SESTŘIH: 25. kolo extraligy, HC Olomouc - HC Verva Litvínov 3:0

Já se tímto s vámi loučím a těším se u dalšího shledání na online přenosu. Napočtenou.
Dá se říci, že jsme mohli sledovat nejen zde či na stadiónu, ale i v ČT Sport velmi povedený hokej. Po celý zápas se puk pohyboval velmi vyrovnaně na hokejkách obou týmů, střelecké štěstí ale dnes měl pouze jedne z týmů.

Hráči utkání:
Jakub Herman (OLO) – Jaroslav Janus (LIT)
59:43
Litvínov v posledních vteřinách rozehrává z vlastní třetiny.
59:14
Parádní obrannou práci předvedl Mikúš, jenž zastavil ve vlastním pásmu kombinační počínání Vervy a jeho rozehrávka dovedla svůj tým až k nadějnému zakončení.
57:33
57:26
Velmi obětavě zblokoval Laš dělovku Baránka!
57:03
Hanzl uspěl na buly a společně se svým týmem se vrhá do útoku.
56:42
Icing hostů posílá hru před Januse. Bude se vhazovat po jeho pravici.
56:39
Snaží se něco vymyslet v podobě několika kombinačních přihrávek, ke střele se ale zatím ani jeden z hokejistů Vervy nedostal. Naopak se Mora vyhozením k Janusovi osvobozuje.
55:54
Hübl vyhrál vhazování před Konrádem a Litvínov zůstává v pásmu soupeře.
55:33
Eberle (OLO) je na dvě minuty poslán na trestnou lavici. Odpyká si trest za napadení.
55:00
Úžasný zásah pohotového Januse, jenž se dokázal v rychlosti přemístit ke druhé tyčce a vykrýt střelu Zemana!
54:58
54:23
Olomoučtí sice kombinují v pásmu protivníka, hru ale přerušuje píšťalka arbitrů. Na ledě zůstává po střetu Piroš.
53:51
Vervě se ale daří vyhazovat puk do bezpečí, naopak Mora se nemůže na delší dobu usadit v pásmu soupeře.
52:58
Ukázkově se nám po ledě prolétl Staněk, kterého bokem nabral Baránek (LIT). Ten je za tento atak náležitě potrestán.
52:45
Po komerční přestávce následuje buly po pravici hostujícího gólmana.
52:39
Nepříjemný tón tyče se rozezněl po celém stadiónu, když střela Holcova rana trefila horní tyč klece Januse.
52:19
Jánský bojoval na modré čáře s dvěma beky Kohoutů, avšak neúspěšně.
52:00
Dnešní utkání sleduje 4053 diváků!
51:58
Janus hlásí rozhodčím postavení branky mimo základní pozici a hra se přerušuje.
51:36
Kubátová rozehrávka dovedla Litvínov až před Konráda, ke střele se ale ani jeden z hostů nedostal.
51:16
Další obrovská šance Olomouce! Ani teď ale nedokázal z prostoru před brankovištěm překonat Knotek Januse.
50:22
Po velmi vydařeném tlaku Hanáků přichází nátlak ze strany hostů. Ti se ale ke střele vůbec nedostali a jsou přinuceni opusti pásmo.
49:14
Jánský s Eberlem několik desítek vteřin bojoval o puk u hrazení v pásmu Mory. Následně puk ale vyhráli domácí a vrhají se na druhou polovinu, kde je nucen zasáhnout Janus.
48:18
Opět se musí Janus pohotově zasahovat! Nyní proti dorážkám Olomouce.
47:34
Zeman měl na holi další gól, z prostoru od pravé tyče ale netrefil branku!
46:40
Olomouc právě vstřelila branku!
Tak to je velmi rychle zužitkovaná přesilová hra ze strany Mory. Martin Vyrůbalík našel v mezikruží dobře postaveného PAVLA SKRBKA, jenž golfovým úderem propálil brankáře Litvínova. Asistence: Martin Vyrůbalík.
46:06
Frolo (LIT) vyloučen na dvě minuty za držení.
45:53
Sudí ponechávají výhodu pro Olomouc, která hraje nyní v šesti. Janus ale zasahovat zatím nemusí.
45:07
Eberle se snažil rozjet do útoku ze svého pásma, jenže byl faulovaný Havlíčkem. Sudí ovšem překavpivě nevylučují!
44:05
Netrvá ale dlouho a zasahuje i domácí Konrád. I tentokrát jistě.
43:50
Nahození Olomouce za branku januse přebraůl Pavlík a se střídajícími spoluhráči rozvíjí útočnou kombianci. Ta nevrcholí střelou a u puku opět Mora.
43:08
Baránek prudce nahodil puk přes celé hřiště na Konráda. ten si počkal na spoluhráče a přihrávkou rozehrál útočnou akci. Ta končí v pásmu Chezy, kde Moravané tlačí na protivníka.
41:59
Puk se střídá na holích obou celků. Nakonec se hra přeušuje po zásahu Januse. Bude se vhazovat po jeho pravici.
41:28
Olomouc ze začátku posledního dějství dobře tlačí na defenzívu Litvínova, jednou střelou i procvičila Januse.
40:01
Prostřední dějství už nebylo tolik atraktivní, tedy co se aspoň týče gólů. Oba brankáři se ale pro změnu v několika připadech brilantně blýskli překvapivými zásahy, tudíž stav utkání se ani po druhé třetině nemění. Další třetina započne přibližně v 19 hodin.
40:00
39:37
Hned dva reflexivní zásahy předvedl domácí gólman. Díky tomu jsou Hanácí stále ve vedení o dvě branky.
39:00
Netrvá dlouho a i Severočeši se dopouští icingu. Hra se převrací na druhou polovinu.
38:41
Oba celky si v tuto chvíli víceméně vyměňují puk na holích. Tuto situaci ale přerušuje zakázané uvolnění Olomouce. Následuje vhazování vedle Konráda.
38:02
Důrazný Zeman smetl v mezikruží rozjetého Piroše. Ten ale kontakt vzal statečně a jede v klidu vystřídat.
37:31
Litvínov na krátkou dobu zatlačil Hanáky k brance Konráda a vyvíjí celkem slibný tlak.
36:48
Hned dvě velké šance měli Olomoučtí. Nejprve děovka rozjetého Knotka zamířila velmi mimo branku, pozdější rana Staňka trefila pouze hruď Januse.
34:48
Ve středním pásmu převzal puk Gula, jenž pro jistotu nahodil puk za Konráda a odjel střídat. Této šance využila Mora a okamžitě startuje do útoku.
33:51
Litvínov se sice na krátkou dobu osvobodil, už nyní ale musí opět čelit nátlaku protivníka.
32:56
Buly vedle Januse vyhrála Olomouc a drží hru v jejím útočném pásmu.
32:22
Další ofsajd přerušuje útočnou snahu Severočechů – komerční přestávka.
32:03
Pavlík zkusil z půle hřiště trefit dělovkou branku Olomouce. Bez úspěchu.
31:30
I tentorkát herní čas pozastavuje zásah Konráda. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
31:27
U puku Litvínov, který drží hru v pásmu Hanáků.
31:05
Ou! Rozjetý Řípa trefil pouze masku stojícího Januse!
30:10
30:02
Severočeši se konečně dostali natrvalo do pásma Mory. K přesnému zakončení ale stále nedošlo.
29:49
Ofsajd pozastavuje útočný rozjezd Litvínovských a vrací herní dění do středního pásma.
29:34
Řípa vybojoval buly proti Hüblovi a vyhazuje puk k Janusovi. Útočná akce Vervy započatá u vlastní brány vyústila až k zakončení. I tentokrát ale Konrád jistě drží svůj tým.
29:07
Po neúspěšné raně obránce Litvínova se k puku dostala Mora a vyhazuje puk do bezepčí. O chvíli později o něj bojuje s Chezou ve středním pásmu. Neúspěšně.
28:18
Herman (OLO) je následně vyloučen na dvě minuty za držení.
28:10
Do velké střelecké pozice se dostal Herman, jeho střela z pravého kruhu byla ale sražena mimo tři tyče.
27:33
Řípa jel sám na brankáře, těsně před ním jeho střelecký pokus ale překazil vracející se bek Litvínova. Dobrá defenzivní práce. Následuje komerční přestávka.
26:38
26:32
Skrbek příliš dlouho čekal na modré, až přišel o puk zásluhou bránicího Piroše. Ten ale odražený puk do středního pásma nedojel, a tak z nadějné příležitosti nic není.
25:52
Hosté opět vyhnali svéo soupeře do středního pásma a Kohoutům se vůbec nedaří uzamknout svého soupeře u branky Januse.
25:04
Houdek nezadržel na modré puk a Litvínov může na malý okamžik z pásma ven.
24:38
Na trestnou lavici odjíždí Baránek (LIT). Provinil se hákováním.
24:05
23:53
Piroš prokličkoval až do útočného pásma, zde ale o puk přichází.
23:39
Hübl vyhrál vhazování ve středním pásmu, tudíž moc nad pukem přebírá Litvínov. I tentokrát ale po pár vteřinách o něj přichází a domácí vyhazují k Janusovi.
22:57
Verva na nikoho nečeká a kombinuje v útočné třetině, kde se Konrád nestíhá přesouvat ze strany na stranu. Olomoučtí ale dobře vyhazují puk do bezpečí.
22:05
Mikúš (OLO) vyloučen na dvě minuty za zdržování.
21:57
Konrád povedeně vykrývá střelu levým betonem, díky čemu se k puku dostává Olomouc. Následuje ale po nezdařeném vyhození zakázané uvolnění.
21:36
Litvínov okamžitě přebírá kontrolu nad pukem a snaží se proniknout ke Konrádovi. Neúspěšně a navíc musí na druhé straně kluziště čelit ostré dělovce Kohoutů.
20:29
20:26
Hanzl vystřelil puk ze středního kruhu a hra se přesouvá v rychlosti za branku Januse.
20:01
Oba celky se již rozbruslují na ledové ploše.
První perioda je již minulostí. Domácí fanoušky můžou těšit hned dva vstřelené góly v podání Hermana, jenž přkeonal Januse již ve třetí minutě a proměněný samostatný únik Kafky. Hra se nicméně stále přelévá ze strany na stranu. To, co bude následovat v prostřední části hry můžete sledovat zde přibližně od 18:10.
20:00
19:15
Hned několik hráčů Olomouce se snažilo dorazit puk za položené betony Januse, ten ovšem odolal a do předu míří hosté.
19:10
Hanáci okamžitě využívají své početní výhody a kombinují u branky hostů.
18:29
Po prosbě domácích fanoušků k arbitrům se konečně vylučuje. Na trestnou lavici po zásluze odjíždí Lukeš (LIT) za podražení.
18:18
Čtvrtá formace Olomouce nyní chvilku zadržovala Vervu u branky Januse, po chvíli se ale hostům podařilo vyvést puk až za Konráda, kde o něj musí podél hrazení bojovat z obranou Mory.
17:33
Hra ze strany hostů trochu přiostřuje, sudí ale zůstávají klidnými.
16:38
Litvínov se krátkou dobu nemůže nijak vymanit z tlaku Olomouce. Hra setrvává u branky Januse.
16:26
Nepovedený útočný start Knotka s Bucem trestá odpískaný ofsajd.
15:35
Hra se stále přelívá ze strany na stranu a ani jeden tým není delší dobu u puku.
14:58
Opět obětavý Ondrušek zastavil střelu protivníka. Dobrá defenzivní práce.
14:16
Icing domácích posílá hru zpět ke Konrádovi. Bude se vhazovat po jeho pravici.
13:49
Hübl byl před samotným Konrádem sice obrán o puk, dokázal jej ale rychle ještě poslat na nic nečekajícího Lukeše. ten z otočky branku Olomouce minul.
12:44
Kucharczyk převzal ve středním pásmu a dlouhým nahozením nabízí svým spoluhráčům setrvávání v třetině soupeře.
12:08
Postavení útočícího hráče v brankovišti Mory přesouvá celou hru do středního pásma.
11:14
Po samostatném nájezdu PETRA KAFKY to už vypadalo, že puk vyražený Janusem do vzduchu, zapadne do bezpečí, ovšem omyl. Janus se sice po touši ohnal lapačkou, jenže dopadu za brankovou čáru nezabránil. Bez asistence.
10:46
Buc si velmi jistě vodí obránce hostů za brankou Litvínova. Ke střele se o chvíli později dostal Houdek, jeho dělovku ale dokázal gólman protivníka zastavit.
09:36
Verva ale opět dobře vyhání svého soupeře až k brance Konráda, kde musí zasahovat Konrád – jistě.
09:08
Odražený puk po vypíchnutí Vodnému obráncem Chezy se dostal na rozjetého Eberleho, který an nic nečekal a střelou z nápřahu prověřil kvality Januse.
08:39
Následné vhazování ve středním pásmu vybojoval Řípa a puk na holcíh obránců Mory. Ta startuje ze střední části hřiště do útoku.
08:14
Po vyhození puku mimo ledovou plochu následuje komerční přestávka.
08:09
Skrbek si v rychlosti objel branku Januse, jeho prudkou přihrávku an modrou ale nezastavuil žádný z beků na modré. Domácí se ale pohotově vrací do pásma Litvínova.
07:25
Kafkovo nahození před branku nenašlo adresáta. Touš opět v moci Litvínova. Tentokrát ale za brankou Januse, kde se snaží napadat útočná formace Mory.
06:36
Držení puku má prozatím zřejmě lepší Verva, která oi po vyhození Olomouckých drží puk v útočném pásmu.
05:54
To se jí ale příliš nepovedlo a v tlaku opět litvínov, který si vodí soupeře u branky Konráda.
05:31
Ondrušek zastavil střelecký pokus protivníka v mezikruží a Olomouc může dopředu.
04:56
Piroš se ocitl v dobré střelecké pozici, před konečnou střelou mu ale puk sjel z hole. Následně o něj musí ojovat s obranou Mory.
04:10
Cheza teď musí několika pokusy rozehrát z vlastního pásma. Napadající ofenzíva protivníka je ale příliš těsná.
02:44
Tak to je velmi dobrý vstup do zápasu ze strany domácích. Miroslav Holec dobře našel před brankou volného JAKUBA HERMANA, poslal na něj přesný pas a druhý zmiňovaný už bez větších problémů překonal Januse. Asistence: Miroslav Holec, Radim Kucharczyk.
02:00
Výtečný zásah nyní předvedl Janus! Od modré se napřáhl domácí kapitán Vyrůbalík a vyslal důraznou dělovku. Janusova mrštná lapačka byla ale na správném místě.
01:55
První ofsajd zápasu pozastavuje olomoucké snažení na pomezí útočného pásma.
01:29
Baránek se snaží zpoza vlastní brány rozehrát, je ale napadán Eberlem.
01:16
Trávníček přebral u modré čáry osamocený puk, jeho lehkou střelu ale dokázal před konrádem zlokovat Ondrušek.
00:28
Zahajovací buly vyojoval Hanzl a Litvínov drží puk na svých holích při rychlé útočné akci.
00:01
Pitea dokončena, utkání může odstartovat.
Nyní bude celý stadión držet již zmiňovanou minutu ticha za zesnulého bývalého Kohouta.
Na ledovou plochu již nastupují hráči domácích Kohoutů. netrvá však dlouho a na kluzišti se objevují i hosté.
Je nutné podotknout, že minutu a půl před vhozením úvodního buly zápasu bude celý stadión držet minutu ticha za zemřelého bývalého hráče Olomouce.

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Skrbek, Vyrůbalík (C), Valenta, Ondrušek, Houdek, Staněk – Buc, Knotek, Laš – Kafka, Zeman, Mikúš – Eerle, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Herman, Holec.

HC VERVA Litvínov: Janus (Horák) – Kubát, Chaloupka, Baránek, Gula, Frolo, Pavlík – Trávníček (C), Hanzl, Hořava – Lukeš, Hübl, Jánský – Piroš, Havlíček, Válek – Gerhát, Smolka, Jurčík.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Flegl, Polonyi.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Obě mužstva se již samozřejmě střetla, a to v rámci 12. kola, kdy na sever Čech zavítali Hanáci. V úvodní periodě hrály oba celky z větší části vyrovnaný hokej, jenž nám žádnou branku nepřinesl. Zlomová část večera až ve 28. minutě, kdy se prosadil nejlepší střelec Chezy Viktor Hübl. Radost ze druhé dvacetiminutovky však Litvínovským znechutil olomoucký Michal Vodný, jenž se prosadil 31 sekund před zazněním sirény, čímž srovnal stav utkání. Po druhé v zápase šli ale domácí do vedení necelých pět minut, po zahajovacím buly závěrečné periody, kdy se trefil Peter Jánský. I tentokrát ale domácím zkazil náladu tentokrát Dávid Buc, který pět minut do konce základní hrací doby překonal Januse, díky čemu hra pokračovala do prodloužení. V tom se ani jeden tým neprosadil, tudíž na řadu přišli samostatné nájezdy. V těch byli se štěstím lepší hráči Vervy a po urputném boji si ponechali v domácím prostředí alespoň dva body.

V oslabení – 0:0
Hvězdy utkání – Viktor HÜBL (LIT), Michal Vodný (OLO)
SROVNÁNÍ TÝMŮ

Místo v tabulce: 6. místo (40 bodů) – 14. místo = poslední (20 bodů)
Přesilové hry %: 8,08% (14. = poslední místo) – 14,55% (10. místo)
Hra v oslabení %: 86,11% (4. místo) – 86,96% (1. místo)
Vylučování: 255 min. (3. nejnižší) – 269 min. (5. místo)
Radegast index: 857 bodů (4. místo) – 583 bodů (14. = poslední místo)
Střely na branku: 684 střel (4. místo) – 677 střel (6. místo)
Zblokované střely: 289 střel (4. místo) – 171 střel (13. místo)
HC VERVA LITVÍNOV

Na rozdíl od Moravanů se Litvínovští potýkají s krizí gigantických rozměrů. Aktuální mistr České republiky se už totiž dvanáct kol velmi trápí a naposledy se mu podařilo plnohodnotně za tři bodíky bodovat 16. října, kdy v KV Aréně porazil jednobrankovým rozdílem Karlovy Vary. Zpátky ale do současnosti. Sice se dá říci, že se hráči Vervy ve dvou utkáních z posledních tří radovali, ale uklidňující balzám to rozhodně nebyl. Tyto dvě zmiňované výhry totiž přišli pro Severočechy až po samostatných nájezdech, kdy nejprve pokořili gólmana Chomutova a následně Pardubic. V posledním střetnutí vyzvala Cheza na domácím ledě právě karlovarskou Energii, proti které se jí podařilo naposledy tříbodově skórovat, tentokrát ale neuspěla a musela se smířit s hořkou porážkou 1:4. Situace je tedy v klubu až natolik vážná, že došlo i k rezignaci trenéra „A“ týmu. Mírnou náplastí může být pro Litvínovské to, že jejich Viktor Hübl je druhým nejúspěšnějším střelcem ligy.

Nejproduktivnější hráči týmu:
1. Viktor HÜBL 23 záp., 19 bodů (14+5)
2. František LUKEŠ – 23 záp., 13 bodů (5+8)
3. Robin HANZL – 23 záp., 11 bodů (4+7)
4. Karel KUBÁT – 23 záp., 10 bodů (5+5)
5. Rostislav MARTYNEK – 20 záp., 9 bodů (5+4)