SESTŘIH: 52. kolo Extraligy, HC Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice 4:1

Hradecká FORTUNA aréna teď se svými hokejisty slaví a město bude slavit minimálně celou noc, to je jasné. Vždyť čtvrtfinále startuje až za deset dnů.

Já se s vámi už loučím, a to nejen pro dnešek, ale pro celou základní část. Díky za pozornost a ze zápasů play-off se s vámi budu těšit zase na počtenou!
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 12 (28)
Pardubice – 7 (24)
Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni za Hradec Antonín Honejsek a za Pardubice Tomáš Marcinko.
Hradec Králové tak zcela po zásluze vítězí v posledním východočeském derby letošní sezóny a v základní části končí na historicky nejlepším třetím místě! Jeho soupeřem ve čtvrtfinále bude Mladá Boleslav. Naopak Pardubice jdou do play-out, na předposlední Litvínov mají po dnešku náskok pouhých dvou bodů.
59:50
Matěj Beran ještě donutil Kacetla, aby podržel puk pod lapačkou. Asi poslední buly.
59:28
Hradecký stadion už spustil potlesk vestoje. Tady se dneska bude slavit hodně dlouho.
58:54
Hradec právě vstřelil branku!
Je to jasné, Hradec Králové se pro letošní střelu stává jednoznačným vládcem východních Čech! Petr Sýkora nahrával napříč celým ledem, ale puk jen namazal Rastislavu Dejovi. Ten ho ještě nesobecky předložil JAROSLAVU BEDNÁŘOVI, který bez problémů zakončil do prázdné brány – 4:1! Asistence: Rastislav Dej.
58:44
Bednář zblokoval střelu a pak poslal kotouč ven z pásma.
58:39
Buly v hradeckém pásmu, Pardubice hrají power-play šest na pět.
58:39
Peter Draisaitl si vybírá oddechový čas.
58:36
Hradec soupeře zatím do ničeho nepustil, teď vyhození domácích o fous minulo prázdnou pardubickou klec. Zakázané uvolnění.
58:10
Ale hostům to vůbec nejde.
57:52
Maxwell je znovu na střídačce, Pardubice v šesti!
57:42
Antonín Honejsek hraje další skvělý zápas, to se vůbec nebojím říct. Teď těžil i z práce Ihnačáka a pak ještě přes beka polekal brankáře. Stadionem obíhají mexické vlny.
57:19
Buly ve středním pásmu, Maxwell zpátky v brance.
57:19
Pardubice tečovaly střelu do ochranné sítě. Zrovna v momentu, kdy Maxwell utekl na střídačku a hosté spustili hru v šesti.
56:43
Nahodil neprostřelil Dietze, následně se hosté nedohodli a prakticky jen odevzdali kotouč. Hradecký stadion slaví.
56:21
Hokejisté Mountfieldu drží hru bezpečně daleko od své branky a šetří čas.
55:49
Druhá hradecká formace vymyslela přečíslení, Honejsek hledal Ihnačáka, ale ten měl zpracování hodně těžké.
55:09
Domácí po chvíli dostali kotouč z pásma a byť se dopustili ofsajdu, teď jim to rozhodně nevadí.
54:53
Po vyhraném pardubickém buly střílel z pravé strany Dmitrij Moňa. Kacetl si povyskočil, ale zasahovat nemusel.
54:37
Dnešní utkání sleduje 6890 diváků – FORTUNA aréna je beznadějně vyprodaná!
54:37
Mountfield držel ve třetí třetině zápas jasně ve svých rukou, tak uvidíme, zda bude i přes inkasovaný gól dál pokračovat ve stejném rytmu.
54:23
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hradecká sestava byla i po skončení přesilovky až moc hrr do branky, což Pardubice trestají a ještě se drží jakési šance na body! Daleko za obrannou dvojicí Pláněk – Dietz zůstal nehlídaný PETR SÝKORA a když dostal přihrávku od Marcinka, měl dost času, aby nabral rychlost. Kacetla pak nekompromisně prostřelil a snižuje na 3:1! Asistence: Tomáš Marcinko.
54:11
Pardubice hrají v plném počtu.
53:43
Z úhlu se až před pardubického gólmana natlačil Rudolf Červený. Nad jeho rameno ale nedokázal kotouč zvednout.
52:51
Tomáš Mertl z levého kruhu těsně minul bližší růžek. Hosté pak dobře vyřešili závar před svou klecí a poslali puk do bezpečí.
52:09
Tečované nahození Zdeňka Čápa končí v ochranné síti.
51:49
Tomáš Marcinko (PCE) dává do dnešního zápasu všechno, jenže té snahy a emocí je až zbytečně moc. Pardubický forvard teď znovu oslabuje svůj tým, tentokrát za nedovolené bránění.
51:22
A troufám si říct, že je rozhodnuto! Tohle byla neskutečná rána. Honejsek vyhrál souboj v rohu útočného pásma a od hrazení poslal Frühauf puk napříč třetinou KARLU PILAŘOVI. Domácí bek ho jenom krátce zpracoval, aby ho těsně před pardubickou hokejkou poslal famózním způsobem do druhého růžku Maxwellovy branky, využil přesilovku a zvýšil hradecké vedení na tříbrankové – 3:0! Asistence: Peter Frühauf, Antonín Honejsek.
50:52
Spíš na náhodu posílal puk Jiří Šimánek z úhlu do brankoviště. Maxwell se nenechal zaskočit a Pardubice se snadno osvobozují.
50:12
Domácí výběr hraje v plném počtu a startuje mu dlouhý zbytek početní výhody.
49:53
Hradec po vyhraném buly spustil kombinaci, ale Maxwell nemusel zasahovat.
49:32
Pardubická přesilovka končí. Tomáš Marcinko (PCE) úplně zbytečně mimo hru dohrál soupeře a odsedí si dvě minuty za hrubost.
49:21
Gregorcova rána pak neprošla na branku a domácí hokejisté dostali puk aspoň do neutrální zóny.
48:46
Marcinko našel Nahodila, ten bleskově vracel před branku Redenbachovi. Přihrávka ale nebyla úplně přesná a pardubický útočník ji před odkrytou klecí netrefil!
48:09
Dynamo se po inkasované brance zvládlo oklepat, a teď může dosáhnout na mnohem víc. Zdeněk Čáp (HKM) je totiž vyloučen za nedovolené bránění a hosté jdou na přesilovku.
46:49
Tomáš Kaut vyhrál v útočném pásmu buly a Kacetl musel včas sklapnout betony, jenže pak se Hradec vydal dopředu a zvyšuje skóre! Honejsek dotíral na beka, který přišel o kotouč a na pravém kruhu se do něj parádně opřel JAN BERGER. Maxwell se jenom ohlédl, hradecký odchovanec střílí v derby svůj první extraligový gól kariéry a Mountfield díky němu vede 2:0! Asistence: Antonín Honejsek.
46:36
V komerční přestávce vytáhl hradecký kotel nad hlavy obří smrtku, která má značit, jaký vliv má návrat zdejšího klubu do extraligy na hokej v sousedním městě. Podle aktuálního vývoje v obou klubech jde o trefné přirovnání.
46:36
Ondřej Kacetl pod lapačkou raději podržel kotouč vedle své levé tyčky.
46:24
Naopak v pohodě nebyla hradecká rozehrávka. Hosté se k ní dostali a teď jsou v pásmu domácích.
46:02
Domácí tlak prozatím skončil, Pardubice v plném počtu zkonsolidovaly řady a hrají v pohodě.
45:20
Hokejisté Dynama tak hradecký nápor přežili a stále drží velkou naději na bodový zisk.
44:58
Maxwell vyrazil Pláňkovu ránu do strany, odkud dorážel Ihančák, ale branku těsně minul!
44:39
Vzápětí musel nadvakrát zasahovat Maxwell. Ránu vyrazil před sebe, poté ji včas schoval v lapačce před dorážejícími Hradečáky.
44:25
Tomáš Bokroš ujel se spoluhráčem dopředu, ale přihrávka přes dvojici hráčů byla příliš složitá a jeho parťák ji nedostihl.
43:58
Jaroslav Bednář minul bližší růžek, domácím toho v přesilovce hodně chybí.
43:38
Pilařův pas Pardubice zblokovaly a už hrají ve čtyřech. Ale Hradec dál tlačí.
43:20
Hosté vyhráli další buly a vyhazují.
43:12
Hradečtí to na vrcholku kruhů vykombinovali parádně, ale ránu Karla Pilaře chytá fantastický Maxwell do lapačky!
43:00
Mountfield dostává 32 sekund přesilovky pět na tři, obrovská možnost pro domácí! Tomáš Marcinko (PCE) pyká za podražení.
42:40
Nakonec se ke střele dostal z rychlého úprku Rudolf Červený. Jeden z hostů proti němu ale vyjel a hokejkou poslal puk vysoko do bezpečí.
42:28
Přesněji řečeno, Hradečtí se o další možnosti zatím připravují sami.
42:03
Hradec hned po buly najel do brankoviště, ale hosté se vzápětí osvobodili a soupeři znepříjemňují rozehrávku.
41:32
Přísné vyloučení Tomáše Bokroše (PCE) za hákování. Z reproduktorů hraje známá melodie z baru Modrá ústřice, tak nevím, co tím chce DJ říci...
41:18
Köhler chtěl sklepnout puk Kukumbergovi, ale záměr se mu vůbec nepovedl. Nicméně domácí hokejisté si zahrají přesilovku.
40:55
Dlouhá rozehrávka hokejistů z města perníku končí až na zakázaném uvolnění.
40:32
Brandon Maxwell musel zasahovat, pokud to vůbec můžeme nazvat zásahem. Kotouč mu po ledě dojel do náruče.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 5 (16)
Pardubice – 7 (17)
Po herní stránce mohou být s druhou třetinou mírně spokojenější Pardubice, jenže po gólové stránce Hradec! Sledovali jsme vyrovnanou partii. Domácí se hodně šťastnou brankou Tomáše Mertla ujali vedení, ale pak museli čelit dvěma oslabením, která Dynamu celkem pomohla. Ke srovnání skóre to však nestačilo.

Druhá třetina začne přibližně ve 20:10.
40:00
39:40
Za pardubickou klec se chtěl s pukem vydat navrátilec Kukumberg, jenže v cestě mu stál připravený Štajnoch.
39:26
Další útok domácích barev zastavuje odpískaný ofsajd.
39:02
Hradec je kompletní a hned se vydal do přečíslení! Dej vyzval napříč pásmem Jana Bergra, jenže tomu kotouč v klíčovém momentu sjel z hokejky.
38:30
Jakub Orsava číhal před hradeckým brankovištěm, možná se mu podařilo puk i tečovat, ale ke gólu to nevedlo.
38:18
Velezkušený Petr Čáslava to vzal na sebe, dalekonosnou střelou donutil Kacelta přerušit hru. Ještě půl minuty přesilovky.
38:09
Znovu letí kotouč až k Maxwellovi, hosté musí od začátku.
37:28
Vzápětí čekal právě Nahodil před Kacetlem, ale domácí ho nenechali vystřelit. Potom dokázali kotouč s problémy vyhodit, ale pardubické přesilovky nejsou špatné.
37:02
Lukáš Nahodil trefil z nulového úhlu bližší tyč, tohle měl Kacetl pod kontrolou.
36:45
Jan Berger (HKM) zastavil Tomáškovu přihrávku, s ní ovšem zastavil i samotného Davida Tomáška. Rozhodčí Petr Lacina toto ohodnotil jako faul, Bergra vykazuje na dvě minuty za podražení a je tu další přesilovka pro dobře hrající Pardubice.
36:13
Zajímavě to myslel Kukumberg, který zakončil výjezd zpoza brány přihrávkou na Šimánka. Ten ji ale přece jenom o dost minul.
35:50
Hradeckou rozehrávku vypíchl jeden z hostujících borců až kamsi na střídačku.
35:07
Výtečně zastavil Gregorc našlápnutého Deje a kotouč mu vypíchl. K hradeckému štírkovi se pak ale puk vrátil a další z hostů musel jeho ránu zblokovat do ochranné sítě.
34:13
Baseballovým způsobem trefil puk před pardubickou klecí Ihnačák. Jeho oblouček ale skončil za brankou.
33:53
Karlu Pilařovi střela úplně nesedla, nebo byla zpomalená soupeřem. Kotouč i tak Maxwella vylekal, ale brankář se stačil vrátit zpátky k první tyčce a podržet ho před dorážejícím Honejskem. Komerční přestávka.
33:42
Teď ale snahy hostů maří zakázané uvolnění.
33:18
Druhý útok hostů následně ujel do přečíslení, které skončilo nepřesnou ranou z pravé strany. Pardubice se hodně zmáhají!
32:47
Až po přesilovce přišly obrovské šance! Marcinko trefil těžkou přihrávku skvěle, ale Kacetl se výborně přesunul. Potom mohl do prázdné brány dorážet Nahodil, jenže obětavá hradecká defenzíva pomohla svému brankáři!
32:23
Domácí tým hraje v plném počtu, až teď se Dynamu zase podařilo usadit v pásmu.
31:47
Martin Štajnoch u hrazení tvrdě srazil Rastislava Deje, což si nenechal líbit Martin Pláněk. Štajnochovi okamžitě vysvětlil, zač je toho loket. Štajnoch i Pláněk si odsedí dvě minuty, pokračuje zbytek pardubické přesilovky.
31:28
Přihrávku na Štajnocha už domácí přečetli, Tomáškovi pak kotouč přeskočil hokejku.
30:59
Dej vystihl špatnou rozehrávku hostů a před brankou našel Bednáře, ten se ale musel s pukem srovnat. Švihovku pak zblokoval pardubický obránce.
30:40
Mountfield se velmi brzy dostal ze svého pásma a drží hosty na uzdě.
30:21
Martin Štajnoch přišel v hradecké třetině o hokejku, a na vině byl Jiří Šimánek (HKM). Dvě minuty za sekání, druhá přesilovka pro hosty.
30:01
Dynamo zatlačilo na hradecké brankoviště, vzápětí se do protiútoku vydal Červený, ale mohl střílet jen bekhendem. Vše končí hradeckým ofsajdem.
29:35
Zatímco se Hradec marně pokusil o útok, u úvodní trefy domácích bylo opraveno autorství. Gól dal Tomáš Mertl.
28:46
Hradecká čtvrtá lajna tak přežila horkou chvilku proti elitnímu útoku Pardubic. Karel Pilař se pak nepohodl s Tomášem Marcinkem a oběma borcům teď domlouvá rozhodčí. Emoce samozřejmě očekáváme.
28:29
Obránce Martin Štajnoch střílel z opravdu velkého úhlu, ránu Gregorce pak snadno zblokovala hradecká hokejka do ochranné sítě.
28:15
Dobrá zpráva, Tomáš Bulík je v pořádku na ledě. Hradecký čtvrtý útok se teď dostal v rozehrávce pod tlak napadajících protivníků a důsledkem je zakázané uvolnění.
27:21
Tomáš Kaut vyhrál buly dopředu, tohle se mi vždycky moc líbí. Nicméně následně musel vrátit kotouč dozadu a nebyla z toho ani střela.
27:15
Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním po levé ruce Ondřeje Kacetla.
27:15
Kotouč je zašlápnut u hrazení v hradeckém pásmu a hra je přerušena. Tohle teď domácím stačilo.
26:38
Pardubický gólman vzápětí musel zasahovat proti prudké ráně, teď už se naopak jeho spoluhráči usadili v pásmu a přidělávají domácím práci.
25:40
Skóre východočeského derby poprvé mění vyložená HALUZ! Na modré čáře napřáhl René Vydarený a Dej společně se soupeřem kotouč zblokovali vysoko nad branku. Černá guma se snesla do brankoviště, kde operoval TOMÁŠ MERTL a s obrovským přispěním štěstí se mu podařilo poslat puk za Maxwellova záda – 1:0! Asistence: René Vydarený.
25:11
Hradec je pasivní, nicméně střela hokejistů Dynama nyní bez teče zamířila do ochranné sítě.
24:53
Jaroslav Moučka doslova dovezl Tomáše Bulíka na mantinel. Hradecký útočník hned zamířil na střídačku, evidentně má problémy s ramenem.
24:24
Před branku teď posílal kotouč Čáslava, když vtom skončil Kacetl na ledě, společně s Jakubem Orsavou. Sudí vykazují hru za postavení hráče v brankovišti.
23:51
Šikovný Lukáš Nahodil nabruslil do třetiny a pak na modré přenechal Martinu Štajnochovi. To bylo povedené, jenže jejich spoluhráči nezaclonili Kacetlovi výhled, a ten tak poslal betonem kotouč do ochranné sítě.
23:35
Rychlý nájezd domácích do pásma skončil střelou Rudolfa Červeného přes obránce. Maxwell byl rád, že ji zkrotil na hrudi a nepustil.
22:58
Pardubičtí polaři si v rozehrávce trochu zahrávají s ohněm. Hradecké napadání nese své ovoce, i když nic dalšího z toho domácí zatím nevytěžili.
22:37
Po třesku hokejek ve středním pásmu skončil kotouč mimo mantinely hradecké arény.
22:06
Za hradeckým nahozením se do rohu pásma vydal odvážně Brandon Maxwell. S příspěním spoluhráčů nakonec situaci zvládl.
21:23
Uklidnění následuje poté, co Kacetl sebral do lapačky švihovku z pravé strany a přerušil hru.
21:07
Druhá třetina začala pořádně otevřenou hrou, teď Červený našel napříš pásmem Honejska. Jeho střelu pod břevno musel Maxwell vytáhnout ramenem a nejsem si jistý, jestli nazahrála svou roli i horní tyč!
20:26
Přihrávku Mertla na Bednáře hosté v poslední chvíli přečetli a vydali se do přečíslení. Petr Sýkora z mezikruží přestřelil bližší tyčku.
20:01
Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 11
Pardubice – 10
Hradec byl v úvodní části posledního derby podle očekávání aktivnějším týmem. Tempo hry pomohlo určit i to, že z prvních 12 minut hráli domácí 7 minut v přesilovce. Jenže faul kolenem Daniela Voženílka nedokázali potrestat, pak se naopak vzchopily Pardubice a jasně dokázaly, že nechtějí nechat všechno na soupeři. Zajímavých dvacet minut každopádně změnu skóre nenabídlo.

Druhá třetina začne přibližně v 19:14.
20:00
19:41
Pardubice se ještě vydaly dopředu a z dálky polekaly Ondřeje Kacetla.
19:09
Aktivnímu Červenému následně podklouzla brusle v klíčovém okamžiku, kdy se chtěl vydat před branku. I tak si ale ještě přiťukl s Ihnačákem a Maxwella ohrozil z druhé strany. Jenže z hodně ostrého úhlu.
18:28
Antonín Honejsek se protáhl po pravé straně a pak zpoza brankové čáry vracel puk před ní. Jenže Červený ani Ihnačák ho nedokázali trefit, hostující obrana s vypětím všech sil situaci přestála.
17:55
Domácí jsou v plném počtu, ani soupeř nedokázal přesilovku využít.
17:26
Hradec následně přejel dopředu a nahozením si vynutil útočné buly.
17:18
V nacvičené kombinaci našel Tomášek najetého beka Martina Štajnocha, ale ten ve skvělé pozici kotouč netrefil!
16:44
Hradečtí už další ohrožení nedopustili a vyhazují kotouč přes všechny čáry.
16:15
Hodně svižná střela Lukáše Nahodila přes obránce protáhla Kacetlovu vyrážečku!
15:51
A protože Filip Hronek (HKM) zabránil dalšímu z hostů v dorážce, když mu zablokoval hokejku, odsedí si hradecký bek menší trest za držení hole. První přesilovka pro hosty.
15:26
Také Pardubice umí svého soupeře nakrátko zatlačit. Skrytou Čáslavovu střelu vytáhl Ondřej Kacetl podle všeho maskou.
14:57
Své místo v sestavě domácích si dnes Jan Berger rozhodně zaslouží. Teď se opřel do nabídky od zadního mantinelu a Maxwell musel vytáhnout výtečný zákrok, potom si pohlídal i dorážení domácího útočníka.
14:29
Tomáš Mertl od pravého hrazení nabídl puk před branku Dejovi, ale ten to měl na dlouhou hokejku a už zakončil jen vedle.
13:55
Hradec se vzápětí vydal dopředu. Honejsek se už už dostával přes svého soupeře, ale nakonec musel nahrávat, a to jen do prázdného prostoru. Potom dvakrát poblíž Maxwella operoval nebezpečně Rudolf Červený, ale brankář poprvé nemusel zasahovat a podruhé nezaváhal u své tyčky.
13:24
Ofenzivní pokus Lukáše Nahodila neměl dlouhého trvání, ale pak se k němu kotouč vrátil a vše skončilo zblokovanou ranou Poulíčka.
12:40
Už několik vhazování v útočném pásmu se dnes Hradec pokusil vyhrát dopředu. Uvidíme, zda z této varianty zvládne soupeře někdy překvapit.
12:29
Hosté měli problémy v rozehrávce, zvlášť když Tomášek přišel o hůl. Střídání pak mohl potrestat Jan Berger, nicméně v pásmu byl sám a jeho švihovku z levé strany podržel Maxwell na hrudi.
12:00
Tak ani dalších pět minut přesilovky nestačilo hradeckému týmu, aby udeřil! Pardubice jsou kompletní, je tu druhá komerční pauza. Početní výhoda se domácím moc nepovedla.
11:36
Jaroslav Bednář se proháčkoval pardubickou sestavou a pak nabízel puk do pravého kruhu Honejskovi. Jenže hosté v klíčový moment přihrávku zastavili a kotouč vyhodili.
11:02
Rozvážná kombinace domácích skončila u Karla Pilaře, jemuž přeskočil kotouč hokejku. Následoval další ofsajd hradecké sestavy, tentokrát ten klasický. Hradec moc váhá a nestřílí.
10:25
A hned vzápětí se domácí dopustili úmyslného ofsajdu.
10:21
Po Ihnačákově přenechávce ztroskotal Červený na skvělém zákroku amerického brankáře!
10:13
Další nebezpečná situace vznikla zásluhou střely Karla Plášila. Tu se pokoušel tečovat a posléze i dorážet důrazný Tomáš Bulík, ale Maxwell podržel své mužstvo a bezbrankový stav.
09:34
Vzápětí hosté přečetli pas před branku a už poslali kotouč ke Kacetlovi.
09:17
Pardubice se osvobodily jenom na krátkou chvíli.
08:50
Mountfield má drtivý tlak! Bednář střílel těsně vedle, Köhler potom z úhlu nedorazil puk do prázdné brány.
08:24
Obětavý Tomáš Kaut lehl do Bednářovy střely, Hradec si hledá další pozice.
07:58
Teď už útočí domácí, Červený z opravdu velkého úhlu minul a zároveň tím vyhnal svůj tým z pásma.
07:32
Jenže hradeckou rozehrávku skvěle napadal Tyler Redenbach, který se pokoušel o tyčky překvapit Kacetla. Ten měl ale beton na svém místě.
06:58
Další tresty nepadly, ten pětiminutový odpyká Lukáš Nahodil. Hradec má obrovskou možnost, jak otevřít skóre.
06:58
Rozhodčí to nakonec vzali opravdu vážně. Pro exhradeckého Daniela Voženílka (PCE) zápas skončil, pardubický útočník inkasuje trest na 5 minut a do konce utkání!
06:58
Pardubický Daniel Voženílek trefil kolenem Martina Pláňka a zbytek hradecké sestavy se na něj sesypal jako vosy! Nicméně šarvátka neměla dlouhého trvání.
06:43
Na druhé straně zahrozil Matěj Beran. Kacetlův zákrok vypadal trochu nejistě, nicméně kotouč skončil v rohu.
06:14
Vydarený se na modré čáře opřel do puku a Jan Berger ho tečoval do protipohybu gólmana. Jenže zároveň těsně vedle!
05:31
Šimánek nedokázal zpracovat těžkou Hronkovu rozehrávku, následně se k puku ve svém pásmu opět dostali dřív hosté.
05:07
Hradečtí se opět nedokázali udržet ve třetině dlouho, kotouč potom vylétl do prostoru mezi střídačkami.
04:29
Klobouček! Jaroslav Bednář lahůdkově prohodil puk mezi bruslemi Patrika Poulíčka, ale pro domácí z toho nic nebylo. Postavení v brankovišti je posílá ven.
04:02
Při domácích hokejistech stálo obrovské štěstí. Nyní už Ondřej Kacetl musel podržet puk, vhazuje se po jeho pravici.
03:29
První gólovou šanci utkání měli paradoxně hosté! Branislav Rapáč si počkal na najetého Lukáše Nahodila, který procedil puk Kacetlovou výstrojí, ale černá guma se zastavila kousek před brankovou čarou!
02:49
Pardubice hrají v plném počtu, důležitý moment přestály bez úhony.
02:13
Na pravé straně zůstal volný Brian Ihnačák, ale chvíli zaváhal a pak mu střelu či přihrávku před prázdnou bránu zblokoval vracející se pardubický bek!
01:52
A znovu, Mountfield se musí opět pokusit usadit v pásmu. Zatím se mu moc nedaří.
01:18
Maxwell skvěle vyškrábl i Köhlerovu střelu na druhý růžek, jeho spoluhráči se vzápětí osvobodili.
00:58
Jaroslav Bednář neváhal, na modré se hned opřel do Vydareného nabídky. Brandon Maxwell si připisuje první zákrok, a rozhodně byl z těch těžkých.
00:44
No a uvidíme velmi rychlou přesilovku domácího týmu. Při dojíždění nepřesné Pilařovy střely zvedl Jan Ščotka (PCE) hokejku do obličeje Rudolfa Červeného a pardubický zadák si odpyká menší trest.
00:22
Ani jeden z týmů nedokázal přejít modrou čáru, oba nyní střídají.
00:01
A teď už můžeme jít na věc!
Před startem samotného utkání je tady ještě krátká ceremonie. Mountfield HK odměnil domácí fanklub za jeho podporu částkou 25 000 Kč.
Za hromového jásotu domácích ochozů vjeli na led jako první hradečtí hokejisté, po nich následovali – podle očekávání s obřím pískotem v zádech – ti pardubičtí.
Už pár dnů je zápas vyprodaný, už několik desítek minut před začátkem zápasu byly sektory na stání kompletně zaplněné. Na druhou stranu je velmi pozoruhodné, že pardubičtí fanoušci nevyužili všechny vstupenky, které jim byly nabídnuty oficiální cestou mezi oběma kluby. Hradecký stadion už teď bouří, a to je zatím ledová plocha prázdná.
Abychom nezapomněli – na hradecký led se dneska v roli trenéra soupeře vůbec poprvé vrací Peter Draisaitl! Německý kouč s českými kořeny vedl Mountfield celkem tři a půl sezóny, pak ovšem skončil a nahradil ho Vladimír Kýhos. Draisaitl po několikatýdenním odpočinku přijal nabídku Pardubic, kterým pomohl k vítězství v předchozím derby. Uspěje i podruhé?
Do hradecké sestavy se dnes vrací obránce Karel Pilař, kromě prvních dvou útoků jinak doznalo složení domácích řad velkých změn vlivem nemocí a zranění. K poslednímu derby sezóny například nenastoupí hradecký patriot Jaroslav Kudrna, naopak se po měsíci vrací Roman Kukumberg.

Snajpr Petr Sýkora, který proti Kometě naskočil do hry až ve druhé třetině, tentokrát už figuruje v elitní formaci Pardubic. Branislav Rapáč se místo něj posunul do třetí. Přeskupení nastalo i v prvních dvou obranách, do branky si tentokrát zase stoupne Brandon Maxwell.

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Pláněk, Vydarený "C", K. Pilař, Plášil, Čáp, Frühauf, Hronek, Dietz – Bednář, Mertl, Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Köhler, Kukumberg, Šimánek – Bulík, Miškář, Berger. Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kopřiva) – Štajnoch, Gregorc, Ščotka, Čáslava, Bokroš, Zdráhal, Šeda – Sýkora "C", Marcinko, Poulíček – Moňa, Redenbach, Orsava – Rapáč, Nahodil, Kaut – Voženílek, Tomášek, Beran – Moučka. Trenér: Peter Draisaitl.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Brejcha, Suchánek.
Vzájemná bilance: Pardubice snížily skóre

Pardubičtí hokejisté jdou do derby povzbuzeni posledním vzájemným zápasem. Nejen jeho výsledkem, ale i výkonem. Na konci ledna totiž s favoritem dvakrát prohrávaly, ale především díky bombarďákovi Petru Sýkorovi (2+0) souboj otočily na 3:2. První dva duely naopak patřily Mountfieldu, a to vždy jednoznačným tříbrankovým rozdílem.

13. kolo, 23. 10.: Pardubice – Hradec Králové 2:5
26. kolo, 6. 12.: Hradec Králové – Pardubice 4:1
39. kolo, 24. 1.: Pardubice – Hradec Králové 3:2
TABULKA: O co dneska oběma soupeřům jde?

Hradec potřebuje tři body, aby si bez ohledu na další výsledky pojistil třetí příčku po základní části. Za ním totiž číhají o bod Plzeň a o dva Mladá Boleslav, přitom s oběma soupeři má negativní vzájemnou bilanci. Šestá Olomouc už v reálné rovině nemůže Mountfield předstihnout, protože má o tři body méně a horší vzájemné zápasy. Jasné je, že jeden z těchto soupeřů čeká Hradec ve čtvrtfinále.

Pardubicím jde o to, aby se vyhnuly baráži. Rozhodující bude šest zápasů v rámci play-out, ale potřebují doslova každý bod. Poslední Vary jsou deset bodů pozadu, jenže Litvínov jen čtyři. Chemici dnes hostí Vítkovice a jistě budou chtít manko na Dynamo stáhnout.
HC Dynamo Pardubice – 12. místo, 57 bodů, skóre 112:152

Zachránit se, pak se rychle poučit a ještě rychleji zapomenout. To je aktuální vize pardubického klubu, který prožívá velmi ošklivou sezónu. Jeho výsledky v zásadě nezměnily svou tendenci pod žádným z trenérů, ani Peter Draisaitl nedokázal pozici týmu zvednout. Důkazem budiž šest porážek z posledních sedmi zápasů, Dynamo uspělo jen v kritickém duelu s Litvínovem.

Poslední souboj zapadá do obrazu, ve kterém se Pardubice nacházejí. Umí soupeře zatlačit, umí ho přehrávat třeba i déle než jednu třetinu, ale o to větší kolaps přijde pak. Nad Kometou vedly 3:0 a ještě čtyři minuty před koncem 3:1, ale nakonec prohrály v prodloužení a soupeři doslova nabídly pojistku postupu do předkola.

HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 3:4 po prodloužení (0:0, 2:0, 1:3 – 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Sýkora (Štajnoch, Marcinko), 37. Redenbach, 50. Redenbach (Sýkora, Gregorc) – 50. Káňa (Němec, Kováčik), 57. Káňa (Němec), 60. Kováčik (Kaberle, Němec), 61. Káňa (Kaberle).
Mountfield HK – 3. místo, 85 bodů, skóre 139:137

Hradečtí jednoznačně míří k tomu, aby skončili třetí či čtvrtí a čtvrtfinále play-off začínali doma. Pokud se jim to povede, budou prozatím spokojeni. Pravda je ale ta, že v posledních zápasech se jim nedařilo a museli být na dálku vděčni svým konkurentům, že také ztráceli.

Sérii čtyř porážek v řadě se dvěma získanými body v nájezdech ukončili Východočeši až v minulém kole. Ani v Karlových Varech nepředvedli nic oslnivého, ale na Energii v její domácí "formě" to stačilo. Vedení 2:0 sice ztratili, ale poté šli znovu napřed a další náskok už udrželi.

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Haščák (Huna), 35. T. Rohan (Bartek, M. Rohan) – 13. Bednář (Dej, Mertl), 13. Červený (Pláněk, Honejsek), 38. Mertl (Vydarený, Dej), 57. Courchaine (Honejsek).
Naposledy v základní části Tipsport extraligy vás zdravím z královského věnného města na soutoku Labe a Orlice. Jak my, tak fanoušci obou klubů si asi nemohli představit lepší vyvrcholení dlouhodobé fáze soutěže. Máme před sebou totiž velké derby Hradce Králové s Pardubicemi!

Pojďme se ještě na chvíli ve vzpomínkách vrátit na start letošního ročníku. Posílený Mountfield tehdy dal jasně najevo, že pokud nepostoupí do semifinále, bude to pro něj zklamání. A o pár dní později vyřknul stejný cíl – tedy nejlepší čtyřku – také Dušan Salfický. Jaká je realita, na to se mohou všichni snadno podívat do tabulky. Takový rozdíl asi nikdo nečekal, Hradec utekl svému rivalovi o deset koňských délek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.