SESTŘIH: 5. kolo: HC Kometa Brno - HC Olomouc 2:3 po nájezdech

Z Brna je to pro dnešek ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního večera.
Hokejisté Olomouce tedy díky trefě Petra Kafky v samostatných nájezdech vítězí a připisují si na své konto třetí výhru v řadě. To hokejisté Komety Brno musí skousnout svou první porážku na domácím ledě v nové sezoně. První třetina patřila hokejistům Olomouce, druhá část zase domácímu týmu a třetí třetina skončila nerozhodně. Zápas dospěl do prodloužení, v němž gól nepadl a v samostatných nájezdech byli úspěšnější Hanáci.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
Autorem vítězné branky je PETR KAFKA.
Petr Kafka svůj nájezd proměnil, když se mu povedla klička do bekhendu, přičemž kotouč poslal pod víko.
Konráda neprostřelil ani nejproduktivnější muž Komety David Ostřížek.
Olomoucký Adam Zeman trefil tyčku. Po dvou sériích je tak stav nerozhodný.
Jan Hruška zakončoval mimo bránu.
Na druhé straně se rozjel Aleš Jergl, ten si položil Faltera na led, ale následně nedokázal zvednout puk a trefil jen levý beton brněnského gólmana.
Jako první se rozjel Vojtěch Němec, brněnský útočník mířil nad Konrádovu lapačku, olomoucký brankář si tento prostor pohlídal.
Samostatné nájezdy začínají.
Samostatné nájezdy zahájí domácí.
V poslední minutě prodloužení se již nic zásadního nestalo, a tak o vítězi utkání rozhodnou samostatné nájezdy. Ty začnou poté, co rolba vyžehlí led.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:00
Začala se poslední minuta prodloužení, hostům se povedlo dostat puk daleko od vlastní brány.
63:47
Domácí se usadili v útočném pásmu.
63:21
Ofsajd Komety, vhazovat se bude ve středním pásmu a zdá se, že nám vše směřuje k samostatným nájezdům.
62:44
Laš nahrával puk před bránu, ale našel jenom Honejskovu hokejku.
62:07
Čermák nahrál na pravý kruh do jízdy Ostřížkovi, který pálil těsně mimo bránu.
61:07
V útočném pásmu se ocitli i hosté, Řípa nahrával kotouč před bránu, tam ovšem nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
60:20
Jako první vystřelil v nastaveném čase od modré čáry Kaberle, Konrád vyrazil puk před sebe betonem na hůl svého spoluhráče.
60:01
Šedesát minut moravského derby o vítězi nerozhodlo. Domácím se sice povedlo ve 48. minutě dokonat obrat, když se prosadil Vojtěch Němec, hosté ovšem dokázali rychle zareagovat a o čtyři minuty později srovnat krok. O vyrovnání se postaral svou přesnou střelou Tomáš Valenta. Za necelé dvě minuty začne prodloužení, Kometa si zahraje v nastaveném čase poprvé v sezoně, Olomouc podruhé.
60:00
59:51
Němcův rodící se brejk byl zastaven v zárodku kvůli ofsajdu.
V Brně je letos podruhé vyprodáno, do DRFG Areny si dnes našlo cestu 7700 diváků.
59:25
Honejsek našel před bránou Čermáka, který ovšem nedokázal zakončit, protože včas jej obral o šanci bránící hráč Olomouce.
58:50
Domácí jsou nastěhovaní v útočném pásmu.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:55
Němec přihrál pod sebe na Kaberleho, který vjel do levého kruhu a svou střelou pouze přeměřil šířku brankoviště, Konrád nemusel zasahovat.
56:48
Domácí se bez větších problémů dokázali ubránit přesilové hře, již hrají v plném počtu.
56:25
Mora se rychle vrátila do útočného pásma, tam ovšem kotouč získal Kováčik a poslal jej po mantinelu pryč z vlastní třetiny.
55:52
Hanzlík vybojoval puk u mantinelu a poslal jej přes všechny čáry.
55:11
Ondruškova rána od modré mezi tři tyče mířila, Falter si poradil s tímto pokusem i s následnou dorážkou clonícího Eberleho.
54:52
Staňkova jedovatá rána od modré čáry zaplachtila vedle pravé tyčky.
54:48
Knotek se málem dostal do zajímavého brejku, za záchrannou brzdu ovšem zatáhl Tomáš Malec, který míří na trestnou lavici na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Olomouc.
54:18
Domácí se snaží rozhodnout v normální hrací době a na Konráda se nyní valí jeden útok za druhým. Hosté se osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.
53:54
Kaberle nabízel puk do mezikruží Němcovi, který ovšem promáchl puk.
53:10
Ofsajd Olomouce, následuje krátká reklamní přestávka.
52:35
V plném počtu hrají i hosté. V krátké přesilové hře se modrobílí dostali k jedné střele, s níž si Konrád poradil.
51:56
Kometě začíná krátká přesilovka poté, co vypršel Kováčikův trest.
51:37
Olomouc právě vstřelila branku!
Hanáci se při hře čtyři na čtyři dokázali prosadit a srovnávají stav zápasu. TOMÁŠ VALENTA svižně vystřelil z pravého kruhu a trefil přesně levý horní růžek Falterovy brány, který nestačil zareagovat. Asistence: Jakub Herman, Jan Eberle.
50:35
Přesilová hra Olomouce je u konce. Dvě minuty za podražení v souboji o kotouč dostal Petr Kafka.
50:10
Domácí vyhráli buly a osvobodili se.
49:56
Hosté mají ideální příležitost ke srovnání zápasu. Dvě minuty za podražení dostal i přes nevoli fanoušků Komety Jozef Kováčik. Za katrem si posedí již podruhé v této třetině.
49:32
Staňkova střela byla o poznání nebezpečnější, Falter ovšem nastavil pravý beton a vyrazil puk do rohu kluziště.
49:26
Jergl vypálil přes Kaberleho, kotouč se odrazil od brněnského obránce na ochrannou síť.
48:51
Obě mužstva již hrají v plném počtu. Jak Kováčik, tak Kucharczyk opustili trestnou lavici.
48:33
Kaberle tečoval Holcovu střelu nad bránu.
47:20
Kometa právě vstřelila branku!
Modrobílí výhodnou přesilovou hrou nepohrdli a poprvé v zápase se dostávají do vedení. VOJTĚCH NĚMEC napálil kotouč z levého kruhu a ten se od Skrbka odrazil do brány. Asistence: Jan Hruška, Tomáš Kaberle.
46:51
A situace na ledě bude ještě zajímavější. Dvouminutový trest totiž za hru vysokou holí dostal také Radim Kucharczyk. Domácí budou hrát výhodnou přesilovku čtyři na tři.
46:45
Modrobílí si ani nevypracovali přesilovkový tlak a už jim hra v početní převaze končí. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Jozef Kováčik.
45:54
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za krosček obdržel Adam Zeman.
45:54
Potlesk pro Čermáka, který při ponechané výhodě svého celku individuálně prošel až do zakončení, které Konrád vystihl.
45:27
Ofsajd brněnského celku, který se zatím na úvod třetí třetiny příliš nedostává do zakončení.
44:04
Autor první branky zápasu Jergl se projel do útočné třetiny a z levého kruhu vystřelil bekhendem, Falter neměl se zásahem žádný problém.
43:59
Po Kafkově pohotové střele z levého kruhu, dorážel bruslí kotouč bezděčně jeden z hráčů Olomouce, puk mířil těsně mimo Falterovu levou tyč.
43:48
Zakázané uvolnění brněnského celku. Hra je zatím hodně rozkouskovaná.
43:17
Po chybě obránce měl za bránou spoustu času a prostoru Vodný. S nabízenou šancí však nenaložil nejlépe, když mu přihrávka nevyšla.
42:41
Ostřížek vjel do útočné třetiny a vypálil do horní poloviny brány, Konrád vyrazil puk ramenem.
41:59
Zakázané uvolnění Olomouce, již druhé v této třetině.
41:49
Brněnský protiútok zakončoval Burian, střela mu ovšem vůbec nevyšla a puk zamířil hodně mimo bránu.
41:20
I Falter už má první zákrok ve třetí třetině, stalo se tak po střele Řípy z úhlu.
41:19
Trochu neuspořádaný začátek třetí periody. Zakázaného uvolnění se pro změnu dopustili domácí.
41:09
První zákrok ve třetí třetině vytáhl Konrád po Hanzlíkově střele od modré.
40:47
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
40:13
Rychlou kombinaci olomoucké formace překazil Ostřížek.
40:01
Ve druhé třetině se obraz hry dramaticky proměnil. Hráči Komety vyrukovali do prostřední části s daleko lepší hrou a postupně dostali svého moravského rivala pod tlak. Vyrovnat se jim podařilo ve 28. minutě. To přesilovou hru využil střelou z pravého kruhu Jan Hruška. Vstřelená branka vlila Hadamczikovým svěřencům další energii do žil a ve zbytku třetiny si vytvořili další vyložené šance. Ty však i díky výbornému Konrádovi v bráně nevyužily. Modrobílé může mrzet především neproměněné trestné střílení Antonína Honejska. Třetí třetina, která začne cca v 19:42, tak bude naprosto otevřená.
40:00
39:31
V době, kdy už domácí hrají v plném počtu, Konrád špatně rozehrál za bránou a po rychlé přihrávce mohl zakončovat do odkryté brány z mezikruží Němec, ovšem brankář Olomouce se dokázal vrátit do své svatyně a vyrazit puk.
39:01
Rozhodčí znovu přerušil hru poté, co na ledě ležel jeden z hráčů. Tentokrát to byl s bolestnou grimasou Tomáš Malec.
38:55
Ondrušek napálil jen bránícího hráče Komety a hosté následně ztratili pásmo.
38:35
To byl hodně nepříjemný moment, kotouč zasáhl do tváře Tomáše Mikúše. Olomoucký útočník zůstal pochopitelně ležet na ledě a hra byla přerušena.
38:10
Olomouc se usadila v útočném pásmu a Valenta střílel od modré čáry, Falter vyrazil puk ramenem.
37:30
Modrobílí vyhráli buly a Hruška poslal kotouč od vlastní brány až ke Konrádovi.
37:21
Domácí špatně vystřídali a v jednu chvíli jich na ledové ploše operovalo šest. Rozhodčí udělil střídačce Komety dvouminutový trest, který odpyká Vojtěch Němec.
36:57
Kaberle vjel do útočného pásma a ihned zakončil, Konrád vyrazil kotouč do rohu kluziště.
36:10
Kováčik to zkusil z pravého kruhu, Konrád skryl kotouč na hrudi.
35:46
Přesilová hra Olomouce je u konce. Hanákům se vůbec nepovedla.
35:35
Výtečná práce Čermáka, který dobře forčekoval v útočném pásmu a ušetřil další cenné vteřiny pro svůj tým.
34:58
Ostřížek vybojoval puk a vyslal jej Hruškovi, který dostal kotouč do útočného pásma a tam chvíli motal hlavy obráncům soupeře. Zaplněná brněnská arena ocenila počin brněnského hráče mohutným potleskem.
34:21
Domácím se povedlo dvakrát vyhodit puk z vlastní třetiny.
34:04
Kafka si vyjel na modrou čáru a odtud vypálil nepřesně.
33:46
Šance pro Olomouc, jak zastavit tlak domácího týmu. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Richard Stehlík a Hanáci si zahrají druhou početní převahu.
33:41
Po delší době musel zasahovat Falter, když Kucharczyk razantně vystřelil od modré čáry.
33:10
Domácí jsou nyní jasně lepší a gól lidově řečeno visí ve vzduchu. Opět dostali svého soupeře pod tlak.
32:53
Tváří v tvář Konrádovi se ocitl i Petr Tenkrát po dobré přihrávce od jednoho ze spoluhráčů. V novém působišti se mohl uvést gólem, ovšem Konrád byl proti a eliminoval šanci domácího veterána.
32:32
Antonín Honejsek se rozjel k trestnému střílení a snažil se poslat kotouč mezi Konrádovy betony, brankář Olomouce si tento prostor pohlídal a podržel své mužstvo.
32:32
Obrovská chyba Skrbka, který nechal kotouč za sebou Honejskovi, který jel sám na bránu, ovšem byl nakonec faulován olomouckým hráčem. Rozhodčí nařídil trestné střílení.
31:51
Hosté se tentokrát ubránili a již hrají v plném počtu.
31:31
Modrobílí to v útočném pásmu překombinovali, přihrávku vystihl Řípa, vyhodil puk přes všechny čáry a odjel se svými spoluhráči střídat.
31:08
A znovu pálil od modré Kaberle, tentokrát jeho střela vůbec ke Konrádovi neprošla.
30:30
Domácí se brzy vrátili do pásma a Kaberle se dostal ke střele, jeho projektil si Konrád pohlídal a vyrazil puk betonem do rohu.
29:59
Kaberle nezachytil na modré čáře přihrávku a domácí rychle ztratili pásmo.
29:51
Šance Komety dokonat obrat. Adam Zeman podrazil v pravém kruhu Antonína Honejska a oslabuje své mužstvo.
28:48
A další dobrá přihrávka směrem do mezikruží, tentokrát se ke slovu dostal Ostřížek, který pálil z otočky mimo bránu.
28:07
Domácí jsou rázem při chuti a ještě podpořit už tak dobrou náladu v DRFG Areně mohl Čermák, který dostal dobrou přihrávku do mezikruží od Vondráčka, kapitán Komety si potáhl kotouč a z bekhendu vypálil, Konrád zareagoval a vyrazil puk.
27:16
Domácí bleskově využívají přesilovou hru. Kaberle přihrál na pravý kruh JANU HRUŠKOVI, který vypálil k bližší tyči a kotouč propadl Konrádovi mezi lapačkou a tělem. Asistence: Tomáš Kaberle, Vojtěch Němec.
27:10
Přesilová hra pro Kometu. Dvě minuty za hákování obdržel Jakub Herman.
26:50
Čtvrtá formace Olomouce chvíli motala hlavy brněnské pětici, k přímému ohrožení Faltera se nedostali.
26:34
Eberle poslal od levého kruhu svým nepříliš razantním pokusem spíše zdravici Falterovi, který kotouč lehce skryl v lapačce.
25:40
Na druhé straně byl hodně rušno, když se v blízkosti Faltera ocitl Řípa. Útočník Olomouce na dvakrát puk za záda brněnského gólmana nepropasíroval.
25:30
Honejsek si najel s kotoučem do mezikruží a odtud střílel, Konrád vyrazil jeho projektil.
24:35
Tenkrát se okamžitě zapojil do hry, při svém výpadu po levém křídle nahrával před bránu, tam však Vondráček nedokázal zasáhnout puk.
24:29
Tenkrát opustil trestnou lavici, domácí hrají v plném počtu.
24:03
Další kombinaci olomouckého týmu zastavil Kuboš, který se nerozpakoval a poslal puk na protější stranu kluziště.
23:42
Staňkovu střelu od modré vyrazil Falter mimo nebezpečí betonem.
23:11
Ondruškův projektil zastavil Ostřížek, který poté vyvezl puk do středního pásma, za což si vysloužil potlesk tribun.
22:47
Staňkova střela od modré čáry zaplachtila mimo bránu.
22:29
Petr Tenkrát atakoval Konráda při rozehrávce a rozhodčí jej za poslal na trestnou lavici. První přesilovka pro Olomouc.
22:10
Hosté jsou hodně jedovatí i ve druhé třetině, Zeman střílel zblízka bekhendem těsně mimo bránu.
21:41
Holec si vytvořil prostor v mezikruží a střílel k tyčce, Falter vyrazil jeho střelu do rohu.
21:02
Vondráček nabil Burianovi, který pálil z první, Konrád zastavil puk betonem.
20:15
První rodící se útočnou akci druhé třetiny v podání Olomouce zastavil rozhodčí kvůli ofsajdu.
20:01
Po první třetině moravského derby tedy překvapivě vedou hosté z Olomouce v poměru 1:0. Dané skóre však pro kohouty mohlo být mnohem příznivější. Poté, co ve 3. minutě otevřel skóre utkání Aleš Jergl, si Hanáci vytvořili další vyložené šance, přičemž dvakrát zachránila brankáře domácího celku Faltera od inkasování branková konstrukce. Domácí byli evidentně nástupem svého soupeře zaskočeni a jen těžce se dostávali do blízkosti Konráda. Uvidíme, zda se obraz hry ve druhé třetině, která začíná v 18:47, změní.
20:00
19:14
Obrovská šance Knotka, který dostal dobrou přihrávku do pravého kruhu, odtud olomoucký útočník střílel z první a jen těsně netrefil bránu.
18:43
Domácí rychle ztratili pásmo, kotouč se pokusil rychle zavést za hranici modré čáry Kaberle, který ihned pálil, Konrád jeho pokus eliminoval betonem.
18:28
Zakázané uvolnění Olomouce, hra se vrátí před Konráda.
18:11
Tenkrát se dostal ke kotouči, ale musel pálit z bekhendu, střela mu příliš nesedla a Konrád nemusel zasahovat.
17:29
Němec pálil po přejezdu modré čáry, jeho projektil byl sražen na ochrannou síť.
16:55
Hruška se šikovně protáhl u mantinelu přes bránícího hráče a naservíroval puk Stehlíkovi, který pálil v blízkosti Konráda v dobré pozici, jenomže bránu netrefil.
15:48
Dlouhou rozehrávku tečoval Kafka do hlediště. Hra je přerušena a vhazovat se bude ve střením pásmu.
15:09
Zakázané uvolnění domácího celku.
14:40
Ton hledal před bránou úplně volného Čermáka, který ovšem nedokázal zasáhnout puk, jinak by bylo zřejmě vyrovnáno.
14:34
Kucharczyk opustil trestnou lavici, Olomouc hraje v plném počtu.
14:07
Kombinaci modrobílého celku zakončoval střelou zpoza levého kruhu Petr Ton, jeho pokus zamířil na ochrannou síť.
13:15
Hostům se povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.
12:59
Stehlíkův pokus byl nebezpečnější, ale Konrád dokázal puk vyrazit mimo bránu.
12:44
Kaberle pálil od modré čáry nepřesně příklepem.
12:34
Domácí se mohou vrátit do hry při své první přesilové hře. Radim Kucharczyk zastavil nedovoleně rychlý brejk Komety a rozhodčí jej za to vyloučil na dvě minuty za nedovolené bránění.
11:57
Rozdíl mezi soupeři je čím dál patrnější a už pískají i domácí fanoušci, Řípa našel před bránou Eberleho, který si bekhendem na Faltera nepřišel.
11:21
Holec zachytil rozehrávku soupeře a vypálil tvrdě od modré čáry, Falter měl velké problémy, ale ve výskoku nakonec kotouč zkrotil v lapačce.
10:13
Čtvrtá formace Olomoucezatím exceluje, už mohla mít prsty v druhém gólu hostujícího celku. Skrbek našel Vyrůbalíka, který měl před sebou odkrytou branku, ovšem střela mu vůbec nesedla.
09:29
Kováčík vypálil jedovatě od modré čáry, Konrád neměl dobrý výhled, přesto dokázal puk vyrazit mimo svou klec.
08:36
Burian dostal kotouč do útočného pásma a vypálil z levého kruhu, puk z jeho hole zamířil mimo bránu.
08:03
Trochu zoufalý počin Stehlíka, který teď napálil kotouč od vlastní modré čáry směrem na olomouckou bránu. Puk nebyl tečován, a tak rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
07:35
Hosté mají nadále více ze hry a prakticky nepouští rozhozeného soupeře do vlastní třetiny.
06:27
A další tyčka zazvonila za Falterovými zády, tentokrát po střele Robina Staňka od modré čáry.
06:19
Kometu nyní zachránila tyčka, která zazvonila po střele jednoho z olomouckých útočníků.
05:50
Hruška tečoval před Konrádem střílenou přihrávku Němce od mantinelu, kotouč poslal mimo bránu.
05:00
Domácí působí trochu zaskočeně vývojem první třetiny. Aktivnější jsou v této chvíli hosté, Eberle vyzkoušel Falterovu pozornost střelou z pravého kruhu, gólman Komety schoval puk v náruči.
04:35
Holec to zkusil individuálně, dostal se do útočného pásma a vystřelil přes obránce, jeho pokus mezi tři tyče nemířil.
02:51
Hosté otevírají skóre utkání poté, co se čtvrtá formace usadila v útočném pásmu. ALEŠ JERGL vypálil zpoza levého kruhu k tyči a poprvé v dnešním zápase prostřelil Faltera. Asistence: Martin Vyrůbalík.
02:15
Rozhodčí nachytali Kucharczyka v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:25
Čermák uvolnil Petra Tona, který mohl hned při svém střídání v této sezoně otevřít skóre utkání, Konrád jej však vychytal, když si pohlídal prostor mezi betony.
01:11
Hodně emocí na úvod utkání, po zákroku na Vojtěcha Němce začalo bouřit domácí publikum a tyto emoce se přenesly i na led. Poté, co Falter zastavil kotouč, strhla se menší mela v brankovišti. Rozhodčí nevylučují.
00:45
Za malou chvíli se povedlo i s pomocí realizačního týmu Němcovi zvednout a hra pokračuje.
00:45
Hra je přerušena poté, co po jednom z ostrých soubojů zůstat ležet na ledě Vojtěch Němec.
00:37
O první střelecký pokus zápasu se postaral Knotek, který ovšem poslal puk mimo bránu.
00:01
Aktéři utkání již vjeli na ledovou plochu, domácí hráči za mohutného potlesku zaplněných tribun DRFG Areny, hosté za ohlušujícího pískotu.

HC Kometa Brno: Falter (Čiliak) – Stehlík, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec – Němec, Hruška, Ostřížek – Honejsek, Raška, Káňa – Ton, Čermák (C), Tenkrát – Vondráček, Koreis, Burian

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík (C), Skrbek, Jaroměřský, Valenta, Odrušek, Staněk, Nesvadba – Laš, Knotek, Kafka – Mikúš, Zeman, Holec – Vodný, Řípa, Eberle – Jergl, Herman, Kucharczyk

Rozhodčí: Fraňo, Hrubý – Flegl, Polonyi.
HC Olomouc

Hokejisté Olomouce sice prožili ideální přípravu na novou sezonu, když ani jeden ze svých zápasů v tomto období neprohráli, v prvních dvou utkáních nové extraligové sezony však nedokázali na svou vítěznou vlnu navázat. Nejprve prohráli na ledě pražské Sparty 1:4 a poté na domácím ledě s Hradcem Králové 0:2. V následných dvou partiích se ovšem svěřenci trenéra Zdeňka Venery prezentovali zlepšenými výkony a do tabulky si připsali pět bodů za výhru 2:1 po samostatných nájezdech v Mladé Boleslavi a 3:2 na domácím ledě s Plzní. Do moravské metropole tak Mora přijíždí ve zlepšené náladě.

Nejproduktivnější hráči:

1. Tomáš Mikúš – 2 body (2+0)
2. Martin Vyrůbalík – 2 body (1+1)
3. Petr Kafka – 2 body (0+2)
Jan Knotek – 2 body (0+2)
Kometa Brno

Hokejisté brněnské Komety mají za sebou úspěšný vstup do nového ročníku. Z úvodních čtyřech partií nasbírali devět bodů, když porazili Liberec, Karlovy Vary a Litvínov a jedinou prohru utrpěli na ledě Vítkovic. Na domácím ledě jsou svěřenci trenéra Aloise Hadamczika zatím stoprocentní. Nejbedlivěji sledovaným hráčem dnešního utkání bude ostrostřelec Petr Ton, který by se měl vrátit do sestavy brněnského celku po zranění, kvůli němuž přišel o start nového ročníku.

1. David Ostřížek – 6 bodů (3+3)
2. Vojtěch Němec – 5 bodů (2+3)
3. Jan Hruška – 4 body (2+2)
Hezký páteční podvečer při sledování online přenosu z utkání 5. kola Tipsport extraligy, v němž se v moravském derby střetnou hokejisté Komety Brno a Olomouce.