SESTŘIH: 26. kolo extraligy, HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 3:1

59:10
Frolo si vystoupil z obraného pásma a předvedl ukázkový hit na Čerešňáka, za který by se nemusel stydět ani Výtisk.
57:34
57:00
Litvínov v poklidu kombinuje v pásmu Vítkovic a neukvapuje se se střelbou.
55:28
Hořava dnes předvádí výborný výkon. Za jeho podražení nyní vyloučen na 2 minuty Klok (VIT).
54:30
Trávníček teď ve snaze o hit minul Pastora a ten měl čas a prostor poslat dopředu Kudělku, který však o kotouč bez zakončení přišel za brankou Litvínova.
52:15
Hořava vybojoval kotouč na posledním obránci Vítkovic, zavezl za branku a předložil těžký pas Trávníčkovi, ten vypálil jen do Dolejšova rozkleku a dorážku Piroše zastavil Kolouch.
51:03
A znovu neopatrné vyhození. Sudí už některé z hráčů tahají ze střídačky skoro násilím.
50:53
A další icing. Obrana Vítkovic je na ledě už skoro 2 minuty.
50:26
Oddechový čas pro hosty po odpískaném zakázaném uvolnění.
50:26
Bránící pětice Vítkovic byla dlouho zamčena ve vlastním pásmu a odkop Balána končí až za Janusem.
47:52
Jánský od modré trefil pouze bránícího hráče a při cestě na střídačku pak ještě Lukeše.
Utkání sleduje 3640 diváků.
45:18
Lukeš musel přes dva obránce hledat Jánského vzduchem a tomu se nepodařilo puk zpracovat, natož pak vystřelit.
43:05
Litvínov právě vstřelil branku!
Drobné daja vu zažili teď zažil celý stadion, když z totožného místa jako v první třetině napřáhl Pavlík a puk se opět třepetá v síti nad Dolejšovou lapačkou. Střelcem je tentokrát tečující ONDŘEJ JURČÍK. Asistence: Filip Pavlík.
42:50
Pozitivem této přesilovky pro domácí je fakt, že nemuseli nijak intenzivně bránit. Vítkovice jsou v plném počtu.
42:00
Litvínov stále vytlačen ve středním pásmu.
41:20
Lukeš se pokoušel střílenou přihrávkou napříč celým pásmem najít Hübla ale jeho úmysl obrana přečetla a zachytila.
40:50
Hosté hráli v šesti a trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Hovorka (VIT).
40:01
Vítkovice se ve druhé třetině dočkali korekce výsledku, když ale hlavním diskutovaným bodem u stánků s klobásou bude branka uznaná a následně odvolaná bez konzultace s video rozhodčím. I tenhle moment pak přispěl k velmi nervóznímu výkonu obou celků.
Další třetina začne přibližně v 19:21.
40:00
39:57
Jánský nastřeloval na branku, kde mohl Havlíček tečovat do odkryté branky,ale kotouč nezasáhl.
39:35
Hübl dostal namazáno od obrany, ale střeleckým pokusem minul branku.
38:18
38:00
Kubátova střela od modré končí na prvním obránci a hosté se osvobozují.
37:31
Lukešova bomba z pravého kruhu končí po zásahu Dolejše v síti nad brankou.
36:29
Hořava ani před ním Kubát nedostali svou střelu až na brankáře Vítkovic.
36:14
Pastor (VIT) vyloučen na 2 minuty zasekání.
35:34
35:05
Burger se prošněroval až před branku kde bekhendem trefuje pravou tyč domácí branky!
34:20
Lukeš v brejku 2 na 1 trefil pouze tyčku po ideálním pasu od Jánského!
33:34
Gerhát (LIT) inkasuje 2 minuty za podražení.
33:07
Vítkovice právě vstřelily branku!
I hosté se trefují ihned po vyhraném vhazování, když nahození LUKÁŠE KUCSERY končí v síti za Janusem. Asistence: Petr Kolouch.
32:32
32:28
V závěru přesilovky nedokázal odražený puk trefit přesně Szturc.
32:18
Kubát po vyhraném buly napálil kotouč a trefil Hlinku přímo pod oční štít. Ten se skácel na led a pro ošetření krvavého zranění míří do kabin. Po úpravě ledu se bude vhazovat ne středním pásmu.
31:20
Další kontroverzní moment, když čárový sudí signalizoval tečovaný kotouč a vhazování v pásmu Litvínova, hlavní sudí jej opravil a pro zásah střídačky, ale čárový si po diskuzi prosadil svou.
30:50
Hübl padal do střely Kloka, který ho však přestřelil i s brankou.
30:25
Janus lapil nahození Kudělky a bleskově vyhodil.
29:30
Tvrdé hity Jánského a Trávníčka u hrazení.
28:45
Domácí se brání zatím velmi dobře a také velmi tvrdě. Jedinou šanci měl zatím Hübl, který se však neprotáhl přes 2 obránce.
27:32
A utkání se pomalu začíná zvrhávat v nepěkná jatka. Gula (LIT) po neuznané brance a neodpískaném tvrdém souboji bez puku trefuje Balána kolenem a dostává trest 5 minut + do konce utkání.
25:42
Sudí již signalizovali branku. Následně se na ně sesypal chumel hráčů Vítkovic a Gulova střela od modré nad vyrážečku nemůže být jako gól uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. To vše bez konzultace s videem a tím pádem za vydatných protestů Michala Trávníčka.
25:18
Domácí odehráli dlouhou signalizovanou výhodu a nyní už Kolouch (VIT) míří na 2 minuty za napadení Januse.
21:50
Oba celky v plném počtu.
20:30
Trávníček to zkusil z nulového úhlu, ale nepřesnou střelou tak dostal puk až za Januse.
20:01
Litvínov nezachytil tlak soupeře snad jen v prvním střídaní, ale následně opanoval hru a parádními trefami Pavlíka a Hořavy se ujal vedení v zápase. Za stavu 2:0 se však začalo na ledě i jiskřit po sérii zbytečných střetů a provokací. V závěru třetiny tak následovala 4 vyloučení.
Další třetina začne přibližně v 18:25.
20:00
19:43
Hořava (LIT) neobratně sahal po puku, který měl Hovorka mezi nohama a i on usedne k trestoměřičům. 2 minuty za podražení.
19:21
19:14
A přesilovka končí předčasně, když Kolouch (VIT) inkasuje 2 minuty za nedovolené bránění.
18:53
Domácí zatím zvládají otevírat přesilovkové zámky Vítkovic.
17:45
Němec byl v ideální pozici, ale ne v tak dobrém postavení, když klečel na pravé noze. Jeho střela z kraje pravého kruhu však i tak nadělala Janusovi potíže.
16:40
Strapáč v šanci, ale jeho střela postrádala gólové parametry.
15:21
Kubát (LIT) zasáhl u hrazení soupeře vysokou holí a inkasuje tak 4 minuty za krvavé zranění Pastora, který míří přímo do kabin.
15:16
Pavlík ostřeluje branku Vítkovic ostrými střelami od modré, ale obrana Dolejš zatím střely zvládají zachytit.
13:54
Hanzl poslal puk na branku po hvizdu sudích a je z toho už řádná mela v rohu kluziště. Vyloučení Hanzl (LIT) a Balán (VIT) oba na 2 minuty za hrubost.
13:43
Balán vyhodil kotouč včas, Gula už ho nestihl na modré.
13:29
Vandas (VIT) vyloučen na 2 minuty za sekání.
12:54
Na ledě jiskří emoce. Hosté byli po střele od modré čáry velmi aktivní před Janusem a to nenechalo v klidu obranu Litvínova. Sudí zatím stále pouze domlouvají.
11:15
Gerhátova střela tečována vysoko nad. Balán pak zodpovědně vytlačil Piroše od kotouče na buly a zažehnal tak další nebezpečí.
09:49
Hanzl dostal puk do parádní pozice mezi kruhy, ale ještě akci vyšperkoval přihrávkou na MILOSLAVA HOŘAVU, který bekhendovou kličkou a zakončením pod horní tyč nedal šanci pravému betonu a vyrážečce brankáře Dolejše. Asistence: Robin Hanzl, Michal Trávníček.
09:30
Němec nezpracoval velmi špatný pas ve středním pásmu a vše končí zásahem Dolejše po střele Jurčíka.
08:15
Piroš zavezl za modrou čáru, přenechal do druhé vlny Kubátovi, ale ten akci zamotal do hromady vlastních kliček a nakonec ani nevystřelil.
06:49
Domácí napadají modré již v hloubi jejich pásma a to rozehrávce Vítkovic nesvědčí.
06:15
Burger neměl mnoho šancí jak tečovat prudké Balánovo nahození. Domácí z rychlého brejku vytěžili vhazování v útočném pásmu, ovšem až po reklamě.
05:30
Domácí vyhráli buly čistě na FILIPA PAVLÍKA a ten nechytatelnou bombou nad lapačku vymetl pavučiny z levého horního rohu branky Vítkovic. Asistence: Viktor Hübl.
05:25
Po přihrávce rukou se bude vhazovat po Dolejšově levé ruce.
05:13
04:55
Piroš vybojoval na útočné modré a střelou přes obránce z mezikruží otestoval pozornost pravé ruky brankáře Vítkovic.
04:15
Puk končí opět až u Dolejše. Hosté zatím mají na kontě pouze jednu střelu od modré.
03:40
Hosté již v klasické formaci kombinují mezi křídlem a modrou čarou, ale zatím bez střely na branku.
03:20
Domácí vyhazují ihned po buly a hosty v následném pokusu o rychlý přechod do pásma zastavil ofsajd.
03:13
Hanzl (LIT) vyloučen na 2 minuty za podražení.
02:00
Domácí agresivním napadáním vyrovnali hru a Smolka měl velkou šanci mezi kruhy, avšak těžkou přihrávku nedokázal proměnit ve střelu.
00:50
Jánský obkroužil branku a nestřelil Dolejše u pravé tyče přímo do masky.
00:27
Hosté začali ve velkém tempu a hned při prvním pobytu v pásmu vyslali na Januse 3 střely, proti žádné z nich však díky blokům a nepřesnosti nemusel zasahovat.
00:01
HC Vítkovice Steel

Vítkovičtí absolvují víkendový severočeský dvojboj, když v pátek večer podlehli na svém ledě ve velké pohodě hrajícímu Liberci. Dnes se však utkají s celkem ze stejné části Čech, ale z opačného pólu tabulky. Vítkovičtí nastoupí na severu Čech v plné síle a s plným respektem k soupeři, které dle trenéra Svozila není radno podcenit.

Tahouny celku jsou po odchodu Olesze především Stanislav Balán (8+8) a střelecký lídr Roman Szturc (9+2). V obraně pak dominují Tomáš Kudělka (3+8) a David Štich (125 bodů RI)
HC VERVA Litvínov

V minulém týdnu zažil Litvínov několik výrazných změn, když po prohře s Karlovými Vary požádal o uvolnění od týmu asistent trenéra Weissmann a na jeho místo se posunul Jiří Šlégr. K týmu se jako externí konzultant vrátil jeden ze strůjců loňského titulu Miloslav Hořava. Ani to však nezabránilo prohře 0:3 v Olomouci, jejímž smutným hrdinou bylo Marek Baránek, který si vsítil volejbalový vlastní gól.

Stejně jako v loňské sezoně jsou hlavní ofenzivní silou Viktor Hübl (14+5) a František Lukeš (5+8), kterým se však nedaří tak jako loni a tým čeká především na střelecké probuzení dalších útočných formací. Kapitán Trávníček alespoň vévodí statistice Radegast indexu s 96 body.
Posledním utkáním extraligové hokejové neděle je zápas mezi domácí HC VERVA Litvínov a hostujícím celkem HC Vítkovice Steel. Ani jeden ze soupeřů se zatím netěší valné formě, avšak oproti domácím jsou na tom hráči z Vítkovic výrazně lépe a mají tak velkou šanci v Litvínově vyhrát, což se jim povedlo naposledy 12.1.2014.