SESTŘIH: 39. kolo extraligy, HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 2:7

Pro dnešní utkání je to ode mě vše. Loučí se Pavel Pelčák a u dalších přenosů na shledanou.
Ve třetí třetině převálcovali Tygři čtyřmi góly. Utkání bylo velmi vyhrocené po dvou třetinách. Ve třetině třetí však zaveleli hosté a utkání výrazně strhli na svojí stranu. Nejlepšími hráči utkání jsou Branko Radivojevič a Tomáš Rachůnek.
59:33
Utkání je dávno rozhodnuto. Utkání se jen dohrává.
59:00
Jakub Flek se snažil prosadit podél pravého mantinelu. Tam byl zastaven obranou Liberce.
58:40
58:03
V posledních dvou minutách se stále snaží Karlovy Vary před Lašákem.
57:40
Puk po střetu u modré končí na střídačce Liberce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
57:35
Bílí Tygři Liberec si vyžádali oddechový čas.
56:58
Při přesilové hře se snaží Karlovy Vary prosadit a vstřelit aspoň jeden gól. Střely od modré však účinné nejsou.
56:39
Na dvě minuty byl vyloučen za podražení u mantinelu Ondřej Vitásek (LIB).
Dnešní utkání sleduje 2673 diváků.
56:03
Po nahození puku J. Tomečkem se píská zakázané uvolnění.
54:55
Až nyní se dostali domácí před Lašáka. Ten však zasahovat nemusel. Po chybě na modré se k puku dostali hosté z Liberce.
53:52
Domácí vypadají jako by vzdali zápas. za poslední minuty se aktivně nedostali ani do středního pásma.
52:43
Karlovy Vary stále chybují při rozehrávce a vůbec se nedostávají do útočné třetiny.
51:28
Liberec právě vstřelil branku!
ONDŘEJ VITÁSEK se opřel do své hokejky a přesnou střelou překonal Habala, který nestihl zareagovat. Asistence: Branko Radivojevič, Martin Bakoš
50:39
Karlovarští se v utkání snaží konkurovat rozjetému soupeři. To je však nad jejich síly. Liberec ukazuje svoje postavení v tabulce a kvality.
49:29
Liberec využívá přesilovou hru velmi rychle! Po střele Radima Šimka od modré nastavil PETR JELÍNEK svojí hůl a puk přesně poslal za záda Habala. Asistence: Radim Šimek, Branko Radivojevič
49:12
Na dvě minuty byl vyloučen Marek Baránek (KVA) za hákování.
48:00
Parádní samostatnou akci předvedl MICHAL BULÍŘ, který parádně zakončil svojí akci beckhendovým blafákem. Habal neměl šanci. Asistence: Branko Radivojevič
47:25
Hra se přelévá z jedné strany na druhou a oba týmy se snaží udržet nebo zvrátit stav utkání. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
46:16
Pěknou střelu předvedl od modré Michal Gulaši. Lašák vůbec nevěděl, kde je puk. Zasáhnout musel až jeden z obránců, který poslal puk z brankové čáry.
45:35
Při přesilové hře se zpoza karlovarského hráče napřáhl MICHAL BULÍŘ a přesnou střelu zamířil k vzdálenější tyči. Asistence: Branko Radivojevič.
44:55
Na dvě minuty je vyloučen Michal Vachovec (KVA) za hákování.
43:48
Bartek společně s Kůsem se snaží prosadit za bránou Lašáka. Avšak po chybě Gulašiho na modré se znovu podařilo hostům vyhodit.
43:11
Karlovarští kromě začátku přesilové hry se nedostávají před bránu.
42:18
Domácí se snaží držet na puku v útočné třetině. Po dorážce Huny před bránou se podařilo Liberci vyhodit.
42:10
Po zákroku u mantinelu je vyloučen Ondřej Vitásek (LIB) na dvě minuty za držení.
41:22
Od začátku třetiny se na puku drží pouze domácí a hosté jen vyhazují.
40:43
Rachůnek zavezl puk za bránu Lašáka a nahrál Svobovi před bránu, ten dokázal zakončit.
40:13
Ve třetí třetině na puku pokračují domácí.
40:01
Ve druhé třetině byly k vidění dva góly. na každé straně po jednom. Liberec pokračoval v kvalitním výkonu obraně. Karlovarští se snažili dostat před Lašáka a stříleli z každé možné pozice. Nejvíce slyšené jméno při střelách je dnes určitě Martin Bartek, kterému vždy chybělo jen velmi málo k dorovnání nepříznivého skóre. Třetí třetina začne přibližně v 17:24.
40:00
39:47
Ke konci třetiny ještě Liberec pokusil vstřelit gól, ale obě střely zachytil Rohan.
39:05
Skvělé vypíchnutí hokejkou předvedl Gorčík, který dokázal puk poslat v oslabení až za Lašáka.
38:44
Neskutečný zákrok předvedl Habal, který pohotově zakročil při střele Krenželoka z mezikruží.
Na dvě minuty za vysokou hůl je vyloučen Michal Gulaši (KVA), který se snažil blokovat střelu, ale ne v rámci pravidel.
37:34
Do útoku se dostali hosté a usadili se v útočné třetině.
37:30
Po dlouhé hře bez přerušení se hra zastavila až zákrokem Habala. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
36:31
Do velké šance se dostal znovu Bartek, ale byl zastaven hostující obranou.
35:34
K puku se dostal Marosz. Puk však špatně zpracoval, a tak rychle zareagoval Lašák a vyhodil puk po mantinelu.
34:25
Hosté se po dlouhé době dostali do útoku, kde jim domácí rychle vzali puk.
34:04
Hosté hrají v plném počtu.
33:38
K zakončení do prázdné brány se nedostal Martin Bartek, který střelu zamířil těsně nad ledem, kde měl beton Lašák.
33:03
Domácí se usadili v útočné třetině.
32:36
Ke střele se dostal Tomáš Rachůnek, který z velké blízkosti minul.
31:47
Na dvě minuty je vyloučen Tomáš Mojžíš za podražení.
31:31
Skvělou hru za bránou předvedl Bičánek, který zabránil jistému gólu.
30:40
Na puku se znovu ocitají domácí, kteří začali hrát velmi tvrdě a dohrávají každý souboj.
29:30
Ke střele se dostal Michal Vachovec. Lašák však dokázal střelu vyrazit.
29:20
Po hře vysokou holí Tomečka je hra vykázána do středního pásma.
28:00
Puk kolísal na hraně brankoviště, kde však nebyl žádný z domácích hráčů, který byl zavěsil do prázdné, a tak se podařilo Liberci vyhodit.
27:10
Domácí se v přesilové hře ještě nedostali ke střele. To hosté předvádějí skvělé napadání před Habalem.
26:36
Na dvě minuty byl vyloučen Branko Radivojevič (LIB) za hrubost.
26:27
Další nahozený kotouč Liberce končí na zakázaném uvolnění.
26:16
Domácí zahráli úmyslný ofsajd, a tak se po komerční přestávce bude vhazovat před Habalem.
25:57
Hra po postavení útočícího hráče v brankovišti se přesouvá do středního pásma.
25:38
Oba týmy hrají ve vysokém tempu a snaží se udržet před brankářem soupeře. Zatím oba týmy však nějakou příležitost ke vstřelení gólu nemají.
24:41
Hosté z Liberce začínají výrazně chybovat. Předcházející dvě šance Energie počaly chybou v rozehrávce hostů.
23:09
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
špatně vyhození Liberce zachytil na modré Huna, který pohotově přihrál SEBASTIANU GORČÍKOVI, který po odražené střele přehodil Lašáka. Asistence: Rudolf Huna
22:33
Velmi důrazně se choval před Habalem DOMINIK LAKATOŠ, který po přihrávce od Bakoše na popáté dostal puk pod betonem do brány. Asistence: Martin Bakoš, Branko Radivojevič
21:55
Ke střele se také dostal Krenželok, který odražený puk nedokázal nasměrovat na Habala.
21:25
21:24
Po chybě mezi karlovarskými hráči se píská ofsajd.
20:48
Střelu na bránu poslal Bartek, puk se snažil tečovat Huna, ten bránu minul.
20:12
K prvnímu puku ve třetině se dostali domácí, kteří se ihned vydávají do útoku.
20:01
V první třetině byly k vidění tři góly. Dva padli do karlovarské brány, kde se potvrdila kvalita týmu ze severu a jeho postavení v tabulce. Naopak Karlovy Vary se snažily konkurovat těžkému soupeři a zásluhou Rachůnka dokázaly vstřelit gól. Ten však nestačil a díky mnoha oslabením dokázal Liberec využít přesilovku. Druhá třetina začne přibližně v 16:30.
20:00
19:38
Ke konci třetiny napřáhl od modré Bičánek. Střelu však obránci vytěsnili.
19:26
Na dvě minuty je vyloučen Tomáš Mojžíš (LIB) za držení.
19:13
Po zákroku Habala se bude vhazovat po jeho levici.
18:58
Ke konci první třetiny se na puku drží více hosté, kteří předvádí své kvality.
17:50
Liberec dokázal využít přesilovou hru! Po střele Jelínka zpoza kruhu se puk odrazil od Habala k volnému PETRU VAMPOLOVI, který dával do prázdně brány. Asistence: Branko Radivojevič a Martin Bakoš.
16:55
Dobrou práci odvedl V. Tomeček, který pohotově vyhodil puk až za Lašáka.
16:10
Domácí se znovu dostali do oslabení a Liberec se usadil v útočné třetině.
16:00
Na dvě minuty byl vyloučen Radim Bičánek (KVA) za hákování.
15:10
Až ke konci přesilové hry se dokázal Liberec usadit v útočné třetině.
14:50
Domácí opět vyhazují!
14:22
Domácí v oslabení předvádí skvělou hru. Liberec se ještě nedostal ke střele.
13:48
Liberec ve druhé přesilové hře chyboval a k puku se dostal Vojtěch Tomeček. Před Lašákem byl však zastaven.
13:16
Na dvě minuty plus osobní trest za zásah do hlavy je vyloučen Michal Gulaši (KVA). Osobní trest odpyká Weinhold.
12:46
Hráči Liberce se zdají zaskočení inkasováním branky. nedaří se jim dostat přes střední pásmo.
12:28
Vhazování po pravici Lašáka se bude opakovat kvůli chybě hostů.
12:28
Do velké šance se dostal Martin Bartek. Jeho střelu však opět dokázal Lašák vyrazit. K dohrávce se Bartek nedostal.
12:03
Nyní se do útoku dostali hosté, kteří vzápětí o puk přišli.
11:33
Domácí začali hrát mnohem aktivněji. Hra více zůstává před Lašákem.
11:07
Po velké chybě v rozehrávce se k puku dostal TOMÁŠ RACHŮNEK,který prokličkoval mezi obránci a lehce nasměroval puk k levé tyčce. Bez Asistence
10:57
Po úmyslném ofsaju Liberce se hra přesune před Lašáka.
10:42
Liberec se soustavně snaží dostat před Habala, kde by moht dát kontaktní gól.
10:35
Po menší roztržce se znovu bude vhazovat před Habalem, který má v dnešním zápase zatím mnohem více práce než Lašák
10:16
Hosté v plném počtu. Poté se puku ujal Radivojevič, ale svojí střelu nedokázal přesně zamířit na Habala, který bez větších problémů zastavuje hru.
09:35
V přesilové hře se domácí ještě nedokázali domácí dostat svého soupeře pod tlak.
09:00
Domácím se nelíbí odpískané zakázané uvolnění, kde nejspíše byl u puku dříve domácí hráč.
08:19
Po vyhraném buly se puku znovu ujal Bartek, který svojí střelu nedostal až k Lašákovi. V tomto případě skvěle zareagovala obrana Liberce.
08:14
Na dvě minuty je vyloučen Martin Bakoš (LIB) za sekání před brankářem Lašákem.
07:47
Od vstřeleného gólu Liberce jsou spíše na puku domácí, kteří se drží před Lašákem.
07:13
Při premiéře si vystřelil i Martin Baránek. Jeho střelu však obrana zblokovala mimo led.
06:23
Karlovarští se nevzdávají a pokračují ve stejném tempu jako před gólem. Další střelu ihned vypálil Bartek. Puku se vzápětí zmocnil Liberec , který ihned vyrazil do útoku.
06:17
Po překonání modré čáry si BRANKO RADIVOJEVIČ přihrál s Bakošem, který mu puk ihned vrátil a střelu z kruhu přesně zamířil až za Habala. Asistence: Martin Bakoš
05:01
Poprvé na branku Lašáka vystřelil Jakub Svoboda, svojí střelu však mířil vysoko.
04:15
Gorčík s Rohanem předvádí ke konci oslabení skvělé napadaní až za Lašákem. Hosté se však nenechávají rozrušovat.
03:54
Domácím se po delší době podařilo vyhodit.
03:32
Liberec je však znovu v útoku.
02:48
Po dlouhém nátlaku hostů se podařilo domácím vyhodit.
02:20
NA trestnou lavici je vyloučen Michal Vachovec (KVA) za držení. Liberec si tak zahraje první přesilovou hru.
01:59
Do prvního útoku se snažili dostat Huna se Svobodou, ale byli zastaveni.
01:04
Domácí mají velké problémy se dostat do útočného pásma.
00:42
První zásah v utkání předvedl Habal. Hra je vykázána do středního pásma.
00:10
K prvnímu puku se dostali hosté, kteří ihned útočí.
00:01
Oba týmy již nastoupily na led. Za malou chvíli bude vhozeno první buly.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Bičánek "C", J. Tomeček, Gulaši, Baránek, Sičák "A", Dvořák, Weinhold – Svoboda, Rachůnek, Gríger – Rohan, Kůs, Bartek – Gorčík, Huna, Marosz – Flek, Vachovec, V. Tomeček Trenér: Peter Oremus

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk "C", Vitásek, Plutnar – Birner, Vampola "A", Bulíř – Radivojevič "A", Lakatoš, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Jonák, Stránský Trenér: Filip Lešán

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Petr Lacina – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek.
Vzájemná bilance 2015/16:

V letošní sezóně se Karlovy Vary střetly s Libercem celkem dvakrát. Nejdříve v rámci 13. kola na ledě Karlových Varů, kam přijel suverénní lídr tabulky. Domácí energetici však zápas nevzdali, ale i přes těžký souboj podlehli po devíti gólové přestřelce 5:4. Druhý vzájemný střet se konal na ledě Home Credit Arény, kde rozjetý Liberec celý zápas nedal Karlovým Varům šanci a uštědřil mikulášskou nadílku v podobě sedmi gólů. Nedělní zápas bude pro Energii příležitostí oplatit svému soupeři vysokou prohru z posledního vzájemného zápasu.
Bílí Tygři Liberec

Liberec od začátku kalendářního roku 2016 získal 12 bodů! Nejvíce díky třem výhrám na domácím stadionu. Nejdříve porazil Chomutov díky skvělé první třetině, ve které Tygři převálcovali Piráty 5:1, poté ještě Liberec přidal další dva góly a dokázal porazit Chomutov 7:1. Dále předvedl skvělý výkon proti Olomouci, kterou porazil 4:0 a Vítkovice 2:0, kde si dvě čistá konta připsal Ján Lašák. V posledních venkovních zápasech se Liberci tolik nedařilo. Z posledních tří zápasů na ledě soupeře získali Tygři pouze tři body a to na ledě Pardubic, které zdolali 3:2.

Nejlepší hráči týmu:
1. Lukáš Krenželok 36 Z – 31 bodů (12+19)