SESTŘIH 2.kolo: HC Olomouc - HC Mountfield HK 0:2

Utkání je u konce, lépe z něj vyšli hosté. Domácí ale na vlastním ledě neodvedli vůbec špatný hokej, když často drželi svého soupeře pod nátlakem. Nakonec však góly Kudrny a Červeného určili vítěze, kterým se stal Hradec Králové.

Nejlepší hráči:
Ondřej Kacetl (MHK)
Tomáš Mikúš (OLO)
59:35
Hradec právě vstřelil branku!
O definitivní výhře Mountfieldu rozhodl RUDOLF ČERVENÝ, který dorazil kotouč do prázdné brány. Asistence: Tomáš Knotek.
59:29
Mora si hlídá puk na vlastní holi, uzamkla Hradec v jejich pásmu.
59:00
Domácí bez brankáře!
58:50
Oddechový čas pro hosty.
58:26
Nahození Skrbka od modré si Kacetl pohlídal a pro jistotu ho přikryl lapačkou.
58:20
Eberle mohl srovnat! Jenže jeho dělovou střelu z pravého kruhu vyrazil Kacetl vyrážečkou.
57:23
Následné vhazování vyhrál Knotek J., který poslal touš na beka postaveného na modré čáře. Jeho střelu ale skrumáž v brankovišti zastavila.
56:58
Další jistý zákrok Kacetla po střele Staňka drží hosty ve vedení.
56:39
Ondrušek dobře napadal Červeného, ten nevěděl co udělat. Nakonec se odpískal ofsajd hostů.
56:17
Po vhazování u Kacetla se ke střele dostal jeden z Kohoutů, brankář hostů si ale s dělovkou poradil.
55:49
Jaroměřský zkusil z vlastní třetiny poslat puk na dalekého Knotka J., ten ale pas nezachytil a píská se icing domácíh.
55:11
Ani se střelou Mikúše neměl Kacetl sebemenší problém. Zásahem hrudí pozastavuje hru.
54:58
Mountfieldu se nyní pěkně podařilo uzamknout domácí v jejich pásmu, z toho se ale po chvílí Kohouti dostávají.
54:28
Po komerční přestávce následuje vhazování po pravici Konráda, které vyhrála Olomouc.
54:11
54:00
Střelu Pláňka srazil Laš k pravému mantinelu. Pryč ze své třetiny se ale domácí nedostanou.
52:28
Hradec okamžitě využil početní výhody a zahnal svého soupeře ke Konrádovi.
52:10
Řípa (OLO) odpyká týmový trest za šest hráčů na ledě.
51:30
Hradec se sice dostal na chvíli k puku, ten si ale rychle zpět vybojovala Mora. Kacetl následně musel čelit hrozivé střele v podání jednoho z Kohoutů.
50:34
Olomouc si stáhla puk do vlastní třetiny, následný protiútok ale ztroskotal už ve středním pásmu.
50:19
Po delším tlaku Hanáků se ke kotouči dostávají Hradečtí. Ti ale kvůli vysoké holi nedostali ze svého pásma.
49:59
Dnešní utkání sleduje 4131 diváků.
49:55
Kohouti sice drží Hradec u brány Kacetla, hráči Olomouce si ale nedokáží přesně přihrát.
48:58
Po souboji ve středním pásmu se puk odrazil na rozjetého Knotka J., ten se ale unáhlil a rychlou střelou od modré trefil pouze ležícího obránce.
47:49
Po komerční přestávce bude hra pokračovat v podobě vhazování po levici Konráda.
47:49
Červený dostal ve střední třetině povedený pas, následné zakončení se mu ale vůbec nepovedlo. Střelou zápěstím trefil pouze blokujícího obránce Mory.
46:58
Hradečtí si puk za vlastní bránou pohlídali, puk bez problémů vyhodili až k samotnému Konrádovi.
46:16
44:58
Po střele Ondruška se musel mít Kacetl na pozoru. Jeho vyražení ale zachytil jeden z beků Mountfieldu a odhodil puk do bezpečí. Hra se ale rychle vrací do pásma Hradce.
44:05
Frühauf (MHK) vyloučen na dvě minuty za držení.
43:27
Kohouti se zmocnili puku za vlastní brankou, přechod do útoku jim také nedělá problém. Hru zastavuje až přihrávka rukou, která posílá hru před branku Konráda.
43:02
Konrád nenechal nic náhodě a puk před rozjetým pritohráčem odhodil do bezpečí.
41:34
Holec po najetí do pravého kruhu prověřil Kacetla, ten zůstal klidným a se zakončením si poradil. Avšak musel likvidovat i pozdější dorážku.
41:19
A to se jim podařilo. Odvezli touš až ke Kacetlovi, následně ještě dokázali Hradec uzamknout v jejich části kluziště.
40:33
Olomouc vyhrála vhazování a odvezla kotouč za vlastní bránu. Hokejisté Mory se budou snažit něco vymyslet.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:47.
40:00
39:55
Těsně před koncem třetiny měl šanci ještě Kafka, který ujel obráncům Hradce. Bekhendem ale nepřekonal Kacetla, puk mu totiž sjel z hole.
39:06
Hra se celkově nemůže pozdržet ani u jedné brány. Celky se navzájem úspěšně obírají o kotouč.
38:46
Hradečtí vyhodili kotouč za branku Konráda a chystají se vystřídat.
37:55
Hned pět hráčů se snažilo vybojovat puk u levého hrazení. Hra se ale po upadnutí jednoho z Hradeckých přerušuje.
37:41
Holec nedokázal vyhodit kotouč daleko ze svého pásma, trefil ale naštěstí pro Kohouty útočníka Hradce, který puk odrazil zpět do třetiny Olomouce. Odpískán ofsajd.
37:00
36:18
Kohoutům se nedaří nijak šikovně kombinovat, Kacetl musel zasahovat pouze jednou. Následně se hosté dostávají pryč ze své třetiny.
34:02
Hra se nyní přelévá z jedné strany kluziště na druhou. Ani jeden tým není u puku delší dobu.
33:10
Hradec u své brány vyhrál vhazování, do útoku se ale přes bránicí Kohouty nedostal.
32:51
Eberle zkusil z levého kruhu dorazit odražený puk za záda Kacetla, nedokázal ale trefit prostor mezi třemi tyčemi.
31:53
Frühauf nedal na modré žádnou šanci Lašovi ke zpracování přihrávky, jeho záslihou se Hradec na krátkou chopil puku.
31:05
Olomouc se na chvíli dostala až ke Kacetlovi, tam se ale touše ujímá Hradec.
30:24
30:10
Zásluhou jednoho z beků Mory se puk ocitl na rychlé cestě ke Kacetlovi. O dostižení touše se pokoušel sprintující Holec, Kacetl byl ale rychlejší a kotouč vyrazil do bezpečí.
29:45
Hradečtí povedeně zakombinovali ve středním pásmu a obrací hru na druhou stranu kluziště. Tam se ale po delším souboji u levého hrazení pozastavuje hra.
29:16
Hradec dokázal zahnat domácí k vlastní bráně, ztama se ale rychle dostal s pukem Knotek J., který dobruslil až do pásma Mountfieldu. Z levého kruhu v leže poslal křižmý pas na rozjetého Laše, ten ale minul.
28:01
Na dvě minuty je vyloučen Ondrušek (OLO) za nedovolené bránění.
28:01
Buc nepřestal v napadání protihráče, což semu následně vyplatilo. Přebral puk a z levého kruhu razantně vystřelil na Kacetla. Ten se štěstím vyrazil kotouč na zadní mantinel.
26:59
Olomouckým se sice podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma, odpískán je ale icing.
26:48
Přes početnou skrumáž před brankovištěm prolétla dělovka v podání beka Hradce. S tou si ale Konrád efektivně poradil a drží svůj tým v naději na srovnání.
26:07
Hostům se podařilo se respektem zahnat svého protivníka do jejich obranného pásma, Konrád zasahovat zatím nemusí.
25:22
Mikúš neudržel pásmo, Vantuch může do protiútoku.
24:39
Courchain vyslal z mezikruží razantní střelu na Konráda, ten si ale s pukem poradil.
24:23
Oba celky urputně bojují o kotouč vedle branky Konráda. Souboj vyhrál Hradec, který nepolevuje v tlaku.
23:42
23:35
Ve středním pásmu šikovně Ondrušek zastavil Vantucha.
23:13
23:04
Valenta zavezl kotouč až do třetiny Mountfieldu, z otočky ještě prověřil Kacetla. Ten ale v naprosté koncentraci.
22:09
Kacetl po střele Kafky pozastavuje jistým zákrokem hru.
22:07
Tlak na Hradec je opět veliký. Mikúš zachytil před Kacetlem puk, nedokázal ale bekhendem nadzvednout puk.
21:06
Postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
21:05
Mora uzamkla hosty u jejich brány, Kacetl ale moc zasahovat nemusí.
20:29
Herman opět vyhrál buly, posílá puk na Miúše, ten se ale příliš daleko nedostal.
20:01
Zahajovací dvacetiminutovka patřila více domácímu celku, po rozdílovém gólu Kudrny však Hradec převzal roli vedeoucího týmu v zápase. Ke konci třetiny se rozhodčí probudili a během dvou minut poslali na trestnou lavici hned čtyři hráče. Jak tomu bude nadále, to sledujte od 17:56 v druhé třetině.
Další třetina začne přibližně v 17:56.
20:00
19:53
Pár sekund do konce první periody se bude vhazovat po pravici Kacetla.
19:10
Tlak na Moru opět vyvíjí Mountfield, brankář Konrád ale nijak zvláště zasahovat nemusel.
18:39
Hradeckým se podařilo uzamknout Kohouty v jejich pásmu, to ovšem dlouhou netrvá. Píská se zakázané uvolnění Hradce.
17:43
17:42
Vyhodit za modrou se opět podařilo Dejovi, tlak na chvíli polevil.
16:57
Hostům se podařilo vyhodit touš do bezpečí a mohou vystřídat. Olomouc ale na nic nečeká a vrhá se do útočné akce.
19:53
Šimánek (MHK) navštíví na trestné lavici Pilaře. Na dvě minuty je poslán z ledové plochy za sekání.
17:59
Skrbek (OLO) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
15:38
Ihnačák (MHK) je poslán na dvě minuty poslán na trestnou lavici. Provinil se podražením.
15:14
15:08
Olomoučtí uzamkli svého protivníka u jejich brány, výraznou šanci měl Jaroměřský. Netrefil ale bránu.
14:20
Mora stáhla puk k vlastní bráně a bude se snažit něco vymyslet.
13:13
Olomouc má ale ihned příležitost srovnat stav utkání. Na trestnou odjel Bednář (MHK) 2+ dvě minuty za vysokou hůl.
12:52
Úvodní branku zápasu má na svědomí tým Hradce. Po zmatku před bránou Konráda se podařilo kolem tyčky propasírovat puk JAROSLAVU KUDRNOVI. Asistence: René Vydarený.
12:41
Hra se začíná přiostrovat. Hráči Mountfieldu zkouší tvrdší kontakty s protihráči, rozhodčí ale zůstávají klidnými.
12:35
Nebezpečnou střelu vyslanou Kukumbergem musel Konrád likvidovat. Naštěstí pro domácí úspěšně.
11:35
Mikúš ve vlastním pásmu převzal puk a mohl se pustit do další nebezpečné akce. Rozhodl se ale raději pro střídání. Puk přebírají hosté.
10:42
Tlak na Hradec ale neustává. Kacetl má stále plné rukavice práce.
09:48
Ukázková kombinace Olomouce. Holec přebruslil protihráče, na modré převzal kotouč a zpoza brány Kacetla přihrál na volného Zemana. Ten netrefil bránu.
08:56
Ve vlastní třetině převzal Vyrůbalík osamocený kotouč, jeho následná útočná akce ale ztroskotala ve středním pásmu.
07:52
Oba týmy urputně bojují o kotouč u pravého hrazení v pásmu Olomouce. Boj vyhrála Mora, která se vrhá do protiútoku.
07:22
Oba celky střídají, touš ve vlastní moci má v obranném pásmu Mountfieldu bek hostů.
06:35
Vhazování po komerční přestávce vyhrál Knotek T., Hradec ale do útoku nemůže. Puk je okamžitě na holích Mory, která míří ke Kacetlovi.
06:02
Komerční přestávka. Na led vyjeli iceboys.
06:02
Holec se společně se Zemanem rozjel na pouhýho obránce hostů, první jmenovaný se ale rozhodl k samostatné akci, která vyústila nejistým zásahem Kacetla.
05:17
Velké dusno nastalo před Kacetlem. Ani on sám snad nevěděl, kde se v brankovišti pohybuje touš. Nakonec však jeden z pozorných beků Mountfieldu odstřelil puk do bezpečí.
04:14
Knotek T. čistým zákrokem obral Valentu vedle branky Hradce, mohl tak rozehrát útok.
03:30
Chybu Hradeckých v jejich třetině využil Mikúš, téměř od modré ale netrefil bránu Kacetla.
02:43
Buly vyhrál opět buly, jenže jeho tým je zahnán zpět k vlastní bráně.
02:26
Ofsajd hostů přerušuje hru. Vhazovat se bude vedle olomoucké střídačky.
02:15
Vydarený bez sebemenší šance vyhodil kotouč ze středního pásma, jenže přímo na Konráda. Ten po zpracování hrudí vyhodil puk zpět do hry.
01:45
Po zakázaném uvolnění domácích vyhrál buly u Konráda Kukumberg, do útoku se ale rychle po přebrání kotouče vrhla Olomouc.
01:20
Po souboji Laše s Frühaufem opustil touš ledovou plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:05
Hradec uzamkl na chvíli domácí v jejich pásmu, ke střele od modré se odhodlal Pilař, jeho rána byla ale ztečována do ochranné sítě.
00:49
Mora okamžitě rozjela rychlou útočnou akci, na jejímž konci musel hbitě zasahovat brankář Kacetl.
00:22
Herman vyhrál úvodní buly a posílá kotouč do vlastního pásma.
00:01
Nyní se už ale na ledě krystalizují obě zahajovací pětky.
Mladý nevidomý Ondřej Zelenka slavnostně odstartoval utkání vhozením buly. Celý stadión mu vzdává hold hlasitým aplausem.
Dnešní utkání by mělo být dle odhadů vyprodané. Kotel Olomouckých je již zcela zaplněn, přičemž kotel hostí je z poloviny plný. Na ledě se už připravují roztleskávačky, které doplní do středového kruhu nevidomého hosta, který se zhostí slavnostního úvodního buly.

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík (C), Skrbek, Jaroměřský, Valenta, Ondrušek, Staněk, Rašner – Mikúš, Herman, Kafka – Laš, Knotek J., Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Holec, Zeman, Kucharczyk.

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Vydarený, Pláněk, Jank, Pilař, Dietz, Frünhauf, Hronek – Pavlík, Šimánek (C), Knotek T. – Kudrna, Courchaine, Ihnačák – Bernář, Dej, Kukumberg – Köhler, Červený, Tvrdík – Vantuch.

Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Kis, Lučan..
Nechme se tedy překvapit, co nám první zápas sezony na ledě Zimního stadiónu v Olomouc přinese. Už nyní vám mohu prozradit, že můžete těšit na zajímavý úvodní ceremoniál před zápasem.
Vzájemné zápasy z minulé sezony:

OLO – MHK 2:4
MHK – OLO 1:4
OLO – MHK 1:4
MHK – OLO 6:4

Oba celky se ale střetli i během letošní letní přípravy a to ve FORTUNA aréně. Tehdy byl po většinu utkáni lepší tým domácích, jenže v 52. minutě se Miroslavu Holcovi podařilo vyrovnat, čímž zajistil následné samostatné nájezdy. V těch byli hosté, jak už tomu v přípravě bylo, podstatně lepší.
Mountfield HK

Stejně jako svěřenci Zdeňka Venery mají hokejisté Hradce za sebou už jeden duel sezony. V tom drželi tempo s ostravskými Vítkovicemi, na nájezdy však už podlehli. Narozdíl od Hanáků, Hradečtí se v přípravě příliš často neradovali. Z osmi zápasů dokázali výsledkově překonat soupeře pouze třikrát. Oproti Olomouci má ale Mountfield hned tři úspěšné střelce. Právě díky Jaroslavu Kudrnovi, Brianu Ihnačákovi a Martinu Pláňkovi (všichni 1+0) se podařilo v posledním střetnutí Hradeckých s Vítkovicemi dotáhnout svůj tým alespoň do prodloužení a následných samostatných nájezdů. I nynější hosté však určitě vypustili z hlavy zápas s Vítkovicemi a budou toužit po zisku tří bodů na ledě olomoucké "plecharény".

Poslední zápas:
Mountfield HK – HC Vítkovice STEEL 3:4sn

Posily týmu
Samozřejmě i Hradec se musel na konci uplynulé sezony rozloučit s některými hráči. Těmi byli například zkušený Tomáš Mertl nebo Pavel Kantor. Mužstvo ale nezůstalo ochuzeno. Do týmu přišli Jaroslav Bednář, Adam Svoboda, Adam Courchaine, Brian Ihnačák, Tomáš Král, Karel Pilař a Bedřich Köhler.
HC Olomouc

Hostitelem druhého kola extraligy je klub z Hané. Po výborné letní přípravě olomouckého týmu odehrál loňský nováček v pátek 11.9. svůj úvodní zápas proti favorizované Spartě. Papírově silnější soupeř nedal Kohoutům moc příležitostí, a tak byli hosté nuceni odjet do hanácké metropole bez jediného bodu. Dosavadním jediným střelcem Mory, který se v zahajovacím střetnutí se Spartou prosadil je zelenáč mezi Kohouty Jan Eberle (1+0). Olomouc určitě nevydařený zápas vypustila rychle z hlavy a bude se snažit ponechat cenné tři body na vlastním ledě.

Poslední utkáni:
Sparta Praha – HC Olomouc 4:1

Posily týmu
Jak tomu už bývá, i Mora se na konci minulé sezóny rozloučila s několika hráči, mezi které pařtili napřiklad Jiří Trvaj, Martin Cibák či Ivan Majeský. Tým je však na druhou stranu posílen o Tomáše Valentu, Petra Kafku, Branislava Konráda, Jana Eberleho, Miroslava Holce, Tomáše Mikúše a Adama Zemana.
Vítám všechny příznivce nejen hokejové Tipsport extraligy u druhého kola nejvyšší české soutěže. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.