SESTŘIH: 44. kolo extraligy, HC Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 5:4 po prodloužení

Liberečtí doma vyhráli třinácté utkání za sebou. Boleslav naopak potvrdila, že se jí pod Ještědem nedaří. Přeji příjemný zbytek večera!
Přestože domácí prohrávali po dvou třetinách 2:4, partii nakonec po skvělém obratu získali v nastavení. A zřejmě zaslouženě. Hosté byli po dvě třetiny efektivní a držel je brankář Rittich. V poslední dvacetiminutovce už ale odpadli a Liberec zaslouženě vyrovnal. Rozhodující branku před vyprodaným hledištěm vsítil Jakub Valský.
62:12
Liberec právě vstřelil branku!
Obrat je dokonán, Bílí Tygři získávají duel v prodloužení. Mojžíšův pas na pravý kruh převzal JAKUB VALSKÝ a prudkou střelou nedal přesouvajícímu se brankáři šanci. Asistence: Tomáš Mojžíš – 5:4.
61:36
Liberec utekl do přečíslení tří na jednoho! Šimek ale možná až příliš otálel s rozehrávkou na Bulíře, jehož následné zakončení z těsné blízkosti Rittich zneškodnil.
60:46
Domácí pokračují v aktivitě. Ševc střílel od modré a po dorážce se natahovali dva jeho spoluhráči. Boleslav si z hluboka oddychla, že přežila další krušné chvíle.
60:01
Začalo prodloužení.
Prodloužení začne přibližně v 18:48.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:57
Krenželokova přihrávka z rohu kluziště přišla přesně s klaksonem. Čeká nás nastavený čas.
59:11
Bulíř dostal nabito a Rittich měl co dělat, aby puk odrazil do ochranné sítě. Boleslav má v obraně velké problémy. Tygři chtějí rozhodnout ještě před prodloužením.
58:01
Poslední dvě minuty základní hrací doby. Liberec si i ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě dokáže v útočném pásmu vytvořit převahu. Vampola však možná až sobecky kličkoval a domácí kotouč ztratili.
56:49
Bílí Tygři jsou na koni. Derner trefil bombou od modré čáry jen hůl jednoho z beků, od které ale puk změnil směr a doklouzal až před Ritticha. Hostující gólman musel situaci zažehnat tygřím skokem, jimž puk zalehl.
55:31
Hlediště je na nohou, domácí dotáhli ve třetí části dvoubrankovou ztrátu a vyrovnávají na 4:4! JAKUB VALSKÝ dostal přihrávku před brankoviště a střelou na vyrážečku překonal natahujícího se Ritticha. Asistence: Petr Jelínek, Martin Ševc.
54:20
Bílí Tygři jsou v plném počtu a hned vybojovali buly v útočné třetině. Na vyrovnání mají necelých šest minut, podaří se jim dotáhnout duel alespoň do prodloužení?
53:05
Hosté hrají přesilovou hru mizerně. V oslabení dokonce zahrozil Radivojevič, jenž pálil zleva k bližší tyči. Rittich vytěsnil střelu vyrážečkou.
52:08
Zase se vylučuje. Valský vyhodil puk za plexisklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Hostující fanoušci si žádají "bůra". Pátý gól by Tygry zřejmě definitivně zlomil.
51:29
Dnes je to festival krásných gólů! BRANKO RADIVOJEVIČ zpracoval na kruhu Bulířovu přihrávku, udělal krok dopředu a střelu švihem přibil pod břevno. Domácí se trefují chvíli poté, co začala jejich zkrácená početní převaha a necelých osm minut před koncem snižují na 3:4. Asistence: Michal Bulíř, Petr Jelínek.
50:47
Mladoboleslavská přesilovka končí, jelikož sudí načapal hosty v šesti. Trest odpyká Hyka.
49:57
Látal z pravé strany poslal puk mezi kruhy, kde byl trestuhodně neobsazený Urban. Střílel dobře do protipohybu brankáře, ale Schwarz kotouč za svá záda nepustil. To byla dobrá příležitost.
49:15
Oba aktéři bitky, tedy Vlach a Voráček, dostali 2+2+10 minut za hrubost. Dvouminutový trest za hákování však vyfasoval ještě Derner. Hosté tedy hrají klasickou přesilovku pět na čtyři.
49:15
49:15
49:15
Bitka! Vlach shodil rukavice a pustil se do pěstní výměny s Voráčkem. A vítězně, hostující zadák skončil na lopatkách a hlediště bouří.
48:01
Boleslav je pod tlakem, ale brání se na jedničku. Domácí sice dobře kombinují, ale chybí přesná střela či nečekaná přihrávka. Bruslaři mají přesilovky soupeře dobře přečtené.
47:22
Řepík na kruhu počkal na pohyb obránce a pak tvrdou ranou prověřil Ritticha. Gólman odolal a jeho betony posléze vytěsnily i pokus Vampoly.
46:28
Kostrbatější pasáž hry přerušuje až vyloučení. Za katr odchází hostující Jarůšek, jenž si u hrazení počíhal na Dernera. Liberec má k dispozici další přesilovku.
44:40
Bílým Tygrům se nedá upřít snaha. Domácí jsou častěji v držení puku, jenže jim vázne rozehrávka a do šancí se nedostávají. Střely z dálky Rittich snadno odráží.
43:31
Vyloučený Lenc už je na ledě a hosté hrají v pěti. Bude se vhazovat u Ritticha, jelikož sražená střela se otřela o ochrannou síť nad jeho klecí.
43:04
Černá pryž je znovu před brankou Schwarze. Druhá polovina početní převahy se domácím moc nedaří, Boleslav se v pohodě brání.
41:54
Ševcova střela lehce škrtla o hůl Vampoly a Rittich pohledem kontroloval, jak kotouč sviští nad. Vzápětí dokázal svůj výběr osvobodit Urban.
41:14
Bílí Tygři si mohou zlepšit náladu v přesilovce. Hostující útočník Lenc odešel pykat za podražení.
40:32
Sudí rozpažil, branka neplatí. Gólu bylo dosaženo vysokou holí a skóre se tedy nemění.
40:32
Gól? Šimkova střela od modré čáry byla tečovaná a zaplula za bezmocného Ritticha. Sudí nejprve signalizoval, že teče bylo před brankou dosaženo vysokou holí. Po debatě s kolegy se však odešel radit s videorozhodčím.
40:01
Boleslav má po čtyřiceti minutách na ledě lídra překvapivě dvoubrankový náskok. Domácí vedou na střely 34:17, ovšem v dobré formě chytající Rittich zatím pustil za svá záda jen dva kotouče. Bruslaři jsou o poznání efektivnější. Zajímavostí je, že všechny jejich góly dnes vstřelili hráči, kteří v minulosti oblékali liberecký dres.
Třetí třetina začne přibližně v 18:00.
40:00
39:27
Bulíř se snažil prosadit individuálně a zastavil ho až poslední obránce. Odražený kotouč sebral Šimek a Rittich si jen ulevil, že puk letěl kousek vedle.
38:34
Derner si při obranné práci pomohl zákrokem na hraně pravidel a sudí se chystali opět vylučovat. Nakonec ale své rozhodnutí změnili, což nelibě nese hostující střídačka. U ní nyní o celé situaci debatuje jeden z rozhodčích.
37:36
Domácí špatně rozehráli, avšak Lencovi přihrávka na spoluhráče nevyšla a sražený pas se dokutálel až k Schwarzovi. Ten puk přikryl lapačkou.
36:52
Schwarz přerušil hru a hráči se staví na vhazování u jeho klece. Tygři jsou průběhem duelu trochu zaskočeni, Boleslav má nyní navrch na hřišti i v hledišti.
35:14
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Bruslaři se znovu trefují v přesilovce a berou si zpět dvoubrankový náskok. Podruhé v utkání se prosazuje TOMÁŠ KLIMENTA, jenž si zpoza branky vybruslil na spodní část kruhu a zaskočil Schwarze střelou pod víko. Rána byla tak přesná, že brankáři odlétla lahev s pitím položená na vrchní síťce. Asistence: Tomáš Urban, Martin Látal – 2:4.
34:54
Liberec je ve druhé části jasně střelecky aktivnější, teď se však bude muset bránit ve čtyřech. Derner se totiž v útočném pásmu provinil podražením.
33:56
Zápas dostal grády. Bakoš byl tísněn protivníkem, i tak přejel modrou čáru a tvrdě střílel. Bohužel pro domácí jen doprostřed branky.
32:25
Blesková odpověď domácích. Po pouhých patnácti vteřinách snižuje na 2:3 RADIM ŠIMEK, jenž se dostal k puku na pravé straně útočného pásma a parádní střelu namířil přesně do protějšího rohu branky. Rittich neměl nárok, Šimek pálil neuvěřitelně přesně. Asistence: Martin Ševc, Michal Bulíř.
32:10
Bruslaři přidávají třetí gól a v hostujícím sektoru propuká znovu obří radost. Trončinský skvěle načasovanou přihrávkou vyslal do samostatného úniku MICHALA BÁRTU, jenž tváří v tvář Schwarzovi nezaváhal. Asistence: Marek Trončinský – 1:3.
32:01
Opět se vylučuje. Za vzájemnou potyčku posílají sudí za katr současně Bakoše (hrubost) a Voráčka (sekání). Pokračuje se ve čtyřech.
32:01
31:54
Boleslavští se ubránili, ovšem vystřídat nemohou, jelikož se provinili zakázaným uvolněním. Vhazování po pravici brankáře Ritticha.
31:27
Boleslav však mohla skórovat v oslabení. Urban uháněl spolu s Pacovským do přečíslení proti jedinému bekovi, druhý jmenovaný ale před brankovištěm spoluhráčovu přihrávku nezkrotil.
30:38
Rittich je jako zeď! Dvakrát vytěsnil dělovku Šimka od modré čáry, následný švih Birnera z kruhu letěl těsně nad. Hosté jsou pod velkým tlakem.
29:41
S tresty se nám roztrhl pytel. Početní výhodu budou mít tentokrát opět domácí, neb Rýgl pyká za nedovolené bránění.
29:04
Využitá přesilovka. Hosté otáčí skóre a pod Ještědem poprvé vedou. Pacovský pěknou přihrávkou napříč pásmem oslovil na pravém kruhu volného TOMÁŠE KLIMENTU, jenž umístil kotouč mimo dosah Schwarze. Asistence: Dominik Pacovský, Martin Látal – 1:2.
28:16
Boleslav se v oslabení zuby nehty ubránila a teď si zahraje přesilovku. Krátce poté, co vypršel Hykův trest, odchází za katr domácí zadák Šimek (podražení).
27:13
Voráček se dvakrát obětavě položil do střely od modré čáry. Rittich ještě nemusel zasahovat, ovšem domácí hrají přesilovku dobře a mají tlak.
26:15
Na ledě se začíná přiostřovat. Valský se pošťuchoval s Musilem, avšak sudí vylučují za jiný zákrok. Hyka si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění a Tygři mají k dispozici další početní převahu.
25:41
Rozjetý Radivojevič byl lapen v ofsajdu, po přerušení přesto ještě vystřelil a jela ho ihned zpacifikovat dvojice Bruslařů. Do rozmíšky zasáhl i hlavní sudí, ale vylučovat se nebude.
25:19
Liberec je v prostředním dějství lepším týmem, hosté trochu odpadli a v defenzivě jsou trošku zbrklí. Skóre se ovšem nemění.
24:14
Boleslav je kompletní, nicméně stále pod tlakem. S kotoučem se do brankoviště natlačil Vampola a Řepík vzápětí ke smůle domácích při pokusu o dorážku netrefil vrtící se puk.
23:35
Až teď se měl Rittich co ohánět. Na pravý kruh dostal dvakrát nabito Bulíř, proti jehož druhé přízemní střele se musel brankář přesouvat. Zasáhl však bezchybně.
22:40
Urban odvedl při oslabení velký kus práce, když svoji dlouhou holí dvakrát vystihl rozehrávku Tygrů ve středním pásmu. Liberečtí se zatím trápí.
21:55
Bílí Tygři si potřetí v dnešním duelu zahrají v přesilovce. Pabiška si odpyká dvouminutový trest za vražení na hrazení.
21:13
Domácí se snaží začít aktivněji. Radivojevič se protáhl ke střele zprava a Rittich se nejistě ohlížel, jestli mu kotouč nevypadl. Udržel ho však ve výstroji.
20:01
Bílí Tygři měli v uplynulém dějství mírnou herní i střeleckou převahu, remíza je ale zatím k poměru šancí na obou stranách zasloužená. Duel chvílemi nemá příliš valnou kvalitu, převládají nepřesnosti a souboje u mantinelu.
Další třetina začne přibližně v 16:56.
20:00
19:33
Mojžíšovi střela od modré čáry vůbec nesedla. Přesto si Rittich musel dávat pozor, aby se černá pryž od jeho betonů neodrazila k číhajícím protihráčům.
18:54
Mojžíš byl rychlejší než Musil a získal puk, jenž se podél hrazení kutálel do obranného pásma Tygrů. Liberec zakládá útočnou akci.
17:34
Rýgl váhal s rozehrávkou a nakonec trefil napadajícího hráče. Nebezpečí ale Bruslaři stihli včas zažehnat a znovu jsou u puku.
16:34
Boleslav hraje v plném počtu, ubránila se celkem v poklidu. Liberec nicméně přidal a má v posledních minutách trochu navrch. Soupeř však dobře bruslí a nepouští domácí do šancí.
15:26
Hosté se dvakrát osvobodili a střídají. Druhá polovina přesilovky domácím nejde. Těžko se dostávají do kombinace v útočném pásmu.
14:59
Rittich už má za sebou několik zákroků. Ten nejtěžší proti Bakošovi, který ze spodní části kruhu možná příliš zbrkle střílel a trefil gólmana do hrudi.
14:03
Liberec bude mít znovu výhodu jednoho muže v poli a může znovu odskočit. Na lavici hanby odešel Rýgl za hákování.
13:39
Bruslaři ve čtrnácté minutě srovnávají se soupeřem krok. Prosadili se poměrně šťastným způsobem: Bárta střílel z dálky, kotouč se od zadního mantinelu odrazil před branku, odkud ho pohotově za Schwarze zametl LUKÁŠ PABIŠKA. Asistence: Michal Bárta, Richard Jarůšek – 1:1.
13:09
Birner je na ledě, domácí už jsou kompletní. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
12:49
Jinak však Středočechům přesilovka moc nejde. Nyní byli nuceni vyklidit útočnou zónu, jelikož Hykovi na modré čáře puk utekl.
11:40
Skvělý zákrok Schwarze! Domácí gólman nyní svůj tým podržel. Ve velké šanci se objevil Klimenta, jenž mezi bruslemi před brankovištěm nejrychleji našel puk a ihned střílel. Schwarz výtečně zakročil lapačkou.
11:06
V početní převaze si poprvé zahrají také hosté. Na trestnou lavici odešel Birner – provinil se podražením.
10:45
Trochu ospalé publikum teď zatleskalo pumelici Vampoly, která Ritticha pořádně vyděsila. Brankář Bruslařů musel vytěsnit černou pryž betonem.
10:13
Schwarz před atakujícím Lencem raději přikryl puk lapačkou. Hra se přelévá ze strany na stranu, ovšem nikterak strhující podívaná k vidění není. Hráči často puky snadno ztrácí.
08:55
Pěkná akce hostů. Klimenta mezi kruhy zamíchal s kotoučem a přenechal ho volnému Ovčačíkovi, jenž měl na levé straně dobrou palebnou pozici. Střílel švihem a pozorný Schwarz jeho pokus reflexivně vytěsnil.
07:49
Vampolovu přihrávku vzduchem sebral ze vzduchu Bárta. Boleslavi se však nedaří udržet puk déle na holích, hosté o něj většinou hned při dalším souboji přijdou.
06:58
Voráček čistě vysekl puk Jelínkovi a nedovolil mu vymyslet v útočné třetině přihrávku na lépe postavené spoluhráče. Hostům posléze nevyšla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.
06:05
Dvacet vteřin stačilo domácím k využití početní převahy. Šimek vystřelil od modré čáry a od betonů gólmana se puk odrazil přesně na hůl MARTINA BAKOŠE. Ten snadno dorážel do poloprázdné brány. Asistence: Radim Šimek, Branko Radivojevič. – 1:0.
05:45
Rozhodčí poprvé v utkání vylučují. Přesilovku si zahraje Liberec, hostující Lenc odešel na trestnou lavici za zdržování hry.
05:09
Krenželok se protáhl po křídle k Rittichově brance a přihrávku mezi kruhy adresoval Jelínkovi. Jeho pokus švihem byl sražený do ochranné sítě.
04:26
Bruslaři dobře napadají a domácí mají občas problémy s rozehrávkou. U hrazení se nyní s dvojicí protihráčů přetahoval Jarůšek a získal puk pro své barvy.
03:24
Bílí Tygři se snaží tvořit hru, brzdí je však řada nepřesností. Vampola v útočném pásmu přenechával kotouč Birnerovi, ten se však ke střele nedostal.
02:40
Hraje se dlouho bez přerušení. Schwarz měl teď štěstí, že úplně volný Latál číhající před brankovištěm včas nezkrotil vrtící se kotouč.
01:46
Valský zakombinoval na křídle s Jelínkem, který se snažil střelou z úhlu Ritticha nachytat. Gólman Boleslavi vytěsnil jeho pokus do bezpečí.
00:58
Do zajímavé šance se dral útočník Hyka, jenž číhal za obranou a málem se dostal do samostatného úniku. Puk mu ovšem utekl z hole.
00:19
Látal vyšťoural kotouč u hrazení a vřítil se s ním do útočného pásma, hosty ale zastavil ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu a na ledě jsou druhé formace.
00:01
Dozněla státní hymna a začátku duelu tedy již nic nebrání. Home Credit Arena je hodně slušně zaplněná. Zřejmě bude vyprodáno.
Liberec se bude muset obejít bez své brankářské jedničky Jána Lašáka, který minulé utkání kvůli zranění nedochytal a dnes není ani na střídačce.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Stejskal) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk "C", Kajínek – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Stránský, Vlach.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička) – Voráček, Trončinský, Rýgl, Kučný, Kurka, Ovčačík – Pacovský, Urban, Látal – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Bárta, Jarůšek – Klimenta "C", Hruška, Ďurač – Kubica.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Lhotský, Svoboda.
Středočeši jezdí do Liberce neradi, na ledě Tygrů nezvítězili dlouhých šest let. Domácím hraje do karet i bilance vzájemných zápasů v tomto ročníku, soka totiž porazili ve dvou ze tří případů.
Pátá Boleslav chce uhájit do konce základní části první šestku, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Bruslařům se v současnosti daří: ze čtyř posledních partií vyhráli tři. Liberečtí v pátek v Hradci padli 1:5, předtím uspěli pětkrát za sebou.
Bílí Tygři jdou do zápasu v roli favorita. Modrobílí vévodí extralize se sedmibodovým náskokem před druhou Spartou a doma navíc neprohráli už dvanáct zápasů v řadě. Ze severu Čech si v letošní sezoně odvezla výhru jenom Plzeň a Olomouc.
Hezký den z města pod Ještědem, kde je dnes na programu jeden z duelů 44. kola hokejové extraligy. Domácí Liberec v něm vyzve Mladou Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.