SESTŘIH: 33. kolo extraligy, Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:1

Toto je ode mě vše a zase někdy u onlajn přenosu se těším na počtenou a zároveň přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Karlovarskou hvězdou dnešního zápasu je vybrán útočník Rostislav Marosz. Na domácí straně dostává toto ocenění forvard Roman Červenka, jenž se podílel na všech brankách Pirátů.
59:59
Piráti právě vstřelili branku!
Pojistku na pirátské tříbodové vítězství dává do prázdné branky VLADIMÍR RŮŽIČKA, který obdržel nahrávku od Romana Červenky, jenž vybojoval kotouč za hostující klecí. Asistence: Roman Červenka.
59:20
Energetici svírají pirátskou pětici, ale zatím se nedostali k pořádně střele.
59:00
Tomáš Závorka zůstává na střídačce a Energie to zkusí se šesti hráči v útočném pásmu.
59:00
Oddechový čas pro hosty.
58:33
Huna nahrával z levé strany na Barteka, jenže ten nedokázal dostat kotouč za zadá pirátského brankáře.
57:52
Dobrým napadáním získal Chrpa s Duškem cenné vteřiny pro chomutovský soubor.
57:28
Dušek vyhazuje puk vzduchem do středního pásma.
56:42
Bartekova přihrávka připravuje Energii o útočné pásmo. Hosté musejí začít až z vlastního pásma.
56:32
Nahození Sebastiána Gorčíka likviduje Jakub Čech svou lapačkou.
55:37
Po Bičánkově střela od modré končí tečovaný kotouč v ochranné síti. Energetici zůstanou před Čechovo svatyní.
55:20
Karlovy Vary jsou při chuti. Nyní zkoušel přelstít Čecha Rudolf Huna, avšak trefil pouze hruď domácího muže s maskou.
54:58
Sporné zakázané uvolnění vrátí hru zpět před brankáře Jakuba Čecha.
54:31
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Karlovy Vary korigují vývoj zápasu! Tomáš Rachůnek se dostal do úniku po pravé straně a střelou zápěstím mezi Čechovy betony snižuje na 1:2. Asistence: Rostislav Marosz a Radim Bičánek.
54:16
Svoboda projel do útočného pásma, ale svou střelou vyhání svůj tým do středního pásma.
53:36
Další z dnešních pokusu slovenského obránce Juraje Valacha končí v náručí hostujícího gólmana.
53:07
Piráti i nadále zůstanou v pásmu Karlových Varů, neboť brankář Energie nyní přikryl kotouč před dojíždějícím Vondrkou.
52:36
Červenkovu střelu přes obránce vyrazil Závorka do rohu hrací plochy.
52:04
Jakub Svoboda si obhodil Skinnera, ale k žádnému zakončení se nedostal.
51:50
Jánošíkova skrytá střela trefila jednoho z karlovarských hokejistů, který za pomocí spoluhráčů odchází na střídačku.
51:28
51:08
Kotouč míří až za Čechovu klec.
51:02
Tomu nyní výrazně pomohl brankář Tomáš Závorka, který přerušuje hru a umožňuje svým spoluhráčů vystřídat.
50:30
Další pokus Romana Červenky končí mimo hostující klec. Chomutov neustále svírá svého soupeře.
49:45
Červenka svou střelou trefil pouze clonícího Růžičku, přesto zůstávají Piráti v pásmu Energie.
49:28
Karlovarský kapitán Radim Bičánek dostává dvouminutový trest za držení.
48:53
Tomáš Dvořák nadvakrát vystřelil na Čecha, ale jeho pokus nenadělal brankář Pirátů výraznější problémy.
47:25
Dušek nahrával k modré čáře na obránce Pereťagina, jenže ten kotouč nezasáhl a Piráti se tak připravili o útočnou třetinu.
47:06
Pirátům se nepodařila rozehrávka a kousek černé gumy končí až na zakázaném uvolnění.
46:43
Hřebejkův pokus z první jen prosvištěl okolo Závorky a skončil na plexiskle za jeho klecí.
46:13
Vondrka zavezl kotouč do útočného pásma. Následně našel mezi kruhy Romana Červenky, jenž se snažil šanci ještě vyšperkovat nahrávkou na Petera Ölveckého. Nedávná posila Chomutova, ale nedokázala dostat kotouč do odkryté klece Karlových Varů!
45:19
Rozehrávka Tomečka byla příliš rychlá a kotouč končí na zakázaném uvolnění.
44:44
Po nahrávce pálil z první Rostislav Marosz, ale ani tentokrát nedokázal nalézt recept na skvěle chytajícího Jakub Čecha.
44:16
Vachovec napřáhl ve středním pásmu ke střele, ale brankář Čech puk celou dobu viděl a ukryl ho do své moci.
43:36
Račuk udělal povedenou stahovačku, ale trefil pouze hruď brankáře Závorky. Následně se snažil dostat kotouč za brankovou čáru Jakub Chrpa, ale ani on neuspěl.
42:59
I nyní byl brankář Čech jistý a kryje střelu Marosze z levého kruhu pro vhazování.
42:25
Jakub Čech jistým zákrokem přerušuje hru, která se po vhazování vrátí do chomutovské třetiny.
41:52
Sklenář předložil kotouč Janu Ruttovi, který byl osamocen na pravém kruhu. Chomutovský bek, ale tentokrát trefil brankáře Závorku.
41:01
Ke střele od modré čáry se dostal Štěpán Hřebejk, jenže trefil pouze vyrážečku brankáře Závorky a Energie okamžitě otáčí hru.
40:42
Ofsajd Energie.
40:22
Po Růžičkově zadovce trefil Rutta pouze hůl karlovarského bránícího hráče.
40:01
Po dvou třetinách vedou domácí Piráti dvoubrankovým rozdílem, který získali v rozmezí jedné minuty na přelomu 36. a 37. minuty. Nejprve se trefil Brett Skinner a po něm Jan Rutta.
40:00
39:29
Vondrka našel Růžičku, který ještě prodlužoval na Červenku, ten se ale ke kotouči nedostal a tato šance zůstala nevyužita.
38:55
Dvořákova střela od hrazení skončila na betonu brankáře Jakuba Čecha.
38:05
Rychlý kontr Energie přerušuje postavení útočícího hráče v brankovišti. Hosté měli byli v jednu chvíli tři na jediného beka Pirátů.
37:53
Málem to bylo už o tři branky. Jakub Sklenář dostal přihrávku do jízdy a u kruhu vystřelil. Jeho pokus zápěstím dostal Závorka ramenem do ochranné sítě.
36:45
Chomutov dnes využívá přesilovou hru a odskakuje na dvoubrankový rozdíl. Autorem branky druhé branky je obránce JAN RUTTA, který si nejprve vyměnil puk s Červenkou a následně po jeho přihrávce prostřelil Závorku. Asistence: Roman Červenka.
35:54
Menší trest za podražení dostává hostující Tomáš Bulík.
35:36
Po kombinaci v útočném pásmu otevírají domácí skóre dnešního zápasu! Červenka našel přihrávkou zpoza Závorkovy brány kanadského beka BRETTA SKINNER, jenž otevírá brankový účet. Asistence: Roman Červenka.
34:44
Po zašlápnutí kotouče v rohu pirátského pásma přerušuje hlavní sudí hru. Vhazuje se ve střední pásmu.
34:20
Po dvanácti vteřinách se situace opakuje. Opět se bude vhazovat po pravici karlovarského muže s maskou.
34:08
Po dalším Závorkově zákroku následuje bule před jeho klecí.
33:55
Bulík se snažil dostat ke střele zápěstím, ale puk mu ve finální fázi trošku odskočil a následně mu ho domácí hráči sebrali.
Dnešní utkání 33. kola Tipsport extraligy sleduje v chomutovské SD ARÉNĚ 4 903 diváků.
33:10
Růžička vytlačil Gorčíka s pukem do středního pásma. Hostujícímu hráči pak následně nezbylo nic jiného než kotouč pouze nahodit.
32:39
Rychlý útok hostí zastavuje odpískaný ofsajd. Jeden z hráčů byl bohužel rychlejší než hráč s pukem.
32:25
Energetici posílají obloukem kotouč až na zakázané uvolnění. Hra tak zůstane v okolí Závorkova pracoviště.
32:10
K vrcholku kruhů dostal nabito ruský zadák Sergej Pereťagin, avšak ani on nedokázal prostřelil brankáře Energie.
31:38
Valachova dělovka jen zaduněla o Závorkovy betony a následná pirátská dorážka pouze proskákal předbrankovým prostorem.
31:23
Až nyní přinutil Piráti Závorku k zákroku a ihned je z toho buly po levé ruce karlovarského gólmana.
31:10
Hra se nám přelévá z jedné strany na druhou, ale zatím bez větších ohrožení obou maskovaných mužů.
29:59
Olomoucký rodák v pirátské brance Jakub Čech nyní zneškodnil pokus Barteka, který vyjel z rohu hrací plochy.
29:48
29:31
Bartkova přihrávka mířila do brankoviště, ale ani jeden z dvojice hráčů Energie se ke kotouči nedostal.
28:55
Harant opět vyhazuje kotouč až k Závorkovi. Tato přesilovka zatím Energii příliš nevychází.
28:25
Piráti vystihli rozehrávku a vyhazují kotouč pryč z obranné třetiny.
28:10
Hosté již jsou opět rozestavení v útočném pásmu Pirátů.
27:48
Třetí vyloučení chomutovské souboru v krátkém sledu. Dvě minuty za vysokou hůl si jde na trestnou lavici odpykat Ondřej Dlapa.
27:22
Po kombinaci Energie napřáhl ke střele zápěstím Gulaši, avšak trefil pouze levý beton brankáře Pirátů.
26:48
Červenka protečoval puk do středního pásma a dobrým napadáním šetří cenné vteřinky.
26:22
Domácí jsou již ve čtyřech. Vyloučený Harant se již zapojil do bránění zbývající karlovarské přesilovky.
25:55
Pirátům se podařilo zachytit přihrávku do mezikruží a obloučkem posílají kotouč od středního pásma. Tam srazil černou pryž vysokou holí Bičánek a bude se vhazovat u útočné modré z pohledu domácích.
25:26
Energie si vyzkouší přesilovku 5 proti 3. Dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje Antonín Dušek.
24:56
Vondrkovo pokus o vyhození zastavil u modré čáry Gulaši. Následně se už ale Pirátům podařilo dostat puk z obranného pásma.
24:22
Karlovarský tlak může pokračovat, neboť dvouminutový trest za podražení dostane Tomáš Harant.
24:05
Pirátům se nyní nedaří a ke střele se dostal Benák.
23:30
Oddechový čas pro domácí.
23:30
Bartekovu střelu Čech vyrazil a při svém zákroku přišel o hůl. Naštěstí pro něj zahrávají obránci puk již na třetí icing, takže Karlovy Vary i nadále zůstanou v pirátské třetině.
23:03
Icing Pirátů.
23:00
Tvrdá střela od Dvořáka udělal pouze další šmouhu na zadním hrazení za Čechovo klecí.
22:23
Následně zahrávají Piráti kotouč až na zakázané uvolnění, a tak se hra dostane před Čechovu klec.
22:00
Karlovy Vary jsou kompletní. Dvojnásobnou početní výhodu se Pirátům využít nepodařilo.
20:58
Hosté jsou ve čtyřech, vyloučený Rodney je na ledě.
20:49
Druhý pokus slovenského obránce končí na zadním hrazení a Energie se osvobozuje.
20:42
Závorka viděl střelu Juraje Valacha od modré čáry a bezpečným zákrokem lapačkou přerušuje hru.
20:15
Ihned od úvodních vteřin jsou Piráti nastěhováni v karlovarské třetině a svírají svého soka.
20:01
Oba týmy již krouží po ledě, druhé dějství dnešního střetnutí začne již za pár chvilek.
V první třetině jsme se branky nedočkali, avšak oba celky si připravili pár šancí. Do druhé periody vstoupí Piráti téměř minutovou přesilovkou pěti pro třem. Přesně se sirénou byl vyloučen za krosček Jan Tomeček.
20:00
20:00
Karlovarský obránce Jan Tomeček dostává se závěrečnou sirénou dvouminutový trest za krosček.
19:50
Obrovským tlakem Pirátů v útočném končí úvodní třetina. Roman Červenka v závaru okolo Závorkovy branky nastřelil tyčku hostující klece.
19:09
18:58
Kanadský obránce ve službách Karlových Varů Bryan Rodney podrazil chomutovského útočníka a putuje na dvě minuty za katr.
18:30
Jánošík zachytil přihrávku na rozjíždějícího se hráče Energie a posílá kotouč zpět do hostující třetiny.
17:56
Při ní byl Michalem Gulašim zastaven chomutovský kapitán Vondrka. Karlovarský bek dostává trest za nedovolené bránění.
17:47
Bartkovu nahrávku do mezikruží vystihla domácí obrana, která následně rozjela útočnou akci.
17:09
Antonín Dušek si v souboji s Rachůnkem pomohl držením jeho hole a dostává za to dvouminutový trest.
16:53
Sklenář našel zpoza brankové čáry chvilku osamoceného Račuka, který z první střílel mimo.
16:43
Po menším nátlaku Pirátů zahrávají Karlovy Vary kotouč na zakázané uvolnění. Hra se nám tedy vrátí před Závorkovu klec.
15:52
Jánošík se ocitl sám před Závorkou, ale karlovarského brankáře ani ze dvou dorážek nedokázal překonat.
15:12
Pirátům se nedaří přejít přes zhuštěné střední pásmo.
14:35
Mrázek ve spolupráci se Sklenářem získali puk na útočnících Karlových Varů.
14:02
Na druhé straně se píská další postavení mimo hru.
13:47
Červenka se snažil přihrát z levého kruhu na najíždějícího Ölveckého. Přihrávku vedoucího muže kanadského bodování extraligy zastavil poslední obránce Energie.
12:55
Po vhazování sice zůstali Chomutovští v karlovarské třetině, ale k žádné střele se elitní pirátská formace nedostala.
12:38
Po druhé komerční pauze se bude vhazovat před brankářem Závorkou.
12:10
Roman Chlouba převzal přihrávku u modré čáry a díky své chytré stahovačce se dostal za beky Energie. Chomutovskému útočníkovi, ale následná střela příliš nevyšla, neboť Závorka sklapl betony včas.
11:26
Rozehrávku Varů zachytila domácí obrana, které se ale nedaří dostat do útočného pásma. Jsou to naopak Karlovarští, kteří vybojovali další vhazování po Čechově pravici.
10:52
Závorka posílá kotouč po hrazení až do chomutovského obranného pásma.
10:06
Následné rozehrávka byla prudká a končí na zakázaném uvolnění. Hra se vrací před Čecha.
09:55
Růžička svou přihrávkou zahnal Skinnera až k vlastní brance, takže útok Pirátů se krapánek zdrží.
09:38
Jakub Čech nyní při zákroku vychýlil branku z jejího postavení, ale ještě než rozhodčí zapískal, tak jí chomutovský brankář téměř vrátil na své místo.
08:55
I po vhazování zůstali energetici v pásmu Pirátů. K ohrožení Čecha ale nedošlo.
08:25
Pereťagin si neporozuměl s Harantem a Energie z toho těží. Získala po komerční pauze buly před pirátským brankářem.
07:30
Huna s Bartkem se dostali do úniku dvou na jediného obránce Pirátů. Druhý jmenovaný svou střelou z první trefil přemísťujícího se brankáře Čecha.
06:27
Dušek ujel do rychlého brejku, po levé ruce mu najížděli spoluhráč, ale chomutovský forvard to vzal celé na sebe, jenže svou střelou trefil pouze zadní hrazení.
06:03
05:27
Jánošík napřáhl ke střele od modré a svým pokusem trefil připraveného brankáře hostí. Energie vzápětí dostává kotouč pryč z obranného pásma.
04:51
Vondrka si vyměnil puk s Červenkou a chomutovský kapitán se snažil dostat kotouč na Jana Ruttu, který stál v mezikruží. Nedávný reprezentační debutant, ale zakončit nedokázal, neboť puk ukryl pod lapačku Závorka.
04:15
Karlovým Varům se nyní podařilo dostat puk pryč od vlastní klece.
04:03
Prvním vyloučeným hráče dnešního zápasu je karlovarský útočník Jakub Svoboda, jenž dostává menší trest za hákování.
03:49
Květoň objel bránící hráče Energie, ale následnou zpětnou přihrávkou vyhnal svůj celek z útočného pásma.
03:25
Následný rychlý kontr Pirátů zastavuje odpískaný ofsajd.
03:20
Koblasa se snažil protlačit do zakončení z mezikruží, ale domácí obrana mu to neumožnila.
03:06
Mrázkova dlouhá přihrávka na najíždějícího Hřebejka byla příliš prudká a hra se díky zakázanému uvolnění vrátí před Čecha.
02:10
Dlapova střela byla nepřesná, přesto Piráti zůstávají v pásmu Energie a snaží se zaměstnat brankáře Závorku.
01:45
Bulík s Bartkem dostali kotouč do útočné třetiny, jejich akci zbrzdil za modrou čárou Sklenář.
01:16
Další útočnou akci Energie zastavuje odpískaný ofsajd.
00:32
Jakub Čech při svém prvním kontaktu s kotoučem rozehrál pouze na hůl Koblasy, jehož následná přihrávka nenašla žádného dalšího adresáta.
00:05
První buly získali hosté, kteří jako první dostali kotouč do útočné třetiny.
00:01
Oba týmy již jsou na ledové ploše chomutovské SD Arény. Zápas sedmého s třináctým celkem extraligové tabulky začne za několik okamžiků. Všichni jste k němu srdečně zváni.

Piráti Chomutov: Čech (Kopřiva) – Skinner, Rutta, Jánošík, Valach, Pereťagin, Harant, Dlapa, Mrázek – Ölvecký, Červenka, Hřebjek "A" – Vondrka "C", Růžička, Květoň – Sklenář, Dušek, Chlouba – Chrpa, Račuk, Hlava. Trenér: Vladimír Růžička starší.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Gulaši, Benák, Bičánek "C", Dvořák, Sičák "A", Rodney, Redlihs, Tomeček – Gorčík, Vachovec "A", Koblasa – Rachůnek, Marosz, Svoboda – Huna, Bulík, Bartek – Harkabus, Osmík, Tomeček. Trenér: Peter Oremus.

Rozhodčí: Hribik, Horák – Jindra, Zíka.
V brance Pirátů se dnes opět představí Jakub Čech, jenž velmi dobrým výkonem pomáhal chomutovskému souboru již v Olomouci. Letošní premiéru si v zápase odbude chomutovský odchovanec Nicolas Hlava, jenž dosud nastupoval v Kadani.
Vzájemné zápasy v tomto ročníku:

7. kolo vs. Chomutov – Karlovy Vary 0:2

První duel se hrál na severu Čech. Na první branku si diváci v SD ARÉNĚ museli počkat do začátku druhé periody, kdy překonal Kopřivu Radek Duda. Piráti Závorku překonat nedokázali. Pojistku na karlovarské vítězství vstřelil 23 sekund před koncem Marcel Haščák.

Branky a nahrávky: 23. Duda (Marosz), 60. Haščák (Duda, T. Rachůnek).

20. kolo vs. Karlovy Vary – Chomutov 2:4

Druhé měření sil zvládli lépe Piráti. Chomutovští v utkání třikrát vedli, Energie dvakrát vyrovnala těsnou ztrátu, potřetí už odpovědět nedokázala. O tříbodovém importu rozhodl ve třetí části dvěma góly Roman Červenka. Chomutovským trenérům také vyšel tah s brankáři. Miroslava Kopřivu nahradil Jan Strmeň a i on svým výkonem pomohl k důležité tříbodové výhře 4:2.

Branky a nahrávky: 34. Bičánek (T. Rachůnek, Huna), 44. Koblasa (Kůs, Duda) – 15. Růžička (Vondrka, Jánošik), 37. Chlouba (Sklenář), 47. Červenka (Tomica), 60. Červenka.
Piráti Chomutov

Pirátské družině se v období po druhé reprezentační akci příliš nedaří. Nejprve sice dokázali Chomutovští porazit na vlastním ledě Pardubice, avšak poté prohráli ve Vítkovicích. V minulém domácím střetnutí svěřenci kouče Růžičky nestačili na Zlín. Poslední duel kalendářního roku 2015 sehráli Piráti na ledě Olomouce, kde nakonec padli 2:1 po samostatných nájezdech. Povedenou premiéru si v pirátské brance odbyl Jakub Čech.

Nejproduktivnější hráči týmu:

1. Roman Červenka – 30 zápasů, 39b (14+25)
2. Michal Vondrka – 32 zápasů, 23b (11+12)
3. Vladimír Růžička – 30 zápasů, 20b (7+13)
4. Tomáš Pospíšil – 31 zápasů, 16b (8+8)