SESTŘIH: 20. kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 5:3

Z Mladé Boleslavi je to pro dnešek vše. Loučíme se s vámi a přejeme hezký zbytek svátečního večera. Nezapomínejme na to, jak významný den zažila naše republika před 26 lety.
Nejlepší hráči zápasu
Richard Jarůšek (MBL)
Viktor Hübl (LIT)
Ano, je to tak. Mladá Boleslav vítězí podruhé v řadě, Litvínovu dokázala vstřelit pět branek. Hosté naopak prohráli i šestý zápas v řadě, což je jistě nepříjemné i vzhledem k tomu, že do města automobilů vážilo cestu tolik litvínovských fanoušků.
59:50
Ještě jedno z posledních vyhození, Litvínov odjede i z Mladé Boleslavi bez bodů a zůstane ještě více přikován ke dnu tabulky.
59:15
Právě byl odpískán jeden z dalších icingů domácích, o zisku třech bodů už je, troufám si říci, rozhodnuto.
58:33
Hosté se snaží ještě změnit stav utkání, jenže Boleslav rychle bere protihráčům kotouče a intenzivně vyhazuje až k Janusovi.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, obraz na ledové ploše je stále obdobný.
56:50
Litvínovští se snaží ještě něco udělat s výsledkem utkání, nemohou si ale vytvořit žádnou gólovou šanci.
55:57
Hosté byli v ofsajdu. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.
55:16
54:53
Pacovský střádá cenné sekundy v rohu u litvínovské branky.
54:30
Středočeši opět vyhazují až k Janusovi.
54:15
Do Pavlíkovy dělovky od modré si obětavě lehl Lenc.
53:47
Po dalším z vhazování se ale Bruslaři osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
53:36
Hosté jsou hned od začátku početní výhody značně aktivní v pásmu a snaží se o vstřelení kontaktního gólu.
53:16
Mitja Robar (MBL) – dvě minuty za zdržování hry (vystřelení puku mimo hrací plochu).
53:16
Nyní probíhá poslední komerční přestávka tohoto zápasu.
52:58
Hra už postrádá ono atraktivní tempo, které měla v první polovině zápasu. Boleslavští se intenzivně soustředí na hlídání modré čáry a nebojí se posílat puk častěji i na zakázané uvolnění jako třeba před malou chvílí.
51:56
Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.
51:40
Gerhát dostal velmi slibnou přihrávku, na kterou si najížděl do mezikruží, jenže litvínovský forward nestačil pohotově změnit směr puku.
49:43
Dnešní utkání sleduje 4 003 diváků.
49:43
Dlouho se hrálo bez přerušení, proto přichází komerční přestávka na řadu až nyní.
48:32
Kubátova pozice k překonání gólmana nebyla nikterak špatná, to by ale nesměl branku Davida Ritticha přestřelit.
47:03
Urban střílel z pravého kruhu, Janus stačil puk jen s obtížemi zkrotit.
46:13
Boleslavští jsou zpět v útočném pásmu a nechtějí soupeře pouštět přes modrou čáru.
45:00
Lukeš se zkusil prosadit z otočky, kterou provedl v levém kruhu, byl ale nepřesný.
44:31
Rozruch v litvínovském brankovišti způsobil Radan Lenc, k tomu aby skóroval by ale musel puk zvednout nad Janusovy betony.
43:21
Tomáš Urban poslal od modré puk na branku, ten se následně odrazil od špičky betonu hostujícího brankáře.
42:26
Následuje icing Mladé Boleslavi.
42:19
Nyní je však zastavil hvizd čárového rozhodčího, jenž oznámil ofsjad.
42:05
Litvínovští ale rozhodně nic nevzdávají a snaží se těžit z rychlých útočných výpadů.
41:18
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Ve ŠKOENERGO Aréně už odbíjí pátá, Boleslavští znovu těží z povedeného nástupu do třetiny. S pukem na holi dokázal ujet MARTIN LÁTAL, který poslal kotouč k levé tyči. Asistence: Tomáš Urban.
41:07
Začátek posledního dějství se zatím odehrává ve středním pásmu.
40:01
Druhá třetina nabídla zajímavou hokejovou podívanou. Padly v ní hned tří góly, všechny v jejím úvodu. Po rychlém nástupu Bruslařského klubu v podobě branek Jarůška a Hyky střídal litvínovský brankář Petrásek, kterého nahradil Janus. Poté hosté snížili zásluhou nechytatelné rány Hübla. Závěr periody byl ještě poněkud vyhrocený, diváci mohli zhlédnout potyčky hráčů na ledě i kouče domácích Františka Výborného, který si důrazně vyříkával některé sporné momenty s jedním z hlavních rozhodčích.
Další třetina začne přibližně v 19:19.
40:00
39:48
Ještě jsme svědky jednoho icingu Mladé Boleslavi.
39:25
38:52
Pacovského projektil od modré jen těsně minul hostující branku.
38:30
Rittich byl za vlastní brankou nejspíše faulován, to ale rozhodčí odmítl připustit, boleslavský gólman se sice spolu s převážnou částí ŠKOENERGO Arény zlobil, nic s tím však nezmohl.
37:38
Mladé Boleslavi přesilovky prostě nejdou, Litvínovští znovu úřadují až v útočné třetině, což jim musí vyhovovat.
37:25
Hosté jdou znovu do čtyř. Menším trestem za vysokou hůl byl potrestán Zbyněk Sklenička (LIT).
37:02
Na Martina Látala zívala sice prázdná branka, jenže neměl dostatek prostoru k zakončení.
36:48
Následně domácí otáčejí hru, do útoku se dostal Jarůšek.
36:31
Bruslaři se musejí znovu bránit, zatím se jim ale daří blokovat soupeřovy střely.
36:01
Icing na litvínovské straně.
35:01
34:40
Viktor Hübl dokonce ve vlastním oslabením prověřil práci Davida Ritticha se svými betony prostřednictvím dělovky, kterou na něj vyslal.
34:14
Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
34:02
Skrytý střelecký pokus z hole Davida Výborného byl zblokován.
33:44
Stříteský byl se svou střelou z hranice pravého kruhu nepřesný.
33:25
Boleslavští si však nemohou vytvořit tlak v pásmu, hosté dobře napadají.
33:01
Tak přeci jen se otevírají vrátka na trestnou lavici a vypadá to, že se bude vylučovat. Dvouminutový trest za faul kolenem dostal Robin Hanzl (LIT).
33:01
Boleslavský útočník nakonec odjíždí za pomoci kustoda a lékaře. Sudí se mezitím radí za asistence jednoho z čárových a obou kapitánů.
33:01
Na ledě zůstal ležet Tomáš Hyka, rozhodčí ale nechce vylučovat.
32:34
Zápas je i emočně vyhrocený. Kubát má nejspíše nějaký problém s Pacovským, protože do něj strčil a ještě mu sdělil nějaká slova, která by asi nerad opakoval na veřejnosti.
32:30
Následně se dostali do protiútoku Bruslaři, těm se ale vystřelit na branku nepodařilo.
32:05
Viktor Hübl je dnes hodně vidět, další z jeho střel, tentokrát z pravého kruhu, ale zblokoval Dominik Pacovský svou bruslí.
31:20
Litvínov měl odkrytou branku, jenže než stačil David Výborný klec objet a poslat puk k levé tyči, hosté jej o kotouč obrali.
31:13
Hosté si nerozuměli v rozehrávce, následkem toho je jim odpískáno zakázané uvolnění.
30:11
Do tvrdé střely Zbyňka Skleničky lehl obětavě dnešní oslavenec Jiří Kučný, jenž se následně zvedal z ledu s bolestivou grimasou.
29:09
Bárta pohotově zblokoval jednu z dalších litvínovských střel. Oba celky následně střídají.
28:51
Sledujeme poněkud hlušší pasáž hry, ve které se Bruslařský klub dopustil zakázaného uvolnění.
27:44
Kubát se na modré napřáhl a tvrdě orazítkoval mantinel za Davidem Rittichem.
27:03
Následuje icing Litvínova.
26:59
Lukáš Žejdl dokázal i přes to, že v mezikruží upadl, docela pěkně zakončit. Sice to bylo do gólmanovy výstroje, i tak ale Janusovi nadělal trochu starostí.
26:53
Boleslavští poněkud zvláštně nahodili do pásma, puk se odrazil od plexiskla a mířil na branku, jenže Janus jej bleskurychle ukryl do své lapačky.
26:25
Aktivita v tomto klání se přelévá z jedné strany na druhou. Nyní jsou pro změnu jasně lepší Litvínovští, kteří mají spoustu vyložených šancí před gólmanem Rittichem.
26:05
Ve ŠKOENERGO Aréně probíhá komerční přestávka, během které se na obrazovce objevil trenér domácích Marian Jelínek, jenž zítra oslaví své dvaapadesáté narozeniny.
25:48
Litvínov právě vstřelil branku!
Tohle nemohlo skončit jinak. Bruslaři totiž selhali v obraně a nechali hosty, aby si v pásmu dělali, co chtějí. Frolo nejdříve vybídl ke skórování Lukeše, jehož střelu ale Rittich ještě dokázal vyrazit. Na VIKTORA HÜBLA už ale stačit nemohl, litvínovský forward byl totiž nekompromisní a zakončil mezi tři tyče. Asistence: František Lukeš, Tomáš Frolo.
25:24
Povedené střídání Viktora Hübla. Zkušený mazák si najel s pukem do mezikruží, odkud prověřil tvrdým projektilem Davida Ritticha, jenž dokázal puk jen s obtížemi zkrotit.
24:44
Martinu Látalovi to tam opět nespadlo, domácí útočník sice nabral slušnou rychlost, jenže vystřelil až z velkého úhlu a trefil jen Janusovy betony.
23:52
Do brejku ujel Richard Jarůšek, několik hostujících hráčů se na něj ale sesypalo jako vosy, a nedali mu tak příležitost ke střele.
23:34
Trávníček vybízel ke skórování Martynka, toho si ale rychle obsadili domácí obránci.
23:01
Důrazně si počínal Kubát, ale David Rittich protihráče střílejícího z hranice mezikruží vychytal.
22:40
Zakázané uvolnění celku z Podkrušnohoří.
22:35
Litvínovští se jen těžko oklepávají z rychlého nástupu Bruslařů do druhé třetiny. Ti totiž mívají paradoxně prostřední dějství hry špatná.
21:56
Ve stejném čase dochází ke střídání brankářů v týmu HC VERVA Litvínov. Michaela Petráska nahrazuje Jaroslav Janus.
21:56
Domácí přidávají další gól v signalizované výhodě. K puku se dostal další z mladých hráčů Bruslařského klubu, teprve dvaadvacetiletý TOMÁŠ HYKA, který dokázal kotouč zvednout a zakončit do šibenice. Asistence: Lukáš Žejdl.
21:28
Bruslaři mají stále tlak a drží se v útočném pásmu.
21:18
Zakázané uvolnění na straně Litvínova.
20:43
RICHARD JARŮŠEK má letos opravdu skvělou formu! Hráč s číslem 96, který hrál ještě loni za Litoměřice, přidává už svůj druhý bod v tomto zápase. Jarůšek se dostal na hranici brankoviště ke kotouči a v pohodě poslal puk k levé tyči. Asistence: David Výborný.
20:01
První třetina nabídla poměrně vyrovnanou podívanou. Boleslavští šli rychle do vedení zásluhou Kubici a Bárty, jenže hosté se zvedli a vyrovnali díky trefám Hübla a Martynka. V závěru měli tlak opět domácí, jenže i přes to je aktuální stav vyrovnaný.
Další třetina začne přibližně v 18:22.
20:00
19:22
O rychlou dorážku z hranice brankoviště se pokoušel Radan Lenc, jenže hosté jej rychle obrali o puk.
18:58
Stříteského střelu z pravého kruhu zblokoval Sklenička.
18:39
Bruslaři měli obrovský tlak, ale ani na několikrát Michaela Petráska nepřekonali. ŠKOENERGO Aréna mezitím bouří a píská.
18:22
Martin Látal byl nejspíše podražen, ale hlavní sudí zůstávají v klidu.
17:40
Konkrétně to byl Ondřej Jurčík, který boleslavského brankáře pořádně prověřil, z mezikruží jej trefil ale jen do výstroje.
17:21
Kučný špatně vystřelil a kotouč rychle získali hosté, kteří se ženou před Ritticha.
16:38
Litvínovští jsou hodně důrazní. Lukešova střela byla vyražena.
16:19
16:10
To už neplatí, nyní mají tlak pro změnu hosté.
15:51
I ve vlastním oslabení se domácí drží v pásmu.
15:34
15:08
Hanzl trefil z pravého kruhu jen mantinel za domácí brankou.
14:40
Žejdl místo nahození před branku namazal jen Lukešovi, který posílá kotouč do bezpečí.
14:19
Troufám si říci, že nebude, protože Bruslaři o přesilovou hru rychle přicházejí. Dvouminutový trest za držení protihráče obdržel Tomáš Klimenta (MBL).
14:13
Mladé Boleslavi se přesilové hry z dlouhodobého hlediska nedaří, bude tedy zajímavé pozorovat, zda to nyní bude lepší.
14:01
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
13:34
Mezitím probíhá ve ŠKOENERGO Aréně už druhá komerční přestávka.
13:34
Jsme svědky dalšího vyloučení. Do čtyř půjdou tentokrát hosté. Dvě minuty za držení protihráče dostal Peter Jánský (LIT).
12:49
Rozruch v brankovišti způsobil svou střelu z hranice pravého kruhu Radan Lenc. Následně se snažil dorazit odražený puk i Voráček, ale Petrásek nepřipustil další skórování.
12:02
Nyní se nejspíše budou chtít oba celky zaměřit více na defenzívu. Čtyři branky během necelých dvanácti minut, to není moc často vídaný úkaz.
11:42
Litvínovští bleskově srovnávají a využívají přesilovou hru. skvělou nahrávku dostal ROSTISLAV MARTYNEK, který byl nikým nehlídaný u levé tyče, kterou si gólman Rittich nestačil pokrýt. Hostující útočník tedy zakončoval do odkryté klece. Asistence: Michal Trávníček, Robin Hanzl.
11:16
První vyloučení zápasu. Dvě minuty za držení protihráče dostal Marek Trončinský (MBL).
10:53
Celek z Podkrušnohoří ale záhy snižuje. S pukem si najel až k Rittichovi VIKTOR HÜBL, který poslal kotouč v poklidu mezi brankářovy betony. Asistence: Peter Jánský.
10:02
Hosté nebyli důrazní v obraně, kvůli čemuž znovu inkasují. Rozruch před brankou Litvínova způsobil Richard Jarůšek, jenž naznačil střelu, jenže ho napadlo ještě něco lepšího a raději poslal kotouč volnému MICHALU BÁRTOVI, pro kterého už nebylo zakončení mezi levou tyčí a gólmanem složité. Asistence: Richard Jarůšek, Ctirad Ovčačík.
09:21
Teď už se ale Ondřeji Jurčíkovi dařilo o poznání lépe. I s pukem objel boleslavskou branku a pak střílel. Trefil sice jen brankáře Ritticha, ten ale kotouč nelapil, a tak se mohli hosté prosadit ještě z dorážky.
08:55
Jurčík trestuhodně namazal Kubicovi, který velmi lacino zakládá další útok pro svůj tým.
07:57
Lukeš dlouho u vlastní brány váhal s rozehrávkou, čehož chtěl využít Lenc a sebrat mu puk. Skoro se mu to povedllo, jenže litvínovský hráč stačil svou chybu napravit a poslat puk k Rittichovi.
06:58
Jarůšek z mezikruží nevystřelil, ale rozhodl se nahrát oslavenci Kučnému, ten ale také od modré úspěšný nebyl. Následně dokázal Michael Petrásek přerušit hru.
06:41
Domácí jsou i nadále aktivní v útočném pásmu.
06:03
Ve ŠKOENERGO Aréně aktuálně probíhá komerční přestávky, během které diváci tleskají k dvaatřicátým narozeninám boleslavskému bekovi Jiřímu Kučnému.
05:52
Bruslařský klub měl v posledních sekundách obrovský tlak. Chvilku po buly se dostal kotouč k osamocenému exlitvínovskému Matěji Stříteskému, který od modré vypálil a puk ještě tečoval do prázdné brány ZDENĚK KUBICA, který se prosazuje poprvé v této extraligové sezóně. Asistence: Matěj Stříteský, Radim Hruška.
05:25
Zatím největší šance v tomto zápase. Z bezprostřední blízkosti dorážel Ctirad Ovčačík, jenže byl docela rozjetý a nestačil rychle najít skulinku mezi Petráskovými betony.
04:59
Bruslaři však znovu vybojovali pásmo, ale v tom se jim nedaří usadit.
04:40
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Hra se tedy stěhuje zpět k Rittichovi.
03:53
Nyní sledujeme sérii nepřesných přihrávek ve středním pásmu.
03:20
Bárta si sjížděl v pravém kruhu k puku, u něj byl ale rychleji Michael Petrásek, který po něm skočil téměř jako tygr.
02:46
Kubica, který má do Mladé Boleslavi vyřízené střídavé starty ze Slavie, se netrefil, a tak ani pořádně nevystřelil.
02:10
První střídání v tomto utkání zažívá i někdejší bek Mladé Boleslavi Petr Chaloupka. Určitě to pro něj bude specifické.
01:29
K puku se dostal i Gerhát, který rozezvonil boční tyč boleslavské branky.
01:21
Hanzlův střelecký pokus z levého kruhu ukryl David Rittich do své lapčky. Vhazuje se znovu v kruhu.
00:40
K odraženému kotouči se dostal Jarůšek, jenže puk stačil zblokovat jeden z litvínovských beků.
00:15
Petrásek musel hned v úvodních sekundách krotit jednu střelu, to mu však nenadělalo výraznější problémy.
00:01
Vše už se schyluje k vhození úvodního buly, těšme se na pěknou hokejovou podívanou, která se nám, doufejme, naskytne.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Cikánek) – Stříteský, Voráček, Kučný, Trončinský, Kučný, Robar, Ovčačík – Jarůšek, Výborný "C", Bárta – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Žejdl, Lenc – Kubica, Hruška, Kimenta

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – Kubát, Chaloupka, Frolo, Pavelka, Sklenička, Pavlík – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček "C", Hanzl, Martynek – Gerhát, Piroš, Jurčík – Válek, Havlíček, Smolka

Rozhodčí: Šindler, Šír – Frodl, Kajínek.
Vzájemné zápasy
Litvínov a Mladá Boleslav už se v této sezóně jednou potkaly. Bylo tomu tak před zrakem televizních kamer v nejmenším městě, ve kterém se Tipsport extraliga v České republice hraje. Litvínovští 2. října nad Bruslařským klubem zvítězili až po samostatných nájezdech (3:2). Bude i další vzájemné střetnutí těchto týmů vyrovnané?
BK Mladá Boleslav
Boleslavští hokejisté začali extraligovou sezónu o poznání lépe než soupeř z Litvínova, jenže po reprezentační pauze poněkud tápají, a tak může jít pro hosty o hratelného soupeře. Bruslaři totiž prohráli první dva zápasy po této přestávce. V neděli sice nad Karlovými Vary zvítězili, bylo to ale těsné a rozhodnout musely až závěrečné sekundy prodloužení, kdy vystřelil výhru domácím kapitán David Výborný. Slabina Bruslařů je mimo jiné také v přesilovkách, které se jim nedaří. Uvidíme, zda na nich do úterý Boleslavští zapracovali, zápas začíná v tradičních 17:30!
HC VERVA Litvínov
Loňskému mistrovi z Litvínova se v nové extraligové sezóně zatím příliš nedaří a v tabulce se nachází tam, kde by se to od něj asi nejspíše nečekalo – na poslední 14. příčce s šestnácti body. Celku z Podkrušnohoří se nedařilo především před reprezentační pauzou. Po jejím skončení odehrál zatím jen jediný duel v pátek proti Plzni. I s indiány ale Chemici prohráli (1:3), a připsali si tak už pátou porážku v řadě.
Dobrý den všem sportovním příznivcům, obzvláště pak těm hokejovým. Tipsport extraliga nemá pauzu ani ve státní svátek. V den boje za svobodu a demokracii se ve městě automobilů potká domácí BK Mladá Boleslav s úřadujícím mistrem HC VERVA Litvínov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.