SESTŘIH: 45. kolo extraligy, HC Kometa Brno - Mountfield HK 3:0

Ode mě je to dnes z Brna všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášení gólmani, tedy Marek Čiliak a Ondřej Kacetl.
Hokejisté brněnské Komety ve třetí třetině navýšili své vedení, když se ve 44. minutě trefil Petr Ton. Hosté se i vinou nedisciplinovanosti nedostali do soustavnějšího tlaku, z něhož by vstřelili branku. Výhru brněnského celku pojistil v poslední minutě trefou do prázdné brány Jakub Koreis. Kometě se tedy dnes podařilo prolomit sérii porážek a i díky prohrám Pardubic a Vítkovic navyšují svůj náskok na jedenáctou, první nepostupovou pozici do play off, na osm bodů.
59:56
Ještě jedno vhazování tohoto zápasu po zakázaném uvolnění hostujícího celku.
59:25
Zaplněná DRFG Arena je na nohou a tleská svým oblíbencům, utkání se v této chvíli již jen dohrává.
59:02
Kometa právě vstřelila branku!
Hosté odvolali gólmana, aniž by měli pevnou pozici v útočném pásmu, což Kometa potrestala. Kotouč poslal do prázdné brány bekhendem JAKUB KOREIS. Asistence: Jan Káňa, Jan Hanzlík.
58:42
Domácím se nadále nedaří rozvinou soustavnější tlak na Čiliakovu bránu.
58:16
Kacetl míří na střídačku, Hradec to zkouší v šesti.
58:00
Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:27
Modrobílí se dostali do útoku, Burian vypálil z levého kruhu, přičemž mířil Kacetlovi mezi betony. Hradecký gólman si ovšem tento prostor pohlídal.
56:43
Čáp vyslal od modré čáry propagační střelu, kterou zblokoval Kováčik, který následně poslal puk pryč ze třetiny.
56:15
Hostům se povedlo usadit v útočném pásmu.
55:53
Dej vjel do útočné třetiny a vypálil z levého kruhu, Čiliak zakročil.
55:26
Hostům se v těchto chvílích přes očividnou snahu nedaří vytvořit si dlouhodobější tlak v útočném pásmu.
54:39
Modrobílí se ubránili přesilové hře Hradce bez sebemenších problémů a v těchto chvílích již hrají v plném počtu.
54:33
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, ovšem Hruška to trochu překombinoval a nakonec ztratil puk. To však domácí za tohoto stavu a v této situaci mrzet nebude.
54:07
O další vyhození kotouče se postaral sám brankář Marek Čiliak.
53:32
Kýhosovým svěřencům se v této přesilové hře vůbec nedaří dostat do útočné třetiny, Čiliak ještě nemusel zasahovat.
53:10
Následně se hosté při přechodu do útočné třetiny dopustili ofsajdu.
52:44
Modrobílým se povedlo vyhrát buly a poslat puk pryč z pásma.
52:39
Hosté teď navíc budou mít dobrou příležitost, jak zdramatizovat klání. Dvě minuty za napadení obdržel Leoš Čermák.
52:26
Pěkný hokejový moment. Čermák dojel puk u brankové čáry. Již byl poněkud z úhlu, a tak přihrál pod sebe na Vondráčka, který ve vyložené šanci nepřekonal Kacetla, který udržel naděje svého mužstva na zvrat v tomto duelu.
52:10
Hosté hrají v plném počtu.
51:36
Modrobílým se nedaří usadit v útočném pásmu.
51:16
A do třetice se povedlo hostům vyhodit puk na protější stranu kluziště.
50:50
Knotek vystihl Trškovu přihrávku a vyvezl puk pryč z vlastní třetiny. Tato přesilovka Kometě příliš nevychází.
50:17
Hradeckým se povedlo vyhrát buly a dostat puk do středního pásma.
50:10
Další přesilová hra pro Kometu. Dvě minuty za hru vysokou holí dostal Rudolf Červený.
49:28
Kozák obětavým pádem do přihrávky zhatil rodící se šanci Hradce.
49:00
Vantuch se vrátil na ledovou plochu a hosté hrají v plném počtu. V tuto chvíli už ale potřebují vrhnout všechny síly do útoku, pokud chtějí pomýšlet na výhru.
48:42
Hostům se povedlo znovu vyhodit puk až k Čiliakovi.
48:00
Trška vypálil od modré čáry do protipohybu Kacetla, který ovšem dokázal puk vykopnout betonem. Kvalitní zákrok hradeckého golmana.
47:29
Hostům se podařilo poslat puk po mantinelu pryč z vlastní třetiny a mohou střídat.
47:00
Přesilovou hru ale budou hrát domácí. Lukáš Vantuch trochu zbytečně krosčekoval v útočném pásmu, za což obdržel od rozhodčího dvouminutový trest.
46:42
Hradečtí se usídlili v útočném pásmu, Pláněk od mantinelu bekhendem nahazoval na Čiliaka, který si s tímto pozdravem hradeckého obránce poradil.
46:08
Po rutinním Čiliakově zákroku se strhnula u brněnské brány potyčka. Rozhodčí nemuseli vyvinout velké úsilí k tomu, aby ji zažehnali.
45:50
Hokejisté Komety se v těchto chvílích nikam nehrnou a spíš se zaměřují na bránění dvougólového náskoku.
44:42
Druhá hradecká formace se usadila v útočné třetině, jako první se ke střele odhodlal Čáp, jehož projektil zamířil nad bránu.
43:56
Hradečtí mohli snížit. Bednář dostal přihrávku do mezikruží, z dobré pozice ovšem trefil jen bránícího hráče Komety.
43:03
A modrobílí navyšují své vedení a jdou do trháku! Koreis nabil před bránu PETRU TONOVI, jenž prokázal instinkt střelce, když svůj projektil poslal nad ramenem Kacetla do brány. Asistence: Jakub Koreis, Vilém Burian.
42:57
Znovu se hraje v útočném pásmu Komety.
42:30
Courchaine hledal před bránou Köhlera, ovšem přihrávka mu nevyšla.
41:53
Domácí se dostali do útočného pásma, slovo si vzal Vondráček, který to zkusil z levého kruhu, Kacetl byl připraven.
40:23
Hruška najel s kotoučem za bránu a nakonec se dostal k zakončení, Kacetl si střelu brněnského útočníka pohlídal.
40:01
Střely na branku ve druhé třetině: 13 – 11
Střely na branku (celkem): 18 – 21
Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, úvodní branku ovšem nestřelili, protože svůj tým znovu podržel Čiliak. Domácí se začali víc tlačit do koncovky a rovněž si vypracovali slibné šance. K radosti brněnského publika Kometa jednu ze svých příležitostí využila. Kováčik kvalitním pasem uvolnil Radima Zohornu, který ve 37. minutě prostřelil Kacetla v hradecké bráně. Modrobílí následně měli více ze hry, ale svůj náskok nenavýšili. Třetí třetina, která začne zhruba v 19:45, tedy ještě slibuje drama.
40:00
39:30
V poslední minutě této třetiny se hra přelévá ze strany na stranu bez střeleckých pokusů.
39:00
Začala se poslední minuta prostřední části.
38:57
Vondráček měl na levém kruhu spoustu času a prostoru a jeho střela mířená na zadní tyč jen těsně minula branku.
38:31
Kudrna nabil na pravý kruh Knotkovi, jenž poslal puk na tvrzené sklo.
38:12
Po buly se natahoval k zakončení Dočekal, ovšem v poslední chvíli o kotouč přišel.
38:08
Zakázané uvolnění hokejistů Hradce, kteří jsou zaskočeni otevírací brankou Komety.
37:15
V Brně mohlo být ještě veseleji. Ton se řítil s Ostřížkem do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný ovšem trefil jen bránícího hráče Hradce.
36:33
Výbuch radosti v DRFG Areně! Fanoušci Komety se dočkali otevírací branky. Jozef Kováčik uvolnil kvalitní přihrávkou bekhendem volného RADIMA ZOHORNU, který měl na levém křídle volnou cestu ke Kacetlovi, jehož překonal střelou pod vyrážečku. Asistence: Jozef Kováčik, Jan Hanzlík.
35:47
Vantuch vyzkoušel Čiliaka střelou od modré čáry, brankář Komety vyrazil puk betonem.
34:47
Tribuny v Brně znovu vyvolávají jméno brankáře Marka Čiliaka, který vytáhl reflexivní zákrok lapačkou proti střele Karla Plášila z levého kruhu.
34:07
Hanzlík se dostal ke kotouči u mantinelu a ihned se pokusil ohrozit Kacetla. Ten si s přízemní střelou brněnského obránce poradil.
33:05
Köhler šikovnou zadovkou zpoza brány našel volného Ihnačáka, jenž zblízka přestřelil bránu.
32:37
Od levého mantinelu pálil Šimánek, jeho projektil zamířil mimo bránu.
31:44
Následně byla hra přerušena poté, co rozhodčí odpískal postavení Knotka v brankovišti.
31:43
Dej našel zničehonic před bránou Knotka, který z bezprostřední blízkosti připraveného Čiliaka nepřekonal.
29:56
Hokejisté Komety teď byli velice blízko vstřelení branky. Během krátké chvíle se dostali k několika vyloženým šancím. Nejprve se ocitl před Kacetlem Špirko ovšem puk poslal mimo bránu, následně musel hradecký gólman vytáhnout několik kvalitních zákroků proti střelám od modré čáry. Ovšem gólman Mountfieldu podržel své mužstvo.
28:48
Domácí následně vyhráli buly v útočném pásmu, ke střele zpoza pravého kruhu se dostal Káňa, ovšem Kacetl zakročil lapačkou.
28:42
A další icing hostujícího celku v krátkém časovém úseku.
28:35
Zakázané uvolnění Hradce. Vhazovat se bude před Kacetlem.
27:56
Modrobílí hrají v plném počtu. Uplynulé oslabení zvládli Zábranského svěřenci bez problémů.
27:25
Dočekal ale u mantinelu vybojoval puk a Kometě se znovu povedlo osvobodit.
27:15
Teď už se hostům povedlo usadit v útočném pásmu.
26:56
Úvodní minuta přesilovky se hostům vůbec nezdařila, ještě se nedostali ke střele na Čiliaka.
26:41
Bednář navíc vjel do ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu, což vyhovuje domácímu celku.
26:12
Modrobílým se povedlo hned na úvod oslabení poslat puk přes všechny čáry.
25:56
Přesilová hra pro Hradec. Vilém Burian fauloval u střídačky Knotka, za což obdržel dvouminutový trest. Konkrétně za hru vysokou holí.
25:42
Kotouč skončil po brněnské kombinaci v hledišti, hra byla přerušena.
24:37
Špirko nabil Káňovi, jenž vjel do útočné třetiny a z osy hřiště vypálil, Kacetl vyrazil puk mimo bránu. Poslední dvě minuty se modrobílému celku povedly.
24:05
Následně pálil od modré čáry Kováčik. Hradecký gólman s problémy zakročil betonem a přerušil hru.
23:59
Poprvé ve druhé třetině musel zasahovat Kacetl, konkrétně proti střele Ostřížka z levého kruhu.
22:42
Domácí se v těchto chvílích prakticky jen brání, Čiliak musel opět zasahovat, tentokrát proti střele Deje z otočky z pravého kruhu.
22:21
Hosté vstoupili do druhé třetině aktivně, od modré pálil Hronek, Čiliak s problémy zasáhl. O malou chvíli později se dostal k zajímavému zakončení z levého kruhu Courchaine, ovšem brněnský gólman dokázal vyrazit puk na ochrannou síť.
21:49
Ke kotouči se dostal Šimánek, který zblízka Čiliaka nepřekonal, následně nebezpečně dorážel Radek Pilař, ovšem slovenský gólman zasáhl a opět podržel své mužstvo.
20:18
Zakázané uvolnění hradeckého celku. Vhazovat se bude před Kacetlem.
20:01
Střely na branku: 5 – 10
V úvodní třetině byli dlouho aktivnější hokejisté Hradce Králové, svůj tým ovšem podržel několika kvalitními zásahy brankář Marek Čiliak. V závěru úvodní části začali být v útoku aktivnější domácí. Na první vyloženou šanci v tomto klání však zatím stále marně čekají. Zda si ji vypracují ve druhé třetině, sledujte od zhruba 18:53.
20:00
19:40
Na úplný závěr druhé třetiny se hrálo v útočném pásmu Komety. Modrobílí se ale nedostali k přímému ohrožení Kacetla.
19:00
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:50
Druhá formace Hradce se usadila v útočném pásmu, ale na Čiliaka nevyslala ani jednu střelu.
18:06
Hanzlík svou střelou od modré čáry trefil jen bránícího hráče Hradce.
17:42
Domácí se na závěr první třetiny osmělují, opět se usadili v útočném pásmu, tentokrát se snažil něco vymyslet Dočekal. Brněnský útočník se snažil vměstnat před Kacetla, který ale pokryl puk a přerušil hru.
17:10
Dočekal dalekonosnou přihrávkou našel Vondráčka, jenž vjel do útočné třetiny a vypálil z pravého kruhu, Kacetl vyrazil puk do rohu.
16:47
Po velmi dlouhé době musel zasahovat Kacetl. Se střelou Štindla od modré čáry si poradil bez problémů.
16:22
DRFG Arena nyní tleská obětavému obrannému zákroku Radima Zohorny, který překazil kombinaci Hradce v útočném pásmu pádem na led.
16:03
Hosté se dostali do přečíslení tři na dva, které zakončoval bekhendem z levého kruhu Šimánek, jehož pokus zaplachtil nad bránu.
15:23
Hosté hrají v plném počtu, v oslabení nepustili Kometu do žádné vážnější příležitosti.
14:35
Červený využil chyby v obraně, získal puk, najel si do mezikruží a z dobré pozice přestřelil bránu. Za tuto přesilovou hru Libor Zábranský své svěřence jistě nepochválí.
14:15
Domácí dlouho staticky kombinovali, ani jednou nevystřelili. Nakonec se nepohodli, čehož využil Dej, jenž se dostal k puku a vyhodil jej přes všechny čáry.
13:23
Domácí si zahrají první přesilovou hru v zápase. Dvě minuty za podražení obdržel Stanislav Dietz, který u mantinelu fauloval Rastislava Špirka.
12:05
Hruška vlétl do útočné třetiny, následně se pokusil obehrát posledního bránícího hráče Hradce, což se mu ale nepovedlo.
11:53
Hokejisté Hradce si vypracovali tlak v útočném pásmu, na což domácí zareagovali zakázaným uvolněním.
11:34
Zakázané uvolnění domácího týmu. Hra se v první třetině hodně kouskuje, zatím nesledujeme příliš atraktivní duel.
11:07
Domácí se snad poprvé v zápase dostali na delší dobu do útočného pásma. Kombinaci domácího celku zakončil od modré čáry Malec, jehož střelecký pokus ukryl Kacetl v náruči.
10:35
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Vhazování před Kacetlem.
09:59
Ostřížkův pokus z pravého kruhu byl zblokován, takže Kacetl nemusel zasahovat.
09:30
Ihnačák předvedl šikovnou kličku, kterou se uvolnil a mohl jet na Čiliaka. Ovšem italský hokejista s českými kořeny následně spadl.
09:00
První formace Hradce se snažila usadit v útočné třetině, ovšem příliš dlouho se tam nezdržela.
08:29
Pilař nahazoval puk do útočného pásma zpoza červené čáry – rozhodčí tedy odpískal zakázané uvolnění.
07:41
Efektní zákrok Marka Čiliaka, který zakročil proti šikovné teči jednoho z hradeckých hráčů svou lapačkou. Již poněkolikáté v dnešním klání brněnský kotel vyvolává jméno domácího gólmana. Následuje komerční přestávka.
07:11
Burian se vrátil na ledovou plochu, Brno hraje v plném počtu.
06:50
Káňa se dostal s kotoučem až do útočného pásma a ušetřil cenné vteřiny pro Kometu.
06:12
Kometě se v této chvíli podařilo poslat puk do středního pásma, a osvobodit se. Konkrétně se to povedlo Janu Hanzlíkovi.
05:51
Plášek pálil od modré čáry, ale střela mu vůbec nesedla.
05:25
Na konci první hradecké přesilovkové kombinaci stál na pravém kruhu Honejsek, jehož střelecký pokus ukryl Čiliak v lapačce. Za to si slovenský gólman vysloužil ovace brněnského publika.
05:11
Hosté si jako první v dnešním utkání zahrají přesilovou hru. Vilém Burian vyhodil puk z vlastního obranného pásma do hlediště, za což od rozhodčího dostal dvouminutový trest.
04:50
Na druhé straně se dostal z podobné pozice ke střele Burian, jeho projektil byl ovšem nepřesný.
04:35
Kudrna to zkusil od modré čáry, Čiliak zakročil.
03:35
Němec se rozjel do útočné třetiny společně s Dočekalem, který se odhodlal ke střele, ovšem trefil jen bránícího hráče Hradce.
03:08
Střelu jednoho z hradeckých obránců od modré čáry Čiliak vyrazil před sebe, Ihnačák se natahoval po dorážce, ta mu ovšem nevyšla.
03:03
Další zakázané uvolnění Komety, vhazovat se bude opět před svatyní brněnského gólmana.
02:44
První formace Komety dostala kotouč do útočného pásma, ale nedokázala se tam udržet a rozvinout tlak.
02:14
Domácí si neporozuměli v rozehrávce, což vyústilo v zakázané uvolnění. Hra se přesune před Čiliaka.
01:46
Hostům se povedlo zanedlouho po vhazování dostat puk do středního pásma.
01:29
Hanzlík, který dnes hraje za Kometu poprvé od 26. prosince, nahodil ze středního pásma kotouč na Kacetla a ten raději přerušil hru. Vhazování v útočném pásmu pro modrobílé.
01:05
Po buly ostře vypálil od modré Jiří Vašíček, který v minulosti působil právě v Kometě, Čiliak eliminoval jeho dělovku levým betonem.
00:53
Honejsek využil okénka v obraně Komety a dostal se do dobré střelecké pozice z mezikruží, Čiliak máchl lapačkou a připsal si první důležitý zákrok večera.
00:16
Na úvod utkání vjel David Ostřížek do ofsajdu.
00:01
Aktéři utkání již vjeli do potemnělé arény. Utkání bude moci za malou chvíli začít. Fanoušci dali svému oblíbenému klubu najevo, že při něm stojí i v těžkých chvílích, když většina z nich rozvinula připravený transparent s jednoduchým sdělením: "Věříme".

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Štindl, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Trška, Malec, Kozák – Ton, Hruška, Ostřížek – Špirko, Němec, Káňa – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – R. Zohorna, Koreis, Burian – F. Dvořák.

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Plášil, Pláněk, Čáp,K.Pilař, Vašíček, Dietz, Hronek – Dej, Knotek, Bednář (C) – Červený, Ihnačák, Honejsek – Šimánek, R.Pilař, Kudrna – Courchaine, Vantuch, Köhler.

Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba SVK) – Zíka, Jindra.
Mountfield Hradec Králové

Hokejisté z Hradce Králové vstupovali do reprezentační přestávky v naprosto odlišném rozpoložení než jejich dnešní soupeř. Svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose si v rozmezí dvou dnů poradili s dvěma aktuálně nejlepšími celky extraligové tabulky. Nejprve v pátek 5. února přehráli Liberec v poměru 5:1 a o dva dny později zdolali pražskou Spartu 4:2. Aktuálně patří Východočechům se ziskem 77 bodů třetí příčka extraligové tabulky se ztrátou jedenácti bodů na druhou Spartu a náskokem třech bodů na čtvrtou Plzeň.
Dnešní utkání bude patrně velmi pikantní pro Vladimíra Kýhose, jenž se vrátí do Brna poprvé od svého jarního a poněkud hořkého odchodu z Komety.
Kometa Brno

O krizi brněnské Komety již toho bylo napsáno mnoho. Hokejisté z moravské metropole vyhráli pouze dvě z posledních desíti utkání a klesli až na desáté místo extraligové tabulky. Tato skutečnost vedla k rezignaci trenéra Aloise Hadamczika, jehož místo převzal majitel klubu Libor Zábranský. Tým pod jeho vedením během týdenní reprezentační pauzy tvrdě trénoval a také sehrál přátelské utkání O pohár hejtmana Jihomoravského kraje s někdejším rivalem ze Znojma. Modrobílí v sestavě s mnoha mladíky zvítězili v poměru 3:1.
Ve zbývajícím průběhu základní části budou modrobílí bojovat o udržení míst zaručující alespoň předkolo play off. Aktuálně se Kometa nachází se ziskem 58 bodů na desáté příčce tabulky. O tuto pozici se ještě pokusí zabojovat jedenácté Vítkovice a dvanácté Pardubice, které na Kometu ztrácejí shodně pět bodů.
Hezký středeční podvečer. Po třetí reprezentační přestávce se dnes znovu naplno rozjíždí Tipsport extraliga. Týmy vstupují do klíčového období sezony. Ze základní části zbývá odehrát již pouze osm kol, v nichž se rozhodne o tom, které celky postoupí do play off, popřípadě předkola play off a které naopak budou odsouzeny k tomu bojovat o záchranu v play out. V tomto online přenosu se zaměříme na duel mezi Kometou Brno a Mountfieldem Hradec Králové.