byl dřív. Kometa však pokračuje v útočení.
24:35
Kotouč pro změnu na hostující střídačce, hra se nám opět kouskuje.
24:26
Střelu Kaščáka přes obránce Čiliak dobře viděl a chytil do své výstroje.
23:44
Duda stál v brankovišti, buly uprostřed hřiště.
23:22
V posledních minutách sledujeme tuhý boj o každý metr ledu. Bohužel jsou k vidění i nepřesnosti.
22:34
Po střele Vondráčka končí puk v ochranném pásmu.
22:17
Také hosté měli šanci, Čiliak musel uklidnit vznikající požár, který založila první formace Varů.
21:32
Hynek Zohorna ve velké šanci, brněnský útočník zůstal stát sám před brankářem a z dobré pozice trefuje tyč!
20:37
Dobrá střela Jana Hrušky, který střílel do chumlu těl, ale Závorka si poradil.
20:15
Jdeme do druhé třetiny, první buly vyhrály Vary.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:52.
Je za námi prvních dvacet minut zápasu a stav je zatím nerozhodný 1:1. Účet zápasu otevřel na začátku třetí minuty Vondráček, který šikovně tečoval nahození Ptáčka. Hosté však dokázali reagovat, volný Haščák překonal Čiliaka a od té doby se hrál poměrně vyrovnaný hokej. Oba týmy měly šance, ale brankáři chytají zatím s jistotou.
20:00
19:29
Nepříjemné nahození Bartka, které Čiliak zachytil lapačkou na poslední chvíli.
19:16
Icing Brna, hra se nyní docela kouskuje.
18:47
Útočící hráč v brankovišti, buly ve středním pásmu.
18:00
Raška namazal do tutové šance Honejskovi, ten ale dlouho čekal a z pozice mezikruží netrefil volný prostor Závorkovy brány. Obrovská šance Komety dvě minuty před koncem první třetiny.
17:15
Čiliak musel vyjet z brány a rozehrát kotouč, už na něj zle dotíral Haščák.
16:33
Varům se podařilo vyhodit, přesilovka pozvolna končí.
15:58
Matador extraligy František Ptáček pálí jednu ránu za druhou, ale Závorka drží svůj tým.
15:14
Ptáčkova střela hledala tečujícího Němce, puk se však odrazil mimo prostor tří tyčí.
14:53
Hosté byli chvíli v pěti, ale znovu jdou do čtyř. Radek Duda inkasuje menší trest za vysokou hůl.
14:30
Kováčikova dělovka končí v Závorkově lapačce. Hra je následně přerušena.
13:46
Minuta z přesilovky je fuč, Kometa stále usazena ve své útočné třetině.
13:02
Přesilovka Komety nezačala vůbec špatně, Kaberle udržel házenkářským způsobem puk na modré a ještě ho stihl přihrát na Ptáčka. Jeho pumelice protáhla Závorku.
12:38
Jenže se bude vylučovat, Gulaši (faul loktem) jde na dvě minuty na trestnou. Je zde první přesilovka pro Kometu.
12:10
Kverka se protáhl kolem Ptáčka jako vítr a málem překonal Čiliaka, který ale zasahuje betonem. To nebyl špatný brejk hostů.
11:04
Kometa se dopustila icingu, bude se vhazovat po levici Čiliaka.
10:42
Do hry se teď dostaly i Vary, které obléhaly brněnskou svatyni, ale žádná větší šance se neurodila.
09:28
První menší potyčka před karlovarskou klecí, ale nic závažného, vylučovat se nebude.
08:37
Domácí jsou stále v pásmu a zatlačili soupeře. Leoš Čermák si najel mezi kruhy a pálil do horních pater brány, jenže karlovarský mág vytáhl puk nad bránu.
07:48
Obrovská šance Vojtěcha Němce, který se prokličkoval přes dva obránce a tento výtečný technický hokejista měl druhý gól takříkajíc na lopatě, ale Závorka se vyznamenal.
06:49
A začínáme od znova. Jak rychle Kometa vedla, tak o své vedení honem rychle přišla. Možná laciná branka, ale Vary se dočkaly a je to 1:1.
06:18
Přesilovku sice hosté nevyužili, ale o pár chvil později udeřili. Vary využily zaváhání brněnské obrany, která nechala před Čiliakem úplně volného MARCELA HAŠČÁKA, který se mohl zeptat svého krajana, kam kotouč chce, času měl na to dost a nakonec udeřil přesně nad jeho vyrážečku. Asistence. Tomáš Rohan, Martin Bartek.
05:48
Burian podržel puk a vyvezl ho až před Závorku, hostům pozvolna končí přesilovka.
05:10
Střela Dudy končí znovu u Čiliaka, ale byl pískán přestupek proti pravidlům, Bartek stál v brankovišti.
04:37
Brněnským fanouškům dobře známý obránce Radim Bičánek vypálil od modré a Čiliak musel zasáhnout. Pak už vyhazuje Burian, byť do středního pásma.
04:04
Hynek Zohorna vyloučen za držení, Varům výhoda dlouho netrvala, nicméně to zkusí znovu po vhazování.
03:56
Hosté mají výhodu, za pár chvil budou hrát přesilovku.
03:17
Brno je při chuti, následně byl sám před bránou Vojtěch Němec a jeho zakončení bekhendem likviduje v poslední chvíli brankář Karlových Varů.
02:02
Skóre se velice rychle mění. Ptáček nalezl puk přesně na modré čáře a nahodil ho před bránu. Tam se zjevil útočník TOMÁŠ VONDRÁČEK a šikovnou tečí překvapil bezmocného Závorku. Velice rychle se domácí dostali do vedení. Asistence: František Ptáček, Jakub Koreis.
01:31
Nepříjemná střela Honejska od pravého mantinelu a Závorka se musel pořádně natáhnout. Kotouč nakonec před dotírajícím Raškou odpálil do rohu kluziště.
01:18
Na puk si poprvéé sáhl i domácí Marek Čiliak, jeho připravenost prověřil Harant.
00:50
Kometa se dostala do pásma a hned nahazoval na Závorku puk obránce Kováčik, hostující brankář si věděl rady.
00:25
Čermák nastupuje ke svému aktuálně 602 utkání, 600 odehrál minulý pátek. Tolik ještě menší upřesnění a teď už ke hře.
00:01
Leoš Čermák dostává dres s číslem "600", tolik tento zkušený útočník odehrál zápasu v nejvyšší soutěži. Za Kometu je to pro něj 250 duel v kariéře.
Ačkoliv to ještě před pár minutami vypadalo, že nebude zcela plno, tak těsně před zápasem už jsou diváci na svých místech a mnoho volných sedaček není vidět. Pochvalu zaslouží i hrstka fanoušků z Karlových Varů, kteří vážili cestu přes celou republiku.
Hráči obou týmů pozvolna nastupují na ledovou plochu brněnské DRFG Areny, připravují se také rozhodčí a samozřejmě natěšení diváci.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Ptáček, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec – V. Němec, J. Hruška, Ostřížek – H. Zohorna, Čermák (C), Káňa – T. Vondráček, Koreis, Burian – Honejsek, Mrázek, Raška. Trenér: Alois Hadamczik.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Benák, Sičák, Harant, Gulaši, Deyl, Weinhold – T. Rachůnek, Marosz, Duda (C) – Rohan, Haščák, Bartek – Vachovec, Zadražil, Tomeček – Gorčík, Kverka, D. Hruška. Trenér: Karel Mlejnek.

Rozhodčí: Polák, Hodek – Hlavatý, Skopal.
Alois Hadamczik: "Zůstaneme ve stejné sestavě jako ve Vítkovicích, akorát nebude hrát Richard Stehlík a místo něj nastoupí Franta Ptáček,“ objasnil Alois Hadamczik situaci kolem soupisky Brňanů k dalšímu utkání na klubovém webu.
Co se týče vzájemných zápasů, po loňské sezóně je na tom lépe Kometa, která svého soupeře třikrát porazila, dvakrát v základní hrací době (doma 2:1 a 3:1), jednou po nájezdech (venku 1:2) a 1:4 prohrála na ledě Energie.
Bodovat však chce i brněnská družina, které bude stále chybět zraněný Petr Ton, který sice trénuje, ale do zápasu ještě není připraven zasáhnout. Jinak by se sestava neměla lišit od té předešlé.
Kometa má na svém kontě tři body za jednu výhru a porážku. To svěřenci Karla Mlejnka za doposud dvě odehrané kola nezískali ani bod. V derby s Plzní prohráli 5:1 a doma podlehli silnému Třinci 2:5. Dnes tedy mají další šanci na bodový zisk.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký den přeji z brněnské DRFG Areny, kde se v rámci 3. kola Tipsport extraligy uskuteční duel mezi Kometou a Karlovými Vary. Lépe jsou na tom zatím domácí, kteří minulý pátek před svým publikem porazili Liberec 5:2. Ovšem v neděli prohráli ve Vítkovicích 5:1.