Liberec - Pardubice | ONLINE | 22.11.2015 17:00 | Tipsport Extraliga 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Bílí Tygři vítězí naprosto zaslouženě, soka dokonce přestříleli neuvěřitelným způsobem 62:16. Dali však jen dva góly, přestože měli příležitostí nespočet. Pardubice držel skvělý brankář Maxwell, jenž pochytal několik šancí. Hosté nepředvedli pod Ještědem skoro nic, i tak se jim v závěru podařilo duel zdramatizovat. Vyrovnat však nestihli. Přeji příjemný zbytek dne.
Konec zápasu.
59:56'
Tak ještě jeden trest na závěr. Hostující střídačka obdržela menší trest za nesportovní chování. Odpyká ho Nahodil.
59:56'
Ještě buly ve středním pásmu po ofsajdu Dynama. Je rozhodnuto.
59:35'
Vhazování před Schwarzem. Zbývá dvacet pět vteřin.
59:19'
Domácí vyhodili puk do bezpečí, Voženílek ho sebral a zakládá útočnou akci.
58:51'
Hráči se rvou o puk za brankou Schwarze. Maxwell dostal pokyn ze střídačky a pouští místo sebe na led šestého hráče!
58:23'
Dynamo si vyžádalo oddechový čas. Minutu a půl před koncem závěrečné periody se vhazuje ve středním pásmu.
57:59'
Rozbíhá se poslední dvouminutovka třetí třetiny. Domácí šetří každou vteřinu a nikam nespěchají, Dynamo potřebuje v první řadě získat pásmo.
56:16'
Dynamo právě vstřelilo branku!
A drama je na světě! Dosud neškodné Pardubice využívají přesilovku a mají na dosah vyrovnání. Prosadili se však hodně šťastně, jelikož Schwarz po sérii zákroků zůstal ležet v brankovišti. Voženílek ho nejprve nepřekonal, PATRIK POULÍČEK už ale ano. Asistence: Daniel Voženílek – 1:2.
55:24'
Tak přeci jen ještě šance pro hosty? Budou hrát přesilovku, jelikož Kajínek pyká za sekání.
54:59'
Pozor, i hosté se v útoku probudili. V situaci dva na dva naznačil Redenbach střelu a pak přihrál Marcinkovi. Ten měl slušnou šanci, jenže vůbec netrefil branku.
53:58'
Liberečtí už nejsou v přesilovce tak aktivní. Snaží se hlavně držet kotouč na svých holích a možná se dostat i do co nejvýhodnější palebné pozice. Krenželok teď střílel z kruhu a trefil konstrukci branky.
52:47'
Řepík si pěkně nabruslil až do výhodnější palebné pozice, ale na spolehlivého Maxwella si nepřišel. Hra je přerušena.
52:15'
Naděje Pardubic mizí v nedohlednu. Kvůli prohřešku Bokroše (hákování) budou totiž hosté opět hrát ve čtyřech.
51:11'
Schwarz odklepal poslední vteřiny liberecké přesilovky a hosté už jsou kompletní. Ihned dokonce vyrazili kupředu, ale Radenbach za brankou spoluhráče nepřetlačil.
49:49'
Znovu skvělý Maxwell! Opora hostů stáhla ze vzduchu nepříjemnou střelu Radivojeviče, kterou se snažil ještě tečovat Bulíř. Gólman Dynama je jednoznačně nejlepším hráčem svého týmu.
49:10'
Pardubická obrana opět vyhlašuje stav nejvyššího nebezpečí. Sudí vylučují Tomáška za nedovolené bránění a hosté hrají další oslabení.
48:59'
Moučka chtěl přihrávkou z vlastní třetiny oslovit neobsazené spoluhráče, ale podklouzl a v pádu napálil puk jen na zakázané uvolnění. Pak v kleče oddychoval a kroutil hlavou. I takové situace zrcadlí zmar hostů v dnešním klání.
47:48'
A když o kotouč nepřijdou, zastaví hosty ofsajd. V něm byl nyní lapen Kaut a hra bude pokračovat po komerční přestávce.
46:35'
Brankář Dynama vykopl do bezpečí i pokus Řepíka. Pardubice mají obrovské problémy s přechodem do útoku, většinou totiž ztratí puk už ve středním pásmu. Tak jako teď Tomášek.
45:02'
Maxwell měl znovu plné ruce práce. V jeho brankovišti si hodně důrazně počínal Bakoš, jenž se snažil zamést puk za čáru i vleže. Z podobné pozice neuspěl ani Šimek.
43:48'
Krenželokova střela měla gólové parametry, ale prolétla kousek vedle. Kajínek později hledal na modré čáře hlídkujícího spoluhráče, přihrávku však zachytil Nedbal.
42:38'
Vampola je zpátky na ledě, Dynamo nepředvedlo v početní výhodě vůbec nic. Zahrozit se teď snažil Nahodil, avšak z rohu si nedokázal vybruslit do lepší pozice.
41:12'
Ščotka vystavil své spoluhráče do ofsajdu. Hosté se za minutu přesilovky ještě nedostali do útočného pásma.
40:14'
Po čtrnácti vteřinách hry se opět vylučuje. K trestoměřičům si jde sednout Vampola, který hned po vhazování hákoval na středovém kruhu soupeře.
40:01'
Začala třetí třetina.
Třetí dějství začne přibližně v 18:49.
Druhá část skončila bez branek, byť bylo příležitostí ke změně skóre dostatek. Tygři potvrzují roli favorita a soka zatím ještě v podstatě k ničemu nepustili. Pardubice mohou děkovat hlavně americkému brankáři Maxwellovi, že není rozdíl mezi oběma celky ještě vyšší.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:21'
Bulíř nejprve nepřesně vypálil a později hlídkoval, jestli Maxwellovi nevypadne puk z lapačky. Nestalo se. Hra je přerušena a hráči se staví na buly po brankářově pravici.
37:59'
Další šance Bílých Tygrů. Jelínek nabral rychlost a ze strany si vybruslil až před Maxwella, jenže v lepším zakončení mu zamezil zezadu atakující obránce.
36:41'
Východočeši kompletní. Vlach a jeho spoluhráči se teď až příliš ukvapili a přibrzdil je ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
35:38'
Gólových příležitostí si Bílí Tygři vytváří dostatek. Tak jako teď Krenželok, jehož sražená střela se vznesla do výšin, svezla se po Maxwellově rameni a nakonec skončila jen těsně vedle.
34:36'
Další vyloučení: Tomášek příliš dlouho držel puk v rukavici a dostal trest za zdržování hry. Hosté ještě předtím utekli do přečíslení, ovšem Poulíčkova přihrávka adresáta nenašla.
33:50'
Duel nyní příliš atraktivní podívanou nepřináší. Hra se často kouskuje a obě mužstva hodně chybují. Více práce má stále Maxwell, ale lehké střely z posledních minut pohodlně pochytal.
32:12'
Čáslavovi ruply nervy a pustil se do Vampoly, který předtím kapitána Dynama provokoval. Oba hráči se chvilku pošťuchovali na středu hřiště, pak jim sudí udělil shodný trest 2+2 minuty za hrubost.
30:50'
Pardubice se znovu ubránily, dnes jsou zatím v oslabení stoprocentní. Tygři mají každopádně nad sokem jednoznačně navrch, chvílemi až o třídu.
30:18'
Hostům hrozila třetí pohroma, ale měli štěstí, že Bulíř na brankovišti nezakončil. Měl přitom dostatek času i prostoru na to, aby vrtící se puk zametl do sítě. Trefil ovšem pouze brankářův beton.
29:12'
Tomášek obětavě padl do Šimkovy rány a z ledu se zvedá hodně těžce. Tygři v přesilovce soupeře drtí a snaží se pálit ze všech pozic, Maxwell však ve druhé části odolává.
28:32'
Další vyloučení na pardubické straně. Za hákování si jde na trestnou lavici odpočinout útočník Pipek.
28:05'
Hosté jsou v pěti, leč stále pod tlakem. Teď se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
26:42'
Velká šance domácích. Krenželok oslovil nádhernou přihrávkou volného Vampolu, který byl u branky úplně neobsazený a pálil k tyči, hbitý Maxwell se ale stihl přesunout.
25:59'
Tygři drží útočné pásmo a ostřelují soupeřovu tvrz ze všech stran. Maxwell měl co dělat hlavně proti Jelínkovi, jenž se srdnatě pere na hranici brankoviště.
25:21'
Severočeši budou hrát další početní převahu. Za nedovolené bránění si odpyká dvouminutový trest Panna.
25:05'
Hra se nicméně trochu vyrovnala. Zapotil se také Maxwell, jehož střelou z otočky prověřil Birner. Brankář Dynama byl pozorný a puk vytěsnil.
24:16'
Už se hraje v pěti na obou stranách, Pardubice nedokázaly více než dvouminutovou přesilovku využít.
23:10'
Gregorc na modré čáře posunul puk na Redenbacha a jeho slabý pokus se ostřel o gólmanovy betony. Domácí čtveřice už by nutně potřebovala vystřídat.
21:35'
Výhodu jednoho muže v poli teď za Ševcův faul mají Pardubice a pokud nevstřelí gól, užijí si ji ještě něco málo přes dvě minuty. Zatím se jim nedaří udržet v pásmu.
20:39'
Zkrácená přesilovka Bílých Tygrů skončila. Tomášek naskočil do hry a spoluhráč mu naservíroval pěknou přihrávku na kruh, útočníkovi ale střela vůbec nesedla.
20:01'
Začala druhá třetina.
Druhé dějství začne přibližně v 17:56.
Domácí publikum vyprovází rozhodčí pískotem. Divákům se nelíbí hlavně trest pro Ševce, pro nějž zápas skončil. Liberec byl jinak jednoznačně aktivnějším týmem – na střely vyhrál uplynulou třetinu 20:6.
20:00'
První třetina skončila.
19:38'
Ve výhodnější variantě početní převahy si domácí nepočínají vůbec špatně. Ale nemají dobře seřízená mířidla. Šimek například z dobré pozice trefil jen Maxwellovu hruď.
18:57'
Hřiště nyní připomíná spíše bitevní pole. Sudí poslali za katr za držení hostujícího Nahodila, krátce po přerušení však Ševc surově srazil Štajnoha a dostal trest 5 minut + do konce utkání. Liberec tedy hraje přesilovku čtyři na tři.
18:38'
Teď už se ale vylučovat bude a znovu na hostující straně. Na trestnou lavici odešel útočník Tomášek. jenž se provinil podražením.
17:56'
Mezi mantinely se přiostřilo. Bokroš nejprve po tvrdém hitu málem přelétl na libereckou střídačku a o pár vteřin později si tvrďák Ščotka počkal na Valského. Tomu musel z ledu pomoci až lékař. Vylučovat se ovšem nebude.
15:47'
Pipek na druhé straně motal dvojici libereckých hráčů za brankou Schwarze, do šance si však nevybruslil a nedokázal ani přihrát.
14:40'
Hostům se nedaří uklidnit hru ani založit kloudný útok. Navíc příliš často chybují. Teď měli štěstí, že Tygři lépe nenaložili s mizernou rozehrávkou Nedbala.
14:25'
Plutnarovo nahození od modré čáry lapil pardubický gólman v lapačce a přerušuje hru. Hostům krátká přestávka jednoznačně přijde vhod, vždyť v obraně jsou znovu v jednom kole.
13:19'
Zato Liberec hrozí! Především úderná první letka. Zleva krásně vypálil Birner a jen těsně minul. O chvíli později napřáhl Vampola a jeho projektil cinkl o levou tyč Maxwellovy klece.
12:05'
Teď sledujeme trochu klidnější pasáž. Pardubice mají v poslední dvouminutovce poprvé kotouč častěji na holích, nemohou však přejít přes střední pásmo.
11:14'
Hostující snahu o útočný kontr zastavil ofsajd. Voženílek se po odpískání ještě dostal do strkanice se soupeři a celou situaci musel uklidnit až rozhodčí.
09:52'
Liberec právě vstřelil branku!
Hosté špatně rozehráli a Tygři snadno přidávají druhý zásah. Řepík sebral volný puk na levé straně hřiště a posunul jej na střed volnému MICHALU BIRNEROVI. Tomu střela švihem zřejmě nesedla úplně ideálně, možná proto ale zaskočila připraveného Maxwella. Asistence: Michal Řepík – 2:0.
08:33'
Poulíček byl v rohu kluziště hodně ostře namasírovaný na hrazení a hostující střídačka se zlobí na rozhodčího, že zákrok neposoudil jako nedovolený. U kotouče už jsou zase domácí.
07:58'
A další zákrok hostujícího strážce svatyně. Liberec je lepším týmem, hosté zatím především v obranném pásmu trochu zaostávají bruslařsky.
06:58'
Hosté jsou v pěti, početní převaze protivníka se ubránili bez úhony. Tygři však zůstávají u puku a také v útoku. Birner se tlačil do zakončení, na Maxwella si však nepřišel.
06:14'
Hra je pro postavení útočícího hráče v brankovišti přerušena a vykázána do neutrální zóny, kam se nyní hráči staví na vhazování.
05:17'
Domácí mají tlak. Vampola si několikrát vyměnil puk se Ševcem a důrazný bek nakonec od modré čáry příklepem vystřelil. Trefil však jen clonícího soupeře, od nějž se kotouč odrazil do středního pásma.
04:57'
Rozhodčí poprvé v zápase vylučují. Na trestnou lavici odešel za podražení Poulíček, po jehož ataku se hodně těžce zvedal Výtisk. Na střídačku odbruslil až za pomoci týmového lékaře.
03:38'
Pardubice mohly bleskově odpovědět. Za libereckou defenzivou se zjevil Jakub Svoboda, jenž si dokázal Schwarze i položit. Kotouč už ale nezvedl nad jeho tělo.
02:26'
Liberec právě vstřelil branku!
Třetí pardubická formace sice na okamžik zamkla soupeře před vlastním brankařem, ale Tygři bleskově vystřelili do protiútoku a poprvé slaví. Prosadil se JAKUB VALSKÝ, jenž nabral rychlost ve středu hřiště, přebruslil obránce a přímý souboj s Maxwellem zakončil ranou do horní poloviny branky. Asistence: Petr Jelínek – 1:0.
01:23'
Tygři špatně rozehráli a zastavilo je zakázané uvolnění. O pár chvil později hledal Bulíř zadovkou před brankovištěm své spoluhráče, žádný z nich tam však neoperoval.
00:38'
Liberečtí poprvé zahrozili. Vampola u hrazení vydoloval puk zpod bruslí soupeře a z jeho práce později těžil Bakoš, jenž pálil z kruhu. Maxwell zasáhl betonem.
00:01'
Utkání právě začalo.
Na úvodní vhazování se proti sobě staví Vampola a Redenbach.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Hosnedl) – Říha, Ševc, Šimek, Havlín, Výtisk "C", Plutnar, Kajínek – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Špaček, Lakatoš, Vlach – Ordoš.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Vejmelka) – Gregorc, Štajnoch, Čáslava "C", Nedbal, Ščotka, Bokroš, Šeda, Havlík – Svoboda, Redenbach, Marcinko – Moučka, Nahodil, Šimun – Poulíček, Tomášek, Voženílek – Pipek, Kaut, Panna.

Rozhodčí: Šír, Svoboda – Kajínek, Zavřel.
Liberci se však proti východočeského sokovi nebývale daří – porazil ho v šesti předchozích vzájemných zápasech včetně toho letošního v Pardubicích, kde vyhrál 4:1.
Pardubice se stále potácí v dolní polovině tabulky, byť mužstvo po příchodu nové trenérské dvojice Král, Zadina viditelně pookřálo: naposledy otočilo zápas s Olomoucí a předtím vyhrálo ve Vítkovicích.
Favorizovaní Severočeši budou bojovat o udržení první příčky, kterou nyní hájí jen s jednobodovým náskokem před druhou Plzní. Do zápasu jdou s dvěma porážkami v zádech (na Spartě a v Chomutově), doma ale ovládli tři z posledních čtyř partií.
Hezký den, v liberecké Home Credit Areně se dnes v rámci 22. extraligového kola utkají domácí Bílí Tygři s Pardubicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2018/2019
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 47 28 3 4 12 154:107 94
2. Plzeň 47 24 7 6 10 171:105 92
3. Mountfield 47 25 6 4 12 138:108 91
4. Třinec 47 26 3 3 15 140:107 87
5. Brno 47 20 6 5 16 131:121 77
6. Vítkovice 47 22 3 3 19 128:120 75
7. M. Boleslav 47 22 2 1 22 114:112 71
8. Olomouc 46 20 2 7 17 111:125 71
9. Sparta 47 18 6 2 21 121:122 68
10. Zlín 47 19 3 5 20 132:134 68
11. Litvínov 47 18 5 1 23 110:129 65
12. K. Vary 46 12 3 4 27 112:140 46
13. Chomutov 47 12 3 4 28 107:159 46
14. Pardubice 47 8 2 5 32 90:170 33
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Play-out ELH
Články odjinud