SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary - Bílí tygři Liberec 4:5

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi budu těšit u dalších on-line přenosů z české hokejové scény a u dalších zápasů tedy zase někdy NAPOČTENOU.
Je konec. Energii už nepomohla už ani závěrečná výhoda tří hráčů a nakonec se po dobrém výkonu musí spokojit s další těsnou prohrou. Liberec měl tentokrát ale opravdu namále, přesto veze na sever Čech tři body a může slavit po prohře Sparty postup na první příčku v tabulce.

Ve třetí třetině měl zpočátku navrch Liberec, ale od doby, kdy vstřelil pátou branku se už jen bránil a více ze hry měli domácí. Podařilo se jim ještě sice snížit a až do konce dýchali soupeři na záda, ale to nakonec nestačilo a domácí na body opět nedosáhli.
59:55
Ještě jednou se bude vylučovat. Puk sevřel Lukáš Derner (LIB). 6 na 3.
59:47
Posledních třináct sekund bude mít Energie výhodu přesilové hry. Výtisk (LIB) hákoval a odchází na trestnou lavici.
59:38
Zdá se, že je konec Energie se nemůže dostat k zakončení.
59:05
Hosté se dostali s pukem do středního pásma a drže soupeře daleko od vlastní branky.
58:56
Tygři si vyžádali oddechový čas.
58:56
Birner zkoušel při vyhazování trefit prázdnou branku, ale nepodařilo se mu to a je odpískáno zakázané uvolnění.
58:13
Energie už hraje v šesti, ale nemůže se dostat do útočného pásma.
57:39
Haščák se teď neprosadil v obrovské příležitosti. Dorážel puk v mezikruží, ale namísto toho, aby v poklidu překonal rozhozeného gólmana, poslal puk do rohu kluziště daleko vedle branky.
57:27
Domácí požádali o oddechový čas.
57:23
Lašák teď raději přidržel kotouč před blížícím se Koblasou.
56:42
Lašák se pokusil vyhodit kotouč zpoza branky, ale na mantinelu si na něj počíhal domácí hráč.
56:15
Mladšímu z bratrské dvojice Rachůnků se nepodařilo obhodit za brankou protihráče a puk tak ztratil.
55:23
Tomeček tvrdě vypálil od modré a k dorážce se dostal Bulík, jenže ten skákající puk minul a napodruhé jej poslal za branku.
54:35
Karlovy Vary se dlouho snažily, aby udržely útočnou třetinu, ale nakonec se jim to nepodařilo a budou se muset chvíli bránit.
54:14
Habal nyní raději přikryl kotouč před dotírajícími Tygry. Vhazovat se bude po jeho levici.
53:34
Energetici se nyní chopili kotouče a budou rozehrávat z vlastní poloviny.
53:14
Je tu další reklamní brejk, takže si oba týmy mohou chvíli odpočinout.
52:25
Velkou šanci měli ale teď také Tygři. Nejprve tvrdě pálil obránce Ševc, jehož ránu vyrazil Habal k Birnerovi, který ale bekhendem v rychlosti odkrytou branku minul.
51:43
Dvořák si teď pohlídal střední pásmo a nikoho přes něj nepustil. Puk má opět Energie.
51:26
Energie má v tuto chvíli navrch a domácí diváci se právem dožadují vyrovnání.
50:25
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie je hostům zpět v závěsu. Přihrávkou o mantinel si obhodil obránce MARCEL HAŠČÁK , který se dostal rázem se spoluhráčem do přečíslení. Vše se ale rozhodl vyřešit sám, obešel stahovačkou i posledního obránce, sjel si do mezikruží a vypálil do horní poloviny branky. Bez asistence
50:00
Dnešní utkání sleduje 2515 diváků.
49:11
Velkou šanci měl teď po chybě Energie v přečíslení Jakub Valský, jeho tvrdou přízemní střelu však Habal vyrazil do rohu kluziště.
48:37
Energie je teď aktivnější a má více ze hry, ale nemůže se prosadit.
48:23
Po zakázaném uvolnění Liberce se bude vhazovat po Lašákově pravici.
47:32
Bičánkovi teď nikdo nenajížděl, a tak to vzal na sebe, projel středním pásmem a vypálil. Jeho střelu sice lapil Lašák do lapačky, ale beztak letěla vysoko nad.
46:22
Energie bojovala o puk v útočné třetině dlouho, ale nakonec domácí hráči neobstáli a Liberec může v poklidu rozehrávat.
46:11
Po komerční přestávce se v KV Areně bude vhazovat ve středním pásmu.
45:19
Liberec právě vstřelil branku!
A Liberec už opět vede o dva góly. Obránce Havlín vystřelil a Habal si puk srazil vedle branky, odkud už ho do klece dotlačil JAN STRÁNSKÝ. Asistence: Tomáš Havlín, Branko Radivojevič
44:49
V obranném pásmu Energie nyní zakotvil Liberec snaží se vytvořit si nějakou dobrou šanci.
44:31
Ani Stránský svou prudkou přihrávkou spoluhráče nenašel, a tak se opět bude pro icing vhazovat po pravici Lašáka.
44:19
Liberec už je v pěti, a proto jeho vyhození znamená zakázané uvolnění.
43:37
Petr Koblasa měl perfektní šanci. Stál úplně sám před odkrytou brankou, ale do jeho tvrdé střely se položil Výtisk a hrudníkem zabránil domácím ve vyrovnání.
43:06
Domácí vybojovali puk u hrazení, dostali jej k Bičánkovi, a ten tvrdou střelou Lašáka prověřil, ale neuspěl.
42:27
Kajínek vyhodil kotouč z obranného pásma a Liberec odchází střídat.
41:53
Teď si vyzkouší početní výhodu ale také Karlovy Vary. Martin Bakoš (LIB) fauloval loktem a sudí jej za to odměňuje dvěma minutami na trestné lavici.
41:18
Oslabení Energie už je však za námi a domácí se přesouvají na druhou stranu kluziště.
40:58
Tygři teď ale bez slitování rychlou kombinací roztáčejí karlovarskou obranu a budou se snažit dostat do palebné pozice.
40:12
Liberec vyhrál úvodní vhazování a po prvém křídle zakládá první ofenzivní akci.
40:01
Zpětně se ještě k té brankové smršti vrťme. Energie se totiž uchýlila po čtvrtém inkasování ke střídání na brankářském postu, na což jsem nestačil během třetiny upozornit. Od sedmatřicáté minuty tedy chytá Habal a zdá se, že to pro Energii byl velmi důležitý tah a impuls, protože se velmi rychle dokázala vrátit do hry.
Ve druhé třetině byl dlouho lepší a aktivnější Liberec, který nakonec také brzy vyrovnal. Poté se ale dlouho hrálo bez branek a také bez větších šancí. Domácí dokonce dlouho čekali na první střelu, ale poté se se střelami a zásahy roztrhl pytel. Ve čtyřiatřicáté minutě vše odstartoval Řepík a hosté se během malé chvíle dostali do tříbrankového vedení. Jenže poté zabrala také Energie, která se během posledních dvou minut dokázala na soupeře zase dotáhnout. Zkrátka neskutečný závěr třetiny.

Zdá se, že to dnes bude ještě hodně napínavé, takže si zbytek utkání rozhodně nenechte ujít. Třetí třetina začne zhruba v 19:51.
40:00
39:47
Domácí se v závěru pokouší o protiútoky i v oslabení, ale zdá se, že třetina už se pouze dohraje u hrazení na liberecké polovině.
39:08
Sudí ale teď opět vylučuje na straně rozjeté Energie. Na trestnou lavici odchází Tomáš Harant (KVA).
38:25
A Energie se dotahuje zpět na rozdíl jedné branky, to je opravdu šílený závěr. Bulík vyhrál vhazování dopředu a puk rychle dojel MARCEL HAŠČÁK, který bekhendem zamířil k tyči a Lašáka propálil. Asistence: Tomáš Bulík
37:08
A domácí ale bleskurychle zase snižují. Do samostatného úniku se dostal VOJTĚCH TOMEČEK, který se štěstím propálil Lašáka střelou mezi betony. Asistence: Václav Benák, Marcel Haščák
36:43
Liberec vede už o čtyři branky. Hosté teď ukázali, jek snadné to může být. Krenželok uvolnil PETRA JELÍNKA, který zamířil a rozvlnil síť. Asistence: Lukáš Krenželok, Jakub Valský
35:35
A teď už ztrácí Energie dokonce dvě branky. Výtisk od modré přihrál k hrazení MICHALU ŘEPÍKOVI, který se pokusil z velkého úhlu překvapivě vystřelit a Závorku tak střelou do růžku překonal. Asistence: Jan Výtisk, Michal Birner
35:27
Závorkovu pozornost nyní vyzkoušel Bakoš, ale domácí brankář se nenechal nachytat a puk lapil.
34:49
Liberec se nyní tlačí na polovinu soupeře, ale ani on se nemůže v útočné třetině udržet a neustále se musí vracet.
33:59
Domácí mají v této fázi utkání velký problém se dostat přes střední pásmo.
33:11
Liberec strhává vývoj utkání na svou stranu. Petr Jelínek vyhrál vhazování a RADIM ŠIMEK nic neřešil a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Petr Jelínek
32:04
Karlovy Vary se v plném počtu ale dlouho neohřáli. Hráli totiž v šesti lidech a sudí je za to posílá zpět do čtyř. Trest odpyká Tomáš Rachůnek (KVA).
31:29
Energie přečkala bez inkasování také dvojnásobné oslabení a nyní se může soustředit více i na útok.
30:59
Sičák obral na mantinelu velmi zkušeně soupeře a poté puk přihrál Benákovi, který jej v poklidu poslal na druhou stranu kluziště.
30:23
Z úhlu zkoušel své štěstí Vampola, ale Závorka byl na svém místě.
30:04
Domácí už jsou ve čtyřech a nejhorší mají za sebou.
29:48
Před karlovarskou svatyní teď bylo pořádně dusno, ale Tomáš Závorka všechny dorážky zlikvidoval.
29:34
Sičák se nyní pokoušel zkušeně nic neuspěchat a v klidu vyhodit, ale nepodařilo se mu to.
29:19
Hosté budou mít dvojnásobnou početní výhodu. Po sporném zákroku musí na dvě minuty na trestnou lavici totiž také Tomáš Harant (KVA).
28:40
Tyč teď svým pokusem rozezvučel Řepík, ale puk se od ní odrazil zpět do hry a Energie si může oddechnout.
27:53
Domácí tým teď na dvě minuty svým sevřením kotouče oslabil Bryan Rodney (KVA).
27:27
Bulíř hledal zpoza Závorkovy klece spoluhráče před brankou, ale Vachovec mu v ní obětavým zákrokem zabránil.
27:01
Domácí se neshodli v rozehrávce a puk poslali na zakázané uvolnění.
26:48
Valský si vybruslil ze středního pásma do strany, čímž se zbavil domácích beků a vypálil. Závorka jeho pokus ale udržel.
25:59
Domácí získali kotouč a rychle se vydali do protiútoku, ale na druhé straně o něj přišli a rychle se musí vracet.
25:31
Teď už jsou domácí v plném počtu.
25:11
Liberec má velké problémy a nemůže se usadit v útočné třetině. Domácí tak mají téměř celou přesilovku už za sebou bez sebemenšího nebezpečí ze strany soupeře.
24:19
Jan Tomeček potřeboval na své vyhození dva pokusy, nakonec se to ale podařilo a dokonce i tak, že vyslal dopředu do protiútoku Gorčíka, který si kotouč ale nechal vypíchnout dotírajícím obráncem.
23:39
Domácí dokázali získat rychle puk a okamžitě se osvobozují.
23:25
První oslabení v utkání si vyzkouší také Západočeši. Na trestnou lavici posílá rozhodčí na dvě minuty Tomáše Bulíka (KVA). Držení protihráče.
22:26
Teď už je to ale vyrovnání. LUKÁŠ KRENŽELOK se prosmýkl po levé straně po dobré bekhendové přihrávce Jelínka ve středním pásmu a nikým neatakován zamířil a prostřelil Závorku střelou na bližší tyč. Asistence: Petr Jelínek, David Kajínek
21:56
Krenželok dostal přihrávku do mezikruží, obešel jednoho obránce a bekhendem nastřelil Závorkův hrudník.
21:36
Stále bez přerušení. Od modré tvrdě pálil Derner, ale Závorka proti jeho střele stačil vystrčit beton.
20:55
Hosté chvíli útočili, ale domácí jim dobře sekundovali a bez větších potíží je postupně připravili o kotouč a jdou do protiútoku.
20:20
Liberec získal puk a zpoza vlastní branky bude rozehrávat.
20:01
Více ze hry měly v první třetině pohyblivější Karlovy Vary, které vsadily zejména na jednoduchost a snažily se hrát přímočaře a okamžitě se v rychlých protiútocích tlačit do branky. Jednou se jim to navíc podařilo přetavit v branku, i když je pravda, že Koblasa se u svého dorážení pořádně zapotil. Na druhé straně nebylo k vidění téměř nic a domácí tak zaslouženě po první dvacetiminutovce vedou 1:0.

Druhá část utkání začne zhruba v 18:54.
20:00
19:48
Domácí se zkoušeli dostat na polovinu soupeře, ale ve středním pásmu přišli o puk.
19:02
Běží poslední minuta třetí třetiny a puk má na svých holích v útočné třetině Liberec.
18:22
Zadražil zkoušel pálit v protiútoku zpoza hráče, ale ten jeho pokus srazil mimo branku.
17:45
Severočeši v závěru vypadají trochu pohyblivěji, ale žádnou větší šanci v jejich podání zatím ochozy KV Areny neviděly.
17:04
Obránce Tomeček dostal kotouč do útočného pásma, ale tam jej o něj obral Kajínek.
16:38
Hosté teď velmi dobře napadají a domácí nemohou přejít přes střední pásmo.
16:00
Tygři vyhazují a mohou prostřídat.
15:20
Energetici drží kotouč u hrazení v útočném pásmu, ale nemohou se od něj odtrhnout.
14:10
Domácí mají zatím více ze hry, z rychlých protiútoků se snaží vytvářet si šance a zatím se jim to daří, zatímco na druhé straně téměř nic k vidění nebylo.
13:29
Ivan Rachůnek byl podle sudího Lučana v útočném pásmu dříve, než Zadražil s pukem, a tak je pískán ofsajd.
12:52
Prudkou přihrávku Tomáše Rachůnka si nejprve do vlastní brány málem srazil bruslí liberecký bek a poté měl ještě Tomáš možnost několikrát dorážet, odstavili ho však liberečtí obránci.
12:40
Také bratři Tomečkové na sebe nyní v početní výhodě upozornili. Vojtěch našel na modré čáře Jana, a ten vyslal slibnou svižnou střelu, kterou však Sičák tečoval do sítě nad brankou.
11:51
Domácí byli teď opět nuceni opustit útočné pásmo a musí zakládat nový útok.
11:45
Sotva se Šimek vrátil do hry, tak sudí vylučuje na straně hostů znovu. Trest nyní udělil Petr Ulrychovi (LIB), který pro krvavý šrám Osmíka dostal pětiminutový trest plus osobní až do konce utkání.
11:38
Puk opustil hrací plochu a musí se znovu vhazovat.
11:17
Energie si teď ale musí ve vlastní početní výhodě vyzkoušet také bránění.
10:26
Tomáš Rachůnek svým pohybem získal i gólmanovu pozornost a poté velmi chytře hledal před brankou svého staršího bratra Ivana, jenomže ten před prázdnou bránou promáchl.
09:42
Domácí si vyzkouší další přesilovou hru. Vyloučen je za podražení Radim Šimek (LIB).
08:09
Liberecká obrana byla nyní velmi nedisciplinovaná a dala soupeřům příliš mnoho prostoru. Vachovec našel z rohu kluziště v mezikruží Osmíka, který ještě bekhendem našel v lepší pozici PETRA KOBLASU, a ten už byl před brankou úplně volný. Napoprvé se ještě netrefil, ale protože měl mnoho prostoru, mohl ještě několikrát dorážet, a to nakonec rozhodlo. Asistence: Martin Osmík, Michal Vachovec
07:41
Týmy bojují o kotouč v rohu kluziště poblíž Závorkovy klece.
06:36
Tomáš Rachůnek dostal v protiútoku přihrávku před branku, jenomže měl přesně obrácené držení hole, než by bývalo bylo třeba, takže ještě zkoušel naslepo nahrávat za sebe, ale tam nikdo nebyl.
05:46
Liberec se nyní chvíli držel na karlovarské polovině, ale Sičákovi se nakonec podařilo ho dostat do středního pásma.
04:59
Koblasa s Dvořákem si neporozuměli u hrazení a přišli o puk.
04:30
Hosté drží puk a Šimek bude rozehrávat zpoza vlastní branky.
03:43
Bičánek chyboval za brankou a puk přihrál přímo na hůl protihráči, který ještě zkoušel najít Bulíře přijíždějícího ze druhé vlny, ale jeho přihrávka byla tečována a Bulíř mohl pálit jen bekhendem, což na Závorku nestačilo.
03:03
Tygři oslabení v pohodě přečkali a nyní jsou už zase v pěti.
02:39
Liberec vyhodil a domácí se musí do útoku zase vracet z vlastní poloviny.
02:21
Po menším nahození Benáka Lašák puk raději přidržel. Bude se vhazovat po jeho levici.
01:50
Už se zdálo, že bude Bičánek přihrávat, ale ještě se posunul nenápadně za chumel hráčů a zápěstím pěkně vypálil. Lašák vytáhl puk vyrážečkou.
01:02
A je tu první vyloučení. V obranném pásmu si držením protihráče pomohl Martin Bakoš (LIB).
00:57
Haščák zkoušel rychle přihrávat před branku, ale u puku byl první liberecký bek.
00:41
Poté, co se puk ocitl v ochranné síti nad brankou se bude vhazovat ve středním pásmu.
00:34
Liberečtí je ale o puk rychle obrali a dostali se s ním až na druhou stranu, kde poprvé otestovali Závorku. Ten ale puk udržel.
00:10
Domácí se po vyhraném vhazování museli s pukem vrátit až za vlastní branku, ale udrželi jej a zakládají akci středem kluziště.
00:01

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek "C", J. Tomeček, Sičák "A", Benák, Rodney, Harant, Dvořák – I. Rachůnek, Marosz, T. Rachůnek – Haščák, Bulík, V. Tomeček – Vachovec "A", Zadražil, Koblasa – Rohan, Osmík, Gorčík. Trenér: Peter Oremus

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Derner, Ulrych, Výtisk "C", Kajínek, Havlín – Birner, Vampola "A", Řepík – Radivojevič "A", Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Stránský – Jonák. Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Brejcha, Lučan.
Vítám Vás u sledování on-line přenosu třináctého kola Tipsport extraligy, ve kterém na sebe v KV Areně narazí trápící se domácí Energie Karlovy Vary s osmifinalistou Ligy mistrů a prozatím druhým celkem v tabulce, zkrátka s libereckými Bílými Tygry. Utkání začíná už v 18:00, tak si ho rozhodně nenechte ujít.

Vzájemná utkání:
Tyto dva celky se spolu ještě letos na ledě nepotkaly, takže musíme vycházet ještě z minulé sezóny. Ale v té se pro změnu střetly hned šestkrát. Hned v pěti případech ale vyhrála karlovarská Energie, která si ale na domácí půdě udržela proti Tygrům neporazitelnost. Liberec vyhrál pouze jednou, když Západočechy porazil na svém kluzišti v poměru 1:0.

Letos je vše jinak:
V minulém ročníku hrály oba týmy v play-out a bojovali o to, aby nemusely do baráže. To se jim nakonec oběma celkem v pohodě podařilo. Letos ale už při pohledu do tabulky zjistíte, že je všechno jinak a je to z extrému do extrému. Karlovy Vary jsou na tom totiž ještě hůře, než v minulém ročníku a topí se na úplném dně tabulky, kde mohou konkurovat pouze Zlínu a Pardubicím. Oba týmy mají na Energii však ještě několik zápasů k dobru. A Liberec? Ten se veze na vysoké vlně a teoreticky je na úplném vrcholu tabulky. Ovšem, jak říkám, pouze teoreticky. Před Libercem je totiž ještě o bod lepší Sparta, jenže na tu, mají Tygři ještě dva zápasy k dobru. To jsou rozdíly.

Aktuální formy:
Už podle předchozích odstavců jistě nikoho nepřekvapí, že Energie na tom není zrovna nejlépe. Ve dvanácti zápasech zvítězila a bodovala pouze třikrát. Dvakrát proti Spartě, kterou porazila jednou 6:3 a podruhé 2:1 po samostatných nájezdech. Ve třetím případě si Karlovy Vary dojely pro body do Chomutova, kde zvítězili 2:0. Proto se muselo vedení před dvěma zápasy uchýlit ke změně na trenérských pozicích. Předchozí kouč Karel Mlejnek se posunul do role asistenta na jeho pozici byl dosazen Peter Oremus. Ale ani to zatím příliš nepomohlo a Energie v obou zápasech pod vedením nového trenéra padla. Rozhodně by ji ale nikdo podceňovat neměl, protože od prvního vítězného utkání Energie rozhodně špatně nehraje a mnoho soupeřů dokonce dokáže i přehrávat, její největší problém je ale nejspíš v psychice a koncovce, což jí nakonec většinu zápasů prohrává. Kdykoli se to však může protrhnout.

Liberec je na tom parádně. Výborně se mu daří v Lize mistrů, kde naděluje soupeřům často pořádné balíky v podobě skóre. No a podobně je tomu i v nejvyšší české hokejové soutěži. Liberec má za sebou dvanáct zápasů, třikrát prohrál a dohromady pětkrát ztratil nějaké body. Daří se mu opravdu skvěle. Teď si dvakrát smlsl na moravských týmech a nyní si jede pro tři body také na západ Čech. Je nutné ale zdůraznit, že na venkovních stadionech si Severočeši počínají poněkud hůře. Z pětadvaceti bodů jich totiž mimo své území získal "jen" devět. Pořád je to ale více, než má dohromady Energie ze všech zápasů.

Největší zbraně:
Energie zatím postrádá pevnost v obraně, ale zapracovat musí také na již zmíněné přesnosti v koncovce. Do formy se však začíná dostávat brankář Závorka, který by mohl Energii podržet a domácí by se mohli ujmout vedení. V tom by zase mohli pomoci nejspíš Rostislav Marosz, Tomáš Rachůnek a Radek Duda, nejčastěji bodující karlovarský útok. Velkou zbraní Západočechů jsou ale také mladí a draví odchovanci, kterých v sestavě není zrovna málo. Ti by mohli svou chutí do hry nastartovat tým a strhnout karlovarský hokej k lepšímu výkonu.

Liberec má obranu naopak velmi pevnou a podržet ji umí také zkušený brankář Lašák. Severočeši jsou jedním z nejméně inkasujících týmů a na tom vlastně jejich hra stojí. To je další plus pro hosty, protože pokud ještě více Energii ofenzivní počínání znepříjemní, budou mít Karlovy Vary velké problémy. Rozhodnout by pak mohl například Petr Vampola, nebo Branko Radivojevič, nejlepší liberečtí střelci. Pozor si domácí musí dát ale také na Petra Jelínka, nebo Michaly Řepíka a Birnera, kteří umí branky nejen dávat, ale také je připravovat.