Piráti podruhé v ročníku přenechali všechny body svému soupeři. Po Karlových Varech se to povedlo dnes Ševcům ze Zlína. Hosté tak přerušili nepříznivou bilanci na venkovních hřištích.

Toto je ode mě vše a příště se těším na počtenou.
Hvězdou zápasu na zlínské straně je Roberts Bukarts. Na domácí straně dostává ocenění hvězda zápasu jediný střelec Chomutova Peter Ölvecký.
59:48
Závěr zápasu se dohrává v za zlínskou klecí.
59:19
Zlín právě vstřelil branku!
Po přihrávce od brankové čáry střílel z první ROBERTS BUKARTS a zvyšuje již na 5:1 pro zlínské barvy. Pro lotyšského útočníka je třetí gól v dnešním utkání a celkově pátý proti Chomutov v letošním ročníku. Asistence: Petr Holík.
58:53
Emoce planou a Zlín si zahraje dvojnásobnou přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Adam Jánošík.
58:35
Střelu Kotvana od modré čáry Strmeň vykopl do rohu hrací plochy.
58:21
Marek Tomica (CHM) fauloval u hrazení Kubiše, který byl v souboji s jiným hráčem Pirátů. Hráč s číslem 14 dostává menší trest + osobní trest za naražení zezadu. Dvouminutový trest odpyká Jakub Chrpa.
58:01
Byly ohlášeny poslední dvě minuty hry ve třetí části.
57:30
Pirátům se ani v závěrečných minutách nedaří usadit v Kašíkově blízkosti. Vypadá to, že Zlín bude druhým celkem, kterým dobude v letošním ročníku chomutovskou SD ARÉNU a získá ze severu Čech plný bodový zisk.
56:40
Jánošíkova střela od modré Kašíkovi vypadla, ale žádný z chomutovských se již k puku nedostal.
55:16
54:30
Zlín ani v přesilovce nikam nepospíchá a spíše se jeho hráči snaží zašlápnout kotouč u hrazení.
53:40
Bukarts s Holíkem kombinují v okolí pirátské klece.
53:16
Zatím jediný střelec Pirátů v dnešním zápase Peter Ölvecký si pomohl faulem ve snaze získat kotouč a dostává menší trest za vysokou hůl.
52:35
Červenka s Růžičkou vybojovali kotouč pro Jánošíka, jehož střela zápěstím trefuje pouze padajícího hráče Zlína.
51:40
Zlín se již nikam nežene a pouze zachytává pirátské útoky a posílá puky ke Strmeňově brance.
50:57
Chomutov si ne a ne vytvořit tlak, kterým by smazal tříbrankové manko.
49:25
Piráti mají sice optický tlak, ale po většinu času hrají u mantinelu a na brankáře Zlína toho moc nejde.
48:58
Po Ölveckého vyjetí z rohu se dostal k lehké teči Štěpán Hřebejk, ale ani on nepřelstil brankáře Beranů.
47:51
Chomutovští získali další vhazování před Kašíkovou klecí. Podaří se jim ještě překonat zlínského muže s maskou?
47:07
Zlínští zatím pouze posílají kotouče do pirátského pásma.
46:44
Nyní se Piráti snažil založit další rychlý útok, ale puk skončil v hledišti. Před buly ve středovém kruhu následuje komerční pauza.
45:49
Piráti přidali na bruslení a důkazem toho může být i další pokus Jana Rutty, který vyzkoušel pozornost Libora Kašíka střelou od pravého hrazení.
45:10
Po rychlém kontru nahrál Dušek najíždějícímu Chrpovi, který svou rychlou střelou zápěstím získal pro Piráty útočnou třetinu.
44:18
44:07
Pospíšil si neporozuměl s Jánošíkem a Piráti přicházejí o útočné pásmo.
43:53
Ruttova dělovka byla zblokována do ochranné sítě. Chomutovský celek zůstane v útočném pásmu.
43:23
Minuta přesilovky pryč, ale Piráti zatím příliš nezaměstnali brankáře Kašíka.
42:18
Tomáš Pospíšil si prosmýkl mezi dvěma hráči a lehkým háčkem přerušil jeho počínání zlínský kapitán Ondřej Veselý.
41:30
Brankář Jan Strmeň již signalizoval zakázané uvolnění Zlína, ale rozhodčí byli jiného názoru a nechávají hru plynout.
40:47
Puk skončil na pirátské střídačce. Vhazuje se ve středovém kruhu.
40:21
Vondrka se proháčkoval do útočného pásma, ale zakončit svou akci se mu již nepodařilo.
40:01
Ve druhé třetině skórovali pouze hostující hokejisté, kteří dvěma brankami navýšili své vedení. Druhou branku v zápase zaznamenal Lotyš Roberts Bukarts, který již počtvrté v ročníku překonal pirátské brankáře. Zatím poslední branku má na svědomí Roman Vlach, jenž tečoval Marušákův pokus od modré čáry.
40:00
39:46
Brankář Kašík opět přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho levici.
39:30
Ölvecký sice vyhrál buly, ale jsou to Zlínští, kteří rychle podnikají útočnou akci.
39:05
Červenka nahrál na Pospíšila, ale ten bohužel nedokázal v tísni zakončit a následně se puk dostává do středního pásma.
38:35
38:22
38:04
Chomutovským se dneska vůbec nedaří a opět je vidění několik zmatků v pirátské rozehrávce.
37:30
Útočnou snahu Pirátů zastavuje odpískaný ofsajd.
36:35
Poměr sil na ledě se srovná, neboť menší trest za vysokou hůl inkasuje zlínský Roman Vlach.
36:22
Zlín si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Roman Červenka.
35:53
Miroslav Kopřiva opouští své pracoviště. Místo něho nastupuje do dnešního zápasu Jan Strmeň.
35:53
Říčka našel nahrávkou ROBERTSE BUKARTSE, jenž zamíchal s kotoučem a následně poslal puk do Kopřivovy brány. Asistence: Robert Říčka.
35:41
Holík vybojoval kotouč za pirátskou klecí a následně předložil puk Žižkovi, ale ten Kopřivu nepřekonal.
35:02
Šťastný zachytil nepřesnou rozehrávku Chomutova a následně vystřelil na Kopřivu. Od boční tyčky se puk odrazil do ochranné sítě, tudíž se bude vhazovat po pravé ruce pirátské jedničky.
34:15
Jánošíkova střela z levého kruhu Kašíkovi vypadla, ale hosté nakonec dostali kotouč do bezpečné zóny.
33:26
Čachotský dělá problémy chomutovské obraně. Stačí mu k tomu pouze manévrování s pukem v rohu hrací plochy.
32:56
Červenka obdržel nahrávku do mezikruží a po rychlé otočce zaměstnal Kašíka bekhendovým pokusem. Zlínský brankář chvilku nevěděl, kde má kousek černé gumy, nakonec to ale vyřešil a bude se vhazovat po jeho levici.
32:38
Zlínští opět posílají kotouč po hrazení na zakázané uvolnění.
32:17
Hra se před Kašíka ještě vrátí, neboť Ševci pouze vyhazují kotouč až na zakázané uvolnění.
31:49
Ruttova nenápadná střela zaměstnala Kašíkovu pozornost a Piráti se díky tomu usazují ve zlínském pásmu.
30:50
Ölveckého řada nyní opět zaměstnala zlínskou obranu, ale Pospíšil byl přeci jen obrán o kotouč, který následně míří až do pirátského obranného pásma.
30:25
Šťastného pokus od hrazení Kopřiva pouze vyráží a následně Piráti otáčejí kormidlem děje zápasu.
29:34
Až nyní dokázali Piráti ohrozit Libora Kašíka, ten ale předvedl jistý zákrok a drží svůj celek ve hře o body.
29:06
Pospíšil s Ölveckým bojují v rohu útočného pásma, ale ohrožení Kašíka zatím nepřichází.
28:25
Piráti se nedokáží dostat do tempa a dělají zbytečné chyby, ze kterých plyne ohrožení Kopřivovy brány.
Dnešní utkání sleduje 5 250 diváků, což značí, že je podruhé v ročníku vyprodáno.
27:24
Ihned po buly se dostal ke střele Jiří Marušák, jehož projektil tečoval před Kopřivou ROMAN VLACH. Zlínští odskakují již do dvoubrankového vedení. Asistence: Jiří Marušák a Ondřej Veselý.
27:15
Po Čachotského střele musel vytáhnou další zákrok brankář Miroslav Kopřiva. Po komerční pauze se hra vrátí před pirátskou klec.
26:50
26:39
A opět míří kotouč až ke Kopřivovi, jenž po špatné rozehrávce zbrzdil pirátský útok.
26:14
Tato přesilovka se Pirátům moc nedaří. Zlínští zatím bezpečně brání modrou čáru.
25:36
Piráti svírají svého soupeře, ale dlouho jim trvá než vůbec vystřelí na Kašíkovu klec.
24:50
Hosté špatně střídají a jsou za to potrestáni dvěma minutami, které odpyká Roberts Bukarts.
24:17
Veselý objel útočné pásmo, ale střílenou přihrávkou nemířil vůbec přesně a naopak vyhání svůj celek z pirátského pásma.
23:20
Červenkovu nahrávku zpoza brankové čáry zachytil jeden z hostí a opět míří kotouč pryč z útočné pásma Pirátů.
22:57
Po buly opět posílají hosté kotouč do bezpečné vzdálenosti od svého brankáře.
22:47
Ševci posílají kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.
22:26
Útočnou akci Zlína zastavuje odpískané postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra se tak přesune za modrou čáru.
21:57
Čtvrtá útočná řada Zlína nyní dělá Pirátům obrovské problémy. A je jen štěstí, že brankář Kopřiva potřetí neinkasoval.
21:29
Vondrkovu střelu Kašík pouze vyráží, ale jeho obránci mu pomohli a chomutovského kapitána k dorážce nepustili.
20:36
Květoň obkroužil celé útočné pásmo a následně nahrál na obránce, který o puk přišel a do úniku se hnal Petr Holík, jenž ale nedokázal šanci proměnit a navýšit tím zlínské vedení.
20:01
Pirátům se povedl vstup do zápasu, což korunoval v desáté minutě Peter Ölvecký, který zaznamenal svou druhou branku v pirátském dresu. Následně se Valachům podařilo v rozmezí 120 vteřin skóre úplně otočit. Postarali se o to Roberts Bukarts a David Šťastný.
20:00
19:42
Červenka byl obrán o kotouč v útočném pásmu a následně to ještě Ševci zkoušeli ohrozit Kopřivu.
19:01
Začala poslední minuta první třetiny a nyní jsou Zlínští aktivnějším celkem na hrací ploše.
18:30
Zlín otáčí vývoj zápasu! Po pravé straně unikl DAVID ŠŤASTNÝ, jenž nejprve trefil Kopřivu do hrudi a následně dorážkou již dostal puk do sítě. Pro zlínského útočníka je to premiérova trefa v nejvyšší tuzemské soutěži. Asistence: Oldřich Kotvan a Jiří Marušák.
17:34
Jánošík přihrál přímo na hůl Vlacha, ale následně svoji chybu slovenský zadák napravil a nepustil zlínského forvarda do útočného pásma.
16:27
Těsně po konci početní výhody se Zlín dočkává branky. Petr Holík našel od levého mantinelu najíždějícího ROBERTSE BUKARTSE, jenž dokázal procedit kotouč někde mezi Kopřivovým tělem a tyčkou. Asistence: Petr Holík.
16:02
Bukarts zůstal osamocený u levé tyčky Kopřivovy branky, ale po přihrávce z druhé strany nedokázal zakončit.
15:21
Sklenář svým dobrým napadáním získal kotouč a následně šetří čas v rohu zlínského pásma.
15:05
Pirátům se podařilo vyhodit kotouč až ke zlínské brance.
14:23
Zlín si zahraje početní výhodu. Dvě minuty na trestné lavici stráví Štěpán Hřebejk, jenž se provinil nedovoleným bráněním.
14:20
Holík nahrál Bukartsovi, jemuž se střela nepovedla.
13:34
Piráti jsou opět nastěhováni v pásmu Ševců, ale Kašík zatím nemá sebemenší problém.
12:50
Po zásahu Kopřivy je oznámena další komerční přestávka, po které se hra vrátí před pirátskou branku.
12:04
Rychlost nyní nabral Jan Maruna, ale střela zlínského útočníka, který přišel během ročník z rodného Havířova, nebyla vůbec přesná a skončila pouze na zadním hrazení.
11:36
Růžička naservíroval pěknou nahrávku Tomicovi, ale toho zradilo zpracování a po jeho lehké teči skončil kotouč na hostující střídačce.
11:00
Hřebejk protečoval kotouč do útočného pásma a ihned jde napadat zlínské beky.
09:35
Piráti právě vstřelili branku!
Vyloučený Žižka se ani nestihl vrátit zpět do hry. PETER ÖLVECKÝ vybojoval kotouč na hostující obraně a po následné kličce v pádu překonává Kašíka a stává se druhým hráčem Pirátů, jenž v letošním ročníku překonal zlínského brankáře ze hry. Asistence: Adam Jánošík a Štěpán Hřebejk.
09:13
Cibák s Říčkou šetří cenné vteřinky v chomutovské třetině.
08:55
Po rychlé výměně přihrávek se ocitl osamocený Vondrka, ale z mezikruží trefil pouze připraveného Kašíka, jenž vytáhl pohotový zákrok lapačkou.
07:58
Skinnerovu nahrávku přes šířku pásma na Růžičku vypíchl jeden z obránců Valachů, přesto Piráti zaměstnávají i nadále bránící čtveřici.
07:31
Prvním vyloučeným mužem dnešního zápasu je zlínský Tomáš Žižka, který si v souboji s Romanem Červenkou pomohl hákováním.
07:15
Piráti mají ponechanou výhodu po faulu na Romana Červenku.
07:01
Rychlý protiútok domácích zastavuje odpískaný ofsajd, po kterém následuje komerční pauza.
06:49
Robert Říčka se protáhl podél hrazení do útočné třetiny, ale zakončit nedokázal, neboť mu stopku vystavil Jánošík.
05:48
Ölvecký se Sklenářem vybojovali kotouč ve zlínské třetině a díky tomu tento útok Pirátů zaměstnává obranu Valachů, což se jistě líbí domácím příznivcům.
05:16
Nyní kotouč skončil v hledišti, tudíž se vhazuje ve středním pásmu.
04:59
Ruttova nahrávka směřující na najíždějícího Skinnera byla vytečována mimo útočné pásmo.
04:30
Z nenápadné akce si dokázal vybruslit z rohu útočného pásma Maruna, ale trefil pouze hruď Kopřivy.
03:57
Až nyní přerušil Libor Kašík hru, vhazuje se po jeho levici.
03:39
Červenka dojel puk směřující do útočné třetiny, počkal na spoluhráče a následně Tomica trefil brankáře hostí. Tlak Pirátů ale stále trvá.
02:45
Po Chrpově nahrávce střílel z první Dušek, ale střela chomutovskému útočníkovi nesedla a vůbec neohrozila brankáře Kašíka.
02:05
Kotvan dostal nabito k modré a rychlou střelou příklepem vyzkoušel Kopřivovu pozornost.
01:39
Čachotský našel nahrávkou najíždějícího Vlacha, ale ten bohužel pro hosty nepřešel přes dvojici pirátských beků.
00:46
Piráti se snažili zaměstnat hostující obranu, což se jim na chvilku i podařilo, ale vzápětí Ševci posílají kotouč do středního pásma.
00:15
První útočná akce Zlína končí zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Kašíka.
00:01
Slavnostní buly zápasu vhodí populární pirátský fanoušek Jan Oberstein, v Chomutově přezdívaný Obr.
Zlínští již jsou připraveni na modré čáře. Na druhou stranu právě přijíždějí domácí hokejisté. Třetí vzájemný duel obou celků začne za několik málo okamžiků.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Květoň – Vondrka "C", Růžička, Hřebejk "A" – Sklenář, Ölvecký, Pospíšil – Chrpa, Dušek, Chlouba. Trenér: Vladimír Růžička starší.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák "A", Žižka "A", Matějíček, Horák, Řezníček, Stuchlík – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý "C", Vlach, Šťastný – Sýkora, Cibák, Čachotský. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Šindler, Souček – Frodl, Špůr.
Vzájemné zápasy v tomto ročníku:

5. kolo vs. Chomutov – Zlín 2:1sn

První duel se hrál na severu Čech. Na první branku si diváci v SD ARÉNĚ museli počkat do devětadvacáté minuty, kdy se trefil Roman Červenka. Na jeho gól navázali hosté o čtrnáct minut později zásluhou Pavla Kubiše. Další branka již ve zbytku základní hrací doby a v prodloužení nepadla, a tak došlo na nájezdovou loterii. V ní vystřelil druhý bod pro pirátské barvy kapitán Michal Vondrka.

Branky a nahrávky: 29. Červenka (Růžička, Rýgl), rozhodující nájezd Vondrka – 43. Kubiš (Vlach).

18. kolo vs. Zlín – Chomutov 2:1sn

Druhé měření sil na Zimním stadionu Luďka Čajky mělo totožný scénář. Opět se jako první dostali to vedení domácí, tentokrát to byl Zlín, který udeřil z hole Robertse Bukartse. Na jeho trefu odpověděl o devět minut později Roman Červenka. A jelikož třetí třetina ani následné prodloužení nepřineslo rozuzlení, musel rozhodnout v nájezdech Roberts Bukarts, jenž svou druhou trefou vystřelil Beranům druhý bod.

Branky a nahrávky: 30. Bukarts (Holík), rozh. nájezd Bukarts – 39. Červenka (Růžička).
Piráti Chomutov

Pirátské družině aktuálně patří šestá příčka extraligové tabulky. Svěřenci trenéra Růžičky mají jednobodovou ztrátu na pátou Spartu ale i pouze stejně vysoký náskok na sedmou Olomouc. Během druhého vánočního svátku sehráli Piráti duel na ledě Vítkovic. Po dvou třetinách vedli domácí již 5:1, poté ale Chomutovští zabrali a dokázali zápas zdramatizovat, avšak žádný bod v Ostravě neuloupili a prohráli 4:5. Vítěznou branku zaznamenal bývalý hráč Pirátů Marek Hovorka. Led domácí arény Chomutovu svědčí, neboť z patnácti předchozích zápasů prohrál pouze dvakrát, z toho pouze jednou v základní hrací době. Díky tomu jsou Severočeši na druhém místě v tabulce zápasů hraných na domácích kluzištích. Bezesporu velkou zásluhu na tom má i Roman Červenka, jenž neustále navyšuje své bodové skóre v čele produktivity Tipsport extraligy.

Nejproduktivnější hráči týmu:

1. Roman Červenka – 28 zápasů, 39b (14+25)
2. Michal Vondrka – 30 zápasů, 23b (11+12)
3. Vladimír Růžička – 28 zápasů, 20b (7+13)
4. Tomáš Pospíšil – 29 zápasů, 16b (8+8)
5. Jan Rutta – 28 zápasů, 14b (5+9)

Statistiky brankářů:

1. Miroslav Kopřiva – 23 zápasů, 92,35% úsp. zákroků
2. Jan Strmeň – 13 zápasů, 90,18% úsp. zákroků
3. Miroslav Hanuljak – 2 zápasy, 88,68% úsp. zákroků
PSG Zlín

Zlín se momentálně nalézá na jedenáctém místě se čtyřbodovou ztrátou na desáté Vítkovice, ale pouze s jednobodovým náskokem na dotírající Pardbubice. V sobotním kole svěřenci trenéra Rostislava Vlacha porazili v domácím prostředí Mladou Boleslav. Ševci nad svým sokem třikrát vedli, ale nakonec získali dva body za výhru v nájezdech. V nich rozhodla šikovnost Petra Holíka. Valachům se na venkovních kluzištích příliš nedaří, neboť z posledních šesti případů dokázal vyhrát pouze jednou a to šestého prosince v Brně.

1. Petr Holík – 29 zápasů, 18b (4+14)
2. Pavel Kubiš – 29 zápasů, 12b (4+8)
3. Oldřich Kotvan – 29 zápasů, 10b (6+4)
4. Robert Říčka – 29 zápasů, 9b (6+3)
5. Roberts Bukarts – 14 zápasů, 8b (7+1)

1. Libor Kašík – 24 zápasů, 92,07% úsp. zákroků
2. Tomáš Štůrala – 8 zápasů, 90,60% úsp. zákroků
Přeji krásné pozdní pondělní odpoledne všem hokejovým fanouškům! Tipsport extraliga má dnes na svém programu kompletní porci zápasů již 31.kola. My se společně budeme blíže věnovat jednomu z nich, a to duelu mezi Piráti Chomutov a PSG Zlín. Úvodní buly bude v chomutovské SD ARÉNĚ vhozeno v tradičních 17:30! Přeji hezký sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.