SESTŘIH: 11. kolo extraligy, HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:3

Pro dnešní zápas je to vše. Loučí se Michal Slavík a Pavel Pelčák.
Hosté byli dnes lepším týmem na ledě vyhráli zásluhou Viktora Hübla, který vstřelil dva góly. Jeden z nich dokonce čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny. Domácí dnes byli aktivní, ale na výhru to nestačilo, a tak tři body putují do Litvínova.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Viktor Hübl (LIT) a Tomáš Rachůnek (KVA).
59:30
Hosté vyhazují.
59:16
Na trestnou lavici za podražení jde Karel Kubát (LIT).
58:50
Domácí hrají v šesti.
58:32
Vhazovaní bude pokračovat po oddechovém čase domácích.
57:58
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:13
Krásnou kombinaci si vytvořil Tomáš Bulík s Michalem Vachovcem. Jejich kombinaci však hosté zastavili.
55:39
Zápas se lépe vyvíjí pro hosty, kteří hrají svoji hru a nepouštějí domácí k větším šancím vystřelit.
54:33
Situace se opakuje, hosté jsou aktivnějším týmem a ledě a mají více příležitostí vystřelit.
54:04
Po střele od modré měl Závorka co dělat, aby vyrazil střelu.
53:05
Karlovarští se usadili v útočném pásmu, ale hosté je nepouštějí větší příležitosti.
52:52
Hra se zastavuje z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti na straně hostů.
51:49
Po střele hostů od modré Závorka bezpečně chytil puk.
51:39
Dnešní návštěva v KV Aréně je 3622 diváků.
50:42
Před bránou Januse se ztrhla mela. Litvínovští uklidňují situaci vyhozením puku na zakázané uvolnění.
49:20
Situace se opakuje a domácí nevystřelili ani jednou za přesilovou hru na bránu.
48:28
Domácí při další přesilové hře nejsou vůbec produktivní a nedostávají se před bránu, kde by si mohli vytvořit šanci ke střele.
47:43
Na trestnou lavici jde Filip Pavlík (LIT) na dvě minuty za sekání.
47:19
Po samostatném úniku Hořavy, který svou šanci neproměnil se do útoku dostali hosté.
46:20
Hosté si drží své obranné pásmo a nepouštějí hosty ke střele.
45:38
Na dvě minuty jde odpykat za lavici hostů na trestnou lavici Ondřej Jurčík (LIT) za příliš mnoho hráčů na ledě.
45:19
Po situaci před Závorkou se strhla menší mela.
45:08
Oba týmy neví jak překonat střední pásmo.
44:15
Karlovarští drží střední pásmo neprůstřelné a nepouštějí hosty k útoku.
43:23
Litvínov obral domácí o puk v jejich vlastním pásmu a předvádí zajímavý hokej.
42:35
Zpoza brány dostal přihrávku Jan Tomeček, který treril pouze tyčku.
41:57
Litvínov se usadil v obranném pásmu. Když se dostali k puku domácí, tak pouze vyhodili na zakázané uvolnění.
41:09
Ke střele od modré se dostal Marcel Haščák, ale minul bránu.
40:14
Karlovy Vary nezačínají zrovna dobře. Rozehrávka se jim vůbec nedaří.
40:01
V druhé třetině bylo vidět mnohem více gólů. Dokonce tři padli do karlovarské brány, dva od Viktora Hubla. Hosté nasadili vysoké tempo a ukázali mnohem lepší hokej než v třetině první. Domácí Energie moc dobrý výkon ve druhé třetině nepředvedla a navíc čtyři vteřiny před koncem třetiny dostala gól. Třetí třetina začne přibližně v 19:45.
40:00
39:56
Litvínov právě vstřelil branku!
Po pěkné kombinaci před bránou nahrával Tomáš Pavelka VIKTORU HUBLOVI, který vstřelil už druhý gól v zápase.
39:26
Domácí se uvolňují vyhozením puku.
38:21
Litvínov se úspěšně drží ve své útočné třetině, ale nevědí jak překonat domácího brankáře Závorku.
38:05
Na trestnou lavici jde Tomáš Dvořák (KVA) za vysokou hůl na dvě minuty.
36:39
Hosté s ihrají s obranou domácích a ti nevědí, jak se dostat ze situace.
35:39
Litvínov se drží v útočném pásmu. Karlovy Vary se úspěšně brání.
33:48
Po vhazování před Závorkou se k puku dostali domácí, kteří rozjeli útok. K puku se však dostali hosté. Ti vyhodili na zakázané uvolnění.
33:19
Po zmatku před karlovarskou brankou se k puku dostal Peter Jánský, který přihrál osamocenému VIKTORU HUBLOVI, který zakončil do prázdné brány. Asistence: Peter Jánský, František Lukeš.
31:26
Ihned po návratu se Ivan Rachůnek ocitl v dobrém postavení, Januse však nepřekonal.
31:16
30:26
Domácím se daří úspěšně zdolávat oslabení a nepouštějí hosty k větším šancím.
29:54
Domácí se uvolňují po tvrdém nátlaku hostů.
29:14
Vyloučen Ivan Rachůnek (KVA) za nedovolené bránění.
28:56
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
V samostatném úniku na bránu se ocitl ROSTISLAV MAROSZ, který bekendovým blafákem překonal Januse. Asistence: Tomáš Rachůnek, Vladimír Sičák.
27:30
Hosté teď vypadají jako proměnění a jsou velmi aktivní v útočném pásmu.
26:58
Domácí se snaží uklidnit hru a rozjet nový útok.
26:13
Osamocený MILOSLAV HOŘAVA dostal přihrávku od Kamila Piroše, který se dokázal uvolnit za bránou. Miloslav Hořava střelil gól Závorkovi mezi betony. Asistence: Kamil Piroš, Ondřej Jurčík.
25:52
Litvínovští se osvobozují vyhozením přes všechny pásma. Vhazuje se po Janusově pravici.
25:05
Tomáš Bulík dostal přihrávku zpoza brány, ale trefil pouze tyč brankové konstrukce hostů.
24:16
Haščák nahrával úplně osamocenému Tomečkovi před bránou, který promáchnul a netrefil úplně prázdnou bránu.
22:49
Po nahození Viktora Hubla se bude vhazovat po Závorkově levici.
22:00
Vhazuje se po Janusově levici po pískaném zakázaném uvolnění.
21:16
Ze začátku třetiny jsou aktivnější hosté z Litvínova.
20:52
Hosté jsou až moc aktivní a ocitli se v ofsajdu.
20:18
Litvínov rozjíždí novou akci.
20:01
První třetina nabídla svižný a pohledný hokej s šancemi na obou stranách, oba týmy chtějí útočit. Spokojenější zatím mohou být domácí, kteří díky dělovce Tomáše Rachůnka využili kratičkou dvojnásobnou přesilovku. Produktivita v přesilovkách dnes možná bude rozhodovat, jen v první třetině jsme totiž viděli 6 vyloučení. Druhá perioda začne přibližně v 18:52.
20:00
19:21
Martynek trefil jen Závorku, domácí vyhodili.
19:02
Další oslabení domácích, Petr Koblasa (KVA) se provinil držením.
18:10
17:55
Benák v přesilovce vyslal slušnou dělovku, Janus s potížemi zasáhl.
16:56
Janus vyrazil Rachůnkovu střelu betony a jeho spoluhráči poslali puk do bezpečí.
16:36
Hostům se dvakrát po sobě podařilo vyhodit.
16:10
Vyloučen František Lukeš (LIT) za sekání.
16:10
Hübl zachránil svůj tým, když strčil hokejku do nahrávky mířící na volného hráče před Janusem.
15:34
Závorka přikryl skákavé nahození.
14:55
Sičákovo nahození Janus neviděl, byl však dobře postavený a puk ho trefil do betonů.
14:37
Tlak domácích pokračuje, Koblasa z pravého křídla trefil tyč!
14:24
Gulašiho rána od modré těsně minula branku.
12:29
Velké šance hostů, vyrovnání měl na holi Hanzl, prudkou nahrávku před úplně volnou branku ale nezpracoval.
12:04
Duda opět na chvíli obral o puk soupeře za Janusovou brankou.
11:26
Další vyhození Energie.
10:56
Skvělá práce Dudy v oslabení, narušil rozehrávku hostů a ještě do gólové pozice mezi kruhy nahrál Gorčíkovi. Domácího mladíka vychytal Janus.
10:32
Tomáš Bulík (KVA) dostává menší trest za krosček.
10:19
Trávníčkova formace obsadila útočné pásmo.
09:37
Hra se přelévá ze strany na stranu, šanci na vyrovnání teď měli hosté, když střela z úhlu prošla Závorkovi mezi betony a puk zůstal ležet kousek od brankové čáry.
09:10
Hosté jsou už v pěti.
09:07
Janus zachránil svůj tým od pohromy, když se bleskově přesunul proti střele pravého kruhu.
08:20
Pokračuje klasická přesilovka domácích.
07:15
Domácí dvojnásobnou přesilovku využili bleskově, když po vyhraném buly na modré napřáhl TOMÁŠ RACHŮNEK a trefil se přesně pod víko. Asistence: Radim Bičánek, Radek Duda.
07:10
Vyloučen Tomáš Pavelka (LIT), 6 sekund dvojnásobné přesilovky pro Energii.
06:35
Tísněný Tomeček se natlačil před branku a těsně minul vzdálenější tyč.
06:15
Tomeček poslal skákavý puk do ochranné sítě, hra se vrací do středního pásma.
05:41
Duda zpátky na ledě, Varům začíná přesilovka.
05:15
Za podražení vyloučen Viktor Hübl (LIT), 26 sekund se bude hrát ve čtyřech, pak začne přesilovka Energie.
04:48
Závorka skryl v lapačce puk po divokém odrazu.
04:22
Gulašimu se podařilo vyhodit alespoň do středního pásma.
03:41
Vyloučen Radek Duda (KVA) za vysokou hůl.
02:55
První formace Energie měla slušný tlak, k vážnější střele se ale nedostala.
02:15
Gorčík obkroužil Janusovu branku, jeho střela byla tečována vysoko nad.
01:50
Zašlápnutý kotouč, vhazovat se bude před Závorkou.
01:10
Frolo v pádu zakončoval po nahrávce od zadního mantinelu, Závorka puk vyrazil betony a přerušil hru.
00:39
Nepřesná rozehrávka Litvínova vede k zakázanému uvolnění.
00:28
Těsný ofsajd domácí Energie, následuje první střídání.
00:01
Obě mužstva jsou na ledové ploše, ozývá se početný litvínovský kotel.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, J. Tomeček, Dvořák, Benák, Gulaši, Harant, Sičák – T. Rachůnek, Marosz, Duda – Haščák, I. Rachůnek, V. Tomeček – Vachovec, Bulík, Koblasa – T. Rohan, Osmík, Gorčík. Trenér: Oremus.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Frolo, Pavlík, Pavelka, Gula, Černý – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Hanzl, Martynek – Hořava, Piroš, Jurčík – Chlapík, Havlíček, Stříbrný. Trenér: Rulík.
Verva Litvínov má důvodů k optimismu o něco méně. Její jediné tříbodové vítězství je už vousaté a tým v posledních třech kolech nezískal ani bod. Severočeši navíc ve zmiňovaných utkáních proti Třinci, Chomutovu a Pardubicím vždy vstřelili pouze jednu branku. Trenéři ani kádr však zatím důvěru vedení neztratili.
Domácí Energie se letos zatím nepodívala nad 13. místo v tabulce, v tomto týdnu však dostala nové impulsy, které mohou její fanoušky naplnit novou nadějí. Středeční dvoubodové vítězství na Spartě čekal zřejmě málokdo, naopak výměna trenéra, která přišla paradoxně o den později, už byla karlovarskou veřejností očekávána. Západočechy v utkání povede hlavní trenér Peter Oremus, Karel Mlejnek se stal jeho asistentem.
Jedenácté kolo Tipsport extraligy proti sobě v KV Areně svede týmy, které spolu aktuálně sousedí nejen na mapě, ale také v tabulce. Energie i Verva mají na svém kontě pouhých 8 bodů, Litvínovští však mají zápas k dobru. Přesto jako úřadující mistři mají ke spokojenosti daleko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.