Právě nám skončilo utkání 22. kola Tipsport extraligy mezi celky HC Energie Karlovy Vary a HC Olomouc. Utkání bylo celou dobu vyrovnané, až dvě minuty před koncem rozhodli hosté v úniku po brance Petra Kafky. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Martin Bartek a Alex Rašner. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování a budu se těšit někdy příště, na počtenou.

Statistiky zápasu

Střely: 35:27
Hity: 20:14
Vyhraná vhazování: 30:22
Vyloučení: 2:5
59:53
Domácí jsou v útočném pásmu, Mora se ale brání.
59:35
Sičák se pokoušel rychle rozehrát, trefil ale pouze bránícího Laše.
59:13
Marosz (KVA) musel zatáhnout za záchranou brzdu a olomouckého hráče unikajícího na prázdnou bránu podrazil.
59:03
Energetici jsou v útočném pásmu, puk ale nemají pod kontrolou.
58:41
Domácí to zkouší v šesti bez Závorky!
57:51
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté se dostali do rychlého protiútoku a dvě minut před koncem jdou do vedení! Mikúš ujel po pravé straně, před Benáka dostal kotouč na PETRA KAFKU, který propálil Závorku a dal velmi důležitou branku! Asistence: Tomáš Mikúš a Adam Zeman
57:14
V posledních minutách hra dostává pořádné tempo, vyhrát stále může kdokoliv.
56:27
Staněk hned co naskočil na led upaloval s pukem do útoku, na brankáře Závorku si ale v rychlosti nepřišel.
55:52
Bartek si s Gulašim tak dlouho vyměňoval kotouč, až se odhodlal ke střele, ta ale do brány nepronikla.
55:09
Domácí jsou sice v pásmu, avšak i střela Radima Bičánka končí pouze na výstroji brankáře Konráda.
54:16
Robin Staněk (OLO) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
54:16
Tomeček pálil od modré, puk tečoval Vachovec jen těsně mimo bránu, domácí mají silný tlak!
53:20
Hosté se drali kupředu, kotouč ale nahodili moc vysokou, ten se dostal až mimo hřiště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:55
Kůs vybojoval puk u mantinelu a hledal zadovkou na středu hřiště Bartek, tomu ale k puku chybělo několik kroků. Energie se nemůže dostat z narůstajícího tlaku Olomouce.
Dnešní utkání sleduje i kvůli televiznímu přenosu jen 3164 diváků.
52:26
Karlovarští si také v posledních minutách vytvořili několik šancí, avšak brankář Konrád předvádí stále velmi kvalitní výkon, trenér s jeho nasazením neprohloupil.
51:10
Po neodpískaném ofsajdu domácím se dostal kupředu střelec jediné branky hostů Vodný, nyní ho ale Závorka dokázal vychytat.
50:38
Po skončení přesilovky se dral do zakončení před bránou obránce Dvořák, dostal se ale až do brankoviště, branka navíc vypadla ze svého postavení.
50:19
Hosté se bez větších potíží ubránili a hrají opět v plném počtu.
50:05
Benákovi trvalo zpracování kotouče velmi dlouho, Konrád se proti němu stihl přesunout, domácí bek ale bránu vůbec netrefil.
49:30
Nedůsledné napadání karlovarského útoku zapříčinilo další vyhození Mory.
48:54
Řípa šikovně zachytil kotouč, podržel ho a ušetřil několik cenných vteřin.
48:38
Tomáš Bulík se dral s pukem do pásma, spoluhráči ale byli moc rychle v útočném pásmu, ofsajd.
48:19
Tomáš Houdek (OLO) zcela nesmyslně poslal mimo hru k zemi karlovarského hráče, a dostává tak dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
47:59
Marosz si počkal na modré na přihrávku, ta nakonec ale šla vzduchem. Ačkoliv ji domácí útočník stihl dojet, tak mu byl odpískán ofsajd.
47:34
Rohan je zpátky na ledě, domácí hrají v plném počtu, toto oslabení pro ně bylo lehké.
47:07
Z vyloučení zbývá ještě půl minutky, hosté se ale vůbec nemohou dostat do útočného pásma.
46:46
Kafka sice zavezl kotouč do pásma, Vachovec ho ale následně posílá do bezpečí.
46:18
Domácí podruhé vyhazují, ani Hanákům tedy zatím přesilové hry nejdou.
45:56
Domácí se na úvod osvobozují vyhozením přes celé hřiště.
45:34
První vyloučení na straně domácích, Tomáš Rohan (KVA) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.
45:15
Hosté mají silný tlak a navíc hrají ve výhodě, Holcova střela mířila zatím mimo, stále se ale hraje.
44:28
Domácí se pokoušeli o překvapivou přihrávku před bránu, jeden z obránců ale stihl do puku do cesty vložit hůl a dostat ho mimo obranou třetinu.
44:07
Harkabus dostal nabito mezi kruhy, jeho střela ale do brány nezamířila, trefila pouze mantinel za bránou.
43:53
Buc před vlastní střídačku tvrdě, ale čistě poslal k zemi Gulašiho. Ten se ale rychle zvedl a odjel na střídačku.
43:04
Marosz s Rachůnkem kombinovali v útočném pásmu, oba ale byli několikrát povaleni na led, vylučovat se ale nebude.
42:40
Třetí třetina sotva začala a hraje se tedy znovu od začátku, ačkoliv hosté nyní budou trochu více pozitivně naladění.
41:48
Hosté najednou vyrovnávají! Jan Eberle vypálil od modré čáry, k puku se před bránou dostal MICHAL VODNÝ a Závorku z blízkosti prostřelil. Asistence: Jan Eberle a Jiří Ondrušek
41:42
Domácí také předvedli rychlý útok, Vachovec vypálil tvrdě zpoza modré, Konrád vyrazil před sebe. Karlovarský útočník si svou střelu sám dorazil, bránu ale už netrefil.
40:24
Hosté se hned na úvod dostali kupředu, Rašner křižnou přihrávkou našel Knotka, jeho střelu ale Závorka v klidu lapil.
40:01
Statistiky po 2. třetině

Střely: 24:20
Hity: 18:11
Vyhraná vhazování: 17:17
Vyloučení: 0:3
Druhá třetina nabídla podobný výkon jako první, avšak postupně se oba celky zlepšovaly. Karlovy Vary měly k dispozici dvě přesilové hry, z toho právě tu druhou, celkem již třetí, využily, a díky trefě Martina Bartek se tak dostaly do vedení. Hanáci se taktéž snažili, měli několik šancí, Tomáš Závorka ale předvedl několik jistých zákroků, a tak drží stále nulu.
40:00
39:46
Huna se dral kupředu, mohl přihrát v přečíslení svému spoluhráči, nakonec ale zvolil individuální zakončení, to se mu bohužel pro domácí fanoušky nepodařilo.
39:18
V poslední minutce se domácí již jen brání, nemusí se nikam hnát, Hanácí mají s přechodem do útoku trochu problém.
38:46
Rašner zavezl kotouč do pásma domácích, předal kotouč Eberlemu, který našel mezi kruhy Řípu, ten ale bránu vysoko přestřelil.
38:29
Nyní navíc po ukořistěném puku vybojovali domácí vhazování v útočném pásmu.
38:07
Hanáci se v posledních minutkách snaží o vyrovnání, domácí spíše brání, zatím se jim to ale daří. Přechod přes modrou čáru není pro hosty vůbec jednoduchý.
37:37
Hosté se dostali do protiútoku, Laš našel napříč pásmem hokejku Dávida Buce, toho ale skvělým zákrokem vychytal Závorka.
37:11
Olomoučtí sice rozehrávají zpoza vlastní brány, musí být ale na pozoru před karlovarskými hráči, kteří velmi aktivně napadají.
36:32
Rohan přebruslil s pukem celé hřiště, jeho střela ale zpoza modré čáry mezi tři tyče nezamířila, branku o kousek minul.
36:03
Střel olomouckého brankáře byla přizvednuta do ochranné sítě, rozhodčí hru vykazuje do středního pásma.
35:57
Závorka chytil nahození ze středního pásma z hole Ondruška, hra se tak přerušuje a bude se vhazovat po jeho levici.
35:16
Bartek vyslal střelu na bránu od levého mantinelu již celkem z úhlu, mířil ale přesně a Konrád měl s jeho střelou problémy, nakonec ji ale vyrazil.
34:35
Domácí se podařilo vyhrát vhazování a vystřídat, čerstvá formace v čele s Bulíkem pak hned útočila na Konráda, ten ale nemusel zasahovat.
34:11
Trenér Oremus to vycítil, a tak si vzal pro svůj celek oddechový čas.
34:11
Rachůnek již podruhé musel vyhodit kotouč na zakázané uvolnění, domácí pětka je již velmi unavená, toho by mohli hosté využít.
33:42
Chvíli poté se dostali ke střele Holec a Buc, ani jeden ale nedokázal Tomáše Závorku překonat, ten se postupně rozchytává.
33:20
Rachůnek vybojoval kotouč pro Sičák, který svou dělovku poslal jen do rukavice Konráda.
32:46
Huna na modré čáře nedokázal zpracovat poskakující kotouč, jinak už by postupoval sám přímo na brankáře.
32:36
Po buly se dostal ve skrumáži ke střele nejspíše Jaroměřský, Závorka ale uzamkl svou bránu a kotouč schoval někde ve své výstroji, sám nevěděl kde přesně puk skončil.
32:23
Olomouc si vytvořila krátký tlak, který přerušil kotouč mimo hřiště.
31:25
Do protiútoku se dostali hosté v čele s Knotkem, jeho střela ale trefila pouze mantinel za bránou, domácí poté rozehrávají.
30:56
Buc ztratil hokejku a domácí měli menší početní převahu, nedokázali ji ale pořádně využít, dost možná si toho ani nevšimli.
30:10
V následné akci se objevil Rosťa Marosz, na kotouč ale těsně nedosáhl, jinak by mohl pálit od odkryté brány.
29:37
Na modré zůstal zapomenutý Matai, který ještě hledal do zakončení Hermana, k tomu se ale přes bránící hráče kotouč už nedostal.
28:49
Hosté se s pukem usadili v útočném pásmu, nepodařilo se jim ale ani vystřelit, než je domácí o kotouč připravili.
28:23
Atmosféra v hale je hned lepší, snad uvidíme nyní již jen atraktivní hokej.
26:53
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Karlovy Vary využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Michal Gulaši vypálil z pravého kruhu pouze do betonu brankáře Konráda, k vyraženému puku se dostal ihned MARTIN BARTEK a z blízkosti se již nemýlil. Asistence: Michal Gulaši a Tomáš Bulík
25:54
Gulaši pálil od modré, trefil ale před sebou hned prvního bránícího hráče, ten navíc poté vyhazuje kotouč na druhou stranu hřiště.
25:33
Tomáš Houdek (OLO) před bránou povalil Rachůnka, za tento zákrok obdržel dvě trestné minuty.
24:32
Sičák dostal nabito do jízdy, udělal dva rychlé kroky. Jeho střela mířila do vzdálenějšího růžku, branku ale o kousíček přestřelil.
24:22
Domácí obrana si poradil s aktivním napadáním Hanáků a rozjela útočnou akci, ta ale skončila jen střelou do boční sítě.
23:40
Opět Zeman, nyní pálil z dobré pozice na vrcholu kruhů, avšak Závorka na jeho střelu viděl a zlikvidoval ji.
23:11
Zeman se protáhl s pukem skrze celou obranu domácích, v poslední fázi ale o puk přišel, vystřelit již nestihl.
22:05
No a Mikúš je zpět na ledě, Hanáci se i podruhé ubránili bez větších potíží.
21:50
Energetici kombinují v útočném pásmu, avšak všemu chybí střelba, bez té se skórovat nedá.
21:20
Vachovec vypálil od modré lehkou střelu, tu ale schytal někam do bolestivých míst obránce Ondrušek, který zůstal dlouho ležet. Nakonec je na střídačku odveden až za pomoci spoluhráčů.
20:57
Olomouce se v tomto oslabení již podruhé osvobozuje.
20:26
Huna hledal zpoza brány Rachůnka, těsně před ním ale přebral kotouč jeden z obránců a vyhodil ho mimo obranné pásmo.
20:01
Za okamžik nám vyprší přestávka a započne druhá třetina, do které nastoupí domácí ještě s téměř celou přesilovou hrou. Uvidíme, jak se na ni připravili, tak první se jim vůbec nevydařila.
Statistiky po 1. třetině

Střely: 12:10
Hity: 10:5
Vyhraná vhazování: 10:9
Vyloučení: 0:2
První třetina je za námi, branku jsme zatím neviděli, avšak nějaké pěkné šance se objevily. To zejména na domácí straně, kde opět dobře hraje první formace, špatný výkon nepředvádí ani kanadský bek Bryan Rodney, který také měl výbornou šanci skórovat, stejně jako v jiných okamžicích ho ale vychytal spolehlivý Konrád. Druhá perioda začne přibližně v 16:09.
20:00
19:55
Zbytečné vyloučení na straně hostů, Tomáš Mikúš (OLO) totiž zasáhl Michala Vachovce do obličeje holí, za zákrok dostal dvě minuty.
19:28
Adam Zeman dostal nabito od svého spoluhráče, na domácího Závorku si ale nepřišel, stejně jako ve Zlíně předvedl jistý zákrok.
19:11
Hosté nahodili kotouč do útočného pásma, když ne branku, tak vybojovali alespoň vhazování.
18:56
Minutku před koncem jsou na puku Hanáci, jsou usazeni v útočném pásmu, Závorka je ale zatím bez práce.
17:59
Rachůnek i nadále kombinoval v útočném pásmu, avšak Matai vystihl jeho kličku a kotouč mu povedeně ukradl, jeho spoluhráči toho ale moc nevyužili.
17:30
Po dlouhé době pěkná akce! Tomáš Rachůnek dostal kotouč do jízdy, prosmýkl se obranným pásmem úplně lehce, jeho střelu bekhendem ale dokázal hostující brankář Konrád zlikvidovat.
16:39
Valenta bojoval za karlovarskou bránou o kotouč, nakonec ho přetlačil Gulaši, avšak Mora je stále v útočném pásmu.
16:02
Jak se pomalu blíží první třetina ke konci, ve hře je k vidění mnohem více chyb než na začátku.
15:12
Domácí dobře ubránili dvě minuty, toto se početní výhodou ani přesilovou hrou totiž moc nazvat nedá.
14:13
Po nahození na brankáře sám Branislav Konrád vyhazuje kotouč až ke svému protějšku na druhé straně hřiště.
13:39
Domácí zatím vyčkávají s rozehrávkou za vlastní bránou, následně se Olomouc v pohodě osvobozuje.
13:12
První vyloučení dnešního zápasu putuje na stranu Olomouce, jelikož dvě minuty obdržel Adam Zeman (OLO) – podražení.
12:33
Rachůnek výborně zavezl kotouč do pásma, kde vytvořil střeleckou pozici pro Benáka, jeho střelu ale na poslední chvíli zablokoval obránce.
11:45
Čtvrtá formace domácích výborně napadla hostující rozehrávku a podařilo se jim vybojovat kotouč, následná střela od modré se ale neujala.
11:04
Rašner se pokoušel na modré čáře zachytit kotouč, avšak už byl ve středním pásmu, a tak je mu odpískán ofsajd.
10:45
Poté, co Mikúš jen protečoval kotouč do útočného pásma, se dostal rychle směrem na bránu Bulík, jeho střelu ale Konrád zneškodnil, viděl na ni velmi dobře.
10:03
Ani oni však nic kloudného nevymysleli, a tak se puk dostal do moci Karlových Varů, Bičánek čeká za bránou na dostřídání, aby mohl rozehrát.
09:33
Domácí měli problémy s rozehrávkou, hosté dobře napadli, nakonec se energetici pouze osvobodili a vystřídali, u puku opět hosté.
09:11
Ano Olomouci se nepodařil přechod do útočného pásma, i jejich akci musel zastavit čárový rozhodčí.
08:34
Po rychlém průniku do pásma prověřil Závorkovu pozornost Holec, domácí brankář neměl s jeho nahozením žádný problém.
08:10
Staněk zavezl kotouč do útočného pásma, tam o něj ale přišel a domácí mohli kupředu, provinili se ale ofsajdem.
06:59
Po vhazování v obranném pásmu se dostal kupředu Bartek s Bulíkem, druhý jmenovaný už ale nedokázal ve stísněné pozici vystřelit.
06:23
Rodney dostal přihrávku do druhé vlny od Huny, z první vypálil z mezikruží, avšak Konrád předvedl výborný zákrok vyrážečkou!
05:38
Marosz po souboji se Staňkem upadl a dožadoval se faulu, rozhodčí stále ale přímo u onoho souboje a jasně dal najevo, že pískat nebude.
04:57
Dvořák nahodil kotouč do útočného pásma, avšak dostal ho až do ochranné sítě, to znamená vyhazování ve středním pásmu.
04:20
Bartek se probíjel do útočného pásma, avšak za modrou čarou klopýtl a ztratil kotouč, hosté rozehrávají po vystřídání.
03:34
Rašner nahodil od modré čáry kotouč na bránu, Závorka ho v klidu vyráží do rohu hřiště, domácí následně vyváží kotouč do středního pásma.
02:50
Domácí zatím dobře brání střední pásmo a hosté se nemohou dostat pořádně do útočného pásma.
02:09
Marosz zachytil rozehrávku Hanáků, zavezl kotouč do útočného pásma, kde se jej ujal Rachůnek, jeho výjezd před brankáře ale gólem neskončil.
01:57
Hosté se po rychlém vystřídání dostali k puku uprostřed hřiště a pokusili se zaskočit domácí obranu, avšak nepodařilo se jim správně přejít přes modrou čáru – ofsajd.
01:37
Na led se dostávají již čtvrté formace obou celků, u puku jsou aktuálně domácí hokejisté.
01:12
Jaroslav Kůs mohl otevřít skóre dnešního utkání, avšak před bránou jen těsně nedosáhl na volný puk, jinak by mohl pálit z velmi dobré pozice.
00:47
Avšak Olomouci se nepodařilo z rychlé akce nic vytěžit, po ztraceném puku oba celky střídají.
00:28
Chvíli po buly pálil od modré Benák, jeho střela le těsně minula branku, hosté mohou jít do protiútoku.
00:19
Domácí vyhráli buly a Rachůnek s Maroszem se hned vydali kupředu, následná střela Honzy Tomečka byla sražena do ochranné sítě.
00:01
Oba celky již nastupují na hrací plochu, utkání může za minutku začít.
Utkání bude zajímavé pro dva nejproduktivnější hráče Karlových Varů. Tomáš Rachůnek i Rostislav Marosz v loňské sezoně nastupovali do extraligových duelů právě v dresu Hanáků, dnes ale budou bojovat na straně domácích. V dresu hostů se představí například Dávid Buc, který v sezoně 2013/2014 odehrál v dresu západočechů také několik extraligových utkání. Nesmíme opomenout ani trenéra Veneru, který dovedl Karlovy Vary k vícemistrovské pozici v sezoně 2007/2008.
Heslem, že vítězná sestava se nemění, se řídil trenér Peter Oremus, a Karlovy Vary tak do dnešního zápasu nastoupí ve zcela stejné sestavě včetně rozestavení. Oproti tomu Zdeněk Venera udělal nějaké změny, tou hlavní je post brankáře, kde by se měl představit Branislav Konrád, z obrany pak na západ Čech neodcestoval Skrbek. Jako třináctý útočník je navíc zapsán Radim Kucharczyk.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek (C), J. Tomeček, Sičák (A), Benák, Gulaši, Dvořák, Rodney – Rachůnek, Marosz, Huna – Vachovec (A), Bulík, Bartek – Koblasa, Kůs, Harkabus – Rohan, Osmík, Gorčík. Trenér: Peter Oremus

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Rašner, Houdek, Jaroměřský, Valenta, Staněk, Ondrušek (A) – Laš (A), Kontek (C), Buc – Mikúš, Zeman, Kafka – Vodný, Řípa, Eberle – Holec, Herman, Matai – Kucharczyk. Trenér: Zdeněk Venera

Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Hynek, Belko.
HC Olomouc

- 34 bodů, 6. místo, 49:50

Olomouc podává zatím vyrovnané výkony, které ji zajišťují klidné místečko uprostřed tabulky. Poslední zápasy ji ale tolik radosti už nepřináší, z pěti vyhrála dvakrát. Nejprve porazila silnou Plzeň, poté ale podlehla Kometě Brno a Chomutovu, tomu dokonce nevstřelila ani jednu branku. Následovalo vyrovnané utkání, které skončilo těsnou výhrou nad Zlínem. Poslední zápas měla Mora skvěle rozehraný, nad Pardubicemi vedla už 3:0, nakonec jim ale podlehla 3:4 po samostatných nájezdech. Do zápasu proti Karlovým Varům jde z pohledu sázkových kanceláří jako mírný outsider.
HC Energie Karlovy Vary

- 21 bodů, 12. místo, 51:72

Domácí se po velmi špatném začátku postupně rozehrávají a to zejména v posledních šesti utkáních. Od těsné výhry v Třinci dokázali doma porazit Kometu Brno a Pardubice, následně vybojovali cenný bod v Mladé Boleslavi. Zaváhání přišlo doma s Chomutovem, kde sice energetici prohráli, avšak předvedli dobrý výkon, na který se jim podařilo navázat ve Zlíně. Tam dokázaly Karlovy Vary vstřelit pět branek během jedné třetiny, a po dvou letech tak vyhrály na zlínském stadionu. Ohledně karlovarského týmu probíhá mnoho spekulací, jelikož na podnět majitele klubu byl z kádru vyřazen Radek Duda. Ten se v sobotu připojil k rodnému Baníku Sokolov ve druhé lize a hned se mu podařilo zaznamenat šest kanadských bodů v jednom zápase (1+5).
Dobrý den, vítám všechny diváky u sledování on-line přenosu z 22. kola Tipsport extraligy. Již v 15:20 se na karlovarském ledě představí domácí HC Energie, která bude hostit HC Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:20.