SESTŘIH: 23. kolo extraligy, HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 1:3

Dnešní utkání vyhrály Vítkovice po zásluze Romana Szturce, který vstřelil dva góly. Karlovy Vary nepředvedly kvalitní výkon ve druhé a třetí třetině a kromě Radka Dudy nedokázaly vstřelit další gól. Nejlepšími hráči byli zvoleni Tomáš Rohan (KVA) a Roman Szturc (VIT).

Pro dnešní zápas je to ode mne vše. Loučí se Pavel Pelčák.
59:43
Vítkovice právě vstřelily branku!
Při hře domácích v šesti se puku ujal ROMAN SZTURC a při oslabení dokázal klouzavou točenou střelou vstřelit gól. Asistence: Peter Čerešňák
58:55
Hostující obrana nepouští domácí k žádné příležitosti vystřelit.
58:20
Po vhazování ve středním pásmu se Karlovy Vary usadily v útočném pásmu a hrají v šesti.
57:56
Karlovy Vary začaly hrát přesilovou hru velmi aktivně.
57:46
Domácí požádali o oddechový čas.
57:46
Na dvě minuty je vyloučen Lukáš Kovář (VIT) na dvě minuty za krosček.
57:14
Peter Ölvecký prokličkoval mezi obranou domácích, ale zakončit nedokázal.
56:38
Petr Strapáč se ve středním pásmu zmocnil puku a ihned vyhodil.
55:58
Ke střele se dostal z mezikruží Erik Němec, který se následně dostal do potičky s Václavem Benákem.
55:28
Rodney ztratil v útočné třetině puk. Petr Kolouch se jako první dostal k puku a jeho střelu dokázal Tomáš Závorka díky skvělému vyjetí z brány zlikvidovat.
55:01
Hra zůstává před Dolejšem, na kterého energetici čím dál tím více tlačí.
Dnešní utkání sleduje 2538 diváků.
54:23
Hru po dlouhé době zastavilo až sražení Sebastiana Gorčíka do brány.
53:46
Karlovy Vary se usadily v útočném pásmu, ale obrana Vítkovic je neprostupná.
53:07
K samostatnému se dostal Marosz, kterého vychytal Daniel Dolejš.
51:47
Karlovy Vary se velmi tlačí do vítkovické brány.
50:57
Ke střele od modré se dostal Václav Benák, kterou se snažil před bránou ještě tečovat Rachůnek.
49:46
Karlovy Vary nenacházejí žádnou cestu, jak překonat střední pásmo a sami jsou ohrožovány vítkovickým útokem.
48:59
Roman Szturc se dostal k puku ihned po vhazování. Svojí střelu však namířil mimo. Brankář Závorka neviděl vůbec nic.
48:25
Hra byla vykázána z útočného pásma hostů po postavení útočícího hráče v brankovišti.
47:39
Vítkovice jsou v tlaku od domácích, kteří hrají velmi aktivně brankářem Dolejšem.
46:13
Karlovy Vary se dokázaly prosadit ve středním pásmu, ale ani jeden z karlovarských hráčů nedokázal využít příležitost k samostatnému úniku.
45:51
Daniel Dolejš ztratil puk za bránou. Toho se snažil využít Martin Bartek, který ihned nahodil před bránu, kde se k dorážce nedostal žádný z karlovarských hráčů.
45:33
Lukáš Kovář se snažil vyhodit puk z obranného pásma o plexisklo, ten se ale odrazil do hlediště.
44:48
Po špatné rozehrávce Vítkovic se píská zakázané uvolnění a vhazuje se po Dolejšově levici.
44:18
Hosté se usadili v útočném pásmu.
43:32
Hosté nic nevzdávají a velmi aktivně dohrávají domácí energetiky, kteří se dostali až před Dolejše.
42:45
Po příležitosti Bulíka se Karlovy Vary zdají jako proměněné.
41:51
Tomáš Bulík se dostal do obrovské šance vstřelit gól. Brankář Dolejš vůbec nevěděl kde je puk. Hru museli uklidnit až vítkovičtí obránci.
41:07
Až nyní se k puku dostali domácí, kteří vyrazili do útoku a Rudolf Huna vystřelil na Dolejše, který dokázal zastavit hru.
40:17
Ze začátku třetiny se puku zmocnili hosté a ihned se přesouvají před Závorku.
40:01
Ve druhé třetině se na ledové ploše neodehrálo příliš zajímavého. Na obou stranách se týmy svým výkonem moc nepředvedly a hrály spíše pasivní hru. Doufejme, že třetí třetina přinese mnohem zajímavější rozuzlení dnešního utkání. Třetí třetina začne přibližně v 19:36.
40:00
39:00
Peter Ölvecký se po otočce za bránou dostal ke střele na bránu, kde stihl pouze Závorka vyrazit betonem.
37:25
Hosté se stále drží na puku a snaží se vytvořit si možnost ke střele.
36:09
Vítkovice předvádějí daleko lepší hru ve středním pásmu a nepouštějí domácí k žádné střele.
35:00
K puku se po dlouhé době dostaly Karlovy Vary, které však nenacházejí cestu do útočného pásma.
34:23
Hra se přesouvá před brankáře Závorku, který zastavil další z mnoha rychlých útoků.
32:50
Karlovy Vary rozjely po pravé straně nový útok, který zachytil jeden z hostujících hráčů a ihned vyrazil do útoku, kde jeho střelu dokázal vyrazit Závorka.
32:32
Karol Sloboda (VIT) byl vyloučen na dvě minuty za sevření puku.
32:26
K puku se po dlouhé době dostali domácí.
32:03
Hostům se v posledních minutách daří daleko lépe než domácím, kteří nenacházejí cestu přes střední pásmo.
31:01
Ke střele se dostal Michal Vachovec, který se snažil překvapit Dolejše, který vše bezpečně viděl.
30:15
Vítkovice stále zůstávají v útočném pásmu, kde kvalitně brání domácí obrana a nepouští hosty do žádného zakončení.
29:00
Hosté jsou velmi aktivní ve středním pásmu, kde se jim podařilo zachytit přihrávku domácích a ihned se usazují před Závorkou.
28:26
Domácím divákům se velice nelíbí neodpískání dle nich evidentního faulu na Radku Dudu.
27:43
Vítkovice se konečně dostaly do útočné třetiny a ihned střílí na brankáře Závorku, který bezpečně chytá.
27:07
Karlovy Vary pokračují svůj nátlak před brankářem hostů.
26:35
Hra zůstává před brankáře hostů. K dorážce se nedostal Sebastian Gorčík.
26:12
Karlovy Vary stále zůstávají před Dolejšem, který má velké problémy s vychytání všech nebezpečných střel i po hře v plném počtu.
25:49
25:05
Po celou dobu přesilové hry jsou Karlovy Vary v útočné třetině. Vítkovickou obranu se jim však překonat nedokázalo.
24:15
K velké příležitosti se dostal Rudolf Huna, kterému po přihrávce od Marosze chybělo velmi málo k překonání Dolejše.
23:43
Na trestnou lavici byl poslán Michal Hlinka (VIT) za hákování na dvě minuty.
23:30
Až yní se podařilo energetikům zklidnit hru a vyrazit do útoku.
22:10
Domácí se snaží oklepat po velmi aktivním začátku Vítkovic, které nepouštějí domácí k puku.
21:38
V druhé třetině začaly lépe Vítkovice, které nastavily velké tempo hry.
20:01
V první třetině bylo k vidění třech gólů. Karlovy Vary začaly lépe, ale ze začátku šesté minuty dostaly první gól. Po inkasování gólu se puku zhostil Radek Duda, který o čtyřicet vteřin později dokázal skoro z nulového úhlu překonat brankáře Dolejše. Ke konci třetiny se dostal Roman Szturc ke samostatnému úniku, kde byl faulován Radimem Bičánkem a bylo nařízeno trestné střílení. Szturc svůj samostatný nájezd proměnil střelou mezi betony. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.
20:00
19:59
Po faulu vysokou holí od Radima Bičánka bylo nařízeno trestné střílení, které ROMAN SZTURC proměnil střelou mezi betony.
19:59
Bičánek fauloval Szturce při samostatném úniku a ten pojede samostatný nájezd.
19:31
Ke střele se dostal Martin Bartek, který se uvolnil po levé straně mantinelu.
18:38
Vhazuje se po levici Závorky, který musel po špatné rozehrávce Sičáka zasahovat.
17:55
Domácí se po dlouhé době osvobodili a mohli vystřídat.
17:17
Hostům se daří udržet útočné pásmo a nepouštějí domácí ke střídání.
16:56
Dlouhý nátlak hostů musel zastavit až Tomáš Závorka.
15:54
Hosté si konečně vyvíjí tlak na bránu Závorky. Obrana Karlových Varů je však neprostupná.
14:48
Do samostatného úniku se dostal Rostislav Marosz, který mířil jen těsně mimo bránu.
14:07
Vítkovice se konečně usadily v útočném pásmu a vyvíjí si tlak na bránu.
12:54
Domácí jsou velmi aktivním týmem při napadání rozehrávky hostů.
12:34
Při překonávání modré útočné čáry byl zapískán hostům ofsajd.
12:01
Hra zůstává po stálém nátlaku před brankářem hostů na kterého lítá střela za střelou.
11:28
Po nahození Bulíka na bránu se k puku snažil dostat Martin Bartek, kterého zastavil Dolejš rychlým zachycením puku do lapačky.
10:12
Do samostatného úniku se po pravé straně dostal Roman Szturc, který střelou k bližší tyči brankáře Závorku nepřekvapil.
09:59
09:20
Nátlak domácích musel zastavit až brankář Dolejš, který nahozenou střelu Sičáka bezpečně chytil do lapačky.
08:40
Domácí se usadili před brankářem Dolejšem a pálí střelu za střelou.
07:51
Jiří Burger (VIT) byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
06:54
Po srovnání skóre se domácí znovu ujímají puku a snaží se usadit v útočném pásmu.
06:40
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Po získání puku za bránu Dolejše se podařilo skoro z nulového úhlu RADKU DUDOVI vystřelit a puk propadl Dolejšovi pod lapačkou. Asistence: Jaroslav Kůs, Václav Benák
05:20
Při přesilové hře se podařilo STANISLAVU BALÁNOVI uvolnit u pravého mantielu, který po přihrávce od Lukáše Kuscery tvrdě vystřelil na nic nevidícího brankáře Závorku. Asistence: Lukáš Kucsera, Erik Němec
04:16
Při napadaní se Radku Dudovi společně s Jaroslavem Kůsem ohrozit brankáře Dolejše.
03:33
Vítkovice rozjíždí po pravé straně nový útok.
03:21
Na dvě mnuty je vyloučen Vladimír Sičák (KVA) za nedovolené bránění.
02:14
Karlovy Vary se snaží dostat přes střední pásmo, které však účinně brání hosté.
01:03
Puk do útočné třetiny zavezl Lukáš Kucsera, který nedokázal najít Michaela Vandase před bránou.
00:16
Ze začátku třetiny se puku zmocnili domácí.
00:01

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek "C", Tomeček, Sičák, Benák, Dvořák, Rodney, Redlihs – Rachůnek, Marosz, Huna – Rohan, Kůs, Duda – Vachovec, Bulík, Bartek – Gorčík, Osmík, Kohout

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Čerešňák, Štich, Sloboda, Pastor, Kovář – Ölvecký, Strapáč, Szturc – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger "C", Balán, Němec – Húževka, Hlinka, Tomi

Rozhodčí: Martin Fraňo, Štěpán Souček – David Jelínek, Tomáš Pešek.
První vzájemný zápas v sezóně:

V prvním vzájemném utkání se Karlovy Vary v rámci 10. kola představily na ledě soupeře ve vítkovické Ostrava Aréně. Západočeši nezačali vůbec dobře a v první třetině inkasovali hned třikrát. Vítkovice byly na koni a od té doby už jen navyšovaly své vedení. Energie v závěru jen korigovala výsledek čestným zásahem, o který se ve vlastním oslabení postaral Vojtěch Tomeček.

Branky: 8. Kudělka (Čerešňák), 12. Klok (Balán, Zdráhal), 20. Zdráhal (Sloboda, Balán), 31. Zdráhal (L. Kovář, Balán), 45. Olesz (Szturc), 51. Szturc (Olesz, Strapáč) – 59. Tomeček (T. Rachůnek, Bičánek)
HC Energie Karlovy Vary

Karlovy Vary po nevydařeném začátku sezóny a příchodu nového trenéra Petera Oremuse se pomalu výsledky zlepšují. Karlovy Vary jsou v posledních zápasech jako na houpačce. Po prohře v prodloužení proti Mladé Boleslavi prohrála proti Chomutovu. Následně pak dokázal na Moravě porazit poslední Zlín a v posledním zápase podlehla při televizním utkání Olomouci.

Nejproduktivnější hráči týmu:

1. Rostislav Marosz – 21 zápasů, 20 bodů (7+13)
2. Tomáš Rachůnek – 22 zápasů, 17 bodů (2+15)
3. Radek Duda – 15 zápasů, 13 bodů (5+8)
4. Marcel Haščák – 14 zápasů, 8 bodů (7+1)

Statistiky brankářů:

1. Tomáš Závorka – 20 zápasů, 90.43% úspěšnosti zákroků
2. Vladislav Habal – 5 zápasů, 79.73% úspěšnosti zákroků
HC Vítkovice Steel

Vítkovice se nachází v tabulce před Třincem, na kterého má náskok dvou bodů. V posledních čtyřech zápasech se Vítkovicím příliš nedařilo. Po prohrách proti třem nejlepším týmům letošní extraligy Plzni, Pardubicím a Mladé Boleslavi se celku podařilo vyhrát na domácím ledě proti poslednímu Zlínu na samostatné nájezdy.

1. Rostislav Olesz – 15 zápasů, 16 bodů (12+4)
2. Stanislav Balán – 21 zápasů, 14 bodů (6+8)
3. Patrik Zdráhal – 15 zápasů, 10 bodů (5+5)
4. Tomáš Kudělka – 21 zápasů, 10 bodů (3+7)

1. Daniel Dolejš – 13 zápasů, 91.67% úspěšnosti zákroků
2. Pavel Kantor – 11 zápasů, 86.90% úspěšnosti zákroků
Vítejte u přenosu hokejového utkání 23. kola TIPSPORT EXTRALIGY, kde HC Energie Karlovy Vary vyzvou na domácím ledě tým HC Vítkovice Steel. Úvodní buly padne v KV Aréně v 18:00.