SESTŘIH: 19.kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 4:3pp

Ode mě je to pro dnešní večer už opravdu vše. Přeji dobrý večer a v úterý se těším znovu na počtenou.
Klání mezi Mladou Boleslaví a Karlovými Vary je za námi. Byla to bitva až do posledních chvil, kterou nakonec vyhráli domácí. Bylo to nejspíše po zásluze, protože Bruslaři byli aktivnějším týmem po většinu zápasu.
Nejlepší hráči zápasu:
Dominik Pacovský (MBL)
Radek Duda (KVA)
63:41
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tak přeci jen Bruslařský klub rozhoduje ještě v prodloužení. S pukem objel branku kapitán domácích DAVID VÝBORNÝ a ten se štěstím proklouzl mezi pravou tyčí a gólmanem až do brány. Asistence: Tomáš Urban.
63:33
63:22
Bruslaři chtěli bezesporu rychle využít zbývající sekundy z trestu, ale hosté vyhodili.
63:20
Oddechový čas pro domácí.
63:00
Znovu je kotouč až za Rittichem a znovu se ozývá pískot z tribun.
62:20
Bruslaři se nemohou usadit v pásmu. Opět se potvrzuje to, že mají problém s využíváním přesilových her.
62:05
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
61:46
Kapitán domácích David Výborný střílel z velkého úhlu. Trefil tedy jen boční síťku.
61:33
Za podražení byl potrestán dvěma minutami Martin Bartek (KVA). Přichází tedy ideální příležitost pro domácí, aby rozhodli utkání ještě v prodloužení.
61:15
Boleslav hraje ve výhodě!
60:35
Benákův střelecký pokus orazítkoval jen plexisklo za boleslavskou brankou.
60:01
Třetí třetina je za námi a stejně jako po té druhé, je i tehdy skóre nerozhodné. Boleslavští sice byli po většinu zápasu aktivnějším týmem, jenže Karlovy Vary přijely do města automobilů s taktikou, která jim zatím vychází. Vynesla jim ostatně minimálně jeden bod. Energie dobře brání a napadá hráče. Bude tedy zajímavé sledovat prodloužení, které z dlouhodobého hlediska domácím nejde.
60:00
59:24
Vše už naznačuje tomu, že utkání dospěje do prodloužení, alespoň pokud se podíváme na hru obou celků.
58:19
V závěru třetí třetiny sledujeme snahu Mladé Boleslavi rozhodnout ještě v základní hrací době, jenže Energetici se snaží držet puk na svých hokejkách a šetřit cenné sekundy, které je dělí od bodového zisku.
57:28
Před přijíždějícím Radimem Hruškou se rozhodl Tomáš Závorka raději přikrýt puk, a přerušit tak hru. Následuje buly po gólmanově pravici.
56:48
Tomáš Urban povedeně zmařil útočné snahy Karlových Varů, jimž znemožnil přechod do pásma.
55:27
Od modré se snažil překonat Tomáše Závorku i Marek Trončinský, karlovarský brankář ale bez problémů přerušuje.
55:22
Klimenta přenechal puk Bártovi, ten ale v rozhodující moment nemířil přesně.
54:37
V posledních sekundách se hraje nahoru dolů, oba týmy chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době a získat plný počet bodů.
53:16
Jiří Kučný vystřelil od modré a kotouč prosvištěl jen těsně od pravé tyče karlovarské branky.
52:54
Bičánkova dělovka se odrazila od betonů boleslavského gólmana do ochranné sítě. Následuje poslední komerční přestávka tohoto zápasu.
52:19
Osmík pálil zničehonic z otočky! Puk skončil jen několik málo centimetru od levé tyče domácí branky.
51:39
Domácí si nerozuměli a je z toho zakázané uvolnění. Děj se tedy znovu po delší době přesouvá před Davida Ritticha.
51:16
Před dojíždějícím Klimentou raději Závorka skákající puk přikryl.
50:43
Hra najednou nestrádá na tempu, sledujeme pohledný hokej, více se v pásmu ale drží Bruslařský klub, jehož hráči by si určitě rádi vzali zpět vedení, které ztratili.
50:19
Ve městě automobilů je znovu vyrovnané skóre. Západočeši nepokryli RICHARDA JARŮŠKA, jenž byl připravený v levém kruhu na přihrávku od Lukáše Pabišky a následně poslal kotouč i z velkého úhlu do Závorkovy svatyně. Asistence: Lukáš Pabiška, Matěj Stříteský.
49:46
O skórování se pokusil také Richard Jarůšek, jeho "bomba" mezi betony Tomáše Závorky ale neprošla.
48:26
Skvělou práci odvedl před malou chvílí v útočném pásmu reprezentační obránce domácích Marek Trončinský. Několikrát individuálně zakličkoval a zkoušel zakončovat bekhendem do protipohybu brankáře. Gól z toho ale nakonec nebyl.
47:59
Dnešní utkání sleduje 3 890 diváků.
47:59
Hra je znovu poznamenána nepřesnostmi, Mladá Boleslav se snaží místy až zoufale proniknout do útočného pásma, jenže hosté si dobře hlídají modrou čáru.
46:00
Domácí se snaží o rychlé vyrovnání, jenže Karlovarští přijeli do města automobilů s taktikou, která jim prozatím poměrně vychází a těží z kompaktní obranné hry.
44:14
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté si vytvořili velký závar před domácí bránou a dostali od domácích poměrně dost prostoru. Díky tomu dokázali Západočeši otočit vývoj utkání. Rittichovi propadl po střele RUDOLFA HUNY kotouč nešťastně pod břevno. Asistence: Rostislav Marosz, Václav Benák.
43:31
Karlovy Vary ale znovu kombinují před Rittichem. Přesilovky hostujícího celku vypadají sympaticky.
43:15
V oslabení se dostal do brejku Dominik Pacovský, který dojel až do pravého kruhu, odkud prověřil Závorkovu práci s betony.
42:55
Bruslaři jdou do čtyř. Dvě minuty za podražení dostal Ctirad Ovčačík (MBL). Dostanou se Karlovarští poprvé v tomto duelu do vedení?
42:27
Rohan vystřelil sice až ze středního pásma, jenže Rittich měl překvapivě se skákajícím pukem problémy a jen tak tak přerušil.
41:26
40:46
Bárta se svou přízemní střelou od modré orazítkoval mantinel za Závorkovou svatyní, kterou puk minul jen o několik málo centimetrů.
40:38
Bruslaři zahajují závěrečné dějství přesilovou hrou. V té však zatím nejsou tolik důrazní.
40:01
Máme za sebou druhé dějství. Karlovarští vyhráli tuto třetinu 2:1 a můžeme to možná označit za zasloužené, protože na střely ji vyhráli také. Více vytěžovaným gólmanem byl boleslavský Rittich. Stav je po čtyřiceti minutách nerozhodný a my se můžeme těšit na zajímavou třetí třetinu.
Další třetina začne přibližně v 19:18.
40:00
39:36
Hosté v oslabení ujeli a Vachovec ještě prověřil Rittichovu pozornost.
39:22
Bartkova střela byla vyražena, jenže pak nedovoleně atakoval Davida Ritticha Tomáš Bulík (KVA), za což si posedí dvě minuty na trestné lavici.
38:23
Sřela z hole Jiřího Rysa postrádala potřebnou razanci, aby se vešla mezi brankáře a levou tyč karlovarské svatyně.
37:30
Zakázané uvolnění na straně Mladé Boleslavi.
37:12
37:03
Na domácí zívala odkrytá branka, jenže žádný z Bruslařů nedokázal zakončit mezi tři tyče.
36:32
Dobré střídání má za sebou Michal Bárta, který si najel s pukem až z obranného pásma před Tomáše Závorku a docela z dálky nastřelil břevno!
35:51
Radim Hruška nebyl z hranice pravého kruhu přesný a orazítkoval jen plexisklo za karlovarskou brankou.
35:12
Tentokrát se vylučuje na straně Karlových Varů. Dvouminutový trest inkasoval Vladimír Sičák (KVA). Provinil se sekáním.
34:58
Západočeši si nerozuměli a dopustili se icingu. Následuje buly po levici Tomáše Závorky.
33:58
Dalším, kdo zakončoval poměrně důrazně byl hostující Radek Duda. Boleslavský brankář si ale při levé tyči své branky počínal sebejistě a nepřipustil další změnu skóre.
33:47
Střelecký pokus Martina Bartka z levého kruhu David Rittich zkrotil a přerušil hru.
33:12
Tomáš Klimenta byl při zakončení až moc důrazný, protože částečně skončil až v brance a ještě svalil Tomáše Závorku, což vyvolalo množství emocí ze strany karlovarských hráčů. Vše se ale obešlo bez udělování trestů.
32:59
Důrazný Bartek pálil z blízkosti z první. Rittich jen ztěžka vyráží.
32:29
Jiří Rys se dral do zakončení marně. Stálo proti němu totiž mnohem více protihráčů, kteří ho obrali o puk.
32:14
Richard Jarůšek umí dávat góly! O přesný zásah se pokoušel i před malou chvílí. S pukem si najel do pravého kruhu, odkud prověřil Závorku tvrdým projektilem, jenž směřoval mezi betony.
30:57
Hosté znovu vyrovnávají. Energetici sehráli přesilovku velmi dobře. Na jejím konci stál dobře připravený MICHAL GULAŠI, jenž z mezikruží úspěšně zakončil k pravé tyči. Asistence: Radek Duda, Vladimír Sičák.
30:21
Rudolf Huna dostal dobrou přihrávku, jenže mu střela nesedla. Západočeši tedy přicházejí o pásmo.
30:08
Hosté uzamkli Bruslaře v pásmu a jsou hodně důrazní.
29:21
Po chvíli byla hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
29:11
Karlovarský kapitán Bičánek ještě cosi reklamuje u rozhodčích a prodlužuje zahájení hostující přesilovky.
29:11
Na ledě zůstal ležet Vladimír Sičák, nakonec se ale ztěžka zvedá. Nic to však nemění na tom, že Lukáš Pabiška (MBL) dostal dvě minuty za sekání.
28:47
I Trončinský chtěl přidat zásah mezi tři tyče, ale opět nebyl přesný.
28:31
Západočeši reagují na tlak domácích pouze zakázaným uvolněním.
28:21
Stříteský mířil od modré jen do levého rohu u hostující branky.
27:45
Domácí znovu vyhazují, Karlovy Vary se nemohou usadit v pásmu.
27:24
Tvrdá střela z hole Sičáka nemířila mezi tři tyče.
26:52
Oslabení jdou Bruslařům lépe než přesilovky. Boleslavští znovu vyhazují přes všechny čáry.
26:32
Do úniku se dostal Pacovský, který nakonec i střílel – orazítkoval ale jen mantinel za Závorkou.
26:03
Německý rozhodčí Schukies posílá na dvě minuty za hrubost pykat Jiřího Kučného (MBL). Po skončení komerční přestávky budou tedy diváci ve ŠKOENERGO Aréně moci zhlédnout první přesilovku Karlových Varů v tomto zápase.
26:03
Západočeši oživli a jsou nyní dost nebezpeční v pásmu.
25:56
Opět jsme mohli sledovat důrazného Martina Osmíka, který hodně rážně provětral z předbrankového prostoru Rittichovy betony.
24:35
Boleslavští po chvíli vrací vedení zpět na svoji stranu. V prostoru kolem modré čáry odvedl dobrou práci Slovinec Mitja Robar, který střílel směrem na bránu a v mezikruží ještě kotouč tečoval DOMINIK PACOVSKÝ, který jej usměrnil mezi tři tyče. Asistence: Tomáš Hyka, Mitja Robar
24:30
Bruslaři se znovu usazují v pásmu.
23:01
Západočeši naprosto překvapivě vyrovnávají. MARTIN OSMÍK zachoval v útočném pásmu chladnou hlavu a objel si s pukem branku, následně z docela velkého úhlu po střele karlovarského forwarda propadl puk se štěstím pro hosty mezi tři tyče. Asistence: Martin Rohan
22:30
Tomáš Dvořák z mezikruží těsně minul.
22:22
Karlovy Vary se snaží usadit v pásmu, ale zatím jim to příliš nejde.
21:39
K volnému kotouči si sjel Tomáš Urban a hned z první pálil. Energii ale i tentokrát podržel dobře chytající gólman!
21:04
Kučného střelu zlikvidoval Závorka ramenem.
21:00
Po jedné z šancí Bruslařského klubu se hosté dopustili zakázaného uvolnění.
20:44
Začátek druhé třetiny je ve znamení nepřesností.
20:01
První dějství tohoto klání je za námi, lepší pocit mohou mít zatím domácí, kteří vedou o jednu branku. Bruslaři byli i aktivnější, ale většinou ztroskotali na dobré obraně Karlových Varů. Hosté často blokují střely a za zmínku určitě stojí dvě nevyužité přesilovky domácích – v těch byli Středočeši doslova neškodní. I přes to ale Boleslavští vedou na střely zatím naprosto s přehledem 13:3.
Další třetina začne přibližně v 18:21.
20:00
19:45
Oba týmy urputně brání, proto není k vidění moc vyložených šancí v útoku.
18:51
Gulaši od modré orazítkoval jen mantinel za Rittichovou brankou.
18:06
Navrátilec do boleslavské sestavy Jiří Rys, jenž jinak hostuje v Ústí nad Labem, bez rozpaků střílel, jenže střelu zblokoval Tomáš Bulík.
17:42
Tomáš Rachůnek se dostal jen kousek za modrou čáru, poté mu Boleslavští puk odebrali.
16:59
Hykova střela z hranice levého kruhu byla zblokována. Boleslavský hráč s číslem 71 je prozatím na ledě hodně vidět.
15:56
Kůs se k zakončení nedostal, Boleslavští mu po chvilce puk uzmuli.
15:17
Stříteský pálil od modré a už to vypadalo, že kotouč přes skrumáž těl zasviští až do branky, Závorka jej ale na poslední chvíli stačil zastavit a přerušit hru.
14:04
Ovčačík dostal skvěle naservírovaný puk od Robara, jenže minul branku o hezkou řádku metrů.
13:48
Ve městě automobilů právě probíhá komerční přestávka.
13:48
Až nyní prověřil Hyka Závorku z pravého kruhu. Karlovarský gólman však chytá.
13:38
13:14
Boleslavští si očividně v přesilové hře nerozumí, nechávají se snadno obrat o kotouč hostujícími hráči. Ve ŠKOENERGO Aréně už je slyšet dokonce i pískot.
12:38
A znovu! Pacovský s Hruškou do pásma neprošli. Bičánek poslal kotouč opět přes všechny čáry.
12:00
Energetici bez problémů vyhazují, Mladé Boleslavi dlouhodobě přesilové hry moc nejdou.
11:38
Tomáš Hyka si svou aktivitou vynutil faul. Dvouminutový trest za držení protihráče dostal Tomáš Dvořák (KVA). Využijí domácí svou druhou dnešní přesilovou hru?
10:20
Osmík byl slibně rozjetý a chtěl i střílet, jenže jeho snahu zastavil hvizd čárového rozhodčího, jenž oznámil ofsajd.
09:48
Z pravého kruhu prověřil po delší době Ritticha také hostující celek – konkrétně Bartek. Domácí brankář přerušuje hru.
09:30
Po uplynulé přesilovce tempo hry znovu uvadá a sledujeme hru ve středním pásmu.
08:33
08:15
Stříteský vybídl ke skórování Pacovského, jeho střelu z pravého kruhu ale Závorka vyrazil.
07:31
Urban pouze naznačil střelu a chtěl naservírovat puk Pabiškovi. Tito dva útočníci si ale očividně nerozuměli, protože Pabiška vůbec nevěděl, že mu hráč s číslem 55 nahrál.
06:57
Středočeši si však nemohou vytvořit tlak a Energetici s přehledem vyhazují až k Rittichovi.
06:33
Má slova ale už neplatí. Boleslav si zahraje přesilovku, protože byl potrestán dvěma minutami Radek Duda (KVA) za sekání.
06:33
Tempo hry uvadá, domácí se dopustili toho stejného, čeho před třinácti sekundami.
06:20
Po ní následuje zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Na pozoru tedy musí být David Rittich. Vhazuje se po jeho pravici.
06:08
Ve ŠKOENERGO Aréně následně probíhá komerční přestávka.
05:24
Záhy už si ale předbrankový prostor Energetici neohlídali, proto inkasovali. Kotouč nahodil Marek Trončinský a RADIM HRUŠKA už neměl tak těžkou práci, protože na něj zívala zčásti odkrytá branka. Asistence: Marek Trončinský.
05:20
Do brejku se dostal Tomáš Klimenta, ten ale se střelou z pravého kruhu dlouho otálel a když se odhodlal, zmařil jeho pokus Benák.
04:32
Musilova střela byla zblokována, hosté rychle otáčí hru.
03:53
Vachovce obral o puk Robar, jenž mohl založit rychlý protiútok. To se mu ale příliš nepodařilo a zastavil se ve středním pásmu.
03:31
Pacovský se dostal k osamocenému puku a bez dlouhého rozmýšlení střílel. Závorka ale svůj tým podržel dalším úspěšným zákrokem.
02:32
Rittichovu pozornost vyzkoušel i Martin Kohout, ten byl ale u pravé tyče a tu si boleslavský brankář bez problémů ohlídal.
01:30
Domácí si nerozuměli v obraně a špatně rozehráli. K puku se následně dostal Gorčík, který ihned, ač nepřesně, pálil.
00:40
Bruslaři si znovu rozuměli v útočném pásmu, na konci této souhry byl Matěj Stříteský. Dělovku tohoto reprezentačního beka ale zkrotil znovu karlovarský brankář.
00:14
Boleslavští se hned vrhli do útoku. Lukáš Pabiška sice střílel z velkého úhlu, i tak ale donutil Tomáše Závorku zasáhnout.
00:01
ŠKOENERGO Aréna ještě uctila minutou ticha tragický teroristický útok, který měl spáchat Islámský stát v pátek 13. listopadu v Paříži. Připomeňme, že tento hrůzný čin nepřežilo minimálně 129 lidí.
V Mladé Boleslavi je už vše připraveno k vhození úvodního buly. Za malou chvíli tedy začínáme.
Jako zajímavost bychom měli určitě zmínit to, že dnešní zápas bude posuzovat jako hlavní arbitr zkušený Němec. Společně s Martinem Franěm se v Mladé Boleslavi představí i sedmatřicetiletý Gordon Schukies, jenž má zkušenosti z německé nejvyšší soutěže DEL. V České republice se představil například v pátek, kdy byl svědkem zápasu, který se bezesporu zapsal do dějin české Tipsport extraligy. Vítkovice totiž deklasovaly loňského vicemistra z Třince 7:0. Stane se něco podobného i dnes v Mladé Boleslavi, nebo zažijeme klidný duel?
Při pohledu na sestavu můžeme zjistit, že Karlovarští svoji vítěznou nezměnili a v Mladé Boleslavi nastoupí ve stejném složení jako v pátek.

Naopak Bruslaři změny udělali. Kučného nahradí Robar a v útoku nenastoupí ani v pátek úspěšný Kubica, kterého nahradí Rys, jenž zahájil sezónu v partnerském ústeckém celku. Nenastoupí ani Martin Látal, místo kterého figuruje v sestavě Pavel Musil. Připraven bude také junior Ďurač.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Řehoř) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Kučný, Ovčačík, Robar – Jarůšek, Výborný "C", Pabiška – Hyka, Urban, Pacovský – Musil, Žejdl, Rys – Bárta, Hruška, Klimenta – Ďurač

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek "C", Tomeček, Sičák, Benák, Gulaši, Dvořák, Rodney – Rachůnek, Marosz, Huna – Vachovec, Bulík, Bartek – Gorčík, Kůs, Duda – Rohan, Osmík, Kohout

Rozhodčí: Fraňo, Schukies – Lhotský, Svoboda.
Vzájemné zápasy
Oba celky se letos potkaly zatím jen jednou, nutno ale říci, že zápas vyzněl jednoznačně ve prospěch Mladé Boleslavi, která dokázala v Karlových Varech vyhrát 5:2. Za zmínku stojí velmi rychlý nástup Středočechů do zápasu, kteří vedli po osmi minutách už 3:0! Bude se takový scénář v neděli opakovat, nebo naopak budou úspěšnější Energetici?
BK Mladá Boleslav
Bruslařský klub z Mladé Boleslavi překvapil hokejovou veřejnost abnormálně vydařeným vstupem do extraligové sezóny. Z doposud odehraných zápasů totiž Boleslavští jen čtyřikrát nebodovali, jinak pokaždé získali minimálně jeden bod. Po reprezentační pauze to ale zatím Středočechům poměrně "skřípe", protože obě utkání prohráli. Nejdříve podlehli Zlínu 0:1 po samostaných nájezdech a naposledy v pátek takticky nezvládli zápas v Liberci, kde vyzněla přestřelka lépe pro rivala ze severních Čech, jenž vyhrál 6:4. I tak se ale Bruslaři drží na solidním 5. místě se ziskem 30 bodů.
HC Energie Karlovy Vary
Západočechům vstup do nové extraligové sezóny nevyšel zrovna nejlépe. Z osmnácti odehraných zápasů jich totiž vyhráli pouhých šest. Za zmínku ale stojí aktuální forma Energetiků z posledních zápasů – ty totiž nevyzněly ze strany Karlových Varů vůbec špatně. V posledních pěti zápasech dokázali hned ve třech vyhrát za plný počet bodů. Aktuálně patří celku z lázeňského města 12. místo v tabulce se ziskem 17 bodů.
Hezkou neděli přeji všem z Mladé Boleslavi, kde se jeden ze zápasů Tipsport extraligy odehraje netradičně i v neděli. Ve ŠKOENERGO Aréně v těsné blízkosti říčky Klenice se představí týmy BK Mladá Boleslav a HC Energie Karlovy Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.