SESTŘIH: 39. kolo extraligy, Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 4:3

To je ode mě pro dnešek vše, někdy příště napočtenou.
Ve třetí třetině přidaly oba týmy po jedné brance. Plzeň se snažila ve vypjatém závěru utkání ještě dostat do prodloužení, to se jí nakonec nepovedlo, a tak Piráti berou tři body za vítězství.
Hvězdy dnešního utkání:

HC Škoda Plzeň – Tomáš Svoboda
Piráti CHomutov – Roman Červenka
59:55
Ani při obrovském závaru v závěrečných vteřinách neprotlačili hosté kotouč za Kristana, Piráti vítězí.
59:37
Plzeň si vyžádala oddechový čas.
59:37
Robert Kristan podržel svůj tým a drží prozatím tři body v SD ARÉNĚ.
59:21
Plzeňští se nedokáží usadit v útočném pásmu.
58:50
Hosté hrají bez brankáře.
58:11
Piráti jeli ve třech na dva obránce, ale situaci nevyřešili dobře. Vybojovali však vhazování ve svém útočném pásmu.
58:01
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:51
Po drobné roztržce za domácí bránou se bude vhazovat ve středním pásmu blíže k brance Polívky.
57:36
Červenka v záklonu jen o centimetry minul bránu Polívky.
56:49
Plzeň zamkla Piráty v jejich pásmu, ale nedostává se ke střele.
56:22
Icing Pirátů.
56:04
Plzeňští se tlačí do vyrovnání, domácí obrana je ale zatím k větší šanci nepouští.
55:29
Pokračovat se bude po komerční přestávce vhazováním po pravici Kristana.
55:11
Další zakázané uvolnění Pirátů.
54:41
Střelu Indráka zblokoval na poslední chvíli Rutta.
54:25
Vladimír Růžička si vyžádal oddechový čas pro Piráty.
54:25
Zakázané uvolnění Pirátů.
54:01
Červenka byl připravený na útočné modré čáře k samostatnému úniku, kotouč k němu ale nedojel.
52:50
Několik dobrých zákroků na každé straně, žádný z týmů nyní nechce inkasovat.
52:11
Hosté opět točí domácí obranu ve svém útočném pásmu.
51:33
Vhazovat se nyní bude po pravici Polívky.
51:09
Svoboda se dostal k odraženému kotouči, ale přestřelil bránu.
50:38
Hosté drží kotouč za svou bránou.
50:04
Preisinger nedokázal poslat kotouč před bránu na volného Lva.
49:17
Hra je plná nepřesností a na ledě se začíná trochu přiostřovat.
48:37
Oba týmy hrají v plném počtu.
47:54
David Kaše Machovského nedokázal prostřelit.
47:54
Na trestné střílení se do brány postaví Matěj Machovský.
47:54
Kaše jel sám na brankáře a byl tvrdě sražený jedním z plzeňských hráčů. Pojede se trestné střílení, ale s domácím mladíkem to nevypadá příliš dobře.
47:15
Jánošík pálil od modré vedle brány.
46:37
Přesilová hra trvala jen čtyři vteřiny, potrestán je Červenka za nedovolené bránění.
46:33
Michal Moravčík oslabí svůj tým na dvě minuty za hákování.
46:19
Kristan trochu nejistě zaklekl kotouč nahozený ze středního pásma. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
45:48
Plzeň je nyní hodně aktivní a dere se do útoku.
45:09
Rutta byl v těsné blízkosti Polívky, který jeho teč bez problémů odvrátil.
43:50
Plzeň právě vstřelila branku!
MIROSLAV PREISINGER vystřelil od modré čáry, kotouč ale smolně pro domácího brankáře tečoval jeden z obránců a Kristan na něj nedosáhl. Asistence: Patrik Polívka.
43:39
Kaše vyslal nenápadnou střelu, Polívka byl ale pozorný.
43:19
Další zákrok si připisuje Kristan.
Dnešní utkání sleduje 4 621 diváků.
43:04
Hřebejk míjí od modré čáry bránu.
42:37
Hra se přelévá ze strany na stranu, nyní zase útočí Plzeň.
42:03
Růžička vypálil od modré, Polívka byl ale připravený.
41:29
Piráti jsou na koni a drží kotouč na holích.
40:37
Piráti právě vstřelili branku!
Další velmi šťastná branka Pirátů. Vondrka v nouzi přihrál kotouč na ROMANA ČERVENKU, který ho se štěstím dovezl doslova až do brány. Asistence: Michal Vondrka.
40:37
Prohlíží se videozáznam, zda bylo branky Pirátů dosaženo bruslí.
40:01
Ve druhé třetině viděli diváci v SD ARÉNĚ po jedné brance na každé straně. Nejprve dostal Piráty do dvoubrankového vedení Adam Jánošík, poté však snížil Tomáš Svoboda z trestného střílení. Třetí třetina začne přibližně v 19:15.
38:14
Kämpf ujel obraně, ale jeho pokus Polívka vyrazil.
38:00
Hrňa vypálil z mezikruží, Kristan si na jeho pokus počkal a lapil ho.
37:47
Vondrka dostává dvě minuty za hákování, ale vůbec se mu to nelíbí a diskutuje s rozhodčím. Dle opakovaného záběru má domácí kapitán pravdu, hokejka se protihráče vůbec nedotkla.
37:38
37:19
Poletín prověřil Kristanovu pozornost, ten jeho pokus vyrazil.
36:21
Přesilovka se Pirátům vůbec nedaří, kotouč je opět za Kristanem.
35:54
Kotouč se otřel o ochrannou síť, vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:38
Tomáš Svoboda si pomohl sekáním a dostává menší trest.
34:44
Kämpf dostal přihrávku zpoza brány, jen nastavil hokejku a kotouč vzduchem proplachtil těsně kolem pravé tyče brány hostů.
34:42
Valachovu střelu zblokoval obránce mimo bránu.
34:00
33:54
Až nyní Dušek tečoval přihrávku a kotouč je ve středním pásmu.
33:29
Plzeň má velký tlak, domácí se nedostávají ke kotouči.
33:05
Piráti vyhazují do středního pásma.
32:49
Pulpán vystřelil od modré čáry, Kristan byl pozorný.
32:30
Plzeňští si přihrávají po mantinelu a zatím se nedostávají ke střele.
32:00
Červenka mimo hru zbytečně atakoval protihráče a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
31:24
Plzeň hraje ve výhodě, bude hrát přesilovku.
30:38
Skinner se dostal k zakončení od modré čáry, kotouč však letěl mimo tři tyče.
30:04
Dlapa nešikovně vyhodil kotouč až na zakázané uvolnění.
29:37
Několikrát tečovaný kotouč Kristan se štěstím vykopnul špičkou betonu.
29:04
28:52
Valach mířil od modré čáry nepřesně.
28:31
Tomáš Svoboda vykoupal Kristana v brance a bekhendovým blafákem snižuje na rozdíl jediné branky. Bez asistence.
28:31
Trestné střílení pro hosty! Rutta seknul ujíždějícího Svobodu, který pojede trestné střílení.
28:22
Skinner vypálil od modré, ale Polívka vyráží ramenem.
28:09
Kotouč je opět v útočném pásmu Pirátů.
27:25
Škoda se štěstím vyhazuje až za Kristana.
27:04
Jakub Lev neunesl tíhu okamžiku a dostává dvě minuty za napadení Červenky.
26:53
Nejprve se sklenář neprosadil střelou, kterou Polívka vyrazil, kotouč se ale dostal k ADAMU JÁNOŠÍKOVI, který nechytatelnou ranou prostřelil hostujícího brankáře. Asistence:David Květoň.
26:12
Čároví rozhodčí odpískali velmi sporné zakázané uvolnění, nakonec se po komerční přestávce bude vhazovat ve středovém kruhu.
26:01
Hosté přečkali i druhé oslabení a hrají v plném počtu.
25:47
Vondrka vypálil dělovou ránu a trefil Polívku do masky, hostující brankář je ale v pořádku.
25:23
Krásná akce mladíků Kämpfa a Kašeho. První jmenovaný vyslal do úniku Davida Kašeho, toho ale výborným rozklekem vychytal Patrik Polívka.
24:57
Polívka uklidňuje hru zásahem lapačkou.
24:46
Piráti drží kotouč za bránou soupeře.
24:01
Dominik Kubalík inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
24:01
Kaše měl před sebou odkrytou bránu, ale byl podražen.
22:30
Lev vyvezl kotouč a pokusil se zakončit, střelu zblokoval obránce.
21:51
Tomáš Svoboda dostává menší trest za hrubost, Piráti budou hrát první přesilovku v utkání.
21:22
Polívka raději podržel kotouč u své branky.
21:01
Piráti aktivně napadají rozehrávku Plzně.
20:20
Skinner byl v dobré střelecké pozici, ale chtěl vylepšit pozici pro spoluhráče, kotouč ale lapila obrana.
20:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše.
Hosté z Plzně se v první třetině dostali do vedení zásluhou Hrni. V patnácté minutě ale zařídil vyrovnání Červenka a v devatenácté minutě se dostali Piráti zásluhou velmi šťastné branky Kämpfa do vedení. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.
20:00
19:38
Piráti bojují o kotouč za hostující bránou, ale obrana je nepustí do zakončení.
19:01
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:52
Indiánům je pískána přihrávka rukou.
18:28
Tak to je velmi smolná branka pro Polívku. DAVID KÄMPF si chtěl obhodit protihráče, ale kotouč mu ujel. To však nečekal hostující gólman, od jehož betonu se kotouč odrazil do brány. Asistence: Jakub Sklenář, Peter Ölvecký.
17:14
Dušek vyvezl kotouč do útočného pásma, ale prosadit se nedokázal.
16:24
Další zmatky před domácí bránou, kotouč jí nakonec jen přeletěl a zmocnili se ho domácí.
15:41
Hrňa zkoušel z otočky vystřelit na Kristana, střela ale byla nepřesná.
15:16
14:45
Piráti ujeli ve dvou na jednoho obránce, ROMAN ČERVENKA podržel kotouč na holi a střelou tahem prostřeluje Polívku. Asistence: Adam Jánošík, Marek Tomica.
14:09
Kotouč vyletěl mezi diváky, Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
13:36
13:00
Plzni se tentokrát nedaří usadit se v pásmu, Piráti poctivě brání.
12:27
Další vyhození Pirátů.
11:54
Tomáš Svoboda byl sám u pravé tyče domácí branky, ale Kristan jeho pokus vyráží.
11:13
Piráti vyhazují přes všechny čáry.
10:51
Je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, vhazuje se ve středním pásmu.
10:26
Pulpán měl před sebou úplně prázdnou bránu, ale kotouč netrefil a ten mu projel mezi bruslemi.
09:36
Další přesilovka pro Plzeň, Vladimír Růžička dostává čtyři minuty za vysokou hůl.
09:23
Piráti se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
09:14
Hosty gól evidentně nakopnul a drží kotouč za domácí brankou.
08:32
Dlapa zastavil letící kotouč, ale srazil ho pouze k volnému ERIKU HRŇOVI, který neměl problém zakončit. Asistence: Jakub Lev
08:08
Hřebejk se vydal na samostatný výjezd, obehrál jednoho protihráče, poté ale přišel o kotouč.
07:24
Kracík měl na holi vedení, ale netrefil kotouč před odkrytou domácí klecí.
06:53
Domácí vyhazují za Polívku a odjíždí střídat.
06:26
Juraj Valach dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
06:26
Pokračovat se bude po komerční přestávce přesilovou hrou Plzně.
06:14
Po urputném boji vybojovali kotouč Plzeňští.
05:41
O kotouč se bojuje v rohu domácího obranného pásma.
05:11
Kristan si připisuje další zákrok.
05:00
Červenka číhal na útočné modré čáře, na kotouč ale nedosáhl.
04:31
Kristan raději pokryl skákající kotouč a uklidňuje tak domácí zadní řady.
04:03
03:38
A opět Vondrka, tentokrát protáhnul Polívku, jen to halou zahučelo.
03:24
Vondrka stál trochu z úhlu, jeho střela jen proletěla brankovištěm.
03:16
Icing také na straně indiánů.
02:47
Kaše přihrál výborně Tomicovi, jeho střelu ale Polívka v pokleku chytá.
02:27
Kracík dostal přihrávku zpoza brány, Kristan vyráží jeho pokus ramenem.
02:13
Další zakázané uvolnění na straně Pirátů, hra se stěhuje před Kristana.
01:48
Po zmatku před Polívkou se k dorážce dostal Ölvecký, Polívka kotouč vyrazil špičkou betonu.
01:27
Květoň dostal od Vondrky přihrávku zpoza brány mezi kruhy, ale Polívka střelu vyrazil ramenem do ochranné sítě.
01:15
Na Květoně mířila přihrávka mezi kruhy, tu ale zablokovali obránci.
00:37
Vondrka vybojoval na modré čáře kotouč, ale přihrávku pokazil.
00:20
A po dalších deseti vteřinách icing i na druhé straně.
00:10
Hned po deseti vteřinách utkání se píská zakázané uvolnění Plzně.
00:01

Piráti Chomutov: Kristan (Hanuljak) – Skinner, Rutta, Jánošík, Valach, Pereťjagin, Dlapa, Mrázek, Blaha – Tomica, Červenka, D. Kaše – Vondrka, Dušek, Květoň – Sklenář, Růžička, Ölvecký – Hřebejk, Kämpf, Chlouba

HC Škoda Plzeň: Polívka (Machovský) – Moravčík, Jeřábek, Sklenička, Kadlec, Pulpán, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Lev, Přikryl, Kratěna – Svoboda, Preisinger, Hrňa – Beran, Poletín, Suchý

Rozhodčí: Hodek, Hrubý – Lhotský, Svoboda.

8. Chomutov, 37 zápasů, 55 bodů
HC Škoda Plzeň je na tom o poznání lépe, ale v posledních třech utkání nezískala ani bod. Všechna utkání odehráli Západočeši na domácím ledě v Home Monitoring Aréně, pokaždé ale dokázali vstřelit pouze jednu branku. V posledním kole nestačila Plzeň na Ševce ze Zlína poměrem 1:4.
Piráti Chomutov se nevezou zrovna na vítězné vlně. Z posledních osmi utkání dokázali hráči zpod Krušných hor vyhrát jediné, celkem si pak připsali pět bodů. V posledním kole nestačili Piráti před více jak čtrnácti tisíci diváky v O2 aréně na rozjetou pražskou Spartu, se kterou prohráli 1:7.
Dobrý podvečer, vítejte u online přenosu z utkání 39. kola Tipsport extraligy mezi týmy Piráti Chomutov a HC Škoda Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.