SESTŘIH 2.kolo: HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 1:4

Ode mne je to pro dnešek vše, budu se těšit u dalších extraligových utkání, příjemný zbytek večera!
Je konec, Plzeň v dnešním utkání ukořistila tři body po výhře 1:4!
59:43
Sedmnáct vteřin před koncem zápasu se bude vhazovat před Kristanem.
59:12
Poletínovu střelu od levého mantinelu vyrazil Kristan pravým ramenem do rohu kluziště.
56:07
Blaž Gregorc (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
54:30
Svoboda vyslal na Machovského jedovatou střelu, která ovšem skončila ve výstroji plzeňského gólmana.
53:30
Sýkorovi to dnes prostě nejde, tentokrát pálil od modré a trefil pouze plexisklo za plzeňskou bránou.
52:56
Puk opustil ledovou plochu. Vhazovat se bude před Machovským.
50:20
Petr Sýkora pálil z první, ve skórování mu však zabránil pravý beton Machovského. Div mu do něj neudělal pardubický sniper díru.
49:34
Ofsajd Plzně.
49:01
Ján Sýkora (PLZ) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
48:46
Tomáš Marcinko (PCE) vyloučen na dvě minuty za nedovolenou výstroj (hra se zlomenou holí).
48:15
Machovský si připisuje další úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po pravici hostujícího gólmana.
47:30
Radoslav Tybor našel nádhernou přihrávkou do jízdy Jakuba Svobodu, ten provedl pohledný bekhendový blafák, ale nedokázal puk dostat mezi tři tyče plzeňské brány.
47:10
46:46
Plzeň právě vstřelila branku!
V kabině Dynama by se rozhodně měl probrat důraz před vlastní bránou. Tato disciplína dnes pardubickým hokejistům vůbec nejde, z čehož těží i MARCEL HOSSA, jenž dorazil za Kristanova záda odražený kotouč. Asistence: Ján Sýkora, Miroslav Preisinger.
46:10
Lev si vybruslil do ideální střelecké pozice, avšak rameno Roberta Kristana mu zabránilo ve skórování.
44:55
Puk opustil hrací plochu. Vhazování ve středním pásmu.
44:10
Sledujeme nudnější pasáž hry, Plzeň je častěji na kotouči a pokud Pardubice chtějí s utkáním ještě něco udělat, musí změnit přístup k hře.
43:00
Svobodovu střelu zblokoval Sklenička, kotouč skončil v rohu kluziště.
41:42
Vítej zlatý hattricku! DOMINIK KUBALÍK byl opět tím hráčem, který se před bránou Dynama zorientoval ze všech nejlépe, díky čemuž zaznamenal v tomto utkání hattrick. Asistence: Ján Sýkora.
40:45
Radoslav Tybor (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.
40:37
Petr Sýkora prolétl plzeňskou obranou podél pravého mantinelu, jeho zblokovaná střela však skončila pouze u Machovského.
40:01
Druhá třetina skončila a plzeňští hokejisté vedou stejným rozdílem jako po té první, a to o jednu branku. Nejdříve se v pětatřicáté minutě trefil od modré čáry Petr Čáslava a o čtyři minuty později poslal svůj tým znovu do vedení Dominik Kubalík, který vstřelil svou druhou branku v tomto utkání.
40:00
39:55
Plzeňské nahození skončilo v lapačce Roberta Kristana.
39:00
Plzeň opět vede! Kracík našel nádhernou zadovkou volného DOMINIKA KUBALÍKA, který vsítil svou druhou branku v tomto utkání. Asistence: Jaroslav Kracík.
38:38
38:32
Tentokrát to zkusil Pulpán, avšak ani ten brankáře Dynama nepřekonal.
38:12
Po pohledné přesilovkové kombinaci pálil od modré čáry Kadlec, jehož střelu však lapil Kistan bez větších problémů.
37:01
Jakub Lev pálil od modré čáry, ale Kristan zůstává ve druhé třetině stoprocentní.
36:48
Po odpískán hry vysokou holí je hra vykázána do středního pásma.
36:38
Jan Ščotka (PCE) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
36:23
Po hře vysokou holí se bude vhazovat v obranném pásmu Dynama.
36:10
Kubalíkova střela pouze proletěla nad břevnem pardubické brány.
35:10
Ofsajd Dynama.
34:31
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo vyrovnává na 1:1! Střelu PETRA ČÁSLAVY od modré čáry tečoval před Machovským jeden z hráčů Plzně a puk skončil za brankovou čárou. Asistence: Tomáš Divíšek, Tomáš Marcinko.
34:12
Následuje komerční přestávka.
34:12
Miroslav Indrák (PLZ) vyloučen na dvě minuty za sekání.
33:33
31:58
Hosté se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma.
30:45
Lev hledal některého ze spoluhráčů před pardubickou bránou, puk ovšem pouze proletěl předbrankovým prostorem.
30:00
Havlík našel nádhernou přihrávkou úplně volného Marcinka, ten z mezikruží zamířil příliš vysoko.
29:24
Pulpánovu střelu tečoval nebezpečně na hraně brankoviště Michal Poletín, Robert Kristan si však dokázal i s touto situací poradit.
28:44
Radoslav Tybor sice rozvlnil síť plzeňské brány, avšak pouze z její boční strany.
28:22
28:22
Na Kubalíka zívala prázdná pardubická brána, plzeňský útočník však mířil někam do osmé řady jižní tribuny!
27:30
Oba týmy hrají v plném počtu.
27:15
Po chybně odpískaném zakázaném uvolnění se bude vhazovat ve středním pásmu.
27:03
Roupec pálil od modré čáry, ale trefil pouze připraveného Machovského.
25:30
Současně vyloučeni Petr Sýkora (PCE) na dvě minuty za sekání a Lukáš Pulpán (PLZ) na dvě minuty za krosček.
25:30
25:09
Od vyrážečky Roberta Kristana se kotouč odrazil do ochranné sítě. Vhazování před pardubickým brankářem.
25:05
24:49
24:36
Dynamo vyhazuje kotouč až k Machovskému.
24:10
Opět to zkoušel Hossa, tentokrát pálil z ostrého úhlu, ale opět pouze vyprášil pravý beton pardubického brankáře.
23:30
Marcel Hossa se nebezpečně pokusil prosadit zpoza pardubické brány, ve vstřelení branky mu zabránil beton Roberta Kristana.
23:05
Tomáš Rolinek (PCE) vyloučen na dvě minuty za krosček.
21:42
Po Kolářově nepřesné střele se do útoku vydává Kracík.
21:15
20:33
Svoboda zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj ale záhy přišel.
20:01
První třetina tohoto utkání je již historií a hosté vedou 0:1. Ze začátku utkání byli aktivnější domácí hokejisté, kteří neustále zahrnovali Machovského střelami, avšak jedinou branku zatím vstřelili hosté. Konkrétně se to podařilo Dominiku Kubalíkovi, kterému asistoval Jaroslav Kracík.
20:00
19:40
Pardubičtí hokejisté se už nikam nehrnou a spíše vyčkávají na sirénu, která ukončí první třetinu tohoto utkání.
18:55
Svobodova přízemní střela se nevešla mezi tři tyče plzeňské brány.
18:11
17:46
Odražený puk končí v ochranné síti za pardubickou bránou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:02
Kristan předvedl nádherný „post-to-post save“, po kterém jeho spoluhráči vyhodili puk přes všechny čáry.
16:11
Jan Starý (PCE) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
16:00
Kadlecovu střelu od modré obětavě zblokoval Jan Starý.
15:33
Byl to Ján Sýkora, kterému museli z ledu pomoci doktoři. Doufejme tedy, že se nejedná o žádné vážnější zranění.
15:06
Jeden z plzeňských hokejistů zůstal ležet před střídačkou Dynama.
14:12
Kristan Moravčíkovu střelu od modré dobře viděl, a tak s ní neměl větší problém. Vhazovat se bude po pravici pardubického gólmana.
14:08
Zakázané uvolnění Dynama.
13:59
Po Kristanově zákroku následuje komerční přestávka.
13:49
Hosté otevírají gólový účet dnešního utkání! V předbrankové situaci se nejlépe zorientoval DOMINIK KUBALÍK, který dokázal puk dorazit za brankovou čáru. Asistence: Jaroslav Kracík.
13:08
Marcel Hossa našel pěknou přihrávkou na modré čáře připraveného Sýkoru, jeho zblokovaná střela Kristana nikterak neohrozila.
12:10
12:02
Kratěna se ocitl úplně sám před pardubickou bránou, jeho bekhendový pokus vyrazil Kristan pravým betonem.
10:55
Starý ukořistil kotouč ve středním pásmu, startoval ovšem z místa, a neměl tak dostatečnou rychlost na založení útočné akce. Jeho střela tak byla pro Machovského lahůdkou.
09:37
09:09
Nicméně pardubický obránce jde na střídačku po svých, takže to nevypadá na žádný větší zdravotní problém.
09:09
Martin Štajnoch zůstává ležet na ledové ploše, vypadá to na zranění kolene.
08:50
Střela Blaže Gregorce letěla pár centimetrů mimo plzeňskou bránu.
08:18
Tomáš Rolinek v ofsajdu.
07:37
Marcel Hossa (PLZ) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry posunutím hole.
07:37
Machovský měl znovu pořádné štěstí! Roupcovu střelu vyrazil pouze před sebe, kotouč poté poskakoval v brankovišti Plzně, ale dorážející Marcinko ho za brankovou čáru nedostal.
06:50
Pardubice aktivně napadají soupeřovu rozehrávku, Plzeň zatím působí v zápase nesympaticky.
05:40
Divíšek našel nádhernou přihrávkou zpoza brány úplně volného Sýkoru, který trefil pouze boční síť plzeňské klece.
05:13
05:02
Pardubice jsou ze začátku mnohem aktivnější než soupeř z Plzně, zatím se to ovšem neprojevilo na skóre.
03:29
03:26
Machovský měl teď, jak se říká, více štěstí než rozumu! Radoslav Tybor se dostal do vynikající střelecké pozice, plzeňský gólman vyrazil jeho pokus do tyče a následně se stihl na poslední chvíli přesunout k dorážce Lukáše Nahodila.
02:30
Blaž Gregorc jen tak tak udržel kotouč v útočném pásmu, Dynamo pokračuje v přesilovkové kombinaci.
02:04
Čáslava pálil od modré čáry, kotouč skončil pouze ve výstroji Machovského.
01:29
Jaroslav Kracík (PLZ) vyloučen na dvě minuty za podražení.
00:39
Sýkora se snažil projít individuálně, avšak odzbrojili ho obránci Plzně.
00:01
Ryan Hollweg je druhým nejlépe bránícím útočníkem ligy

Samozřejmě i letos nám extraliga nabízí zajímavou statistiku nesoucí název Radegast index, která hodnotí obrannou práci jednotlivých hokejistů. Této statistice, v níž se hodnotí zblokované střely, rozdané hity a statistika +/-, pochopitelně dominují především obránci, nicméně četné zastoupení zde mají i útočníci. Plzeňský Ryan Hollweg je po prvním kole druhým nejlépe bránícím forvardem, větší Radegast index má zatím pouze Michal Vachovec z Karlových Varů.
Pardubice mohou poděkovat Kristanovi

Dle výsledku lze mylně soudit, že Pardubice odehrály se soupeřem vyrovnané utkání, ale opak je pravdou. Mladoboleslavští měli ze hry více, o čemž také svědčí poměr střel – 47:20 ve prospěch Mladé Boleslavi. Hokejisté Dynama tak mohou poděkovat Robertu Kristanovi, který v tomto utkání zlikvidoval 45 střel, což ho vyšvihlo na první místo tabulky, která zaznamenává zákroky gólmanů. Ostatním brankářským statistikám dominují zatím stoprocentní Jaroslav Janus a Peter Hamerlík.
1. kolo: PLZ 5:1 KVA

Plzeň odehrála úvodní utkání sezóny na domácím ledě, a to proti Karlovým Varům. Západočeské derby jednoznačně ovládli domácí hokejisté, kteří navíc soupeři nadělili na cestu pětigólovou nadílku. Zkušený útočník Marcel Hossa otevřel v sedmé minutě gólový účet utkání, po něm se posléze trefili v první třetině ještě Kratěna s Bližňákem. Jedinou branku hostujícího týmu vstřelil v sedmnácté minutě Radek Duda. Zbytek utkání už probíhal pod taktovkou Plzně, ve třicáté minutě se prosadil ze samostatného úniku Preisinger a pátou branku vsítil Jakub Lev.
1.kolo: MBL 2:1 PCE

Pardubicím se start do sezóny vůbec nevydařil, čemuž napomohla také velká smůla podporovaná nekoncentrovaností pardubických hokejistů, kteří přišli o jakýkoli bodový zisk deset vteřin před koncem utkání. Přitom do utkání vstoupili hosté lépe, o první pardubickou branku v letošní sezóně se postaral v první třetině Tomáš Marcinko, ve druhém dějství se ovšem podařilo vyrovnat Davidu Výbornému a v čase 59:50 rozhodl o tříbodovém zisku svého týmu Tomáš Urban.
Příjemný sportovní podvečer, dovolte mi, abych vás dnes provedl utkáním druhého kola Tipsport extraligy mezi týmy HC Dynamo Pardubice a HC Škoda Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.