SESTŘIH: 21. kolo extraligy, Piráti Chomutov - HC Bílí Tygři Liberec 3:2 po prodloužení

Prodloužení nemělo dlouhého trvání. Po minutě a dvou sekundách ho rozsekl Roman Červenka, který jen potvrdil, že mu právem náleží první místo v klubové produktivitě.

Toto je pro mě z chomutovské SD ARÉNY vše a při dalším textovém přenosu se těším na počtenou.
Hvězdou zápasu na liberecké straně je vybrán dvougólový Petr Jelínek. Na straně vítězných Pirátů si ocenění odnese střelec rozhodující branky Roman Červenka.
61:02
Piráti právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Tomáš Pospíšil našel najíždějícího ROMANA ČERVENKU, který nejprve trefil Schwarze ale následně již dostal kotouč za ležícího brankáře Tygrů. Asistence: Tomáš Pospíšil.
60:20
Valský s Krenželokem sice přešli útočnou modrou, ale brankáře Kopřivu ohrozit nedokázali.
60:01
Díky brance Bretta Skinnera dokázali Piráti stáhnout liberecký náskok a o vítězi bude rozhodovat prodloužení, neboť Tygři v závěru nedokázali proměnit přesilovou hru, i když v ní měli místy velký tlak.
59:10
Jánošík znemožnil libereckému hráči zakončit, ale tlak hostů neustále trvá.
58:40
Sklenář šáhl do liberecké kombinace, přesto nedokázal dostat kotouč pryč z obranné třetiny.
57:59
Švec trefil dělovkou připravený beton gólmana Kopřivy a následně se domácí osvobozují.
57:47
Liberec dostává velmi dobrou příležitost rozhodnout duel ještě před závěrečnou sirénou. Chomutov byl v jednu chvíli na ledové ploše v šesti, za což přichází trest, který odsedí Petr Šidlík.
57:20
Krenželok se obtočil okolo Haranta, ale na Jánošíka si nepřišel, i tak ale zůstali Tygři v chomutovském pásmu.
56:40
Vampola operuje s pukem v rohu hrací plochy, avšak je dobře bráněn chomutovskými beky.
55:44
Červenka se protáhl za libereckou obranu, ale svým pokusem do forhendu trefil pouze hruď brankáře Schwarze.
55:16
Kämpf vracel zpoza branky přihrávku na Chloubu, který se ovšem k puku nedostal a Piráti tak přišli o útočné pásmo.
54:36
David Květoň viděl najíždějícího Růžičku, kterému poslal křížnou nahrávku, jenže syn chomutovské trenéra nechal vyznamenat brankáře Schwarze, jenž předvedl pěkný semafor.
54:19
Po buly posílají Piráti kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
54:03
Kopřiva vykopává pokus libereckého Birnera a následně přerušuje svým zákrokem hru.
53:06
Zakázané uvolnění Liberce vrací hru před Schwarzovu klec.
53:00
Šimek dohrál u hrazení Radka Veselého, ale podle rozhodčích bylo vše v rámci pravidel, takže se i nadále pokračuje ve hře.
52:13
52:08
Rutta si sjel do mezikruží, ale svou střelou zápěstím našel pouze připravený beton brankáře Schwarze.
51:06
Jánošíkova střela jen prolétla okolo Schwarzovy brány a následně se Tygři opět osvobozují.
50:35
Výtisk vyhazuje kotouč až ke Kopřivovi a liberecká čtveřice střídá.
50:13
Sklenář byl při průjezdu do útočného pásma podražen Radimem Šimkem, který si jde odpykat menší trest.
49:44
Pospíšil našel přihrávkou Červenku, jenž střelou z předbrankového prostoru přestřelil libereckou klec!
49:35
Schwarz kryje černou gumu ve své výstroji po zakončení Romana Červenky. Bude se vhazovat po pravici libereckého muže s maskou.
49:05
Švec napřáhl od modré a svou jedovatou střelou trefil pouze Kopřivovu hruď.
49:02
Valského přihrávku do brankoviště se snažil tečovat Krenželok, jenž ale svou holí zřejmě lehce zasáhl rukavici brankáře Kopřivy, což se nelíbí domácímu obránci, takže k vidění drobná strkanice.
48:29
48:28
Pirátský tlak rozmělní ofsajdové postavení, které je posouzeno jako úmyslné.
47:56
Červenkova jedovka trefila prvního klečícího hráče Tygrů, přesto zůstávají Piráti v útočném třetině.
47:10
Libereckému celku se podařilo dostat puk z obranné třetiny, a tak může bránící čtveřice vystřídat.
46:50
Chomutovští začínají přesilovku soubojem o kotouč v rohu hrací plochy.
46:29
Chomutov si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Lukáš Krenželok.
46:20
Radivojevič vystřelil z mezikruží a po Kopřivově zásahu se dostal ke střele ještě Bulíř, jenže tento liberecký forvard nedokázal zastrčit puk za vyjetého brankáře Pirátů.
45:43
Pirátský útok zastavuje odpískaný ofsajd.
45:31
Kämpf neudržel puk proti dvojici libereckých obránců.
44:29
Harantovu střelu Schwarz vyrazil a následně se dostal na druhé straně k zakončení hostující útočník, jenže Kopřiva vystrčil levý beton včas a ráno vyrazil.
44:19
Schwarz nyní musel zastavit střelu Tomici, takže hra zůstane před jeho brankou.
44:00
Květoňovo nahození se ujal liberecký obránce, který okamžitě posílal kotouč směrem ke Kopřivovi.
43:11
Birnerův pokus z pravého kruhu našel pouze hruď domácího brankáře a Piráti již kontrolují kotouč na svých hokejkách.
42:19
Kopřiva nyní vůbec nevěděl, kde má kotouč po zakončení Lakatoše. Naštěstí pro Chomutovské se černá guma prolétla mimo tři tyče.
41:26
Valský ihned po buly v útočném pásmu vyzkoušel střelou zleva Kopřivovu pozornost. Chomutovský gólman byl připraven.
40:31
To je pro Chomutov parádní vstup do třetího dějství! Červenka našel najíždějícího Skinnera, který z místa pro vhazování našel skulinku nad ramenem Schwarze. Asistence: Roman Červenka.
40:15
První buly získal Liberec, přesto jsou to domácí, kteří jako první ohrožují branku soupeře.
40:01
Liberečtí vstoupili do prostřední třetiny zlepšenou aktivitou, z čehož vyplynuly i dva vstřelené branky v přesilových hrách. Obě trefy zaznamenal nejproduktivnější Tygr Petr Jelínek.

Třetí dějství začne přibližně v 19:13.
40:00
39:57
Marek Hovorka to v samém závěru vzal na sebe a střelou z pravého kruhu dokázal pro svůj tým vybojovat poslední vhazování ve druhé části.
39:35
Nepřesná přihrávka vyhání Chomutov z útočné třetiny.
38:59
Červenka dostal nabito od Skinnera, ale při nápřahu se mu zlomila hůl, takže pokus neměl potřebný směr ani razanci.
38:25
Další útočnou akci chomutovské souboru zastavuje odpískaný ofsajd.
38:10
Červenka byl chvíli volný na levém kruhu, ale svou střelou nemířil přesně.
Dnešní utkání v chomutovské SD ARÉNĚ sleduje 5 041 diváků.
37:53
Oddechový čas pro domácí.
37:53
Menší trest za hákování inkasuje Michal Birner.
37:35
Piráti dostávají výhodu.
37:18
Vampolova střela z téměř z poloviny hřiště minula Kopřivovu klec o necelý metr.
36:33
Hovorkovu nahrávku přes šířku pásma dokázal jeden z libereckých vytečovat do středního pásma.
36:18
Z ní je ale vykazuje přihrávka rukou.
35:56
Sklenářova střela od hrazení k Schwarzově bráně nedolétla a Liberečtí jsou zpátky v pirátské třetině.
34:28
Liberec právě vstřelil branku!
I druhou přesilovku dokázali Liberečtí využít. Bakoš přihrál na Bulíře, jehož střelu z kruhu dokázal Kopřiva vykopnout, ale pouze na hůl PETRA JELÍNKA, který svým druhým gólem v zápase otáčí vývoj. Bez asistence.
33:57
Piráti dokázali dostat kotouč pryč z obranné třetiny.
33:49
Tomáš Pospíšil (CHM) si jde sednout na dvě minutky na lavici hanby. Tygři tak dostávají další přesilovku.
33:08
Pereťagin musí hrát, protože prudký kotouč byl tečován, takže se nemohlo jednat o zakázané uvolnění.
32:58
Píská se ofsajd Pirátů a následuje komerční přestávka.
32:48
Sklenář byl při střele sražen, i tak ale vyslal nebezpečný pokus, který Schwarz pouze vykopl do míst, kam si najížděl Radek Veselý. Mladý pirátský forvard se ale k puku nedostal.
31:42
Hřebejk podstupuje osobní souboje v rohu útočného pásma, čímž získává pro své spoluhráče čas na najetí do střeleckých pozic.
31:00
Bakošovu střelu přes beka Kopřiva vyráží do rohu hrací plochy. Hostující šelmy zůstávají v pásmu Pirátů.
30:14
Harant nahodil obloučkem kotouč na Schwarze, který ho jen lehce tečoval lapačkou. Jeho spoluhráči ale dokázali vrátit hru zpátky před Kopřivu.
29:39
Tygři vyhazují kotouč obloukem do pirátské třetiny.
28:53
Liberečtí využívají nabídnutou početní výhodu. Radivojevič si vyměnil kotouč se Ševcem a následná střela Bulíře z levého kruhu Kopřiva vyrazil, jenže přímo na čepel PETRA JELÍNKA, jenž chomutovského brankáře překonal z předbrankového prostoru. Asistence: Michal Bulíř a Martin Ševc.
27:55
Řepík hledal nahrávkou Birnera, ale Kopřiva rychlým zásahem holí poslal kotouč pryč ze třetiny.
27:37
Birner nahrál na modrou čáru Ševcovi, jehož střelu zápěstím Kopřiva viděl a ukryl do své moci.
27:06
Piráti vyhráli buly a okamžitě posílají puk pryč z obranného pásma.
27:03
Štěpán Hřebejk (CHM) dostává dvouminutový trest, když u mantinelu dohrál jednoho z libereckých hráčů. Tygři si tak zahrají početní výhodu.
26:24
Střelu od modré čáry dostal Tomica do chráničů a Piráti následně posílají kotouč do středního pásma.
25:53
Liberečtí mají v těchto chvílích více kotouč na hokejkách a snaží se překonat brankáře Kopřivu.
25:39
Tečovaný kotouč vylétl z pirátského obranného pásma do hlediště. Následuje buly u modré čáry.
25:01
Pospíšil nedokázal přejít libereckého Birnera, který okamžitě otočil hru a rychlou střelou vyzkoušel pozornost Kopřivy.
24:02
Tygři vstoupil do druhé třetiny lépe než do té úvodní a zatím jsou to oni, kdo měl větší šanci na skórování.
23:06
23:00
Radivojevič se dostal za domácí obranu, jenže svým pokusem trefil pouze připravený beton Kopřivy.
22:40
Skinner si vyměnil kotouč s Červenkou, jenže jeho pokus zápěstím trefil prvního klečícího hráče Tygrů.
22:07
A opět se podařilo hráčům v modrých dresech dostat kotouč až ke Kopřivově kleci.
21:30
Schwarz vytáhl lapačkou bekhendový pokus Davida Květoně a krátce na to se Tygři osvobozují.
21:06
Martin Ševc (LIB) je vyloučen na dvě minuty za zlomenou hůl, což se nelíbí trenéru Pešánovi, který si vyžádal konzultaci s hlavní rozhodčím.
20:36
Kopřiva ztlumil liberecké nahození po mantinelu a vzápětí jeho spoluhráči rychle rozjeli další útok.
20:16
Liberečtí posílají prudký kotouč na zakázané uvolnění.
20:10
Ihned po vhazování zaujali Piráti místo v útočném pásmu.
20:01
Zahájení druhé třetiny se mírně protahuje, neboť na ledové ploše je pár vad.
Piráti sehráli s lídrem tabulky velmi podařenou úvodní dvacetiminutovku a zaslouženě vedou 1:0. O gól se v polovině dějství postaral David Květoň.

Druhá perioda začne za necelých sedmnáct minutek.
20:00
19:30
Po delším souboji u hrazení rozjíždějí Piráti zřejmě jeden z posledních útoků v prvním dějství.
18:58
Ke střele se dostal Michal Birner, avšak jeho pokus minul domácí branku a skončil na zadním hrazení.
18:50
Miroslav Kopřiva po střele od modré přerušuje hru. Vhazuje se po jeho levé ruce.
18:28
Valský zadovkou našel pouze hůl chomutovského mladíka Radka Veselého, který okamžitě zakládá další útočnou akci.
17:46
Hosté v plném počtu, vyloučený Řepík je zpátky ve hře.
17:43
Liberecké šelmy posílají kotouč přes hrazení až ke Kopřivovi.
17:33
Brankář Schwarz nyní raději kryje kotouč a dopřeje svým spoluhráčům vystřídat.
17:06
Vondrka nahrával do brankoviště, kde stál Jánošík a zřejmě od jeho nohy se kotouč vznesl nad libereckou klec.
16:42
Nyní jsou ale opět Piráti rozestavení a svírají svého soupeře.
16:16
Vondrka nahrál Skinnerovi, jehož nepřesná přihrávka k mantinelu připravila domácí o útočné pásmo.
15:46
Dvouminutový trest za podražení dostává Michal Řepík. Uvidíme tedy první početní výhodu v dnešním zápase.
15:37
Chomutovští mají ponechanou výhodu.
14:31
Hovorka našel Kämpfa, jenž trefil pouze připraveného libereckého brankáře.
14:11
Tygři bojují o kotouč v rohu útočného pásma.
13:31
Icing Liberce.
13:07
Bulíř nezachytil kotouč a projel rychleji do útočného pásma. Čárový sudí to viděl a signalizoval ofsajdové postavení, takže liberecký forvard musel puk přenechat Chomutovským.
12:48
Schwarz raději kryje pirátské nahození. Hra se po komerční pauze vrátí před libereckou svatyni.
12:27
Hovorkovu nahrávku bekhendem dostal na hůl liberecký kapitán Výtisk, který okamžitě otáčí hru.
11:41
Domácí dobrou obranou nepustili Tygry do útočného pásma a dokonce se jim díky Kämpfovi podařilo vrátit hru zpátky do hostujícího brankáře.
10:59
Pospíšil hledal zpoza brankové čáry Růžičku, který svou střelou trefil pouze libereckého brankáře.
10:03
Sklenář dostal přesnou přihrávku mezi liberecké obránce, ale svým zakončením nenašel skulinku mezi Schwarzovými betony.
09:22
Růžička se protáhl podél hrazení za Schwarzovu klec a zpětnou nahrávkou našel hůl DAVID KVĚTONĚ, který střelou z první překonal brankáře Schwarze. Asistence: Vladimír Růžička a Jan Rutta.
08:40
Kopřiva si neporozumněl s obránci, ale hosté toho vytěžit nedokázali, neboť Vampola byl v pásmu osamocen a navíc přihrával do míst, kde nikdo nebyl.
07:53
Dělovku od Ševc z levého kruhu schytal do chráničů Harant a Piráti otáčejí děj hry.
06:35
David Květoň se protáhl okolo bránících hráčů Tygrů, ale svým zakončením nenadělal Schwarzovi výraznější problémy, přesto Chomutovští zůstávají v pásmu Liberce.
06:13
Rozehrávka Liberce byla příliš dlouhá a prudká, takže se hra po zakázaném uvolnění vrací před Schwarze.
05:42
Roman Červenka nyní ukázal kousek ze svého umění. Trošku si pohrál s kotoučem a pak rychlou střelou zápěstím trefil boční síťku Schwarzovy brány.
04:40
Po Hřebejkově střele za modrou čárou se kotouč odrazil od hrazení před hokejku Vondrky, jenž se ale ke kotouči nedostal, a tak domácí přicházejí o útočné pásmo.
04:05
Vondrka si najel k pravému kruhu a rychlou střelou zaměstnal brankáře hostí.
03:24
Lukáš Derner v přerušené hře odchází za pomocí spoluhráče do šatny. Uvidíme, zda se hostující bek ještě vrátí do dnešního střetnutí.
03:24
Schwarz si dokázal poradit dokonce se dvěma pokusy chomutovského Jana Rutty. Následuje vhazování před libereckou klecí.
02:52
Čtvrtá útočná řada Pirátů svírá Liberec v jeho obranné třetině.
02:28
Vampola dostal z rohu nahrávku do mezikruží a svým pokusem zaměstnal Kopřivu, který puk raději přikryl pod lapačkou. Vhazuje se po levé ruce domácího brankáře.
01:54
Hovorka hledal Kämpfa, jenže ten se k puku nedostal, takže Schwarz zasahovat nemusel.
01:27
Kämpf prohrál buly v liberecké třetině, přesto zůstávají Piráti v útočné třetině.
01:24
Šidlík se při střele srazil s Dernerem, jenž zůstává ležet u modré čáry.
00:45
Radivojevič našel přesnou nahrávkou na modré čáře stojícího Bakoše, jehož pokus vyrazil Kopřiva do rohu.
00:08
Úvodní buly získal Roman Červenka, takže jsou to Piráti, kdo může založit první útok.
00:01
V tento okamžik se tak stává a utkání 21. kola české nejvyšší soutěže může začít.
Liberečtí již jsou nastoupeni na modré čáře. Domácí Piráti přijdou každým okamžikem.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka "C", Růžička, D. Květoň – Hřebejk "A", Kämpf, Hovorka – Sklenář, Chlouba, Veselý. Trenér: Vladimír Růžička starší.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Hosnedl) – Ševc, Šimek, Derner, Havlín, Výtisk "C", Plutnar, Říha – Birner, Vampola "A", Řepík – Radivojevič "C", Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Špaček. Trenér: Filip Pešán.

Rozhodčí: Šindler, Souček – Jelínek, Pešek.
První vzájemný zápas v tomto ročníku:

8. kolo vs. Liberec – Chomutov 3:2p

Piráti si do poloviny prvního vzájemného střetnutí dokázali vypracovat dvoubrankový náskok, o který se zasloužil během dvou minut Tomáš Pospíšil. Celku z pod Ještědu se podařilo ještě do konce základní hrací doby srovnat, když do černého mířili Michal Řepík a Petr Vampola. Domácí tygří smečka získala ze zápasu i druhý bod, když v prodloužení udeřil Petr Jelínek.
Piráti Chomutov

Domácí družina se aktuálně nalézá na sedmém místě s jedenatřicetibodovým ziskem. Po reprezentační pauze Piráti zatím v základní hrací době neprohráli. Svěřenci trenéra Růžičky třikrát naplno bodovali a ve Zlíně prohráli až po samostatných nájezdech. Oporami týmu v tomto období byli jistě Miroslav Kopřiva, který vychytal dvě čistá konta, ale také Roman Červenka, jenž si připsal sedm kanadských bodů.

Nejproduktivnější hráči týmu:

1. Roman Červenka – 18 zápasů, 20b (9+11)
2. Michal Vondrka – 20 zápasů, 11b (6+5)
3. Tomáš Pospíšil – 19 zápasů, 10b (5+5)
4. Vladimír Růžička – 18 zápasů, 10b (4+6)
5. David Kämpf – 20 zápasů, 7b (4+3)

Statistiky brankářů:

1. Miroslav Kopřiva – 15 zápasů, 93,73% úsp. zákroků
2. Jan Strmeň – 8 zápasů, 89,41% úsp. zákroků
3. Miroslav Hanuljak – 2 zápasy, 88,68% úsp. zákroků
Bílí Tygři Liberec

Liberec se aktuálně nachází na vedoucí příčce se ziskem 41 bodů. Po pauze zaviněné reprezentační akcí sesbírali Bílí Tygři celkem šest bodů, když dokázali porazit Mladou Boleslav a Třinec. Ve středečním zápase se utkali s pražskou Spartou, které podlehli 5:4 po samostatných nájezdech.

1. Petr Jelínek – 19 zápasů, 18b (8+10)
2. Michal Řepík – 19 zápasů, 17b (10+7)
3. Lukáš Krenželok – 19 zápasů, 17b (7+10)
4. Petr Vampola – 19 zápasů, 15b (6+9)
5. Branko Radivojevič – 19 zápasů, 14b (6+8)

1. Ján Lašák – 15 zápasů, 90,93% úsp. zákroků
2. Marek Schwarz – 4 zápasy, 88,46% úsp. zákroků
Přeji krásné pozdní páteční odpoledne všem hokejovým fanouškům! Tipsport extraliga má dnes na svém programu šest zápasů již 21.kola. My se společně budeme blíže věnovat jednomu z nich, a to duelu mezi Piráti Chomutov a Bílí Tygři Liberec. Úvodní buly bude v chomutovské SD ARÉNĚ vhozeno v 17:30! Přeji hezký sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.