SESTŘIH: 29. kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 3:0

Tribuny ŠKOENERGO Arény už se začínají vyprazdňovat, nezbývá mi tedy, než poděkovat za pozornost a s přáním příjemného prožití Vánoc se s vámi rozloučit. Brzy zase na počtenou!
Nejlepší hráči zápasu:

Za domácí byl oceněn reprezentant Richard Jarůšek, zatímco z týmu Olomouce si jede pro cenu od společnosti NEXEN předávané sportovním manažerem Bruslařů Jaromírem Látalem Jan Eberle.
Je dobojováno! Bruslaři svůj náskok, který si vypracovali v první polovině základní hrací doby, zkušeně pohlídali, dokráčeli k poměrně pohodlnému vítězství 3:0 a v tabulce přeskočili právě svého dnešního soupeře! Vše mohlo být jinak a ve ŠKOENERGO Aréně by nyní mohlo probíhat prodloužení, to by ale Tomáš Houdek nemohl třikrát v rozmezí několika minut orazítkovat tyč!
59:41
Ondrušek teď mířil sám na Ritticha, ale v tom hukotu si to asi ani neuvědomil a nedokázal pořádně zakončit.
59:01
Už se rozběhla poslední minuta základní hrací doby a zřejmě i celého zápasu!
58:57
Miroslav Holec přišel o puk ihned poté, co s ním vjel do pásma. A na druhou stranu už míří Jarůšek.
58:51
Kotouč je ve středním pásmu, ani jeden tým už se nikam nežene.
58:18
Tomáš Hyka na Ondruška nevyzrál a svěřenci Zdeňka Venery zakládají jeden z posledních pokusů o dosažení čestného úspěchu.
58:04
Tři Bruslaři se jako velká voda přihrnuli do pásma proti dvěma zadákům soupeře, ale Michal Bárta si nepohlídal ofsajdovou linii.
57:47
David Rittich pro jistotu přerušil hru, vhazovat se tak bude po jeho pravé ruce.
57:45
Ochozy ŠKOENERGO Arény obíhá mexická vlna, o triumfu Bruslařů už není pochyb!
57:27
Ovčačík se nakonec hrdinsky zvedl a po svých dokulhal na střídačku, vylučovat se ale nebude.
57:21
Z tribun se po nepěkném zákroku na boleslavského Ctirada Ovčačíka ozývá pořádně hlasitý pískot, sudí si toho po několika sekundách všimli a přerušili hru.
56:49
Domácím je pískána přihrávka rukou, hra se tak vrátí zpět před boleslavského brankáře.
56:31
Hosté mají obrovský tlak, Dávid Buc tváří v tvář Rittichovi jeho svatyni těsně přestřelil!
55:46
Ve ŠKOENERGO Aréně je to jak na představení zvonkohry, smolař Tomáš Houdek totiž hned dvakrát v rozmezí několika sekund poslal puk z identického místa do pravé tyče!
55:24
Pavel Musil (MBL) vyfasoval dvě minuty za podražení.
55:24
Hra Hanáků v šesti bruslařích ale neměla dlouhého trvání, jelikož Jaroměřského pokus od modré Rittich bez problémů ukryl ve své výstroji.
55:14
Mora má výhodu a Vošvrda pádí na střídačku!
54:52
David Rittich teď v neortodoxním předklonu přerušil hru, ale hra byla ještě předtím stejně vykázána do středního pásma.
54:41
Radim Kucharczyk se po nenápadné akci Mory dostal do zakončení z pravé strany, to mu ale nesedlo podle představ a Rittich mohl zůstat v klidu.
54:15
Hanáci se zmohli jen na nekonstruktivní vyhození puku, Bruslaři ale také nic nevymýšleli a vrátili jim kotouč zpět.
53:43
Urostlý Dávid Buc si to středem hřiště namířil do pásma a dokonce se dostal i ke střele z vrcholu kruhů, ta ale byla ztečována do rohu kluziště.
53:15
Tomáš Vošvrda pro jistotu schoval touš nahozený z rohu do prostoru před ním v lapačce a počkal do hvizdu sudího.
53:07
Hlasatel poté ohlásil poslední komerční přestávku tohoto předvánočního utkání.
53:07
Jakub Klepiš má dnes neskutečnou smůlu, další štiplavici z jeho hole Vošvrda s vypětím všech sil udržel ve své výstroji!
52:53
Exkladenský Eberle poslal puk z levé strany do prostoru před Rittichem, kam si sjížděl Jiří Řípa, ale ač se snažil, seč mohl, na kotouč nakonec nedosáhl.
52:21
Radim Hruška ujížděl sám na Vošvrdu, ale neměl dostatečnou rychlost a než se dostal k zakončení z otočky, už byl obsazen hned dvěma bránícími hráči kohoutů.
51:59
A znovu. Hra je hodně rozkouskovaná, tým z města automobilů znovu vyhodil puk na icing.
51:52
Následná rozehrávka Bruslařů skončila na zakázaném uvolnění, což se boleslavským příznivcům a kapitánu Pabiškovi sice vůbec nepozdává, ale rozhodnutí pánů arbitrů je nezvratné.
51:38
To byla šance! Miroslav Holec ještě z pravého kruhu dával kotouč lépe postavenému Jakubu Hermanovi, ale proti jeho bekhendovému pokusu se vyznamenal přemisťující se David Rittich!
51:04
Řípa přilepil na hrazení Marka Trončinského, ale mohutný domácí zadák nedal svou kůži lacino a nakonec dokázal puk udržet.
50:26
Boleslavští vyhodili puk tak mazaně, aby neskončil na zakázaném uvolnění. Následná rozehrávka Hanáků skončila na holi Pacovského, ten se ale do pásma neprokousal a oba týmy mohou vystřídat.
50:11
Ofsajd i na druhé straně, v poslední době nesledujeme vůbec pohledný hokej.
49:49
Olomoučtí se při přechodu do pásma dopustili dalšího ofsajdu, vhazovat se tak bude poblíž trestné lavice Bruslařů.
49:45
Domácí jsou v plném počtu. David Rittich může děkovat své brankové konstrukci za to, že stále drží čisté konto.
49:26
A znovu. Holubův trest už se pomalu začíná chýlit ke svému konci.
48:58
Jiří Ondrušek si nerozuměl se svými spoluhráči, což nakonec vedlo ke ztrátě puku. Výborného skvadra se osvobozuje.
48:19
Hanáci nebyli daleko od snížení, Tomáš Houdek tvrdě vypálil od modré a kotouč orazítkoval pravou tyč!
47:45
Jan Holub (MBL) je vyloučen za poměrně neobvyklý prohřešek – pád pod nohy.
47:38
Kdyby toto hostům vyšlo, to by byl – slovy Lukáše Pabišky – pěkný pašerák! Se skákavou šmudlou od modré měl Rittich velké problémy a kotouč přikryl až na poslední chvíli.
47:20
Nyní k tomu měl nakročeno Tomáš Mikúš, ale jeho bekhendový pokus nakonec orazítkoval pouze zadní hrazení.
46:59
Kohouti vybojovali další buly v útočném pásmu, podaří se jim ve zbývajících třinácti minutách překazit Davidu Rittichovi pokus o další čisté konto?
46:26
Dnes si našlo cestu do ŠKOENERGO Arény 4115 diváků!
46:26
Hra je znovu přerušena, po konci komerční přestávky se bude vhazovat ve středním pásmu.
46:17
Michal Bárta je při chuti, další z jeho pověstných projektiků proletěl těsně vedle levé tyče Vošvrdovy klece! To už jsou hosté v plném počtu.
46:09
Gólman Hanáků už byl na kolenou, ale Michal Bárta jeho svatyni od modré těsně přestřelil!
45:48
Michal Bárta byl v jednu chvíli před olomouckým gólmanem uplně sám, ale zády k Vošvrdovi se mu vystřelit nepodařilo.
45:06
Tomáš Vošvrda pro jistotu udržel kotouč ve své lapačce až do hvizdu sudího, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
44:45
To byla pane šance! Na konci kombinační akce až do kuchyně stál Richard Jarůšek, jenž ale tváří v tvář Vošvrdovi minul!
44:17
Dnes už podruhé zakusí pohodlnost trestné lavice Martin Vyrůbalík (OLO), jenž vyfasoval dvě minuty za vyhození puku mimo kluziště.
44:08
Kohouti se při přechodu do pásma dopustili ofsajdu, po rozhárané fázi hry je tak hra konečně přerušena.
43:44
Lukáš Pabiška upaloval sám na Vošvrdu a ten měl co dělat, aby bekhendové zakončení domácího kapitána jaksi-taksi udržel před brankovou čarou!
43:31
Jiří Ondrušek se s tím nepáral a vypálil bez přípravy, David Rittich však sklepl betony včas a přerušil hru.
43:18
Nakonec to ani nebylo třeba, hráči v bílých dresech totiž poměrně snadno vyvezli puk do bezpečí.
42:52
Po buly před Rittichem domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění, strážce boleslavské svatyně se tak bude muset mít opět na pozoru.
42:41
Hosté v plném počtu, Houdek už je zpět na ledě.
42:06
Pořádnou jedovatici od modré vyslal na Vošvrdu Dominik Pacovský a hostující gólman měl velké štěstí, že puk proletěl těsně vedle!
41:31
Lukáš Pabiška to zkoušel nečekaně z otočky, na Vošvrdu si ale nepřišel a hosté se osvobodili.
40:58
Bártův projektil skončil v ochranné síti, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
40:41
Na dvě minuty za podražení si půjde odpočinout na lavici hříšníků Tomáš Houdek (OLO).
40:01
Úvodní buly třetí třetiny bude vhozeno přibližně v 19:18.
U olomouckého kotle se to začalo postrkovat a ta část kotle Bruslařů, která ještě neodešla na klobásu sborově křičí "Táhněte domů!" Většina diváků je na nohou, ale situace v sektoru "F" je hodně nepřehledná.
Je to tak, prostřední dvacetiminutovka je za námi. Branislav Konrád po změně stran pustil dva góly ze tří střel Bruslařů a pustil mezi tři tyče olomoucké svatyně Tomáše Vošvrdu, jenž ani jednu z devíti střel domácích za svá záda nepustil. Čisté konto nadále drží i David Rittich, na nějž v obou třetinách mířil shodný počet dvou střel.
40:00
39:52
Kotouč je u mantinelu a ve druhé třetiny se už nic převratného nestane.
39:31
Rozehrávka týmu z města automobilů skončila na zakázaném uvolnění, ještě minimálně jednou se tak bude vhazovat v útočném pásmu kohoutů.
39:00
Už se rozběhla poslední minuta druhé třetiny.
38:51
Nyní už ano, ale s ušmudlaným pokusem z levého kruhu si David Rittich spolehlivě poradil.
38:28
Svěřenci Zdeňka Venery se usadili v útočném pásmu, ale žádná střela na branku z jejich epizodního tlaku nepramenila.
37:41
Richard Jarůšek se neohroženě pustil do červeného lesa, v němž se sice neztratil, ale bylo jen otázkou času, než o kotouč přijde – a tak se také po pár sekundách stalo.
37:05
Nyní už hraje Olomouc v plném počtu, Tomáš Houdek právě seskočil zpět na led.
36:53
Matěj Stříteský zaváhal a na útočné modré přišel o puk, to už jsou hosté ve čtyřech.
36:32
Hykův projektil od modré se ještě odrazil o Lašovu brusli, ale Vošvrda tentokrát mohl zůstat v klidu.
36:13
Hanáci si nepohlídali střídání a byla z toho šance pro Dominika Pacovského, jenž byl na pravém kruhu úplně sám, svůj pokus ale namířil přímo do nastavené hrudě Tomáše Vošvrdy.
35:35
Jakub Klepiš si vyměnil touš se Stříteským a poté ho nahazoval do prostoru před Vošvrdou, puk však trefil pouze Robina Staňka, jemuž se podařilo osvobodit hosty.
35:05
No a pozor, Mora jde do tří! Za držení si půjde odfrknout na lavici hříšníků Tomáš Houdek (OLO).
34:49
Pacovský si na modré nerozuměl s Trončinským a byla z toho šance jako Brno pro Jiřího Řípu, hostující útočník ale v samostatném úniku na Ritticha nevyzrál!
34:11
Právě Jiří Ondrušek (OLO) za pár chvil usedne na trestnou lavici – dvě minuty za nedovolené bránění.
34:08
Ondruškův pokus od modré čáry několikrát změnil směr, ale k Rittichovi touš nakonec nedoskotačil.
33:58
Rittich pro jistotu přerušil hru a před námi je další komerční přestávka.
33:09
Lencovi se podařilo vystihnout kohoutí rozehrávku, ale agilní útočník Bruslařů si kotouč nedokázal zpracovat podle svých představ a z rodící se šance okamžitě sešlo.
32:15
Houdkovi se přimotal do cesty sudí Lacina, ale hostující zadák ošemetnou situaci zvládl s přehledem.
31:29
Kučný je na ledě, Bruslaři zvládli i toho oslabení bez ztráty kytičky.
31:09
Z útočného výletu Marka Trončinského mohla po ztrátě domácího kreativce pro domácí vzniknout pořádná polízanice, ale Hanáci se nakonec do zakončení nedostali a Trončinský si mohl zhluboka oddechnout.
30:32
Domácí se dvakrát v krátkém časovém sledu dokázali osvobodit, nyní se o to postaral Matěj Stříteský.
30:03
Těsně poté, co se základní hrací doba přehoupla do své druhé poloviny to od modré zkusil Jan Jaroměřský, ale Rittichova lapačka byla na svém místě.
29:29
Jiří Kučný (MBL) půjde pykat na dvě minuty za sevření kotouče rukou.
29:09
Klimenta s Hykou ujeli proti jedinému hostujícímu zadákovi a střelu prvního jmenovaného Vošvrda vyrazil pouze k z druhé vlny si najíždějícímu Klepišovi, proti němuž se ale dvoumetrový chasník ve svatyni Hanáků prezentoval famózním tygřím skokem, čímž zabránil jistému gólu!
28:53
Olomoucký kapitán Vyrůbalík vyslal na Ritticha nepříjemnou, skákavou štiplavici, s níž si však domácí gólman nakonec poradil.
28:32
Ondruškova nepovedená rozehrávka skončila na holi domácího kapitána Pabišky, jenž si na pravém křídle všiml volného Zdeňka Kubicy a ten poslal černou pryž přímo do Vošvrdovy lapačky.
28:05
Michal Bárta se už na vrcholu kruhů napřahoval, ale čároví sudí ho na poslední chvíli zastavili – ofsajd.
27:51
Arbitr Lacina ale Středočechům posléze odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
27:20
Rána Petra Kafky z vrcholi pravého kruhu orazítkovala zadní mantinel a kotouč se poté odrazil přesně do jízdy rozjetému Jarůškovi, po jehož akci vznikl před Vošvrdou obrovský závar a hosté měli co dělat, aby udrželi puk před brankovou čarou!
26:49
Houdkovi nechybělo mnoho, aby zachytil puk na modré, ale hostující zadák nakonec odešel s nepořízenou a kotouč je ve středním pásmu.
26:42
Klepiš se poctivě bránil a vybojoval touš pro Ctirada Ovčačíka, ten ho ale vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
26:22
Po šancích na obou stranách je na řadě zasloužený oddech v podobě komerční přestávky.
26:08
Tomáš Hyka mohl z rychlého protiútoku vsítit svůj druhý dnešní gól, jeho bekhendová žabička z ostrého úhlu ale orazítkovala levou tyč Vošvrdovy svatyně!
25:25
Ano, změnil, toto bylo hodně nebezpečné! Jakub Herman oslovil v mezikruží nehlídaného Miroslava Holce, jenž ale pálil nad!
25:01
Po pěti minutách druhé třetiny se Hanáci prakticky k ničemu nedostali, změní na tom něco Herman?
24:16
Po pravém křídle projel jako malina do pásma Dominik Pacovský a svižnou střelou z vrcholu pravého kruhu otestoval nerozcvičeného Vošvrdu, jenž dokázal přerušit hru.
24:03
Hosté se ale ne a ne vymanit od mantinelu, Středočeši se zatím brání opravdu znamenitě.
23:39
Jan Jaroměřský měl co dělat, aby na svých zádech udržel Urbana, ale nakonec to s přehledem zvládl a poté ještě zavezl černou pryž do útočného pásma.
23:16
Branislav Konrád toho má plné zuby, v olomoucké svatyni ho sotva po třiadvaceti minutách nahrazuje Tomáš Vošvrda!
23:16
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Suverénně. A je to 3:0! TOMÁŠ KLIMENTA se rozjel opravdu rychle a zápěstím přesně trefil mezírku pod Konrádovou vyrážečkou!
23:16
Klimenta ujel hostující defenzívě a před Konrádem byl faulován, pojede tak trestné střílení!
23:06
Rozehrávka Bruslařů skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude před Davidem Rittichem.
22:30
Rittich neriskoval, nahození Petra Kafky zpoza branky pro jistotu zalehl a přerušil hru.
21:50
Jaroměřského pokus o vyhození ještě zachytil Radan Lenc, ale posléze o puk přišel a hosté budou mít čas a klid na rozehrávku.
21:15
Ve ŠKONERGO Aréně nyní panuje skvělá atmosféra a na hře domácího celku to je znát. Olomoučtí ve druhé třetině vůbec nestíhají.
20:23
Tak to byl raketový nástup do třetiny v podání Výborného party! TOMÁŠ HYKA si z rohu kluziště vybruslil na levý kruh a přesnou ranou do vzdálenější šibenice nedal Konrádovi šanci! Bez asistence.
20:01
Druhá třetina začne v 18:25.
To se jim podařilo jen zčásti, následná rozehrávka Bruslařů ale za moc nestála a úvodní perioda je u konce. K vidění byl bojovný, urputný hokej s několika šancemi na obou stranách. O něco aktivnější byl tým z města automobilů, který díky bekhendové dorážce Pacovského vede 1:0. Šance Olomouckých přišly po chybách v domácí rozehrávce a nečekaných odrazech o hrazení, Rittich ale po dvaceti minutách stále drží čisté konto, ani jedna z osmi střel soupeře neprošla za jeho záda.
20:00
19:37
Jan Knotek už se nikam nežene, svěřenci Zdeňka Venery to chtějí do sirény uhrát s kotoučem na svých hokejkách.
19:00
Ve ŠKOENERGO Aréně už se rozběhla poslední minuta první třetiny.
18:53
Puk se nebezpečně odrazil k Radimu Kucharczykovi, jenž tváří v tvář Rittichovi zaváhal a jeho projektil byl přizvednut do ochranné sítě!
18:36
Pabiškova letka navíc donutila hosty vyhodit puk na zakázaném uvolnění, hra tak bude pokračovat v obranném pásmu kohoutů.
18:12
Zdeněk Kubica to zkusil z otočky, Konrád byl ale u pravé tyče své svatyně včas. Čtvrtá lajna Bruslařů si ale v útočném pásmu vytvořila velmi sympatický tlak.
17:49
Sudím to teď vůbec nezávidím, Vánoční atmosféra tady ve ŠKOENERGO Aréně rozhodně nepanuje. Svátky klidu a míru? Kdepak, spíš vlna nenávisti na adresu pánů Fraňa a Laciny.
17:16
Bártův pokus byl sice zblokován, ale Bruslaři se poté dokázali usadit v útočném pásmu navzdory dvěma hodně hraničním zákrokům Staňka na Michala Bártu.
16:43
Do dobré palebné pozice dostal kotouč exboleslavský forvard Petr Kafka, ale než vyhlášený šikula stačil říct švec, tak o kus černé gumy přišel.
16:23
Následná rozehrávka Bruslařů skončila na zakázaném uvolnění, David Rittich se tak bude muset mít nadále na pozoru.
16:04
Svěřenci Františka Výborného přečkali i toto oslabení bez ztráty kytičky, Trončinský už je na ledě.
15:41
A znovu, to už se Trončinského trest rychle chýlí ke svému konci.
15:13
Bruslaři se za bujarého pískotu z velmi slušně zaplněných tribun opět osvobodili.
14:35
Hostům se nepodařilo usadit se v pásmu a do protiútoku se okamžitě vydal habán Urban, na poctivě se vracejícího Robina Staňka ale nevyzrál.
14:04
Marek Trončinský (MBL) poté – možná i z návalu frustrace – u mantinelu zbytečně sestřelil jednoho z olomouckých a jde za to na dvě minuty na lavici hříšníků.
13:52
To byla šance! Musil byl před Konrádem úplně sám, ale zakončit se mu nepodařilo a následný pokus Marka Trončinského proletěl těsně nad břevnem olomoucké svatyně!
13:26
Bruslaři hrají jednoduše a spokojují se s nahazováním puků do pásma, což hostům dělá velké problémy.
12:40
Teď ale Konrád musel čelit další šanci Bruslařů, Dominiku Pacovskému ale ve výborné pozici neposedný touš sjel z čepele!
12:28
Olomoucký gólman Konrád je hráč s velmi zajímavým příběhem – jeho kariéra pomalu vyhasínala a loni musel vzít zavděk angažmá ve Trenčíně, ale v Olomouci překvapivě podává skvělé výkony a zařadil se mezi extraligovou gólmanskou špičku.
12:13
Jan Jaroměřský vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, po nepovedené rozehrávce Hanáků se hra vrátí před Braňa Konráda.
12:06
Hra je znovu přerušena a před námi je komerční přestávka. Do ŠKOENERGO Arény se společně vrátíme za pár okamžiků.
11:46
Valentovo nenápdné nahození se snažil tečovat Miroslav Holec, velezkušený forvard Mory ale nedokázal usměrnit kotouč mezi tři tyče domácí svatyně.
11:24
Adamu Zemanovi byla odpískána přihrávka rukou, vhazovat se tak bude poblíž kohoutí střídačky.
10:58
Nepovedené vyhození Vyrůbalíka skončilo až v ochranné síti, ale bylo to s tečí o mantinel, a vylučovat se tak nebude.
10:42
Bárta sice vyhodil kotouč pouze k Ondruškovi, ale olomoucký zadák nedokázal udržet černou pryž na útočné modré.
10:29
Nahození hostů od modré čáry se od zadního mantinelu nebezpečně odrazilo na hůl Marka Laše, olomoucký kanonýr ale tentokrát do černého nezamířil!
10:04
Holec byl u kotouče dříve než dravý Richard Jarůšek, Bruslařům tak byl odpískán další icing.
09:45
Hra je přerušena, jelikož Konrádova svatyně byla po ataku jednoho z domácích hráčů vychýlena ze své pozice.
09:10
Svěřencům Zdeňka Venery to nevyšlo ani tentokrát, Jakub Klepiš vleže vyšťoural puk do středního pásma.
08:21
Hráči v červených dresech dokonale vyšachovali domácí defenzívu, ale Jan Knotek se možná trochu unáhlil a s jeho pokusem z ostrého úhlu si Rittich poradil.
07:32
Hosté hrají v plném počtu a nyní je čeká zhruba minutu a půl trvající početní výhoda.
07:05
Síly na ledě se vyrovnají, za katr totiž za vysokou hůl usedl Tomáš Hyka.
06:56
To byl pane zákrok, stadionem to jen zahučelo! Michal Bárta dostal dostatek času a prostoru a z pravého kruhu vyslal na olomouckého brankáře pořádně jedovatý projektil, s nímž si však Konrád s klidem Henrika Lundqvista poradil!
06:19
Trončinský si nesobecky všiml volného Pacovského, jehož štiplavici z vrcholu pravého kruhu přemisťující se Konrád vykopl svým levým betonem!
05:48
Dominik Pacovský to zkusil od modré, nicméně Branislav Konrád se nenechal nachytat v nedbalkách a hosté se následně osvobodili.
05:32
To už teď neplatí, Jan Knotek (OLO) už sedí za katrem na dvě minuty za podražení.
05:11
Marek Trončinský se vydal na exkurzi na útočnou polovinu a když už se nepřahoval, jeden z Hanáků ho podrazil. Bruslaři mají ponechanou výhodu.
04:31
Tlak Středočechů ale pokračoval a domácí se ujali vedení! Právě Jarůšek obkroužil Konrádovu svatyni a nahodil kotouč do předbrankového prostoru, kde se nejlépe zorientoval DOMINIK PACOVSKÝ a dorazil puk do sítě! Asistence: Richard Jarůšek.
04:24
Reprezentant Richard Jarůšek se po pravém křídle procpal až před Konráda, se střelou na bližší tyč si ale olomoucký brankář poradil!
04:06
Nahození Olomouckých bylo jedním z Bruslařů přizvednuto do ochranné sítě, vhazovat se tak bude před Davidem Rittichem.
03:58
Tomáš Hyka se jednoho protihráče zbavil, na toho druhého – Tomáše Mikúše – už ale za Konrádovou svatyní subtilní útočník nevyzrál.
03:26
Valentovo nahození od modré se minulo s úspěchem, kotouč proskotačil o dobrý metr vedle pravé tyče Ritichovy klece.
03:00
Další rozehrávka Středočechů skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak přesune před strážce boleslavské svatyně.
02:43
To už neplatí, Vyrůbalík je na ledě a hosté se osvobodili.
02:31
Ovčačíkovo nahození od modré Konrád vyrazil pouze ke Kučnému, tlak Bruslařů nadále přetrvává.
02:06
Kotouč nakonec brankovou čáru nepřekročil, za bezbrankového stavu se tak bude vhazovat po levé ruce Davida Ritticha.
02:06
No a pozor, sudí nakonec budou volat videorozhodčímu!
02:06
Rozehrávka další akce se ale hráčům v bílých dresech vůbec nepovedla a poté se nebezpečnou střelou prezentoval Jiří Ondrušek. Rittich měl co dělat, aby udržel kotouč před brankovou čarou!
01:42
Klepišovi ve středním pásmu sjel kotouč z čepele, svěřenci Františka Výborného tak budou muset začínat znovu.
01:09
Hanáci ale skvěle napadají a domácí prakticky k ničemu zatím nepustili. Kotouč je nyní až u Ritticha.
00:43
Výhoda je u konce, Martin Vyrůbalík (OLO) si půjde odsedět dvě minuty za hákování.
00:17
Hyka vyslal na zteč Tomáše Klimentu, jenž upaloval sám na Konráda, ale byl zfaulován Vyrůbalíkem a Středočeši mají výhodu!
00:12
Rozehrávka Bruslařů skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak poprvé přesune před Davida Ritticha.
00:01
Hráči obou týmů už jsou na ledě, za chviličku jdeme na to!

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, Robar – Hyka, Klepiš, Klimenta – Jarůšek, Urban, Pacovský – Ďurač, Musil, Lenc – Bárta, Hruška, Pabiška – Kubica

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík, Houdek, Valenta, Staněk, Ondrušek, Jaroměřský, Škůrek – Laš, Knotek, Buc, Vodný, Řípa, Eberle, Mikúš, Zeman, Kafka, Holec, Herman, Kucharczyk, Jergl

Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Lhotský, Svoboda J..
Vzájemná utkání

Úvodní vzájemné měření sil v probíhajícím ročníku na boleslavské půdě zvládla lépe Mora. První branku v nepříliš atraktivním utkání obstaral až ve třetí třetině olomoucký Vyrůbalík, bod pak Bruslařům zachránil až necelé dvě minuty před koncem Hyka a v nájezdech přisoudil hostům bonusový bod Tomáš Mikúš.

I podruhé se z výhry radoval hostující celek – tentokrát jím byli Bruslaři. Svěřenci Františka Výborného a Mariana Jelínka si postupně vypracovali drtivý náskok 5:0, kohouti však odvrátili debakl a postupně snížili na 3:5. Domácí se užuž nadechovali k závěrečnému tlaku, tým z města automobilů už si však své vedení pohlídal a na konečných 6:3 v jeho prospěch zvýšil trefou do prázdné branky Richard Jarůšek.
Individuální statistiky

Mladoboleslavští hokejisté se mohou opřít o hráče, kteří se zúčastnili minulotýdenního Channel One Cupu v Praze a především ruské metropoli Moskvě. Lídrem produktivity je s jednadvaceti body čahoun Tomáš Urban, nejlepším střelcem týmu pak je autor jedenácti gólů Richard Jarůšek, jemuž zdatně sekunduje desetigólový Pacovský. V Radegast indexu se daří dalšímu reprezentantovi Tomáši Voráčkovi, jemuž se 148 body patří v rámci celé ligy čtvrté místo. Brankářská jednička David Rittich si v poslední době zhoršovala své jinak skvělé statistiky a proto se nechme překvapit, zdali domácí lodivod Výborný pošle mezi tři tyče jeho nebo uzdraveného Martina Růžičku.

To Hanáci se kromě skvěle chytajícího Branislava Konráda nemohou opřít o silné individuality, vždyť nejproduktivnějším kohoutem je se čtrnácti body v šestadvaceti zápasech obránce Martin Vyrůbalík. Týmová hra ale podceňovaný tým vynesla až na skvělou čtvrtou příčku ligové tabulky. "Nám bylo před sezonou jasné, že tady nebudeme mít hvězdy v kanadském bodování. Takový Mára Laš je momentálně někde kolem padesátého místa, ale to je jedno. Mužstvo hraje týmovým výkonem. Každý nemůže mít všechno. Nejdou nám moc přesilovky, což souvisí s tím, že v individuálních statistikách nejsme na špici, ale na druhou stranu týmovým výkonem to bohatě nahrazujeme. Obětavostí a zodpovědnou obranou, takže je v podstatě jedno, kdo góly dává," řekl v rozhovoru pro hokej.cz lodivod Hanáků Zdeněk Venera.
Aktuální forma

Zatímco Středočeši už reprezentační přestávku po třech prohrách z předchozích čtyř zápasů potřebovali jako sůl, Olomoučtí by nejraději z rozjetého vlaku nevystupovali. Rozdílem třídy si totiž poradili s Litvínovem, Třincem i Spartou a jejich skvělá série skončila až v minulém utkání proti hradeckému Mountfieldu, na který Venerova parta před televizními kamerami nestačila těsně 1:2. Kohouti se dnes budou muset obejít bez suspendovaného zadáka Pavla Skrbka.
Hezký předštědrodenní podvečer! Svými posledními třemi zápasy před svátky Vánočními dnes pokračuje tuzemská nejvyšší hokejová soutěž, my se zde zaměříme na atraktivní duel pátého se čtvrtým, tedy BK Mladá Boleslav versus HC Olomouc! Zápasem ze ŠKOENERGO Arény vás provede Vojtěch Balon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.