SESTŘIH: 52. kolo extraligy, HC Kometa Brno - HC PSG Zlín 2:4

Domácí se sice dokázali zkraje závěrečné periody dostat do vedení, Zlín ale brankami Říčky, Šťastného a Čecha obrátil skóre ve svůj prospěch a raduje se ze zisku tří bodů. Nejlepšími hráči utkání se stávají Petr Holík a Martin Dočekal. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera a u dalších onlajnů z Brna opět na počtenou.
59:50
Kometa se nemůže dostat ke střele, Zlín už si výsledek nejspíše pohlídá.
59:40
Domácí vyhráli vhazování a drží se v pásmu.
59:35
Oddechový čas pro Kometu.
59:15
Domácí to přece jen zkoušejí bez brankáře!
58:53
O to stejné se snaží Káňa, svěřencům Libora Zábranského se ale nedaří vymyslet nějakou slibnou akci.
58:10
Hynek Zohorna se vydává napadat rozehrávku soupeře až za branku, hosté si puk pohlídali.
57:45
Čech se zjevil před Falterem, nezpracoval ale dobře puk a nemohl tak zakončit podle svých představ.
57:19
Horákovu ránu od modré zastavil Burian bruslemi.
56:20
Zlín je nadále nebezpečný v pásmu modrobílého celku, konkrétně Kubiš držel puk dlouho na své hokejce, domácí se nakonec ubránili.
56:00
Vlach se pokoušel o klasickou “Forsbergovku“, která mu ale nevyšla, skóre se tedy nemění.
56:00
Vlach ujížděl sám na Faltera a byl faulován Malcem. Trestné střílení!
55:49
Chaos v brankovišti Zavadila a ani sudí dlouhou dobu nevěděli kde je kotouč. Ten nejspíše zalehl Petr Zavadil a rozhodčí hru po chvíli přerušili.
55:15
Po vhazování utekl puk Kubošovi do středního pásma.
54:59
Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků (vyprodáno).
54:39
Domácím se nedaří založit kloudnou akci, hostům to jde naopak snadno. Pavel Kubiš se nyní prokličkoval mezi brněnskou obranou, vystřelit z prostoru mezi kruhy nakonec nedokázal.
53:59
Hosté se sami připravují o pásmo nepřesnou rozehrávkou, rychle se však dostávají zpět.
53:05
Hynek Zohorna začíná další akci od svého gólmana, situaci mu ale znepříjemňuje hostující kapitán Veselý.
52:40
Vhazování před Zavadilem zvládli hosté, Kometa však udržela kotouč před modrou čárou.
52:27
Zlín právě vstřelil branku!
Ševci vedou o dvě branky. Martin Matějíček napřáhl na modré čáře, kotouč se odrazil od zadního mantinelu na FILIPA ČECHA, který sám u pravé tyče Falterovy klece poslal kotouč po zemi za brankovou čáru. Asistence: Martin Matějíček, Tomáš Čachotský.
52:02
Hosté jsou rovněž kompletní.
51:48
Přihrávku na Kováčika zastavil Ondráček a vyhazuje.
50:53
Domácí jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
50:41
Vlach vybojoval kotouč za Falterovou bránou, byl však sám proti dvěma domácím obráncům.
50:02
Síly na ledě se srovnají. Hokejisté hráli v šesti, což je v rozporu s hokejovými pravidly. Trest odpyká Roberts Bukarts (ZLN).
49:47
Holík našel mezi kruhy Žižku, který se ještě snažil posunout puk na spoluhráče v lepší pozici, to už mu ale nevyšlo, domácí se opět osvobozují.
49:10
Bukarts dostával dobrý pas do jízdy, lotyšský snajpr ale nedokázal těžkou přihrávku zpracovat, Kometa vyhazuje.
48:53
Domácí si vytvořili velký tlak, který nakonec končí faulem. Vilém Burian (KOM) promáchl kotouč na modré čáře a musel nedovoleně zastavit protihráče, který se už už vydával do samostatného úniku. Dvě minuty inkasuje za nedovolené bránění.
47:23
Před Zavadilem neuspěl v obrovské šanci Špirko, do protiútoku se rozjeli Tomáš Čachotský a DAVID ŠŤASTNÝ a druhý jmenovaný tvrdou střelou z levého kruhu propálil Faltera v brněnské bráně. Asistence: Tomáš Čachotský.
46:25
Hruška bojoval o kotouč s Řezníčkem u mantinelu a nakonec dokázal poslat kotouč před bránu na jednoho ze svých spoluhráčů, zlínská defenzíva ale uklidila černou pryž do bezpečí.
46:07
Ostřížek přejel modrou čáru a švihem zkusil štěstí, střelu mezi betony si Zavadil pohlídal.
45:25
Brňané se usadili v pásmu ševců a snaží se vymyslet, jak si vzít vedení opět na svou stranu, obrana soupeře však hraje důrazně a spolehlivě, Zavadil zatím nemusel zasáhnout.
44:38
Domácí rozehrávají zpoza Falterovy brány.
43:42
Štindlova střela sražena vysoko nad Zavadilovu klec. Vhazovat se bude po levici zlínského gólmana.
42:48
Zlín také využívá přesilovou hru a to podobným způsobem jako Kometa. Střela od modré čáry vypadla Falterovi na hůl ROBERTA ŘÍČKY, který nadvakrát propasíroval puk podél betonu domácího gólmana. Asistence: Tomáš Žižka, Martin Matějíček.
42:06
A na trestnou lavici už odjíždí Tomáš Havránek (KOM) za vysokou hůl.
41:43
Falter nyní rozehrál puk zpoza své brány. Hosté mají signalizovanou přesilovou hru.
40:30
Kometa právě vstřelila branku!
Další využitá přesilová hra a Brňané se ujímají vedení. Po střele Ostřížka z mezikruží vznikl před Zavadilem zmatek a kotouč se, kdo ví odkud, dostal k HYNKU ZOHORNOVI, který neměl problém jej poslat do zcela odkryté brány. Bez asistence.
40:05
Kometa zvládla vhazování a ihned nahazuje do pásma a snaží se rozestavit přesilovkovou formaci.
40:01
Po čtyřiceti minutách máme v brněnském svatostánku vyrovnáno. V čase 35:53 se po pěkné kombinaci prosadil nejproduktivnější brněnský útočník Vojtěch Němec a ukončil tak čekání početné skupiny fanoušků v modrobílé barvě na gól. Do závěrečné periody vstoupí domácí přesilovou hrou, která bude trvat ještě 71 sekund. Třetí třetina začne přibližně v 19:56.
40:00
39:55
Hosté se osvobozují.
39:47
Kováčikova bomba od modré čáry končí na tyči! Zavadilovi musí ještě teď zvonit v uších.
39:30
Hruška se snaží u mantinelu něco vymyslet, domácí se zatím nedostali ke střele.
39:11
Oldřich Kotvan (ZLN) oslabuje svůj celek. Držení protihráče.
38:40
Hokejisté z města Tomáše Bati jsou opět usazeni v pásmu domácích a vymýšlí, jak vyzrát na Martina Faltera. Nyní to zkoušel Žižka od modré čáry, jeho pokus ale mířil vedle.
38:25
Brňané se osvobozují.
37:07
Domácí se musí opět bránit. Tomáš Dujsík (KOM) vyloučen na dvě minuty za hákování.
36:58
Dujsíkova rána od modré čáry se zastavila někde na brankovišti, odkud jej hosté posílají hned pryč.
36:30
Zakázané uvolnění domácích.
35:53
Přesilová hra je využita a začínáme opět od začátku. Špirko poslal ideální pas před bránu na VOJTĚCHA NĚMCE a nejproduktivnější brněnský hráč už neměl složitou situaci, když kotouč i s menší porcí štěstí procedil za Petra Zavadila. Asistence: Rastislav Špirko, Jan Káňa.
35:29
Ten stejný hráč (Jan Maruna – ZLN) nyní putuje na trestnou lavici a nabízí domácím velkou příležitost ke srovnání, jelikož zahákoval jednoho z domácích hráčů.
35:12
Maruna se opět dostal k puku před bránou, nedokázal ale zády k brněnské kleci něco vymyslet.
35:12
Po několika dobrých šancích hostů Martin Falter raději přerušuje hru. Komerční přestávka.
34:35
Holík s Bukartsem ujížděli dva na jednoho, přihrávka pře bránu v podání lotyšského hokejisty byla však nepřesná.
33:35
Čachotský dobře zapracoval za Falterovou bránou a ukořistil kotouč, po pár okamžicích mohl skórovat Šťastný, který stál nehlídaný před bránou, nedokázal ale trefit puk.
32:57
Burian na ledě, Maruna musí začínat až ve vlastním pásmu.
32:25
To samé se daří i Raškovi o chvíli později, hosté zatím nedokázali rozestavit svoji údernou formaci.
31:57
Hynek Zohorna vyhodil puk přes všechny čáry.
31:30
Bukarts pálil od modré čáry mimo, domácí se osvobozují.
30:57
V útočném pásmu podrazil soupeře Burian (KOM) a zavírají se za ním vrátka trestné lavice.
30:42
Hosté mají ponechanou výhodu, Zavadil rychle odjel na střídačku.
29:50
Mrázkova střela z pravého kruhu mířila hodně mimo, následně se však do puku opřel Dujsík a jeho pokus se od ramena Zavadila odrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici hostujícího gólmana.
29:29
Od Maruny se odrazil kus černé pryže na střídačku ševců.
29:19
Mikyska od modré čáry nahazoval na bránu, Zavadil si jeho pokus pohlídal. Následuje ofsajd hostujícího celku.
28:40
Veselý tvrdým, avšak čistým hitem odzbrojil Tršku u mantinelu v obranné třetině.
27:50
Ten stejný obránce ještě dokázal zastavit puk na modré čáře a jsou z toho opět zmatky v útočném pásmu Komety.
27:10
Němec sprintuje za tečovaným pukem do středního pásma, který vybojoval a ke střele se dostal Trška, jeho pokus ale postrádal jak přesnost, tak razanci.
26:36
Kotvan sbírá puk za vlastní bránou a snaží se rozjet další akci.
26:25
Třetí brněnská formace zavezla puk před Zavadila, který jej raději přikryl. Komerční přestávka.
26:05
Havránek neudržel před dotírajícím Matějíčkem puk na modré čáře a musí se zodpovědně vracet.
25:49
Ostřížek se dral do útočného pásma, kotouč se ale odrazil od hostujícího obránce na ochozy DRFG Areny.
25:08
Žižka od modré čáry zkoušel prostřelit houf těl před Falterem, to se mu ale nepodařilo a domácí vyhazují puk do středního pásma.
24:14
Káňa naskočil na led a přenechal puk do jízdy Radimu Zohornovi, jeho zakončení ale šlo mimo.
21:30
Do útoku se tlačil Káňa, nedokázal ale projít mezi dvěma obránci. Následně se ocitl ve velice dobré pozici Raška, z mezikruží ale neprostřelil Zavadila.
20:01
První dvacetiminutovka v DRFG Areně je za námi a lépe se odchází do kabin hostujícímu celku. Zlín poslal do vedení v páté minutě Jiří Ondráček, který šikovnou střelou od modré čáry prostřelil Martina Faltera. Kometa si vytvářela tlak zejména díky první formaci v čele s Němcem, gólman Zavadil však zatím za pomoci své obrany drží čisté konto. Další třetina začne přibližně v 19:09.
20:00
19:22
Dočekal měl dostatek prostoru, probruslil po pravé straně a dostal se až před Zavadila, svou kličku ale nedokázal dotáhnout do konce.
18:55
Řezníček rozehrává zpoza vlastní brány.
18:10
Na druhé straně se pokouší srovnat nepříznivý stav pro domácí Hruška s Ostřížkem, první jmenovaný však neprocedil puk na svého parťáka před bránu.
17:45
Ondráček v útočném pásmu zastavil puk a kombinuje se svými spoluhráči před Falterem.
17:22
Žižka hledal dlouhým pasem Marunu, přihrávka však doputovala až na zakázané uvolnění.
16:50
Veselý nepřešel modrou čáru, kde ho zastavil Kuboš.
16:32
Zavadil přikryl puk před dotírajícími brněnskými útočníky, vhazovat se bude po jeho levici.
15:20
Ostřížek chtěl ve středním pásmu přenechat zadovkou puk Hruškovi, to bylo ale příliš okaté a hosté se vydávají do protiútoku.
14:38
Němec měl hodně prostoru na pravém kruhu, tvrdou střelou ale trefil pouze Zavadilovu lapačku.
13:27
Mrázek se pokoušel přebruslit hostujícího obránce a dostat se do samostatného úniku, to se mu však nepodařilo.
12:54
Říčka dostal parádní křižný pas a měl před sebou půl odkryté klece, nicméně brněnský muž s maskou skvěle zasáhl betonem
12:30
Hruška s Ostřížkem se pokoušeli vybojovat útočné pásmo, obrana ševců však dobře zapracovala.
12:09
Maruna přejel modrou čáru a vyslal tvrdý projektil směr Falterova klec, brněnský gólman nastavil jeho pokusu lapačku. Následuje komerční přestávka.
11:40
Dujsík čeká za vlastní bránou, až mu dostřídají spoluhráči.
11:07
Trška už je zpět na ledě, domácí hrají v pěti.
10:49
Raška srdnatě bojoval o puk v útočném pásmu a našetřil cenné vteřinky.
10:16
Káňa zablokoval ránu Marušáka, další střela zkušeného zlínského beka končí v lapačce Martina Faltera.
09:46
Domácí se osvobozují, ševci musejí začít až od Zavadila.
09:15
Hosté vyhráli vhazování a usazují se v obranném pásmu domácích.
09:07
Vyloučení také na domácí straně a Zlín dostává stejnou výhodu, jako před chvílí Kometa. Peter Trška (KOM) vyloučen za hákování.
08:30
Hosté jsou již v plném počtu.
08:15
Další Kováčikova rána tentokrát Zavadilovi vypadla, Němec ale nestihl kotouč dojet a Zlínský gólman ho posílá do bezpečí.
07:59
Až dokázali domácí rozestavět přesilovkovou formaci, rána Kováčika končí v Zavadilově výstroji.
07:35
To se jim daří znovu v krátkém časovém sledu.
07:10
Následně se hosté osvobodili podle pravidel.
06:58
Hosté se sice osvobodili, ale zároveň zahráli vysokou holí, rozhodčí vrací hru zpět před Zavadila.
06:54
Tečovaná střela končí v ochranné v síti, vhazovat se bude opět před Zavadilem.
06:30
Domácí si zahrají první přesilovou hru. Ondřej Veselý (ZLN) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
06:30
Bukarts se řítil sám na Faltera, jeho únik však zastavili svým hvizdem čároví rozhodčí. Ofsajd.
06:22
Holíkovi se podařilo vyjet s pukem pryč z nebezpečného území.
05:27
Káňa nabral rychlost na levé straně a hledal křižnou přihrávkou Špirka, první brněnská formace nyní motá hlavy obraně ševců.
04:33
Zlínský tlak v úvodu utkání končí první brankou. JIŘÍ ONDRÁČEK vyslal střelu od modré čáry, která se zastavila až v brněnské síti. Asistence: Jan Maruna, Oldřich Horák.
04:13
Vlach bekhendem z prostoru mezi kruhy nahodil kotouč na bránu Brna a Falter měl spoustu práce, nakonec se mu podařilo přikrýt kotouč a přerušit hru.
03:41
Vlach úspěšnější proti Ostřížkovi, Brňané ale dokázali následně získat kotouč.
03:25
Němec kombinuje s Kozákem za Falterovou klecí, celá situace končí nakonec nepřesnou přihrávkou a zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před domácím brankářem.
02:45
Špirko spěchal za pukem, který sbírá Kašík a okamžitě jej rozehrává.
02:15
Řezníčkova rána od modré čáry našla pouze prvního brněnského obránce.
01:40
Třetí brněnská lajna se dostávala v čele s Raškou do přečíslení tří proti dvěma, zlínská obrana ale vše vyřešila.
01:10
Maruna zvládl vhazování ve středním pásmu a hosté jsou opět u kotouče.
00:55
Další útok ševců zakládá Veselý, celá akce ale končí ofsajdem.
00:15
Na úvodním buly byli úspěšnější hosté a po čtvrtminutě hry se zjevil úplně sám před Falterem Bukarts, jeho střela těsně minula brněnskou klec!
00:01

HC Kometa Brno: Falter (Slavíček) – Kozák, Kuboš, Dujsík, Kováčik, Malec, Štindl, Mikyska, Trška – Káňa, Němec, Špirko – Ostřížek, Hruška (C), H. Zohorna – Havránek, Raška, Mrázek – Burian, Dočekal, R. Zohorna.

Trenér: Libor Zábranský

PSG Zlín: Zavadil (Kašík) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Řezníček, Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý (C), Vlach, Štumpf – Kubiš, Maruna, Ondráček – Čech, Šťastný, Čachotský.

Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Čech, Fraňo – Frodl, Špůr.
Potká Zlín Kometu opět v předkole?

Ve Zlíně se nikoho před play-off zbavit nechtěli, ba naopak. Klub z města proslulého obuvníka prodloužil smlouvy úspěšným trenérům Rostislavu Vlachovi a Juraji Juríkovi o další rok. Přesto, že klub letošní a minulou sezónu začal vždy katastrofálně, trenéři jej dokázali dostat zpět tam, kde ho chtějí fanoušci žlutomodrých barev vidět.

Zápas v jihomoravské metropoli také definitivně zodpoví otázku, zda parta pod vedením Libora Zábranského vyzve v předkole nedaleký Zlín nebo Růžičkův Chomutov. „Už loni se nám vyplatilo o tom nepřemýšlet. Co bude, to bude. Spekulace podle mě do sportu nepatří. Takže nebudeme spekulovat a chceme zápas vyhrát. Za to, jak nám pomáhají fanoušci, jim dlužíme dobrý výkon. A za nervy, jaké jsme jim připravili v Pardubicích nejspíše dvojnásob. Chomutov i Zlín mají své pro a proti. Obě mužstva jsou silná, budou favoriti a my jim budeme chtít zápasy znechutit a postoupit,“ vyvrací Martin Pešout jakékoliv kalkulace ohledně soupeře pro předkolo play-off.

Ačkoliv v zápase nepůjde o mnoho, náboj určitě bitva mezi Kometou a Zlínem postrádat nebude. Domácí budou chtít svému soupeři oplatit dvě poslední porážky a dobře se naladit na předkolo. Zlín navíc prožívá, stejně jako loni, skvělou druhou polovinu základní části, což dokumentují i poslední zápasy. Žlutomodří si připsali na své konto šest výher z posledních osmi duelů, naposledy porazili v oslabené sestavě silného soka z Plzně.

Kometa zlomila sezónu na poslední chvíli

Úleva po vyhraném prodloužení na ledě Dynama byla na týmu znát. Radost jako při postupu v play-off dokumentovala, jak velký balvan spadl všem hráčům ze srdce. „Lhali bychom, kdybychom řekli, že se nám neulevilo. My jsme to chtěli co nejdřív uhrát. Že nám k tomu napomohl výsledek z Vítkovic, bylo jedině dobře. Vždy, když mužstvu teče do bot, je tu zdravé jádro, které si dokáže říct pravdu, že hrajeme špatně a že jdeme někam, kam nechceme,“ hodnotil den po klíčovém utkání výkon svých svěřenců Martin Pešout.

V Brně čeká na modrobílou partu o poznání těžší soupeř. Zlínští hokejisté měli start do sezóny téměř katastrofální, po raketovém vzestupu ale až donedávna bojovali o účast v elitní šestce. K tomu dopomohli zejména Petr Holík a lotyšská akvizice Roberts Bukarts, kteří vévodí kanadskému bodování týmu.

Zajímavá a hlavně překvapující zpráva čekala na brněnské hokejové fanoušky ve čtvrtek ráno na všech hokejových serverech. Extraligový klub z jihomoravské metropole ukončil před startem play-off spolupráci s Petrem Tonem. „Liborovy názory respektuji a samozřejmě přeji Kometě, ať se jí daří. Bohužel se tato sezóna vlivem zranění hned zpočátku soutěžního ročníku nevyvíjela dle představ. Na Brno i na Kometu budu vzpomínat jen dobrém,“ vyjádřil se Petr Ton pro klubový web. Obávaný extraligový snajpr si v této sezóně připsal šest gólů a pět asistencí.

Posledních pět odehraných utkání Komety

Pardubice – Kometa 3:4p
Kometa – Mladá Boleslav 4:3sn
Chomutov – Kometa 5:2
Kometa – Třinec 3:1
Sparta – Kometa 5:1
Zdravím vás z večerního Brna, konkrétně DRFG Areny, kde se dnes uskuteční třaskavé derby mezi domácí Kometou Brno a hosty ze Zlína. Před dvěma dny dokázali hokejisté z města pod Špilberkem v Pardubicích vyrovnat tříbrankovou ztrátu v poslední třetině, urvat v prodloužení druhý bod a zajistit si tak postup do předkola play-off. Na zatím nejcennější vítězství v sezóně bude chtít Kometa navázat v DRFG Areně proti Zlínu, který v minulém utkání dokázal na stadionu Luďka Čajky pokořit rozjetou Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.