SESTŘIH: 15. kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 2:1

Je tomu tak, zápas končí a Bruslaři poráží Chomutov poměrem 2:1! Třetí třetina byla. co se týče hokejové krásy, asi nejslabší ze všech. Chomutovští svého soupeře tlačili a mocně se snažili o vyrovnání, k dispozici měli i několik přesilovek, ovšem ani jedna ze střel na Davida Ritticha se neujala. Boleslav se tak může těšit z další domácí výhry, díky získaným třem bodům svému dnešnímu soupeři v tabulce odskočila už na pět bodů. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů se budu těšit na počtenou!
59:52
Domácí ale opět dostali puk do bezpečí, tohle už pro ně vypadá velmi dobře!
59:46
Závěr utkání se nám natahuje. Poté, co puk vylétl mimo hrací plochu, si sudí Hribik něco vysvětluje s chomutovským trenérem Růžičkou.
59:45
Hovorka to vzal na sebe, ale jeho střelu do ochranné sítě ztečoval obětavý Jan Holub.
59:34
Urban dostal puk z obranného pásma, nyní se však musí rychle vrátit zpět.
59:27
Na tuto situaci Vladimír Růžička reaguje vybráním oddechového času! Chomutov bude hrát bez brankáře, v šesti proti čtyřem!
59:27
No, Boleslav ještě v závěru čekají horké chvilky! Na trestnou lavici totiž usedá Lukáš Žejdl – dvě minuty, hra vysokou holí.
59:09
Mohlo být rozhodnuto! Láta parádním pasem hledal na druhé tyči volného Pacovského, ten však před prázdnou brankou skákavý puk nedokázal zasáhnout!
58:36
Tvrdou ránu nyní na Ritticha vyslal Rýgl, mladoboleslavský muž v masce ale dokázal touš vyrazit do rohu kluziště!
58:11
Pacovský využil Jánošíkova zaváhání, avšak při jeho postupu vstříc brance se mu puk zamotal mezi bruslemi.
58:00
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:40
Až nyní musel David Rittich znovu zasáhnout, ovšem střela od modré čáry z hole Jánošíka ho nijak vylekat nemohla.
57:18
Bruslaři už se jenom brání, Chomutovu se však nedaří na delší dobu usadit v útočné třetině. Růžičkovým svěřencům se krátí čas.
56:39
Trončinský se vydal do útočné třetiny a nyní tam získává pro Boleslav velice cenné a důležité vteřinky navíc!
55:32
Po Hřebejkově nahození puk rezolutním odpalem do bezpečí poslal Stříteský, ovšem kus černé pryže zamířil na zakázané uvolnění, a hra se ta opět postěhuje do Rittichovy bezprostřední blízkosti.
54:51
Pospíšilova rána rozvlnila ochrannou síť. Sám střelec ještě diskutuje se sudími, ovšem ti žádnou teč někoho z domácích borců neviděli.
54:25
Trmu – vrmu ve středním pásmu nakonec ukončil Hovorka, který se ihned po přejezdu přes modrou čáru odhodlal ke střele, ale Rittich byl na svém místě.
53:27
Ranou od modré se Ritticha pokusil překvapit Martin Rýgl, ovšem puk se nakonec do prostoru mezi třemi tyčemi nedostal a boleslavský gólman zasahovat nemusel.
53:06
Žejdl o puk přišel po souboji s Vondrkou, který však nikam spěchat nebude a počká na čerstvé spoluhráče.
52:45
Robar pasem skrze brankoviště našel na druhé tyči volného Lukáše Žejdla, ten však se zakončením příliš otálel. Jeho střelu, která přišla o několik vteřin později než měla, do ochranné sítě ztečoval na poslední chvíli zasahující Bláha.
52:13
Dominik Pacovský zkusil kotouč nahodit směrem ke Strmeňovi, ovšem trefil jen prvního hráče stojícího před sebou.
51:41
Lukáš Pabiška využil Rýglovo zaváhání a s pukem na holi se vytočil do přebrankového prostoru, odkud i následně vypálil, ale Strmeň byl pozorný. Neujala se ani dorážka Richarda Jarůška.
51:18
Zakázané uvolnění Pirátů – hra se postěhuje před Strmeně, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
51:01
Dušek pokazil přihrávku a Bruslaři se mohli vydat do protiakce, ovšem Trončinský toho už měl dost, a proto touš jen nahodil a odešel na střídačku.
50:31
50:16
Několik šťastných odrazů puku se teď zapříčinilo o vyhození Mladé Boleslavi. Domácí tak mohou konečně vystřídat.
49:41
Roman Červenka počkal na ideální moment a pasem přes celou šíři kluziště ke skórování vyzval Hovorku, ovšem Rittich se stihl včas přemístit a zasáhnout!
49:06
Chomutovští dlouho kombinovali, ke střele se jim však dostat nedařilo. Poté se však touš dostal na modrou čáru k Jaroslavu Mrázkovi, jehož ránu schoval Rittich ve své výstroji .
48:31
Teď však mají šanci na vyrovnání, na dvě minuty za hru vysokou holí je vyloučen domácí Marek Trončinský.
48:20
Žádný atraktivní hokej se opravdu nehraje, Bruslaři pouze brání hubený náskok a hosté jsou ve třetí třetině směrem dopředu zatím bezzubí.
47:39
Puk vylétl na střídačku Středočechů, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
47:19
Z protiakcí ihned přispěchal Lukáš Žejdl, který se šikovným naznačením zbavil Mrázka, ovšem následně mířil pouze nad branku Chomutova.
46:55
Ihned po vhazování pálil Adam Jánošík, ale puk lehce lízl Pabiška, a poslal ho tak mimo tři tyče.
46:43
Tomica puk přiťukl Chloubovi, který štiplavou ranou protáhl Ritticha, ovšem ten předvedl povedený zákrok. Vhazovat se bude po jeho pravici.
46:29
Rodící se přečíslení domácího týmu zazdil nepřesným pasem Dominik Pacovský. Ani Látal, jenž má rychlosti na rozdávání, na jeho dlouhou přihrávku nedokázal dosáhnout.
46:11
Na dnešní zápas si do ŠKOENERGO Arény našlo cestu 3778 diváků!
45:59
Boleslavští fanoušci se velice zlobí, ovšem musíme přiznat, že tentokráte sudí Pabiškův ofsajd odpískal zcela správně.
45:37
Domácí v plném počtu. Lenc se vydal sám vstříc obraně soupeře a nakonec se ke střele přeci jen dostal, ovšem jeho pokus se mezi nebezpečné počítat rozhodně nedal.
45:04
Trončinský byl u kotouče dříve než Vondrka a následně jej vyhodil přes všechny čáry. Domácí mohou vystřídat.
44:57
Bárta byl dávno bez puku, avšak i tak byl velice tvrdě atakován Ruttou. Sudí se však rozhodl nevylučovat.
44:20
Až nyní vypálil Červenka. Puk byl několikrát tečován a nakonec jej z brankoviště domácích musel odpálil Ovčačík. Rittich vůbec nevěděl, kde se touš nachází.
43:58
Hosté kombinují v útočném pásmu, ke střele se však žádný z pětice Pirátů zatím nemá.
43:37
Tohle byl od Tomáše Urbana velice nešikovný zákrok. Domácí dlouhán si odsedí dvě minuty za podražení – zbytečná komplikace pro Bruslařský klub!
42:45
Už hodně unavená pětice Bruslařů musela vystřídat, proto Rittich po Hovorkově nahození raději ponechal puk ve své lapačce.
42:23
Žejdl na počátku akce domácích nepřešel přes Kämpfa, následně se ale dobře vrátil a mladého útočníka Chomutova připravil o kotouč.
41:37
Sám se směrem vpřed pustil Hovorka, avšak narazil na pozorného Trončinského, jenž mu puk sebral a vysokým obloučkem jej vyhodil.
41:16
Klimenta výborně napadá Ruttu, který má s rozehrávkou problémy nemalého rozměru.
40:47
Jánošíkovo nahození těsně před Davidem Rittichem tečoval Vondrka, ovšem puk usměrnil vysoko nad branku Boleslavi. Hosté jsou tedy vykázání z útočného pásma.
40:17
Hřebejkovi se puk zamotal mezi bruslemi, čehož využil pozorný Voráček, jemuž se ale vyhodit nepovedlo.
40:01
Začíná poslední třetina, hosté mají k dispozici ještě dvaaosmdesát vteřin trvající početní převahu.
40:01
Čtyřicet odehraných minut je za námi, Bruslaři stále vedou nad Chomutovem! Ve druhém dějství se hra vyrovnala, o první branku se postaral Tomáš Klimenta, jenž v samostatném úniku nedal Strmeňovi šanci. Na snížení ale nemuseli Piráti čekat dlouho, následnou přesilovou hru totiž využil Roman Chlouba. Rozhodne třetina s pořadovým číslem 3, která začne přibližně v 19:03.
40:00
39:49
Před Janem Ruttou se otevřelo moře volného prostoru. Obránce Chomutova mířil k levé tyči, ale Rittich jeho pokus dokázal eliminovat.
39:42
Tak ještě jedno vyloučení před koncem druhé třetiny. Za hru vysokou holí si na dvě minuty odpočine Michal Bárta.
39:35
Robar chtěl hru do rozhárané chomutovské obrany uspíšit, ovšem jeho pas si Marek Trončinský zpracoval v ofsajdovém postavení.
39:00
Běží poslední minuta prostřední periody.
38:36
Tato přesilová hra domácích se za povedenou považovat nedá, Chomutov už podruhé v krátkém časovém sledu puk vyhazuje.
38:11
Výborný si vybruslil až na hranici pravého kruhu a poté nabídkou na teč oslovil Pabišku, který však kotouč poslal vedle branky.
37:30
Hosté ovšem vyhráli vhazování a Trefný následně Piráty svým vyhozením osvobodil.
37:16
Znovu se bude vylučovat, přesilovou hru ale budou mít k dispozici domácí! Na trestnou lavici na dvě minuty za hákování usedá David Kämpf.
36:35
Bártovo přízemní nahození doputovalo až k Hruškovi, který ještě na hranici brankoviště zadovkou hledal Klimentu, ovšem jeho přihrávka se mu nepovedla.
36:17
Drobnému tlaku Chomutova se domácí obrana ubránila a Ovčačík mohl na steč vyslat Tomáše Hyku, kterému však puk ujel, čehož využil pozorný brankář Jan Strmeň.
35:39
Lukáš Žejdl se odhodlal k parádní sóloakci, na jejímž konci se zvládl prokousat až mezi kruhy, odkud však branku přestřelil.
35:04
A znovu Martin Látal. Po Trončinského střele se k němu puk odrazil a mladoboleslavský rychlík dokázal rozvlnit síť, ovšem pouze tu boční.
34:33
K volnému puku se nerjychleji, avšak vůbec ne překvapivě, dostal Látal, který přebruslil Mrázka. Jeho následné zakončení nebylo špatné, ale Strmeň nakonec puk schoval ve své připravené lapačce!
34:19
Tato situace se pochopitelně bez vyloučení neobejde. Oba kohoutí inkasují 2+2 minuty za hrubost!
34:19
Máme tu regulérní pěstní souboj! Po tvrdém zákroku na Výborného vyzval Jánošíka k bitce Richard Jarůšek, jenž svého soka nakonec dokázal poslat k zemi!
33:49
Bruslaři působí lehce opařeným dojmem. Nyní nechali Davida Kašeho v pohodě projet až před Ritticha, ten však se štěstím dokázal zasáhnout.
32:46
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutov ale nakonec početní převahu využívá a snižuje na rozdíl jediné branky! Mrázkovu střelu od modré čáry vyrazil Rittich jen před sebe, kde se puku ujal ROMAN CHLOUBA, jenž už měl jednoduchou práci. Asistence: Jaroslav Mrázek, Petr Šidlík.
32:23
Hostům se zatím přesilovka rozhodně nedaří podle představ, záměr Vondrky přečetl Trončinský a vysokým obloučkem puk vyhodil.
31:34
Z ostrého úhlu své štěstí zkusil Roman Červenka, avšak Rittich se nachytat nenechal. Holub následně získal puk do svého držení a poslal jej přes všechny čáry.
31:15
K obrovské nevoli domácích fanoušků je nyní na dvě minuty za podražení vyloučen obránce Ovčačík. Chomutov si zahraje svou první dnešní přesilovku.
30:37
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A přichází trest pro Piráty, domácí zvyšují na 2:0! Stříteský dlouhým pasem našel TOMÁŠE KLIMENTU, který se řítil sám na Strmeňě, jehož střelou pod víko nekompromisně prostřelil! Asistence: Matěj Stříteský.
30:18
Teď měla Mladá Boleslav štěstí! Střelou z otočky se prezentoval Adam Jánošík, Rittich opět nezasáhl stoprocentně. Puk už si to štramádoval za brankovou čáru, ale domácí gólman své zaváhání napravil!
29:55
Hřebejk dostal puk přesně na hranici levého kruhu a po jeho tvrdé ráně, která Rittichovi propadla mezi rukou a tělem, puk nebezpečně poskakoval po brankovišti, vše ale rezolutním odpalem vyřešil Ovčačík.
29:29
Potlesk z ochozů domácího stadionu si vysloužil Richard Jarůšek, který čistým hitem k zemi poslal obránce Šidlíka.
29:10
A ihned se zapojil do přečíslení se zapojil do přečíslení Pirátů. Položil si Holuba a nahrál Antonínu Duškovi, kterému však rána sakramentsky nesedla, a Rittich tak příliš práce neměl.
28:59
Hosté tuto přesilovku dokázali přestát, Vondrka naskakuje zpět na led!
28:39
Výborný za brankou soupeře dlouho dumal nad tím, co s pukem provést. Nakonec jej vyslal na modrou čáru směrem k Matěji Stříteskému, který bombou z první branku o chloupek minul!
28:03
Domácí teď zaváhali v kombinaci a Chomutovští, konkrétně Rýgl, toho využívají a puk vyhazují.
27:40
Martin Látal je opravdu neskutečný rychlík! Mladoboleslavský útočník s šestadvacítkou na zádech opět přejel přes celé kluziště a bekhendem na bližší tyč se snažil prostřelit Strmeně, ten byl však připraven.
27:12
Trončinský povedeným křižným pasem oslovil Dominika Pacovského, jemuž však střela úplně nesedla, a Strmeň si tak připsal snadný zákrok.
26:59
Bude se vylučovat, Bruslaři si zahrají přesilovku! Za hákování si dvě trestné minuty odsedí Michal Vondrka.
26:25
Jarůšek puk šikovně protečoval, a svým kolegům z útoku tak umožnil přečíslení 2 proti 1, Výbornému ale scházela rychlost, čehož využil dobře se vracející Rutta.
26:06
Marek Trončinský se vydal na ofenzivní výlet a nakonec našel v druhé vlně si najíždějícího Jana Holuba, kterému také svůj pas předložil. Boleslavský zadák Strmeně pořádně protáhl, ovšem mladík v brance Pirátů nyní zasáhl velice zkušeně.
25:27
Střela Davida Kašeho byla tečována mimo tři tyče.
25:06
Bruslaře zastavil hvizd čárového rozhodčího, jenž ukazuje ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.
24:37
Chomutov se o přestávce zlepšil a hraje o dost lépe z obrany. Častěji také vidíme v akci domácího strážce svatyně Davida Ritticha.
24:30
Pacovského dělovka od modré skončila na bruslích několika protihráčů.
23:54
Látalovi se dnes střelecky moc nedaří, nutno dodat, že před chvílí k tomu měl špatné podmínky, když ho bránilo několik hostujících hráčů.
23:37
Sledujeme klidnější pasáž hry, puk se bez vážnějších příležitostí přesouvá z jedné strany na druhou.
22:39
Sklenář zpoza branky hledal volného Antonína Duška, jenž však puk netrefil vůbec ideálně, a Rittich tak ve druhé třetině stále čeká na svůj premiérový zásah.
21:26
Hyka si teď sám vypracoval dvě obrovské šance, ovšem v obou případech se proti jeho pokusům vyznamenal brankář Chomutova Strmeň!
20:46
Po pravé straně se uvolnil kapitán Výborný, který svou střelou mířil na přední tyč, ovšem Strmeň se k ní natlačil, jak nejvíce mohl a zasáhl.
20:01
První třetina je za námi, Bruslaři zatím vedou nad Chomutovem 1:0! Vzhledem k dosavadnímu průběhu mohou být svěřenci kouče Růžičky rádi za takto těsný stav, poněvadž brankář Strmeň musel zasahovat hned osmnáctkrát, naopak David Rittich si musel poradit pouze se dvěma pokusy zatím utrápeného chomutovského mužstva. Jediný gól má na svědomí navrátilec do sestavy Tomáš Hyka, který se po pěkné individuální akci dostal sám před branku a povedeným manévrem nedal brankáři Strmeňovi šanci zasáhnout. Zpět se přihlásíme se startem druhého dějství, které začne zhruba v 18:11.
20:00
19:40
Chlouba se zkoušel natlačit do útočného pásma, ovšem proti byl důrazný Matěj Stříteský. Chomutovský útočník se dožaduje odpískání nedovoleného zákroku, ale sudí mají jasno.
19:06
Po vyhraném vhazování se touš dostal k na modré čáře stojícímu Robarovi, jehož přízemní pokus Strmeň svým pravým betonem vyrazil do rohu kluziště.
19:00
Probíhá poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.
18:25
Trončinský si za vlastní brankou dovolil drzý manévr, jenž mu ovšem vyšel. Jeho následný pas směrem k Látalovi ovšem už ta povedený nebyl, u puku je Martin Rýgl, který s ním vyčká na čerstvé spoluhráče.
17:54
Severočeši předvedli hrubici v rozehrávce, ovšem Marek Trončinský, dle názoru pomezního sudího, puk zpracoval až za modrou čárou – ofsajd.
17:26
Stříteský se společně s Klimentou vydal na ofenzivní výlet a proti přesile nakonec dokázal vytěžit to nejvíce, co mohl. Po souboji u mantinelu rozhodčí Polák touš ztratil a zapískal – vhazovat se bude po levici brankáře Jana Strmeňe.
16:53
Chomutovským dnes zatím chybí pohyb. Boleslav opět tlačila svého soupeře, jejich snahu nakonec zakázaným uvolněním utnul mladý obránce Šidlík.
16:31
Tlak domácích pokračoval. Po Robarově nahození se na hranici brankoviště nejlépe zorientoval Urban, ale Strmeň po jeho pokusu schoval touš v lapačce.
16:11
Látal opět prokázal svou neuvěřitelnou rychlost, když přebruslil Ruttu a následnou ranou z otočky málem zaskočil Strmeňe.
15:44
Michal Vondrka svou střelu povedeně skryl, na to konto Rittich nic neviděl a letící puk nezvládl zastavit. Naštěstí pro Středočechy kus černé pryže jen lízl levou tyč domácí pokladnice!
15:09
Krytí kotouče je veliká přednost Richarda Jarůška a mladoboleslavský forvard to nyní jen potvrdil, když se dostal s pukem až před Strmeně, při jehož zákroku ovšem nyní stáli všichni svatí.
14:46
Bruslaři tentokráte nezvládli přechod směrem vpřed – pískáno ofsajdové postavení.
14:26
Jánošík posunul touš na rozjetého Hřebejka, který naznačil ránu, poté si však puk potáhl do strany a střelou z úhlu se snažil na holičkách nachytat Ritticha. Mladoboleslavský muž v masce ale byl na svém místě.
14:09
Přetlačovanou na vhazování nakonec lépe zvládl Radim Hruška, jenž následně krkolomným způsobem předal touš Klimentovi, ovšem Strmeň byl nyní připraven.
14:04
Třetí útočná formace domácích ale zabojovala a puk získala zpět. Žejdl naznačil střelu, poté ale touš přenechal Lencovi, do jehož rány ovšem vložil hůl Šidlík – puk míří do ochranné sítě.
13:39
Bruslaři se dostali do přečíslení 3 proti 2. Hyka ještě posunul puk na lépe postaveného Radana Lenc, ten však branku o nějaký ten kus minul.
12:59
Znovu Roman Červenka! Útočník Pirátů zúročil své herní kvality a dostal se až mezi kruhy, ovšem mířidla si neseřídil přesně.
12:39
Hovorka pasem skrze brankoviště hledal Romana Červenku, ten ale před prázdnou branku letící touš nedokázal trefit!
12:16
Piráti nyní chvíli mačkali svého soupeře, vše al vyřešil Stříteský, jehož vyhození ovšem na zakázané uvolnění nedoputuje – Jánošík ještě může hrát.
11:43
Tak to je návrat do sestavy jako hrom! Domácí útočník TOMÁŠ HYKA se na pravé straně kluziště zmocnil kotouče, nakonec se s ním díky dobré rychlosti natlačil až před Strmeně, kterého si dokázal položit a bekhendem uklidil puk do branky! Asistence: Ctirad Ovčačík, Radim Hruška.
11:18
Klimenta dostal ideální pas od Trončinského, po jeho dělovce puk jen o vlásek prosvištěl okolo levé tyče svatyně Chomutova!
10:49
Ovšem Bruslaři mají nesmírně rychlého Martina Látala! Boleslavský útočník s pukem na holi přejel celé hřiště a bekhendovou bombou nakonec orazítkoval břevno!
10:28
V téhle přesilovce se zatím Boleslavi nedaří, domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.
10:06
Stříteský na modré čáře přenechal touš Bártovi, který z první vypálil, ale trefil jen padajícího Marka Hovorku.
09:42
Tak pozor! Vylučovat se bude, ovšem na straně Pirátů. Právě Lukáš Bláha si odsedí dvě trestné minuty za nedovolenou nebo nebezpečnou výstroj.
09:32
Bárta u mantinelu velice tvrdě atakoval Bláhu, sudí však zůstává klidný.
08:57
Stříteský nedokázal vyhodit, puk totiž ještě zachytil Sklenář, ovšem jeho pokus se k Rittichovi nedostal, poněvadž Voráček jej obětavě zablokoval.
08:34
Dlouhatánský útočník Tomáš Urban si nepohlídal své postavení v brankovišti – sudí to zvětřil a vykazuje Mladou Boleslav ven z útočné třetiny.
08:13
Po poměrně zajímavém úvodu utkání nyní sledujeme hlušší pasáž hry, oba brankáři si na puk už dobré dvě minuty nesáhli.
07:36
David Rittich si nyní dovolil velice drzý, ovšem zároveň šikovně provedený manévr, když za vlastní brankou svou rozehrávkou dokonale zmátl napadajícího Růžičku.
07:01
Už hodně unavený Voráček se ještě srdnatě vydal napadat rozehru Pirátů, v souboji s Dlapou mu však scházely už potřebné síly.
06:28
Stříteský byl na hranici faulu zastaven Ruttou, sudí však zůstávají ledově klidní, vylučovat se nebude.
06:05
Urban za účelem získání útočné třetiny nahodil puk na brankáře Pirátů, který jej ponechal ve svém držení. Chomutovští si však mohou chvíli oddechnout, na programu je totiž první komerční přestávka.
05:55
Bruslaři jsou zatím jasně lepší celkem. Radan Lenc lehce tečoval Hykovo nahození a Strmeň měl co dělat, aby kus černé pryže vytěsnil mimo branku!
05:26
Rýgl vysokým obloučkem hledal rozjetého Michala Vondrku, ten však skákavý kotouč nedokázal zkrotit a po souboji s Holubem o něj přišel.
04:48
A chomutovský gólman musí znovu zasahovat. Po ráně z hole Trončinského radši ukryl puk ve své lapačce.
04:28
Obrovská šance domácích! Trončinský se mistrně uvolnil a vyslal štiplavé nahození směrem ke Strmeňovi. Na hranici brankoviště se o dorážku ještě snažil Jarůšek, ale chomutovský gólman podržel své spoluhráče!
03:52
Dušek zkoušel na steč vyslat Kašeho, jeho záměr ale přečetl obránce Holub. Rittich si ještě stále nesáhl na kotouč.
03:32
Obrana Pirátů zaváhala v rozehrávce, těžit z toho mohl Lenc, který ještě akci hodlal vylepšit pasem na Hyku, který však puk protečoval jen do připraveného Strmeně.
03:09
Dlapa naskakuje zpět na led, hosté jsou v plném počtu.
02:31
Pacovský rozkmital své rychlé nohy a zavezl puk do útočné třetiny. Následně jej na modrou nahrál Trončinskému, jehož bomba byla ztečována mimo.
02:03
Červenka vyhrál buly a sám se poté ujal vyhození kotouče – Chomutovští bleskově střídají.
01:54
David Výborný dlouho hledal nějakého volného spoluhráče, nakonec celou akci vzal na sebe, ale brankář Strmeň byl na svém místě.
01:24
Stříteský šikovnou nabídkou na teč oslovil Lukáše Pabišky, který ale touš usměrnil mimo tři tyče. Chomutov se následně osvobozuje
01:09
Máme tu první vyloučení dnešního mače! Unikajícího Martina Látala podrazil Ondřej Dlapa – sudí neváhal a chomutovský obránce už sedí na trestné lavici!
00:24
Jarůšek chvíli motal hlavy hostujících zadáků, nakonec jej ale o puk připravil důrazný Rutta – hosté mohou vystřídat.
00:05
Na úvodním buly si lépe počínal Výborný, domácí zakládají své první útočné snažení.
00:01
Vše je připraveno, jdeme na to!
Oba týmy právě vjíždí na ledovou plochu! Do začátku dnešního utkání už zbývají jen dvě minuty!
Ještě jednou Vás všechny vítám u sledování našeho online přenosu! Začátek utkání se nezadržitelně blíží a my už máme k dispozici sestavy obou celků! Na straně domácích není k vidění žádné překvapení, do sestavy se vrací Tomáš Hyka a také jeho jmenovec Klimenta, který vynechal minulý zápas v Pardubicích. Chomutov udělal změnu v obsazení brankářského postu, místo Kopřivy, jenž byl v předešlých dvou duelech střídán, dnes ihned od úvodní minuty nahradí Jan Strmeň!

BK Mladá Boleslav: Rittich (Cikánek) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Robar – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Ubran, Pacovský – Hyka, Žejdl, Lenc – Bárta, Hruška, Klimenta

Piráti Chomutov: Strmeň (Kopřiva) – Rutta, Jánošík, Rýgl, Dlapa, Šidlík, Mrázek, Bláha, Trefný – Hovorka, Červenka, Hřebejk – Pospíšil, Růžička, Vondrka – Chlouba, Kämpf, Tomica – Kaše, Dušek, Sklenář

Rozhodčí: René Hradil, Roman Polák – Štefan Belko, Daniel Hynek.
První vzájemné utkání v této sezoně

13.9. 2015 Piráti Chomutov:BK Mladá Boleslav 2:1

Branky a nahrávky: 46. D. Květoň (Vondrka, Růžička), 58. Sklenář (Kämpf) – 50. Pabiška (Urban, Kučný)

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Redlihs, Rutta, Dlapa, Rýgl, Kranjc, Szathmáry, Drtina, Bláha – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Vondrka, Vl. Růžička, D. Květoň – Sklenář, Kämpf, Pospíšil – Tomica, D. Kaše, L. Květoň

BK Mladá Boleslav: Rittich (Groh) – Trončinský, Holub, Stříteský, Voráček, Kočí, Robar, Kučný – Látal, Hruška, Lenc – Žejdl, Výborný, Bárta – Hyka, Urban, Pacovský – Jarůšek, Pabiška, Kotala
Piráti Chomutov

Piráti se role ambiciózního nováčka zhostili velice dobře a ukazují, že letos nebudou v Tipsport extralize jen do počtu! Chomutov v tabulce najdeme na osmé pozici, téměř všechny body, konkrétně sedmnáct z jednadvaceti, ovšem Růžičkova parta získala před vlastními fanoušky. Na stadionech soupeře to zatím není ono, jedinou výhru z venkovních kluzišť si Severočeši odvezli z Vítkovic. Poslední dvě utkání, která Piráti sehráli na domácí palubovce, byla opravdu velice divoká a na góly bohatá. Nejprve Chomutov zvládl poměrem 7:5 přestřelku s Plzní, o dva dny později se dokázal nadechnout k fantastickému obratu proti Třinci, nakonec se od svěřenců trenéra Růžičky štěstí odvrátilo a bonusový bod Ocelářům v prodloužení přisoudil Irgl.

Ve čtvrtek se musel ze severu Čech pakovat lotyšský zadák Jekabs Redlihs, jenž vedení týmu, stejně jako Slovinec Kranjc, svými výkony nezaujal a musel si balit kufry. Piráty zatím táhne zkušené duo dvou pravidelných reprezentantů ve složení Roman Červenka (4+9) a Michal Vondrka (6+4), které se zatím postaralo zhruba o 30 % bodů celého mužstva! Mezi třemi tyčemi podává spolehlivé výkony zkušený Miroslav Kopřiva.
BK Mladá Boleslav

Bruslaři se zatím v extraligové tabulce drží na sedmé příčce, na svém kontě mají třiadvacet získaných bodů. Přesně před týdnem do města automobilů dorazila pražská Sparta, která s domácím týmem svedla vyrovnaný a pro diváky velice atraktivní souboj, na jehož konci se nakonec z výhry v prodloužení radovali svěřenci zkušeného kouče Františka Výborného. Naposledy se Středočeši představili na ledě trápících se Pardubic, kterým však brilantně vyšel úvod utkání – po osmi minutách vedly už 3:0. Mladá Boleslav sice dokázala zásluhou Pabišky snížit, ovšem Dynamo bylo i nadále lepším mužstvem a zaslouženě bralo plný bodový zisk. "Prohráli jsme si to sami," měl v pozápasovém rozhovoru jasno útočník Lukáš Pabiška.

Právě jednatřicetiletý rodák z Liberce je s pěti přesnými zásahy nejlepším střelcem Bruslařského klubu, týmovou tabulku produktivity zatím vede vytáhlý Tomáš Urban, který má na kontě solidních deset bodů. Středočeši letos sází na na důslednou hru směrem dozadu. Dva beci hrající v týmu z města automobilů svými výkony zaujali i reprezentačního lodivoda Vůjtka, konkrétně se jedná o Marka Trončinského a Matěje Stříteského, kteří budou součástí národního týmu na finském Karjala Cupu. Boleslavi se zatím daří hlavně díky brankáři Davidu Rittichovi, jehož úvod nového ročníku zastihl ve vynikající formě a pohodě, o čemž svědčí i výborné statistiky (úspěšnost zákroků: 93,61 % a v průměru 1,95 obdržených branek na zápas).
Hezký páteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Naše nejvyšší soutěž, Tipsoprt extraliga, má dnes na programu své 15. kolo. V tomto online přenosu se společně podrobněji zaměříme na souboj dvou tabulkových sousedů – BK Mladá Boleslav před vlastními příznivci a televizními kamerami přivítá Piráty Chomutov! Začínáme v 17:20.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.