Petr Sýkora pálil od modré čáry, ale odražený kotouč nadělal více škody, než užitku.
Liberecká akce přerušena z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.
Bílí Tygři zatloukají další hřebíček do pardubické rakve. Sedící a tichý pardubický fanklub přihlížel tomu, jak PETR JELÍNEK propálil z pravého kruhu pro vhazování Brandona Maxwella. Asistence: Jan Stránský, Lukáš Krenželok.
57:52
Odpískáno zakázané uvolnění Liberce.
57:12
Jan Ščotka to zkusil od modré čáry, po jeho střele zápěstím se však kotouč pouze otřel o masku Jána Lašáka.
Dnešní utkání sleduje 7054 diváků.
54:01
Liberec vede o dvě branky! Lukáš Krenželok ujel domácí obraně podél pravého mantinelu a naservíroval kotouč na hůl MICHALA BIRNERA, jenž neměl žádný problém se zakončením do prázdné brány. Asistence: Lukáš Krenželok a Michal Řepík.
53:43
Dynamo vybojovalo kotouč u mantinelu a Blaž Gregorc jej vyhodil až za bránu Liberce.
53:07
Tomáš Bokroš (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
52:58
Jan Ščotka to zkusil od modré čáry, trefil však pouze shluk hráčů před Lašákovou bránou.
51:53
K vidění je mnoho nepřesností v podání obou celků. Odpískáno další zakázané uvolnění Liberce.
51:34
Odpískáno zakázané uvolnění Dynama.
51:00
Odražený kotouč skončil mezi diváky, vhazování ve středním pásmu.
50:03
47:44
Bílí Tygři se dostávají znovu do vedení! Hosté se řítili ve dvou sami na Maxwella, Jelínek posunul kotouč na MICHALA BIRNERA, ten se ho ještě snažil vrátit zpět Jelínkovi, do přihrávky ovšem vložil hůl jeden z dojíždějících obránců, čímž si srazil puk do vlastní brány. Asistence: Petr Jelínek, Michal Řepík.
46:57
Po Maxwellově zákroku následuje komerční přestávka.
46:49
Liberec má nyní ze hry mnohem více a aktivně tlačí Pardubice v jejich koncovém pásmu.
44:30
Tentokrát odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti i na druhé straně. Vhazování ve středním pásmu.
43:41
Pardubická útočná akce zastavena z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.
42:59
Zakázané uvolnění Liberce.
42:30
Pro pardubické nahození si sjel Výtisk, jehož následná rozehrávka byla nepřesná. Oba celky střídají.
41:30
Domácí se řítili 3 na 2, Starého přihrávka však byla velice nepřesná a Dynamo záhy přišlo o kotouč.
40:16
Michal Birner se dostal hned z úvodu třetiny do dobré střelecké pozice, ale Maxwellova lapačka byla připravena..
40:01
I druhá třetina je už historií a skóre se neměnilo. Pardubice hrály několik přesilových her, ale ze hry měli více jednoznačně hokejisté Liberce, kteří si vytvořili hned několik sympatických akcí. Domácí celek tak může děkovat, že v bráně stojí Brandon Maxwell, který předvádí velice zodpovědný výkon a drží Dynamo ve hře.
40:00
39:49
Lukáš Nahodil se dostal do dobré šance, kterou však doslova „ukličkoval“ a Ján Lašák zalehl kotouč v brankovišti.
39:40
Rolinek opět pouze vyhazuje kotouč do středního pásma.
38:27
Pardubice se dokázaly dostat z libereckého tlaku, Šeda vyhodil kotouč z obranného pásma a celá formace střídá.
37:24
36:47
Další přesilovka Pardubic už se krátí, Dynamo navíc musí začít znovu od Maxwella.
36:07
Bída, bída a zase jenom bída. Pardubice se nemohou usadit v útočném pásmu, Liberec opět vyhazuje kotouč až k Maxwellovi.
35:22
Branko Radivojevič (LIB) vyloučen na dvě minuty za podražení.
35:03
34:36
Pardubická přesilovka je doslova tragická. Liberečtí se dokonce řítili do útoku v přečíslení 3 na 2, Michal Birner jen těsně minul bránu, přičemž kotouč následně opustil ledovou plochu.
33:44
Štajnochova střela byla zblokována a Liberec vyhodil kotouč přes všechny čáry.
33:03
Vít Jonák (LIB) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
32:42
Odpískán ofsajd libereckého celku. Následuje komerční přestávka.
31:50
Bakoš střílel zpoza jednoho z pardubických obránců, ale vyrážečka pardubického brankáře byla ve správnou chvíli na správném místě.
31:14
Michal Řepík pálil z levého kruhu pro vhazování, ale Maxwell byl opět pozorný a udržel vyrovnaný stav.
30:19
Petr Jelínek projel skoro celé hřiště a po přejetí modré čáry vyslal na pardubickou bránu jedovatou střelu, která však skončila pouze v lapačce amerického gólmana ve službách pardubického Dynama.
29:39
Liberec opět v ofsajdu. Vhazování ve středním pásmu.
29:27
Odpískán ofsajd Liberce. Následuje komerční přestávka.
28:46
Hosté si vyžádali oddechový čas.
28:46
Odpískáno zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
27:52
27:12
Sýkorova zblokovaná střela letěla nebezpečně rychle mezi diváky. Vypadá to, že všichni byli pozorní a naštěstí nedošlo k žádnému zranění.
27:00
Martin Štajnoch to zkusil od modré čáry, ale lapačka Jána Lašáka byla v pohotovosti.
25:52
Lukáš Derner (LIB) vyloučen na dvě minuty za podražení.
25:12
Hra přerušena z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.
24:50
Vidíme mnoho nepřesností v rozehrávkách a poctivou defenzivní činnost v padání obou celků. Pro diváky tento styl hokeje však není příliš atraktivní.
23:08
Nahodil pelášil kupředu podél levého mantinelu, na hranici kruhu pro vhazování napřáhl, ale trefil pouze Výtiska, který jeho tvrdou střelu obětavě zblokoval.
21:56
Starý předvedl obrovskou chybu v rozehrávce a doslova namazal puk na hůl Michalu Birnerovi, jehož střelu švihem zlikvidoval Maxwell pohotovým zákrokem.
21:18
21:15
Ladislav Havlík vyhazuje kotouč až za bránu soupeře.
20:30
Řepíkovi střela od modré čáry vůbec nesedla a následný odraz puku od zadního mantinelu Maxwella nikterak nerozhodil.
20:01
První třetina je za námi a hráči odchází do kabin za vyrovnaného stavu. Liberec se nejdříve dostal do vedení zásluhou Radima Šimka, jehož přízemní střela otevřela gólový účet dnešního utkání. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno, prosadil se Jakub Svoboda, který propálil Lašáka tvrdou střelou příklepem.
20:00
19:42
Jan Ščotka (PCE) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
19:27
Lakatoš poslal na pardubickou bránu nebezpečnou střílenou přihrávku, kterou těsně před Maxwellem tečoval Stránský, ale kotouč letěl opět mimo bránu.
18:41
A je to opět Patrik Poulíček, který vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Dnes je tento pardubický mladík často nasazován na oslabení a předvádí skvělé defenzivní výkony.
18:20
Patrik Poulíček opět zblokoval nebezpečnou libereckou střelu, vyhodil kotouč z obranného pásma a získal pro své spoluhráče čas na vystřídání.
17:26
Krenželok nebezpečně tečoval Šimkovu střelu od modré čáry, naštěstí pro Pardubice mimo tři tyče.
17:03
Tomáš Marcinko (PCE) vyloučen na dvě minuty za sekání.
16:36
Oba týmy hrají velice aktivně, zatím však pracují výborně i obrany obou celků, takže gólmani nemají příliš napilno.
15:28
Odražený kotouč skončil v hledišti. Vhazování ve středním pásmu.
15:03
Martin Štajnoch vyslal od modré čáry pořádnou pumelici, kterou však zlikvidoval pozorný Ján Lašák. Následuje komerční přestávka.
14:01
13:38
Liberec pouze nahazuje kotouč do útočného pásma a oba celky střídají.
12:31
Patrik Poulíček dostal nabito na modrou čáru, kotouč vak netrefil a málem z toho byl nebezpečný protiútok Liberce.
11:38
Michal Řepík nahazoval kotouč do předbrankového prostoru, kde stál Blaž Gregorc, od jehož hole se puk odrazil směrem na pardubickou bránu a naštěstí pro pardubický celek trefil konec hole Brandona Maxwella.
09:44
Na Michala Bulíře zívala úplně prázdná pardubická brána, ale liberecký útočník trefil pouze brankáře Maxwella, který dezorientován ležel v brankovišti!
08:46
Dynamo právě vstřelilo branku!
Někdy méně znamená více. Asi tak by se dala popsat jednoduchá přesilovková akce Dynama, díky které svítí na kostce stav 2:2! Štajnoch posunul kotouč na JAKUBA SVOBODU, který nic nevymýšlel, napřáhl a rozvlnil síť liberecké brány. Asistence: Martin Štajnoch, Lukáš Nahodil.
08:20
Pardubice sice hrají přesilovou hru, vizuální efekt však působí skoro opačně. Domácí mají problémy s rozehrávkou, kterou liberečtí hokejisté i ve čtyřech hráčích v poli aktivně napadají.
07:26
Současně vyloučeni Ondřej Vitásek (LIB) na 2+2 minuty za hrubost a Patrik Poulíček (PCE) na dvě minuty za hrubost.
07:05
06:52
Radoslav Tybor napřáhl u levého mantinelu, ale napálil pouze Vitáska, jenž mu do střely obětavě zaklekl.
06:10
Blaž Gregorc nedokázal zpracovat kotouč na modré čáře, a Pardubice tak musely vyklidit útočné pásmo, v němž si v posledních sekundách vytvořily solidní tlak.
05:22
Stránský už byl skoro za obranou Pardubic, zastavil ho však hvizd jednoho z čárových rozhodčích, který viděl ofsajd.
04:07
Liberec se dostává do vedení! Michal Řepík nabil na modré čáře připravenému RADIMU ŠIMKOVI, jehož přízemní střela skončila za zády Brandona Maxwella. Asistence: Michal Řepík.
03:20
Tentokrát to zkoušel od modré Radim Šimek, ale obětavě do jeho střely padl Patrik Poulíček, kterému tak přibyl významný zápis v tabulce Radegast Index.
02:16
Michal Řepík pálil nebezpečně od modré čáry, kotouč se však odrazil od lapačky Maxwella do rohu kluziště.
02:06
Jan Starý (PCE) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
01:22
Lukáš Nahodil se srazil s Jánem Lašákem, který vyjel ze svého brankoviště pro kotouč. Rozhodčí zůstávají klidní a trestné lavice prázdné.
00:40
Vampola vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Vhazování po levici Jána Lašáka.
00:01
V Pardubicích mají koně tradici, na koni je však Liberec!

To v Liberci je sice návštěvnost značně menší než v Pardubicích, fanoušci však mohou zblízka sledovat úspěchy svého týmu, kterému chybí jen bod na první Plzeň. Skvělé jsou i individuální výkony jednotlivých hráčů, a to na všech postech! Petr Vampola je s devíti body druhým nejproduktivnějším hráčem Tipsport extraligy, Jan Výtisk je čtvrtý ve statistice Radegast Index a Ján Lašák je brankářem, který má na kontě ze všech gólmanů nejvíce vítězných utkání.
Dynamo je na dně, co je špatně?

V Pardubicích se fanoušci, kteří jsou považováni za jedny z nejlepších v republice, na zápasy příliš netěší. Ba naopak, v poslední době je to pro ně spíše utopie, protože Dynamu se od začátku sezóny nedaří. Po domácím debaklu s Vítkovicemi dostal od vedení červenou kartu Tomáš Divíšek, ze sestavy pak trenér Miloš Říha vyškrtl Davida Roupce a Jaroslava Moučku. Bude to však stačit? Leccos může naznačit už dnešní utkání.
4.10. – LIB 3:2(P) CHO

Petr Jelínek rozhodl o vítěství Liberce v prodloužení

V Liberci byla aréna sice naplněna pouze do poloviny, avšak 4452 přítomných diváků přihlíželo nervy drásajícímu utkání se šťastným koncem pro Bílé Tygry. Po první třetině však šli do kabin veselejší hosté, kteří zásluhou Tomáše Pospíšila vedli 0:1, přičemž ve druhém dějství stejný hráč navýšil na 0:2. Poté už se však rozstříleli i domácí hokejisté, konkrétně se trefil a na 1:2 snížil Michal Řepík a ve třetí třetině posléze vyrovnal Petr Vampola. Utkání došlo až do prodloužení, v němž vstřelil vítěznou branku liberecký Petr Jelínek.
4.10. – OLO 2:1 PCE

V Olomouci se vzkříšení Dynama nekonalo

Pardubické Dynamo se od začátku sezóny trápí a nemůže se naladit na tu správnou vítěznou vlnu. Nic se nezměnilo ani v Olomouci, kde domácí celek porazil východočeské hokejisty fotbalovým výsledkem 2:1. Po bezgólové první třetině se v čase 29:06 trefil Jan Eberle a ve třetí třetině navýšil na 2:0 Miroslav Holec. Tento gól je také veden jako vítězný, protože Dynamo se zmohlo už pouze na jednu jedinou branku, kterou v čase 55:53 vstřelil podceňovaný Jan Kolář, který dlouho bojoval o místo v sestavě.
Příjemný sportovní podvečer, dovolte mi, abych vás dnes provedl utkáním devátého kola Tipsport extraligy, v němž domácí tým HC Dynamo Pardubice přivítá v Tipsport areně hostující celek Bílí Tygři Liberec.