Z Mladé Boleslavi je to od nás pro dnešek vše. Loučíme se, přejeme příjemný páteční večer a opět někdy se u hokeje těšíme na počtenou.
Nejlepší hráči zápasu:
David Rittich (MBL)
Roman Červenka (CHM)
Zápas je u svého konce. Do rychlého vedení se sice dostali hostující Piráti, jenže Bruslaři dokázali utkání otočit a organizovaným výkonem zaslouženě získat tři body. Chomutovské může mrzet zejména šestiminutová přesilovka v kuse, kterou nevyužili.
59:49
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Sředočeši navíc přidávají pojistku v podobě páté branky, kterou definitivně rozhodují o tříbodovém zisku. Od modré čáry poslal puk do odkryté branky RADAN LENC. Asistence: Tomáš Voráček.
59:30
Bruslaři jsou i s pukem v útočném pásmu, Chomutov dnes v Mladé Boleslavi žádné body nezíská.
59:05
Chomutov zkouší štěstí a hraje v šesti. Miroslav Hanuljak je na střídačce.
58:56
Roman Červenka kombinuje s pukem za brankou domácích.
57:50
Domácí znovu vyhazují puk, navíc tak šikovně, že se nebude pískat zakázané uvolnění.
57:07
Hosté se vůbec nemohou dostat do výraznějšího ohrožení boleslavské branky. Naopak – Bruslaři drží kotouč před Miroslavem Hanuljakem.
56:16
Bárta v samostatném úniku hledal skulinku mezi Hanuljakovými betony, ale neuspěl.
55:49
Klepišovi s Pacovským se daří kombinavot, byť jen v rohu, útočného pásma.
54:43
Rittich si vyjel z branky až do rohu a – s menšími problémy – vyhazuje a zastavuje tak další pokus Chomutova.
53:54
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Pro Chomutov následuje klíčové vhazování v útočném pásmu.
53:04
Dnešní utkání sleduje 3 569 diváků.
53:04
Hosté jsou vykázáni z útočného pásma pro postavení útočícícho hráče v brankovišti. Probíhá také komerční přestávka.
52:19
Chomutovští stále častěji hrozí v útočném pásmu, na hostech je vidět touha po vyrovnání, kterou se snaží naplnit. Bruslaři ale hrají takticky dobře – rychle napadají a znemožňují hostující rozehrávku.
51:19
Aktivní Richard Jarůšek objel chomutovskou branku a chtěl prostrčit puk k levé tyči, jenže Miroslav Hanuljak v brance Pirátů byl pozorný.
50:13
Marek Račuk vyzkoušel svižnou ranou z pravého kruhu pozornost Davida Ritticha v brance Bruslařského klubu.
50:11
49:47
Domácí se znovu osvobozují a posílají puk za brankáře Hanuljaka.
49:33
Střela z hole Tomáše Pospíšila byla tečována do plexiskla.
49:20
Až nyní se drží Piráti v pásmu, Rittich si připisuje první přesilovkový zákrok.
48:42
Parta kolem kapitána Romana Červenky se stále nemůže usadit v útočném pásmu a vytvořit si tlak. Boleslavští zatím solidně napadají a drží kotouč ve středním pásmu.
48:28
Středočeši posílají puk krátce po buly přes všechny čáry.
48:11
Bruslaři jdou do čtyř. Menší trest za podražení dostal Jiří Kučný (MBL). Přidají Piráti další branku, a pokusí se tak zdramatizovat ještě více utkání?
47:20
Tomáš Urban si najel k chomutovské brance a chtěl protlačit kotouč k levé tyči, jenže to se mu nepodařilo. Následuje komerční přestávka.
47:08
Petr Ölvecký vybídl po ose ke skórování Vladimíra Růžičku, ten se ale taktéž neprosadil.
46:25
Střela Romana Červenky z otočky v pravém kruhu také nepřinesla další hostující gól.
45:48
Povedená kombinace Pirátů v útočném pásmu. Antonín Dušek vybídl zpětnou přihrávkou ke skórování Marka Račuka, jenž si ale na Davida Ritticha v domácí brance nepřišel.
45:36
Antonín Dušek nahazuje do útočného pásma.
44:52
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutovští do třetí třetiny vyrazili s úplně pozměněným složením formací a zdá se, že by to mohlo nést ovoce! Na dvojitou dorážku VLADIMÍR RŮŽIČKA prostě nestačil. Asistence: Jakub Sklenář, Peter Ölvecký.
43:22
Račuk pálil z ostrého úhlu, puk olízl brankovou síť.
42:35
Bruslaři se hodně zaměřili na obranu, a tak zatím vidíme nikam nevedoucí pokusy Pirátů.
41:23
Hykův bekhend prošel brankovištěm v ostrém úhlu.
40:55
V podobné situaci se na druhé straně po přihrávce od Rýgla objevil Klepiš. I Hanuljak se blýskl spolehlivým zákrokem.
40:08
Okamžitě po vyhraném buly pálil Červenka, Rittich vyráží ramenem.
40:01
Druhá třetina nabídla pohledný hokej zejména pro fanoušky Mladé Boleslavi. Tato dvacetiminutovka byla totiž v režii Bruslařského klubu, který přidal dvě branky z hole Lence a Trončinského. Chomutov měl sice pasáže, ve kterých ukázal svou sílu – například při šestiminutové přesilové hře v kuse, ale tu nedokázal trestuhodně využít.
Další třetina začne přibližně v 19:09.
40:00
39:46
Piráti jsou naopak vykázáni z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazuje se ve středním pásmu.
39:31
Tomáš Klimenta si sjel před branku na přihrávku od Zdeňka Kubici, jenže prvně jmenovaný hráč trefil břevno chomutovské branky!
39:10
Zdá se, že druhé dějství se dohraje v útočném pásmu Mladé Boleslavi.
38:39
Domácím byl odpískán sporný ofsajd a Jakub Klepiš vyčinil čárovému rozhodčímu. Atmosféra v souvislosti s rozhodčími je dnes ve ŠKOENERGO Aréně značně napjatá.
37:46
Následuje komerční přestávka.
37:43
Boleslavský Pavel Musil kombinoval s pukem na holi za hostující brankou a nakonec našel volného Tomáše Hyku v mezikruží, který prověřil Hanuljakovu pozornost. Domácí hráč s číslem 71 ale mířil jen na hruď, a tak nemohl chomutovského gólmana překvapit.
36:46
Jedovatý projektil Juraje Valacha od modré dokázal gólman Bruslařského klubu vyrazit.
36:18
Celek z Podkrušnohoří však nic nevzdává. Roman Červenka měl obrovskou šanci a tvrdou střelou prověřil Davida Ritticha, který nedokázal udržet puk, jenž se následně povaloval v brankovišti. Jeden z domácích hráčů ale dokázal vyhodit na zakázané uvolnění.
35:16
A Středočeši záhy odpovídají na nevyužité přesilovky Chomutova. K puku se dostal MAREK TRONČINSKÝ a najel si do levého kruhu, odkud překonal Miroslava Hanuljaka přesně mířenou střelou mezi betony. Asistence: Michal Bárta.
35:11
35:03
Ještě jedno vyhození Bruslařského klubu.
34:48
Bruslaři se znovu osvobozují, Piráti se těžko dostávají do gólových šancí.
34:27
Hosty zastavil při přechodu do útočného pásma hvizd čárového rozhodčího, jenž oznámil ofsajd.
34:10
V posledních sekundách se Středočeši dokázali osvobodit a drží kotouč v útočném pásmu.
33:47
Chomutov kombinuje v pásmu a stále má velký tlak, chybí tomu už jen četnější střelba na branku.
33:16
Domácí hrají ve čtyřech a navíc dokázali rychle poslat puk až za brankáře Chomutova.
33:11
Diváci ve ŠKOENERGO Aréně bouří, výkon hlavního rozhodčího Poláka se jim vůbec nelíbí.
33:11
Rozhodčí Polák znovu vylučuje a posílá Boleslav na pět sekund do tří. Dvě minuty za krosček udělil Jakubu Klepišovi (MBL).
32:43
Bruslaři se zatím velmi solidně brání a hrají obětavě, taková hra na svěřence Vladimíra Růžičky zatím, zdá se, platí.
32:19
Další velký tlak hostů, jenže Bruslaři několika rychlým střelám za sebou odolali – neujala se ani ta z hole Adama Jánošíka, puk se totiž odrazil od Lencovy brusle mimo brankoviště Mladé Boleslavi.
31:58
Zakázané uvolnění na straně Chomutova.
31:55
Na boleslavského brankáře nevyzrál z blízka ani kapitán Pirátů Roman Červenka.
31:42
Růžičkovu střelu od modré obětavě zblokoval Lenc.
31:20
Roman Červenka chtěl propasovat kotouč mezi pravou tyčí a brankářem, jenže na Davida Ritticha nevyzrál.
31:01
Chomutovští mají velký tlak v útočné třetině a kombinují, vytknout se jim dá snad jen to, že málo střílejí.
30:51
Červenkova střela z pravého kruhu byla zblokována.
30:14
Hosté se zatím nemohou udržet v útočném pásmu, a výrazněji tak ohrozit branku Bruslařského klubu.
29:16
Vylučuje se. Matěj Stříteský (MBL) dostal čtyřminutový trest za držení protihráče a sekání. Vyloučení je poněkud sporné, jenže David Výborný byl při diskuzi s hlavním rozhodčím Polákem rázně odmítnut.
28:58
Piráti jsou nyní aktivní a hrozí v útočném pásmu.
28:30
Dělovku Juraje Valacha od modré dokázal David Rittich na poslední chvíli vyškrábnout mimo tři tyče.
27:21
Pacovského střelu z mezikruží ihned po buly zblokoval jeden z bránících hráčů.
26:57
Středočeši jsou i nadále při chuti a častěji hrozí v útočném pásmu.
26:24
V brankovišti Chomutova dochází ke střídání brankářů. Slovince Roberta Kristana nahradil zkušený brankář, který pamatuje třeba barážové souboje mezi oběma kluby – Miroslav Hanuljak.
26:24
Do pravého kruhu si nejdříve najel Tomáš Hyka, jehož projektil vyškrábl Robert Kristan špičkou svého betonu. K puku se ale dostal RADAN LENC, který poslal jej od mantinelu a brankáři Kristanovi propadl kotouč mezi tyčku a vyrážečku. Platnost branky posvětil videorozhodčí. Asistence: Tomáš Hyka.
26:02
Jánošíkovu střelu zblokoval obětavým zákrokem jeden z domácích hráčů.
25:01
Marek Trončinský "šlápl do pedálů" a řítil se směrem na branku Roberta Kristana. Piráti jej ale včas dostihli a zakončení mu znemožnili.
24:12
Tomáš Klimenta dostal slibnou přihrávku do mezikruží, jenže o kotouč ho obral Marek Račuk.
23:15
Tomáš Pospíšil se dostal do úniku a jel sám na boleslavskou branku, Davida Ritticha však svým blafákem nepřekonal.
22:54
Pavel Musil nahodil puk směrem na chomutovskou branku, jenže tam se nenašel nikdo, kdo by jej dorazil.
21:27
Růžičkova střela z pravého kruhu orazítkovala mantinel za boleslavskou brankou.
21:06
V pásmu operují chomutovští Piráti, kteří kombinují za brankou Davida Ritticha.
20:23
Richard Jarůšek si najel až před branku a chtěl zakončit, jenže kotouče se bleskově zmocnil jeden z hostujících hráčů.
20:01
Vše už je připraveno ke startu druhého dějství, uvidí diváci tak pohledný a svižný hokej jako v první třetině?
Další třetina začne přibližně v 18:12.
Nejprve sice Mladá Boleslav prohrávala, nakonec se jí ale podařilo stav obrátit. Na trefu Valacha odpověděli nejprve Hyka a posléze jeho parťák z útoku Musil. Chomutov niceméně zatím vede v počtu střel, a tak od něj nepochybně ještě můžeme ledacos čekat. Těšme se na druhou třetinu!
20:00
19:43
Růžičkovu zpětnou přihrávku zachytil Urban. Ani z téhle šance Chomutova nic nebude.
18:51
Hřebejk se prodral do šance. Rittich s pukem chvilku žongloval, ale nakonec jej pevně sevřel v lapačce.
18:27
Musil vybojoval buly v útočném pásmu a následně se rve o šanci v rohu.
18:04
Icing pro změnu brzdí Chomutov. Ke konci první třetinu trochu šlapeme na brzdu.
17:16
Přechod Jarůška do útoku zastavuje ofsajd!
16:55
Růžička otočil hru a Ölvecký následně nastřeluje tyčku! Bruslaři se stačili včas vrátit.
16:27
Střela Klimenty byla nakonec spíš takovou propagační a Bárta už se k dorážce nedostal.
15:44
Výborný souhra Kašeho s Račukem! Situaci ve stylu dva na jednoho povedeně vyřešil Rittich, který právě Račuka vyčapal lapačkou!
14:56
Růžička slibně kombinoval u Rittichovy levé tyčky, ale pohořel.
14:08
Musil si pohrával s Kristanem jako kočka s myší, nakonec ale ztroskotal na bekhendu.
13:52
Mrázkovi se podařilo udržet útočné pásmo, ovšem ne na dlouho.
13:06
Račuk se u tyčky snažil, ale hlídal si ho Ovčačík i Rittich.
12:27
Slibná kombinace Urbana s Bártou, prvně jmenovaný ale ve finální fázi mířil vedle!
12:17
Pospíšilův pokus zastavuje Rittich svou lapačkou.
12:06
Hyka protečoval na Lence, ale přihrávka to byla příliš prudká.
11:06
Boleslav teď působí jistěji a kotouč má pod kontrolou.
09:47
Domácí obrací průběh utkání! Obránce Trončinský velmi útočně obkroužil Kristanovu branku a přihrál na volného PAVLA MUSILA, který to se zakončením už neměl tak těžké! Asistence: Marek Trončinský, Richard Jarůšek.
09:40
Znovu Pacovský, tentokrát do jeho střely padl Růžička!
09:18
Střelu Pacovského Kristan vyráží za sebe.
09:08
Výborný rozehrával přesilovkovou kombinaci, ale Urban trefuje ochrannou síť.
08:18
Dobrá akce Boleslavi! Dorážející Bárta byl faulován a na trestnou putuje Ondřej Dlapa (CHM) – 2 minuty, podražení.
07:04
Valach poměrně drsně zpracoval za vlastní brankou Výborného. Domácí publikum se bouří, ale vylučovat se nebude.
06:29
Tomica mohl zakončovat, ale do finální přihrávky vložil hůl Klepiš.
05:16
Rittich si připsal další dva zákroky proti Sklenářovi a Růžičkovi. Chomutov nadále působí o chlub agresivněji.
04:39
První větší akce Bruslařů a je z toho učebnicový gól! Přihrávku mezi kruhy skvěle zužitkoval špatně hlídaný TOMÁŠ HYKA, který trefil místečko nad Kristanovou lapačkou! Asistence: Pavel Musil, Radan Lenc.
03:52
Tomica prověřil Rittichovu pozornost! Chomutov si zatím vede mnohem lépe než domácí!
03:26
Boleslavští se snaží o odpověď, ale veškeré její útočné aktivity jsou zachytávány hned na modré čáře.
02:26
Trefa od modré v podání JURAJE VALACHA prosvištěla až za Rittichova záda. Piráti jdou hned v první větší příležitosti – tedy v přesilovce – do vedení! Asistence: Roman Červenka, Brett Skinner.
01:45
Boleslavským se daří držet soupeře od Rittichovy branky.
01:25
Skinner na modré špatně zpracoval kotouč a Urban může domácí osvobodit.
00:52
Útočící hráč v brankovišti, Piráti musí ven z útočného pásma.
00:34
Hned v úvodu si hosté zahrají přesilovku, Jakub Klepiš (MBL) dostává 2 minuty za vysokou hůl.
00:27
Červenka operoval za brankou, ale útočná akce z toho nevzešla.
00:08
Vhazování vyhráli hosté a zakládají útok.
00:01

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný – Klepiš, Výborný, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc – Bárta, Urban, Klimenta – Jarůšek, Hruška, Kubica

Piráti Chomutov: Kristan (Hanuljak) – Jánošík, Skinner, Valach, Mrázek, Dlapa, Pereťagin, Blaha, Tejnor – Květoň, Červenka, Tomica – Ölvecký, Růžička, Sklenář – Pospíšil, Kämpf, Hřebejk – Kaše, Račuk, Dušek

Rozhodčí: Hribik, Polák – Ondráček, Skopal.
Zatím vítězí domácí. Těsnou prohru 1:2 utrpěli Bruslaři na ledě Chomutova už ve druhém kole tohoto ročníku. Utkání bylo velmi dlouho bezbrankové, listinu střelců otevřel až ve 46. minutě Květoň, když v 50. minutě vyrovnal Pabiška. Dlouho to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení, jenže chvilku před koncem dokázal pohotově tečovat kotouč Sklenář. Výhru ve stejném poměru vybojovali Bruslaři pak v odvetě na svém kluzišti. Do vedení 2:0 šli Bruslařem góly Hyky a Klimenty, chomutovský Chlouba pouze snižoval. Jedno z doposud největších infarktových utkání této sezony pak přineslo 28. kolo, ve kterém nakonec vyhráli Piráti 7:6.
Piráti budou nepochybně jedním z těch týmů, kdo se o ono zašmodrchání budou pokoušet. Právě jim totiž aktuálně na elitní šestku schází tři body, což už se samozřejmě dnes může změnit. Chomutov je aktuálně navíc v dobré náladě, neboť poslední dva duely vyhrál – nad Plzní (4:3) a Třincem (4:2).
Po dvou prohrách, které navíc byly doplněny o nulu v kolonce vstřelených branek, si Bruslaři v úterý spravili chuť na ledě pardubického Dynama a po výborně zvládnuté třetí třetině zvítězili poměrem 5:0. Stále se jim daří držet mezi šesti nejlepšími celky, ovšem do konce základní části zbývá odehrát ještě řada zápasů, během nichž se celá situace může ještě pořádně zašmodrchat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.