SESTŘIH: 40. kolo extraligy, HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 0:5

Ode mne je to pro dnešek vše, budu se těšit u dalších extraligových klání zase někdy příště, na shledanou!
Pardubice: #90 Tyler Redenbach
Mladá Boleslav: #33 David Rittich
Je konec, Mladá Boleslav v dnešním utkání vítězí vysoko 0:5.
59:27
Daniel Voženílek se pokusil zkazit Rittichovi čisté konto, mladoboleslavský gólman o něj ovšem evidentně hodně stojí.
58:46
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Do sítě Pardubic padá pátá branka! PAVEL MUSIL si rukou zpracoval nahození Radana Lence a následně poslal puk bekhendem mezi nohy Maxwella. Asistence: Radan Lenc.
58:27
Po nepřesné rozehrávce Jiřího Kučného odpískáno zakázaného uvolnění.
58:05
A je zřejmě rozhodnuto! Jakub Orsava namazal na útočné modré puk přímo na hůl TOMÁŠI URBANOVI, jenž jej následně poslal do prázdné brány pardubického celku. Bez asistence.
57:20
Jakub Orsava se prokličkoval až do střelecké pozice, trefil však pouze pravou tyč hostující brány!
55:37
Štajnoch pálil od modré čáry, mířil však pouze doprostřed brány.
55:27
Puk znovu končí v hledišti. Tentokrát se však bud vhazovat před Rittichem.
54:55
Odražený kotouč skončil mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
54:18
Dynamo to zkouší v šesti hráčích v poli!
53:58
Richard Jarůšek se obkroužil kolem pardubické brány, levý beton Brandona Maxwella byl však pevně přitlačený k levé tyči domácí brány.
52:22
Tomáš Marcinko to zkusil z ostrého úhlu, puk však skončil pouze v lapačce Davida Ritticha.
52:15
Po zákroku Davida Ritticha následuje komerční přestávka.
Dnešní utkání sleduje 7269 diváků.
51:10
Tomáš Kaut našel rozjetého Daniela Voženílka, kterého přihrávka evidentně zaskočila. Místo toho, aby pardubický útočník usměrnil puk do brány, skončil Voženílek na ledové ploše.
50:32
A rázem je to o tři branky! I další chyba v obraně Dynama nezůstává nepotrestaná. Pardubickým bekům nyní ujel TOMÁŠ URBAN, jenž se trefil nad vyrážečku Brandona Maxwella. Asistence: Tomáš Klimenta, Michal Bárta.
49:41
Hosté vedou o dvě branky! Po chybě pardubické obrany se ocitl sám před Maxwellem DOMINIK PACOVSKÝ, který po šikovném blafáku našel skulinku mezi betony pardubického gólmana. Asistence: Richard Jarůšek, Marek Trončinský.
49:30
Jakub Orsava vyhazuje kotouč až za bránu soupeře.
49:23
Tato střela Tomáši Hykovi vůbec nesedla a bez cizího zavinění skončila v ochranné síti za pardubickou bránou.
48:45
Tomáš Urban to zkusil bekhendovou střelou z předbrankového prostoru, puk však pouze prosvištěl kolem pravé tyče pardubické brány.
48:38
Jaroslav Moučka (PCE) vyloučen na dvě minuty za hákování.
48:29
Tentokrát zastavil pardubické hokejisty čárový Barvíř, který viděl ofsajd.
48:15
Petr Čáslava nahodil kotouč do útočného pásma a Jiří Kučný jej následně vyhodil přes všechny čáry. Pardubické trápení v přesilových hrách pokračuje.
47:30
Tyler Redenbach se ocitl úplně sám před Rittichem, ale kanadský forvard tuto šanci trestuhodně zahodil!
46:57
Jakub Klepiš vyhazuje kotouč až za bránu Dynama.
46:33
Následuje komerční přestávka.
46:33
Tomáš Urban (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
46:17
Odpískáno čtvrté zakázané uvolnění hostí během jedné minuty a šesti vteřin.
46:15
Následně hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění.
46:10
Daniel Voženílek přenechal v útočném pásmu zadovkou puk Martinu Štajnochovi, do jehož střely obětavě zaklekl Jiří Kučný.
45:43
Jiří Kučný vyhodil puk opět pouze na zakázané uvolnění.
45:11
Odpískáno zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
44:45
Střelu Lukáše Nahodila tečoval těsně před Rittichem Jakub Orsava, puk však skončil pouze na plexisklu za hostující bránou.
43:58
Puk vyletěl z hole Tomáše Kauta příliš pozdě a Jaroslav Moučka se ocitl v ofsajdovém postavení.
43:00
Michal Bárta to zkusil z mezikruží, ale ani on nedokázal soupeřova brankáře překonat.
42:30
Tyler Redenbach vystřelil zpoza mladoboleslavského obránce, trefil však pouze připraveného Ritticha.
42:16
Po nepřesné rozehrávce Dynama odpískáno zakázané uvolnění. Vhazování před Maxwellem.
41:34
Marek Trončinský zavezl kotouč do útočného pásma, bekhendovou přihrávkou našel volného Radana Lence, proti jehož střele se však skvěle přemístil Brandon Maxwell.
41:14
Daniel Voženílek přejel útočnou modrou čáru dříve než puk – ofsajd.
40:54
40:20
Radan Lenc zavezl kotouč do útočného pásma a ušetřil pár cenných vteřinek z probíhajícího oslabení.
40:01
Střely ve 2. třetině:
Pardubice: 10
Mladá Boleslav: 10
Druhá třetina je u konce a na kostce svítí stejné skóre jako na jejím začátku. Pardubice hrály další tři přesilové hry, ani jednu však opět nevyužili. Dvouminutový trest Pavla Musila se navíc protáhne do třetího dějství, v němž tedy začnou hokejisté Mladé Boleslavi ve čtyřech hráčích v poli.
40:00
39:46
Martin Štajnoch nabil na modré čáře připravenému Sýkorovi, ten měl však špatně seřízená mířidla.
38:54
Pavel Musil (MBL) vyloučen na dvě minuty za podražení.
38:00
Dominik Pacovský napřáhl od pravého mantinelu, trefil však pouze holenní chrániče Martina Štajnocha, který se jen stěží zvedá z ledu.
37:28
Ladislav Havlík posunul kotouč na rozjetého Redenbacha, ten zkusil bekhendový blafák, ale poté trefil pouze Davida Ritticha.
36:10
Odpískáno zakázané uvolnění hostujícího celku. Vhazování po pravici Davida Ritticha.
35:55
Radan Lenc už měl dlouhé střídání, a tak zkusil střelu ze středního pásma. Trefil ovšem pouze obránce Dynama Blaže Gregorce.
34:30
Ovčačík posunul kotouč v útočném pásmu na Davida Výborného, Maxwell se však stihl včas přesunou a střelu hostujícího kapitána vyrazil.
33:42
Útočnou akci Mladé Boleslavi zastavuje jeden z čárových sudí – ofsajd.
33:20
Jarůšek se prokličkoval pardubickou obranou, svou následnou střelou však pouze prověřil připravenost Brandona Maxwella.
32:47
Odražený kotouč skončil na střídačce Dynama. Vhazování ve středním pásmu.
32:19
Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
31:59
Jakub Orsava to zkusil v akci 2 na 2 individuálně, jeho přízemní pokus se ovšem nevešel mezi tři tyče hostující brány.
31:30
31:10
Hosté se po nepřesné přihrávce sami vyhnali z útočného pásma, nová přesilovková akce začne od Klepiše.
30:27
30:25
Martin Rýgl ujel domácím obráncům podél pravého mantinelu, trefil však pouze připraveného Brandona Maxwella.
29:30
Patrik Poulíček (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
28:58
Radan Lenc obral o kotouč Poulíčka v obranném pásmu hostí a puk ihned vyhodil přes všechny čáry.
28:27
Pavel Musil (MBL) vyloučen na dvě minuty za hákování.
28:09
Po předbrankovém souboji se vychýlila pardubická brána ze své standardní pozice. Následuje komerční přestávka.
27:29
27:20
Tyler Redenbach našel diagonální přihrávkou z rohu kluziště na modré čáře připraveného Petra Sýkoru, jehož rána jen těsně minula pravou tyč hostující brány.
26:48
Martin Štajnoch nejdříve naznačil střelu, poté vyslal směrem na mladoboleslavskou bránu nebezpečný projektil, puk však skončil pouze na levém betonu Davida Ritticha.
26:18
Ctirad Ovčačík vyhodil puk za bránu Dynama ihned po vyhraném vhazování.
25:29
Současně vyloučeni Michal Bárta (MBL) na dvě minuty za vysokou hůl a Jiří Kučný (MBL) na deset minut za nesportovní chování.
25:29
23:54
Rýgl nabil na modré čáře Trončinskému, jehož přízemní střela však letěla mimo.
22:32
Zdeněk Kubica hledal střelou z ostrého úhlu mezírku mezi Maxwellovými betony, pardubický gólman byl však pozorný.
22:11
Tyler Redenbach nic nevymýšlel a raději vyhodil puk do středního pásma.
21:10
Hyka překvapil Maxwella střelou zpoza pardubického obránce, americký brankář tento pokus vyrazil ramenem.
20:49
Klepiš si z rohu kluziště vybruslil až mezi kruhy pro vhazování, odkud vypálil do spodní části Maxwellovy brány. Pardubický brankář byl však pozorný a střelu vyrazil hokejkou do ochranné sítě.
20:14
Jakub Klepiš se zapomněl v útočném pásmu a Dominik Pacovský s pukem na hokejce přejel útočnou modrou čáru – ofsajd.
20:01
Střely v 1. třetině:
Pardubice: 11
Mladá Boleslav: 7
První třetina je u konce a na kostce v Tipsport areně svítí skóre 0:1. Dynamo hrálo dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázalo využít. Radovali se naopak hosté, ty totiž poslal do vedení v osmnácté minutě po přihrávce od Musila Tomáš Klimenta.
20:00
19:47
Tyler Redenbach se pokusil nahodit kotouč do útočného pásma, puk však skončil mezi diváky. Vhazování ve středním pásmu.
19:10
Daniel Voženílek našel na modré čáře připraveného Michala Šedu, jehož střelu vyrazil pravým ramenem David Rittich.
18:56
Odpískáno zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Vhazování po levici Davida Ritticha.
17:50
Rýgl mohl potrestat zaváhání v pardubické rozehrávce, svou střelou však pouze vyprášil pravý beton Brandona Maxwella.
17:10
Mladoboleslavští hokejisté se dostávají do vedení! Pavel Musil našel na druhé tyči volného TOMÁŠE KLIMENTU, jenž skóroval do poloodkryté pardubické brány. Asistence: Pavel Musil, Tomáš Hyka.
16:45
Střelu Jakuba Orsavy vyrazil Rittich pouze na hůl Tomáše Kauta, ten však z následné dorážky trefil pouze boční síť mladoboleslavské brány.
16:12
Odražený kotouč se dostal k obávanému střelci Petru Sýkorovi, ten však svým pokusem pouze nechal vyniknout Davida Ritticha, jenž všem přihlížejícím divákům předvedl nádherný zákrok lapačkou.
14:57
Redenbach vzal při přesilové hře všechnu zodpovědnost na sebe a krátce poté, co Nahodil vyhrál vhazování, vystřelil. Jeho pokus však nemířil mezi tři tyče hostující brány.
14:39
Martin Rýgl (MBL) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
14:24
Jan Ščotka dostal přihrávku na modrou čáru, střelou příklepem však trefil pouze brusli Jakuba Klepiše, jenž do jeho střely obětavě padl.
13:40
Orsava hledal přihrávkou zpoza brány některého ze spoluhráčů, puk však pouze prolétl brankoviště Mladé Boleslavi.
12:46
Klimenta nahodil kotouč od modré čáry a ten se následně odrazil od jednoho z obránců Pardubic do rohu kluziště.
12:34
Pořádnou ránu vyslal směrem na pardubickou bránu Michal Bárta, puk však skončil pouze ve výstroji pardubického gólmana. Následuje komerční přestávka.
12:18
Radan Lenc si vybruslil do dobré střelecké pozice, ale pouze rozezvučel brankovou konstrukci za Maxwellovými zády!
11:25
Další nepřesná rozehrávka Jakuba Orsavy skončila pouze na hokejce jednoho z obránců Mladé Boleslavi.
09:31
Zodpovědným zákrokem se prezentoval Brandon Maxwell. Vhazování po levici pardubického gólmana.
09:00
K vidění bylo mnoho nepřesností v rozehrávce Dynama, Pardubičtí hokejisté však mají puk stále na svých hokejkách.
07:43
Po zákroku Davida Ritticha proti střele Tyler Redenbacha následuje komerční přestávka.
07:39
07:36
Pardubičtí hokejisté dlouho kombinovali v útočném pásmu, jejich přesilovce však chyběla střelba.
06:03
Lukáš Nahodil nabil náboj do pušky Petra Sýkory, jehož ránu zlikvidoval David Rittich, který se stihl včas přesunout ke své pravé tyči.
05:39
Tomáš Urban (MBL) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry vyhozením puku.
05:24
Jaroslav Moučka se řítil sám do útočného pásma, proti dvěma bránícím hráčům bruslařského klubu však nic nezmohl.
04:50
Mladoboleslavští hokejisté kombinovali v útočném pásmu, Maxwell ovšem nemusel vůbec zasahovat.
03:22
Marcinko posunul kotouč na rozjetého Redenbacha, ten v akci 2 na 1 volil střelu zápěstím, ale trefil pouze lapačku Davida Ritticha.
02:50
Zakázané uvolnění odpískáno i na druhé straně. Vhazování před Rittichem.
02:25
Jaroslav Moučka přejel modrou čáru dříve než puk – ofsajd.
02:17
Po Marcinkově nepřesné rozehrávce odpískáno zakázané uvolnění.
01:22
Nechybělo mnoho a Dynamo mohlo vést 1:0! Tyler Redenbach našel před bránou stojícího Petr Sýkoru, jeho přihrávka letěla pár centimetrů nad ledem, pardubický sniper však trefil kotouč ze vzduchu a puk se doklouzal na brankovou čáru, bohužel pro Pardubice ne za ni.
00:45
Voráček zaznamenal první střelecký pokus v tomto utkání, trefil však pouze prvního hráče Dynama, jenž se pokusil jeho střelu zblokovat.
00:01

Pardubický útočník Petr Sýkora dnes před tímto utkáním podepsal novou jednoroční smlouvu s týmem HC Dynamo Pardubice. „Jsme rádi, že jsme se s Petrem domluvili a uzavřel s námi nový jednoroční kontrakt. Petr Sýkora je i v této sezoně naším stěžejním hráčem, my i Petr jsme se chtěli domluvit, to je velmi důležité,“ uvedl generální manažer klubu Pavel Rohlík.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kopřiva) – Štajnoch, Čáslava, Šeda, Gregorc, Havlík, Ščotka, Bokroš – Orsava, Nahodil, Poulíček – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Moučka, Kaut, Voženílek – Krajňák.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička) – Voráček, Stříteský, Rýgl, Trončinský, Kučný, Ovčačík – Pacovský, Výborný, Klepiš – Lenc, Musil, Hyka – Klimenta, Urban, Bárta – Kubica, Hruška, Jarůšek.

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Barvíř, Blümel..
Bruslařský klub podlehl Spartě 0:2. Musíme zvýšit tlak před bránou, ví Ctirad Ovčačík

Pardubičtí hokejisté svůj minulý zápas zvládli, to samé se však nedá říci o týmu Františka Výborného, jehož svěřenci podlehli na domácím ledě Spartě 0:2. Rozhodla druhá třetina, v níž se trefili Hamilton a Netík. Ve zbylých částech hry góly nepadly. "Bohužel nám to tam nespadlo," litoval obránce Ctirad Ovčačík. "Ve zbytku zápasu, hlavně ve třetí třetině, jsme se chtěli víc tlačit do branky, znepříjemňovat soupeři hru a co nejvíce stínit brankáři, popřípadě uspět z dorážky. Ani to nám ale bohužel nevyšlo," dodal.
Draisaitl zatím stoprocentní, Dynamo poprvé v sezóně uspělo v derby

Vedení pardubického Dynama se před začátkem poslední čtvrtiny sezóny rozhodlo řešit krizi výměnou trenéra. Richarda Krále vystřídal na postu hlavního kouče Pardubic Peter Draisaitl a Král zaujal post asistenta trenéra. A tato změna přináší ovoce! Pardubičtí hokejisté přivezli pod vedením karvinského rodáka tři body z Brna a před Draisaitlem a jeho družinou stála další důležitá výzva – derby! Derby pro německého trenéra velice symbolické, jelikož právě on vedl hradecký Mountfield od chvíle, kdy se probojoval do extraligy. Pardubičtí hokejisté utkání před zaplněnou Tipsport arenou zvládli a zvítězili 3:2. Dvěma góly se blýskl Petr Sýkora, jehož vysoký podíl na vítězství poté potvrdil v pozápasovém rozhovoru i Peter Draisaitl.
Dobrý den, dovolte mi, abych vás dnes provedl utkáním 40. kola hokejové Tipsport extraligy, v němž domácí celek HC Dynamo Pardubice vyzve hostující tým BK Mladá Boleslav.