SESTŘIH: 29. kolo extraligy, HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:4 po sn

Díky za pozornost a u hokeje zase někdy napočtenou. Pěkné Vánoce.
Hráči zápasu: Jan Káňa – Tomáš Rachůnek.
Tolik tedy z dnešního zápasu, Kometa bojovala, dřela, soupeře přestřílela, ale nestačilo to. Vary podaly houževnatý a kolektivě dobrý výkon a dá se říct, že bod po šedesáti minutách si zasloužily. Bod v prodloužení je pro ně příjemné vánoční pohoštění. Pro Kometu naopak nic příjemného, bod je určitě málo.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
Rozhodující gól vstřelil TOMÁŠ RACHŮNEK, který zakončil první nájezd, na něj pak navázal Bartek a dva body putují do Karlových Varů.
To na druhé straně se prosadil Bartek a je hotovo.
Hruškovi ujel kotouč a vůbec nezakončil.
Tomáš Rachůnek prostřelil Vejmelku a hosté vedou.
Jako první pojede Vojtěch Němec. Zkusil svou klasickou kličku, ale Závorka o ní věděl.
Samostatné nájezdy začínají.
Vypadá to, že do brány půjde místo Čiliaka mladý Karel Vejmelka, který se rozcvičuje.
A tak se půjde do nájezdů. S Libercem jela Kometa hned 9 nájezdů.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
Ani tohle není gól. Čermák našel křižným pasem Vondráčka a toho v samotném závěru vychytal výborný gólman Energie.
64:15
A stále stejná písnička, Vary výborně brání a hlavně blokují.
63:50
Hostující trenér si vyžádal oddechový čas.
62:46
Několik střel vyslal Kováčik a také Hanzlík, vše zablokované.
61:48
Hraje se dlouho bez přerušení, šancí mnoho nevidíme.
60:48
Hruškova střela sražená, Hanzlíkovo spíše nahození kryje bezpečně Závorka.
60:22
Přihrávka rukou, Káňa se provinil proti pravidlům, buly ve středním pásmu.
60:01
Pokračujeme za pár chvil, uvidíme, kdo nakonec získá druhý bod.
Po šedesáti minutách máme výsledek 3:3. Kometa dvakrát vedla, pak vedly Vary, ale pouze minutu. Kometa měla převahu, byla lepším týmem, ale hostující tým zaslouží pochvalu za využití šancí a rozhodně ukázal svou sílu a kvalitu. Kvalitu měl v Závorkovi, který chytá skvěle.
60:00
59:56
Na Kometě je vidět, že by chtěla získat tři body, ale už to vypadá, že duel dospěje do prodloužení.
58:59
Aby se to nepletlo, od modré znovu Kováčik, a aby se to nepletlo, Závorka opět zatáhl závoru.
58:40
Němcův pokus nebyl vůbec špatný, brněnský útočník má šikovné ruce a chtěl Závorku rozhodit, ten ale čaruje. A chytá i jednačtyřicátou střelu, opět to byl, hádejte kdo? Ano, Kováčik.
58:00
Dvě minuty do konce základního hracího času, Kováčik hraje výborný zápas, ale jeho střely Závorka s pomocí tyčí likviduje.
57:32
V předvánočním čase přišlo 7568 diváků. Takřka vyprodáno.
56:20
Kometa se musela bránit, navíc Hanzlík zlomil hůl a Bartek měl celkem slibnou pozici.
55:21
Kometa právě vstřelila branku!
V přesilovce je srovnáno. Kováčikovi vůbec nesedla střela, to samé platí i pro TOMÁŠE KABERLEHO, jehož pokus bekhendem vypadal všelijak, ale každopádně přeletěl přiložený Závorkův beton a je zaslouženě vyrovnáno. Asistence: Jozef Kováčik.
54:41
Marosz inkasuje 2+10 za hru vysokou holí.
54:23
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Jenže soupeř dává Kometě tvrdý direkt. Ačkoliv byli domácí lepší a třetí gól byl na spadnutí, radují se hosté. Teprve šestou střelu v této třetině vyslal MARTIN BARTEK, který se vytočil zpoza brány a prostřelil Čiliaka mezi betony. Asistence: Tomáš Rachůnek, Jaroslav Kůs.
53:57
Hosté pouze vyhazují, těžko říct, kolik mají ještě sil, dá se čekat, že budou spíše bránit.
52:58
Střelecké mánevry se slepými náboji pokračují, Kometa má soustavný tlak, Závorka však drží tým ve hře. Nyní na něm nevyzrál Čermák.
51:37
Vary jsou opět po tlakem, ale Kometa neproměňuje šance. Obrovskou měl Němec, který si najel před Závorku, ale bekhendem ho nepřekonal.
50:03
Vhazování ve středním pásmu, deset minut do konce základní hrací doby.
49:59
Energie se samozřejmě nikam netlačí a čeká na nějaký ten výpad. Ten teď předvedl Jakub Svoboda, ale do střely se mu vložil jeden z brněnských hráčů.
49:15
Soustavný tlak Brna pokračuje, není to ale nic moc platné. Střely ve statistikách vzrůstají, ale střelecká efektivita Komety je v posledních zápase hodně za očekáváním.
48:18
Celé dvě minuty tuhne hostům krev v žilách. Úderná pětka Komety s Tomášem Kaberlem a Jozefem Kováčikem zaměstnala obranu, ale mnoho šancí zůstalo nevyužito.
47:26
Obrovský tlak Komety, která se nemůže prosadit, přičemž měla řadu tutovek. Zohorna, Němec, ale ani Kováčik však Závorku nepřekonávají. Aktivní Kováčik dnes podruhé v zápase orazítkoval tyčku po tvrdé ráně.
46:50
Kováčik vypálil od modré čáry, ale před bránou nikdo nebyl a Závorka tak mohl v poklidu zasáhnout vyrážečkou.
46:34
Po komerční pauze budou hrát domácí přesilovku.
46:34
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vachovec - 2 min., hákování).
45:37
Vary jsou aktivnější a opět hrozí u Čiliaka. Nebezpečnou ránu vyslal Marosz a slovenský brankář měl co dělat. Domácí se zatím do ničeho nedostali, soupeř dobře brání střední pásmo.
45:00
Gulašiho střelu Čiliak nadvakrát kryje a brněnská obrana poté musela vyklidit jeho brankoviště po ostrém výpadu hostujících nájezdníků.
43:40
Místo Dujsíka nastupuje od poloviny duelu Štindl, který dobře rozehrál na Němce, bohužel pro Brno byla jeho střela nepřesná.
42:58
Stále je otevřený hokej plný šancí, nyní byl rozjetý Ostřížek a Závorka musel ramenem zakročit. Kometa se drží v pásmu...
42:01
Střelu Malce hosté zablokovali do ochranné sítě.
41:28
Zohorna nehraje s Káňou vůbec špatně, ale teď se jim zakončení nepodařilo a vzniklo přečíslení na druhé straně. Do brejku se vřítil Bartek a Čiliak musel vytasit výborný zákrok.
40:41
První útok hostů v této třetině zakončoval Huna, ale zakončení mu nevyšlo.
40:01
Střely na bránu po 2. třetině: 24:22.
Pokračujeme v 19:45.
Čtyřicet minut je za námi a jak to pro Kometu vypadalo za stavu 2:0 dobře, tak během pěti minut je stav nerozhodný a mnohem lepší pro hosty. Stačily dvě dobré akce a Vary jsou ve hře.Sledujeme pohledný a útočný hokej, který se musí divákům líbit. Uvidíme, co nám hráči připraví ve třetí části hry.
40:00
38:50
Domácí jsou v pěti, Ostřížek ihned pálil, ale hostující mág byl připraven.
37:48
Sičákova bomba nebyla vůbec marná, Čiliak musel situaci řešit.
36:58
Kometa hraje poprvé v zápase v oslabení, zatím se brání úspěšně. Sama hrozí a je častěji u kotouče.
36:39
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (J. Hruška - 2 min., nedovolené bránění).
35:30
Důrazný nájezd Svobody slaví úspěch. Někdejší brněnský útočník se drze procpal až před Čiliaka, sice zakončil, ale po zásahu brněnského brankáře byl následně u puku spoluhráč TOMÁŠ RACHŮNEK, který si už poradil a protlačil kotouč do sítě. Je vyrovnáno 2:2. Asistence: Jakub Svoboda, Rostislav Marosz.
35:03
Zakázané uvolnění Komety, vhazovat se bude před Čiliakem.
34:27
Rychlou pasáž končí Závorkův zákrok, na kterého si nepřišel důrazný výlet Němce kolem brankoviště.
33:37
Začal se hrát kvalitní hokej, nyní sledujeme šance na obou stranách.
32:31
Hostům narostla křídla. V obrovské šanci byl Rachůnek, který dostal mnoho prostoru před Čiliakem, ale ten ho dobře vybruslil a nedovolil mu svým zákrokem vyrovnat.
31:52
V této třetině byla jasně lepší Kometa, ale hosté se z ojedinělé akce radovali.
31:13
V Brně mohlo být zase veseleji a klidněji. Kováčikovu bombu od modré Závorka vůbec neviděl, ale pomohla mu tyč, která byla slyšet snad i na nedalekém brněnském vlakovém nádraží. To byla rána jako z děla.
30:24
Teď už to neplatí. Hosté snižují zásluhou SEBASTIÁNA GORČÍKA, který zůstal osamocen před Čiliakovou bránou a poslal kotouč do horních pater brány. Slovenský gólman sice vyrazil Koblasovu střelu, ale jen ke střelci kontaktní branky. Asistence: Petr Koblasa, Martin Osmík.
29:58
Ojedinělý brejk hostů potáhl po pravé straně Jakub Svoboda a hledal lépe postaveného Marosze, tomu střela vůbec nesedla a Čiliak může být v klidu.
28:54
Burian našel najetého Dočekala, ale opět výborný blok hostů zabránil nějakým komplikacím. Stále se hraje na jednu bránu, alespoň v této fázi zápasu.
28:33
Ihned po buly střílel Malec a vzápětí Čermák, opět rukavice hostujícího brankáře musela vykázat činnost.
28:27
Energie je v plném počtu, v závěru přesilovky střílel Kováčik, ale vůbec mu to nesedlo a puk doposkakoval až k Závorkovi. Hra je přerušena.
27:37
Střelu Hynka Zohorny zablokoval Benák, poté má puk v lapačce karlovarský gólman.
26:57
Zajímavá střela Vondráčka, kterou Závorka přes několik těl příliš neviděl, nakonec si věděl rady.
26:25
Na vyloučení 0:2, začíná druhá přesilovka Komety, ta prvá byla zhodnocena Káňou.
26:25
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Kůs - 2 min.).
26:07
Po reklamní přestávce buly ve střednímu pásmu.
26:07
Prudká střela Gulašiho zaměstnala Čiliaka, který vyrazil kotouč k mantinelu. Na druhé straně se řítil do brejku Hruška s Dostálkem, střílel prvně jmenovaný, ale jen do Závorky.
25:06
Koreis udržel kotouč na své hokejce a kouzlil s pukem, před najíždějícím Dostálkem ale zasáhl připravený Závorka.
24:56
Malcovo nahození od modré čáry málem tečoval Burian, ale Závorka si situaci pohlídal. Domácí jsou stále aktivní a hladovější po gólech.
23:40
Poté však výborně vypálil Hynek Zohorna, Závorka vyrazil kotouč na pravou stranu, kde byl Káńa, ale podobná situace jako u prvního gólu se tentokrát neopakuje. Jeden z hostujících hráčů vložil brněnskému forvardovi v poslední moment do střely svou hůl.
23:26
Přečíslení Komety poněkud zabrzdil Hanzlík, který sice vypálil, ale nepřesně.
22:46
Domácí jsou stále u puku a soupeř se k Čiliakovi příliš nedostává.
21:57
Nástup do třetiny měla Komety dobrý, Hanzlík prověřil Závorku, který musí být stále ve střehu.
20:34
Gól ze hry je tu. Kuboš krásně našel rozjetého JANA HRUŠKU, který se prakticky od červené čáry řítil na Závorku a toho dokázal obalamutit s pomocí tyčky. I trošku štěstí pro domácí, ale zakončení brněnského útočníka bylo perfektně provedené. Asistence: Petr Kuboš, Tomáš Kaberle.
20:12
Jakub Svoboda dnes hraje v novém působišti první zápas a teď byl vidět. Jeho střelu srazil obránce Kováčika do ochranné sítě.
20:01
Blíží se úvod druhé třetiny, vše je v podstatě připraveno. Kometa si přenáší těsné vedení 1:0.
Hra s čísly. 180 minut nedala Kometa gól při hře 5/5, uvidíme, zda se zadaří v další části utkání.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
Gól při hře 5/5 však ne a ne padnout, takže máme výsledek po první třetině 1:0. Jak se urodil? V přesilovce vystřelil Kováčik a poté udeřil Jan Káňa. Vary nehrály v některých fázích zápasu špatně, ale Čiliak byl pozorný.
20:00
19:18
Rychlá pasáž končí tvrdou střelou Ostřížka a výtečným zákrokem Závorky. Závěr první třetiny patří jasně Kometě.
18:20
Pro změnu Koreisova lajna bušila do karlovarských vrat, ale něco tomu zase chybělo. I když Dostálek se zkušeným Koreisem nebezpečně operovali.
17:26
Čermák opět dlouho držel kotouč a čekal na najíždějící hráče, ti byli pokrytí.
15:28
Brno v posledních minutách přebírá iniciativu a je mnohem hladovější v útočné třetině. Hosté však odolávají, ale bránit se musí dál.
14:07
K vidění byla akce z Přerova zapůjčeného Dostálka, který se málem dostal ke střele, ale kotouč mu utekl z čepele. Pak tvrdě na mantinelu dohrál Redlihse, za což sklidil u diváků potlesk.
13:26
Útočící hráč v brankovišti, nicméně Bartek měl dvě dobré šance a Čiliak musel ucpat prostor u své pravé tyče.
13:15
Solidní tlak sice byl, ale žádná větší šance se nekonala.
12:37
Čermákova lajna výborně bojovala a stále krouží kolem mantinelů a snaží si najít prostor na střelu.
11:21
Následně hledal Káňa kolegu Němce, ten ale puk ve středním pásmu nezachytil.
10:37
Kometa se usadila v pásmu a snažila se soupeře zatlačit, bez úspěchu.
10:00
Hosté se snažili několikrát odpověďět. Nejprve střílel do Čiliaka jeho slovenský krajan Bartek, následně měl dobrou šanci Kůs, ale Kometu drží Marek Čiliak. Vary nehrají vůbec špatně, leč domácí mají silné přesilovky, což ukázali poměrně bleskově.
08:35
Že Kometa umí přesilovky, o tom už byla řeč. Nyní se v ní znovu prosazuje. Po ráně Kováčika šel sražený kotouč přesně na hůl JANA KÁNI, jehož rána z pravého kruhu zapadla přesně do Závorkovy sítě. Asistence: Jozef Kováčik, Vojtěch Němec.
07:59
V přesilovce pálil šikovně Dujsík a Závorka měl plné ruce práce s jeho ránou. Poté Vary vyhazují do bezpečí.
07:44
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vachovec - 2 min., podražení).
07:15
Vary jsou stále aktivní a řekl bych, že mají lepší pohyb. Čiliak si musel připsat další zákrok po střele Rohana.
06:15
Po buly se dostal k puku Rachůnek a sledovali jsme obrovskou šanci hostů. Pokus karlovarského útočníka z blízkosti brněnské brány končí těsně nad.
06:07
Na druhé straně mířil do hrudi brněnského brankáře Marosz. Hra přerušena a máme zde první komerční pauzu.
05:15
Je potřeba víc střílet a tlačit se do brány. Jakoby slyšeli Němec s Káňou kouče Hadamczika, který na tohle před zápasem upozorňoval. Oba si teď vytvořili dobré střelecké pozice, Závorka ovšem skvěle zasáhl.
04:05
Ostřížkova tvrdá rána proletěla těsně vedle Závorkovy svatyně. Na druhé straně střílel Bičánek a po teči se puk málem dostal až před Čiliaka, včas zasáhl obránce Kuboš.
03:37
Každopádně pozice výborná, ale koncovka už byla horší. Mimochodem Kometa nevstřelila při hře 5/5 gól už čtyři zápasy. Góly dává "jen" z přesilovek.
03:05
Rýsovala se obrovská šance Komety. Raška zpoza brány vybídl Koreise, ten byl sám před Závorkou, ale netrefil puk ideálně, spíš promáchl na prázdno.
02:15
Vary jsou aktivnější a hned od začátku doráží na slovenského brankáře. Nejprve vypálil Bulík a poté ještě Koblasa, který Čiliaka dohrál a Kaberle mu musel vysvětlit, že takhle to jako nepůjde.
01:09
Solidně zaplněná hala viděla nahození Němce do pásma a boj Káni u mantinelu, leč žádná možnost Brna se nekonala.
00:31
Další technický přestupek, pro změnu ofsajd hostů.
00:22
Čiliak měl posunutou bránu, vhazovalo se ve středním pásmu a poté vypadl kotouč na karlovarskou střídačku.
00:15
První vhazování pro hosty a hned se tlačili do útoku. Střílel Huna a Čiliak musel puk vytěsnit mimo bránu.
00:01
Úvod dnešního zápasu se blíží, hráči a rozhodčí jsou již na ledě, můžeme pomalu začít.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Kuboš, Kaberle, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kováčik, Štindl – Ostřížek, J. Hruška, T. Vondráček – J. Káňa, V. Němec, H. Zohorna – Burian, Čermák (C), Dočekal – Raška, Koreis, Dostálek – Král.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Dvořák, Sičák, Redlihs, Gulaši, Benák, Tomeček, Harkabus – T. Rachůnek, Marosz, Huna – Rohan, Kůs, Bartek – Vachovec, Bulík, J. Svoboda – Gorčík, Osmík, Koblasa.

Rozhodčí: Hribik, Polák – Flegl, Polonyi.
„Hodně jsme hráli, hráči pracovali na zakončení, protože spoléhat na jeden gól je strašně riskantní a nevyplácí se to. Měli jsme tu modelový zápas, do něhož zasáhli i kluci, kteří jsou na hostování v Přerově. Věřím, že nám přestávka prospěla," prohlásil trenér brněnské Komety Alois Hadamczik.

Toho během reprezentační pauzy zaujali především dva útočníci, kteří působí v prvoligovém Přerově – Vlastimil Dostálek a odchovanec brněnské Komety Tadeáš Král. Jednadvacetiletý Dostálek by měl v úterním utkání zaujat místo ve čtvrté formaci vedle Jakuba Koreise a Adama Rašky.
V klubu Karlových Varech došlo v uplynulých týdnech k několika podstatným změnám. Vedení rozvázalo smlouvu s předním útočníkem Radkem Dudou, který posléze zamířil do Litvínova. Místo něj přišli do Energie dvacetiletý obránce Marek Baránek z Litvínova a útočník Jakub Svoboda z Pardubic.
Karlovy Vary se sice aktuálně nacházejí až na třinácté pozici tabulky, poslední dva duely ovšem vyhrály. Energetici už navíc dokázali v této sezoně Kometu jednou porazit. V domácím utkání hraném 1. listopadu vyhráli přesvědčivě 5:3. Modrobílému celku tak oplatili porážku z prvního vzájemného zápasu v tomto ročníku, který se odehrál 18. září v Brně a který ovládli hokejisté Komety v poměru 4:2.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký předvánočný den přeji z brněnské DRFG Areny, kde se uskuteční již 29. kolo nejvyšší hokejové soutěže. Kometa dnes hostí Karlovy Vary a má další šanci prolomit střeleckou mizérii, kterou jí v poslední době provází. Z posledních pěti zápasů dokázali Brňané vstřelit v každém zápase po jednom gólu, což na body většinou nestačilo.