SESTŘIH: 33. kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 2:0

Z města automobilů je to pro dnešek už všechno. Přejeme hezký zbytek neděle a úspěšný vstup do prvního pracovního týdne v novém roce. Na počtenou.
Opravdu bojovné utkání od začátku až do konce. Zejména ve třetí třetině měli Litvínovští obrovský tlak a mohli několikrát rozhodnout, Bruslařský klub ale senzačně podržel brankář Martin Růžička. V závěru zpečetil výhru domácích Musil. Verva podala v Mladé Boleslavi slušný výkon podpořený dobrou hrou z obrany, jenže směrem dopředu se jí nedařilo a stála při ní střelecká smůla.
Nejlepší hráči utkání:
Michael Petrásek (LIT)
Martin Růžička (MBL)
59:56
Kouči Litvínova Radimu Rulíkovi se ještě v závěru utkání něco nezdálo a zlobil se na hlavního rozhodčího Hrubého. To však na prohře hostů nic nezmění.
59:56
Radek Duda (LIT) dostal ještě osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
59:56
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Na straně domácích stálo po celých zápas obrovské štěstí. Nakonec se ale podařilo rozhodnout PAVLU MUSILOVI, který v ponechané výhodě dopravil kotouč do prázdné brány. Asistence: Tomáš Klimenta, Radan Lenc.
59:13
Hosté mají obrovský tlak v pásmu, Mladoboleslavští naopak nemohou vůbec vyhodit puk.
58:57
Bruslařskému klubu se podařilo vyhodit puk na zakázané uvolnění.
58:39
Verva kombinuje v útočném pásmu, brankář Mladé Boleslavi ale odolává.
58:19
Domácí vyhazují do středního pásma.
58:01
Litvínovští odvolali brankáře a hrají power-play v šesti hráčích na ledě!
58:01
Zakázané uvolnění na straně Středočechů. Následuje vhazování před Růžičkou.
56:50
Hyka měl kotouč na holi v levém kruhu a na přihrávku od něj si sjížděl Klepiš. Prvně jmenovaný to vzal ale na sebe a vystřelil. Nakonec trefil jen plexisklo za litvínovskou bránou.
56:18
Mladá Boleslav se znovu zmohla jen na zakázané uvolnění. Ve městě automobilů sledují diváci opravdu nepovedené utkání pro oba týmy.
55:37
55:37
I na druhé straně je odpískán icing.
55:27
55:24
Bruslařský klub vyhazuje jen na zakázané uvolnění. Svými častými vyloučeními si domácí koledují o vyrovnávací branku. Zatím je však drží skvěle chytající gólman.
54:45
I při hře čtyři na čtyři se hosté drží v útočné třetině a mají tlak na bránu.
54:10
Michal Trávníček střílel z první, jenže Martin Růžička chytil famózně i tuto střelu!
54:03
Hořavova přihrávka byla zblokována, ale hosté udrželi pásmo.
53:37
Další vyloučení! Hlavní rozhodčí Hrubý posílá na trestnou lavici za podražení Tomáše Hyku (MBL). Domácí budou hrát 26 sekund ve třech.
53:27
Radek Duda (LIT) potrestán dvěma minutami za vysokou hůl, hosté tedy o přesilovou hru přicházejí.
53:23
Neskutečné, co dokázal Martin Růžička chytit. Dorážku Kubáta z bezprostřední blízkosti vyrazil!
52:39
Domácí hrají stále ve třech, ale Pavlíkova rána pod víko nezapadla!
52:16
Bruslaři vyhazují přes všechny čáry.
52:03
Oddechový čas pro hosty. I při oddechovém čase hraje v Mladé Boleslavi hudba, což by se rozhodně stávat nemělo.
52:03
Tlak Vervy bude možná ještě více umocněn. Jakub Klepiš (MBL) vyhodil puk mimo hrací plochu, za což mu náleží dvě minuty za zdržování hry.
51:56
František Lukeš zkusil uspět z mezikruží, jenže trefil pouze plexisklo.
51:35
Kotouč byl tečovaný mimo hrací plochu, bude se tedy vhazovat po levici Martina Růžičky.
51:15
Nastávají důležité dvě minuty pro Litvínov. Martin Rýgl (MBL) dostal dvě minuty za sekání. Dokáží Severočeši vyrovnat?
51:03
Kubát kombinuje u boleslavské branky, jenže při každé ze střel trefil jen protihráče.
49:40
Zakázané uvolnění Litvínova.
48:34
Domácí už nyní především jen brání a do útoku se příliš nepouštějí, hosté mají naopak problémy s přechodem do pásma.
46:57
Exboleslavský Petr Chaloupka se na modré čáře napřáhl a trefil smolně jen tyč domácí svatyně!
46:51
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Domácí stále drží jen jednobrankový náskok.
45:41
45:23
Dnešní utkání sleduje 3 971 diváků.
44:54
Bruslaři se osvobozují.
44:16
Jako by se na to Ondřej Kubát už nemohl dívat. Hostující hráč se v mezikruží napřáhl, ale ani svou dělovkou puk mezi tři tyče nepropálil.
43:53
Miloslav Hořava chtěl z blízkosti doklepnout puk za brankářova záda, Martin Růžička ale ukryl puk pod svou lapačkou.
43:41
Celek z Podkrušnohoří si zahraje přeilovou hru. Za hákování byl vyloučen na dvě minuty Tomáš Klimenta (MBL), který se hodně zlobil na rozhodčí. To mu však vůbec nepomohlo.
43:32
Po Trávníčkově střele z levého kruhu přerušuje Martin Růžička hru.
43:08
Obraz hry je i nadále stejný – diváci sledují nevzhledný hokej a urputnou snahu obou týmů nic nezkazit.
42:15
Zakázané uvolnění na straně litvínovské VERVY.
41:57
V mezikruží se dostal ke střele Tomáš Klimenta, tváří v tvář Michaelu Petráskovi ale nezamířil mezi tři tyče.
41:11
Až nyní – Hanzl několikrát dorážel v předbrankovém prostoru, jenže Růžička i tentokrát odolal!
40:59
Litvínovští se snaží o přechod do pásma, do něj se ale nemohou dostat.
40:01
I druhá třetina nabídla víceméně vyrovnaný hokej, navíc padl jen jeden gól. Přesilovou hru dokázal využít Tomáš Hyka. O něco více ze hry má možná domácí Boleslav, což by mohl napodívat poměr střel na branku (24:12), nesledujeme však zrovna pohlednou hru, spíše tuhý boj o každý kousek ledu.
Další třetina začne přibližně v 19:11.
40:00
39:48
Martynkovu ránu z mezikruží vypíchl Růžička betonem.
38:23
Lukeš nahrál Kubátovi, jenže ten nenašel vhodné místo, kam by puk nasměroval, a tak ani nevystřelil.
38:01
I Duda vyslal z pravého kruhu pořádnou ránu, ta byla však tečována na plexisklo.
37:37
Lukeš se dostal k odraženému kotouči a z první pálil, Růžička se ale pohotově přesunul a zabránil vyrovnání.
37:33
Hosté mají tlak a střílejí.
37:14
Zbytek třetiny by měli strávit ve čtyřech domácí. Tomáš Voráček (MBL) potrestán menším trestem za nedovolené bránění.
36:22
Ovčačíkova střela od modré byla zblokována, domácí tedy musejí ven z pásma.
36:08
36:00
Až nyní si domácí vytvořili tlak. Trončinského projektil od modré ale ani nadvakrát úspěch neslavil.
34:47
Boleslav zbytečně kombinovala a sama se připravila o útočné pásmo.
34:08
Miloslav Hořava (LIT) dostal dvě minuty za sekání domácího brankáře po závaru u boleslavské svatyně.
34:07
Obrovská šance Radka Dudy, na kterého zívala zčásti odkrytá klec domácích u pravé tyče, jenže Martin Růžička na poslední chvíli udržel puk u svého betonu.
33:32
32:45
Hlasatel nyní chybně oznámil komerční přestávku, rozhodčí tedy museli střídající hráče rychle vrátit na led.
32:45
Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.
32:28
Bruslaři sérií přihrávek zavezli puk až do obranného pásma Litvínova.
32:08
Rozhodčí Lacina rozhodl o tom, že se počet hráčů na ledě vyrovná. Tomáše Klimentu (MBL) potrestal dvěma minutami za hrubost.
31:46
Klepiš vystřelil od modré a způsobil zmatek v hostujícím brankovišti. Žádný z boleslavských hráčů se ale k dorážce nedopracoval.
31:32
Litvínov jde do čtyř. Zbyněk Sklenička (LIT) dostal dvě minuty za napadení.
30:14
Litvínov má tlak. Gerhátův střelecký pokus šel ale také mimo tři tyče.
29:56
Pirošova střela z pravého kruhu byla zblokována.
28:54
Boleslavští se usadili v útočném pásmu a ke střele se mezi kruhy dostal Tomáš Klimenta. Michael Petrásek ale přerušil hru.
28:28
Nyní se pro změnu Bruslaři dopustili zakázaného uvolnění. Hra obou týmů nabízí zatím značně podprůměrné výkony.
28:08
Po dlouhých kombinacích ve středním pásmu přerušil monotónní obraz hry až hvizd čárového sudího, jenž oznámil další postavení domácích mimo hru.
27:37
Mladoboleslavským byl odpískán ofsajd.
26:46
Trávníčkovu střelu z pravého kruhu vyškrábl Martin Růžička špičkou svého betonu.
25:58
Využitá přesilovka. V pravém kruhu se napřáhl TOMÁŠ HYKA, po jehož střele do částečně odkryté branky se rozvlnila síť za Michaelem Petráskem. Asistence: Michal Bárta.
25:45
Hosté se osvobozují.
25:21
Boleslavští nedokáží udržet puk na svých holích. Severočeši i nadále napadají a zmenožňují domácím jakkoliv zahrozit.
25:03
Karel Kubát (LIT) dostal dvě minuty za podražení Martina Látala ve středním pásmu.
24:16
Jarůšek se snažil dostat puk v rohu u litvínovské brány na svou hokejku, jenže hosté mu nedali šanci.
23:42
Ofsajd Mladé Boleslavi. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.
23:06
Boleslavští se marně snaží o přechod do pásma, Litvínov čeká nastoupený na modré čáře a skvěle brání.
22:47
22:42
Ze závaru před domácí brankou se hosté neprosadili. Gerhát upadl a žádný z jeho spoluhráčů se k efektivní dorážce nedostal.
22:12
Musil nahrál zpoza branky Látalovi, jenže ten nedokázal prostrčit kotouč mezi Petráskovými betony.
21:24
Litvínov kombinuje v útočné třetině, nemůže se však dostat ke střelám, Bruslaři napadají rozehrávku Severočechů.
21:02
I druhá třetina začíná v nepříliš oslnivém tempu a sledujeme nepřesnosti ve středním pásmu.
20:01
První třetina duelu mezi Mladou Boleslaví a Litvínovem je minulostí. Dějství to bylo značně vyrovnané a nenabídlo příliš šancí ani pohledný hokej. Skóre je tedy nejspíše po zásluze bezbrankové.
Další třetina začne přibližně v 18:18.
20:00
19:52
V samotném závěru nezajímavé první třetiny sledují diváci zakázané uvolnění Bruslařského klubu.
18:59
Tlak Mladé Boleslavi je přerušen icingem Litvínova.
18:49
Domácí operují v útočném pásmu, jenže hosté zarputile brání a často napadají rozehrávku Středočechů.
17:50
Přesilovka Litvínova byla sehrána opravdu kvalitně, hosté měli však notnou dávku smůly, především v momentě, kdy netrefili odkrytou klec Bruslařů.
17:46
17:20
Až nyní se Boleslavští osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
17:14
Z levého kruhu to zkusil Michal Trávníček, gólman Mladé Boleslavi ale stačil puk zalehnout.
16:21
Spoustu prostoru dostal přímo před brankovištěm Karel Kubát, jenže ten nedokázal Martina Růžičku překonat. Branka domácích byla následně několik sekund prázdná, jenže nikdo z hostů nedopravil kotouč do klece.
15:52
Hosté mají hned od začátku přesilovky tlak v pásmu a bez rozpaků střílejí. Bruslaři zatím vvětšinu těchto pokusů blokují.
15:46
Vyloučen byl Radan Lenc (MBL), který inkasoval menší trest za hákování. Po komerční přestávce tedy uvidíme početní výhodu Litvínova.
15:12
Hraje se už dlouho bez přerušení, jenže na druhou stranu je k vidění nehezký hokej plný nahazovaných puků, téměř bez žádných pohledných šancí.
13:53
Z hranice levého kruhu pozvolna vystřelil Tomáš Klimenta, jeho střela ale postrádala razanci.
13:02
Nyní sledujeme vyrovnanou hru. Ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit slibnou šanci.
12:09
11:55
Mladá Boleslav je opravdu bezzubá, v přesilové hře ještě nic nevymyslela. Pokud tedy nepočítáme zblokovanou střelu Tomáše Hyky do ochranné sítě.
11:06
Bruslařskému klubu se ale také početní výhoda vůbec nedaří, tráví ji ve vlastním obraném pásmu.
10:47
10:40
Vantuch se chtěl stůj co stůj dostat až k domácí brance, jenže to mu domácí znemožnili.
10:09
Dvě minuty za hákování dostal Karel Kubát (LIT), nestandardní počet hráčů na ledě bude tedy i nadále přetrvávat.
09:57
Severočeši sice hrají přesilovku, jenže kotouč mají na holích domácí, kteří hosty drží zkrátka.
09:34
08:47
Hlavní rozhodčí Lacina znovu vylučuje. Za katr poslal na dvě minuty Michala Bártu (MBL) – sekání.
08:37
I Hykovu ránu z pravého kruhu likviduje hostující gólman. Tentokrát za pomocí svého betonu.
08:32
Marek Trončinský se na modré čáře slušně napřáhl. Kotouč ale sevřel Michael Petrásek mezi své betony.
07:47
Verva se dostala z pásma a drží puk daleko od svého brankáře.
07:41
Hosté hrají ve čtyřech.
07:34
Litvínov bude hrát sedm sekund ve třech. Dvě minuty za hákování dostal Jiří Gula (LIT).
07:11
Bártovu střelu z mezikruží vypíchl Petrásek špičkou svého betonu.
06:59
Následně se Litvínov znovu a znovu osvobozuje.
06:35
Bruslaři už si vytvořili tlak v útočném pásmu, jenže další Pacovského rána, tentokrát z pravého kruhu, byla zblokována.
06:10
Verva posílá kotouč dvakrát za sebou až k domácímu brankáři.
05:47
Pacovského střela v úvodu přesilové hry Petráska nepřekvapila.
05:41
První vyloučení utkání. Lukáš Válek (LIT) dostal dvě minuty za sekání.
05:29
Tomáš Hyka z pravého kruhu přihrál Tomáši Klimentovi, jenže ten svou stoprocentní šanci nedokázal proměnit, s pukem se totiž zvláštně zamotal.
04:40
Lukáš Vantuch byl připravený u levé tyče a po přihrávce zpoza brány z první vystřelil. Martina Růžičku v domácí svatyni však nepřekvapil.
04:03
Pirošovu střelu zblokoval bránící Rýgl. Ve stejný moment bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti Bruslařského klubu.
03:52
Klepiš přihrál Jarůškovi, který vystřelil z levého kruhu. Kotouč ale orazítkoval jen plexisklo za litvínovskou brankou.
02:34
V levém kruhu se dostal ke střele Tomáš Hyka a stačil i vystřelit. Skrz bránící hráče však puk daleko neprošel.
01:51
Vantuch dostal v mezikruží docela dost prostoru, jenže v rozhodující okamžik trefil také jen brankáře.
01:10
Musil s Látalem ujeli dva na jednoho, druhý jmenovaný dostal slibnou přihrávku, jenže trefil pouze brankáře Severočechů.
00:18
Zatím se hraje v obranném pásmu Mladé Boleslavi, Litvínovští se však ke střele na branku nedostali.
00:01
Boleslavští nastoupí proti Litvínovu v pozměněné sestavě – chybí zraněné opory jako Holub, kapitán Výborný, obránce Robar či brankář Rittich. Premiéru v Tipsport extralize prožije v tomto klání obránce Matěj Hes, vicemistr loňského ročníku DHL Extraligy juniorů. Dvacetiletý hráč absolvoval s A týmem Mladé Boleslavi letní přípravu. Na svou šanci ale čekal v partnerském Ústí nad Labem, kde hrál 1. ligu (konkrétně 19 zápasů). Kromě toho také odehrál 18 utkání v dresu boleslavské juniorky, které mu stačily k tomu, aby se stal nejproduktivnějším obráncem (4+11) s pozitivní bilancí +3. Otázkou však je, kolik dostane prostoru na ledě.

Litvínov naopak nastoupí v nepozměněné sestavě oproti poslednímu duelu, kdy porazil pražskou Spartu 3:1.

BK Mladá Boleslav: Růžička (Cikánek) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný, Hes – Jarůšek, Klepiš, Pacovský – Látal, Musil, Lenc – Hyka, Urban, Klimenta – Bárta, Hruška, Pabiška (C) – Kubica

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Frolo, Gula, Sklenička – Lukeš, Duda, Hořava – Trávníček (C), Hanzl, Martynek – Piroš, Gerhát, Vantuch – Doležal, Válek, Jurčík

Rozhodčí: Hrubý, Lacina – Hynek, Belko.
Vzájemná utkání v této sezoně

2.10. 2015 – HC VERVA Litvínov:BK Mladá Boleslav 3:2 po s.n.

Branky a nahrávky: 5. Trávníček (Martynek, Sklenička), 28. Jánský (Kubát, Pavlík), rozh. náj. Hübl – 12. Urban, 45. Bárta.

17.11. 2015 – BK Mladá Boleslav:HC VERVA Litvínov 5:3

Branky a nahrávky: 6. Kubica (Stříteský, Hruška), 11. Bárta (Jarůšek, Ovčačík), 21. Jarůšek (Výborný), 22. Hyka (Žejdl), 42. Látal (Urban) – 11. Hübl (Jánský), 12. Martynek (Trávníček, Hanzl), 26. Hübl (Lukeš, Frolo).
HC VERVA Litvínov

Tomu se říká mistrovská kocovina jako hrom! Svěřenci kouče Radima Rulíka se po dvaatřiceti odehraných kolech krčí na úplně posledním místě, jejich ztráta na desátou příčku zajišťující alespoň účast v předkole play-off je už devítibodová. V sezoně 2014/15 vše šlapalo jak švýcarské hodinky, Litvínovští měli třetí nejlepší ofenzivu a druhou nejméně propustnou obranu ligy, letos je to ale přesně naopak. Ne snad že v defenzivě, ta spadá do ligového průměru, ovšem směrem dopředu je to zatím od Severočechů bída a zmar – v průměru dva vstřelené góly na zápas hovoří za vše.

Z posledních čtyř utkání VERVA zvítězila jen jednou, sérii porážek, které přišly proti Hradci Králové, Plzni a Brnu, dokázali svěřenci trenéra Rulíka utnout ve středu, když před vlastními fanoušky přehráli pražskou Spartu. Po první třetině se hrálo nerozhodně 1:1, o svém důležitém vítězství Litvínovští rozhodli v závěrečné desetiminutovce, když se nejprve šťastně trefil Kubát a zisk plného počtu bodů trefou do prázdné svatyně zpečetil Rostislav Martynek.

Tři nejproduktivnější hráči

1. Viktor Hübl – 23 bodů (15+8)
2. František Lukeš – 15 bodů (5+10)
3. Robin Hanzl – 13 bodů (5+8)

Brankářské statistiky

Jaroslav Janus – 29 odchytaných zápasů, úspěšnost zákroků 91,27 %, počet obdržených branek na zápas 2,43
Michael Petrásek – 4 odchytané zápasy, úspěšnost zákroků 88,66 %, počet obdržených branek na zápas 3,28
Lukáš Horák – 3 odchytané zápasy, úspěšnost zákroků 76 %, počet obdržených branek na zápas 4,34
BK Mladá Boleslav

Bruslaři zatím patří mezi nejpříjemnější překvapení dosavadního průběhu naší nejvyšší hokejové soutěže a po dvaatřiceti kolech, ve kterých dokázali získat dvaapadesát bodů, se drží na slušné páté pozici. Jejich ztráta na čtvrtou Spartu činí jen dva bodíky, ovšem Pražané mají dva zápasy k dobru, naopak náskok na sedmý Chomutov mají Středočeši pouze jednobodový. Konec roku 2015 Mladé Boleslavi rozhodně nevyšel podle představ, z posledních šesti mačů navíc tým z města automobilů vyhrál jen jednou jedinkrát a momentálně za sebou táhne sérii tří porážek v řadě.

Ta prozatím poslední přišla ve středu, kdy svěřenci trenérského dua Výborný – Jelínek klopýtli na ledě předposledních Karlových Varů, kterým po matném výkonu podlehli 1:4. V tomto utkání se navíc zranila brankářská jednička Bruslařů David Rittich, jehož bude muset nahradit návrátilec do sestavy Martin Růžička. Kromě Ritticha se Mladoboleslavští musí obejít bez obránců Robara a Holuba, díky jejichž absencím klubové vedení na měsíční hostování přivedlo Martina Rýgla. Chybět by měl i nadále zraněný kapitán David Výborný.

1. Tomáš Urban – 22 bodů (10+12)
2. Richard Jarůšek – 20 bodů (12+8)
3. David Výborný – 17 bodů (7+10)

David Rittich – 31 odchytaných zápasů, úspěšnost zákroků 91,39 %, počet obdržených branek na zápas 2,60
Martin Růžička – 3 odchytané zápasy, úspěšnost zákroků 92 %, počet obdržených branek na zápas 2,11
Dobrý den z Mladé Boleslavi. Tipsport extraliga pokračuje v novém roce 2016 hned nedělními zápasy. Kromě utkání pod širým nebem se bude hrát ještě na pěti stadionech. V tomto on-line přenosu se zaměříme na souboj, v němž BK Mladá Boleslav přivítá úřadující mistra, tedy tým HC VERVA Litvínov. Zahajovací buly bude ve ŠKOENERGO Aréně vhozeno v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.