SESTŘIH: 17. kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - HC PSG Zlín 0:1 po nájezdech

Utkání je u konce, Zlín nakonec na samostatné nájezdy poráží Mladou Boleslav, jejíž prokletí v této dovednostní disciplíně tak pokračuje i nadále! Žádný pohledný hokej se dnes ve ŠKEOENRGO Aréně skutečně nehrál, od obou celku to byl velmi utrápený výkon podtržený nemohoucností v koncovce. Jak už bylo zmíněno, v nájezdech nakonec bonusový bod získali Berani, rozhodující podíl na tom měl Tomáš Čachotský! Ode mě je to z Mladé Boleslavi vše, děkuji za pozornost a u dalších online přenosů se budu těšit na počtenou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
Autorem vítězné branky je ČACHOTSKÝ.
Podobně to nyní zkoušel i Matěj Stříteský, ale zakončení s mu úplně nevyvedlo.
Zlín opět vede, Čachotský si přehodil puk do bekhendu a i v pádu dokázal překonat Řehoře.
Máme vyrovnáno, Kašíka svou parádní a typickou kličkou vymíchal Richard Jarůšek!
Filip Čech se rozjel velmi svižně, ale trefil břevno!
Hyka si potáhl kotouč do forhendu, ale v rozhodující chvíli mu kus černé pryže odjel od hokejky.
Jako první se rozjel Adam Havlík, který bekhendem se štěstím překonal Řehoře.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení vítěze neurčilo! O tom, kdo si z dnešního mače odnese bonusový bod tak rozhodnou až samostatné nájezdy! Bruslaři v této dovednostní soutěži naposledy uspěli 1. dubna roku 2014 na ledě Kladna v rámci baráže o postup do extraligy! Prolomí dnes toto stále nekončící prokletí?
65:00
Prodloužení skončilo.
64:43
Látal nahrával Voráčkovi, jehož nahození Kašík mimo tři tyče vytěsnil svým levým betonem. Dnes je to od obou týmů střelecké trápení.
63:59
Výborný teď prováhal ideální střelecký moment a následně svou přihrávkou vyhnal Mitju Robara až do střední třetiny.
63:12
Hosté chybovali v rozehrávce, čehož se jal využít Žejdl, který přiťukl puk Klimentovi, jehož štiplavou ránu Kašík jen tak tak vyrazil.
62:13
Jarůšek vybojoval puk za vlastní brankou a následně se vydal na osamělý ofenzivní výpad, na jehož konci ale dojíždějící Pabiška spadl na v brankovišti stojícího Kašíka. Boleslav je tedy vykázána z útočné třetiny.
61:28
Trončinský zavezl touš do útočné třetiny, kde si však nerozuměl s Urbanem, a akce Boleslavských tak končí neslavně.
60:55
Trončinský přenechal puk Pacovskému, který s kotoučem na holi přejel celé hřiště a dokázal i vystřelit. Kašík však s jeho pokusem neměl problém.
60:40
Se svou první akcí v prodloužení se řítili i domácí, avšak jejich snažení zastavilo ofsajdové postavení kapitána Výborného.
60:21
Matějíčkovo nahození vyrazil Řehoř jen před sebe, kde se o puk srdnatě bil Říčka, ale přes Stříteského se ke střele nedostal.
60:01
Začalo prodloužení.
Ani třetí třetina nám branku nenabídla. Zápasové otěže opět do svého držení přebrali domácí, ovšem ani jedna z jejich střel se neujala. O vítězi tak rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:30
Hyka se poměrně šťastně dostal k puku, který poté jen tak nazdařbůh vyslal na branku. Kašík si však dokázal poradit.
58:56
Horák zasáhl Dominika Pacovského hokejkou do obličeje, sudí však vylučovat nebudou. Domácí fanoušci i hráči jsou s rozhodnutím sudího opravdu velice nespokojeni.
58:38
Je tu další zakázané uvolnění Zlína. Vypadá to, že PSG už všechny zbylé síly věnuje defenzivě a směrem dopředu se nikam hnát nebude.
58:00
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:28
Holík se odpoutal od svého strážce a zkoušel Řehoře překvapit ranou z otočky, avšak trefil jen brusli před brankou clonícího spoluhráče Říčky.
57:15
Před svatyni domácích se dravě natlačil Pavel Kubiš, avšak ke střele se díky důrazné hře Tomáše Voráčka nedostal.
56:27
Po buly se nejlépe zorientoval Tomáš Klimenta, jenž však střelou z bezprostřední blízkosti Kašíka nepřekonal.
56:22
Zlínští se směrem dopředu příliš neženou. Nyní se o to sice pokusili, ale počínali si bídně – pískáno zakázané uvolnění.
55:52
Další povedený zákrok v podání zlínského Libora Kašíka! Jarůšek objel branku a následně do ideální pozice nabil Matěji Stříteskému, ovšem brankář PSG puk po akrobatickém zásahu schoval ve své lapačce!
55:25
Po Robarově pasu se ke střele od modré čáry odhodlal Ctirad Ovčačík. Neprovedl to vůbec špatně, puk jen tak tak minul horní tyče Kašíkovy svatyně!
55:07
Matějíček naskakuje z trestné lavice, hosté hrají v plném počtu.
54:20
Trončinského nahození bylo několikrát tečované, ovšem, a to je podstatné, puk nakonec skončil vedle branky. Zlínští vybojovali puk a následně se osvobozují.
53:51
Bruslaři měli další dobrou šanci. Výborný opět nahrál Stříteskému, jehož ránu vyrazil Kašík jen před sebe, kde číhal dorážející Urban, jenž ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
53:17
Stříteský po Výborného pasu poslal puk směrem na branku, Kašík se při zákroku lehce zapotácel, ale puk nakonec vyrazit přeci jen dokázal.
53:07
Další vyloučení na straně zlínského PSG! Na trestnou lavici usedá obránce Martin Matějíček, jenž se proti pravidlům provinil hrubostí. Dočkáme se první branky tohoto utkání?
52:49
Po sérii nepřesností a odrazů se kotouč dostal k na modré čáře volnému Ovčačíkovi, jehož nahození ale Kašík dokázal vyrazit.
51:43
Teď si mohou domácí oddechnout! Nečekané nahození z rohu kluziště směrem na branku vyslal Tomáš Sýkory a dezorientovaný Řehoř puk jen velice šťastným způsobem vyrazil!
51:20
Povedenou sóloakcí se nyní prezentoval obránce Marek Trončinský, který s pukem na holi přebruslil celé kluziště, ovšem jeho následná rána mezi Kašíkovy betony úspěch neslavila.
50:44
Hosté dlouho kombinovali v obranné třetině svého soupeře. Nakonec se ke střele odhodlal Marušák, letící kotouč ramenem lehce tečoval Robar, ale puk zamířil nad branku.
50:20
Na dnešní utkání si do ŠKOENERGO Arény našlo cestu 3748 diváků!
50:08
A krátce poté založil dlouhou přihrávkou další akci Bruslařů, na jejímž konci se ke střele dostal Martin Látal, ovšem puk byl opět ztečován do ochranné sítě.
49:59
Říčka velice nepříjemně dotíral na Voráčka, který si nakonec s touto prekérní situací, i za pomoci kolegy Stříteského, dokázal poradit.
49:28
Sledujeme hodně nepřesností na obou stranách, hra se bez jakýchkoliv šancí přesouvá z jedné strany na druhou.
48:13
Hyka svou šikovnou zadovkou uvolnil Žejdla, který ještě hledal před brankou stojícího Klimentu, jemuž se podařilo kotouč tečovat, avšak kus černé pryže zamířil mimo tři tyče.
47:30
Pacovský se protáhl po pravé straně, do jeho rány ale nakonec vložil hokejku Čachotský, a puk tak hodně změnil směr a zamířil vedle branku.
46:53
Domácí ještě chvíli mačkali svého soupeře, Urban byl ale nakonec od puku důrazně odstaven Marušákem a Zlínští si mohou pro tuto chvíli oddychnout.
46:39
46:02
Teď už Libor Kašík zasahovat musel. Výborný zpoza branky našel Urbana, jehož ránu vyrazil zlínský muž v masce do ochranné sítě.
45:36
Pacovský si nyní skvělými naznačeními položil hned dva protihráče, ovšem v klíčovém momentu mu puk odskočil od hole a k nespokojenosti celé haly Zlín opět vyhazuje.
45:05
Trončinského nahození lehce tečoval Pacovský, ale puk mezi tři tyče usměrnit nedokázal. Hosté se následně osvobozují.
44:39
Šance pro domácí. Na dvě minuty za podražení je vyloučen Tomáš Žižka.
44:28
David Výborný napřáhl na hranici levého kruhu, ovšem Kašík na poslední chvíli stihl zareagovat a puk vyrazil maskou.
44:05
Kotvan za vlastní brankou uklidňuje hru a vyčkává na čerstvé spoluhráče.
43:09
Obrovský závar teď vznikl před Řehořem! Několik střeleckých pokusů vyslal Tomáš Čachotský, ale ve většině případů trefil na brankovišti ležícího Voráčka.
42:40
Tomáš Klimenta se sám vřítil mezi zlínské beky, puk se mu ale nakonec zamotal mezi bruslemi.
41:55
To je škoda! Žejdl si narazil puk s rozjetým Klimentou a následně ještě hledal na druhé tyči stojícího Hyku, ovšem jeho pas nebyl přesný! Kdyby to provedl lépe, Kašík by neměl šanci.
41:33
Horák nahodil puk před branku, kde touš lehce tečoval před Řehořem stojící Vlach, ale Řehoř mohl zůstat klidný.
40:41
Obrovská šance Boleslavi! Z protiakcí přispěchal aktivní Jarůšek, ovšem Kašík se proti jeho střele opravdu vyznamenal a předvedl parádní zákrok!
40:31
A právě Petr Holík zavezl puk do útočného pásma, kde jej přenechal Kubišovi, proti jehož pokusu se ale Řehoř stihl včas přesunout.
40:05
Úvodní buly třetí třetiny zvládl lépe Holík. Hosté zakládají svou první akci v této herní pasáži.
40:01
Druhá třetina končí, v Mladé Boleslavi jsme ani po čtyřiceti odehraných minutách branku neviděli! Můžeme říct, že iniciativu v prostředním dějství přebrali hosté, kteří sice trpělivě vyčkávají vzadu, ovšem dnes ne úplně v pohodě hrající obranu Bruslařů také bohatě zaměstnávají! Všechny jejich pokusy ale zatím končí na bezchybném Řehořovi. Určitě bychom se nezlobili, kdyby ve třetí periodě nějaký ten gól už konečně padl, utkání by to jen a jen prospělo.
40:00
39:34
Trončinský třikrát obkroužil útočné pásmo a nakonec se přeci jen odhodlal ke střele! Mířil do horní poloviny branky, ovšem svůj cíl jen o vlásek minul!
39:00
Běží poslední minuta prostřední dvacetiminutovky.
38:34
A právě Robar nyní přispěchal s další akcí Boleslavských. Musel počkat na čerstvé spoluhráče, po chvilce ale našel Pacovského, jehož bomba nepříjemně zasáhla jednoho ze zlínských hráčů, který se jen tak tak dosoukal na střídačku.
37:44
Potlesk z ochozů ŠKOENERGO Arény si nyní vysloužil Mitja Robar, který parádním hitem od puku odstavil Říčku.
37:00
Výborný zavezl touš do útočného pásma, následně jej přenechal Richardu Jarůškovi, jehož přízemní pokus Kašík levým betonem vyrazil do rohu kluziště.
36:19
Zlín však stále zůstal u puku a Čachotský zpoza branky vybídl ke skórování Sýkoru, který ale zamířil nějaký ten kus vedle domácí pokladnice.
36:08
35:21
Ševci si v přesilové hře nevedou vůbec špatně, jejich další ofenzivní snažení ale zastavil ofsajd.
35:04
Kotvan se nijak nerozmýšlel a vyslal další ze svého arzenálu nepříjemných pokusů. Řehoř si však puk letící na bližší tyč našel a předvedl další povedený zákrok.
34:39
Další dobrá šance Zlínských! Těsně před Řehořem puk tečoval Petr Holík, ale mladoboleslavský gólman si i s touto nepříjemnou změnou směru dokázal poradit.
34:29
Kotvan si několikrát vyměnil kotouč s Holíkem a následně velice nebezpečně vypálil. Řehořovi puk sice vypadl, před brankovištěm však číhal Jan Holub, který situaci alespoň na chvilku uklidnil.
34:08
A bude se vylučovat, Zlín si zahraje svou dnešní první kompletní přesilovou hru! Na trestnou lavici usedá právě Richard Jarůšek, jenž si odpyká dvouminutový trest za nedovolené bránění.
34:05
S protiakcí přispěchal Pabiška, který po přejetí útočné modré touš přenechal Jarůškovi, ten však branku Zlína přestřelil.
33:56
Urbancovo nahození od modré těsně před Řehořem lehce tečoval Holík, avšak puk mezi tři tyče usměrnit nedokázal.
33:50
V krátkém časovém sledu je tu další icing v podání Bruslařů. Těm se zatím v druhé třetině ale vůbec nedaří.
33:31
Ihned po vhazování velice nebezpečně vypálil Filip Čech, jehož tvrdá rána jen o chloupek prosvištěla okolo levé tyče branky naprosto nicnetušícího Řehoře!
33:28
Robarův pas byl pro Jarůška až přespříliš dlouhý – zakázané uvolnění.
33:00
Žejdl se vrací na ledovou plochu. Oba týmy hrají v plném počtu.
32:40
Zlínští dlouho vymýšleli, jak s ne úplně kompletní přesilovkou naložit. Čachotský nakonec chytře myšleným pasem skrze brankoviště hledal Cibáka, jeho záměr ale přečetl Holub a po kontaktu s jeho holí puk zamířil do hlediště.
32:05
31:57
Stejná situace je k vidění i na druhé straně. Tentokráte se do ofsajdu nechal chytit Martin Cibák.
31:47
Až nyní se Bruslaři dostali z obranného pásma, Hruška však uspěchal přechod přes útočnou modrou, a proto je pískán ofsajd.
31:20
Žižka do dobré pozice nabil Kotvanovi, po jehož bombě ale Řehoř zasahovat nemusel – puk totiž obětavě zastavil Tomáš Voráček.
31:00
Poměr sil na ledě se vyrovná. Dvě minuty za hákování si odsedí domácí forvard Lukáš Žejdl.
30:40
Boleslav se dlouho nemohla usadit v útočném pásmu, až nyní se jí to podařilo. Střílel Pacovský, ale trefil jen prvního hráče před sebou.
30:05
Další vyloučení na straně Beranů. Za katr usedá Ondřej Veselý – dvě minuty, sekání. Dokáží Bruslaři ve své třetí početní převaze uspět?
29:06
A málem přišel trest! Domácí se hnali do přečíslení 3 na 1, nakonec to na sebe celé vzal Lukáš Žejdl, avšak Kašík jeho pokus dokázal vyrazit maskou!
28:42
Hykova sóloakce nedopadla slavně, čehož mohl využít Holík, který však místo střely ještě nahrával Kubišovi, čímž celý protiútok hodně přibrzdil.
28:04
Mezi kruhy se zjevil úplně nehlídaný Jiří Ondráček, který mířil do levého horního rohu boleslavské pokladnice, avšak Řehoř opět skvěle zasáhl.
27:29
Opět Radim Hruška. Mladoboleslavský centr převzal povedený pas od Trončinského, po jeho bombě však touš míří do ochranné sítě – na poslední chvíli totiž do rány vložil hůl obránce Horák.
27:11
Holubovo nahození od modré se těsně před zlínskou brankou snažil tečovat Radim Hruška, ale skákavý kotouč nedokázal zasáhnout.
27:06
Michal Bárta dojel téměř ztracený kotouč a v souboji s Matějíčkem jej nakonec i získal do své moci. Následně si najel na hranici levého kruhu, ovšem jeho nahození nemělo gólové parametry.
26:24
Hosté opět nedokázali touš vyhodit a nabídli příležitost pro Matěje Stříteského, který mířil velice dobře, ale Kašík teď svůj tým podržel. Mezitím Cibák naskakuje z trestní lavice a Zlín hraje v plném počtu.
26:06
Výborný se vyhl napadajícímu Marušákovi a ukrytou ranou se pokusil překvapit Kašíka, ten však kotouč velmi dobře viděl a v pohodě zasáhl.
25:27
Akce Boleslavských skončila ránou Trončinského, kterou ale zablokoval obětavý Ondráček, jenže vyhodit nedokázal.
24:45
Rychlonohý Látal se s pukem vřítil do útočné třetiny, kde si ale neporozuměl s Pacovským a Boleslav musí začít zase od píky.
24:24
Řehoř si připisuje další zákrok, hra se přerušuje a bude se vylučovat. Za sekání si dvě minuty odsedí hostující Martin Cibák.
23:50
Hektickou pasáž hry nakonec ukončil Milan Řehoř, který puk po nahození od Kotvana raději ponechal ukrytý v lapačce.
23:34
Pavel Kubiš využil Voráčkova zaváhání a dostal se až ke střele, ovšem puk na poslední chvíli zablokoval vracející se Stříteský.
22:42
Domácí chybovali v rozehře a nabídli dobrou šanci Jiřímu Ondráčkovi! Ten si vybruslil od mantinelu, avšak střelou z mezikruží mířil těsně vedle!
21:52
Tomáš Voráček měl spoustu času na střelu a také toho využil. Mířil na vzdálenější tyč, ale Kašík se natáhl co to šlo a předvedl skvělý zákrok!
21:10
Parádním sólem se nyní blýskl Tomáš Čachotský! Zlínský útočník projel obranou Boleslavi jako nůž máslem a jeho bekhendové zakončení jen o kousek minulo horní tyč!
20:37
Sám mezi tři protihráče se vrhl Jarůšek, avšak ukousl si až příliš velké sousto. O puk ho v pohodě obral Tomáš Žižka.
20:13
Po sérii odrazů se puk dostal až na hůl Petra Holíka, Řehoř si však nadvakrát dokázal poradit.
20:01
Hráči obou týmů se vrací zpět na ledovou plochu, druhá třetina začne zhruba za minutu!
První dějství je za námi, branku jsme zatím neviděli. Nehraje se žádné oku lahodící utkání, aktivnějším týmem jsou ale rozhodně domácí Bruslaři, kteří několikrát nebezpečně ohrozili brankáře Kašíka. Jedinou slibněji vypadající příležitost Beranů si vypracoval Filip Čech, jehož bekhendový pokus ale povedeným zákrokem vytěsnil Řehoř. Zpět se přihlásíme se startem druhé třetiny, která začne přibližně v 18:21.
20:00
19:39
Urban svým pasem našel Trončinského, tomu však kotouč přeskočil přes hokejku a domácí se tak musí pakovat pryč z útočného pásmo.
19:00
Probíhá poslední minuta úvodní dvacetiminutovky!
18:51
Havlík se utrhl na pravé straně a přes bránícího Holuba se nakonec dokázal dostat až před Řehoře, kterého ale bekhendem zaskočit nedokázal.
18:14
Další akce Boleslavi končí opět neúspěchem. Zlín pouze vyhodil kotouč a odešel střídat. Na čerstvé spoluhráče s pukem na holi za vlastní brankou čeká Mitja Robar.
17:25
Ovčačík si vybruslil směrem ke středu hřiště a ukrytým nahozením se pokusil překvapit Kašíka, ovšem nemířil vůbec přesně.
17:01
Ovčačík puk krkolomně předal Pacovskému, do jehož střely na poslední chvíli vložil hůl Veselý. Tuhle početní nevýhodu už Zlín dokáže přestát bez úhony.
16:39
Martin Látal byl teď při svém přechodu přes modrou čáru až příliš rychlý – pískán ofsajd.
15:59
A ihned po vhazování se Zlín osvobozuje. Bruslařům zatím tato přesilová hra rozhodně nevychází podle představ.
15:41
Boleslav se až nyní dokázala usadit v útočném pásmu. Výborný našel na modré čáře volného Stříteského, jehož střelu do protipohybu ale Kašík dokázal eliminovat.
15:09
Uvidíme první přesilovku a zahrají si ji domácí! Na dvě minuty za nedovolené bránění je vyloučen Oldřich Horák.
14:42
Martin Cibák se nyní nijak nerozpakoval a tvrdou ranou na bližší tyč donutil Řehoře k povedenému zákroku.
14:20
Po zlínském nahození se puk pomalu šoural přes celé hřiště, nakonec dojel až za brankovou čáru, ale protože u něj jako první byl Robar, je pískáno zakázané uvolnění PSG.
14:08
Trončinský lehkou žabičkou posunul touš na rozjetého Lukáše Pabišku, který nejprve naznačil přihrávku, poté však vystřelil na bližší tyč, ale Kašík byl na svém místě.
13:41
Puk vylétl na domácí střídačku, vhazovat se bude v obranném pásmu Mladé Boleslavi.
13:15
Ovšem Zlín umí také zahrozit! Filip Čech se dostal až do předbrankového prostoru, načež svým bekhendovým pokusem pořádně protáhl Řehoře, který však v poslední okamžik dokázal vytasit svůj pravý beton!
12:27
Klimenta zastavil skákající puk ještě kousek před útočnou modrou, zvedl hlavu a nahrál volnému Hykovi, jehož pokus nebyl vůbec marný, ale mezi tři tyče se nevešel.
12:12
Do protiakce se nyní vydal Petr Holík, ovšem jeho přízemní bekhendový pokus nebyl vydařený – Řehoř si připsal snadný zákrok. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
12:00
Tlak Bruslařů pokračoval a vyústil v ránu od Ctirada Ovčačíka. Kašík si však letící puk mezi několika clonícími hráči našel a schoval jej ve své lapačce.
11:47
Marušák nyní zcela očividně zahákoval Tomáše Urbana, sudí však zůstávají, k nespokojenosti domácích fanoušků, ledově klidní.
11:26
Zatím největší šance dnešního mače! Pabiška se dravě probojoval až do útočné třetiny, kde si počkal na z druhé vlny si najíždějícího Jarůška, jehož pokus jen o vlásek minul pravou tyč Kašíkovy pokladnice!
10:53
Sýkora si povedeně obhodil Stříteského a hledal před brankou úplně osamoceného Cibáka, ovšem parádním obranným zákrokem mu v tom zabránil Voráček.
10:15
Bárta s pukem na holi obkroužil celé útočné pásmo, nakonec jeho akce ztroskotal na nepřesném pasu. Zlínští se však dopředu hnát nebudou a raději vystřídají.
09:59
Zlín přerušuje tlak Mladé Boleslavi, ovšem pouze za cenu zakázaného uvolnění. Unavená pětice Ševců tak musí zůstat na ledové ploše, vhazovat se bude po pravici Libora Kašíka.
09:34
Tohle byla dobrá šance pro svěřence Františka Výborného! Před Žejdlem se otevřelo moře volného prostoru, domácí forvard však puk netrefil ideálně a v souboji tváří v tvář brankáři Kašíkovi nemířil přesně.
09:01
Urban zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Látalovi, který ještě nahrával Holubovi, jehož střelu ovšem zablokoval Kotvan.
08:20
Po vyhraném vhazování hostí o puk v souboji s Látalem přišel Horák. Mladoboleslavský rychlík nahrával na modré stojícímu Voráčkovi, kterému však hrubě nevyšlo zpracování a touš vylétl mimo hrací plochu.
08:11
Dobrá pasáž hry ze strany domácích! Nejprve z mezikruží nebezpečně pálil Látal, o malou chvíli později Holub šikovným nahozením vyzval k teči Pacoského, ten si však svá mířidla neseřídil přesně.
07:26
Jarůšek měl před sebou hodně volného prostoru, ale protože si předtím své střídání o kousek protáhl, tak kotouč jen protečoval a vpustil na led čerstvé spoluhráče.
06:33
Ondáček se dostal až za boleslavskou branku, odkud vymýšlel další pokračování své akce. Jeho záměr v podobě pasu na Marunu ale skvěle přečetl Trončinský.
05:45
Další zásah pro Milana Řehoře. Brankář, který si odkrucuje svou premiéru v dresu Středočechů, si připsal klidný zákrok proti nahození z hole Tomáše Žižky.
05:20
Vlach přebruslili Voráčka a nahozením z ostrého úhlu se pokusil překvapit Řehoře, ten se však k tyči natáhl, co to šlo a puk za svá záda nepustil.
04:50
Bruslaři uzamkli svého soupeře v jeho vlastní obranné třetině, vše ale utnul nepřesným pasem Pacovský. O vyhození se následně postaral Marušák, ovšem puk vyletěl mimo kluziště – sudí tam však viděli teč. Vhazování po Kašíkově levici.
04:17
A domácí z protiakce ihned zahrozili! Kašík musel vytáhnout dva dobré zákroky proti střele a následné dorážce Jarůška.
03:54
Říčka se šikovně vyhnul Trončinskému, následně si ale vylámal zuby na důrazném Holubovi.
03:05
Boleslav se nyní zapomněla vrátit, ovšem Zlín z přečíslení 3 proti 2 nevytěžil zhola nic. Cibákův pas na Čachotského postrádal notnou dávku přesnosti.
02:35
Hruškovo nahození se od zadního mantinelu odrazilo před branku, kde se nejlépe zorientoval Pavel Musil, ale Kašík byl na svém místě.
01:56
Domácí využil zaváhání v obraně Beranů a vydali se do přečíslení 2 proti 1! Hyka přebruslil obránce a před prázdnou branku nahrával Tomáši Klimentovi, ten však puk netrefil vůbec ideálně.
01:35
A poprvé dnes zasahuje i Řehoř, který ve své lapačce nechal puk po střele z mezikruží v podání Ondřeje Veselého.
01:06
Urban vybojoval za vlastní brankou puk a vyslal směrem vpřed Martina Látala, který se však přes důrazného Urbance ke střele nedostal.
00:42
Zlínští chtěli rozjet své další útočné snažení, v tom jim ale opět zabránila nepřesná přihrávka. Další icing hostí.
00:24
A zlínský gólman musel vytáhnout svůj první dnešní zákrok. Od mantinelu si vybruslil Richard Jarůšek, jeho střela mezi betony se ovšem neujala.
00:05
Začínáme! Na úvodním buly byl úspěšnější Petr Holík, Zlín však ihned po vhazování zahrál na zakázané uvolnění, a hra se tak postěhuje před Libora Kašíka.
00:01
Aktéři dnešního utkání právě vjíždí na ledovou plochu – za malou chvíli budeme moci začít!
Ještě jednou Vás všechny zdravím z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény – utkání začne za nějakých deset minutek! Při pohledu na domácí sestavu najdeme jednu v této sezoně doposud neviděnou změnu – mezi třemi tyčemi se totiž místo nachlazeného Davida Ritticha představí Milan Řehoř. Berani o reprezentační pauze přivedli tři posily, ve městě automobilů se dnes představí dvě z nich, jmenovitě se jedná o ex-pardubického Adama Havíka a také Jana Marunu, jenž má do Zlína vyřízené střídavé starty z prvoligového Havířova.

BK Mladá Boleslav: Řehoř (Cikánek) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Robar – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Žejdl, Klimenta – Musil, Hruška, Bárta

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Urbanec, Marušák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Horák – Kubiš, Holík, Říčka – Havlík, Vlach, Veselý – Čachotský, Cibák, Sýkora – Ondráček, Maruna, Čech

Rozhodčí: Hribik, Hrubý – Kajínek, Zavřel.

PSG Zlín

To ve Zlíne se startem do nové sezony, stejně jako loni, rozhodně nemůžou být spokojeni. PSG se s jedenácti získanými body krčí na posledním místě v tabulce, nutno ovšem podotknout, že má odehráno o tři zápasy méně než zatím třináctá karlovarská Energie. Kde hledat příčiny tohoto špatného vstupu? Rozhodně v ofenzivě. Tam zatím Berani doslova tápou, ve čtrnácti kolech vsítili jen pětadvacet branek, což je opravdu sakramentsky málo. Momentálně Ševci na vítězství čekají dvě utkání, v týdnu před první reprezentační pauzou odehráli svěřenci kouče Vlacha dva mače, v nichž se na domácím ledě museli sklonit před Olomoucí a Třincem.

Jak už bylo výše napsáno, produktivita týmu je skutečně bídná. Nejvíce kanadských bodů zatím získal Petr Holík (2+6), jemuž ale na druhou stranu v tabulce +/- visí ne úplně lichotivé číslo -9. V úvodu tohoto ročníku nebyla ve Zlíně jasně daná brankářská jednička, poslední dobou to však vypadá, že tuto pozici by měl zaujmout Libor Kašík. Ve včerejších odpoledních hodinách ohlásilo vedení klubu zajímavou posilu. Z KHL hrajícího celku Dynamo Riga se na východ Moravy stěhuje útočník Roberts Bukarts, který u Ševců podepsal smlouvu do konce této sezony.
BK Mladá Boleslav

Bruslaři zatím určitě patří mezi příjemná překvapení uplynulé části tohoto ročníku. Po patnácti odehraných kolech mají svěřenci kouče Výborného na svém kontě celkem devětadvacet bodů, což jim prozatím stačí na velice solidní pátou pozici. Středočeši se taktéž mohou pyšnit nejlepší defenzivou v celé lize, jejich obranná hra upoutala třeba i pozornost reprezentačního lodivoda Vladimíra Vůjtka, který na v minulém týdnu proběhnuvší Karjala Cup nominoval hned tři beky z města automobilů, jmenovitě Marka Trončinského, Matěje Stříteského a Tomáše Voráčka.

V minulém kole si Bruslaři s chutí zastříleli na ledě olomoucké Mory, nad kterou vedli už 5:0, domácí se však ještě zvládli vzchopit a lehce zdramatizovali vývoj mače, nakonec si však Boleslav odvezla plný bodový zisk za výhru 6:3. Tým z města automobilů ve svém kádru nemá žádného hráče, který by svým bodovým příspěvkem atakoval horní příčky extraligové tabulky produktivity – momentálně je na tom nejlépe kapitán David Výborný (4+7). Největší oporu mužstva mají Středočeši bez diskuzí ve svém brankovišti, tam totiž válí David Rittich, jenž díky svým statistikám zatím patří mezi užší gólmanskou špičku.
Příjemný středeční podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Tipsport extraliga, naše nejvyšší soutěž, se po první reprezentační pauze znovu hlásí o slovo! Dnes budeme moci sledovat čtyři utkání v rámci 17. kola, v tomto textovém online přenosu se společně zaměříme na souboj týmů BK Mladá Boleslav a PSG Zlín. Začínáme v 17:30, buďte u toho s námi a o nic nepřijdete!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.